Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) arnyekxxx válasza bozont (#197) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ok, Mea Culpa, én ezer éve nem láttam powermentes billt.
A másik nem belekötés, csak kis értetlenkedés volt, de tényleg totál ízlés kérdése.

(#198) BiP

Persze, de ha máshol nem a gépen van nagy szürke gomb. Nyilván létezik a powergombnélküli billentyüzetet használók és a pc-t elzárva diszdobozban használók halmazának metszete akiknek nincs fizikai gombjuk erre a célra, de nem hiszem, hogy ez a százezrelékben mérhető felhasználói tábor lenne az elsődleges fejlesztési szempont bárkinél is. Nekik tényleg akár 3 kattintás is lehet a leállítás ha nem szánnak rá 1 percet, hogy ezt lecsökkentsék.

[ Szerkesztve ]

(#202) Lall válasza #13260800 (#199) üzenetére


Lall
veterán

Nem mondod? Képzeld végig jártam az ms érintőképernyőre tervezett mobil oprendszereit. Akkor azt mondtam, király. Ma már... Ugye nem akarod egy akkori HP táblagép és egy mai érintéképernyős subnotit összehasonlítani? Azért is írtam, hogy az ms csak most kezd igazán bele. Azok gyenge próbálkozások voltak az akkori technológiai lehetőségekkel, de még így is termelték a pénzt. Az a baj, hogy a múltban élsz és nem akarsz tovább menni a világgal, ez látszik a felhős eszmefutattatásodból is, pedig már a feleségem is azt használja, mert kényelmes. Az MS pedig már vagy 20-25 éve nem hugyozik szemben a szélell és hidd el most sem azt csinálja mégha te ezt vizionálod is.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#203) pushalias válasza Lall (#202) üzenetére


pushalias
addikt

Már öt éve van SkyDrive és Google Docs is, de van akinek ez újdonság. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#204) #13260800 válasza Lall (#202) üzenetére


#13260800
törölt tag

Ne személyeskedj már. Meglehetősen sokat foglalkozom a témával hol elavult a felhős eszmefuttatás? Áruld már el nekem ha cég teljes egészében felköltözik a felhőbe (a megvalósítás részleteit most hagyjuk) minek kell neki egyáltalán Windows 8 vagy bármilyen Windows? Elég lesz egy cél OS ami megnyitja a desktopját ahol is hozzáfér a programokhoz. Ez akár lehet egy böngésző is.

Lássuk csak mi nem fog kelleni, fájl szerver, levelezőszerver, mentési infrastruktúra, stb.. még tűzfal se biztos. Ezen kívül annyi hálózati egység sem. Szinte mind biztosítja a felhő szolgáltató. A rendszergazda meg kap egy felületet ahol lelkesen "pipálhatja a jogosultságokat". De ehhez nem kell rendszergazda hanem elég az adott terület megbízott USERE vagy vezetője. Persze valaki kell, hogy összefogja és menedzselje az egészet de az meg simán lehet egy külsős cég vagy maga a felhőszolgáltató.

Mi van most? Nézd csak meg az iskolákat 30 - 40 gépre már mindenhol rendszergazdát alkalmaznak. Na ezekre az emberekre egyáltalán nincs szükség egy felhő szolgáltatásnál. (Minek? Gép kiesik tartalék gép beállít bekapcs gomb USER bejelentkezik ott folytatja ahol abba hagyta. Megbízott meg intézi a javítást.)

Bánom is én, hogy ez neked nem tetszik meg ez szerinted elavult régimódi eszmefuttatás.
Jössz it a feleségeddel. Minden adatom felhőben van jelen pillanat 500GB. Annyira régimódi vagyok, hogy fizetek egy felhőszolgáltatónak. Az ok ugyanaz volt mint sok cégnél lesz. Meguntam az itthoni mentést és állandó aggódást az adatok miatt. Ráadásnak bármikor bárhonnan hozzá akartam férni a személyes adataimhoz.

Na most, otthon nincs okom Windows-t használni mert a gyerekeim kicsik nem játszanak csak netes játékokkal. Ami program kell az nekem megvan Linuxon. Ez is azt jelzi mennyire elavult a gondolkodásom mert nem fizetek feleslegesen a licenszért (bár van 3XP 2db Windows Vistám és egy Windows 7-m is megjegyzem teljesen jogtisztán).

Nyitniuk kell a többiek felé mert az egy álomvilág, hogy én az adataimat csak és kizárólag MS termék felől akarom elérni. Ha így gondolkodnak meggyőződésem, hogy mennek a levesbe. Hiába vannak nagyon jó szolgáltatásaik.

