Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Graphics válasza vegyszer (#1400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már mindnek az. Kivéve a Redmi 5A

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1402) #61392896 válasza Black_Raven (#1398) üzenetére


#61392896
törölt tag

Aki nem tudja hogyan kell, az olvassa el a Redmi 4X Összefoglalóban mit hogyan kell csinálni.

Nemértem miért nem lehet itt is megcsinálni. :(

Gyüjtöm én is a pénzt a 4/64-esre. De nem látom, hogyan fogok tudni kibontakozni, ha megkapom. Jó lenne, ha nem úgy kellene összecsipegetni a tudásmorszákat, mint a gerlék a magokat.

(#1403) Graphics válasza #61392896 (#1402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kötelező módosítgatni a telefont. Lehet használni is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1404) vegyszer válasza Graphics (#1401) üzenetére


vegyszer
addikt

De ez mára miért jó? Nem értem...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1405) #73029888 válasza vegyszer (#1404) üzenetére


#73029888
törölt tag

Szerintem a gyári MIUI rendszer is jó.

Annak örülnék a legjobban ha a Camera 2 api gyárilag lenne engedélyezve a következő ROM-ok valamelyikében.

(#1406) KamuMazsola válasza vegyszer (#1391) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én a gearbesttől vettem kéket, 3/32 globalt. Teljesen víztiszta szilikontokot kaptam hozzá. Eu expressz-szel két hét alatt nálam volt. A töltője eu dugós, mégis kaptam hozzá egy átalakítót :)
A telót húgom használja úgyhogy csak közvetett tapasztalatokat tudok róla megosztani.
A spemalltól az rn4-em van, két három nap alatt szállítják, ha van raktáron.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#1407) asanotadanob válasza Steve1207 (#1388) üzenetére


asanotadanob
tag

EIS-t be tudod kapcsolni és működésre bírni? Elméletileg elég ezt hozzáadni a build.prop-hoz, akárcsak a hal3-nál: persist.camera.eis.enable=1

Elméletileg működik, de ha kiveszem a sort, akkor is aktív a kapcsoló a gcamben, úgyhogy nem tudom...

(#1408) Black_Raven válasza #61392896 (#1402) üzenetére


Black_Raven
veterán

Azért mert túl hosszú a leirása az Unlocknak.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1409) Viktor0610 válasza #61392896 (#1402) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sosem értettem azokat, akik az összefoglaló miatt sírnak.
Egy. Csináld meg te, ha neked hiányzik.
Kettő. A Redmi 4 Prime-nak sem volt összefoglalója, mégis meg tudtam oldani mindent, mert megkerestem a Google-ön és/vagy használtam a másik Xiaomi készülékek összefoglalójában olvasott infókat.

Samsung Galaxy A54

(#1410) trebrona válasza Viktor0610 (#1409) üzenetére


trebrona
nagyúr

Így igaz. Aki egy snapis xiaomit látott, látta az összeset. :)

De, hogy tegyek is hozzá:

Telefon kódneve:

TWRP by xiaomi.eu: TWRP_vince.zip

Official TWRP:
twrp-3.2.1-0-vince.img ehhez global romok esetén Lazyflasher: [link], különben örök Mi logo.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1411) counterbill válasza #61392896 (#1402) üzenetére


counterbill
senior tag

Boot loader nyitáshoz .

Annyival kiegészíteném ,hogy fejlesztőiben legyen bekapcsolva az usb hibakeresés.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1412) grafnet


grafnet
veterán

Nagyon OFF:
Milyen reklám blokkolót érdemes használni, ami root nélkül is működik?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1413) korsp válasza counterbill (#1411) üzenetére


korsp
csendes tag

Na ezzel számomra csak annyi a gond hogy rákattintok az Unlock Now-ra ,és rögtön a Download Mi Unlock-nál találom magam....A köztes rész,ami a lényeg kimarad. :W

[ Szerkesztve ]

(#1414) Viktor0610 válasza grafnet (#1412) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

AdGuard.
Fizetős, de szerintem megéri az árát. :)

Samsung Galaxy A54

(#1415) szasanyi


szasanyi
félisten

To all: köszi az root témában megosztott infókat! Ha kérhetem írja már meg vki hozzáértő (aki tapasztalatból ismeri) a konkrét előnyöket, ami azt követően Redmi 5 Plus esetében kézzelfogható és egyértelmű előnyt jelent! :R

(#1416) #61392896 válasza szasanyi (#1415) üzenetére


#61392896
törölt tag

Nah, egy ilyen letisztázás engem is nagyon érdekelne! Please!

