Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) kmarci25 válasza nfsu17 (#2150) üzenetére


kmarci25
veterán

Ok, google naptár marad. Tudom, kicsit kényszeres vagyok, de a számlafizetési határidőre mindig 3-2-1 napot állítok be emlékeztetőnek. Majd kitalálok valamit. Azért az elég nagy öngól, hogy a miui naptárban nem állítható egyéni értesítési idő...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2152) bobdetroit81


bobdetroit81
csendes tag

Vodásként (egyes) T-sek arra panaszkodnak hogy nem vagyok elérhető, olyan mintha ki lenne kapcsolva a telefonom mikor hívnak. Beállítottam a GSM/WCDMA/LTE-t preferált hálózatnak majd a WCDMA/LTE-t is de ugyanaz...tapasztalt ilyet valaki? Egy régi Mi4c is ugyanezt csinálta.

(#2153) DroiDMester válasza bobdetroit81 (#2152) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor talán nem a telefonba kellene keresni a hibát!

Cseréltess SIM.et, első körben!

(#2154) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek esetleg van információja arról, hogy a Telekom független vagy függő készüléket árul? :)

(#2155) kecsawi válasza tojaaji (#2154) üzenetére


kecsawi
senior tag

A két simesek szerintem mind függetlenek, már 4 éve is azt kaptam, nem tudok mostanában korlátozott készülékről.

(#2156) zocas84 válasza tojaaji (#2154) üzenetére


zocas84
kezdő

Úgy rémlik korábban írta valaki hogy független

(#2157) qge


qge
aktív tag

Miuimix-et használok és üvegfóliát...valamelyik miatt nem veszi az ujjlenyomatomat. Ha nyomok power gombot, akkor veszi, de alapból nem...ez utóbbi azt sejteti, hogy rom probléma...valakinek hasonló gondja?

(#2158) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Bocsi a kép minőségért...
Aki szintén Global romon van, hátha érdekes nekik.
Fel kell telepíteni ezt vagyis csak frissítést fog telepíteni és akkor színesben jön értesítési ikon. Egyenlőre csak ezt meg gmail-t láttam, illetve a pulzus és ritmus felvillanás-nál is sokkal lassabb az animáció (jobban észrevehető)

(#2159) 8nemesis8 válasza Victoryus (#2138) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a tippet, sajnos várható volt hogy előbb utóbb megjelennek a szarkák.... :W

(#2160) zsola400 válasza qge (#2157) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nekem MiuiMix 20.1.9 van fent, de üvegfólia nélkül használom és hibátlanul működik az ujjlenyomat feloldás talán még gyorsabb is mint az előző kiadásokban.Nem gondolom, hogy rom hiba lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2161) Winnie The P válasza gixxergabi (#2158) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Akkor ezt fel lehet rakni a miui global 11.3.4-re is? A letöltott apk-t hogyan kell telepíteni? Köszönóm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#2162) gixxergabi válasza Winnie The P (#2161) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én is arra telepítettem. Rajta van gyárilag is csak ez frissebb.
Ha letöltött (fent pipa), lehúzod az értesítési sávot és ráböksz, vagy a fájlkezelőben keresed meg.

(#2163) Winnie The P válasza gixxergabi (#2162) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok. Köszi. Igényel valami külön beállítást?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#2164) Victoryus válasza gixxergabi (#2158) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

xiaomi eu-ra nem lehet telepíteni: 'Can't install system application from unofficial channels' hibát dob és ennyi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2165) rellif válasza Victoryus (#2164) üzenetére


rellif
senior tag

Global-ra írta, hogy működik.
EU-n ez a funkció bekapcsolható.

