Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Graphics válasza Darko_addict (#1295) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Smartshop értékelései alapján... Meg amit linkeltek, khm, nem vennék

@dragonfx: Használd a keresőt, nem most regisztráltál , ne csinálj úgy, mint egy friss reg. A mondatokat pedig kezdd nagy betűvel!

Csak véleményekkel van tele a fórum. Olvasni, utána kérdezni!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1303) counterbill válasza szasanyi (#1297) üzenetére


counterbill
senior tag

Miért? Jön lassan euba. Erre várnak itt csomóan

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1304) South Velen válasza counterbill (#1303) üzenetére


South Velen
addikt

Csak borzasztó drága...

84000 a 4/64-es verzió..

A R5P-ből pedig 55.

Kinek ér ennyit a kicsit jobb SoC és kamera? Ráadásul dzsunka hátlappal? :/

(#1305) South Velen válasza Graphics (#1301) üzenetére


South Velen
addikt

smartshop székhelyét felgyújtani, majd helyét sóval behinteni..mindenkinek jobb lenne.

(#1306) #73029888 válasza South Velen (#1304) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nem rossz a dupla kamera (Bokeh)+20mpx előlapi) meg az erősebb SOC (SD639 és Adreno 509),de kicsit túl van árazva :(

[ Szerkesztve ]

(#1307) GuruZone válasza South Velen (#1304) üzenetére


GuruZone
őstag

Redmi Note 5 Global 4/64:
65 ezer Ft-ért a küszöbödig hozza az UPS/DHL páros egyenesen Kínából. Előrendelői ár.

Megvárom hogy alakul az Mi7 tudása és ára, nem mondom, hogy nem próbálnám ki a RN 5-öt,
de én ezzel az 5 Plus-szal maximálisan meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1308) Graphics válasza South Velen (#1304) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol írták, hogy 84 ezer lesz?

4/64 [link]

6/64 esetleg ami drágább

De nagyon sokan fogják venni a 3/32-est is: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1309) grafnet válasza GuruZone (#1307) üzenetére


grafnet
veterán

Üdv itt!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1310) KFORboy válasza #73029888 (#1306) üzenetére


KFORboy
senior tag

A különbözetből lehet venni egy öreg DSLR-t vagy MILC-et, valamilyen kitobival vagy manuál üveggel és mérföldkövekkel jobb képeket kapsz és még így is kevesebbre jössz ki...
Az erősebb SoC-ra nem tudok mit mondani, de van egy olyan érzésem, hogy a R5P is megél annyit mint ez...

70e HUF-ért is szívtam volna rá a fogam, 80+e HUF-ért egyenesen rossz vicc kategória...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#1311) Graphics válasza KFORboy (#1310) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem 80 lesz, olvass vissza.

29-ért meg nem hiszem, hogy kapsz DSLR-t, vagy MILC-et.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1312) counterbill válasza South Velen (#1304) üzenetére


counterbill
senior tag

A borzasztó drága azért enyhén túlzás. (a 3-400 ezres telok azok) Főleg annak tudatában h más gyártónál nem nagyon találsz ilyen felszereltséget ennyiért. Plusz nem értem egyesek mit várták.. H ingyen adják? Vagy 2 ezer forint lesz a különbség a pro meg a plus közt? Xiaomi se hülye. Nem csinál magának konkurenciát. Ki venné meg a redmi 5 plust ha kb nincs különbség az árban? Előttem szólónak meg igaza van. 68 ezer kb amit linkelt. Legyen 70ezer kerekítve. A 4/64 ért.. Szerintem korrekt

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1313) szasanyi válasza counterbill (#1303) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem is az a része az amit problémásnak ítéltem meg, hanem a várható ára az ami nagyon nem teccik! :U

(#1308) Duliee: az nem global verzió és vám is szanszos. Sokan vannak úgy vele, mint én is: vámot nem kockáztatják és helyi gari sincs ezért kiesik a külföldi vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#1314) grafnet válasza szasanyi (#1313) üzenetére


grafnet
veterán

Biztosan elkerülte a figyelmedet: (nem piszkálni akarlak, mert Te legalább olvasol és foglalkozol a témával.)
Van már kínai webshop, közvetlen szállítással, jó árral, - akár 2 éves - magyar garanciával!
És nem az eust...-ra gondolok!
Sőt, ha csak a garanciát nézed vagy a szervizes visszajelzéseket már nem is olyan szimpatikus az eus...!
(Személy szerint azért a többieknek van még bolt szinten hová fejlődni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1315) #61392896 válasza grafnet (#1314) üzenetére


#61392896
törölt tag

Van már kínai webshop, közvetlen szállítással, jó árral, - akár 2 éves - magyar garanciával!

