Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Kerni62


Kerni62
tag

Sziasztok! Az AOD -nál megoldható, hogy soha ne kapcsoljon ki? Pont éjszaka nem látom az órát amikor legjobban kellene. Köszi

(#2952) Faterkam válasza kmarci25 (#2950) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is, napi szinten a Waze, minden ok vele!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2953) zsola400 válasza Kerni62 (#2951) üzenetére


zsola400
aktív tag

AOD > elemek megjelenítése > mindig

(#2954) Atomgeszi válasza Victoryus (#2949) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valamiért ezek a futó appok nem működnek megfelelően.
Waze, maps háttérben megy simán, gond nélkül, Butapest belváros navigálás szintén problémamentes.

Másik topikban Runtastic és Strava-t javasolták, és Locus Map.

Akku kímélő, lakatolás futó appoknál,minden engedélyt megadni.

(#2955) Victoryus válasza kmarci25 (#2950) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

ok :) Pesten/Bécsben tömegközlekedéssel én is használtam google térképet, meg maps.me-t, de autóval még nem próbáltam. Lezárt képernyővel futottak normálisan, eddig csak az Endomondóval akadt gondom. Főleg a google térképet imádom, nagyon jól tervez, bár ha van hozzá adat úgy könnyű...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2956) Fricó


Fricó
aktív tag

Hol tudom beállítani, hogy otthonomban ne kérjen arc vagy ujjlenyomat alapú feloldást? Hasonlóan mint, feloldás Bluetooth eszközzel, mikor kapcsolódik.
Köszi

(#2957) gixxergabi válasza Fricó (#2956) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Igazából sehol.
Nekem volt, hogy feljött a google féle beállítás magától, de hiába van beállítva és bekapcsolva az otthon, akkor sem működik...

(#2958) Fricó


Fricó
aktív tag

Ezt a google beállítást, hogy lehet előhozni a menüből?

(#2959) gixxergabi válasza Fricó (#2958) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Tudtommal sehogy, magától feldobta hogy úgy érzi sokat van feloldva otthon, és be akarom e állítani stb...

(#2960) Cyborg válasza Victoryus (#2955) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem katonai gps-ek vannak a telefonokban. Pár méteres pontossággal dolgoznak, ezek teljesen érthető kilengések(vagyis inkább csak feltételezem, hogy teljesen normális az a pár méteres kilengés, mert nem teljesen tiszta a képkivágásod a számomra), minden telefon ilyen sajnos, némelyik kicsit pontosabb, némelyik kicsit pontatlanabb. Ez sajnos ilyen.
Navigációnál más a helyzet, mert ott van térkép, és a szoftver rárakja a jelet az útra, így oldja meg a gps pontatlanságát, de attól még ott is ugyanúgy mér a telefon gps-e.

...a régi mtk-s telók voltak elég pontatlan gps-sel ellátva, eért volt az sokszor, hogy nem tudta eldönteni a szoftver a jel alapján, hogy melyik utca van közelebb a jelhez, és sokszor , belvárosban a másik utcába rakt az embereket

[ Szerkesztve ]

(#2961) TheSaint válasza rellif (#2925) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Így is fog maradni jó ideig a jelek szerint: [link]
GooglePay így biztosan ugrik nyitott/rootolt telón, mondjuk idehaza nagy jelentősége jelenleg nincs.

(#2962) rellif válasza TheSaint (#2961) üzenetére


rellif
senior tag

Köszi az infót :R
Valahol igazuk van, fő a biztonság.
A Netflix-et is érinti, legalábbis nálam már "trükközni" kellett a FHD felbontásért.

(#2964) szasanyi


szasanyi
félisten

A zárolási képernyőt ki lehet kapcsolni valahogyan? Nekem elég lenne, ha elsötétül a kijelző és ott az AoD.

(#2965) JustInTime


JustInTime
csendes tag

Sziasztok! A frissen vásárolt 9 lite-vel az a gondom, hogy a bluetoothnál nem látom az autó jelét. Más telefon látja (Samsung s7, Thor Plus) és tökéletesen működik vele..
A telefonról más telefont látok, okosórával is kommunikál és külső (nem xiaomi) hangszóróval is.
Valakinek valami ötlete?
Köszi előre is!

(#2966) Victoryus válasza JustInTime (#2965) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Vegyél másik autót :D
A bluetooth visszafelé kompatibilis, látnia kéne. Az autós cuccon nem kell állítani valamit? Nálam pl. kellett, mert az előző telefonom volt hozzárendelve, miután töröltem, ment vele a mi9. Renault gyári hifi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2967) JustInTime válasza Victoryus (#2966) üzenetére


JustInTime
csendes tag

Az autó vásárlás jó ötlet. Maseratit akartam, de annak koronás a logója, így most azt kihagyom. :))
Köszi ránézek majd a kocsi beállításaira!

