Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) BiP válasza idegen lény (#599) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt kifejtenéd? Mit fordítva? Hogyan? valahogy nem tudom elképzelni a gyakorlatban, hogy mire gondolsz.

Start8-cal alapból a desktopra bootol a rendszer. És lesz start menüd, amiben kiemelt programként ott szerepel a Start Screen.
Ezen mit akarsz megfordítani? Vagy esetleg arra gondolsz, hogy amikor elindul a Windows, és bejön a Start sceen, akkor elég Entert nyomni a desktophoz? Teljesen felesleges művelet. Pont ez a lényeg, hogy a Start screent ne is lássam. Meg nálam nem kell belépni, automatikusan elindul. Otthoni gép, párom elől sem szégyellek semmit, felesleges jelszavazgatni rajta.

(#600) idegen lény: Nem kattintottál a letöltésre, mert még Vistád van, ezért inkább kerestél egy másik letöltési helyet. Értem.

Tudtommal a ViStart is ingyenes.
Nem hiszem, hogy Start8-ra egyhamar lesz teljes magyarítás.

Én is magyar vagyok, de magamat kímélem meg azzal, hogy a rendszerem angol. Pont az ilyen nyelvi anomáliák miatt. Régóta használok gépet, akkor még nagyon gyerekcipőben voltak a magyar nyelvi programok, így szoktam meg. Sokat javult egyébként a magyar nyelvi támogatás a programokban, de nem szeretem kavarni.
2 magyar program van a gépemen, a Firefox a páromnak, meg az Office. Ezt is ő használja inkább. Mondjuk pont 2 hete cseréltem le az utóbbit angolra egy céges meló miatt, nem tudom, ahhoz majd mit szól.

[ Szerkesztve ]

(#602) idegen lény válasza BiP (#601) üzenetére


idegen lény
őstag

Hogyha a mozaikból mész a Desktopra, akkor az első csempére rakni a Desktopot, és az Entert picit tovább nyomva tartani. Így még kattintani sem kell. Start8-cal persze erre a bűvészkedésre már nincs szükség.

Nem kifejezetten letöltést kerestem, hanem több inputot a Start8-ról, ahogy azt Te is javasoltad, Google-be beírva Start8-at, ez volt az első találat, bár nem volt túl nagy az információtartalma, úgyhogy most nézem a többi találatot. De mi a helyzet az oldalról bekúszó oldalmenükkel? Ezeket csak a Start8 irtja ki? http://videa.hu/videok/tudomany-technika/windows-8-egerrel-es-billentyuzettel-origo-video-BVLPwUbob7uEf56U?start=141.16 Na, erről beszéltem (írtam). Csak ezekkel lehet például a wi-fi-re föl-lekapcsolódni. Nekem biztos nem feküdne ez a körülményes W8 kezelés, ami a videóban van, ezért kéne a Start8. Persze magyarul, mert nem tudok angolul. Nem hiszem, hogy ebben az országban már mki beszél idegen nyelveket. Azt sem hiszem, hogy mkinek kéne beszélnie. Persze jó lenne européernek lenni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#603) idegen lény


idegen lény
őstag

"A hagyományos programok bezárása a megszokott módon, a jobb felső sarokban lévő x-re kattintva történik, a teljes képernyőt elfoglaló applikációkból azonban ez hiányzik. Ezeket úgy lehet bezárni, ha a képernyő felső részének közepére visszük a kurzort, ami egy fél másodperc várakozás után egy kézzé alakul át: ekkor az egér bal gombjának nyomva tartásával, az ablakát lefelé húzva lehet bezárni az appot." Na, ez is egy vicc! Ez aztán meggyorsítja a kezelést! Ezt ki lehet irtani valamivel?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#604) BiP válasza idegen lény (#602) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, értem. Persze, ez megoldható így, de én Entert sem akartam :)

Google: Érdekes, nálam a cnet-es oldal csak a második. A cél elvileg az volt, hogy ugyanazt dobja a google is, mint ami a hivatalos letöltési oldal. Amit be is linkeltem.

