Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Gearbestről megjött a telefonom amit XI. 11-én rendeltem.
SIM tűt nem kaptam hozzá (legalábbis nem találtam a csomagban) Egy sima varrótűvel is ki lehet nyitni a boxot, vagy hogy rakom be a sim kártyát?

- Kérnék szépen segítséget, hogy milyen romot hova kell telepíteni vagy a gyári is jó-e? (Mi a különbség az eu rom és a gyári rom között?)
Sajnos ezekben a telepítésekben nem vagyok otthon. Nem ronthatom el vele a telót?

- Másik kérdés, hogy garanciailag ha valami gond van akkor vissza kell küldenem a Gearbestnek? vagy hogy szokott ez működni?

Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#1252) Karima válasza Atomgeszi (#1250) üzenetére


Karima
őstag

Szuper! Köszi! :) :R

(#1253) bobdetroit81


bobdetroit81
csendes tag

Hadd kérdezzek már egy olyat hogy van a dirty install amikor ugyebár hetente pakolom fel a xiaomi.eu romokat ha deven vagyok.
Akkor a clean install az mi? Mert most már elbizonytalanodtam. Felpakolom miflashel a legutolsó official fastboot romot és utána twrp telepités és xiaomi.eu rom telepítése? Jól gondolom? Javitsatok ki ha tévedek. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1254) maglew válasza maglew (#1251) üzenetére


maglew
aktív tag

Bocs elnéztem el volt dugva.. megvan a SIM tű :)

(#1255) Atomgeszi válasza bobdetroit81 (#1253) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A clean install amikor nem a meglévő rendszerre telepíti a frissítést, hanem mindent legyalulsz a készülékről és kompletten rakod fel az új rendszert.
Mint amikor globalról átállsz xiaomi.eu-ra.

(#1256) bobdetroit81 válasza Atomgeszi (#1255) üzenetére


bobdetroit81
csendes tag

Köszi a gyors választ :)
A clean installnak mi a menete? Miflashel feltolom a hivatalos fastboot romot és utána a xiaomi.eu romot? Ha jól értem nem lehet gyalulás után egyből eu romot felpakolni, ugye?

(#1257) eisento válasza Karima (#1249) üzenetére


eisento
addikt

626-os hsz-t elolvasod a bl nyitasig [link] utana pedig 1136-osban egyszerusitett twrp felrakas droidmestertol [link] majd rom felrakas ^^

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1258) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem itthon veszem meg a telefont, mivel nincs 10000 Ft a különbözet. Ráadásul így nem is kell több hetet várnom a telefonra.
Kijelzővédőt is megveszem itthon, nem akarok arra is több hetet várni. Amúgy is szeretném egyből rátenni ahogy megjön a telefon
[Itt] egy kijelzővédő mi 9re .
Ez ugyanúgy jó a lite-ra? Illetve minőségileg 1. Osztályú?
Ha itthonról rendelt már valaki kijelzővédőt amivel maximálisan meg volt elégedve ,légyszíves linkelje be honnan rendelte. :R

(#1259) maglew válasza vigyorgó (#1258) üzenetére


maglew
aktív tag

Holnap Black Friday lesz Bangood, Gearbest, Alin stb. Szerintem 60-65 körül ki lehet fogni majd egy ilyen telefont. Itthon hivatalos üzletben 90 körül van. (ha meg kisboltból szürkeimportost veszel az lehet hogy olcsóbb picivel de nem biztos hogy Eu-s)

(#1260) maglew


maglew
aktív tag

Megjött ma Kínából a telefonom, fel is frissült automatikusan a MI11-es rendszer. Viszont mit nyomhattam el benne, mert zárolás után mindig a legsötétebbre állítódik a képernyő? Még MI10-esen (igaz az kb csak 1 órát működött) nem csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1261) qge válasza maglew (#1259) üzenetére


qge
aktív tag

:D vicces ez a 2 komment egymás alatt...egyrészt írod, hogy holnap jön a tiéd Kínából, másrészt hogy a szürkeimport, ami nem biztos, hogy EU-s... :C

(#1262) gixxergabi válasza maglew (#1260) üzenetére


gixxergabi
senior tag

"fel is frissült automatikusan a MI11-es rendszer"
Én addig be sem laktam, frissítés után csináltam egy gyári visszaállítást. biztos ami biztos...

(#1263) DroiDMester válasza gixxergabi (#1262) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezt így szokás csinálni!

Android FŐVERZIÓ váltásnál MINDÉG ajánlott tiszta lappal indulni, így elkerülhetők az olyan és hasonló problémák amik a kollégánál is előjött!

(#1264) gixxergabi válasza DroiDMester (#1263) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Globalon nekünk maradt a 9-es android verzió "csak" a Miui váltott...

(#1265) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Hali. Mától én is az mi 9 lite tulajok táborát erősítem. Lenne is rögtön egy kérdésem. Lehetséges valahol a SIM kártyák pin kódját megváltoztatni? Sehol nem láttam eztán a lehetőséget.

