Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Steve1207


Steve1207
veterán

A napokban jött egy update, írtátok, hogy javult a rendszer teljesítménye, de milyen mértékben? Mivel 3GB-os telók vannak sokaknál így kíváncsi lennék mennyit dobott az összképen, memória management, fókusz sebesség kameránál meg ilyen apróságok. Pár nap alatt már van összehasonlítási alap.

.

(#1352) #61392896 válasza Steve1207 (#1351) üzenetére


#61392896
törölt tag

Ez engem is érdekelne. :K

(#1353) Kampó


Kampó
senior tag

Vodàs Galaxy a8at adtam el egy ilyenèrt cserèbe. Ami 1hetes globál független +kerestem rajt 30e Ft ot. Van egy majdnem ugyan olyan telóm mint az a8. Hàtlapja fèm nem üveg. Szemből kb ugyan az kijelző nagyobb felbontàs ugyan az. Hardver van papíron gyengèbb de semmivel sem èrzem lassabbak az A5 plusz mint az A8 2018at.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1354) szasanyi válasza Kampó (#1353) üzenetére


szasanyi
félisten

A Galaxy A8-ak rendesen túl vannak árazva a maguk ~128k-s árával ez tény, viszont azt én nem hiszem el, hogy a Samsung SuperAMOLED kijelzőjéhez képest ez nem egyértelmű visszalépés. ;)

(#1355) Kampó válasza szasanyi (#1354) üzenetére


Kampó
senior tag

Felbontàsban nem rosszabb a super amoled meg izlès dolga de szerintem ebbe az a5ben is nagyon jó kijelző van. Èlènkek a színek valamint a fènyereje is jó. Xiaomi mi A1 vagy mihez kèpest pèldàul ennek szebb a kijelzője pedig olcsóbb midell

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1356) szasanyi válasza Kampó (#1355) üzenetére


szasanyi
félisten

A felbontás csak egy dolog. De mi az az a5 vagy mi? :F

(#1357) Kampó válasza szasanyi (#1356) üzenetére


Kampó
senior tag

Redmi 5plus bocsi elveszek a számozàsokba. A màsik meg a MiA1. Aminek fakòbb a kijelzője sokkal pedig dràgàbb kèszülèk.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1358) counterbill


counterbill
senior tag

Hátha ez segít valakinek az amoled vs ips kérdésben.
1. redmi 5 plus
2. meizu mx5 (1080p samsung superamoled panel).
3. Sony xperia z3 compact.

A képeket egy régebbi Lumia 640 -el lőttem. Bocsi a minőségért.
Mind a 3 telefon max fényerőn van.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1359) keszo válasza Steve1207 (#1351) üzenetére


keszo
őstag

Frissítettem a rendszert, én semmi változást nem tapasztalok.
Se fényképező képességben, se akku időben.

(#1358) counterbill

Biztos az én szememmel van a baj de nekem a sony képei tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1360) counterbill válasza keszo (#1359) üzenetére


counterbill
senior tag

Nem veled van a baj. Sony-n szépek a színek. Van benne mindenféle sony trükk :D Bravia engine stb. Meg lehet állítani benne RGB-t meg fehéregyensúlyt.
Élőben jobb a másik kettő szerintem. De ez lehet ,hogy a felbontásnak is köszönhető.
De Meizu után nem érzem visszalépésnek a kijelzőt. Nagyon jók a feketéi az 5 plusnak(meglepően jók).

XDA-sok csináltak egy appot ,hogy minden telefonon lehessen állítgatni. De root kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1361) Kampó válasza counterbill (#1360) üzenetére


Kampó
senior tag

..."Nagyon jók a feketéi az 5 plusnak(meglepően jók)."...

+1 :C :C

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1362) Steve1207


Steve1207
veterán

Örülök, hogy örül minden kínai, orosz, indiai ennek a telónak, de hogy mindenkinek kell egy ótvar unboxing videót felvennie 480p-s felbontásban... Remélem ti nem fogjátok ezt csinálni! :DDD

Kérdés viszont: 5GHz-es tartományban használja valaki a WiFit? Gond nélkül csatlakozik és működik az egész?

.

