Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) arnyekxxx válasza torcs (#796) üzenetére


arnyekxxx
veterán

túlságosan leegyszrűsítették .
Sőt néhány funkcióhoz legalább 3 éves informatikai tapasztalat kell hogy használható legyen vagy ami nehezebb elérhető

Mondanál erre pár példát?

(#802) arnyekxxx válasza idegen lény (#800) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pedig a Windows 8-at is lehet pontosan ugyanúgy használni, mint a Windows 7-et, csak le kell tölteni hozzá egy kis programot

Ennél már csak az az egyszerűbb, ha nem tölt le semmit és mindent ugyanugy csinál mint w7-ben csak 10mp agymunkával értelmezi, hogy ami a w7-en starmenü nevet viselt az a w8-ban egész képernyőn fut és elnevezték modern ui-nak, aztán használja egészséggel.

(#803) PuMbA válasza arnyekxxx (#802) üzenetére


PuMbA
titán

Ez itt a lényeg :K

(#804) torcs válasza arnyekxxx (#802) üzenetére


torcs
csendes tag

Én kérlekszépen értelmeztem sőőt használtam is pár hónapig viszont eggyáltalán nem stabil a rendszer sőőt sokkal inkább instabilnak mondanám .
Az is érdekes hogy míg windows 7 alatt "csak" 2 giga ramot eszik a skype ( eggyáltalán nem kéne ennyit ennie) addig windows 8 alatt befagyasztotta az egész rendszert és használhatatlanná tette.
Mellesleg a 8 as teljesen másképp értelmezi a "fontos" programokat és hiába állítom be hogy nekem a játék egyen meg 3 giga ramot ne a rendszer a 4 ből ő ugy gondolja biztos csak viccből csinálom ezt .
Felülirja a bios beállításokat belenyúl az órajelbe stb túlságosan uralni akarja a gépemet aminek ez nem tetszik . Oh és legföképp az összes hülye játék akad vele 10x jobban mint a 7 tel mert ugyebár mint korábban mondtam a játék nem fontos a háttérfolyamatok na azok bezzeg mennyire :) van tapasztalatom mindkét rendszerrel és szerintem a 8 egy melléfogás a javából :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#805) arnyekxxx válasza torcs (#804) üzenetére


arnyekxxx
veterán

format c: install windows 7 Problem Solved.

(#806) torcs válasza arnyekxxx (#805) üzenetére


torcs
csendes tag

Sir you've exactly said what my heart thinks o' that :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#807) idegen lény válasza torcs (#804) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem a Te eseted nagyon ritka, egyedi és kivételes. Talán driverprobléma, vagy vmi nagyon gyenge teljesítményű gépen használtad. [link] Például vannak olyan netbookok, amiken csak a Windows 7 Starter megy. A Windows 8 minden tekintetben felülmúlja a 7-et, ilyen sima és stabil még sohasem volt a Windows. És ez a játékokra is igaz. Ebben a tesztben például minden lényeges jellemzőjét és néhány igényes játék teljesítményét is összehasonlították a két rendszernek: [link] Jól látható, hogy a 8 minden téren jobban remekel, vagy csak nagyon kicsi különbséget mutat a 7-hez képest. A teszt további érdekessége, hogy a böngészőháborút is egyértelműen eldönti, legalábbis három nagyágyú között. A legjobb böngésző egyértelműen a Chrome lett, majd a Firefox, és csak jócskán lemaradva kullog utánuk az IE. Sajnos, a negyedik nagyágyút, az Operát kihagyták az összehasonlításból megint. Régebbi játékokkal lehetnek problémák, különösen elavult, driver-szintű DRM rendszerekkel. A jelenlegi generációs videojátékokkal legtöbbször problémamentes. [link] [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#808) idegen lény válasza arnyekxxx (#802) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez azért nem egészen így van: "The Nielsen Norman Group found consumers' main gripe with Windows 8 is the dual nature of the system, which combines desktop and touch-friendly environments in an oftentimes confusing melange. Not only is the user interface inconsistent, it also requires users to remember where to go for which features, and to waste time switching between interfaces." [link] [link] [link] [link] [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#809) PuMbA válasza idegen lény (#807) üzenetére


PuMbA
titán

És mi van ha a cikkek nem igazak? :) Még mindig túl sokat olvasol, de az egész semmit nem ér tapasztalat nélkül :)

(#810) arnyekxxx válasza idegen lény (#807) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem lenne itt az ideje, hogy cikkek idézése helyett saját tapasztalatod alapján kezdj el tanácsokat osztani?

