Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Orgi válasza BLUE TORNADO (#1499) üzenetére


Orgi
őstag

Ha már úgyis kell a Google acc a telefonhoz, esetleg importáld be a simről a névjegyeid egyszer oda és örökre megmaradnak...

(#1502) rellif


rellif
senior tag

Vagy mehet a névjegyzék mentés a Micloud-ba. Esetleg exportálni névjegykártyaként. stb... rengeteg lehetőség van már.

(#1503) Jabby válasza Taktoj (#1463) üzenetére


Jabby
őstag

"Illetve a boltx el van vkinek tapasztalata, 3 évet adnak gariban, de vajon ebből mennyi a gyártói?"

Nagy valószínűséggel nincs rá gyártói garancia.
Tudom, hogy csábító az ár, de az ottani telefonok biztosan "Áfacsalt" készülékek, sem a gyártó, sem a hivatalos szerviz nem fog gyári alkatrészeket biztosítani hozzá.
A nevezett bolt nagy eséllyel valamelyik sufni műhelyben javíttatja 40-50 nap alatt után-gyártott (vagy bontott) alkatrészekből. Esetleg ha nem éri meg nekik a javítás, akkor következik a vízbe mártás...

(#1504) Jabby


Jabby
őstag

Apropó, Eustock. Ők nettó 74.900-ért árulják a 128GB-os verziót.
Annyi olvasható, hogy magyarországi szervizben lehet érvényesíteni a garanciát.
Ez azt jelenti, hogy a Wayteqnél?

(#1505) Atomgeszi válasza Jabby (#1504) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Telemax, hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el maga.
[link]

(#1506) qge válasza Jabby (#1503) üzenetére


qge
aktív tag

Ennek a monológodnak van alapja? Én is onnan vettem és valóban, legalábbis nem magyar piacra szánt készülékem van és reménykedem, hogy nem kell gariztatni, de ijesztő, amit írsz.

(#1507) ginola válasza Atomgeszi (#1505) üzenetére


ginola
addikt

A telemaxról vannak "érdekes" történetek.

(#1508) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Sziasztok!

Használja valaki még 2simmel, 2.simnek digi kártya mobilnetre?
Most nézem az utolsó számlám a digitől és a sikertelen digi kártya aktiválások után felszámít nemzetközi sms díjakat....
4db Sms hálózaton kívül 84HUF
4db SMS nemzetközi díjzóna 1. 96HUF

Nem egy őrült összegek, de akkor is, ez miez?
Minden újraindítás után a digis kártyára sikertelen sim aktiválást ír....

(#1509) Klaya1986 válasza csucsu52 (#1508) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Szia. Nekem ugyanez van, nem tudja aktiválni a digis kártyám. Ezért a xiaomi aktiválás sokszor beragad és szívja az aksit. A digis számlám még nem jött meg így azt nem tudom, hogy vannak e plusz költségeket.

(#1510) csucsu52 válasza Klaya1986 (#1509) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Kíváncsi leszek neked mit mutat majd.
Nem szívja az aksit nálam, nem ragad be szerencsére.
Most találtam egy ilyet, eddig be volt kapcsolva a sim2 is, ez a digi, kivettem a pipát, meglátjuk mi lesz köv. újraindítás után....

(#1511) DroiDMester válasza csucsu52 (#1510) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nemzetközi SMS.hez nem kell mobil adatkapcsolat, szóval ettől még ugyan úgy fogja küldözgetni az aktiváló SMS-t

Jegelni kell a Xiaomi SIM-aktiválási szolgáltatás-t(ezt sajnos csak Root után tudod)

akkor nem fogja minden indításnál aktiválni a SIM.eket, viszont így a Xiaomi Szinkronizálás sem fog működni, a másik kártyával sem! Szóval valamit valamiért!

vagy alternatív megoldással(nem kell root) teljesen lehet törölni(nem biztos hogy engedi de 1próbát megér) is ezt a telefonról, de ezután csak egy teljes ROM újra telepítéssel lehet vissza állítani!