Linket kérhetnék?

(#1316) grafnet


grafnet
veterán

Kicsúsztam a szerkesztési időből...
Ár: ha az 5+ 4/64-es 54-65e között van és lesz is (ezt majd látjuk, én 54e-ért megveszem!) akkor nem lesz 50-100%-kal drágább egy kis többlet!
Ha igen, akkor ellőtték a rakétát!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1317) grafnet válasza #61392896 (#1315) üzenetére


grafnet
veterán

Linket nem, mert azt nem szabad!
spem@ll.com
Szerk: számlát nem tudom, hogy milyet kapsz onnan, de vannak srácok a HA-n, akkik ugyanannyiért adják számlával!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1318) #61392896 válasza grafnet (#1316) üzenetére


#61392896
törölt tag

Szállítás, Vám, ÁFA? Mennyit tesz rá? És akkor még nem EU-s?

(#1317) grafnet: Magánba, ha kérhetnélek!

[ Szerkesztve ]

(#1319) Viktor0610 válasza grafnet (#1317) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már miért ne lehetne linkelni egy bolt oldalát? :F
Spemall.com

Samsung Galaxy A54

(#1320) szasanyi válasza grafnet (#1314) üzenetére


szasanyi
félisten

Gearbest-re gondolsz vagy melyikre? Mert azt néztem de csak az EU-s raktárkészleten lévő a tuti - és a sokkal kevesebb termék -, meg az nem 2 hónap alatt ér ide. Méztem az áraikat USD-ban ugye, amit előre el kell utalnod és amire a bank még az árfolyamon túl még felszámolt ezt-azt pluszabn. Néztem jelenleg az Mi A1 az eustocknál 60k ami olcsóbb mint ott, ahol épp akciósan. Szóval én nem vagyok meggyőzve, persze nyilvánvalóan messze nem rendelkezem minden infóval.

MOD - de itt az előttem szóló által linkelt webshop, ahol az árak elnézve - hozzátéve az előreutalást, plusz költségeket és a hosszabb várakozási időt - összességében megint csak nem találok jobb alternatívának.

Redmi 5 Plus 178.99 USD vs 47.900 HUF vagy Mi Mix 2 524,99 USD vs 132k csak, hogy 2 konkrét példát említsek a kínálatból.

[ Szerkesztve ]

(#1321) #61392896 válasza Viktor0610 (#1319) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszi!

...és itt tényleg ingyen szállítással, vám és ÁFA nélkül, 2 év magyar garral vannak a dolgok? :F :F :F

(#1322) kinder93


kinder93
aktív tag

Sziasztok!
Ez a telefon milyen az RN3 Prohoz viszonyítva? Megéri szerintetek váltani?

(#1323) Viktor0610 válasza #61392896 (#1321) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szállítás nem ingyenes, deaz össz fizetendő kevesebb, mint ha ingyen szállítást kérsz és fennakad a VÁM-on.
(És gyorsabb is a szállítás. Kb. 10 munkanap.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1324) KFORboy válasza Graphics (#1311) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nem hiszed... :") értem...

Nikon D50 - 15 000 HUF
Pentax K100D - 10-15 000 HUF
Oly PEN E-P1 10-15 000 HUF

M42 adapter + Helios 44M-4 5-8e HUF
Akármilyen 18-55mm kitobi 5-15e HUF
Nikon 18-70mm 15-20e HUF

Pls...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#1325) trebrona válasza szasanyi (#1320) üzenetére


trebrona
nagyúr

13USD kupon hozzá: tur5p

(#1326) grafnet:
saját hirdetést és/vagy reflinket tilos.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1326) grafnet válasza Viktor0610 (#1319) üzenetére


grafnet
veterán

Engem már fenyítettek meg, nem hiányzik. (Sosem olvastam a Szabályzatot...)