"waste time switching between interfaces"

vaze az a time amit elwaste az ember amig switchel az interfaces között az pont annyi idő mint amennyit időt elwaste amig a startgomra kattintva feljött a startmenü.

használni kéne nem olvasni róla....

[ Szerkesztve ]

(#811) arnyekxxx válasza torcs (#804) üzenetére


arnyekxxx
veterán

jut eszembe

Az is érdekes hogy míg windows 7 alatt "csak" 2 giga ramot eszik a skype

nem lehet hogy a gépedben van valami oltári elbaszás vagy valami übertweakhiendedisönöket használsz?

fater gépében van összvissz 1G ram, de igy is szépen elmegy a skype meg az opera egymás mellet a w7-en (a w8-is szépen ment azon az ocskavason csak arra már nincs normális driver a 10éves 64Mb-os videokarira.)

(#812) idegen lény válasza arnyekxxx (#810) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem azzal mki csak jobban jár, ha nem a saját minimalista, esetleges, rendszertelen "tapasztalataimra" hagyatkozom, hanem objektivitásra törekszem. Ha végignéztétek az írásokat, akkor láthattátok, hogy azok profi oldalakról, profi, sőt, nem egyszer, magas képzettségű, és magas sz.technikai posztokat betöltők tapasztalatai, vagy pedig profi felhasználók tapasztalatai. Nem ilyen amatőrnek sem nevezhető senkiké, m én. És még rengeteg ilyet tudnák idézni. Ha ennyi profi felhasználót zavar a 8 tudathasadásos mivolta, akkor én 100 %, hogy a falat kaparnám tőle. Az miért is praktikus, h ahányszor csak szükségem lenne vmire, akkor át kell kapcsolnom a mozaikra? Meg hogy hol itt nyílnak meg a programok, hol ott? És a végén már azt sem tudom, h hol mi megy. Ebbe én biztos belezavarodnék. Én azt szeretem, hogyha minden előttem van, nem az az egyszerűbb és átláthatóbb? Legyen mindig minden előttem, a wi-fi, hogy lássam, működik-e éppen, az óra, a naptár, stb. És ha véletlenül oldalra téved a kurzorom, akkor ne ugorjanak nekem elő mindenféle ablakok. És akkor a nehezen megjegyezhető és kivitelezhető egérgesztusokról még nem is beszéltem, amikkel igen, nem akarom bonyolítani az életem. Lustaság vagy sem, de nekem épp elég bonyolultnak tűnik még Vistán is a gép kezelése. Elhiszem, hogy az olyan magasan képzett szakemberek, mint Ti (hiába mondjátok, hogy nem vagytok azok, HOZZÁM KÉPEST azok vagytok), játszi könnyedséggel tudják ezeket kezelni, de álmotokban se hasonlítsátok magatokat hozzám. Én mindig is inkább humán beállítottságú voltam, technikából sosem jeleskedtem. Nem vagyunk egyformák. És nagyon úgy tűnik, hogy még profi felhasználók számára is nehézkes a 8 használata. Tele van vele a net, csak körül kellene nézni. Szerintetek hányan töltötték le eddig a startmenüpótlókat a 8-hoz? Nem hiszem, h mind lusta dög lenne. Csak így egyszerűbb az életük, ennyi. Minek bonyolítsák? Nem is értem, h miért vitázunk erről, amikor a MS maga is elismeri, hogy a mozaik az érintőképernyők elterjedése miatt készült, arra lett optimalizálva. Arra tökéletes is, de érintő nélkül felesleges és sokak számára nehézkes a használata. Csak egy plusz funkció, amit mi, ebben az országban, talán sohasem fogunk tudni teljesen kihasználni. Jelen formájában gyakorlatilag haszontalan.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#813) PuMbA válasza idegen lény (#812) üzenetére


PuMbA
titán

Tudod, hogy hogy jön elő a metro? Az egeret lehúzod a képernyő bal alsó sarkában és kattintasz. Na most Windows 7-en is ezt kell csinálni, ha a start menüre akarsz kattintani :) Mi ebben a bonyolult? 0,2 mp az egész, mert még a start gombot se kell becélozni. Mit itt a probléma? Ne hidd azt, hogy akik írják a cikkeket biztos, hogy profibbak, mint mi. Mi tudjuk, hogy nincs probléma, csak te még nem, mert nem tetted fel a Windows 8-at. Ha felraktad és használod, akkor beszélhetünk ezekről a dolgokról, addig csak találgatsz.