[ Szerkesztve ]

(#1512) sikoly4


sikoly4
csendes tag

Sziasztok,
Van valami megoldási javaslat a hívás közbeni proximity szenzor problémára?
A szenzor végig takart, mégis feléled a kijelző hívás közben, és a legtöbbször a hívás némítás gomb nyomódik be. Iszonyú idegesítő hiba, szinte használhatatlanná teszi a készüléket...
Lurdy-ban vásárolt, teljesen gyári készülék. Vigyem vissza?
Köszi
sikoly

(#1513) Sub-ZeRo válasza sikoly4 (#1512) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is ilyet csinál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1514) DroiDMester válasza sikoly4 (#1512) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

fólia/üveg van a telefonon? és tok nélkül is meg kéne próbálni!

(#1515) sikoly4 válasza DroiDMester (#1514) üzenetére


sikoly4
csendes tag

szia,
nincs (még) rajta fólia/üveg, illetve a gyári tokban van telefon. (tehát nem fedi semennyire sem a szenzort a tok). de azért kipróbáltatom a nejemmel tok nélkül is, vagy veszek rá egy másik tokot.
(valami megoldást ki kell hogy találjak, mert a nejem samsung-ot akart venni és most engem szid, hogy ez így nem OK, és miért ezt vettük neki... :(( )

(#1516) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Vettem egy ilyen telót végül én is...túl jó árban volt.
Gyárilag mit adnak hozzá? Tokot+kiejlzővédő fóliát is, vagy csak tokot? Ezt nem láttam a tesztjében.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1517) Sub-ZeRo válasza Victoryus (#1516) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tű, tok, töltő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1518) maglew


maglew
aktív tag

Azt hogy lehetne megoldani hogy a telefonnal készült fotók mozaik képeit, a számítógépre dugva lássa az ember? Mert jelenleg nem jeleníti meg a képeket csak ha egyesével megnyitogatom.

(#1519) mano660 válasza sikoly4 (#1512) üzenetére


mano660
tag

Szia!
Csak egy tipp: próbáld meg a zsebmódot bekapcsolni, talán segít:

(#1520) sikoly4 válasza mano660 (#1519) üzenetére


sikoly4
csendes tag

köszi, alapból bekapcsolva... de nem segít...

(#1521) kmarci25 válasza csucsu52 (#1508) üzenetére


kmarci25
veterán

Xiaomi Redmi Note 4-en anno megoldás volt, ha a telefon nyelvét angolra állítottuk és úgy aktiválta a sim kártyákat. Utána vissza lehetett állítani magyarra. Nem tudni miért működött így, de a lényeg, hogy működött. Egy próbát megér. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1522) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[HyperCam_R4_Q_FINAL.apk]

rellif ezt nézted már?

(#1523) gixxergabi válasza Atomgeszi (#1522) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Néztem én is xda-n config file-t is ajánlottak hozzá, de sajna nekem még nincs 10 így nem tudtam kiprobalni...

(#1524) rellif válasza Atomgeszi (#1522) üzenetére


rellif
senior tag

Igen. Ez ugyanaz amit legutóbb linkeltem én is. Az összes hypercam verziót végigpróbáltam, de az éjszakai mód egyiknél sem megy. :(

(#1525) rellif válasza sikoly4 (#1520) üzenetére


rellif
senior tag

Kalibráltad már esetleg?

(#1526) qge válasza rellif (#1525) üzenetére


qge
aktív tag

Nekem pont az ellenkezője van, hívás után amikor elveszem a fülemtől a telefont, nem éled fel a képernyő...vagy megvárom, míg a másik fél bontja a vonalat, vagy power gombbal bekapcsolom a kijelzőt. :W

(#1527) Atomgeszi válasza rellif (#1524) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:(

(#1528) Taktoj válasza Jabby (#1503) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Fa@a, a gyártói garival nem is keresném őket,vajon a wayteq nél megtudják mondani hogy hozzájuk tartozik e? Vagy a garilevélen rajta vannak a kompetens szervizek?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1529) rellif válasza qge (#1526) üzenetére


rellif
senior tag

Szerencsére nálam nincs gond a közelségérzékelővel, de nem ismeretlen mert a legtöbb xiaomi telefonom küzdött ezzel a hibával.