(#2968) Atomgeszi válasza JustInTime (#2965) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Próbáld meg törölni az autóból az összes mentett eszközt, és utána próbáld a 9lite-al összekötni

(#2969) vornia válasza cuko (#2927) üzenetére


vornia
senior tag

Hali!

Ugyan RN4x, de jártam így a keleti parton, Miamitól Washingtonig nem akart kapcsolódni, hiába próbáltam manuálisan átállítani más szolgáltatóra úgysem ment. Még romokat is cseréltem kint (eu,miglobe,miuhu) nem jártam sikerrel. Szóval igen, én is vettem Telekom Tourist plan-t.
De előtte kb fél évvel a másik parton LAX és környékén teljesen rendben volt a Telenor net.
( mint utólag megtudtam, érdemes a kinti simet megtartani,mert ha legközelebb mész és beviszed egy botlba,aktiválják a plant rá, és akkor csak az eredeti 30$ lesz,nincs rá az a kb 17$ +, vagy előre neten megrendeled az első szállodába, akiket előre értesítesz róla)

[ Szerkesztve ]

(#2970) rellif válasza JustInTime (#2965) üzenetére


rellif
senior tag

Már a párosítás sem sikerül?
Egyszerre hány eszközre csatlakozol?

(#2971) JustInTime válasza rellif (#2970) üzenetére


JustInTime
csendes tag

Nem volt csatlakoztatva sehova, sőt amikor előszór próbáltam még a egy eszközre sem, nem volt semmi sem elmentve a beüzemelés óta. Nem látja a kocsi jelét az elérhető eszközök között sem, miközben a régi két teló gond nélkül felcsatlakozik az autóra és azok látják is az elérhető eszközök között.
Mindenképpen megpróbálom a kocsiban törölni a mentett eszközöket, csak még azóta nem volt időm, majd hazafelé próbálom. Köszi az eddigi válaszokat, meglátjuk mire jutok.

(#2972) zsola400 válasza rellif (#2963) üzenetére


zsola400
aktív tag

A heti MiuiMix 20.3.12, magisk 20.3 működik a SafetyNet check

(#2973) rellif válasza zsola400 (#2972) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm!Lehet ideje lenne áttérni Miuimix-re.

(#2974) msaca01


msaca01
tag

Én MiuiMix-en vagyok de még nincs kint a heti, nem tölthető egyenlőre.

(#2975) zsola400 válasza msaca01 (#2974) üzenetére


zsola400
aktív tag

Este 7 körül teszteltem, lehet csak holnap rakják ki publikusan.

(#2976) somé


somé
őstag

Valaki összegezné, mit kell tennem ahhoz, hogy legyen hívásrögzítésem? Nekem nagyon hiányzik ez a funkció, ahogy a képernyőre kitett névjegyes gyors hívás is. Bootloader nyitott. Nem vagyok nagyon hozzáértő, bár korábban telefonon cseréltem már ROM-ot (évekkel ezelőtt), viszont szájbarágósan kellene, ha ez az egyetlen módja. (Gyanítom az.)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2977) zsola400 válasza somé (#2976) üzenetére


zsola400
aktív tag

Rakd fel valamelyik kinai dev. alapú rom-ot pl. eu, MiuiMix ezekből nem szedték ki ezeket a funkciókat. Rom csere menetéről az összefoglalóban olvashatsz.

(#2978) TheSaint válasza rellif (#2973) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Xiaomi.eu-n is rendben van az e heti csomaggal: [link]
Úgy néz ki gugli hiba volt, vagy csak visszakoztak egyéb problémák miatt (nesze neked biztonság...)

(#2979) rellif válasza TheSaint (#2978) üzenetére


rellif
senior tag

Akkor egy gonddal kevesebb :R

(#2980) JustInTime válasza JustInTime (#2971) üzenetére


JustInTime
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget! Tényleg az volt a megoldás, hogy a kocsi rendszeréből kellett belépni és onnan kapcsolódni a telefonra (kiválasztás, jelszó, csatolakozás, stb.). Azóta tökéletesen kommunikál és a telefon is látja az eszközt kereséskor.

(#2981) qge válasza zsola400 (#2975) üzenetére


qge
aktív tag

Miből áll a tesztelés? Nyilván nem tudsz 1-2 óra alatt minden funkción végigmenni és nyilván nincsenek napjaid tesztelni...bogy megy ez?

(#2982) eisento


eisento
addikt

Tudom, hogy nem nagy dolog de azert megkerdem. Xiaomi.eu romot hasznaloktol kerdeznem, nektek mi a legfrissebb maps a telon? Nalam ez es meg mindig a regi ikon van de nem ertem miert....
:F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#2983) rellif válasza eisento (#2982) üzenetére


rellif
senior tag

Nálam is ez van még.

