Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) rellif válasza dave_gahan (#649) üzenetére


rellif
senior tag

Ha be van kapcsolva a Wi-Fi asszisztens akkor így működik.

(#652) dave_gahan válasza dave_gahan (#643) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Na közben utánaolvastam alaposabban, tehát az 1T1R wifi 433 Mbps átviteli sebességget tud, a 2T2R 867-et, ha jól vettem ki utóbbi lényegében a 2x2 MIMO-t jelenti. (Na most kérdés, h ez az érzékenységet is determinálja, vagy ahhoz nincs köze - tehát adott esetben x távolságban és egy jó érzékenységű 1T1R mobil is nagyobb sávszélre lehet képes, mint egy rosszabb érzékenységű 2x2 MIMO-s készülék?) Sorry a sok kérdésért... ;]

Atomgeszi & rellief: köszi! :R

(#653) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Még egy utolsó wifi témában... ;]
Szinte semmi infó sincs a neten a készülékekről wifi antenna (MIMO) ügyben. A Mi 9 Lite-ról nem találtam, de ázsiai neve a Mi CC9, erről van egy 2x2 MIMO-s infó:
https://c.mi.com/thread-2301724-1-0.html
"2x2 MIMO Technology to support MU-MIMO" (- mondjuk nem a wifihez írták, akár vonatkozhat az LTE antennára is? :F)
Ettől függetlenül nem kételkedem DroiDMester 1T1R (1x1 MIMO) infójában. :N

A Note 8 Pro-ról sincs ilyen téren sok adat, de két helyen is azt találtam, hogy 2x2 MIMO-s a wifije: https://www.androidcentral.com/redmi-note-8-note-8-pro-specs és https://www.xda-developers.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-first-impressions/

Mondjuk a fő kérdés még mindig, h a MIMO milyensége determinálja-e az érzékenységet.

(#654) msaca01 válasza rellif (#648) üzenetére


msaca01
tag

Nincs kizárva mert még a kínai rom is 9-es android. Először ott lesz 10-es és a xiaomi.eu-s rom.

(#655) msaca01 válasza dave_gahan (#653) üzenetére


msaca01
tag

Én is úgy tudom hogy 1x1 MIMO itt is a wifi de azért mérget nem vennék rá, de azt tapasztalom hogy elég jó érzékenysége van a wifi-nek mind 5g-n és 2,4-en is.

[ Szerkesztve ]

(#656) eisento


eisento
addikt

skacok, bootloader nyitashoz talaltam leirast, bejelentkeztem miui oldalra 100 pontom van, majd elmentem az unlockos oldalra ranyomtam az unlock devicera majd letoltotte a mi flash-t. telo kikapcs fast boot modeba raktam radugtam a telot pc-re felismerte a telot majd ranyomhattam az unlock gombra. De a leirasban azt irtak meg tobben itt a forumon, hogy kervenyezni kell. na nalam ilyen nincs. vagy ha ranyomok az unlockra akkor onnastol kell majd varni? mert nem mertem ranyomni igaz visszaszamolt 5mp-et hogy aktiv legyen az unlock gomb.

Ceges telo de megprobalom ezt a xiaomi eu romot hogy normalisan mukodjon az aod ha meg javitjak visszaallok globalra meg visszazarom a bootloadert.

Szoval ha az unlock gombra nyomok a miflash toolba onnastol kell majd varni az x orat? Fura mert kiirta, hogy minden torlodni fog a telorom ujjlenyomat stb. :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#657) msaca01 válasza eisento (#656) üzenetére


msaca01
tag

Nyomj rá az unlockra 2x fogja az 5mp-et adni aztán csináld meg és ha nem nyit akkor kiírja hány órát kell várnod. Mert elvileg onnan számolja a 168 órát amikor osszezártad a telefont MI-fiókoddal

[ Szerkesztve ]

(#658) eisento válasza msaca01 (#657) üzenetére


eisento
addikt

kozben ranyomtam igy mar okes a 168 ora... :D csak ugye kiirta, hogy mindent torolni fog es hirtelen betojtam :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#659) msaca01 válasza eisento (#658) üzenetére


msaca01
tag

Majd csak akkor töröl ha végigmegy :DDD

(#660) bobdetroit81 válasza eisento (#658) üzenetére


bobdetroit81
csendes tag

Melyik romot tervezed felrakni? A devet vagy a stabilt?

