Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) DroiDMester válasza m.lala (#550) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mióta használsz MiUi rendszert(mióta van xiaomi telód)?

(#552) majsztro


majsztro
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés. Megéri ehhez képest azt a felárat a 9T Pro? Játék lényegtelen, (nem játszok telón) inkább fényképezés szempontjából pl. v. más egyéb miatt.

(#553) szunyi777 válasza RoBos (#2) üzenetére


szunyi777
őstag

Nekem már úton van :D :D :D
Előrendekésre 150K jött ki vám mentesen szállítással. Majd kiderül milyen valójában.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#554) rellif


rellif
senior tag

Végre fent van a telefonon az EU ROM :))
Már a boot animációban is egyértelmű volt,hogy cc9-re készült.

(#555) qge válasza rellif (#554) üzenetére


qge
aktív tag

Melyik verziót telepítetted? TWRP-ből melyik?
Várjuk a vélenyedet, tapasztalásaidat, elsősorban AOD fronton.

@msaca01, a tieidet is.

(#556) nfsu17


nfsu17
veterán

Jól összezavartatok ezzel a global, meg EU-s dolgokkal, de ez van. :D

Most akkor árukeresőn globalt, vagy EU-t kell venni?
Az EU a herélt tárcsázó?
Ez ilyen lutri, mint anno a samsung C series tv-knél, hogy milyen panellel jött?

Valaki leírná nekem -xiaomi szűzként, hogy - miért nem jó, ha nem MIUI-s a tárcsázó?
Miért rosszabb?
Azt olvastam, hogy a voice recorder nincs benne.

Amúgy ezt ti nem tudjátok feltenni?

(#557) rellif válasza qge (#555) üzenetére


rellif
senior tag

EU esetén a Xiaomi.eu ROM-ra gondolok.A legutolsó 10.31-es raktam fel.
TWRP-ből TWRP (pyxis) - Official 3.3.1-2 (final) ez már multi language a korábbi verzióban csak kínai és angol nyelv volt.
AOD eddig az általam használt értesítéseket megjeleníti.(nem fogadott hívás,sms,whatsapp,viber,e-mail,gmail)
Tárcsázó a régi megszokott :B
A fájlkezelőben nincs reklám,megvannak a mentéseim a cloud-ban,témák nagyobb mennyiségben érhetőek el...stb
YouTube helyett mehet fel a Vanced és még lehetne sorolni.

(#558) rellif válasza nfsu17 (#556) üzenetére


rellif
senior tag

Fel lehet rakni,már beszéltünk róla de nem fog működni :(
Root után lehet telepíteni működő verziót TWRP-ből.
A tárcsázó sima alap android,amire kitalálták arra jó.A MIUI-s "szebb,jobb,témázható"
Global-EU remélhetőleg ugyanaz lesz a garancia viszont nem mindegy,hogy 1 vagy 2 év.

(#559) qge válasza rellif (#557) üzenetére


qge
aktív tag

Jól hangzik, érdekel majd a fogyasztása is.
Bármi negatívum eddig?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#560) dave_gahan válasza msaca01 (#523) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

"A telefon amúgy így is jól használható de ne szóljuk már meg azokat akinek hiányzik a GDPR előtti világ ami sokkal tágabb lehetőséget kínál."

A világért sem, nem azért írtam, h megszóljam a romolókat. Viszont biztos vagyok benne, h sokan éppen azért romolnak, mert nem azt tapasztalják, hogy a "telefon amúgy így is jól használható"... A Mi 9T topicban is vki azt állította, h a teló "out of box" teljesen rendben van...ami enyhe túlzás. ;]
Mindegy. Lapozzunk. :DDD

(#561) rellif válasza qge (#559) üzenetére


rellif
senior tag

Eddig ok minden.
Fogyasztásról pár nap múlva nyilatkozok.
VoLTE amúgy sokat dob a hangminőségen akinek van lehetősége kapcsoltassa be.

(#562) Atomgeszi válasza dave_gahan (#560) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Maximum számukra nem megfelelő a GDPR okozta hiányosságok miatt. Ami amúgy az összes készüléket érinti, a Xiaomi volt kivétel ez alól, hogy itt legalább volt.

