Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) DroiDMester válasza szucsinka (#1345) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

itthon NEM támogatott a G Play, VPN szerverrel és külföldi IP-vel megoldható de mi értelme így?

(#1352) gixxergabi válasza DroiDMester (#1351) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én német címes revolut kártyát tettem gpaybe, de curve kártyát elfogadja "trükközés" nélkül, talán az alá mehetne egyből az OTP is.

(#1353) Atomgeszi válasza rellif (#1343) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:R Holnap tesztelem, ha végre lesz időm felrakni a xiaomi.eu

(#1354) szucsinka


szucsinka
őstag

Nem tudom miért de most még nincs értesítés semmiről se gmail se Messenger Viber semmiről pedig semmit sem allitoam át szerintem,,,, megnéztem minden be van kapcsolva
Ez így elég gyászos iOS után

(#1355) DroiDMester válasza szucsinka (#1354) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vársz 3-4.hónapot még utol éri a Global / EEA verzió a kínait, vagy felteszel Xiaomi.EU romot és lesz mindenről értesítés!

Olvasd kicsit a fórumot már jó párszor volt ezekről szó!

[ Szerkesztve ]

(#1356) gixxergabi válasza szucsinka (#1354) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Mit értesz "értesítés" alatt? Csipogást, aod képernyőt, vagy fent az értesítési sávot? Utóbbira ma kapcsoltam be az ikon jelzést, mert azt én is hiányoltam.
Múltkor valakinek a gmail-al volt ilyen baja, de nekem se automatikus indítás semmi nincs rá kapcsolva mégis jön értesítés mindenről, csak az aod képernyőn nem...

(#1357) maglew


maglew
aktív tag

mennyire kell félni attól hogy a xiaomi telefonok sugárzása duplája mint egy Lg, Nokia, Samsung telefon sugárzása.?

(#1358) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Tesóm vett egy ilyen telefont és olyan problémája van hogy a naptárba írt események egyszerűen eltűnnek, törlődnek. Pontosan nem tudom mennyi idő utána, talán pár nap. Illetve a gyári időjárás app se frissíti magát automatikusan, meg kell hogy nyissa a programot, a widget egyébként nem frissül.

Illetve az a beállítás se működik hogy a bejövő hívásnál elhallgat a telefon ha lefele fordítja.

Ezek típushibák, vagy érdemes tolni egy resetet?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1359) szucsinka válasza gixxergabi (#1356) üzenetére


szucsinka
őstag

Minden rendben voltak még az aod on is jött az értesítés és egyszerűen eltűntek csak ha megnyitom az alkalmazást akkor láttam hogy jött azt próbálgatom egy órája de nem működik csak a gmail néha
Ez EU romos?
[kép]

Érdekes most még megjavult besz@rok

[ Szerkesztve ]

(#1360) Atomgeszi válasza maglew (#1357) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szimpla lejáratás

(#1361) gixxergabi válasza szucsinka (#1359) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Globál. Enyém még 11.3.3.
Bejövő értesítések ikonjainak megjelenítése az állapotsoron be van kapcsolva? Lebegő értesítések? Még nekem is új ez a miui rengeteg féle beállítás van benne. Értesítési felületet miuira állítottam az androidról az is jobban néz ki...

(#1362) szucsinka válasza gixxergabi (#1361) üzenetére


szucsinka
őstag

Igen minden be van állítva
Most perpill jó minden aod on a Viber az nem tesz ki ikont de viszont világit a képernyő

[ Szerkesztve ]

(#1363) rellif válasza Motion_Blur (#1358) üzenetére


rellif
senior tag

Ha a naptár adatai eltűnnek a MiCloud beállításokra kell ránézni.
Időjárás app éjszaka frissül... ha belépsz csak akkor frissülnek az adatok.(ez már nagyon régen ilyen)

(#1364) gixxergabi válasza szucsinka (#1362) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én azt nem tudom beállítani, hogy értesítéskor ne menjen záróképernyőre hanem aod jöjjön be és a beállított fény mutassa az értesítést. Azt kivettem hogy a tartalmát mutassa az értesítések de akkor is a záróképernyő jön és nem aod. Vagy ez az aod hiba ami EU- n javítva van...