(#661) Atomgeszi válasza eisento (#656) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az a kérvényezés, hogy unlockra rámész. :D

Nem törlődik az ujjlenyomat, nem azt írja, hanem, hogy így "védtelen" az ujjlenyomatod, mivel kinyitod a bootloadert, így gyakorlatilag bármilyen ROM-ot rá tudsz tenni.
Ha meg lefut a BL nyitás, akkor egy szűz készüléket kapsz, onnan már tényleg törlődni fog minden.

(#662) eisento válasza bobdetroit81 (#660) üzenetére


eisento
addikt

stable :)
nekem az a lenyeg hogy az aod ertesitesek menjenek tobbi sallang nem izgat :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#663) eisento válasza msaca01 (#657) üzenetére


eisento
addikt

es telon tudom valahol nezni letelt-e mar a 168 ora? vagy mindig fastboot modeba kell tenni a telot es feldugni gepre + miui tools?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#664) eisento


eisento
addikt

Ha keszul majd osszefoglalo, bele lehetne irni pl. hogyan kell custom romrol visszaallni eredeti miui romra meg visszazarni a bootloadert. Persze mindenki tudja hogyan kell (rajtam kivul) de szerintem siman elferne az is.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#665) Atomgeszi válasza eisento (#663) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az unlock program ellenőrzi, ha rádugod a telót.
7 múlva ilyenkor. :DDD

(#666) qge válasza eisento (#664) üzenetére


qge
aktív tag

Sztem ennek legegyszerűbb módja, hogy csinálsz backup-ot, amint kinyílt a bootloader és fent van a twrp.

(#667) DroiDMester válasza qge (#666) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem éppen, a TWRP mentés NEM tartalmaz MINDEN partíciót! És a Bootloader-t se tudod vele vissza zárni, és a gyári fájlrendszer titkosítást sem tudod vele vissza csinálni.

Gyári állapot vissza állítás(bele értve a BL vissza zárást is ha épp arra is szükség van) MiFlash progi és Fastboot ROM-al a leg egyszerűbb és leg biztonságosabb!

[ Szerkesztve ]

(#668) qge válasza Atomgeszi (#626) üzenetére


qge
aktív tag

Ez az fstab.zip mire kell? Az eredeti leírás sem részletezi... :R

(#669) eisento válasza DroiDMester (#667) üzenetére


eisento
addikt

Na errol johetne egy leiras. Mivel en csak addig hasznalnam a custom romot (xiaomi eu) mig nem javitjak globalon az aod ertesiteseket :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#670) DroiDMester válasza qge (#668) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#671) rellif válasza qge (#668) üzenetére


rellif
senior tag

Első körben nem fontos telepíteni. Valószínűleg fie encryption-hoz van köze.
E nélkül is telepíthető az EU ROM.

[ Szerkesztve ]

(#672) szunyi777 válasza DroiDMester (#667) üzenetére


szunyi777
őstag

Nekem lassan szükség lesz vissza állítani Stockra mindent és zárni a bl-t, mert meg válok hamarosan a készüléktol. Kérdésem, hogy melyik romot célszerű vissza tenni? Mert csak cc9 EU romot találtam és devet. Tudnál egy linket esetleg a fastboot Stock firmwarehez? Mert én már ebbe el vagyok kavarodva :D

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#673) eisento válasza szunyi777 (#672) üzenetére


eisento
addikt

Nem volt vmi hosszu " szerelem"

Talan ez a link de nem vallalok felelosseget a linkert
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#674) msaca01 válasza szunyi777 (#672) üzenetére


msaca01
tag

Itt [link] és az EEA-st töltsd le
vagy itt : [link] itt frissebb van ha jól látom

[ Szerkesztve ]

(#675) msaca01 válasza eisento (#673) üzenetére


msaca01
tag

Nem de nekem úgy látom az lesz :C

(#676) DroiDMester válasza szunyi777 (#672) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Jelenleg a leg frissebb FastBoot ROM =>
V11.3.3.0.PFCEUXM_20191101.0000.00_9.0_eea_47cee59052.tgz

Developer ROM már jó ideje nincs csak és kizárólag kínai ROM.ból(ebből készülnek ugye a Xiaomi.EU ROM.ok is)

Global Stable PFCMIXM és EEA Stable PFCEUXM(ez az EU országokba szánt verzió) van csak ami nekünk jó az Mi9Lite ra.

msaca01 amit te linkeltél az recovery Rom, az szintén nem tartalmaz minden partíciót, és csak működő rendszer alól tehető fel gyakorlatilag egy OTA.zip ezzel nem tudod gyári állapotba hozni a telót!
Csak FastBoot ROM jó amit fent linkeltem!

