Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) zsola400 válasza Norby86 (#1850) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam Mi-room 9.12.19 nincs ilyen villanás pedig ugyanaz a kínai dev.-ből csinálják.Nálad az ujjlenyomat feloldás be van kapcsolva?Én anélkül használom.Az előző heti MiuMix, Mi-room sem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1852) zsola400


zsola400
aktív tag

Megnéztem nálam a wifi sebességet és valóban 5GHz-en tudja a 433Mbs-t !

(#1853) Norby86 válasza zsola400 (#1851) üzenetére


Norby86
őstag

Igen, be van nálam kapcsolva az ujjlenyomatos feloldás. Én szoktam használni, meg most a teszt miatt gondoltam kipróbálom és sajnos itt is jelen van a hiba. Bár ugye ezt is az eu-s meg a kínai dev romokból gyúrják össze, szóval várható volt hogy örökli ezt a kis hibát. Remélem azért a következő romban javítják, mert pörgősebbnek érzem ezt a friss MIUIMIX dev. romot mint pl. a legutóbbi stabil eu romot.
Mondjuk MIUIMIX rom meg is viccelt a Magisk kapcsán. Telegram csoportba nem voltam belépve így nem tudtam hogy nem szabad a Magisk zip-et telepíteni csak a manager-t, mert a rom már alapból tartalmazza.

-Norbi-

(#1854) Klaya1986 válasza DroiDMester (#1849) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Lehet fejlesztési kellene ilyen téren igen. Én eddig rácsatlakoztam a wifire, semmit nem baszakodtam és jött a 144 mbps laptopon ,mate 10 pron. Arra továbbra sem kaptam választ , hogy mi lehet a probléma, csak hogy szar a router, miközben a laptopon jelenleg is max szebességgel megy a net. Nem a router szar. Biztos van komolyabb,de mivel eddig semmi probléma nem volt vele, a laptop szerint most sincs, így marad a xiaomi .

(#1855) DroiDMester válasza Klaya1986 (#1854) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kaptál választ! arról nem tehetek hogy nem tudod értelmezni!

Leírtam más a wifi chip a hüvejbe is és más a laptopodba is és más a mi9lite telóba is eltérő paraméterekkel működnek!

De mondtam járj utána a témának! a szolgáltatói MODEMed valószínű egy 4-5.éves konstrukció, és más protokol-t használ, a Mi9Lite ban egy fejlett Wifi modul van, ami már az újabb eszközökre van előkészítve lásd nálam 200.Mbps el csatlakozik a 2,4GHz hálózatra!

Ezért írtam hogy kell egy fejlett Router, ami ki tudja használni 100% ban az újabb és régebbi wifi eszközöket is!

Remélem így már nagyjából érted mi és miért!

(#1856) Klaya1986 válasza DroiDMester (#1855) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Közben olvasgattam a netet, a következőre jutottam . a router nem képes nekem 5 ghz-re, csak 2,4. A laptopba 2 antennás Wifi van, így azért jön a 144 mbps. A mate 10 proban 2x2 MIMO, a mi9 liteban 1x1 MIMO van. Gondolom ez is az antennák számát vagy ahhoz kapcsolódó dolgot jelenthez. Ezért volt képes a mate 10 pro 2x 72 mbps sebességre 2.4 gz-en , míg a xiaomi 2.4-en csak 72 mbps-t tud. Nyilván egy 5 ghz-es routerrel tudná, ahogy nálatok is a 400 mbps feletti sebességet is.

(#1857) rellif


rellif
senior tag

Boldog Békés ünnepeket kívánok mindenkinek!

(#1858) Norby86


Norby86
őstag

Van valakinek tapasztalata ezzel a fóliával kapcsolatban? [link]
Valamilyen Hydrogel fólia. Az érdekelne hogy körbe rendesen felfekszik e és mennyivel jobb mint az üveg?

-Norbi-

(#1859) Klaya1986 válasza Norby86 (#1858) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nekem ilyen van fent, épp ma raktam fel. Korábbi teledonjaimon is a hydrogel fóliát használtam. Az üveg nagyon csúnya, mivel minimális le van kerekítve a teleon széle, így körben levegős lesz. VAgy kisebb üveg kell rá, ami szintén bénán néz ki. A hydrogel fóliák viszont nagyon szépen felfeksznek, akár még az ívelt részeken is megtapad. Szinte észre sem vehető a telefonon.