Trebrona: lehet. Már régen volt, és nem is erőltetem. :-) THX

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1327) grafnet válasza szasanyi (#1320) üzenetére


grafnet
veterán

Milyen előre utalásról írsz?
Én kártyával fizetek, levonják ez igaz. Nincs más költség!
A többit a többiek leírták.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1328) counterbill válasza kinder93 (#1322) üzenetére


counterbill
senior tag

Az attól függ.
Mire használod? Milyen állapotban van a RN3 pro?
Mi a fontosabb? Teljesítmény vagy energiatakarékosság?

Snapdragon 625
8 × 2Ghz Cortex A57 Octa-core
14nm architecture

Snapdragon 650

2 × 1.8Ghz Cortex A72 + 4 × 1.2Ghz Cortex A57 Hexa-core
28nm architecture

Snapi 650 erősebb. De többet is fogyaszt.

A többi már ízlés kérdése kb.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1329) Viktor0610 válasza KFORboy (#1324) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te milyen árakat linkeltél? :D
Csak az elsőre kerestem rá, egy nullával többe kerül. :))

De ha még annyi volna, mint írod, sem venném meg. És az átlag felhasználó sem. A telefon mindig nálad van, a fényképező nem feltétlen.

Samsung Galaxy A54

(#1330) counterbill válasza Viktor0610 (#1329) üzenetére


counterbill
senior tag

Használtan talán :) Bár az szerintem úgy elvan használódva ,hogy dobhatod ki hamar.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1331) szasanyi válasza grafnet (#1327) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg - megfogalmazástól függetlenül- az előre fizetés, illetve egyéb banki költségek a valuta miatt ami - bár bankonként eltérő mértékű lehet - nem elkerülhető. De túlléphetünk ezeken is... ha mindenOK!
De ha nem... mondjuk vmi miatt nem pont olyan érkezik amit rendeltél, esetleg kifogsz egy hibás darabot akkor mi van? :U Hiába no, én akkor sem látom azt az előnyt ami ezeket kompenzálja. Persze nem vagyunk egyformák, és minden arra és ott költi a pénzét ahol akarja. ;)

(#1332) #61392896 válasza Viktor0610 (#1323) üzenetére


#61392896
törölt tag

És akkor biztosan nem akad fenn a vámon? Vagy az is szerencse kérdése?

(#1333) KFORboy válasza Viktor0610 (#1329) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ne legyél már szándékosan hü... nah mindegy...
Egy 2006-os DSLR-ről van szó ami nem hogy most de már 4 éve is 15e HUF-ért ment az adok-veszek felületeken...

Nekem is van egy D50-esem mert imádom és bármikor szívesen odapasszolom bármelyik ismerősömre ha rájön a kattintgatás vágy...

Amm meg velem mindig van egy D850 és egy 24-70mm... de igazából az ősöreg D50-es a legalja első kiadású 18-55mm-el bármikor kenterbeveri akármelyik csúcstelefon csúcskameráját fényszegény környezettől a nappaliig.

HA meg túl nagy, akkor marad a MILC... a PEN zsebben elfér, rajta egy kis pancake obival.

Azért mert te igénytelen vagy a képeidre még nem jelenti azt, hogy mindenki más is ;)

counterbill: No comment... suszter maradj a kaptafánál !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#1334) kinder93 válasza KFORboy (#1333) üzenetére


kinder93
aktív tag

Szóval bármikor bárhová mész, hordasz magaddal egy D850-et? :O

(#1335) grafnet válasza szasanyi (#1331) üzenetére


grafnet
veterán

Lépj túl rajta.

Hibás teljesítés: ne rendelj Kínából, mert benne van a pakliban.
Rendelj magyar kapcsolattal rendelkező helyről, vagy a szerviz miatt vagy a "vissza viszem miatt". Rendeltem HA-ról kínai áron, ÁFA-s számlával, 2 év garanciával, pesti átvétellel, magyar szervizzel, aki nem a Wayteq.
A Te választásod!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1336) szasanyi válasza grafnet (#1335) üzenetére


szasanyi
félisten

Én mindig csak hivatalos szervizgaris valamint elállási lehetőséget is biztosító webshopból rendelek. És én sem veszek annyiért Note 5(pro) telót az is tuti. :N

To all: a Redmi 5 Plus Android / Oreo frissítéséről van már infó? Nem szóbeszédre gondolok..