(#2166) Winnie The P válasza gixxergabi (#2162) üzenetére


Winnie The P
őstag

Azt hol és hogy kell beállítani, hogy milyen módon jelezze ki pl. a nemfogadott hívást? Mondjuk ahogy a képen látszik?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#2167) Victoryus válasza rellif (#2165) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Eu-stabilban nincs színes ikon még. De nem is a szín lenne a fontos, hanem, hogy mutassa ha van valami esemény, de nem mutatja, csak ha megkoppintom duplán a kijelzőt.
Próbáltam a noLed-et is, de nem sikerült beállítani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2168) Jabby válasza gixxergabi (#2158) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a tippet, feltettem, műxik! :R

(#2169) kmarci25 válasza Victoryus (#2167) üzenetére


kmarci25
veterán

Always on edge nekem bejött. Itt olvastam valamelyik topiktárs ajánlotta, ezúton is köszönet neki :R . A beállításával el kell vacakolni, de ha egyszer megvan, akkor működik. Ki is kapcsoltam az AOD-t, mert így nem kell.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2170) csucsu52 válasza Jabby (#2168) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Le tudnád tesztelni viber, messenger, facebook, hívás, sms, email, meg bármi mással, hogy jelzi-e?
EU-n vagyok jelenleg, de ha ezek működnek visszamegyek globalra.
eredmények.com, vagy sofascore esetleg még.

(#2171) eisento


eisento
addikt

Votma?
[link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#2172) ginola válasza kmarci25 (#2169) üzenetére


ginola
addikt

Hol lehet azt beállítani, hogy alkalmazásnál úgy működne a visszajelző LED, mint a régebbi XIAOMI telefonokon, vagyis jön egy üzenet, felvillan a képernyő, látszik az értesítés, majd mikor lezár magától a telefon működése lép az értesítő LED.

(#2173) Victoryus válasza kmarci25 (#2169) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt próbáltam, még global rommal, fórumtárs ajánlotta. Ha ez be volt kapcsolva, egy idő után csak feloldott képernyővel érkeztek meg az emailek. Nagyjából működött massengerrel. Mikor éppen igen, akkor szépen pulzált a notch körül.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2174) kmarci25 válasza Victoryus (#2173) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem működik jól, jönnek az emailek is.

ginola: ennél amit írtam úgy működik, hogy megjelenik a kijelzőn az értesítés ikonja, és beindul a fény, ami a meghatározott ideig marad is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2175) barna70 válasza kmarci25 (#2174) üzenetére


barna70
csendes tag

kmarci25, a legújabb verziót használod? Abban az értesítést küldő app nevét kiírva is tud jelezni a program, még a naptárt is kiírja, a esemény van beállítva.

(#2176) Victoryus válasza barna70 (#2175) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Teszek vele még egy próbát, csak most eu rommal. Valamit biztos, hogy nem jól állítottam be a múltkor, ha neked meg jó. Amiket küldtél képernyőmentéseket, azokat ellenőriztem pedig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2177) ginola


ginola
addikt

A TWRP lementi a telefon belső tárhelyén lévő adatokat, képeket stb?

(#2178) bb71 válasza ginola (#2177) üzenetére


bb71
őstag

Láttam már olyan TWRP-t, ahol ezt ki lehetett választani (de nem biztos, hogy erre a telefonra vonatkozott...)
De, ha mentés előtt a TWRP File managerban a /data/media könyvtárat átnevezed pl. /data/ABC-re, akkor azt is lementi. DE mentés után vissza kell állítani media névre ABC-ről!!!!!!!!!!!

Majd, amikor restore-t csinálsz, akkor se felejtsd el a /data/ABC könyvtárat visszanevezni /data/media-ra!!!

(#2179) barna70 válasza Victoryus (#2176) üzenetére


barna70
csendes tag

[kép] világítási időhatárt is felhúztad végtelenre? Probálgasd, előszőr én is segítséget kértem, de más is írta hogy működik. Ha a telón belüli beállítások megvannak akkor a programon belül kell még valami engedély. Nagyon összetett progi, de ezért jó, mert mindenre képes. Remélem sikerrel jársz.

(#2180) kmarci25 válasza barna70 (#2175) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt használom, de az élvilágítás tetszik a legjobban.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2181) gixxergabi válasza Victoryus (#2176) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én is tettem vele újra próbát és működik, teljesen letiltottam gyári aod-t, és az értesítéseknél felvillanást is, na meg újra indítottam telefont.