Hidd el, több százan, millióan vannak, akiknek megfelel out of the box, mert leszarja vagy az AOD-ot vagy a hívásrögzítést..
Ott van pl. a Op7 Pro.
Nincs benne AOD, van helyette Ambient display, ami világít 5 mp-ig majd kikapcsol.
Ujjlenyomatolvasót csak világító kijelzővel tudod feloldani, azaz, ha megnyomod a képernyőzár gombot, vagy pedig duplakopp ébresztést csinálsz, hívásrögzítés alapból nincs is.
És mennyi is? 200 ezer felett van. :U
De lehetne említeni millió más gyártó készülékét drágább kategóriából, ahol ugyanúgy idegesítő hiányosságok vannak.

Páran itt nagyon el vannak tévedve, hogy tökéletes telefont várnak 60-100 (Kína vs itthon) árkategóriában. És ezért az árért elvárják, hogy tudjon mindent IS! Vagy épp a global ROM hiányosságait felhozzák, holott az tudvalevő, hogy kicsit hiányos, kicsit kurtább de legalább van lehetőség egy remek fejlesztő csapat által készített ROM felrakására...
Szerintem mindenki tud mérlegelni. Attól, hogy naponta 10-en beírják, hogy nem jelzi ezt a hívást meg azt, bejön egy hozzá nem értő, aki kb nem is használná az AOD-ot és azt mondja, hogy ez egy szar, de azt se tudja, hogy mi szar. Tessék nézzétek meg a tegnapi kollégát, nem tudta mi az az AOD de azt hitte, hogy igen(ezt nem bántásból írom :R ).

Ennyi. Global Stabil és EEA Global stabil vonalon lassabban megy a javítás, kissé még kurta az AOD, amit még várni kell, hogy javítsanak.

(#563) novinyul válasza Atomgeszi (#562) üzenetére


novinyul
veterán

Erre megy a +1 :R

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#564) msaca01 válasza qge (#555) üzenetére


msaca01
tag

Nálam is ugyanaz a twrp-ment fel mint rellif -nél. Az AOD nálam is jelez mindent és más ikonnal így ha ránézek tudom mi érkezett. Tárcsázó a régi jól megszokott. Az üzemidő pedig elválik majd. A teljes művelet összesen úgy fél óra volt eddig megérte. Ha valami gonddal találkozom azt is jelzem.

(#565) msaca01 válasza Atomgeszi (#562) üzenetére


msaca01
tag

És teljesen igazad van :C

(#566) Atomgeszi válasza nfsu17 (#556) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Árukeresőn gyakorlatilag mindegy mi van oda írva ,hogy EU vagy global.
A Mi9 Lite név alapból Nemzetközi vizekre szánt változat.
Ha Mi 9CC lenne, akkor már bajos lenne, mert az kínai verzió.
Ebből a szempontból tök jó, hogy bevezette a Xiaomi külön a kínai és nemzetközi nevet.. Nem úgy, mint régen, amikor verziószámból meg típusvégződési betűkből halmoztuk össze, hogy most akkor van-e benne B20. :DDD

Gyárilag olyan tárcsázóval jön, mint minden másik telefon(minden másik gyártótól érkező GDPR-nek megfelelő telefon). Az az nincs benne hívásrögzítés, megfelelve az EU normáknak. Ennyi a hókuszpókusz.

(#567) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Többiektől kérdezném, hogy mennyi idő múlvára kaptátok a BL nyitás lehetőségét?

(#568) qge válasza Atomgeszi (#567) üzenetére


qge
aktív tag

168 óra.

(#569) msaca01 válasza Atomgeszi (#567) üzenetére


msaca01
tag

Igen 168 óra. Egy ideje a Xiaomi bevezette hogy minden új telefon nyitása csak 168 óra elteltével lehetséges csak. Ha már 1x nyitottad a készüléket és aztán visszazártad akkor már rögtön nyithatod ha ismét szeretnéd.