(#1337) counterbill válasza KFORboy (#1333) üzenetére


counterbill
senior tag

Nem értelek. Reagáltam Viktor0610-nak ,hogy használt árakra gondolsz.
Mást meg nem kéne lehülyézni.

De az azért meg van ,hogy ez a redmi 5 plus fórum?
Senki se várja el ,hogy olyan képeket csinál vele mint egy 2x-3x drágább fényképezőgéppel.
Minden fórumban van valaki aki megmagyarázza ,hogy miért szar a telefon kamerája és mindenki igénytelen a képekre és vegyen egy dslr-t.

De itt még mindig a telefonról van szó. Ami nem vált ki egy fényképezőgépet (és ez fordítva is igaz).
A nagy többség a telefont viszi magával. Te lehet minden nap magaddal viszed a fényképezőt de én nem(ahogy sokan mások sem). Ha nyaralni/kirándulni megyek párommal akkor visszük magunkkal a Canon EOS 1300D-t. Miért? Mert jobb képet lő (ahogy te is írtad). Videózni? Ott a Go Pro. De máskor? Minek cipeljem? Hétköznap ülök az irodában. Mit fotózzak a monitorokat?
Apám mai napig egy Sony DCR-SR67 -t használ. HDD-s,pót aksikkal mászkál, HD readyt se tud de nem mondom rá ,hogy igénytelen...
Akinek a fotózás a hobbija (munkája) az vegyen és hordjon magával fényképezőt. Ezt meg is értem.

De ennyi erővel minek veszi meg bárki is a 6 colos telefont amikor szar rajta filmet nézni? Venne helyette egy nyomógombos telefont+egy nagy tv-t.

Azt meg ,hogy mire írtam ,hogy dobhatod ki hamar, azt zárszerkezetre értettem például. Lehet ,hogy kibír 300.000 db képet de lehet ,hogy nem. Lehet olyat veszel 15-ért ami 0-24-ben timelapse-hez lett használva és megölték kb. félév alatt.

Körtét az almához... Semmi értelme..
+ totál off és nem a telefonhoz tartozik.

szasanyi: ha jók az emlékeim Q3-ban jön. De akkor már adják ki a P-t (peanut butter? :DD ) inkább:)

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1338) grafnet válasza szasanyi (#1336) üzenetére


grafnet
veterán

Pecsételt (hamisítható), hologramos (ez azért egy kicsit nehezebb) gari jegyet adott a fiú!
Nem kellett gariztatni, úgyhogy nincs közvetlen tapasztalatom.
Nekem megfelel így, bizalom keltő.
Elállás: ha dobozból kivéve nem az volt benne, amit kértél cserélik vagy pénz vissza. Netes rendelési szabályok alapján.

Oreo: miért várja mindenki ennyire? (Ahogy én olvastam nem annyira stabil, mint a 7.1.x.) A biztonsági frissítés sokkal fontosabb! Sok gyártó az egy éves vasakra még azt sem ad!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1339) South Velen válasza Graphics (#1308) üzenetére


South Velen
addikt

A cikkben írták, amire reagáltam...
Egyébkén is global verzióról beszélünk, eu értékesítéssel...

[ Szerkesztve ]

(#1340) szasanyi válasza grafnet (#1338) üzenetére


szasanyi
félisten

Netes rendelési szabályok alapján bármi miatt elállhatsz. Mondjuk nem olyan (jó) a rendelt termék mint gondoltad az alapján, ami addig - látatlanban - tudtál róla. Ez nagy is előny lehet ám!