(#1363) counterbill válasza Steve1207 (#1362) üzenetére


counterbill
senior tag

Nekem vannak vele gondok. Látja ,de nem hajlandó felmenni rá. Nem ír hibát. Konkrétan semmit. Rányomok gondolkozik majd visszalép a 2,4-re. Sanszos ,hogy update megoldja. Már jelentettem xiaominak. Kollégámnak mi 6 van és ugyan ez volt a baja. De update megoldotta.
Bár benne van a pakliban az is ,hogy a routeren kéne valamit állítanom (bár minden más eszközöm megeszi a 5ghz-et). Holnap ránézek majd.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1364) #73029888 válasza counterbill (#1363) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nálam megy az 5Ghz Wifi gond nélkül. (Munkahely)

MIUI 9 v9.2.13.0

(#1365) asanotadanob


asanotadanob
tag

A kamera által készített képek minőségével eddig komoly gondjaim voltak, de most csupa öröm és boldogság minden. :DD
(Unlock (egyből sikerült, nem kellett 15 napot várnom) -> global dev rom -> eu rom -> root -> camera2 api -> Google camera)
Ég és föld számomra a különbség, :R az itteni segítő posztokért!

(#1366) TomPack válasza szasanyi (#1354) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem a fehér szín hiányzik nagyon. Mert a Redmi5 Plus-on nem látok, csak kékes-szürkét. A fekete viszont tényleg jó!
Remélem lesz erre valami megoldás. Samsung amoled mellett használom másodtelefonnak, egy 4X-et váltott le. Ott nem volt problémám a fehérrel a samu mellé téve sem.

(#1367) counterbill válasza asanotadanob (#1365) üzenetére


counterbill
senior tag

Rakhatnál majd fel képet ,hogy mit tud. :R
Bár most nem túl kegyes az időjárás.

(#1364) makoj20 : Akkor ahogy a mondás tartja..az én készülékemben van a hiba. Holnap rá is nézek a routerre. Telefon megvétele előtt állítgattam pont.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1368) #73029888 válasza asanotadanob (#1365) üzenetére


#73029888
törölt tag

Ha felrakom a global dev romot akkor nem kell várni az unlockra?

Google camera apk melyiket használod?

[ Szerkesztve ]

(#1369) asanotadanob válasza #73029888 (#1368) üzenetére


asanotadanob
tag

Nem, előbb unlock, utána global dev rom.

Google camera apk melyiket használod?

Ezt ezekkel a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1370) neoforce válasza #73029888 (#1368) üzenetére


neoforce
aktív tag

Hogyne kéne.Addig irkàljàtok ezeket Rom cseréket amìg végén kedvet kapok én is😀

Utàna lesek mit tud eu rom.

[ Szerkesztve ]

(#1371) kinder93


kinder93
aktív tag

Van arról információ, hogy mennyibe fog kerülni a 4/64 eustockon?

(#1372) szasanyi válasza neoforce (#1370) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha lenne legalább 1 vki aki érthetően (értsd: szájbarágósan,lépésről lépésre :D ) leírná annak menetét na, az frankó lenne! Mert ez pölö nekem teljes vakfolt, sosem érdekelt és nem is foglalkoztam vele. Viszont ha a telefon működésében, funkcióiban ez a változtatás előnyt okoz... csak hát levélnehezéket sem szeretnék a telóból. :B

(#1373) asanotadanob válasza neoforce (#1370) üzenetére


asanotadanob
tag

Van benne face unlock, meg gesztusvezérlés. Lehet vele menőzni. Asszony röhögőgörcsöt kapott, ahogy itthon bámulok az telefonra, mint a pipretükörbe, utána meg hadonászok össze-vissza. :)

(#1372) szasanyi
Azért nincs még leírva szerintem, mert nem zökkenőmentes. Nekem is volt közben bootloop (telefon újraindulgat betöltés nélkül), meg egy másik kollégának is.