(#1365) szucsinka válasza rellif (#1363) üzenetére


szucsinka
őstag

Az időjárás appot nem lehet úgy beállítani hogy mindig az aktuális helyet mutatja?

(#1366) rellif válasza szucsinka (#1365) üzenetére


rellif
senior tag

Be lehet állítani van widget hozzá.

(#1367) szucsinka


szucsinka
őstag

Azt hiszem hogy én állítottam el az értesítést azért nem voltak mert ahogy lehúztam fentről be lehet állítani hogy elhlasztva X időre
És ez okozza hogy nincs se hang se ikon
Amúgy ezt hogy lehetne kikapcsolni? Lehetséges sehogy

(#1368) Nova_ válasza eisento (#1347) üzenetére


Nova_
tag

Azt tudod, hogy hol találok ilyen helyet ahonnan lehet live wallpaper-t letölteni (vagy akár 3-4d-t)? Neten keresgéltem, de nem igazán találtam, nekem csak főképp google play stroe-bol javasolt a google appokat. :(

(#1369) eisento válasza Nova_ (#1368) üzenetére


eisento
addikt

Irtam hogy a telefonon van Temak alkalmazas gyarilag azon belul vannak temak hatterkepek elo hatterkepek stb. Esetleg a regiot allitsd at svajcra es tobb minden lesz.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1370) DroiDMester válasza Nova_ (#1368) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És azt tudod hogy ezek az animált hátterek mennyire zabálják az AKSIT? akár 2.órával is kevesebb lehet tőle az SOT időd, ha neked ez megéri akkor hajrá!

(#1371) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

A buszon utazás közben hallgatom a zenét headset-en keresztül. Viszont döcögős részeken magától állítodik a hangerő. Erre van valami beállítás?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1372) Nova_ válasza eisento (#1369) üzenetére


Nova_
tag

Ja, nekem össz-vissz 2 téma van. Éppen ezért kérdeztem, hogy van e valamilyen weboldal ahonnan lehet letölteni live háttereket, mert ott a választék is sokkal nagyobb remélhetőleg.

@DroiDMester
Olvastam, hogy megnövelhetik az aksi fogyasztását, de elméletileg ez a "Walloop" app nem fogyaszt "annyira" sokat. Nézegettem az aksi adatokat, ott se látok nagy növekedést, de még tesztelem sima háttérrel is. Mivel most cseréltem le régi telómat, ez még újdonság számomra és tetszik, meglátjuk mi lesz belőle később (amúgy nem sokat használom a mobilt, legfőképp csak értesítések fogadására használtam eddig az előző telómat).

[ Szerkesztve ]

(#1373) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

akkor az ígért friss TWRP telepítő!

Letöltés => mi9lite_twrp_install_By_DroiDMester_v3.zip

és egy rövid leírás custom rom telepítéshez.

Telefonon nyitott BootLoader.nek kell lenni de ezt gondolom nem kell részletezni!

a fent letöltött mi9lite_twrp_install_By_DroiDMester_v3.zip-et kicsomagoljuk(lehetőleg) a C meghajtó gyökerébe, kapunk egy mi9lite_twrp_install_v3 nevezetű mappát ezt megnyitva lesz benne egy install_twrp.cmd ezt kell megnyitni rendszer gazdai hozzáféréssel

ha jól csináltuk egy ilyen ablak fogad majd

ezt követően a telefont FastBoot módban(telefont kikapcsoljuk és Hangerő le + Power gombbal indítjuk) rádugjuk a PC.re, vissza lépünk az előzőleg megnyitott ablakra és entert nyomunk, pár másodperc alatt végez és a telefon újraindul TWRP-be, elképzelhető hogy maga a TWRP is 1X újra fog indulni, ez nem hiba!