[ Szerkesztve ]

(#814) idegen lény válasza PuMbA (#813) üzenetére


idegen lény
őstag

De akkor egyáltalán minek kell mozaik? Minek kéne állandóan váltogatni? Minek kell bonyolítani azt, ami lehet egyszerűbb is. A lényeg azon van, hogy a mozaik nekem egy tök felesleges funkció, úgysem használnám semmire, és csak bonyolítaná az életemet. A végén már azt se tudnám, hogy mit raktam a mozaikra és mit az Asztalra. Akkor meg mi szükségem lenne rá? Nem egyszerűbb felrakni a Classic Shellt, és egy csapásra vége lesz a skizofréniának, és minden egy helyen lesz? Nekem biztos egyszerűbb. De attól Ti még nyugodtan használjátok a mozaikot, engem nem zavar. Nem akarlak lebeszélni róla Titeket. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#815) arnyekxxx válasza idegen lény (#812) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem azzal mki csak jobban jár, ha nem a saját minimalista, esetleges, rendszertelen "tapasztalataimra" hagyatkozom, hanem objektivitásra törekszem

Igazából azzal járna mindenki a legjobban, ha 0 tudással inkább nem törekednél információterjesztésre.

"De akkor egyáltalán minek kell mozaik?"

Jól néz ki pl fürőszobában.

Egyébként csempe a kis tégalapok neve, a felületé pedig Modern UI, használhatnád ezeket is a hidegburkolói szaknyelv helyett.

A végén már azt se tudnám, hogy mit raktam a mozaikra és mit az Asztalra.

A saját szellemi képességed miatt ne egy oprendszert akarj lehúzni.

[ Szerkesztve ]

(#816) torcs válasza arnyekxxx (#815) üzenetére


torcs
csendes tag

Hahahaha xD ur isten fél óra röhögés után csak abbahagytam :D nos rájöttem mi a baj a gépemmel :D az alaplapon valami tönkrement és azóta ilyen viszem is vissza a szervizes képébe 6. alkalom hogy visszaviszem most asszem mosolyogni fogok neki picit szerintem kitalálja ugyis minek mentem be xD

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#817) PuMbA válasza idegen lény (#814) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem semmi sincs az asztalon. Minden mozaikon van és így nem tévesztem össze, hogy mi van ott és mi az asztalon. Ennyi. Ennél nem egyszerűbb felrakni a Classic Shellt, mert az több idő :)

[ Szerkesztve ]

(#818) idegen lény válasza arnyekxxx (#815) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez volt a humorperc? Ennek a hsz.-nak is volt aztán információtartalma, nem panaszkodhatsz. Érdekes figyelni, ahogy a lényeges problémák fölött nagyvonalúan átsiklotok, míg a huszadrangú részletkérdéseken kérődztök. Szerintem elég jól fölsoroltam az imént a 8 kezelésével járó nehézségeket, ám arra vmiért nem reagáltok, bezzeg egy elnevezésen fennakadtok. Szerintem mki értette, h mire gondoltam, elég vizuálisan fejeztem ki magam, a mozaik szóban minden benne van, még a mozaikdarabok is, ezért szeretem használni, mert mki érti, én speciel az UI-t nem értem, nekem ez hangzik idegenül, meg másoknak is. Nem tudom, h mit szólnának a környezetemben, ha így hívnám, hogy Modern UI. Te tényleg így hívod? :Y Szerintem elég röhejes, de ha Neked ez jön be. :C Mifelénk maximum a disznó mondja azt, hogy ui. :))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#819) arnyekxxx válasza idegen lény (#818) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem elég jól fölsoroltam az imént a 8 kezelésével járó nehézségeket

nem, te hülyeségeket soroltál fel amire pont annyit reagáltunk amennyit érnek.

"a mozaik szóban minden benne van, még a mozaikdarabok is, ezért szeretem használni,"

Én pl a "te kretén" kifejezést szeretném használni rád, ami tök jól kifejez mindent a hozzászólásaidról és mindenki tudná, hogy kire gondolok de mégse ezt használom, mert nem ez a nicked.