Én úgy tudom, hogy a Classic Shell is kiveszi az oldalsó menüket, de erre nem mernék mérget venni. Utána kell olvasni, vagy ki kell próbálni, és azt megtartani, ami a legjobban beválik.

Wi-fi: szerintem túlreagálod. A videóban arról papol az ürge, hogy egér nélkül hogy lehet. Lehet így is, meg lehet úgy is, hogy ott a tálcán a gomb, és tök ugyanúgy, ahogy Win7-ben. (meg szerintem Vistában is még)

Angol: hát ebben a programban csak pár dolog van, amit be kell állítani, azt nagyon kevés angollal is meg lehet oldani.
Hogy mennyire kell tudni mindenkinek (NEM pedig mkinek) angolul tudni, az jó kérdés, szerintem nem árt, sőt, az angol ma már szerintem alap, mivel az már inkább közvetítőnyelv, mint simán egy adott népcsoport nyelve. De ez már nagyon OFF.

(#603) idegen lény: Na, pont az ilyen variálások miatt kerülöm a Start Screent, és a Metro-s alkalmazásokat. (mivel ez a bezárásos procedúra csak ezekre vonatkozik).
Biztos meg lehet szokni ezt is, én még nem állok rá készen. Desktopon meg feleslegesnek is tartom.

[ Szerkesztve ]

(#605) idegen lény válasza BiP (#604) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem azért, mert én csak a magyar oldalas Googlét használom, mivel nem tudok angolul. Jó, talán egy nagyon picit, végül is emelt szintűre jártam, de a számítógépes szaknyelvet még magyarul sem értem. A wi-finél meg az a lényeg, hogy nem látni állandóan, hogy éppen működik-e, vagy sem, hanem ehhez mindig oda kell vinni a kurzort, hogy aztán a kijövő oldalmenü eltakarja a fél oldalt. Vicc.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#606) PuMbA válasza idegen lény (#605) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet látni a WiFi-t mindig, mert én látom, de inkább tegyed felfele a Windows 8-at, mert videó nézegetésből és olvasgatásból sokra nem mész, hiszen olyanokat mondasz amik nem igazak - mint például ez a WiFi dolog. Egyáltalán honnan tudod, hogy neked kell Start8, mikor nem használtad a Windows 8-at soha? Én hamar megszoktam az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#607) idegen lény


idegen lény
őstag

"A Microsoftnak sokkal nagyobb figyelmet kellett volna fordítania arra, hogy megtanítsa a felhasználóknak a Windows 8 használatát. Ha valaki csupán berak a boltban a kosarába egy Windows 8-as gépet, hazaérve valószínűleg perceken belül válogatott káromkodások jutnak majd eszébe, pedig ha rendesen elmagyaráznák neki a kezelést, biztosan elégedetten dőlne hátra új gépe előtt a székben." Nagyon igaz. Hát nem érdekes, hogy minden vacakhoz kötelező magyar nyelvű használati utasítás, de pont a legbonyolultabb eszközünkhöz, a számítógéphez nincs.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#608) PuMbA válasza idegen lény (#607) üzenetére


PuMbA
titán

Szüleim sem káromkodtak a Windows 8 láttán pedig 50 évesek és mint mondtam fogalmad sincs, hogy milyen a Windows 8, mert nem tetted még fel csak olvasgatsz mindenféle hülyeséget a neten, amik nem igazak :)

[ Szerkesztve ]

(#609) idegen lény válasza PuMbA (#606) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt már tudom én is, hogy a Desktopon látszik, de a mozaikról volt szó. És a videóból is látszik, hogy ott nem látszik.