Miután megvan TWRP.ben jobb felső gomb Wipe-ra katt, ezután jobb alul FORMAT DATA-ra az itt bejövő ablakba be írjuk hogy yes és jobb alul kék pipával végrehajtuk a műveletet, ezután újraindítjuk a telefont TWRP módba és telepítjük a ROM.ot ami valószínűleg a xiaomi.eu -lesz!

Ha települt a ROM egyéb mást NEM kell csinálni mehet a reboot system, akinek kell root az előbb indítsa el először a frissen telepített rendszert, csinálja meg az alap beállításokat, és csak ezt követően telepítse a MAGISK-ot

És egy jó tanács, képernyő zárhoz pin kódot adjuk hozzá ne mintát, mert a TWRP-ben meg kell adni a pin kódot hogy fel tudja oldani a DATA partíció titkosítását

(#1374) eisento válasza Nova_ (#1372) üzenetére


eisento
addikt

szerintem akkor vmit elneztel nem a telefonon gyarilag rajta levot nezed? az elso "fül"-on vannak a frissek van ott tema hatterkep elo hatterkep csengohangok. bar hozza kell tennem nekem jelenleg xiaomi.eu rom van fent ott van dogivel, de ha jol emlekszem a gyari romnal is volt tobb ha a regiot svajcra raktam...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1375) Atomgeszi válasza DroiDMester (#1373) üzenetére


Atomgeszi
veterán

C gyökérbe kicsomagoltam, indítanám_rendszergazdaként_ az "install_twrp.cmd" fájlt, és ez fogad:

Szerk: Ha nem rendszergazdaként indítom, akkor a te képernyőd fogad. :D

Hmm.. Így viszont az enterre nem csinál semmit, csak lépett egy bekezdést.. 1 perc is letelt kb és nem dolgozik semmit, a teló képernyőn pedig Fastboot felirat van. Semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#1376) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#1375) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Újraindítottam a notit. Fel is rakta a TWRP-t. De ez orosz. :DDD :DDD

Akinek orosz lenne:
Jobb oldali oszlop, fentről le a 3. aztán a végén kis földgömb féleség, és a másik választható nyelv english lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1377) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#1376) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na sikerült végül minden. Már belakás alatt a rendszer :D

(#1378) Atomgeszi válasza rellif (#1343) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Telepítettem.
Alapból eléggé akadozik a kép, ha bekapcsolom a konfigot, kilép folyamat.
A FIXet hol találom?

(#1379) rellif válasza Atomgeszi (#1378) üzenetére


rellif
senior tag

Beállítások - >Speciális - >Fix->Buffer Fix

(#1380) Atomgeszi válasza rellif (#1379) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja igen, megtaláltam. Viszont így nem akad a normál kép, de az éjszakai mód ugyanúgy megnyekken. Ha pedig berakom a konfigot, szintén kilép az alkalmazás. :O

(#1382) rellif válasza Atomgeszi (#1380) üzenetére


rellif
senior tag

Nálam megcsinálja a képet, de nagyon lassan végez. A Base menüben ill. készülék profiloknál kellene eltalálni egy jó beállítást,de most nincs időm vele foglalkozni. :(

(#1383) Atomgeszi válasza Klaya1986 (#1381) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mivel jelenleg legújabb deven vagyok nem dobja fel a frissítést, de, ha rajta tartod az ujjad az értesítésen, és ott kikapcsolod, hogy megjelenítse az beválik?

(#1384) Atomgeszi válasza rellif (#1382) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na akkor leírom nálam mi a dolog.
Telepítettem a gcamot, megnyitom, akad minden. Beállítom a buffer fixet, eltűnik az akadozás, a normál képet meg is csinálja, de az éjszakait nem. Ha berakom a profilt hozzá, még eddig se jutok el, mert egyből bezár..