(#570) bobdetroit81


bobdetroit81
csendes tag

Két kérdésem van a BL nyitással kapcsolatban:

1. Azt irja hogy minden saját adatot töröl. Mikor? Amikor lejár a 168 óra, vagy amikor kérelmezem a nyitást? Ja, és addig is használható a telefon mig ketyeg a 168 óra?

2. Ha jól értettem akkor ugrik a garancia BL nyitáskor. Akkor számít hogy most 1 vagy 2 év gari van rá?

Ja, és mégvalami: a xiaomi.eu rom frissül magától? Ha jól értettem a szavaitokból, akkor hetente.

(#571) Atomgeszi válasza bobdetroit81 (#570) üzenetére


Atomgeszi
veterán

1.
FR-t csinál a telefonon, úgy fog bekapcsolni, mintha most vetted volna ki a dobozából.
Volt akinek bedobta már elsőre is a BL nyitást, készülj úgy, hogy az első alkalommal is akár lefuthat!!
Használhatod természetesen a 168 óra alatt a készüléket, Kínában megy csak a visszaszámláló.
Ha Meg nem nyitja elsőre, akkor nem töröl, de elindul a visszaszámláló, ha meg 168 óra leteltével rádugod, akkor újra végig fut és akkor töröl mindent.
2.
Erre nincs semmi bizonyíték. MiFlash-el gyári ROM-mal visszazárható a BL.
Dzsunka szervizek meg amúgy sem nézik a BL-t. Ezt max Kínában látják, hogy te kérvényezted a nyitást. De erre senki nem dobott még bizonyítást, hogy valakinek erre ugrott volna a garancia.
A dzsukna szervizekkel több probléma is van, lásd: [link]

Attól függ melyik ROM-ot rakod. Van xiaomi.eu stabil is, én szerintem azt fogom felrakni anyámnak, ha megveszem a Mi9Lite-t. Az úgy 2-5 hetente frissül.
A dev ROM hetente frissül(kivéve kínai ünnepi heteken) OTA-n.

Többieknek köszönöm a választ. :R

(#572) Zoli2 válasza msaca01 (#564) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Melyik ROM verzió ment fel?

(#573) bobdetroit81 válasza Atomgeszi (#571) üzenetére


bobdetroit81
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

(#574) gombasm válasza szunyi777 (#504) üzenetére


gombasm
aktív tag

"Ezt a választ kaptam xda-n az official twrpt topikban az EU rom mentés hibára! "

Hát ez nem az official twrp topic, hanem a Mi CC9 twrp topikja.

xda-developers Xiaomi Mi CC9 Xiaomi Mi CC9 ROMs, Kernels, Recoveries, & Other Development [Recovery] TWRP (pyxis) - Official 3.3.1-2 (final) Post #92

Mindegy is. Ez a gringo80 gyerek osztja az észt rendesen, így megnéztem a profilját és: Join Date: 8th June 2018, azaz alig egy éve van fenn az xda -n, szóval eléggé új fiú. Akár hihetsz is neki, ha gondolod, de nem mindig annak van igaza, aki sokat és hangosan kiabál.

(Az én csatlakozási dátumom az xda-hoz 2013 -as /ami nem érdem, csak tény/ és azóta sok tucat xiaomi telefont használtam már, mindegyiken volt eu rom és egyik rom sem volt hibás. Folyamatosan van xiaomi készülékem, most is van kettő, van némi tapasztalatom a romok terén. Ha olyan telefonom van, amire sok az új fejlesztés, akkor általában kipróbálom őket, de a végén mindig visszakerül az eu dev rom, mert alapvetően imádom a miui rendszerét.)