Készséggel elhiszem, hogy azoknak, akik már ismerik az összes számítógépes, windowsos szakszót, és ezeket játszi könnyedséggel idézik fel, azoknak nagyon egyszerű például a keresés startmenü nélkül is. De, sajnos, én nem tartozom közéjük. Már csak azért sem, mert sosem volt magyar nyelvű gépem, sőt, ez az első gépem. Az rendben van, hogy ha pl. vki meg akarja találni a vezérlőpultot, az beírja a keresőbe. De én sosem konkrétan a vezérlőpultot keresem, hanem egyszerűen valami beállítást meg akarok változtatni, amiről gőzöm sincs, hogy hol lehet. Ilyenkor pár órás keresgélés után jó esetben megtalálom a startmenüben valahol eldugva, talán a vezérlőpultban, ami nálam nincs is, csak angol nyelven "Control Panel", vagy máshol. Sokáig nem is értettem, hogy mások mit értenek vezérlőpulton. Szóval, a W8 keresőjét kiválóan tudja használni az, aki tudja, hogy mit kell beírnia a keresőmezőbe. De nekem csak akkor van esélyem megtalálni bmit is, ha magam előtt látom az összes lehetőséget, és azok nevéből talán ki tudom következtetni, hogy hol is lehet. Ilyen egy looser user. De nem hinném, hogy ezzel egyedül lennék. Persze ők általában el sem jutnak az ilyen szakmai fórumokig. Én legalább eljutottam.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#610) idegen lény válasza PuMbA (#608) üzenetére


idegen lény
őstag

50 éves még fiatal.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#611) PuMbA válasza idegen lény (#609) üzenetére


PuMbA
titán

De te nem fogod használni a mozaikot, mert az érintőképernyőre van kitalálva és mindig látni fogod a WiFi-t :) Ha gondod van a nyelvvel, akkor meg rakj fel magyar Windows 8-at. A vezérlőpultban pedig minden beállítás ott van, csak végig kell kattintanod az összes lehetőséget és megtalálod. Ha még a vezérlőpultot se találod, akkor meg oda kattintasz a képernyőn ahova lehet és úgyis megtalálod. Sok kattintási lehetőség meg nem sok helyen van. Fél óra alatt az összes lehetséges menüt végigkattintgathatod. Hány éves vagy?

[ Szerkesztve ]

(#612) idegen lény válasza PuMbA (#611) üzenetére


idegen lény
őstag

Jó, lehet, hogy így van, de időnként akkor is automatikusan átvált mozaikra, ott nyílnak meg a linkek, stb.. Ide-oda váltogat a két képernyő között. Azt mondd meg, ha érintőképernyőre van a mozaik, akkor miért adják nem érintősre is. :Y De ne gyere az egységesítéssel, mert milyen egységesítés az, ha ahhoz egységesítünk, amiből kevesebb van.39éste?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#613) Воланд válasza idegen lény (#603) üzenetére


Воланд
titán

"Ezt ki lehet irtani valamivel?"

igen. nem kell bezarni a metros programokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#614) PuMbA válasza idegen lény (#612) üzenetére


PuMbA
titán

Én 24. Van érintősre Windows 8, úgy hívják, hogy Surface. Ha nem akarsz mozaikra átváltani akkor nem vált át automatikusan. Én csak Start menüként használom a mozaikot és csak asztali alkalmazások vannak betéve, tehát ha rákattintok egy mozaikra egyből bejön a desktop vagy elkezdem beírni a program nevét.

[ Szerkesztve ]

(#615) BiP válasza idegen lény (#612) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó kérdés, de szerintem ebbe ne menjünk bele. Rengeteg fórumon, millió hsz született a témában, hol vitaként, hol fröcsögve, de nem lehet ebben a kérdésben "győztest" hirdetni, elég megosztottak a felhasználók. A lényeg mégis az, hogy ez az irány a Microsoft döntése volt, ezt kell elfogadni.
Ha valaki akarja, meg tudja szokni, aki meg nem, az szerencsére tud tenni ellene külső program segítségével.
Meg lehet azt is, amit PuMbA (#614) írt, hogy Start menüként használja.
Mert végülis a Start Screen egy fullképernyős, bővített funckionalitású start menü.

(#616) idegen lény: Nem, úgy érti, nem kell bezárni. Átváltasz simán egy másikra, vagy ki a start screenre. (de attól még a programot nem zártad be, nem kell). Teljesen ugyanúgy, mint telefonon/tableten.
Desktop felületen meg ugyanaz van, mint a korábbi Windows-okban.