[ Szerkesztve ]

(#1374) neoforce válasza szasanyi (#1372) üzenetére


neoforce
aktív tag

Nembiztos hogy én lennék aki szàlybaràgosan eltudnà mondani.Nem bonyolult csak lehet egyszerre sok az info, plàne ha eddig nemfolalkoztàl ilyesmivel. Az unlockal kezdeném ha meg van akkor lehet tovàbb lépni . (Unlockolàssal még nem lesz tégla a telefonod)de kell a nyitott bootloader .Nyitott bootloader el ha késöbb kiforja magàt a rom meg a menete akkor màr tudsz cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1375) neoforce válasza asanotadanob (#1373) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ennyire kiforratlan akkor felejtös egyenlöre.Ezek a fö külömbségek? Ezért csak nem cumiznék vele😀

(#1376) Hermiod válasza Steve1207 (#1362) üzenetére


Hermiod
csendes tag

Bocs,hogy ezzel zargatlak megint...:) Visszatérve a tesztfotókhoz. Mert látom itt mindenféle root mizéria van.:) Meg amúgy se vágom a témát.
Most ezek a google kamerás fotók, bootloaderes, rootos macera után készültek? Azt hittem,hogy csak letöltöm az áruházbol a kamera appot és kész. Ha mókolni az nem buli.

(#1377) asanotadanob válasza neoforce (#1375) üzenetére


asanotadanob
tag

Nekem a kamera miatt kellett, mert elég elkeserítő volt a RN3 Pro után. De kb ezt e hármat találáltam eddig.

(#1378) Steve1207 válasza kinder93 (#1371) üzenetére


Steve1207
veterán

br 54900 lesz, jövhéten érkezik nekem azt mondták :)

(#1372) szasanyi: lehet majd leírom, de ahogy neoforce is mondta jó dolog, ha valaki valamennyire képben van a dolgokkal. Valami miatt egyszer máshogy viselkedik a teló és máris nem tudod mit kezdj vele úgy kicsit nehéz. Nem rossz dolog a finomhangolás, de rengeteg időt elvesz, annyira én se akarok ezzel foglalkozni már (még) :D

(#1376) Hermiod: google kamerának csak akkor van értelme, ha engedélyezve van a kamera HAL3, API2-es kamera kezelés. Anélkül, ha működik is kb hasonló képeket lő majd, mint a gyári.

(#1377) asanotadanob: viszont arra kíváncsi lennék, hogy mit tudsz belőle kihozni. Szerintem alapból is jobbnak kell lennie, mint a RN3P, ezért is nézegetem ezt a telót. Nem sokkal, csak hajszállal lő jobb képeket alapból. Viszont mókolás után túl kell szárnyalnia mindenképp.

.

(#1379) asanotadanob válasza counterbill (#1367) üzenetére


asanotadanob
tag

Itt van egy összehasonlítás a stock és a gcam között. Ami nekem fontos, hogy eltünt a vízfestékkel készült elmosódott jellege a fotóknak a belenagyításnál.

(#1378) Steve1207
Nem, sajnos rosszabb alapból a kamerája. Annyival, hogy még a hozzá nem értő ismerőseim is egyből látták a különbséget. Kevesebb megapixel, meg "f/" érték, de a számok igazából nem számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#1380) keszo válasza Steve1207 (#1362) üzenetére


keszo
őstag

Én egy ilyen routerrel használom 5ghz-en semmi gond vele:TP-Link Archer C2 Wireless Dual Band Gigabit Router AC750

Attila

(#1381) neoforce válasza asanotadanob (#1379) üzenetére


neoforce
aktív tag

Asszonynak vettem 5plust ,Redmi 3 pro utàn a kameràja leiskolàzza minden tekintetben ,élethübbek a szinek ,élesebb is sötétebb fényviszonyok mellet is jó képeket lö, meglepö modon .Làtszik hogy foglalkoztak a kameràval a Xiaominél.Szerintem rendben van a gyàri kamera is.

(#1382) Steve1207 válasza asanotadanob (#1379) üzenetére


Steve1207
veterán

Igen, pár napja én linkeltem pont emiatt.

Szerintem jobb a modul az 1,25um miatt, de az tény, hogy a 2.2-es rekeszen kevesebb fény érkezik be. Ettől függetlenül nagyobb a dinamikatartomány.
MIUI alatt a RN3P is béna volt, google kamerával pedig elfogadható. A fentebbi képeket látva viszont szerintem jobb képeket lő. A megint más hogy "fixebben" lövi be már ez a modul a képeket, a 3P minimális mozgásra is "elmosta" a széleket. Szóval elméletileg így simán hoznia kell azt a szintet.
A vízfesték hatás amúgy a MIUI sajátossága, tömöríti, mint az állat a képeket.

(#1381) neoforce: akkor király :D

5GHz-es kérdésre a válaszokat, teszteket köszi!

[ Szerkesztve ]

.