(#1417) Steve1207 válasza grafnet (#1412) üzenetére


Steve1207
veterán

AdGuard-ot sokan mondják jónak, így érdemes.
XDA-n még a Blokada-t néztem nagyon régen, erről is jók a vélemények.

[ Szerkesztve ]

.

(#1418) trebrona válasza korsp (#1413) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha már volt a fiókoddal engedély kérve régebben és meg is kapta, akkor irányít át a letöltő oldalra.

Ha még nem volt, próbáld másik böngészővel, vagy inkognito módban!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1419) Darko_addict válasza grafnet (#1396) üzenetére


Darko_addict
őstag

A készülék megérkezése előtt hogy lehet kérvényezni?
Amikor megnyitom ezt a weblapot http://en.miui.com/unlock/, és ráklikkelek az Unlockra, rögtön az MiFlash Unlockot akarja letöltetni velem. A fiókommal már egyszer kértem nyitási lehetőséget, de gondolom telefononként kell újra és újra. Előtte mintha valami regisztrációs űrlapot kellett volna kitölteni...

Kicsit más: ha el akarok adni egy unlockolt Xiaomit, magát a készüléket át lehet "regisztrálni" másik fiókra? Nyilvánvaló okok miatt magát a fiókot nem akarnám vele adni.

Varázslatos, pont előttem beszéltek róla. Elakadt a gondolatmenetem pár kommenttel korábban. :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1420) trebrona válasza Darko_addict (#1419) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eggyel előtted írtam. Engedély fiókra szól, nem telefonra.

Látom megtaláltad. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1421) korsp válasza Darko_addict (#1419) üzenetére


korsp
csendes tag

Igen volt már. Akkor nem kell külön kérni? Csak mehet a nyitás??

(#1422) Darko_addict válasza szasanyi (#1415) üzenetére


Darko_addict
őstag

VÉGTELEN!

- reklámblokkolás (AdAway [ingyenes])
- komplett rendszermentés
- Lucky Patcherrel lehet Google Áruházat moddolni, így a játékok többségében lehet coinokat, bármilyen fizetőeszközt csalni
- Viper4Android - egészen megváltoztatja a zenei élményt bármilyen készüléken. Csak addig nincs rá szükséged, míg nem hallottad, hogy mit képes csinálni a hangzással.
- gyári, vagy felesleges programok fagyasztása, így több RAM-od lesz szabadon
- ugyanígy, telepített alkalmazások lefagyasztása, amit nem akarsz törölni, de bármikor visszaállíthatod úgy és ott, ahol abbahagytad
- piszok sok lehetőség külső add-onokkal a rendszer testreszabásához
- bele tudsz matatni BuildProba, ez pl. elengedhetetlen a Google Camera használatához, ami egész varázslatos képeket tud csinálni a gyárihoz apphoz képest

És akkor nem beszélve az egyedi ROM feltelepítéséről TWRP-n keresztül.

stb, stb.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1423) dome.no1 válasza szasanyi (#1415) üzenetére


dome.no1
tag

Van egy jó pár program ami kéri a root jogosultságot. Pl. AdAway. Ez egy reklámblokkoló, ami fut rajta.

Megelőztek. :)
De ez több info.

[ Szerkesztve ]

(#1424) dome.no1


dome.no1
tag

Írtam egy kis összefoglalót, saját tapasztalatból.