[ Szerkesztve ]

(#616) idegen lény válasza Воланд (#613) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy érted, be kell zárni, mert ez csak a mozaiknál van, mint megtudtam. Úgyhogy már nem zavar.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#617) idegen lény válasza BiP (#615) üzenetére


idegen lény
őstag

De kilépés előtt úgyis be kell zárni minden programot, nem?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#618) idegen lény


idegen lény
őstag

"Egy átlagfelhasználó számára a Windows 8 esetében az új kezelőfelület használata elég frusztráló lehet akkor, ha nem érintőképernyős táblagépen, hanem hagyományos PC-n használja az új szoftvert. A Start menü teljes egészében hiányzik, ha pedig a sarkokba viszi az egeret, teljesen új menük jelennek meg váratlanul." Nem akarom frusztrálni magam ilyenekkel.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#619) Воланд válasza idegen lény (#618) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#620) BiP válasza idegen lény (#618) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor ne tedd. Pont erre valóak a Start8 és társai.
De itt már elmondták a tutit. Amíg csak olvasgatsz, addig nem leszel előrébb. Ki kell próbálni.
Ha más nem, egy virtuális gépben. (pl. vmware, virtualbox). Igaz, nem 100% ugyanaz az élmény, de a lényeg megtapasztalható így is, kockázat nélkül.
Igaz, ezzel kapcsolatban rengeteg új kérdésed lesz, meg ezek a programok angolul vannak, de arra mindenképp jó, hogy kipróbálható vele, hogy hogy néz ki, milyen használni egy új rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#621) idegen lény válasza BiP (#620) üzenetére


idegen lény
őstag

Nincs ilyen gépem. Van, aki azt írja:"Nem tudom, ki hogy van vele, de én kb. 1 év alatt nem tudtam megszeretni a Windows-8-at, amióta tesztelem. Ha szavazni kell, akkor WIN-7 !"

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#622) idegen lény válasza idegen lény (#621) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez a mozaik tényleg 20 GB helyet elfoglal? :Y

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#623) idegen lény


idegen lény
őstag

Nyárra már itt a Windows 9!: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#624) PuMbA válasza idegen lény (#618) üzenetére


PuMbA
titán

Az internet fele hülyeség, ne hidd már el amit írnak. Ha szüleim nem értenek a géphez mégis meg tudták tanulni kezelni, akkor 34 évesen simán tudod te is. A Windows 8 foglal 20GB helyet, nem a mozaik és Windows 9 nem lesz mostanában, szóval hagyd abba a baromságok olvasgatását meg a találgatást.

[ Szerkesztve ]

(#625) idegen lény válasza PuMbA (#624) üzenetére


idegen lény
őstag

De melyik fele, ez a fele, vagy az a fele? Pedig komoly cikknek tűnik megbízható írótól. Akkor is rengetegnek tűnik nekem a 20 GB! Figyeli a Microsoft, hogy mit töltünk a gépre: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#626) arnyekxxx válasza idegen lény (#618) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem akarom frusztrálni magam ilyenekkel.

Akkor ne tedd, de könyörgöm, valamit csináljál már, mert kezd fárasztó lenni ez a "doktorur, olyan bizonytalan vagyok, vagy nem?" téma

(#627) arnyekxxx válasza idegen lény (#625) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Sacc/kb ugyanannyi helyet foglal a w8 mint a w7, keress magadnak más kiakadnivalót.

Figyeli a Microsoft, hogy mit töltünk a gépre

ha bekapcsolsz egy védelmi rendszert ami a telepitett programokat elklenőrzi, meglepő módon ellenőrzi a telepitett programkat. Mennyi meglepetés...