(#1266) lizakattila válasza Klaya1986 (#1265) üzenetére


lizakattila
senior tag

Beállítások/Jelszó és Biztonság/Adatvédelem
Itt a szolgáltatóra, és ott lesz. :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#1267) maglew válasza qge (#1261) üzenetére


maglew
aktív tag

Na hülyén írtam.
Szóval ha Gearbesten veszed akkor tuti hogy EU-sat kapsz. (gari elvileg van hozzá, aztán hogy hogy érvényesíted azt passzolom)

Eredeti garit csak a xiaomi shop ad, de ott 90 ezer körül van egy ilyen telefon. Az ilyen magyar noname boltok ugyanúgy kínából rendelik be de nem adnak teljes körű garanciát és figyelni kell rá, hogy a 800mhz is működjön. (ezt akartam volna megfogalmazni csak nem sikerült )

(#1268) maglew válasza gixxergabi (#1262) üzenetére


maglew
aktív tag

Erről már elkéstem.
Megoldható valahogy hogy az összes appot kirakom valahova és visszatöltsem, vagy gyári visszaállításnál egyesével kell küzdeni velük?

(#1269) Klaya1986 válasza lizakattila (#1266) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Ahh, köszi szépen.

(#1270) qge válasza maglew (#1268) üzenetére


qge
aktív tag

Mi backup megcsinálja neked, meg a képernyő beállításait is visszateszi.

[ Szerkesztve ]

(#1271) vigyorgó válasza maglew (#1259) üzenetére


vigyorgó
tag

[Itt ] azt írják 24 hónap EU Xiaomi gyártói garancia, illetve magyar nyelvű.
Köszi majd megnézem a black friday akciót. Kár hogy a kijelzővédőre nem jött válasz :F

[ Szerkesztve ]

(#1272) gixxergabi válasza maglew (#1268) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Elvileg erre van a MI fiók (Mi Cloud), de ez még nekem is új, még nem csináltam acc-ot.
De lehet biztonsági mentést csinálni a beállítások- a telefonról- biztonsági mentés- mentések a készüléken, gondolom lehet sd-re is csinálni, hogy ne vesszen el visszaállításkor...

(#1273) qge válasza vigyorgó (#1271) üzenetére


qge
aktív tag

Ez egy szlovák cég, én fenntartással kezelném...

(#1274) vigyorgó válasza qge (#1273) üzenetére


vigyorgó
tag

Ok,köszi ;)

(#1275) maglew válasza qge (#1270) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi, ha nem javul meg holnapig majd visszaállítom.
Újraindítás után is tök lemegy a fényerő :( Nektek nem?

(#1276) Atomgeszi válasza maglew (#1275) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez valamim fos Android feature lehet, mert OP7Prot szintén érint és Mi9-et is, és kb az összes Xiaomit. Legalábbis ezeket követem figyelemmel.

(#1277) maglew válasza Atomgeszi (#1276) üzenetére


maglew
aktív tag

Hát és ezzel mit lehet tenni?

Ha hosszabb ideig (10 percnél több ideje) lezárt képernyőn van akkor is elmegy a fényerő :(

(#1278) Norby86 válasza DroiDMester (#1241) üzenetére


Norby86
őstag

Kíváncsi leszek a többi TG-re. Majd ha rendelsz nyugodtan tegyed fel a véleményed mert érdekelni fog. :) Én most megrendeltem azt amit te is rendeltél, remélem tényleg nem fog kitakarni semmit a képernyőből mert pont azt szeretem hogy oldalt szinte keret nélküli a kijelző annyira vékony a káva.

Ezzel a tokkal kapcsolatban van bárkinek tapasztalata? [link] Érdemes megrendelni a gyári helyett? Mondjuk borsos ára van, nem tudom olcsóbban nem e lehet hozzájutni. :DDD

-Norbi-

(#1279) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Kicsit olvasgattam garancia ugyben, es ha jol ertem akkor a waytek viszonteladoi gyari garit adnak. Illetve a Lurdyban levo mistore is. (talan a MM is)
Akkor a tmobile milyen garit ad?
Mi a helyzet a alza-val, 220volt-tal es hasonlo megbizhato boltokkal?
Vagy pl mi is a i-shopos fele "2év EU Xiaomi gyártói garancia"?
Turbadonak van specko garija felarert, amiben cserelik a telefont javitas helyett
Nem feltetlenul csak ez a telefon van teriteken, csak ebben a topikban volt hasonlorol szo mar.