(#1530) Klaya1986 válasza kmarci25 (#1521) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Próbáltam azt is. Elkezdi a SIM aktiválást, de nem sikerül neki. Talán az oka, amit egy fórumtárs írt, hogy valószínűleg le van tiltva a digi kártya a nemzetközi hívásokról. Utána néztem és valóban,a digi kártyákon alapból nincs bekapcsolva. Ügyfélszolgálat tud segíteni, de még nem volt időm ezzel foglalkozni.

(#1531) Klaya1986 válasza csucsu52 (#1510) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nálam sem mindig ragad be, egyszer volt csak. De az akkumulátor statisztikában látszik, hogy néha azért próbálkozik 😃

(#1532) gixxergabi válasza Klaya1986 (#1531) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Mire jó ez a sim regisztrálás? Én nem csináltam meg...

(#1533) Atomgeszi válasza gixxergabi (#1532) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#1534) Klaya1986 válasza gixxergabi (#1532) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nem volt még xiamim, így én most találkoztam vele. Szerintem értelmetlen marhaság.

(#1535) Victoryus válasza Victoryus (#1516) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

No elolvastam újra, első oldal lap alján írja mi van a dobozban...
Ehhez a telóhoz van matt tempered glass? Illetve ha van, attól még megy az ujjlenyomat olvasó normálisan? Redmi 3s-en szinte végig matt fólia volt, imádom, hogy nem tükröződik, és nem gyűjti az ujjlenyomatokat.
Másik kérdésem, hogy Banggood-ról vettem a kütyüt. Ott csak addig van garancia, amíg él a PayPal védelem, vagy a beígért 1 évet azért be lehet tartatni velük? Eddig 1x volt kisebb értékű kütyüvel gond, akkor simán visszautalták az árát.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1536) gixxergabi válasza Atomgeszi (#1533) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Köszi.
Szóval értelmetlen :DDD

(#1537) rellif válasza Victoryus (#1535) üzenetére


rellif
senior tag

Üvegfólia nincs a dobozban. Az ujjlenyomat olvasó működésre nincs negatív hatással. (bár silány minőségű TG-nél nincs semmi kizárva)

(#1538) Atomgeszi válasza gixxergabi (#1536) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Abból a szempontból nem, ha jól emlékszem, ha regisztrálva van a készülékhez a SIM kártya, és másik SIM kártyát teszel bele, addig nem enged továbblépni, amíg nem írod be a Mi fiók jelszavát.
Illetve i.mi.com a készülékkeresés is ehhez kapcsolódik. stb. stb.

(#1539) Jabby válasza Atomgeszi (#1505) üzenetére


Jabby
őstag

A xiaomi.hu oldal még mindig a WayteQ-et említi, mint szervizük.
Akárhogyan keresgélek, nem találtam hivatalosan, hogy a Telemax javítaná a Xiaomi telókat.

(#1506) qge
"Ennek a monológodnak van alapja?"

Az Index cikke monológ? :)
S, hogy mennyire általános az Index cikke, itt egy szegedi és egy pécsi példa a közelmúltból.

Közben itt rátaláltam (#994) kelzsoca írására, ahol ő is hasonló következtetésre jut (s kelzsoca-ról tudni illik, hogy nem szokott hülyeségeket beszélni):
"A nem hivatalos csatornákon keresztül értékesített készülékre a gyártói jótállás nem vehető igénybe, mivel a Xiaomi alkatrészt nem ad ki, ezért ezek a készülékek bontott, vagy utángyártott alkatrészekkel kerülhetnek javításra."