NEKEM EZ MŰKÖDÖTT. CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE UGORJON NEKI BÁRKI.

1. Developer ROM letölt ( http://en.miui.com/download-340.html )
2. Telefon csatlakoztat számítógéphez
3. dev romot bemásolni a telefonon lévő downloaded rom mappába
4. Telefont kihúzni a pc-ből
5. Telefon: Beállítások - A telefonról - Rendszerfrisítés
6. A megjelenő oldal bal felső sarkában három kis pöttyre rányomni
7. A felugró ablakban kiválasztani- ROM telepítés kiválasztása
8. A downloaded rom mappában kiválasztani a belemásolt dev romot, és hagyni dolgozni a telefont.

Szépen töröl MINDENT, és ha végzett, lesz rajta egy nem teljesen magyar,itt-ott kínai-angol nyelvvel tűzdelt rom. Újra be kell mindent állítani rajta. A DEV rom specialitása , hogy nem feltétlenül működik minden rajta. ( Vagy így használod amíg engedélyed nem lesz, vagy visszarakod a a global stable-t a fent leírt módon, BÁR ERRŐL, HOGY ÍGY MŰKÖDIK E, NEM TUDOK NYILATKOZNI, MERT NEM VOLT RÁ SZÜKSÉGEM. Elméletileg működik. Én már a twrp-ből raktam újra a global stable-t)

Ha ezek megvannak a Bealítások- Telefonról menüben gyorsan tapizgatod a Miui verziót. Innentől kezdve érhető el e fejlesztői menü.
A fejlesztői menüben az usb hibakeresést kapcsold be, rendeld a telefont a Mi fiókodhoz. ( A global stable romnál az utóbbit nem lehetet megcsinálni mert elszállt egy 86006-os hibakóddal, legalábbis nálam.)

9. Ha a fentieken sikeresen túljutottál, jöhet a BL nyitás ami itt elég szájbarágósan le van írva : ( http://helloxiaomi.hu/bootloader-nyitasa/ )
A művelet folyamán, ha figyelmesen olvasol, telepíthetőek a megfelelő driverek.
Ha mégsem települnének a driverek ami kész csoda lenne, a MiFlash telepítésével megoldható ( https://www.xiaomigeek.com/download-xiaomi-mi-flash-tool.html )
Ha meg van az engedély és nyitva a BL, jöhet a TWRP.

Mielőtt a TWRP telepítésének nekifogsz, egy sd kártyára tedd fel a a romot amit használni szeretnél ( én visszatettem a Global stable romot, mert szeretem ha a telefonom magyarul beszél, és minden működik. ) és a lazyflashert ( https://androidfilehost.com/?fid=529152257862700328 )
A lazyflasher hivatott megakadályozni, hogy boot loop-ba kerülj.

10. TWRP letöltése innen : ( https://dl.twrp.me/vince/ )
11. Ha megvan a twrp-3.2.1-0-vince.img, elindítod a parancssort a pc-n.
12. Telefon kikapcsol, majd újraindít. Nyomd le és tartsd nyomva a bekapcsoló és hangerő lefelé gombokat, míg a FASTBOOT feliratot nem látod.
13. Csatlakoztasd a telefont kábellel a Pc-hez.
14. A parancssorba írd be : fastboot devices
( ekkor elméletileg észleli a telefonod )
15. következő parancs : fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-vince.img
( a parancssort miután elindítottad, eléggé jól látható, hogy melyik mappából, vagy az asztalról dolgozik. Legyen ott az img file, vagy te írd át a parancssorban. Egyébként nem fog működni.)
16. következő parancs : fastboot boot twrp.img
Ekkor a telefon újraindul twrp-ben. Válaszd le a telefon a PC-ről. A TWRP kér jelszót. Ne foglalkozz vele, lépj tovább, format data, chace, telepíted a romot , utána a lazyflashert, majd indítod a rendszert.

Ha a fentiek teljesültek jöhet a Root.

