Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Atomgeszi válasza enginev3.0 (#48) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az oké. De az ilyen ROM stabilban 99% nem fog kimenni úgysem.
Aki meg dev-et használ, az tisztában van ilyen hibákkal. Stabilból is befutnak ilyenek, de sokkal sokkal kisebb hibákkal.

Ettől függetlenül szarvas hiba valóban, de ez csak power usereket érint.

(#52) Doki42


Doki42
őstag

Nekem nagyon be jön..... :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#53) Doki42 válasza AliceWake (#12) üzenetére


Doki42
őstag

Ne használd, elfelejted szép magyar helyesírást... stb. :)
Én rühellem. :N

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#54) rellif


rellif
senior tag

Nagy piros pont a Xiaominak, hogy végre a lite modellekből sem spórolták ki az amoled panelt és az nfc-t.

(#55) Noukoum


Noukoum
veterán

Csak a szokásos Xiaomi, Best buy

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) Byte-Hunter


Byte-Hunter
újonc

Sziasztok!
Három hete használom a Mi 9 Lite készülékem, nem vagyok nagy telefon guru, egy 6 éves Samsung lett lecserélve erre. Tehát nekem ez maga a Kánaán, nagyon tetszik minden.
A nagy eufóriában egyetlen dolog van amit negatív dolognak élek meg, mégpedig az automata fényerő szabályzás. Nappal jól teszi a dolgát, a baj csak félhomályos, sötét helyiségekben mutatkozik. Ekkor indokolatlanul alacsonyra viszi le a fényerőt, rosszul látszik a képernyőtartalom. Ilyenkor mindig ki kell kapcsolni az automatizmust és kézzel feljebb kell húzni a fényerőt. Szerintetek van rá esély, hogy a MIUI 11-ben ezt az apróságot kijavítják?

(#57) szunyi777 válasza Weeman1 (#43) üzenetére


szunyi777
őstag

Szia itt is :D
Én is Redmi Note 7 ről váltottam mi 9 Lite és nem bántam meg! Nagyon jó áron el tudtam adni még a 7et.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#58) top3


top3
tag

Ūdv .
Hétfōre várom , eredetileg egy “átmeneti” Redmi Note 7 lett volna , de meggyőztek a tulajok és a külföldi pár teszt (MA még nem tesztelte rendeléskor). *megj, ahol olvastam korábban ált. 10/8,5 , LTE nagy + :K ;]

(#59) top3 válasza top3 (#58) üzenetére


top3
tag

NFC :))

(#60) Schuler888 válasza AliceWake (#12) üzenetére


Schuler888
senior tag

Biztos mar a halloween.. :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#61) *Mukeey* válasza fzoli86 (#37) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Annyiért ez akkora bestbuy, hogy kb mindent üt.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#62) nicu71


nicu71
addikt

ez igen ,ennyi pénzért Amoled kijelző és megannyi jóság... :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63) Solten válasza dave_gahan (#22) üzenetére


Solten
addikt

Ha a tetejet nezed, akkor feled vilagit.. :D Amugy szembol is lathato, kisse domboru a telefon szeleinek a kialakitasa, nem sik.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#64) Solten válasza nicu71 (#62) üzenetére


Solten
addikt

B@szki, £180-ert mar van az Alin, Amoledestul, NFC-stol... Durva.

Saor Alba

(#65) juuzer


juuzer
addikt

Na ez legalább szebbre sikeredett, mint az a rettentően ocsmány és gagyi dizájnú Mi 9T. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#66) thboxx


thboxx
aktív tag

Nem kimondottan ide tartozik, de hátha valaki tud pontosat. Hogy is van ez most a Xiaomi garanciával? Sok helyen 1 év garit írnak leírásban. Csak 1-2 helyen kettőt. xiaomi.hu-ról 2év "hivatalos gyártói" garanciával. Most a bolti gar lehet bármennyi is, ha a gyártói 2év nem? Vagy nem úgy van mint pl a wd vinyókkal? Megveszed egy év bolti, meg 5év gyártói garral. Csak utána macerásabb intézni a garanciát. Gondolom. Ez alapján én úgy vélem a Xiaominál is ez a helyzet... Csak az javítson ki aki atombiztosat tud, szintén biztos forrásból. Köszi. :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#67) janeszgol válasza thboxx (#66) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a hivatalos csatornán jön, akkor annyi garancia van, amennyit a gyártó vállal. Minden más esetben tök mindegy. Ott a Lurdy MI Store, hívd fel őket! (Vagy a Wayteqet.)
[link]