[ Szerkesztve ]

(#1280) maglew


maglew
aktív tag

Közben nézegettem a beállításokat, úgy veszem észre hogy az automatikus fényerőre állítva az érzékelő dolgozik lassan, mert ha kimegyek egy világos helyiségbe valóban felnyomja a fényerőt csak kell hozzá vagy 6-8 másodperc. (A nokia telefonom sokkal gyorsabban kezelte le),illetve zavaró hogy nem lehet személyre szabni az alap fényerőt automata módban (ülök a gép előtt, mellettem egy pici lámpa van és mivel sötétet érzékel így a telefon is haloványan világít, pedig jobb lenne erősebb fény)

(#1281) Atomgeszi válasza SSlyTR (#1279) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az idei év májustól kezdve a Xiaomi saját kézbe vette a szervizszolgáltatást, és ez mellé 2 év gyártói jótállást is biztosít. (hivatalos csatornán keresztül vásárolt készülékek esetén)
A hivatalos resellerek (pl: wayteq) csak közvetítő szerepet játszanak a készülékek szervizelésében, a termékekhez nem nyúlhatnak.
Májustól a készülékek a lengyelországi Xiaomi szervizbe kerültek ki, és ott javították őket.
Októberben ismét változás történt, a hazai szolgáltatók kérésének eleget téve, a szerviz tevékenység visszakerült Magyarországra.
A Xiaomi a Telemax-al áll szerződésben, a készülékek ott kerülnek javításra.

Forrás: [link]

(#1282) Atomgeszi válasza maglew (#1280) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Régen volt ilyen beállítás a MIUI-ban,hogy kézileg megadtad a legkisebb fényerőt és automatán is azon hagyta, nem vette lejjebb.. ez idővel kikerült..

(#1283) maglew válasza Atomgeszi (#1282) üzenetére


maglew
aktív tag

A Miui-t hol érem el? az a beállítások menüt jelenti?
Illetve miben függ a két asztal (android és miuis?)

(#1284) Atomgeszi válasza maglew (#1283) üzenetére


Atomgeszi
veterán

MIUI maga az Android rendszerre ráhúzott Xiaominak saját UI-ja(kezelőfelülete).

Minden MIUI Android, de nem minden Android MIUI. :D

(#1285) ginola válasza Atomgeszi (#1281) üzenetére


ginola
addikt

A telemax....elég problémás cég.

(#1286) gixxergabi válasza maglew (#1280) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Nekem is automata fényerőn van, de attól függetlenül bele tudok nyúlni a csúszkán korrigálni ha kevésnek vagy soknak érzem, sztem alkalmozkodik ehhez és megjegyzi...

(#1287) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Én is turbadoról rendeltem prémium garival a telefont. Nekem megéri azt a plusz 10%ot.

(#1288) eisento


eisento
addikt

Update

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1289) Atomgeszi válasza ginola (#1285) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze, mert ezt is valami csókos vezeti, a szolgáltatók meg még meg is szabják,hogy ki szervizeljen.. vicc

(#1290) maglew válasza gixxergabi (#1286) üzenetére


maglew
aktív tag

Belenyúlok én is de minden feloldás után idegesítő, mert nekem nem jegyzi meg :(
Amúgy tök jó kezelhető és áttekinthető a menüje.

(#1291) maglew válasza eisento (#1288) üzenetére


maglew
aktív tag

Nekem a 11.3.3.0 telepedett tegnap.
Van 11.3.4.0-is? Az hogy érhető el?

[ Szerkesztve ]

(#1292) novinyul válasza maglew (#1291) üzenetére


novinyul
veterán

Most dobta fel OTA-n! 692MB :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1293) gixxergabi válasza novinyul (#1292) üzenetére


gixxergabi
senior tag

EU vagy GLOBAL?
ez utóbbin nekem még nincs...

(#1294) Spityek válasza gixxergabi (#1293) üzenetére


Spityek
csendes tag

MIUI Globál 11.3.4

(#1295) janes1976


janes1976
őstag

Az előbb tettem fel :DDD

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#1296) eisento válasza eisento (#1288) üzenetére


eisento
addikt

majd valaki changelogrol toljon mar scrnshotot :) kivancsi lennek a fenyero allitas javitasara meg az aodra, javitottak-e :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1297) novinyul válasza eisento (#1296) üzenetére


novinyul
veterán

1 sor javítás :((( Na ezért kár volt kiadni.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1298) DroiDMester válasza novinyul (#1297) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezért kell Xiaomi.EU ROM.ot használni!

ott lesz változás és újdonság is a ma megjelenő 9.11.28.as verzióban

Fix - Kamera quick snap mód (gyors fotó vagy videó felvétel indítás kikapcsolt kijelzőnél) javítva
Fix - Dupla hangerő le gomb megnyomásra kikapcsolt kijelzőnél kamera megnyitás javítva
Fix - 5GHz WiFi hotspot error javítva
Fix - Nem lehet galériát megnyitni kamera appból Török rendszernyelv használat mellett javítva
Fix - Különböző értesítéssel kapcsolatos problémák javítása/optimalizálása
Új - Natív színes média lejátszás értesítés megjelenítés az értesítési területen hozzáadva
Új - Privát DNS lehetőség hozzáadva
Új - Mi Helath hozzáadva
Új - Tetszés szerint személyre szabható shortcut-ok a képernyőzár bal oldalán

(#1299) eisento válasza novinyul (#1297) üzenetére


eisento
addikt

Koszonom. Akkor maradunk xiaomi.eu romon :C :C :C :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1300) Karima


Karima
őstag

Tudtok esetleg olyan megbízható oldalt mondani, ahonnan AoD képeket/animációkat lehet letölteni? Köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.