(#2182) barna70 válasza gixxergabi (#2181) üzenetére


barna70
csendes tag

Örülök

(#2183) ginola válasza bb71 (#2178) üzenetére


ginola
addikt

Ez 100 %-ban működik?
Ki szeretném a REVOS_t vagy Miuimixet probálni.

(#2184) Victoryus válasza barna70 (#2179) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Majd probálkozok még, csak sok most a melo. Köszönöm a segítséget!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2185) bb71 válasza ginola (#2183) üzenetére


bb71
őstag

Ha nekem nem hiszel ...

akkó dolgozd fel az angol leírást, ami nem olyan egyértelmű, mint az enyém:
[link] https://forum.xda-developers.com/android/general/twrp-backup-including-internal-storage-t3660479

(#2186) ginola válasza bb71 (#2185) üzenetére


ginola
addikt

A mentés része világos.
Visszaállítás viszont nem.
Létrehoz egy abc mappát mentésként.
Hogy tudom átírni a mentésben lévő fájl nevét abc-ről a példád szerint media-ra ?

(#2187) bb71 válasza ginola (#2186) üzenetére


bb71
őstag

Na:
amikor mentesz - előtte a /data/media mappát átnevezed /data/ABC névre. EZÁLTAL menti a TWRP az ABC mappát is - mivel név alapján tudja, hogy a media mappa a belső memória!

Visszaállítás:
Restore gombbal TWRP-ben visszaállítasz egy mentett rendszert. EKKOR:
a /data könyvtárban lesz egy ABC könyvtárneved (ez a visszaállítás eredménye - és egyben a mentett belső memóriád) ÉS valószínűleg egy media mappa is - ez az előző ROM maradéka (arról ne beszéljünk, hogy ha wipe és/ format data-t is csinálsz Restore előtt, akkor lesz-e media mappa... nem tudom). NEM indítod újra a készüléket!!! Maradsz TWRP-ben a sikeres Restore után.
Majd TWRP-ben átnevezed az ABC mappát media-ra. Így eltűnik az ABC és a tartalma megjelenik a media-ban, mint belső tárhely. (a lecserélendő ROM szintén a media mappába tette a letöltött dolgokat és fényképeket stb., tehát az el fog veszni az ABC->media átnevezéssel!!!)

Most újraindíthatod a készüléket.

UI: FONTOS! Ha van ujjlenyomat és képernyőzár aktiválva, abból baj lesz - ezért Backup előtt kapcsold ki ezeket!!! (Ennek hátránya, ha jól tudom, hogy az ujjlenyomatokat törölnöd kell..)

(#2188) ginola válasza bb71 (#2187) üzenetére


ginola
addikt

Köszi.
a lecserélendő ROM szintén a media mappába tette a letöltött dolgokat és fényképeket stb., tehát az el fog veszni az ABC->media átnevezéssel

Nekem ez a problémám ezzel. Hiszen másik ROM-ot használnék.....

[ Szerkesztve ]

(#2189) bb71 válasza ginola (#2188) üzenetére


bb71
őstag

akkor nem igazán értem mit akarsz... másik romnál eleve szokták a format data-t ajánlani, és tiszta alapot, de nálam okosabb majd megmondja, hogy a belső memória tartalmát meghagyhatod-e rom váltás esetén vagy sem...

(#2190) ginola válasza bb71 (#2189) üzenetére


ginola
addikt

Még mindig nem érted.
Ki szeretnék próbálni egy másik ROM-ot, de ha nem jön be az új, visszaállítani sem tudom a régi belső tárhely adatait.

(#2191) ginola


ginola
addikt

A mai ROM rossz, üres háttér jelenik meg a képernyőzár feloldása után.
Azt hiszem részemről ennyi volt az eu ROM, mindig újabb hibák!