16. Letöltöd a Supersu V2.82 Recovery Flashable.zip-et ( http://www.supersu.com/download ) , rámásolod a telefonra vagy az sd-re, majd belépsz a TWRP-be. ( Nyomd le és tartsd nyomva a bekapcsoló és hangerő felfelé gombokat. ) Telepíted és újraindítod a rendszert.

Ha ne adj isten boot loop-ba ( csak a mi logót látod ) kerülnél, nem kell azonnal a katasztrófavédelmet hívni, a telefon fastboot módban újra lehet indítani.
Ha valaki jobban ért hozzá, kérem javítsa a hibát, és töröltessük a hszt, mert senkit se akarok félrevezetni, és ne kérje senki, hogy összefoglalóba tegyem be, mert nem értek hozzá, illetve a tízujjas gépelésem az abból áll, hogy kilenccel keresek, eggyel ütök. Ez a kis szösszenet is több mint egy órámba telt mire bepötyögtem. A linkek is azért vannak így, mert jegyzetbe írtam , és csak bemásoltam.

[ Módosította: vond ]

(#1425) #61392896 válasza dome.no1 (#1424) üzenetére


#61392896
törölt tag

(#1426) Mankó válasza asanotadanob (#1365) üzenetére


Mankó
veterán

Összehasonlító képek esetleg?

(#1427) Darko_addict válasza Mankó (#1426) üzenetére


Darko_addict
őstag

[ITT] van egy nagyobb album.
Továbbá [ITT] az első oldal alján.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1428) counterbill válasza dome.no1 (#1424) üzenetére


counterbill
senior tag

Annyival kiegészíteném, hogy a global developerben nem csak angol kínai van. Benne van minden. Bár egy két menüpontban hibás a magyar és angol a szöveg. De amúgy hibátlan a leírás :)

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1429) Steve1207 válasza Mankó (#1426) üzenetére


Steve1207
veterán

Még érdekességnek van egy ilyen is, érdemes megnézni (bal oldali a google kam kép): [link]

Szerk.: az első hozzászólásból le is tölthető a miui és gcam kép is

[ Szerkesztve ]

.

(#1430) ispi


ispi
tag

Dupla koppos ébresztést tud a telefon?

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#1431) counterbill válasza ispi (#1430) üzenetére


counterbill
senior tag

Igen

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1432) dome.no1 válasza counterbill (#1428) üzenetére


dome.no1
tag

Köszi, egy kicsit bekavart a 2 bit a bucimba, és a csájniz devben gondolkodtam. :))
Szerkeszteni már nem tudom.

Ha valaki tuja mi a menete, töröltesse, vagy javítsa a hszt. Pár óra és újra gép előtt leszek.

(#1433) grafnet válasza dome.no1 (#1432) üzenetére


grafnet
veterán

Hozz létre egy blog-ot.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1434) grafnet válasza #61392896 (#1425) üzenetére


grafnet
veterán

Miért nem csinálsz egy blogot, mint már korábban javasoltam?
Egyébként be tudod Te is linkelni oda!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1435) counterbill válasza dome.no1 (#1432) üzenetére


counterbill
senior tag

Szerintem kb mindegy :) csak hátha valakit ennyi zavarna csak

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1436) Mankó


Mankó
veterán

Elküldtem az engedély kérést a roothoz, írta kb. 10 nap. Erre 10 percen belül megjött az engedély :), sosem volt még xiaomi telefonom.
Gondoltam lesz meg 2 hetem utána olvasgatni a dolgoknak, addig lehet el is felejtem. Erre, tessék... :DDD

(#1437) #61392896 válasza grafnet (#1434) üzenetére


#61392896
törölt tag

Linkeltem, köszi!

(#1438) Hermiod válasza Steve1207 (#1378) üzenetére


Hermiod
csendes tag

Azt meg csak bonyolult rootolással lehet,amit én nem tudok. Na akkor erre a telefonra se fizetek be,pedig tetszik. Google camera szintű minőséggel már vettem is volna. Köszi az infókat.

