Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) gombasm válasza Ronam (#949) üzenetére


gombasm
aktív tag

Fel lehet rakni a kínait simán, van hozzá leírás is (gyári):

http://en.miui.com/a-232.html

Utána már szabad az út a bl nyitáshoz. Persze csak ha fontos...

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#952) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Nagyon megvagyok a készülékkel elégedve!

(#953) grafnet válasza #73029888 (#952) üzenetére


grafnet
veterán

Üdv itt (is)!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#954) #73029888 válasza grafnet (#953) üzenetére


#73029888
törölt tag

Folytatom jó tevékenységemet itt is ;)

(#955) grafnet válasza #73029888 (#954) üzenetére


grafnet
veterán

Te leszel az úttörő.
Elvileg még nem lehet ROMolni...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#956) #73029888 válasza grafnet (#955) üzenetére


#73029888
törölt tag

Hamarosan lehet ROM-bolni majd.

(#957) grafnet válasza #73029888 (#956) üzenetére


grafnet
veterán

Én még várok a 4/64-re (hamarosan)!
Mire megjön már kitapossátok nekem (is) az utat!
:R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#958) #73029888


#73029888
törölt tag

Custom ROM-ok:

[link]

(#959) Graphics válasza #73029888 (#958) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbáld ki őket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#960) Gusztáv válasza Darko_addict (#921) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én már vettem ilyet, jól működött. Csak aztán kölcsönadtam egy kollégának, aztán már nem került vissza.

Laci

(#961) #73029888


#73029888
törölt tag

M1A Ported ROM with few bugs:

[link]

(#962) Viktor0610 válasza #73029888 (#961) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akarod mondani írni, Mi A1? ;]

Samsung Galaxy A54

(#963) #73029888 válasza Viktor0610 (#962) üzenetére


#73029888
törölt tag

Igen. Sorry,mindig elírom a nevét :(

(#964) KFORboy


KFORboy
senior tag

Eléggé gondolkodóba estem a telefon megvásárlása terén.

DE

A kijelzővel nem tudok zöld ágra vergődni, pláne így látatlanban.
Én pl Samu féle SuperAMOLED-ről jövök, és finoman szólva nehezen is bocsátanám meg a komolyabb minőségbeli eltérést ettől.
A kérdésem tehát adott, hogy mégis mit várjak ennek a kijelzőjétől?
Ezer meg egy tesztben és tesztvideóban mondják, hogy ilyen meg olyan jó... mégegyszer ennyiben meg azt, hogy NEM.

fekete milyensége, kicsattanó SZÍNEK amik fontosak számomra.
Illetve az, hogy meleg fehéregyensúly amit belehet állítani a menüből, mennyire menti ki a hideg kalibrációból ?

Amm érdemes lehet várni a 4 gigás verzióra? fog az annyival többet jelenteni, esetleg időtállóbb volna?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#965) asanotadanob válasza KFORboy (#964) üzenetére


asanotadanob
tag

Kollégának itt mellettem Samu S8-a van. Ha ennyire prioritás neked ez a téma, akkor biztos, hogy csalódás lesz ez a kijelző a super amoled után. Látható a különbség természetesen. A többi IPS-hez képest jó, amolednél gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#966) KFORboy válasza asanotadanob (#965) üzenetére


KFORboy
senior tag

Biztosra vettem, hogy látható, de logikus, kompromisszum képes vagyok...
De egy fakó szar, nulla kontrasztos LCD-t akkor sem akarnék ha a telefon ingyen van. :")

Tehát valahogy jó lenne valami viszonyítási pont, mert ugye nemigen van kirakva sehol sem próba polca ez a készülék... mert persze úgy túl könnyű lenne :))

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#967) kelzsoca válasza KFORboy (#966) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megrendeled webshopban, ahol van 14 napon belüli elállás, és 2 héten belül el tudod dönteni, hogy megfelelő -e számodra a készülék.

https://vertigostore.eu

(#968) szasanyi válasza KFORboy (#966) üzenetére


szasanyi
félisten

A FullHD felbontású, SuperAMOLED kijelzővel készült telefonok képe nem kevéssel jobb, viszont 2x annyiba (vagy még többe) kerülnek mint egy Redmi 5 Plus. Az A5-től felfelé 80k-tól, bár más gyártó uo. drágán méri az ilyen kijelzővel szerelt készülékeit. És senki nem lát a te szemeddel, így igazából megválaszolni sem tudja a felvetésedet... bár a felvetés miatt nagyon valószínű, hogy neked mélyebben kell zsebbe nyúlni és olyat venni. ;)

(#969) KFORboy válasza kelzsoca (#967) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ez nem alternatíva...