(#1383) counterbill válasza Steve1207 (#1382) üzenetére


counterbill
senior tag

Na a wifi már nálam se gond. Only ac..csak a telefon azt nem tudja :DDD

To all: hosszú záridőt lehet valahogy varázsolni a xiaomikra? Meizum tudta és ez a része eléggé hiányzik.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1384) neoforce válasza asanotadanob (#1379) üzenetére


neoforce
aktív tag

Most is azt mondom amit eddig a Redmi note 3 ,tùl jól sikerült telefon volt.

(#1385) szasanyi válasza Steve1207 (#1378) üzenetére


szasanyi
félisten

Nagyjából értem a dolgot de ahhoz, hogy saját véleményt formálhassak (vagyis bevállalom és belevágok avagy nem) ahhoz látnom kellene pontosan hogyan is menne a dolog. Ha vki veszi a fáradtságot és leírja - akár az összefoglalóba, ami amúgy sem ártana ha lenne - az valszeg nem csak nekem lenne hasznos.
Elég népeszű a teló, szvsz megérdemelne egy megfelelő terjedelmű és információtartalmú összefoglalót mint pölö az Mi A1 is, és ezzel még különb is lenne annál. :)

(#1386) #61392896 válasza szasanyi (#1385) üzenetére


#61392896
törölt tag

Én direkt az ilyen kívánságok miatt hoztam létre ezt a topikot.

(#1387) Buszos


Buszos
tag

Nálam be van állítva a routeren a 2,4GHz és az 5 is, mindkettőt tudom használni. Vagy más volt a probléma?

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#1388) Steve1207 válasza Buszos (#1387) üzenetére


Steve1207
veterán

Köszi, csak kíváncsi voltam, mivel ezt használom. Láttam külföldi fórumon, hogy pár embernek probléma volt vele, gondoltam rákérdezek, biztos, ami biztos :)

Kamera összehasonlítás:

Pár minta összehasonlításként a kameráról találtakból:

Redmi Note 4 vs Note 3 kamera: [link] [link] [link]

Nappal a kicsit fakóbb, ettől függetlenül éjszaka jobban teljesít a N4.

Note 4(X) vs Redmi 5 Plus: [link] [link] [link] [link]

Itt pedig minimálisan jobban teljesít a R5P.

Ergo alig van különbség alap rendszeren, de jobbak és dinamikusabbak a képek. Ha ehhez hozzávesszük, hogy mennyit javít a GCam, ha mókolunk a rendszeren, akkor szerintem nem érhet panasz senkit egy 50e alatti telónál :) Persze ezek csak videók, én ez alapján nézegettem a minőséget, meg flickr-en nézegetve a képeket.

Érdekességnek A1 összehasonlítás: [link]

Minimálisan sötétebbek a képek, de egy fillért se érne pluszba (egyik se eget rengető minőség, ha azt nézzük :D )

asanotadanob: EIS-t be tudod kapcsolni és működésre bírni? Elméletileg elég ezt hozzáadni a build.prop-hoz, akárcsak a hal3-nál: persist.camera.eis.enable=1

.

(#1389) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Én most kezdtem el fontolgatni a Xiaomi Redmi 3 Pro készülékem cseréjén. És eme készülék az egyik kiszemelt.

Sajnos korrekt témaösszefoglaló nincs, ha jól látom. Esetleg kiemelt posztok, hogy itt mivel másabb az élet rom csere terén vannak valahol összefoglalva?

Esetleg itt van olyan, mint a Redmi 3 esetén, hogy PC segedelmével kábellel akár közvetlenül zárt bootloader esetén megfelelő stabil romot húzzon az ember fel a telóra? (bl nyitás, fejlesztői, és egyéb kerülőutak nélkül)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1390) Viktor0610 válasza vegyszer (#1389) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Globalból stabil van már, jó eséllyel azzal jön, ha rendelsz egyet. :)

Samsung Galaxy A54

(#1391) vegyszer válasza Viktor0610 (#1390) üzenetére


vegyszer
addikt

Kicsit tanácstalan vagyok, mint egy kisközség.

Ugye, ha már egyszer rút, akkor legyen kövér.

Én bevallom, nekem a kék jön be. Kivéve, hogy a pofája fehér, de ez van...
Ha lesz kék lesz. Esetleg aki innen kéket vett, ő is hamuszürke tokot kapott hozzá, mint ami a YouTube-on látható?