(#1439) vond


vond
MODERÁTOR

Én már csak azt nem értem, ha ennyit is ki lehet hozni a kamerából, akkor miért nem jön alapból ilyen szoftverrel és beállításokkal? :F Még kelendőbb lehetne az áru, nem?

A topikhoz: Hozzászólást módosítani, és törölni is tudok, úgyhogy ha van ilyen igény, szóljatok. Valamint összefoglalót is hozzá tudok adni a topikhoz, csak mondjátok meg világosan, hogy mit kellene beletenni. ;)

Egyébként valaki nem szeretne topikgazda lenni? :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1440) Steve1207 válasza vond (#1439) üzenetére


Steve1207
veterán

Király, én most írtam egy bevezetőt a telóhoz. A korábbi root-olós hozzászólással király lesz.

Közszemlére dobom mindjárt valami drive-on.

Kamera: xiaomi eddig nem foglalkozott a kamerával annyira, most van némi jele, hogy jobban ráfekszenek, de csak a zászlóshajóknál látni. Én azért reménykedek benne, hogy ennek lesz valami látszata a középkategóriában is fél éven belül.

.

(#1441) #61392896


#61392896
törölt tag

Erre az árra még milyen költség várható?

[ Szerkesztve ]

(#1442) TomPack válasza vond (#1439) üzenetére


TomPack
őstag

Sokmindenkit elriaszt a tesztben a kijelző kékes beütése. A mérési eredmények is nagyon hidegek lettek, a többi Xiaomi telefonhoz képest. Engem is marhára bosszantott, hiába állítottam melegre, vagy játszadoztam a kékfényszűrővel, nem lett az igazi, mint amit megszoktam a gyártótól. De ha a kontrasztot automatáról normálra állítom, (a kékfényszűrőt is kikapcsolva), akkor teljes jó lesz a kép, samoled mellé téve is teljesen vállalható lesz, sőt, kifejezetten kellemes a képe. :) Szerintem ez is bekerülhetne az összefoglalóba.

(#1443) dome.no1


dome.no1
tag

A hozzászólásom módosítva.

Köszönet érte vond-nak. :R

(#1444) Steve1207 válasza #61392896 (#1441) üzenetére


Steve1207
veterán

[Ezt] nézd, magyar raktára is van a spemallnak.

Mindenkinek: összefoglaló eleje (utaána mehet a root-os, de ezt most nem akarom átlesni :DDD ), a gyik meg frissítve lesz folyamatosan és kb meg is van

[ Szerkesztve ]

.

(#1445) South Velen válasza #61392896 (#1441) üzenetére


South Velen
addikt

EUstockon olcsóbb lesz, és ha érkezik nekik jövő héten, hamarabb is megjön.

Nem látom értelmét tehát a spemallról rendelni.

(#1446) #61392896 válasza Steve1207 (#1444) üzenetére


#61392896
törölt tag

Ez a 3/32-es verzió. Én a 4/64-est szeretném. Csak felmerült bennem a vám és az áfa kérdése. Hátha tud valaki mondani rá valami okosat. :F

Mi tartja össze a családot Butters? A jól szervezett spájz? Pontosan!

(#1445) americanidiot: Olcsóbb? Enneél is?

[ Szerkesztve ]

(#1447) szasanyi válasza vond (#1439) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó a kérdés, de az egyik lehetséges válasz tuti ez: ha alapból hozná egy +40-50k-s teló képességeit akkor ki venné azt, annyival többért?

(#1448) ispi válasza counterbill (#1431) üzenetére


ispi
tag

Frankó, köszi!

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#1449) South Velen válasza #61392896 (#1446) üzenetére


South Velen
addikt

Elvileg EU Exp-szel nincs áfa.

Tényleg ingyenes most az EU Express?
Így viszont lehet hogy olcsóbb mint majd eustock-on de ahogy látom EU (HUN) garancia nem választható.

(#1450) #61392896 válasza South Velen (#1449) üzenetére


#61392896
törölt tag

Magyar gar nélkül nekem biztosan nem kellene!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.