Csak szólok, hogy a Google pl a leveleidet olvassa ha használod a gmailt - vagy irsz valakinek aki használja a gmailt

(#628) idegen lény válasza arnyekxxx (#627) üzenetére


idegen lény
őstag

Az nagyon bunkó dolog lenne. És hogy tudnának annyi levelet elolvasni, annyi nyelven? Ez már paranoia. ;] öt festesz a falra. A gyakran előforduló szavakat talán figyelik egy robottal, pl. a bomba szó gyakori használatára talán odafigyelnek, de csak biztonsági okokból.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#629) Воланд válasza idegen lény (#628) üzenetére


Воланд
titán

pedig igy van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#630) idegen lény válasza Воланд (#629) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor talán ez is igaz?: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#631) BiP válasza idegen lény (#621) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem igazi gép, hanem virtuális. Ez egy program (már említettem rá példákat, vmware, virtualbox), ami emulál (imitál) egy gépet, és arra lehet telepíteni operációs rendszert, így akár Windows 8-at is. Ez a virtuális gép (és az abban lévő rendszer) a meglévő rendszeren belül fut, teljesen elkülönítve, így ha bármi gubanc adódna, nem rontja el a saját rendszered. Ilyen kipróbálásra ideális.

A felhasználók felének tetszik a Win8, a másik felének nem. Most pont olyat idéztél, aki a NEM-be tartozik. Ne foglalkozz vele, próbáld ki, és döntsd el magad.
A win8 megosztó, így mindkét véleménnyel találkozhatsz a neten, egyiket se vedd egyetemlegesnek.

(#623) idegen lény: Elég bulváros a cím, szerintem marad a 3 éves ciklus.

(#626) arnyekxxx: Így van. Ki kéne próbálnia. Ez olyan, mint elmélkedni a szexről, ahelyett, hogy művelné az ember.

(#628) idegen lény: Hidd el, olvassák. Na, nem úgy kell elképzelni, hogy kis indiai diákmunkások minden levelet elolvasnak szórol-szóra, de elemzik a tartalmát, és nem csak a bombára keresnek rá.

(#630) idegen lény: Erről olvastam itt korábban a ph!-n, viszont ez a szabályozás alapjaiban hülyeség. Remélem nem vezetik be a sávszélesség-alapú kategorizálást.

(#632) arnyekxxx válasza idegen lény (#628) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a tényekkel ne hagyd zavartatni magad :)

(#633) idegen lény


idegen lény
őstag

Start8 Valóban ez tűnik a legjobbnak. Ki lehet kapcsolni vele a hot spotokat és a Charms bart is, viszont csak félig magyar a startmenüje, és ezer forint. Telepítésnél érdemes a Windows 7 stílusú Start menüt (Windows 7 Style) választani, praktikusabb, mint a 8-as. Messze vezet a letöltések számában. Egyszerű, tiszta, gyors, nagyon jól megtervezett. 5 csillagos. Kiemelkedő.

Classic Shell Ez viszont ingyenes, és van, aki szerint még jobb is, mint a Start8. Az biztos, hogy magyar nyelv terén sokkal jobban áll, mint a Start8, mivel a programok magyar nevű megfelelőjükön is megtalálhatóak a keresővel. Bár a program beállításai angol nyelvűek, de szerencsére a felület, amit a startmenüben látunk teljesen magyar. A beállítások révén teljesen testre szabható az egész menü. Ezzel is át lehet ugorni a mozaikot, és az összes aktív sarkot is ugyanúgy letilthatjuk. Aki nem IE-t használ, az a telepítésnél tiltsa le a két Explorer kiegészítőt, és akkor nem lesz túlzsúfoltság. A Soluto nevű rendszeroptimalizáló alkalmazás is ezt a szoftvert kínálja beépítve - egy szebb gombbal - az új operációs rendszerrel barátkozó felhasználóknak.

Vistart Nagyon szép, ingyenes, és letölthető hozzá magyarítás is, de csak egy startmenü, a letöltése pedig rendkívül körülményes, ha nem vigyázunk, sok szemetet is letölthetünk vele. 3 csillagos.