Továbbra is tartom, hogy a twrp mentéseknek a készüléken lévő romnak nincs köze. Ha hibás a twrp (vadiúj készüléknél előfordulhat ilyen) annak pedig a készülék gyártójához/rom fejlesztőjéhez nincsen köze - szóval lehet köpködni a twrp fejlesztőre, de egy ingyenes és komoly sw kapcsán ez nem túl elegáns dolog.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#575) szunyi777 válasza gombasm (#574) üzenetére


szunyi777
őstag

Szerintem sincs hozzá köze, hogy milyennek rom. A twrp múlik és hogy normálisan descryptel e. Ez nem! Azért nem működik normálisan a backup. Majd kiforrja magát idővel. Majd az OrangeFox project hozza a saját szuper recoveryt remélhetőleg

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#576) gombasm válasza szunyi777 (#575) üzenetére


gombasm
aktív tag

Amennyire láttam, az orange fox alapja is a twrp, csak más a skin és tesznek hozzá plusz funkciókat. De közben nyilván fejlesztenek is, szóval az idővel csak jobb lehet.
Túlságosan új még ez a készülék, alig kezdték el hozzá a fejlesztéseket.
Biztosan sok örömöd lesz még benne :K .

(Addig nézegetem én is, amíg beújítok egyet - nagyon tetszik a cucc!)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#577) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Aki gearbestről rendelte, mennyi volt a szállítási idő?

(#578) Ispy válasza LilProphet90 (#19) üzenetére


Ispy
veterán

Feleségem is rendszeresen ír smst a fülével (4x). :DDD Nekem a1 van, nem volt vele gondom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#579) nfsu17 válasza Atomgeszi (#577) üzenetére


nfsu17
veterán

Mennyiért tudnád megvenni a 128-ast?
Én 314 -ért látom, ami drágább, mint mondjuk itthon az olcsóbbak. Gondolom kuponokkal lejjebb lehet vinni.

(#580) novinyul válasza Atomgeszi (#577) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem érdemes megvenni a MI Store-ban, nem sok a különbség és ott a 2 év garancia. Store-ban a 6/128GB verzió van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#581) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Én is nagyon elgondolkodtam egy Mi 8 Lite lecserélésén Mi 9 Lite-ra, de ahogy olvasom a hozzászólásokat inkább afelé hajlok, hogy mégse. Nem akarok romolgatni, itt megvan a MIUI tárcsázó, van elöl értesítési led. Ma frissült MIUI 11-re, jópofa frissítések jöttek. Ami érdekel volna az az amoled kijelző/nfc/jobb üzemidő, de inkább várok a cserével. A 6/64Gb most olyan 66.500 Ft kintről.

Esetleg megnézek egy Realme X2-t (~86.000 Ft a 8/128Gb EU-s), ha már Amoled/nfc. Szebb is az a készülék szerintem. Csak ott meg a ColorOS miatt "aggódom", úgy olvastam jobb a MIUI.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#582) msaca01 válasza vrsptr (#581) üzenetére


msaca01
tag

Biztos nem rossz készülék az sem de én ahol találtam és Globalnak írják ott sincs kiírva a B20-as támogatás ami pl nekem fontos mert a páromnak leeco volt és az sem támogatta ezért lett 9 lite mert nem ment a mobil net mert itt nincs 3G telekom. Így megkapta tőlem a Mix 2 -öt ezt meg én használom :DD

(#583) vrsptr válasza msaca01 (#582) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Valóban, ott sincs írva B20 (Banggood), hát akkor ez is felejtős. :( Marad a Mi 8 Lite.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#584) TheCloWn25


TheCloWn25
csendes tag

Én ma rendeltem Banggood-ról. 6/128-as 73663.- volt EU priority line szállítással.
BG119L9 kuponkódot kell használni.

(#585) Gabis válasza TheCloWn25 (#584) üzenetére


Gabis
őstag

Nem parázol kicsit a gariztatás miatt?

(#586) DroiDMester válasza TheCloWn25 (#584) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

82.ér vettem szintén 6/128.as 2.év hazai garanciával, sz.tem simán megéri azt a +8.e ret a 2.év itthoni gari! nameg nem kell heteket várni rá, 2.nap alatt a kezembe volt!

(#587) fzoli86 válasza Atomgeszi (#577) üzenetére


fzoli86
tag

13 nap

(#588) TheCloWn25 válasza Gabis (#585) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

Rendeltem már telót kínából, szerencsére egyikkel sem volt gond (persze ez nem garancia arra, hogy ezzel sem lesz :) ).