[ Szerkesztve ]

(#677) bobdetroit81


bobdetroit81
csendes tag

Kedvet kaptam én is a BL nyitáshoz. Végigmentem a fejlesztő módos beállításokon, csatlakoztatom a miflash-hez, jön a kétszer 5 másodperc, elkezdi számolni a százalékokat, 50-ig felmegy, majd Couldn't verify device- Can't get info connect again üzenettel.

Ötlet? Valamit kihagytam?

(#678) bobdetroit81 válasza bobdetroit81 (#677) üzenetére


bobdetroit81
csendes tag

Ahogy látom problémát okozhat ha másik telefon is benne van a MI accountban. Törlöm és várok egy napot...

(#679) szunyi777 válasza msaca01 (#674) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszönöm

eusento
Nagyon szeretem, de a cc9 pro bevonzott :D
Szuperek készülék ez!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#680) msaca01 válasza DroiDMester (#676) üzenetére


msaca01
tag

Igazad van nem néztem csak a kereső fastboot romnak hozta de ha leakarom tölteni akkor igen zip és nem tgz. Bocsánat elnéztem. :U

(#681) rellif válasza szunyi777 (#672) üzenetére


rellif
senior tag

Pedig a leendő tulaj előrébb lenne, ha nem kellene már bl-t nyitnia :D

(#682) Atomgeszi válasza bobdetroit81 (#678) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, ezt jó lenne tudni.
Én is olyan accal akarok nyitni, ami jelenleg még egy másik telóba van bejelentkezve. Nem nézed meg, hogy esetleg a kijelentkezés nem megoldás-e? Vagy mindenképp törölni kell a készüléket?
Az akkor elég problémás nekem. :(

(#683) bobdetroit81 válasza Atomgeszi (#682) üzenetére


bobdetroit81
csendes tag

Én úgy látom hogy törölni kell az accountból a többi telót. Nem opcionális a kijelentkezés.

[link]

De azt sem látom az acc-ban hogy online-e a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#684) DroiDMester válasza Atomgeszi (#682) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem 4.teló van ugyan abba az mi fiókba aktiválva, és simán nyitottam a Mi9T Prot, szóval nem hinném hogy Mi9 Lite-nál ez gond lenne!

Azt ugye tudjátok hogy kizárólag mobil nettel lehet beregelni és hozzáadni a telót az Mi fiókba WiFi.n nem fog lefutni a telefon hozzákapcsolása az Mi fiókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#685) szunyi777 válasza rellif (#681) üzenetére


szunyi777
őstag

Ez igaz! A Note 7 is nyitva adtam el és kérte az új tulaj, hogy ha lehet rootoljam vissza és tegyem fel neki az adawayt :D
Végül is semeddig nem tart vissza zárni. Majd az új tulaj elődönti.
DroidMaster
Köszönöm a linket! :R
Akkor ezt csak csapassam mi tool, igaz? És Stock recovery és vissza is zár hiba nélkül? Eddig mindig, mindent csak nyitottam, zárni nem ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#686) DroiDMester válasza szunyi777 (#685) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

MiFlash-el kell!

gondolom ismered!

alul 3.opció választható!

Clean all => ez telepíti a kiválasztott ROM.ot és mindent töröl, gyári állapotú lesz a teló, szűz rendszerrel, de a Bootloader Nyitva marad!

save userdata => ez csak feltelepíti a kiválasztott ROM.ot de a telefon nem kerül gyári állapot vissza állításra, minden beállítás és telepített app megmarad!

Clean all and lock => a nevében is benne van szintén töröl mindent, telepíti a kiválasztott ROM.ot és a végén lezárja a bootloader.t így olyan állapotú lesz a teló mint amikor megvetted.