Ilyen a Win 8 is. Ne ők mondják már meg, hogy használja a USER amíg egyáltalán szüksége van Win-re. Mert aztán örömmel fogja letörölni a gépéről mikor végre a játékok is futni fognak az alternatív rendszereken.

Nem vizionálok semmit. Véleményem van. Ez egy gondolkodás mód. Egy klasszikussal zárom soraimat.

Az igazi nagyság mértéke az, hogy mekkora szabadságot adsz másoknak, nem pedig az, hogy menyire tudsz másokat arra kényszeríteni , amit te akarsz.
Larry Wall

Ezt hiányolom az MS-ből a Metrós mizériában.

[ Szerkesztve ]

(#205) Lall válasza #13260800 (#204) üzenetére


Lall
veterán

Nem olvastam végig csak az első mondatig. Mutasd meg lécci, lécci, lécci hol személyeskedtem?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#206) #13260800 válasza Lall (#205) üzenetére


#13260800
törölt tag

"Az a baj, hogy a múltban élsz és nem akarsz tovább menni a világgal"

Ezt úgy vettem, hogy kb le "tatáztál". Ha nem volt benne sértő szándék elnézést kérek.

(#207) gabe_


gabe_
őstag

Ez már csak parttalan vita...
Kinek ez jön be, kinek az. Úgysem tudjátok meggyőzni egymást, hiába az erőlködés. ;]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#208) Lall válasza #13260800 (#206) üzenetére


Lall
veterán

Tatázni talán te tudnál szerintem, már ha nem 76 előtt születtél. Nem tatáztalak, csak úgy veszem észre ragaszkodsz a múlthoz, ami már rég elviharzott. Én is régi motoros vagyok, egy ilyennel kezdtem a számítástechnika "karrierem", de tovább léptem. Pedig mikor meghozta apám csak tátottam a szám napokig. A mai világ az egyszerűsítés fele megy és a tech piacon ez azt eredményezi, hogy ne kelljen annyi rendszergazda. Nem biztos, hogy jó, de ez van.

Hogy on is legyek.

Az új érintőképernyős technológiákhoz találta ki az MS a Win8-at. Sokaknak ez nem tetszik, de erre fele megy a mai trend és mint írtam feljebb lehet 2 év múlva áldani fogod érte, mert az érintős subnotidon viszonylag nehezen boldogulnál a Linuxoddal. Egyszó mint száz, meglátjuk mit hoz a jövő, de szerintem nem az MS bukását a Win8-al.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#209) arnyekxxx válasza #13260800 (#204) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ne ők mondják már meg, hogy használja a USER

Pedig ők mondják meg mióta win a win. Eddig hogy tudtál ezzel együttélni?

(#210) zoli62


zoli62
addikt

Nyilván az érintéképernyős gépeken jobban használható a Windows 8, az asztali és laptop változatokon kevésbé. A jövőben remélhetőleg várható olyan frissítés, ami alapértelmezetten a modern felületet, vagy az asztalt indítja, a platformtól függően. A Windows 8 sikeréről meg hosszabb távon az üzleti felhasználású piac fog dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#211) pushalias válasza gabe_ (#207) üzenetére


pushalias
addikt

A fene se akarja meggyőzni emberünket. Csak annyi lenne az elvárás, hogy ne szarozzon le valamit csak azért, mert neki nem tetszik, mert neki nem logikus úgy.

Honor 9 / HP 8470P

(#212) #13260800 válasza Lall (#208) üzenetére


#13260800
törölt tag

Pont az érintőkijelzőben nem hiszek az asztali gépeknél és a laptopoknál. Ha igazad lesz megkövetem magam.

(#213) Lall válasza #13260800 (#212) üzenetére


Lall
veterán

Meglassuk. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#214) tyaty1 válasza fokukac (#94) üzenetére


tyaty1
tag

Nekem 20 colos, 4:3-as monitorom(1600*1200) van a Windows 8-as gépemen, és az oldalsó sávot mindig eltalálom.

É speciel desktopon nagyrészt figyelmen kívül hagyom a metro app-okat, mert elég kiforratlanok, és látszik rajtuk, hogy kis felbontásra lettek tervezve. A koncepció nem rossz, de nagy hátránnyal indulnak.