StartMenu8 Jó lenne, ha nem lenne lassú. Inkább egy pop-up, mint egy menü. Kissé idegesítő az állandó visszajelzés funkciója. "Képes az aktív sarkokat kikapcsolni, eltünteti a Charm menüt, és rá tudja venni a gépet, hogy rögtön a klasszikus asztali környezet induljon el bootolás után. Az egyetlen, viszont lényeges baja, hogy bődületesen lassú. A Windows gomb megnyomása után egy-két másodpercnek is el kell telnie, hogy megjelenjen a menü, addig csak a processzort pörgeti. Általa a Windows 8 azt a gyorsaságát veszti el, ami miatt könnyű megszeretni az új operációs rendszert."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#634) idegen lény válasza BiP (#631) üzenetére


idegen lény
őstag

Nekem az egész ámítógép egy virtuális kulimász. Olyan, mint az elektromosság. Azt se értjük, hogy hogyan működik, de működik, és ez a lényeg. Ez a gép a gépben meg olyan, mint egy álom az álomban a nagy illúzióceánban, amit világnak hívunk. Nem szeretek tesztelni, örülök, hogy még működik a gépem, hamarosan úgyis újra lesz telepítve, aztán, ha igaz, akkor W8, és Classic Shell. Csak még azt nem tudom, hogy a Ninitével vagy a Solutoval rakjam föl a Classic Shellt? Szerinted? Melyik hasznosabb? A Ninitét amúgy is föl kell raknom, de csak a legszükségesebb programokat akarom fölpakolni. Ezek közül fogok majd válogatni: https://sites.google.com/site/szandras23/home/amire-az-uj-szamitogepen-szuekseg-van Remélem, hogy nem ez lesz majd belőle: [link]

"Kevésbé népszerű alternatív böngésző az Opera, ennek leginkább letöltésgyorsító megoldása említésre méltó, ez a gyatra internetkapcsolatot használók számára lehet hasznos." Ez még igaz, vagy már a Chrome is elég gyors ebben is? Nekem rendkívül gyenge az internetem. A Chrome-ot jobb szeretem.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#635) pushalias válasza idegen lény (#634) üzenetére


pushalias
addikt

„Olyan, mint az elektromosság. Azt se értjük, hogy hogyan működik, de működik, és ez a lényeg.”

Azon tűnődöm, ki lehet az a ti, akik nem értitek. Ha hozzád hasonlók, akkor persze nem csodálom.

Honor 9 / HP 8470P

(#636) idegen lény válasza pushalias (#635) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem, ha őszinte vagy magaddal, akkor rá kell jönnöd, hogy Te sem érted, csak bemeséled magadnak, mert megtanultad, elektronok egyirányú áramlása, meg ilyesmi. Megtanultad Ohm törvényét, meg a többit, fizikai számításokat tudsz elvégezni, mert megtanultad a törvényeket és törvényszerűségeket, és azt hiszed, hogy már mindent tudsz. De a lényegét senki sem érti. Meg tudod tapasztalni, át tudod élni? Eggyé tudsz válni egy elektronnal? Tudod, milyen elektronnak lenni? Maximum megráz, ennyi az összes tapasztalatod róla. Meg a műszálas pulcsi. A számítógép meg még sokkal bonyolultabb. Láttad a Tront?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#637) brd válasza idegen lény (#636) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt ugye nem komolyan csinálod? Eggyé válni egy elektronnal? Egyébként mivel tudsz eggyéválni? (A szexet most hagyjuk.) Ill. milyen lényeget? Az elektromosság egy jól kezelhető, mérhető, alakítható fizikai jelenség (legalább akkor már pl. a gravitációt, vagy a kétrés-kísérletet hoztad volna fel, ott még mindig néhány megválaszolatlan kérdés, bár ezeket gondolom még nem vettétek), és egyébként sem az elektronok áramlása, hanem a töltés áramlása. Attól, hogy a számítógép bonyolult, nem azt jelenti, hogy senki sem érti a működését, egyrészt, valakik ugye összerakták/megtervezték az alkatrészeit, másrészt, hatalmas szakirodalma van.

The only real valuable thing is intuition.

(#638) BiP válasza idegen lény (#633) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt a hosszu leirast eleg lett volna linkelni.
Nalam a start8 nem lassu, azonnal megnyilik, meg virtualis gepben is, pedig az par &-kal lassabb, mintha nativban futna.

Classic: ninige? Soluto? Nem ismerem egyiket sem, szerintem ne bonyolitsd, tedd fel a nyers classic shellt es kesz.