(#2192) csucsu52 válasza ginola (#2191) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Nálam semmi baja a mainak, smoothabb a rendszer.
Érdekes ez, minden héten előjön valami új hiba, általában nem mindenkinél azonos készüléken belül.
Most feb.06-ig nem lesz új release úgysem, ha gondom lesz ezen megyek én is globálra vissza.

(#2193) bb71 válasza ginola (#2190) üzenetére


bb71
őstag

1. Backup az általam leírt mókolással, hogy az Internal memory mentve legyen
2. Új ROM kipróbálása - tetszik marad, nem tetszik (fénykép, letöltött anyagok stb. ugrik, vagy kimásolod SD-re):
3. Restore. A végén nem indít rendszert újra, hanem az általam leírt módon ABC könyvtárat visszaállít media névre még a TWRP-ben.
4. Újraindít. Bódogság - internal memory ott van.

[ Szerkesztve ]

(#2194) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Milyen módon tudok weekly eu-ról globálra visszatérni?
TWRP-ből telepítve zip-ben letöltött globál rom, vagy xiaomi flash tool fastboot rommal?

Azért döntöttem a globálra visszaállítás mellett mert:
1, 1 napos lett az aksi időm ugyanolyan használat mellett, mint globálon, ott 2 napot bírt, most éjszaka repülő üzemmódban! 10-15%-ot merül.... :N
2, NFC fizetéseknél a banki alkalmazás nem ugrik fel, hogy teljesült a fizetés, csak a POS terminál pittyenéséből tudom, hogy elvehetem a telefont.
3, VOLTE egyáltalán be sem kapcsolható, azt írja nem támogatja a szolgáltató, globálon működött...
4, képtelenség megoldani, hogy ne próbálkozzon meg minden egyes újraindítás után a digi sim kártyám aktiválásával(sikertelenül) ez minden alkalommal nemzetközi sms-t számít fel, globálon ez sem volt.

Ezek az állandó hibák, e mellé még minden héten megjelenik valami kis bosszantó dolog ami addig nem volt, nagyon béta ez így, elsődleges készülékre nem feltétlen jó megoldás.

(#2195) rellif válasza csucsu52 (#2194) üzenetére


rellif
senior tag

Fastboot rommal rakd vissza.

(#2196) galervin93


galervin93
őstag

Üdv!
11.3.4.0 PFCEUXM romon valami zabálja az akkut, gyári akku figyelő az "Egyéb"-be sorolja azt a valamit. Mivel tudnám kideríteni, pontosan melyik folyamat lehet a ludas?
szerk.: Always on Edge-et használom, de gyanús, hogy annak nem szabadna ennyit kérnie, más ötletem nincs. (Reggel fél hatkor levéve töltőről, azóta minimális használattal 15% mínusz.) A SIM-regisztrációt meg nem látom, hogy próbálkozna, legalábbis nem kért engedélyt, nem látom sehol nyomát (aztán fene tudja...).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#2197) ginola válasza csucsu52 (#2194) üzenetére


ginola
addikt

Vodás vagyok, nálam is mindig akarja aktiválni magát.
Hogyan lehet ezt deaktiválni, tiltani?

(#2198) Atomgeszi válasza csucsu52 (#2194) üzenetére


Atomgeszi
veterán

2.

A simple engedélyeknél add meg, hogy felugorhat ablak...

4.
Kizárt,hogy ROM függő legyen. Aktiválást azért nem tudja megcsinálni, mert a digi kártyádon tiltva van a külföldi SMS küldése.

(#2199) Atomgeszi válasza ginola (#2197) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megfogod az ujjad, rajtatartod az értesítésen, és kiveszed az értesítés megjelenítést ehhez az alkalmazáshoz és soha többet nem fogod látni.

(#2200) csucsu52 válasza Atomgeszi (#2198) üzenetére


csucsu52
aktív tag

2, nem simple Budapest bank :) globálon szépen felugrott, eu-n nem.
4, engedélyeztettem ügyfélszolgálattal személyesen és telefonon is, mégsem sikeres az aktiválás, számláimon viszont ott vannak a nemzetközi sms-ek terhelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.