(#1860) gixxergabi válasza Klaya1986 (#1859) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Oleofób? Könnyen csúszik rajta az ujj?
Még nem ért ide az üvegem, de attól tartok ha felrakom ezeket bukom.

(#1861) DroiDMester válasza Klaya1986 (#1856) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor még 1X nézd meg a 2.képernyőképet amit reggel belinkeltem!

akkor nekem valami EXTRA különleges a Mi9Lite om? és 3 antenna van benne hogy 3X72Mbps-t tud?

2,4GHz 200.Mbps a kapcsolati sebesség!

5GHz 433.Mbps

mint mondtam a te otthoni WIFI-ddel van gond, NEM a telefonnal!
A telefon tudja amit tudni kell, az otthoni WIFI-d a szar fogadd már el, hogy elavult kacat a szolgáltató által ingyen osztogatott doboz, amiben van ajándékba egy 10.éves technológia ennyi!

Ha veszel legalább egy olyan router-t amit belinkeltem lesz normális kapcsolatod 2,4GHz-en 200Mbps és 5GHz en 433.Mbps

[ Szerkesztve ]

(#1862) DroiDMester válasza Norby86 (#1858) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem volt még Hydrogel fólia 1 telódon se? Akkor lehet bánni fogod ha felteszed!

A sima kemény fólia is rettenetes érzés egy TG üveghez viszonyítva, vagy magához a gyári képernyőhöz!

A Hydrogel olyan mint egy vastag folpack fólia : puha nyúlik és tapad ha körmödet végig húzod rajta ott marad a barázda annyira puha!

de benne is van a nevében Soft Hydrogel, tehát lágy!

inkább azt vedd amit korábban belinkeltem TG üveg azzal semmi probléma!

[ Szerkesztve ]

(#1863) Norby86 válasza Klaya1986 (#1859) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem tegnap jött meg az üvegfóliám aminek a széle színezett, tehát ennek a széle rendesen felfekszik a képernyőre, fel is akartam az imént rakni, csak épp porszem került alá és mondom valahogy azt kiszedem onnan. Nem kellett volna mert még több kosz ment alá és most ott tartok hogy baromi ronda lett feltéve a fólia. Ahogy néztem ezeket a hydrogel fóliákat másképp is kell feltenni, középről indulva oldal irányba simítani kell. Szóval most nem tudom tegyek e egy próbát a hydrogel-el vagy próbáljam újra üveg fóliával? Szerintetek?

(#1862) DroiDMester:

Még sosem volt, mindig üvegfóliát vettem. De akkor ezek szerint nem érdemes olyat venni, mert engem az zavarna ha mindennek nyoma maradna és érzésre is rosszabb lenne a tapintása a kijelzőnek.
Mint írtam sajnos az üvegfóliával rosszul jártam most, így újabb kört kell futni. :( Kár hogy nincs itt valakinek eladóba egy ilyen üvegfólia aminek körbe kerete van.
Amúgy mennyire karcolódós a kijelző? Zsebbe hordom, nincs kulcs meg semmi mellette.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1864) DroiDMester válasza Norby86 (#1863) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hydrogel-t vízzel kell feltenni nem szárazon, és 24.óráig hozzá se nyúlhatsz utána a telóhoz, mert elmozdul amíg ki nem szárad az alatta lévő maradék víz!

A teljes száradás 2-3.nap is lehet, ezzel is számolj!

Vegyél másik TG üveget és oda figyeléssel tedd fel, tény hogy gyakorolni kell az első 5-10. üveg felrakás még kritikus de 10.után már belejössz és úgy fog menni mint az ágyba sz@rás.

Én már 100.felett járok szóval könnyen dumálok :DDD , de bele lehet jönni csak gyakorolni kell!

[ Szerkesztve ]

(#1865) gixxergabi válasza Norby86 (#1863) üzenetére


gixxergabi
senior tag

"Porszemeltávolító" matricát nem adtak mellé?

(#1866) rellif válasza DroiDMester (#1862) üzenetére


rellif
senior tag

+1 linkelt TG-re és a szállítás is kb 3 hét volt,ami ilyenkor igen jónak számít :K

(#1867) Norby86 válasza DroiDMester (#1864) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor maradok az üvegnél. :) Berendelek párat belőle az a tuti. :D De csessze meg előző meg azelőtti telefonomra is mindig elsőre sikerült szépen feltennem az üveg fóliát, még anyám telefonjára is. És akkor most nem...