Opera-chrome: azt hasznald, amelyik kenyelmesebb. Tedd fel mind a kettot, elfefnek egymas mellett, probalgasd oket, aztan amelyik jobban bevalik.
En pl. Operat hasznalok, par oldalhoz firefoxot, es az explorer is fent van meg. Chrome-ot pont nem szeretem.

(#639) idegen lény válasza brd (#637) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem tudom, hogy Neked milyen géped van, de az én sz.gépem működésére max. akkor lehet jelentős hatással a gravitáció, ha nagy magasságból leejtem, de ez a jelenség szerencsére igen ritkán fordul elő. Igen, összefoglaló néven elektromos töltéssel rendelkező részecskéknek nevezzük őket, amiknek még csak nem is feltétlenül egyirányú az áramlása (l. plazma, félvezetők, elektrolitok), amik jellemzően elektronok, mivel a gyakorlatban általában fémeket használunk vezetésre; és az akkumulátorok és a testek ionjai. De még az áramlásba is bele lehetne kötni, mivel az csak egyenáramra vonatkozik, váltó- vagy lüktető egyenáram esetén inkább egyfajta rezgésről beszélhetünk, vagyis már a fogalmaink sem felelnek meg a valóságnak: [link] De ha mélyebben belemerülünk a témába, akkor még rengeteg olyan ellentmondásra bukkanhatunk, amik az oktatott fizikát enyhén szólva is megkérdőjelezik, pl.: [link] De itt abba is hagyom, mert tényleg nem szeretném szétoffolni a témát, mert majd azért is én leszek a hibás.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#640) idegen lény válasza BiP (#638) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt a kis összehasonlítást több helyről szedtem össze, még külföldi oldalakról is, nehéz lett volna linkelni. A Start8 nem azonos a StartMenu8-cal, két külön program, a StartMenu8-at csak azért említettem meg, mert könnyű összekeverni őket, pedig ég és föld, de van még StartW8, vagy Pokki nevű, meg még sok különböző jobb-rosszabb-szebb-csúnyább program született már a Windows 8 kezesbáránnyá tételére; én csak azokat szedtem össze, amikre találtam legalább magyarítást, vagy félig-meddig magyar nyelvűek.

A Ninite az újratelepítésnél igencsak jól fog majd jönni, a Logout is írt róla egy éve: [link] A Chrome állítólag hajlamos magába kisebb programokat beépíteni, amiket aztán ki se lehet gyomlálni belőle, én is így jártam a HotSpotShielddel, mondjuk azt én töltöttem le, de még Ashampooval sem tudtam tőle teljesen megszabadulni, mert beépült az Orbitba. :W Ennek ellenére az Opera csak a letöltésgyorsító megoldása miatt érdekelne, ha az tényleg gyorsabb gyenge internetkapcsolat esetén, régebben volt Operám, méghozzá béta, sőt, dev, de angol volt, meg amúgy se találtam benne semmit, meg sok oldalt nem rendesen jelenített meg, akkor átálltam a Tűzrókára, onnan meg a Safarira, ami nem is működött, majd a Chrome-ra. A Chrome-hoz azért ragaszkodom, mert csak ennél van Google-fordítás, meg a felhő megoldása is a legegyszerűbb, automatikusan frissít, letölt mindent, meg az egész egyszerű, átlátható, tiszta, világos még nekem is.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#641) bagkri01 válasza idegen lény (#599) üzenetére


bagkri01
őstag

Köszi a tippet. Meg is csináltam, így már tényleg elég könnyű a bekapcsolás utáni váltás. Bár én szoktam használni a csempéket is, nem is keveset.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#642) arnyekxxx válasza idegen lény (#640) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha az tényleg gyorsabb gyenge internetkapcsolat esetén

gyorsabb, de a gyenge alatt tényleg gyengét kell érteni, ha van 1megabites neted, nem fogsz 10megabites letöltést kapni, a Turbo arra való, ha igazi lassu neted van. pl mobilnet csak gprs/edge lefedettséggel, akkor is tudj megkopaszodás nélkül böngészni, a w8 iso a torrentről nem jön le Operával se hamarabb.