(#589) Ispy válasza dave_gahan (#560) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem a1 van, azt is romolják a power userek, én 2 éve használom out of box, teljesen jó, a képekkel sincs semmi bajom, pedig mindenki hekkeli emiatt. OTA felmegy, ha jön, hibái persze vannak, de ez mindig is így volt, mindig is így lesz. De ezek nem komoly dolgok, inkább csak idegesítő apróságok, ettől még az emberek 99%-a szeretheti. A maradék 1 % mókól.

Mondjuk most erősen elgondolkodtam egy lite-on, hamár android one-os normális készülék nincs.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#590) vrsptr válasza msaca01 (#582) üzenetére


vrsptr
aktív tag

De, mégis van B20, csak oldalra kell húzni oldalt. Itt: Realme X2 EU Version https://banggood.app.link/3vJgALHNq1

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#591) msam válasza DroiDMester (#586) üzenetére


msam
tag

Szia!

Hol vetted, a családnak vennék 3 darabot. ;)

msam

(#592) Icamingo


Icamingo
tag

Most jelent meg a Note 8 pro teszt. Mi a véleményetek hozzá képest?

(#593) novinyul válasza Icamingo (#592) üzenetére


novinyul
veterán

MI 9lite - Redmi Note 8pro Amoled(pwm csökkentése) -IPS, MTK G90T - Snapdragon 710, IMX 586 - Samsung GW1, fém üveg, műanyag üveg.
Hirtelen ennyi, én maradtam a 9lite mellett :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#594) DroiDMester válasza msam (#591) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

itt vettem 81300.ft jelenleg

[ Szerkesztve ]

(#595) Orgi válasza Icamingo (#592) üzenetére


Orgi
őstag

Én tegnap pont ezt a két készüléket mentem megnézni a Lurdyba, mindkettőből van kiállítva. Nekem sajna mindkettő túl nagy a kisebb kezemhez, de a Note 8 Pro zöld színben olyan királyul néz ki, hogy nekem az jobban tetszett.

(#596) Icamingo


Icamingo
tag

Youtube videókon láttam, h. az amoled vibrál, az ips nem. Ez mitől van? De nem mindegyik, volt olyan amoled ami nem vibrált. Ha jól emlékszem a MI9 T és az iphone 11 egymás mellett volt, mindkettő amoled, de a MI9 T vibrált.

(#597) dave_gahan válasza Atomgeszi (#478) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Tegnap ismét megnéztem a készülékeket a Lurdy-ban. Nos, a Mi 9 Lite amoledjén megnézettem a beállításokat és ki volt kapcsolva a csíkozódáscsökkentés! Tehát nem ettől laggol durván az amoled kijelző scroll közben. De tényleg elsősorban Chrome-on. A másik, gyári böngészővel sokkal fluidabb. Kíváncsi vagyok, h egy másik erőforrásigényes (pl. FB) alkalmazásnál mi a helyzet... ;]
A csíkozódáscsökkentésnek inkább tényleg az alacsony fényerőn érzékelhető sávosodáshoz van köze, azt enyhíti...nem pedig a laggoláshoz.
A Note 8 Pro IPS-én továbbra sem tapasztaltam a fentieket.
Ennek ellenére most megfordult a helyet és mégis kicsivel a Mi 9 Lite felé billen nálam a mérleg nyelve a Note 8 Pro-val szemben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#598) nfsu17 válasza Icamingo (#596) üzenetére


nfsu17
veterán

(#599) msam válasza DroiDMester (#594) üzenetére


msam
tag

Köszönöm.

msam

(#600) espi38


espi38
őstag

Nálam az AOD whatsapp-messenger-gmail értesítéseket jelzi a készülék.
Érthetetlen,hogy miért nem tudják javítani a xiaomi szoftveresei ezt a bugot,ami hónapok óta fenn áll az összes készülékén.
Csak azért kell romolgatni,hogy ez működjön :W
Nagyon félkész terméknek tűnik szinte az összes Xiaomi telefon legalábbis amelyiken global rommal fut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.