Azt hittem ez tényleg működik legalább olyan jól, mint a Pie-on lévő... akkor maradtam volna utolsó Pie-on, de így már nem állok neki visszaflashelni régebbi ROM-ot, reménykedek hátha talál valaki egy működő gcamot Android 10-re. :( Stay tuned

(#1385) rellif válasza Atomgeszi (#1384) üzenetére


rellif
senior tag

Ha nem áll neki valaki, addig nem lesz működő verzió. BSG-ben bíznak a 4pda-n, hogy összehoz valamit. Ahogy írtam működik a magisk modulos Buffer Fix, de a gyári kamerát használhatatlanná teszi. (így ez is kilőve)
OpenCamera viszont most gond nélkül megy.

(#1386) mosottsoder


mosottsoder
csendes tag

En meg android 9-en vagyok tovabbra is, tokeletesen hibamentesen mukodik, jo ez igy :D. xiaomi.eu 11.3.1 van a telomon arra tudna nekem valaki linkelni egy gcamot?

(#1387) Atomgeszi válasza rellif (#1385) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Értem. :(

(#1388) eisento


eisento
addikt

Hello.
Aki xiaomi.eu rommal hasznalja a telot, azoktol kerdeznem, hogy facebook appban ha hozzaszolasba egy gifet raktok be nektek lejatsza vagy allokep van csak? Nalam allokep van es hiaba nyomok ra nem inditja el, viszont amikor rakeresek gifre pl hello temaban akkor mind mozog mikor megvan a hozzaszolas akkor csak allokep. Otlet? :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1389) BLUE TORNADO válasza BLUE TORNADO (#1371) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Senki?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1390) qge válasza qge (#1337) üzenetére


qge
aktív tag

Van már nekünk összefoglalónk... :C

(#1391) gixxergabi válasza mosottsoder (#1386) üzenetére


gixxergabi
senior tag

[link] gcam. az xml betöltés után (néha többször kell próbálkozni) én a fehéregyensúlynál átállítottam imx586-ra (sztem így szebb) de igazából nappal nincs nagy változás gyárihoz képest, inkább a night mód amiben jobb a gcam (sztem)

(#1392) rellif válasza qge (#1390) üzenetére


rellif
senior tag

Szép alapos összefoglaló. :R

(#1393) eisento


eisento
addikt

A rom ismerteto resznel a sima mi9-et at kene irni mi9 Lite-ra szvsz
Marmint a tema osszefoglaloban :DDD

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1394) qge válasza eisento (#1393) üzenetére


qge
aktív tag

Köszi, kicsit nehézkes a frissítés, a következő jelentősebb változásnak ezt is beleteszem...ha nem felejtem el. :D

(#1395) Nova_ válasza eisento (#1374) üzenetére


Nova_
tag

Ahogy nézegetem, nekem MIUI global van. Olvastam, hogy vannak különböző verziók (global, eu, meg talán mások) de nem tudom mi a különbség köztük. Szerintem a global miatt lehet hogy nekem nem jelenik meg annyi theme?

(#1396) DroiDMester válasza Nova_ (#1395) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

csak Xiaomi.EU rom ban van alapból engedélyezve az összes téma!

GDPR végett nálunk és a többi EU országban rengeteg minden korlátozva van, pl a gyári MIUI tárcsázó és hívás rögzítő is ez végett került ki a Global és EEA ROM-okból.

a Témákat viszont egy régió át állítással el lehet érni az EEA és Global ROM.okban is csak át kell állítani a régiót a telefonban olyan országra ami nem EU.hoz tartozik!

(#1397) hroberto válasza DroiDMester (#1396) üzenetére


hroberto
veterán

Igaz nekem Mi9-van EEA ROM-al, és működik a hívásrögzítés. :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1398) AiRLAC válasza hroberto (#1397) üzenetére


AiRLAC
addikt

Melyik topicban is vagy?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1399) hroberto válasza AiRLAC (#1398) üzenetére


hroberto
veterán

Hmmm... Mivel GDPR ugyanúgy vonatkozik a Mi9 család összes tagjára, és emiatt vették ki a hívásrögzítést, ezért furcsállom, hogy a sima Mi9-ben miért maradhatott benne.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1400) DroiDMester válasza hroberto (#1399) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mi a telón lévő ROM verziószáma?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.