(#215) SkyS1gn válasza gabe_ (#3) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Samsung 830as 64bg ssd-ről a 3napos win8 15mp ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#216) MaCS_70 válasza N€T0X|N (#6) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó,

Ez a modern UI szerintem is agyrém, egérrel nagyon nehezen használható és a csempekiállítást alig lehet testre szabni.
A Classic Shell viszont csodákat tesz, már a 7 alatt bőven bizonyított.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#217) deuce válasza janitor01 (#101) üzenetére


deuce
csendes tag

"Csak ezért nem éri meg új oprendszert írni ". "kb értelmetlen az, hogy Windows 8 ad van." "próbálod visszacsinálni a Windowsodat".
Ja. Jót nevettem ezeken a belebeszéléseken.
Én nem érzem extrém "visszacsinálásnak", hogy felraktam egy 3 megás freeware start menüt. Látod, vannak akik 3 napig dühöngtek nélküle, sarkokba rángatták az egeret, majd formatcé. :D
WMP helyett is telepíti a fél világ a BSplayer/VLC/mpchc-t évek óta, van aki a notepad.exe-t is gyűlöli, és valami más bejáratott appot használ, sőt az aktuális működő Messenger sem alaptartozék a Windowsokban vagy a java, sőt kávét sem főz! Na puff.

Nekem ugyanakkor tetszik, mivel ugyanazon a vason sokkal simábban megy hónapok után is, mint egy frissen telepített Win7. EIST/CnQ, új task manager, kevesebb diszkművelet, több ram blabla..
Driver támogatottsága is ver mindent.
Bedugtam a gépbe egy 8 éves (!) noname bluetooth adaptert, azonnal rakott fel hozzá drivert és hibátlanul szólt a sztereó fülhallgatóm. Korábban XP/Win7 alatt futottam vele ezer kört, Bluesoleil és társai, drájverfájnder.exe. Mindegyikkel akadt, recsegett, használhatatlan volt.
Realtek audio/eth drivert még a win7sp1 sem mindig rak fel, minek is az, óó csupán néhány tucat milliárd chipről tudunk világszerte, lényeg, hogy tarts kéznél floppit, vagy pendriveot emiatt! :D

Az anyagi oldalán felesleges vitatkozni, kinek mi éri meg és mennyiért. Van aki 120ezer forintos vga-t vesz +5 fps-ért, van aki 40 ezer forintos Lian Li házat. Szerintem ez erősen szubjektív.
Ahogy a csempés dolog is. Ha úgy érzem használni szeretném, akkor használom majd. A mosógépemen is van néhány program ahova még sosem kapcsoltam, de nem zavar..

A Windows áruház/online profilt pedig a konkurrencia évekkel korábban elkezdte, mégsem problémázott rajta senki. Kényelmes, ha a bookmarkjaid, fotóid, zenéid, alkalmazásaid ott teremnek haver gépén, vagy a mobilodon cloudból.. Már a win7-tel meg kellett volna lépniük!

Bár lehet nyugodtan 2015-ben is 100 reboot közepette patchelgetni az XP-t napokig, hogy használható legyen, a 'Dokumentumok' mappát cd-re írkálni vagy pendriveokat dugdosni. Fejet vakargatni, hogy a tuner kártyához már 4 éve nem adtak ki drivert, ssd-vel bénázni. HAJRÁ! :))

(vállalati szegmensben nyilván más a leányzó fekvése, ez nyilván home user megközelítés volt részemről és touchscreen nélküli desktop gép.)

[ Szerkesztve ]

(#218) deuce válasza #13260800 (#106) üzenetére


deuce
csendes tag

Sajnálom a negatív tapasztalatodat. Nekem 4 hónap és ~30 reboot alatt semmi gondom nem volt vele.

(#219) pushalias válasza deuce (#217) üzenetére


pushalias
addikt

Ez jó volt, én lájkolom. :)

(#216) MaCS_70 Akkor hadd kaminautoljak: én is rendszerállat vagyok, és ne tudd meg, hány ember nyígott már nekem, hogy neki a Win7 felülete nemnemsoha, merazikszpét szopta szokta meg. De én még arra is emléxem ám, amikor annak idjén júzerek millióinak volt az első dolga, hogy az XP telepítése után visszaálltak az akkor classic Start menüre.

Szóval erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#220) arnyekxxx válasza deuce (#217) üzenetére


arnyekxxx
veterán

+1

(#221) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Ha már ilyen sokan összegyűltünk.. :D egy olyan kérdésem lenne.
Win7/8 mind a 2nél csinálta mielőtt még valaki ráharap hogy de szar megint a Win8 :D

Szóval adott egy notebook amit általában 2monitorral használok, ha kikapcsolom és előtte nem húzom ki a kábelt a következő indulásnál szét száll a rendszer. majd még1 indítás és akkor jó.. ha úgy húzom ki hogy kikapcsolás előtt akkor tökéletesen kapcsol vissza, de ezt néha elfelejtem.

Tudom ne felejtsem el.. de ez nem a leg szebb megoldás..