Eladásnál még arra kell figyelned hogy mielőtt kiveszed a sim kártyát a telefonból ki kell lépni vele az Mi fiókból, le kell választani a telót az mi fiókról, ellenkező esetben aki megveszi nem fogja tudni használni mert fogja kérni neki a te Mi fiókod azonosítóját és jelszavát!

[ Szerkesztve ]

(#687) szunyi777 válasza DroiDMester (#686) üzenetére


szunyi777
őstag

Igen, erre gondoltam, használtam is már, de csak a clean allt, de nem ugrott be a neve.
Természetesen kijelentkezek Google és MI fiokbol a flash előtt.
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#688) bobdetroit81 válasza DroiDMester (#684) üzenetére


bobdetroit81
csendes tag

Én bénáztam el, Ryzenen próbáltam lefuttatni a legújabb Milflasht... Mihelyst megpróbáltam inteles gépen, nem volt probléma.

A végén nyitás helyett annyit irt ki hogy próbáljam meg újranyitni 25 óra múlva. Most ránéztem már csak 22 óra múlva.

(#689) msaca01 válasza bobdetroit81 (#688) üzenetére


msaca01
tag

Az már itt van a spájzban :)

(#690) DroiDMester válasza bobdetroit81 (#688) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor hajrá, nekem sajna még 5..nap mire letelik a nyitási idő! :O

(#691) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Segítene valaki összefoglalni, hogy a gyakorlatban a funkcionalitásban/kezelőfelületben mi a különbség
a Global Stable PFCMIXM és EEA Stable PFCEUXM romok között?
Sokaknak segítene.

(#692) msaca01 válasza Zoli2 (#691) üzenetére


msaca01
tag

Kezelő felületben nincs különbség. Amit biztosan tudok hogy a tárcsázó éltér mert a PFCMIXM-Rom-ban MIUI tárcsázó van és megy hivásrögzítés. Ezen kívül számottevő különbségről nem tudok.

(#693) rellif válasza Zoli2 (#691) üzenetére


rellif
senior tag

Szerintem senki nem használja MIXM végű verziót ahogy a RUXM-et sem.
Amúgy szerintem az orosz felhasználók is meglepődtek, hogy náluk is kimaradt a miui tárcsázó. Jelentős különbség a china verziókban van amik a xiaomi eu romokban visszaköszönnek.

(#694) DroiDMester válasza msaca01 (#692) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem meg NEM tér el! Legalábbis Mi9T pro vonalon NEM a T Pro-mon gyárilag nem EEA ROM volt hanem Global Stable és mégis a stock google dialer és SMS app volt rajta! Sz.tem itt 9lite nál sincs másként!

(#695) msaca01 válasza DroiDMester (#694) üzenetére


msaca01
tag

Lehet hogy igazad van de nekem a 9se-n global stable volt és ott miui tárcsázó volt, de arra is ment xiaomi.eu. Abból kiindúlva írtam.

(#696) Atomgeszi válasza msaca01 (#695) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi9-en meg EEA-n és globalon is MIUI tárcsázó van. ;)
Szóval ez eléggé készülék specifikus.

(#697) msaca01 válasza Atomgeszi (#696) üzenetére


msaca01
tag

Én úgy sejtem hogy mivel a 9 és a 9se jóval korábban jelent meg azért van. A 9T Pro és 9lite pedig elég frissek, ezért ide már eljutott a stock fertőzés :U

(#698) Atomgeszi válasza msaca01 (#697) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát igen, ezt mondjuk, de Te az ellenkezőjét állítottad itt :D [link]

(#699) msaca01 válasza Atomgeszi (#698) üzenetére


msaca01
tag

Mert nekem MIUI tárcsázó volt és ahogy írtad neked is. Én ezt tudtam és a 9se -nél úgy is volt és ez tény nem állítás. :K Az igaz nem írtam oda hogy a 9 lite-ná nem tudom mert nem gondoltam hogy közben ezt is megváltoztatták már.

[ Szerkesztve ]

(#700) Atomgeszi válasza msaca01 (#699) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De odaírtad, mivel a PFCMIXM.

FC a Mi9 Lite egyedi azonosítója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.