(#1540) nfsu17 válasza csucsu52 (#1508) üzenetére


nfsu17
veterán

Most jól leizzasztottál ezzel.
Bár nekem 9T-m van, de az is akar aktiválni néha.
Novemberben 5 napot használtam a mobilt, arra már nem emlékszem, hogy dec.1-ig láttam-e ilyen aktiválást az akkustatban, de valamikor biztos. Pl most is ott van.
Viszont a netes digis számlán (eddig) nincsen semmi külföldi bejegyzés.

Most akkor ha le van tiltva a digi a nemz. sms-ekről, akkor neked miért számlázott?
Akkor mégsincs?
Lehet inkább kikapcsolom a digis simet decemberben, míg nem tisztázódik ez.
Iphone-al ezt már egyszer megszívtam, ott 300 valamennyi forint bánta, utána már nem számlázta ki a digi ezeket.

"A mobil hálózatunkon az alábbi szolgáltatásokat veheti igénybe:
belföldi mobilbeszélgetés,belföldi SMS küldés,belföldi mobilinternet szolgáltatás,nemzetközi mobilbeszélgetés,nemzetközi SMS."

[ Szerkesztve ]

(#1541) novinyul válasza Jabby (#1539) üzenetére


novinyul
veterán

Telemax lett októbertől a hivatalos garanciával rendelkező Xiaomi telefonok szervize. Előtte a Lengyel központba lettek elküldve a telefonok.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1542) Jabby válasza novinyul (#1541) üzenetére


Jabby
őstag

Értem én, csak furcsállom, hogy a Xiaomi és a Telemax is nagyon titkolja ezt az együttműködést.

(#1543) qge válasza Jabby (#1539) üzenetére


qge
aktív tag

Köszi, nem annyira az áfa csalás része aggaszt (én attól nyugodtan alszom, hogy mások nem)...sokkal inkább a garis "javítás" mikéntje, így, idezőjelben a "javítás". Ne legyen rá szükség...

(#1544) sikoly4 válasza rellif (#1525) üzenetére


sikoly4
csendes tag

próbáltam kalibrálni, de a teszt menüben ( *#*#6484#*#* ) csak pass és fail gombok vannak.
(és működik a szenzor a teszt menü szerint)

(#1545) sikoly4


sikoly4
csendes tag

ma vettem üvegfóliát (full-cover full-glue)

ami érdekes, hogy a szélén a lekerekítéseknél fekete a keret, és lehet ez belelógna a közelség és fényérzékelő szenzorba, vagy nem jól gondolom?

(#1546) nfsu17 válasza csucsu52 (#1508) üzenetére


nfsu17
veterán

Nézz meg egyet:

Beállítások
Engedélyek
Engedélykezelő
Sms
Jobb fent három pötty
Legörget: ott van két xiaomi aktiválás: nekem ott off, tehát nem engedélyezett...lehet neked ON és azért tudott smst küldeni?
Aztán lehet decemberben majd nekem is jön a számlán.

(#1547) rellif válasza sikoly4 (#1544) üzenetére


rellif
senior tag

Fent a jobb sarokban a három pötty/additional tools
Itt már lehet kalibrálni a szenzort.
Leírás hozzá.

(#1548) csucsu52 válasza nfsu17 (#1546) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Itt görbüljek meg, hogy még csak hasonló sincs a beállításokban nálam :)
xiaomi.eu-n vagyok.
Az engedélykezelőben nincs sms....

(#1549) kmarci25


kmarci25
veterán

Tegnap vettem kézbe a telefont. Rögtön az első kérdés: a viber üzenetet miért az általános értesítési hanggal jelzi? Jobban kedveltem a viber alapbeállítását, de sehogy sem tudom előcsalni... :(((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1550) gixxergabi válasza kmarci25 (#1549) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Viberen belül? Beállítások - értesítések - értesítési hang - hang (viber message)
A rendszerhangok használata nincs kipipálva...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.