Viszont nem teljesen átlátható számomra, hogy akkor ugye ebből van 3 és 4 GB RAM-mal szerelt verzió, és mindkettőből van kínai és globál verzió (B20, és esetleg könnyebben nyíló bootloader). Értelem szerint jobb lenne a B20 4GB párost választani, mert a két SIM slot kelleni fog...

Spemall hazai lerakatról kinek milyen tapasztalata vala?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1392) counterbill válasza vegyszer (#1391) üzenetére


counterbill
senior tag

Igen van belőle 3/32 meg 4/64 es verzió. Plusz global vagy ázsiai.
A tok elvileg szürke a kékhez. Más színt adnak a más színű telefonhoz.
Lehet kapni olyan üveget előre ami körbe fekete. Máris fekete a teló eleje és kék a hátulja.
Bár valamennyi fehér biztos kilóg alóla lévén h le van kerekítve az üveg.
Persze a képeken tökéletesen fedi az előlapot :)
Nekem B20 as 4 gigás van. Stable helyett ment rá a global developer. Bootloader is nyílik, csak várni kell 360 órát..

Többieknek akik már developeren vannak: Sokan írták h nem jött elő a billentyűzet a wifi jelszónál. Fura módon nálam működött. Pedig rá voltam készülve ,hogy beírom majd kimásolom ahogy itt írták előttem.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1393) TomPack


TomPack
őstag

Már lassan két hete megvan a teló, de csak most fedeztem fel, hogy van benne előlapi vaku. :D Szerencsére jól eldugták, különben tutibiztos nem vettem volna meg.

(#1394) Viktor0610 válasza TomPack (#1393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hol? Nem látom a teszt képein.

Samsung Galaxy A54

(#1395) counterbill válasza Viktor0610 (#1394) üzenetére


counterbill
senior tag

Bal felül

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1396) grafnet válasza vegyszer (#1391) üzenetére


grafnet
veterán

Itt már nem tudod kikerülni a BL nyitást, mint nálunk!
Úgyhogy indítsd el a nyitási kérelmet, mire megjön a készülék tud nyitni.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1397) grafnet válasza TomPack (#1393) üzenetére


grafnet
veterán

Miért ilyen ellenszenves az előlapi vaku?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1398) Black_Raven válasza szasanyi (#1372) üzenetére


Black_Raven
veterán

Egyszerű esetet kérsz. Első lépésben mindenki a Fejlesztőiben a fiókkoz párositsa a telefont. Aztán a már linkelt oldalról letöltöd a Developer romot a TELEFONRA, aztán a telefonról>>Szoftverfrissités(wifi legyen bekapcsolva) aztán fönnt a jobb oldalon 3pöttyre böksz, a legördülőben a Romtelepitések kiválasztása majd a fájlkezkezelőre böksz aztán betallózod a Download mappából a romot és alul leokézod. És elkezdi felrakni a Dev romot, egyszer megáll, hogy mindent törölni fog, engedélyezed neki és szépen felrakja a romot, csak figyelni kell és amikor kéri engedélyezni pl. újrainditást. Mindenki saját felelősségére csinálja a váltást!! Nem vállalok felelősséget a hibákért!!Majd ha már szépen fut a dev rom, mehet az Unlock procedúra. Aki nem tudja hogyan kell, az olvassa el a Redmi 4X Összefoglalóban mit hogyan kell csinálni.:) Figyelem! A Stabilról, Developer romra váltás minden legyalul!! Mindenki mentse el a dolgait különben megy a levesbe!!

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1399) TomPack válasza grafnet (#1397) üzenetére


TomPack
őstag

Mert szerintem elrondítja az előlapot, és mellette tök haszontalan dolognak tartom, nem szoktam félpercenként szelfizgetni.
De most már legalább én is betudok majd lesni a kéménybe a kémlelőnyíláson mint a kéményseprőnk, aki tükörként használta az előlapi kamerát. Nagyot ámultam rajta, amikor megláttam.

(#1400) vegyszer


vegyszer
addikt

Ennek a telónak is a kijelző széle görbére/ívesre van csiszolva, hogy egy full átlátszó üvegfóliát véletlenül se lehessen rátenni?

A Zasszony Redmi Pro készülékét ezért, és a beégő amoled miatt is hibás választásnak tartom.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.