(#820) torcs válasza arnyekxxx (#819) üzenetére


torcs
csendes tag

XD ti vagytok a nagy szakemberek bár ha jönnél gépet javítani tuti lenne pár órányi röhgésem :D
de hogy a gépem nem javulna meg az elképzelhető :) eggyetlen egy másik topikban sem láttam még ilyen "háborút" :D de ha nektek ez tetszik elévgre müszaki topikban vagyunk az isten szerelmére :)
( atheista vagyok de mindeggy akkoris nincs más szó rá :) )

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#821) arnyekxxx válasza torcs (#820) üzenetére


arnyekxxx
veterán

eggyetlen egy másik topikban sem láttam még ilyen "háborút"

ezt elhiszem, és?

(#822) torcs válasza arnyekxxx (#821) üzenetére


torcs
csendes tag

Izgalmas :) amikor végig elolvastam hogy valójában neked van tapasztalatod idegen lénynek van annyi esze hogy utána nézzen szóval kettőtökből kijönne egy számteches :D ( az a francos diszgráfia )

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#823) arnyekxxx válasza torcs (#822) üzenetére


arnyekxxx
veterán

van annyi esze hogy utána nézzen

jelezném, hogy mindenki ugy kezdi, hogy utánanéz a dolgoknak, csak van aki ezt a megszerzett ismeretet tapasztalati úton ellenőrzi, szűri és csak ezután veszi a bátorságot, hogy ugymond segítsen nyilvános helyen, más meg kontrollálatlanul visszaböfizi amit olvas anélkül, hogy egyáltalán látta volna egyszer is, hogy miről ír, leginkább azokat amik megfelenek a saját prekoncepciójának, és teszi mindezt a teljes tudatlanság magabiztosságával úgy, hogy saját állitása szerint is sik hülye a témához de legalább nem is igazán érdekli.

(#824) torcs válasza arnyekxxx (#823) üzenetére


torcs
csendes tag

:D mostmar ertem ^^

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#825) bagkri01


bagkri01
őstag

Nem gondoltam, hogy itt ilyen háború fog indulni. Már fent van egy ideje a rendszer és kijelenthetem, hogy teljesen stabil a rendszer, a kompatibilitási problémák is megoldódnak (sőt, kb a progik 90% fut win8 alatt). A sebesség még mindig hihetetlen gyors, fagyás nincs. A start 8 programmal pedig varázsolható rá "normál" start menü, ahol beállítható, hogy fel se hozza a csempés módot bekapcsoláskor, így már csak a sebességéből fogjuk tudni, hogy win8 van a gépen.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#826) Varga Csaba válasza torcs (#797) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Hogy elvonjam egy kicsit a figyelmedet...

Kellene még egy kicsi szájbarágás azt általad leírtakhoz:

Fent van mondjuk egy 5 GB partíción az ISO tartalma, boot cd-ről le van formázva a rendszerpartíció (ergo üres). Akkor hogyan tovább? Adjam meg a bootolásnál azt a merevlemezt boot eszköznek aminek egyik partícióján a win8 van???

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#827) torcs válasza Varga Csaba (#826) üzenetére


torcs
csendes tag

Egy rendszerről minditsd el a setup.exe -t a partícióról amin az iso van kibontva és telepítsd fel ugy :) biztos a siker :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#828) torcs


torcs
csendes tag

vagy az is jó ha azt adod meg boot eszköznek :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#829) CleroO


CleroO
csendes tag

Lehet olyat csinálni h a win8 isoba beintegrálok exe fájlokat (pl. winrar, firefox, driver fájlok) és ez automatikusan feltelepüljön a rendszerrel együtt ?