14 napon belül vissza is kell küldenem saját költségre... még csak be sem tudom vinni, hogy nesze b+ itt van a telótok !
Ugyan így a kiszállításért is fizettem...

Ok, nem vagyok fillérbaszó... de kissé mostanában zsúfolt az életem ahhoz, hogy ezzel is külön foglalkozzak... :/
Szeretnék megvenni valamit és csak használni, aztán a ezek a saomikra annyira verik a nyálukat páran a közelemben, hogy elgondolkodtam rajta...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#970) vond válasza KFORboy (#969) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És belepusztulsz abba az 1-2 ezresbe, amit kifizetsz a futárnak/postának? :F Ha nekem ennyire fontos lenne a kijelző megismerése, akkor ennyit simán bevállalnék egy két hetes próbáért cserébe.

Annyi lehetőség van ma már csomagküldésre, hogy ihajj...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#971) kelzsoca válasza KFORboy (#969) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megrendeled magyar webshopból, olyan helyről, akik offline boltot is üzemeltetnek, és leadod személyesen a telefont, ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket.

https://vertigostore.eu

(#972) KFORboy válasza vond (#970) üzenetére


KFORboy
senior tag

Aztán még sem én vagy...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#973) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Van esetleg aki RN3 pro-ról váltott? Mik a pozitív/negatív tapasztalatok. Frissítések miatt váltanék, meg bejön a forma, játszani nem igazán játszok rajta. Kicsit jobb kamera kéne nagyobb kijelző. Pro lenne az igazi, de ahogy nézem abból a 3/32-es 65e+-os körül nyit majd :B

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#974) counterbill válasza KFORboy (#964) üzenetére


counterbill
senior tag

Meizu mx5 volt az előző telom. Abban fullhd samsung super amoled van. Engem nem zavar a különbség. Meglepően jók a feketék ebben. Színek is szépek. Talán kicsit kékes a kalibrálás. Jó fajta ips panel van benne. De nyilván ne várd azt a túl szaturalt színvilagot.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#975) South Velen válasza KFORboy (#964) üzenetére


South Velen
addikt

Ha ezek a szempontjaid, NE vedd meg ezt a telefont.

Korrekt kontrasztos IPS panel van benne, de főleg színben ne várj tőle élénkséget.
Az IPS alapból a fasorban sincs az AMOLED-hez képest ebből a szempontból (más szempontból sem.) Ráadásul ha már IPS, vannak sokkal élénkebb IPS-ek is a Redmi 5 Plus-ban lévőtől, a Mate 8-am kijelzője pl. klasszisokkal élénkebb, azt már oda lehet rakni egy Super AMOLED mellé, kivéve ha sötét tartalmat nézünk, mert ott mindig nyer az AMOLED.

[ Szerkesztve ]

(#976) KFORboy válasza counterbill (#974) üzenetére


KFORboy
senior tag

Beállítások között lévő színhőmérséklet állítás mondjuk Warm-ra megmenti a hidegségtől, vagy csak rosszabb lesz? (pl sárga lesz a fehér mintsem fehér)

Mondjuk van egy Xperia U-m munkás másodtelónak és annak a kijelzőjével meg vagyok elégedve, pedig az még csak nem is IPS, és PPI terén is alul marad R5+ -hoz képest.

Mindenki; Érdemes várni a 4/64-re? időtállóbb volna +1Gb RAM-al a dolog?
3 évre biztos kellene a teló, nem akarnék új vásárlásával vesződni folyton...

Fontos nekem a dinamikus böngészés, készülék használat, hülyét kapok a több másodperces beakadásoktól egyszerű dolgok közepette, mint pl hívás indítás, Maps felnyitása egy útvonaltervezés végett, megnézni egy címet, stb...