(#1865) gixxergabi:

Nem adtak hozzá sajnos, ha adtak volna tuti nem nyúlok be a porszemcséért sem az ujjammal sem szemüveg törlő kendővel. Az ujjam maszatolt, a kendő meg rávitt egy rakás port, ami utána még mosással sem jött le, mert valami irtó vékony ragasztó réteg van ezeken az üvegeken amire minden felragad.
Ettől függetlenül ugyan abból a forrásból rendelem amit DroiDMester linkelt, mert valóban 3 hét alatt megjött. Mondjuk ilyen matricát mellékelhettek volna hozzá...

-Norbi-

(#1868) maglew


maglew
aktív tag

Az mitől van hogy beállítom a Ne zavarjanak módot, de a messenger ugyanúgy pittyeg, holott kizárólag a csengőhang van egedélyezve? Ez a legutóbbi miui frissítés óta van így emlékezetem szerint. Nálatok is így működik? Mi a megoldás?

(#1869) rellif


rellif
senior tag

Valaki mostanában keresett equalizer-t.
Hamarosan elérhető lesz.

(#1870) maglew válasza rellif (#1869) üzenetére


maglew
aktív tag

Az is én voltam 😉 szuper hír.

(#1871) Jabby válasza Klaya1986 (#1854) üzenetére


Jabby
őstag

Írd meg a szolgáltatód nevét, router típusát, utána biztosan akad olyan fórumtárs akivel össze tudod hasonlítani az adott router tudását egy 9 Lite-al.

(#1872) Klaya1986 válasza Jabby (#1871) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

(#1873) nfsu17 válasza Klaya1986 (#1840) üzenetére


nfsu17
veterán

Pontosan ezt csinálja a Mi 9T is nálam.
Az öt éves galaxy s5 közel 100 mbitet is tudott, a telóm ugyanezen a routeren 50-et.
Vki feltette a 9T-re a xiaomi.eu romot és máris megduplázódott a sebessége.

(#1874) rellif


rellif
senior tag

A 72Mbps egy telefon esetén mire nem elég?
(Torrent,4K streaming :F )
Nálam a szolgáltatói routeren egy csatornaváltás esetén is tud duplázódni a vonalsebesség. :D

(#1875) Klaya1986 válasza rellif (#1874) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Villámgyors a net természetesen. Mindenre elég. Csak torrent letöltés közben tűnt fel,hogy a szokásos 10mb/s helyett a xiaomin fele annyival tölt. De ahogy feljebb írták nyílván a router szar miközben minden más eszköz dupla sebességet tud 🤣

(#1876) Klaya1986 válasza nfsu17 (#1873) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Én is arra gyanakszom, hogy rom függő a dolog.

(#1877) eisento


eisento
addikt

New Stable firmware update available!
Device: PYXISEEAGlobal
Codename: pyxis
Version: V11.3.5.0.PFCEUXM
Android: 9.0
Region: Europe
Filename: fw_pyxis_miui_PYXISEEAGlobal_V11.3.5.0.PFCEUXM_7809748c0a_9.0.zip
Filesize: 70 MB

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1878) qge válasza eisento (#1877) üzenetére


qge
aktív tag

Ez mi és hol van? 70mb? Elég light csomag... :K

(#1879) ginola válasza qge (#1878) üzenetére


ginola
addikt

Sziasztok

HA TWRP-ből feltelepítem az új ROM-ot marad a Magisk, vagy azt is újra kell telepíteni?
Illetve ajánlott wipe és dalvik cash ROM telepítés után?
Hogyan érdemes?

Illetve a Xiaomi aktiválás hogyan tűntethető el, vagy aktiválható, mert minden újraindulásnál feljön.

[ Szerkesztve ]

(#1880) bb71 válasza DroiDMester (#1833) üzenetére


bb71
őstag

xiaomi.eu rom
TG feltéve és nem veszi ve az ujjlenyomatot, csak villan egyet az ikon... Pedig 300,- Ft-os Alis.

(#1881) qge válasza ginola (#1879) üzenetére


qge
aktív tag

Tiszta telepítés esetén kell újra Magisk-et telepíteni, update esetén nem. Cache és Dalwik wipe-ot én mindig nyomok, ártani nem fog, az előző telefonommal meg telepítés nélkül is csináltam néha.

Aktiválás nekem nincs, abban nem tudok segíteni...