(#2984) zsola400 válasza qge (#2981) üzenetére


zsola400
aktív tag

Eleve tesztelt rom-ból rakják össze (kínai-eu) Alapvető funkciókat tesztelek gsm, wifi, szenzorok, bluetooth, gps, aod, fod, magisk, beállításokat átnézem, közben felmerulő problémákat, javításokat újból letesztelem.
Ja kb. 1-2 ó. a teszt.

(#2985) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!
A rendszeralkalmazás-frissítésnél egy frissítést elrejtettem.
Hogyan tudnám ezt a rejtett dolgot vissza vonni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2986) Kerni62


Kerni62
tag

Sziasztok! Most kértem a Vodátol, a Volte aktiválását, de nem látom, hogy sikerült volna. Van még valami teendőm a készüléken? Csak a a 4G- jelzi fent. Köszi

(#2987) Tomasz72


Tomasz72
tag

Van ez a VoLte aktiválós nyavaja, ami az összefoglalóban van benne...
" VoLTE és VoWIFI aktiválás:
Szolgáltatónál engedélyeztetni kell (ez néha nem egyszerű), kérni kell, hogy aktiválják az általános beállításokkal majd az alábbi kódokkal kapcsolhatók be a készüléken:
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#* "
Csak, ha jól emlékszem akkor a vége nem #*#*, hanem *#*#.
Ráadásul nem is jelenik meg az értesítési sávon, csak ha lehúzod.

Szerk.
#2936-ra akart válsz lenni... :F

[ Szerkesztve ]

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#2988) Kerni62 válasza Tomasz72 (#2987) üzenetére


Kerni62
tag

Köszi, de nálam nem müxik így sem.

(#2989) rellif válasza Kerni62 (#2988) üzenetére


rellif
senior tag

Ha a készüléket újraindítottad lennie kellene VoLTE ikonnak. Esetleg még úgy is tesztelheted, hogy hívás közben 4G-n marad vagy átvált 3G-re.

(#2990) Tomasz72 válasza Kerni62 (#2988) üzenetére


Tomasz72
tag

Hülyeséget kérdezek, de a SIM kártyáknál engedélyezve van...?
Meg az a *#*# hülyeség is fordítva működik....

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#2991) rellif válasza Tomasz72 (#2990) üzenetére


rellif
senior tag

A kóddal csak "aktívvá" teszed a rejtett beállítást.

(#2992) Tomasz72 válasza rellif (#2991) üzenetére


Tomasz72
tag

Az igaz...
Csak az a kérdés, a szolgáltató vacakol vagy a telefon.
Mikor a hüvelyből költöztem át, nekem már aktív volt a VoLte, azon már használtam.
Nem is kellett vacakolni vele.

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#2993) rellif válasza Tomasz72 (#2992) üzenetére


rellif
senior tag

Minden szolgáltatónál van lista, hogy melyik gyártó melyik készüléke támogatott. Telenor-nál Samsung-A70-re alapból bekapcsolták míg az Iphone X-re csak kérésre.

(#2994) Kerni62 válasza rellif (#2989) üzenetére


Kerni62
tag

Átvállt 3G-re, ill H+ -ra.

(#2995) Kerni62 válasza Tomasz72 (#2990) üzenetére


Kerni62
tag

Preferált hálózattipus " 4G előnyben".

(#2996) Tomasz72 válasza Kerni62 (#2995) üzenetére


Tomasz72
tag

Beállítások / SIM-kártyák és mobilhálózatokban legfelül, nekem Telenor HU, Neked Vodafone HU...
Azon belül...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#2997) rellif válasza Kerni62 (#2994) üzenetére


rellif
senior tag

Ha a kártya hívás közben is 4G-n marad, akkor van VoLTE és működik is, máskülönben nem működne a hanghívás.
Másik módszer a VoLTE ellenőrzésére:
*#*#4636#*#*
Megfelelő SIM kiválaszt, majd alul a More --> IMS service status alatt meg kell nézni mi a helyzet:
IMS Registration: Registered
Voice over LTE: Available
Ha ezek megvannak, akkor működik a VoLTE.

A leírás dchard kollégától származik.

(#2998) Kerni62 válasza Tomasz72 (#2996) üzenetére


Kerni62
tag

Nálam ilyen.

(#2999) Kerni62 válasza rellif (#2997) üzenetére


Kerni62
tag

(#3000) Tomasz72 válasza Kerni62 (#2998) üzenetére


Tomasz72
tag

Ez a VoLte aktiválás pont fordítva működik.
A beütött kód után (*#*#86583#*#*) egy-két másodpercre látszódik csak egy üzenet, valami "volte check carrier disabled..".
Na akkor van ez a VoLte kapcsoló...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.