Játék nemigazán van a palettán nálam.
Szókereső, Hearthstone, meg ilyen apróságok nem számottevőek úgy érzem :)

De ez amolyan Android (kapitalizmus) sajátosság, hogy 1 év alatt használhatatlan szintre lassul minden eszköz, mindezt úgy, hogy a megjelenített tartalmak, alkalmazások SEMMI változáson nem mentek át.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#977) Buszos


Buszos
tag

Az alsó sáv nem lehet átlátszó vagy legalább fekete? Chrome mellett fekvőben ott virít a nagy fehér oldalsó sáv, halál ronda... Nova alatt menüben és főképernyőn átlátszó, de alkalmazásokban is szeretném ha az lenne!

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#978) szasanyi válasza KFORboy (#976) üzenetére


szasanyi
félisten

A várakozás ingyen van, és ált. megéri várni a jobb modellre csak mégis van ezzel egy kis probléma... vagyis aki túl sokat vára a következő lépéssel, az a fél életét egy lábon tölti. ;)
Én már rendelni akartam egy MI A1-et a 4/64 miatt, de a kisebb akku + magasabb ár miatt végül elvetettem. Aztán nem rendeltem Redmi 5 Plus-t sem, mert itt az infó 4/64 verzióról ami megfizethető áron 2 héten belül várható. De a sokkal jobb SOC [link] és a jó kamera miatt (valszeg alig többért) érkezik a Note 5 (Pro) 4/64 is. Viszont a te szempontodból rossz hír, hogy egyiknek sem lesz a SuperAMOLED kijelzővel közel egyező megjelenítése.

(#979) asanotadanob válasza Bagira01 (#973) üzenetére


asanotadanob
tag

Én arról váltottam.
Pozitívum a kijelző és a minőségérzet (de ez szubjektív), negatívum a kamera. Az hajszálnyival, de rosszabb. ROMolásra is várni kell még. Nekem a RN3 pro, amikor megvettem két éve telitalálat volt, itt nem érzem ugyanazt, de nem nagyon van más alternatíva. A pro viszont a kameraelrendezés miatt nálam szóba sem jöhet.

(#980) NB2 válasza KFORboy (#969) üzenetére


NB2
aktív tag

Kérjél meg valakit Pesten, hogy találkozhass olyasvalakivel akinek ilyen telója van. Meghívod egy kávéra és mégis láttad a képét is és annyiba sem került.

Nézd meg amúgy a pro jellemzőit, lehet az inkább elnyeri a tetszésed.

(#981) Donki Hóte válasza KFORboy (#964) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy mostanában kapható Samsung telefon azért nemcsak az Amoled kijelzőben jobb ennél a telefonnál, hanem egyéb dolgokban is (Samuban van NFC, többségük vízálló, jobb bennük a kamera, stb.).

De a Samsung telefonok között nincs olyan, ami ekkora képernyőméretben 50 eFt alatt beszerezhető lenne.

Ár/érték arányban egyforma a két telefon, a Redmi 5Plus pont annyival olcsóbb, mint amennyivel kevesebb szolgáltatást nyújt.

Ha mostanában jársz valamikor napközben a Deák tér környékén, akkor írj rám, folyamatosan nálam van egy FHD-s Amoled-es Samsung A7 2017 és egy FHD+-os Redmi 5Plus, meg tudod nézni a kijelzőjük közötti különbséget.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#982) KFORboy válasza szasanyi (#978) üzenetére


KFORboy
senior tag

Megvárom a 4/64-est... illetve a note meg már a fene tudja milyen újított verziót... 2 hetet megér a dolog, de az se nagy gáz ha átcsúszik a kövi hónap elejére (úgy is most túl vásároltam magam mindenféle szarral amit úgy is csak nyáron fogok kihasználni...)

Addig is köszi az infót !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#983) t1 válasza Graphics (#927) üzenetére


t1
addikt

Jó lenne màr, nekem a Plus már túl nagy futàshoz nem tudom rendesen elrakni Redmi 5 meg akkora mint a mostani Honor 7 Lite-om.