(#1882) qge válasza bb71 (#1880) üzenetére


qge
aktív tag

Rögzitsd be még párszor az ujjlenyomatodat, nekem úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#1883) rellif válasza qge (#1881) üzenetére


rellif
senior tag

Az update után nem marad meg a root (magisk) :N Maneger ill. a modulok maradnak csak meg.

(#1884) bb71 válasza qge (#1882) üzenetére


bb71
őstag

De egyszer sem veszi be.

************* GCAM *************
Kipróbáltam xiaomi.eu-n, működik buhera nélkül, legalábbis a fotó része, mást nem próbáltam... nem az enyém a teló.
Google Camera APK 6.2.030 for Mi CC9 / Mi 9 Lite

Read more https://www.cyanogenmods.org/forums/topic/download-google-camera-apk-6-2-024-for-mi-cc9-by-b-s-g/

[ Szerkesztve ]

(#1885) eisento válasza qge (#1878) üzenetére


eisento
addikt

[link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1886) bb71


bb71
őstag

bekapcsoltuk a face unlockot, de kikapcsolni meg nem tudjuk, ha rábökünk a menűben, nem megy be a menűpontba.

Hogy lehet?

(#1887) bb71


bb71
őstag

Ja, még egy, az arcfeloldáskor 4x nem fogad el "rossz arcot", majd feloldja a kijelzőt mégis!!! Ezt miért?

(#1888) gixxergabi válasza bb71 (#1887) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ezt most kipróbáltam...
4 sikertelen oldás után az ujjlenyomat és feloldó minta jön nekem...
Neked csak arc van beállítva?

(#1889) bb71 válasza gixxergabi (#1888) üzenetére


bb71
őstag

Igen, csak arc, mert a gagyi tg védő miatt nem veszi be az ujjlenyomatot...

(#1890) DroiDMester válasza bb71 (#1889) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ott más gond lesz akkor!

többen vettek már abból a GAGYI TG-ből és senkinél nem okozott problémát, nálad van probléma hiszen látod az arc feloldás sem úgy működik ahogyan azt kéne!

(#1891) Norby86


Norby86
őstag

Használ valaki ilyen tokot? [link] Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, megéri e az árát, illetve valóban jobban védi e a telefont mint a gyári.

-Norbi-

(#1892) bb71 válasza DroiDMester (#1890) üzenetére


bb71
őstag

nem lehet, hogy ahogy gixxergabi mondja, azért oldódik fel a 4x próba után, mert nincs beállítva egyéb védelem, vagy nem is kellene?
Mi lehet a probléma, az ajánlott xiaomi.eu-s rom van fent a 12.19-i?

Még régió változtatáson gondolkoztam, de az meg nincs egyszerűen a romban.

Írtam a xiaomi.eu fórumra is, hátha válaszol valaki...

Ez a tg ami fent van: [link]

(#1893) Atomgeszi válasza bb71 (#1884) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Android 10 alatt próbáltad?
Éjszakai mód megy?

(#1894) bb71 válasza Atomgeszi (#1893) üzenetére


bb71
őstag

Ha gcam-re kérdeztél:
- 10-es android van fent: MIUI 11.1 9.12.19
- éjszakai módra nem emlékszem, mert lányomé a telefon és mikroszekundumokra tudom megkaparintani.

(#1895) rellif válasza Atomgeszi (#1893) üzenetére


rellif
senior tag

Ez egy régebbi mi 9se-re készült verzió.
Pár alap beállítási lehetőséggel.

(#1896) bb71 válasza rellif (#1895) üzenetére


bb71
őstag

és van működő bővített újabb?

(#1897) rellif válasza bb71 (#1896) üzenetére


rellif
senior tag

Itt már leírtam :K
Modul nélkül is megy,így nem megy az éjszakai mód.
Modult használva a fotó fülkén kívül minden működik.

(#1898) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hmm, akkor még mindig nincs új a nap alatt :(

(#1899) novinyul válasza Norby86 (#1891) üzenetére


novinyul
veterán

Gyárinál sokkal jobb, de az átlátszó hátlapi rész baszott gyorsan karcolódik.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1900) ktommy91 válasza novinyul (#1899) üzenetére


ktommy91
addikt

Plusz elmosás után lehet egy óráig szárítani, hogy a kis lyukakban se maradjon víz. Amúgy fasza kis tok. Anno N4-en a ringke fusion hátulja is tiszta karc volt, szóval ezek ilyenek.

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.