(#68) hroberto válasza Byte-Hunter (#56) üzenetére


hroberto
addikt

Ezt a bugot már kb. 1 éve nem javították ki. Nekem még Mi8-am volt, mikor egy frissítéssel elcseszték. Állítólag a 11-ben már rendben van. Nagyon remélem!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#69) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez jól hangzik. Megint sikerült egy olyan készüléket letenni a gyártónak, ami letarolja a saját kategóriáját.

(#70) qge válasza fateless (#49) üzenetére


qge
aktív tag

Nem tudom, mennyire ütközne a fórum szabályzattal, nézz körül az árukeresőn, meg fogod találni. 😉

(#71) qge


qge
aktív tag

Aki már használja, van még mindig a Biztonság appban "Automatizálás" opció? Redmi 4x-ben van és nagyon szeretem...

(#72) fateless válasza qge (#70) üzenetére


fateless
veterán

Ott néztem, de 94k fölötti volt az első, ami gyártói garanciával van, ezért bíztam benne, hogy tudsz valami helyet, ahol nem derül ki az apró betűs részből, hogy csak bolti garanciát ad.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#73) novinyul válasza Atomgeszi (#50) üzenetére


novinyul
veterán

Már próbáltam, de sajnos nem jó :( Jelenleg a 7.0 Gcam-ből egyik sem indult el nálam.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#74) rellif


rellif
senior tag

Aki rendelkezik már a készülékkel megtudná erősíteni,hogy a főkamera Sony IMX586 Exmor RS szenzort használ.

(#75) *RLaci* válasza juuzer (#65) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szemből azért az tetszetősebb, noccs nélkül. A középen lévő kamera sor is praktikusabb annál.

[ Szerkesztve ]

(#76) novinyul válasza rellif (#74) üzenetére


novinyul
veterán

IMX586 a szenzor mint a MI9-ben is, 9SE, 9T IMX582, Note 7 GM1 Samsung szenzor.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#77) Smiro válasza rellif (#74) üzenetére


Smiro
senior tag

Az adatlap nem elég? :D Szedje szét?

(#78) rellif válasza novinyul (#76) üzenetére


rellif
senior tag

OK,köszönöm!

Smiro nekem elég ha aida-val megnézi valaki ;)

(#79) Postas99


Postas99
senior tag

A közelítés érzékelő, most már rendben van?
Nem írkája hogy ne takarja le?

(#80) Smiro válasza rellif (#78) üzenetére


Smiro
senior tag

:R Azt nem tudtam :)

(#81) kelzsoca válasza thboxx (#66) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

A gyártói jótállás 2 év, amennyiben a készülék *hivatalos forrásból származik.

Az árösszehasonlító oldalakon látható boltok szinte kivétel nélkül bolti garanciát biztosítanak, ez azért is problémás a vásárlóra nézve, mert a boltok többségét eleve csalásra építik fel, tehát X ideig működik a bolt (kedvezményes árakkal a minél több vevő megszerzése érdekében) majd bedöntik azt, és jogutód nélkül megszűnik, így a vásárló a jótállást is elveszti.
Természetesen vannak hosszú ideje működő normális vállalkozások is, de ez sajnos csak kis része a piacnak.

Továbbá a bolti jótállás mellé nem jár gyártói szerviz támogatás sem, ami azt jelenti hogy kizárólag bontott, vagy utángyártott alkatrészekkel tudnak dolgozni ezek a szervizek, mert gyári alkatrészt a Xiaomi nem ad ki.

*hivatalos forrás: a gyártó szerződött partnere (vagy annak viszonteladói) értékesíti a készüléket, a készüléket a gyártó az értékesítés helye szerinti országba szállította le.

Pl: WayteQ (vagy partnerei esetén) mivel magyarországi partnere a Xiominak, a készülék ellenőrzése során a Delivery address: Hungary jelzés lesz látható, tehát magyar partnerének, magyarországra szállította le a a gyártó a portékát, ez nevezhető hivatalos forrásnak, és a 2 év gyártói jótállás is így lesz érvényes.