(#984) counterbill válasza KFORboy (#976) üzenetére


counterbill
senior tag

Hát én mindig normált használtam minden telon. Nem tetszett a meleg beállítás. Én látom h sárga ezen. Párom meg nem.. Szem függő. Figy ha a xperia u nak megfelel a kijelzője akkor ezzel se lesz baj. Második telonak egy xperia z3c van nálam és rommá veri ez. Pedig abban van mindenféle trükk az élénkebb színekre stb.

Többiektől kérdezném. Ti feltudtok csatlakozni 5ghz es wifire? Mert én nem

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#985) KFORboy válasza counterbill (#984) üzenetére


KFORboy
senior tag

Menüben van beállítás hogy 2.4 Ghz Only vagy 5 Ghz only vagy mindkettő...
Csekkold le !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#986) counterbill válasza KFORboy (#985) üzenetére


counterbill
senior tag

Na pont ez a baj ..,hogy automatikusan van és nem jó.
Ha 5 ghz-re rakom akkor se jó.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#987) keszo válasza counterbill (#984) üzenetére


keszo
őstag

simán az 5ghz wifit használom
nem kellet semmit külön beállítani

Attila

(#988) Mankó


Mankó
veterán

Van egy bluetooth hangfalam, de nem látja a teló. Találkozott valaki ilyennel?

Más teló, laptop csatlakozik hozzá gond nélkül, a teló nem, fene se érti.

(#989) Melafoto


Melafoto
senior tag

Jól látom, hogy a Redmi Note 5 Global verziót hirdeti március 31.-ei megjelenéssel?
Azért megkérik az árát rendesen, de ez várható volt.
Remélem az Eustock jó árat talál neki :DDD :C

[ Szerkesztve ]

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#990) szasanyi válasza Mankó (#988) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, nem is 1x ami teló vagy PC, BT füles vagy BT hangszóró esetében is lehetséges. Előfordul, hogy a BT verziók amit az adott eszközök használnak, nem kompatibilisek. Én nem találtam egyik esetben sem megoldást.

Melanoma: az oldal szerint úgy tűnik igen. EUStock nem csak árat, de még elérhetőség idejét sem tudta megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#991) TomPack válasza KFORboy (#964) üzenetére


TomPack
őstag

Én is super amoled mellett használom a telefont. Meg lehet vele barátkozni, bár szerintem a 4X kijelzője szebb volt, nem volt ennyire kékes.

(#992) grafnet válasza szasanyi (#990) üzenetére


grafnet
veterán

Pár nap és erre a kérdésre is kapunk választ!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#993) demmer123 válasza Melafoto (#989) üzenetére


demmer123
őstag

Redmi Note 5 és Redmi Note 5 Pro között van sok különbség?

Ahogy észrevettem csak a kamera gyengébb a sima Redmi Note 5-nél.Vagy tévedek?

Persze 4GB/64-ről beszélek nem a 6gb verzióról.

(#994) neoforce válasza demmer123 (#993) üzenetére


neoforce
aktív tag

No meg a Soc ! Redmi note 5 (625) a pro (636)snapdragon.

(#995) grafnet válasza demmer123 (#993) üzenetére


grafnet
veterán

Van ott azért más különbség is!

neoforce: Nem csak a SoC-ban van különbség. De, ez a legfontosabb!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#996) Melafoto válasza demmer123 (#993) üzenetére


Melafoto
senior tag

A Redmi Note 5 és Redmi Note 5 pro között nincs nagy különbség, a pro Indiában jelent meg a másik Kína és más országokban. Ha minden igaz, akkor a sima (amit mi is kapunk) más lesz a kamera.
De cáfoljatok meg.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#997) Graphics válasza Melafoto (#996) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így van :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#998) darkmann válasza Melafoto (#989) üzenetére


darkmann
őstag

Itt a Redmi 5 plus alig olcsóbb annál az árnál, mint amit az EU Stock írt a 4/64-es verzióra, szóval kb. ugyanazon az áron lesz a Redmi Note 5 is, mint amit linkeltél.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#999) Melafoto válasza darkmann (#998) üzenetére


Melafoto
senior tag

Reméljük jó árban adja majd az EUstock

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#1000) Viktor0610 válasza darkmann (#998) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég szomorú.
Ha a Note 5 Pro 60 alatt lenne, már venném is. :D

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.