(#830) torcs válasza CleroO (#829) üzenetére


torcs
csendes tag

Nos ahoz kell egy olyan custom telepítő mint régen volt a windows xp extended editionnnak :) szóval ha csak nem irsz egy olyan autorun os progit ami első indulásnál feltesz mindent és letörli magát utána nemhiszem bár nem olyan nehéz :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#831) Alex91


Alex91
félisten

A Windows 8-at gyalázza a Samsung

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#832) elias71


elias71
tag

Sziasztok! Látom nagyon eltérőek a vélemények, szerintem egy próbát mindenképpen megér.
Én egy sima átlagos felhasználó vagyok, bár számítógép szerelőnek tanulok. A win 8- at csak egy játék miatt raktam fel (World Of Tank) úgy olvastam kevesebb memóriát eszik mint a 7 és nekem pedig alapjáraton kötelező megismerkednem vele. Első tapasztalat alapján nem tetszett, mert nem úgy működött, mint amit eddig megszoktam, de egy idő múlva már ez fel sem tűnt egyszerű és gyors volt a használata. A notimom csak harminc giga volt a C: meghajtóm és ez már kicsit kevésnek bizonyult így újra patrícionáltam az egészet, csak win 7 mentésem volt fent (norton ghost) hát egyenlőre ezt tettem vissza. A lényeg pár nap után már hiányzik a win 8 nekem megtetszet.
Próbáljátok ki először minden, ami más szokatlan, de ez még nem jelenti azt, hogy rossz. :)

(#833) Nevil2


Nevil2
tag

Egy hete nyúzom a 8-ast. Leszedtem egy startmenüt hozzá, de lényegében ki sem nyitottam (a 7-en sem nagyon használtam). Ami kell, az kint van az asztalon, a gyakran használtak a csempén.

Eddig minden programom kompatibilis (a régiek még jobban is, mint a 7-tel). Az aero nekem bejött, de itt nem hiányzik. A sebességre tényleg nem lehet panasz... pár na nap alatt minden frissítés és driver települt (néhányat manuálisan kellett letölteni) és azóta villámgyors és hibátlan.

Ha valakinek van jogtiszta win7 akkor nem érdemes ezért fizetni. De régebbi os-ről vagy kalóz verzióról megéri erre váltani (ha olcsón hozzá tudsz jutni).

(#834) Kékes525


Kékes525
félisten

Elméleti kérdés:

Miért fejlesztenek olyan operációs rendszert, aminek alkalmazásaiból NEM lehet szabályosan kilépni (Android, Windows 8)?

Ha kilövöm hibákhoz vezethet.

Ezért a Windows 8 gyorsaságáról és a kevés memóriát fogyasztó megállapítások alapvetően hibásak.
Szűz rendszeren, bekapcsolás után végezték, olyan környezetben ami nincs a felhasználóknál. Ha elindítok pár alkalmazást, az a memóriába marad és csökkenti annak nagyságát, lassítja a gépet. Ha hibernáljuk a rendszert és nem kapcsoljuk ki, a probléma egyre fokozódik.

Így reális környezetben a Windows 8 (és az Android) a leglassabb és a legtöbb erőforrás fogyasztó OP rendszer.

Az előbbiek miatt és az miatt, hogy a megszokott billentyűkombinációk jó része alkalmazhatatlan, új felhasználói felület van, kezelése bonyolult PC-én, már középtávon is elfog bukni, a Vista sorsára jut. Hogy eddig még nem jutott, az a Microsoft óriási kampányának marketingjének köszönhető.

Ezekről miért lehet oly keveset olvasni???

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#835) fateless


fateless
veterán

Kérlek, irányítsatok a megfelelő topikba, ahol választ kaphatok a kérdésemre:

Most vásároltam egy új gépet W8-cal, de helyreállító lemezt nem kaptam hozzá (az ezzel együtt vásárolt géphez legalább adtak, bár azon w7 van).
Mivel az első mozzanat a HDD kicserélése SSD-re, ezért szeretnék készíteni egy W8 lemezt a rendszerről, de míg a W7-ben ez könnyen és egyszerűen ment, addig itt nem találom ennek a módját. Most a Vezérlőpult Helyreállítás menüjében készítek egy spéci pendrive-ot ehhez, de nekem a jövőben lemezre lenne inkább szükségem...

Ha tudtok segíteni, azt megköszönöm.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#836) fateless válasza fateless (#835) üzenetére


fateless
veterán

Meglett a fórum

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#837) idegen lény válasza Kékes525 (#834) üzenetére


idegen lény
őstag

Erre engem is érdekelne a válasz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#838) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

A segítségeteket szeretném kérni a Windows8-ban.

A faterom laptopján hivatalos Win8 van. Ha véletlen besz*rik rendszere, hogy lehet bizonsági mentést csinálni róla? Olyat ami dvd lemezre ment nem pedig a vinyóra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.