"A Chrome-hoz azért ragaszkodom, mert csak ennél van Google-fordítás, "

A http://translate.google.hu/ minden böngészővel müködik, és a Goggle kereső is felajánlja az idegen nyelvű oldalak forditását. Engem pl az idegesitett nagyon a krómban, hogy minden oldalnál be kellett kussoltatni, hogy nem, nem akarom leforditani.

meg a felhő megoldása is a legegyszerűbb, automatikusan frissít, letölt mindent,

Akkor a te gépeden ott a Teljes Internet? A felhasználói adatokat az opera is tudja szinkronizálni, frissiteni meg van annyira kulturált, hogy rákérdezés után frissit magától automatikusan.

(#643) idegen lény válasza bagkri01 (#641) üzenetére


idegen lény
őstag

Uh, ezt nem is tudom már, hogy hol olvastam, talán egy angol fórumban. De pl. Classic Shellel még ez sem kell, mert azzal egyszerűen átugorja belépés után, és aztán a Start menüjéből is bármikor el lehet jutni a mozaikhoz.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#644) idegen lény válasza arnyekxxx (#642) üzenetére


idegen lény
őstag

Általában elég gyenge a wi-fi jelem letöltéshez. Nagyon lassan megy, akár órákig, ha több giga.

Ne is mondd, először gondolkodik, akkor lefordítja, katt az eredetire, eredeti vissza, de kis idő múlva megint elkezdi fordítani, és megint lehet kikapcsolni, utána már nem próbálkozik. Mondjuk ezt aszem csak a gamespotnál csinálja, de ott minden oldalon. És még azt hittem, hogy én vagyok a béna, hogy ezt nem tudom kikapcsolni.

Úgy értettem, hogy minden frissítést letölt magától. Annak idején ezzel is "adták el" a Crome-ot. Ezek szerint ezt már az Opera is tudja. Maradt egyáltalán valami, amiben a Chrome még mindig egyedülálló? Ha már az Opera is képes minden oldalt rendesen megjeleníteni, akkor lehet, hogy újratelepítés után átállok megint az Operára, de már nem a devre, az biztos. Csak azt nem tudom, hogy akkor hogy fogom használni a gmail levélértesítőjét az Asztalon, meg a milliónyi könyvjelzőmet is valahogy át kéne csempésznem. Hát, az nem lesz egyszerű. Ha egyáltalán megmaradnak telepítés után, mert nem nagyon bízok benne, pendrive-ra meg sehogy se tudom átmásolni őket.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#645) arnyekxxx válasza idegen lény (#644) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a turbo a weboldalak gyorsabb megjelenítését teszi lehetővé (az oprera letölti az oldalt a saját szerverére és onnan egy tömöritett, kisebb állomámyt kell a te neteden átküldeni) egy *.exe/*.avi letöltésén nem tud gyorsitani, nem lesz töle a letöltésed gyorsabb.

(#646) idegen lény válasza idegen lény (#643) üzenetére


idegen lény
őstag

Vagy pedig:

Start up Windows 8 directly to the Desktop.

This is very simple trick, which many of you guys may find it useful because many of you don't like the Metro interface.

Ok, so...
- First open Notepad
- Second, enter this text (without the " ")

"[Shell]
Command=2
IconFile=Explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop"

- And third, click Save As. Save the file with .scf extension.

- Done.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#647) Воланд válasza idegen lény (#646) üzenetére


Воланд
titán

ezzel a "megoldassal" mindig megnyilik a library ablak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#648) idegen lény


idegen lény
őstag

Windows 9 Béta
File size: 896,34 MB, letöltve: 24423-szor. [link] (Állítólag pont én lettem a 100000. látogató, és ezzel nyertem egy Apple 3-at. Persze rá is kattintottam, erre megszakadt a netem. :W )

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#649) Воланд válasza idegen lény (#648) üzenetére


Воланд
titán

:DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#650) idegen lény válasza Воланд (#649) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem olyan vicces.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.