Az egyéb (szürkeimport) csatornákon keresztül értékesített készülékek esetén is látható lesz a célország, de az lényegében bármi lehet (ahonnan be tudják szerezni a készüléket)
Mivel az adott kereskedő nincs kapcsolatban a gyártóval semmilyen formában, ezen készülékek szervizelését sem vállalja a Xiaomi.

Itt tudjátok ellenőrizni a készülékeket az IMEI szám beírásával:

https://www.mi.com/global/shield#imei_en

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#82) rellif válasza kelzsoca (#81) üzenetére


rellif
senior tag

MM,ED,Turbado,Alza hivatalos viszonteladók?

[ Szerkesztve ]

(#83) novinyul válasza rellif (#82) üzenetére


novinyul
veterán

MM igen, Turbado nem, ED-t most nem tudom.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#84) rellif válasza novinyul (#83) üzenetére


rellif
senior tag

Viszonteladói lista nincs véletlenül?

(#85) novinyul válasza rellif (#84) üzenetére


novinyul
veterán

Voltak változások, jelenleg én nem tudok listát írni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#86) janeszgol válasza novinyul (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Extreme Digital mindig az. Viszont ha egyesül az Emaggal, akkor már nem biztos (mert az Emagon nem csak Emag által árult termékek vannak, hanem más cégeké is, az Emag csak felületet ad nekik.)

(#87) gigabytman válasza kelzsoca (#81) üzenetére


gigabytman
tag

Extreme Digital-ban vásárolt MI-8:

Akkor ez így rendben 2 év. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#88) kelzsoca válasza rellif (#82) üzenetére


kelzsoca
félisten

MM igen, ED esetén előfordulhat, hogy más forrásból is dolgozik, Turbado nem, Smartshop nem, Alza nem, itt egy Alzás készülék csekkolása:

(#87) gigabytman

Igen, ez rendben van.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#89) Atomgeszi válasza novinyul (#73) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kár. Remélem karácsonyig hegesztenek rá egy működőt.

(#90) novinyul válasza Atomgeszi (#89) üzenetére


novinyul
veterán

Jelenleg csak a 6 Gcam széria jó rá, de legalább van rá :) Ennél meg nagyobb gond ne legyen.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91) qge válasza novinyul (#90) üzenetére


qge
aktív tag

Van esetleg linked is hozzá? Köszi.

(#92) novinyul válasza qge (#91) üzenetére


novinyul
veterán

Elvileg ez jó
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#93) thboxx válasza kelzsoca (#81) üzenetére


thboxx
aktív tag

Na ez így már érthető! :D
Köszönöm! :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#94) thboxx válasza rellif (#84) üzenetére


thboxx
aktív tag

Az nem lenne rossz... :U

bocsi a két hszért... :(((

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#95) szunyi777 válasza Atomgeszi (#33) üzenetére


szunyi777
őstag

És asztal társaságban, megbeszekeskor, stb helyeken is némítva és kijelzővel lefelé illő.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#96) Timer


Timer
veterán

Hmm, azért ez a telefon tényleg korrekt lett most a XIAOMI-tól, le a kalappal. Külföldi rendeléssel már most 80k alatt vihető, ami azért elképesztően jó ár egy ilyen szintű hardver+szoftver kombinációért.

(#97) thboxx


thboxx
aktív tag

Ebben amúgy már eltűntethető a nocs, vagy az a fícsör majd csak a MIUI11-el jön?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#98) rellif válasza thboxx (#97) üzenetére


rellif
senior tag

Ez már alap egy ideje. :K

(#99) gombasm válasza hroberto (#68) üzenetére


gombasm
aktív tag

Nekem fenn a MIUI 11 (eu dev), ez nem változott... :((( .
Engem amúgy nem igazán zavar, feljebb húzom kézzel :U .

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#100) alph4


alph4
tag

Nagyszerű festményeket lehet vele csinálni, belezommolva a képekbe mint ocsmány. Kevés fénynél még sz@rabb. :( Ennél a Mi8-am sokkal jobb képet készít, pláne sötétben. Videó szintúgy. Nagyon jó marketing fogás hogy legyen rajta minél több kamera és már veszik is mint a cukrot :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.