Az Oreo csak azért fontos, hogy biztosan jön-e a közeljövőben. Mert van nem 1 nem 2 teló ami anno (1-2 éve) felső kategóriában indult és a mai napig jobb mint a középkategória bármelyike, ráadásul egyes esetekben az ára is jelentősen csökkent de mégsem jó vétel mert csak az előző (vagy az előtti!) android verzió van rá és vége. De itt van 2 konkrét példa szemléltetés kedvéért a Lenovo P2 és Honor 8

(#1341) GuruZone válasza grafnet (#1309) üzenetére


GuruZone
őstag

szia, az Alcatel / LG / Samsung-os kitérőm után csakis a Xiaomi! :D

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1342) grafnet


grafnet
veterán

Ettől még nem értem, miért fontos az Oreo.
Huawei P8 van otthon. MM-val, 5.x-ös (talán) EMUI-val. Minden 2. hónapban jön a biztonsági frissítés (bár, lehet most csúszik ki, mert az idén még nem jött). Sem 7-es sem 8-as nem lesz rá, pedig flagship volt annak idején! 170e-ről indult, bár a legutolsó új ára ~50e körül volt.
Attól még használható a készülék!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1343) grafnet válasza GuruZone (#1341) üzenetére


grafnet
veterán

Alca után már csak Xiaomi!
A nejem még válogat.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1344) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok én is rendeltem egy ilyen csodát a bátyámnak az eustock.eu-ról makd megírom milyen.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#1345) KFORboy válasza counterbill (#1337) üzenetére


KFORboy
senior tag

Látom ha nincs mivel érvelni, folytatod tovább a hülyeségek írogatását...

Az alap téma az volt, hogy R5P vs N5P...
Árkülönbözet, ami még fene tudja mennyi lesz, de előferdülhet a 80 körüli ár mire ideér.

Viszont árkülönbözetben 30e HUF azért, hogy legyen még egy kamera a telefonon meg, hogy kicsit combosabb hardver... az nemigazán adja.

Erre jött az, hogy extra kamera, akkor már dedikáltan fényképezőgép.
Az, hogy egy váz 2006-os gyártású, nem azt jelenti, hogy szar, sok expós, mindentől széthullik.
(Az én D50-em pár hónapja vettem első tulajtól 4000expoval, gyönyörű matt állapotban, még a bajonetten sincs egy karc sem, mert a kitobi le se volt róla tekerve soha...)
Mi lesz a kövi? Megapixellekkel példálózás?
Ez az ostoba mentalitása az olyanoknak akik bemennek a MM-ba és a belépő fisfosok között válogatnak ahelyett, hogy néznének 1-2 évvel korábbi középkategóriásat (akár dettó újonnan).
Aztán persze csodálkoznak, hogy a belépő szintű csoda széthullik, eleve rémálom a kezelése és még sorolhatnám... attól, hogy valami széria újdonság, koránt sem jó :") különben nem menne még mindig 7-800e HUF-ért a D4s.

Ez nem a gombos telefon + TV kategória... ez is instant BS személyeskedés szinten mert nem tudod elfogadni, hogy igazam van.

Az én felhasználásom más, én igen is hordok magammal cél gépet is de ezt is csak te sarkítod, mert itt még mindig arról van szó, hogy 30e HUF-ért +1 mobil kamera és egy 10-essel nagyobb szám a Snapdragon után.
Márpedig erre jó alternatíva az amit írtam, függetlenül a topiktól.
A júzer a single mobil kamerával is megtudja alkotni azt amit impulzívan talál fotótémájának, ha meg konkrétabb indíttatással megy fotózni, akkor meg tán veszi a fáradtságot vinni magával még egy telefon méretű MILC-et amivel az egész mobilkamerás szegmenst körberöhögheti.

Bár felőlem el is mekizheti... bánom is én, de engem te ne hurrogj le azért mert adok egy reális alternatívát. :(((

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#1346) darkmann


darkmann
őstag

https://m.gsmarena.com/xiaomi_launches_redmi_note_5_in_china-amp-30122.php
Jó lenne tudni, hogy melyik lesz a global verziós: az indiai vagy a kínai?

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1347) Viktor0610 válasza darkmann (#1346) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az indiai (szerintem).

Samsung Galaxy A54

(#1348) #61392896 válasza grafnet (#1335) üzenetére


#61392896
törölt tag

Rendeltem HA-ról kínai áron, ÁFA-s számlával, 2 év garanciával, pesti átvétellel, magyar szervizzel, aki nem a Wayteq.

Mi az a "HA" ?

(#1349) trebrona válasza #61392896 (#1348) üzenetére


trebrona
nagyúr

HA

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1350) #61392896 válasza trebrona (#1349) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.