Valami ötlet? esetleg topic ahol sok a szaki? :D

(#217) deuce
Jól szóltál! :) Az elejével kifejezetten egyetértek. Mondjuk nekem legnagyobb hiánypótló az iso kezelése normálisan, végre nem kell poweriso és társai meg Nero a gépre. :D

(#219) pushalias
Én is bírom mikor meg 4magos gépre tesz XP-t Win7 skinnel mondom csodás.. Nem értem nagyon az embereket.. :D

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#222) idegen lény válasza DarkDeer (#163) üzenetére


idegen lény
őstag

Azta! 7-en már ilyen jó levéljelző ikonokat lehet az asztalra rakni? Akkor most már egyértelmű, hogy a Vistát 7-re cserélem, nem 8-ra. A tvn-hez gondolom nincs ilyen ikon. De úgyis másik levelezőt akarok használni, mert a tvn-nek saját spamszűrője van. Csak a gmail-hez és a freemail-hez van ilyen ikon? A gmail angol nyelvű, a freemail-re pedig sokszor alig lehet feljutni, és mindkettőn korlátozott a tárhely. A tvn-en pedig korlátlanul bővíthető a tárhely. Csak az a baj vele, hogy saját spamszűrője van, amit nem lehet kikapcsolni. :W

A témához szólva pedig tapasztalataim szerint inkább csak azok használnak 8-at, akik már azzal kapják a gépet, de sokan még azt is leszedik, és kicserélik 7-re. Sok mindent lehet mondani a 8-ra, de hogy népszerű lenne, vagyis sikeres, azt nem, és ez mindent elmond. Szerintem majdnem akkora bukás lesz üzletileg, mint a Vista volt. És ezt már a Picipuha is belátta. Tényleg kirúgták a mozaik kitalálóját? :))

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#223) BiP válasza idegen lény (#222) üzenetére


BiP
nagyúr

Gmail az csak addig angol, amíg át nem állítod magyarra :)
Gmail-en korlátozott a hely, de ha 10giga neked nem elég leveleknek, akkor semennyi. Igaz, beépített spamszűrője van, de láthatod, mit szűrt ki, és felül tudod bírálni.

Freemail. Nekem is van, és utálom.

(#224) pushalias válasza idegen lény (#222) üzenetére


pushalias
addikt

„szerint inkább csak azok használnak 8-at, akik már azzal kapják a gépet”

Újabb mindentudó okostóni érkezett. Ha ő úgy csinálja, akkor mindenki úgy csinálja.

(#221) SPY0817 Na de várjál, Rainmeterre az egyik legnépszerűbb téma az Omnimo (van, aki szerint egyenesen a legjobb, ami valaha készült Rainmeterhez), ami ugye azokat az undorító csempéket utánozza. :C

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#225) idegen lény válasza MaCS_70 (#216) üzenetére


idegen lény
őstag

7-en mire jó a Classic Shell, már azon sincs Start menü?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#226) BiP válasza idegen lény (#225) üzenetére


BiP
nagyúr

De, csak a Classic Shellel lehet XP-s kiosztású start menüt csinálni - aki azt szokta meg. pl.

(#227) N€T0X|N:Szerintem is tök használható a Win7-es. Eleinte fura volt, de meg tudtam szokni. Igaz, a programokat már nem a start menüs mappákban keresem ki (a'la XP), hanem inkább gépelem.
Amúgy nem feltétlenül nevezném a Classic Shell-t ló túloldalának, mindenkinek más fekszik jobban, lehet, hogy az XP-s logika jobban bejött neki.

[ Szerkesztve ]

(#227) N€T0X|N válasza MaCS_70 (#216) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A 7 alatt szerintem a saját start menüje bizonyított. Ez a classic shell a ló másik fele, legalább akkora agyrém, mint a Modern UI...

Sent from my keyBoard

(#228) idegen lény válasza BiP (#223) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszönöm, és elnézést, rosszul írtam, a tvn-nel természetesen nem az a bajom, hogy saját spamszűrője van, az nagyon is hasznos, jó, hogy van, hanem, hogy nincs spamládája, ahol megnézhetném, hogy miket szűrt ki. Ha a gmail-en van, akkor az jó lesz nekem, pláne, ha még magyar is. Gondolom a tvn-re kapott leveleket is át tudom valahogy varázsolni rá. Esetleg indamailre nincs ilyen levéljelző ikon? Vagy annak kisebb a tárhelye?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#229) deuce válasza pushalias (#224) üzenetére


deuce
csendes tag

Rainmeter ja.
Ne emlegess már ilyen csuda újdonság programokat, jó nekünk a sok régi ronda Vistára írt gádget is, ami 5 éve nem ugrott verziószámot, és gyakran kifagy. "Hiszen az van a rendszerben". :C :C :C

(#230) negyedes válasza SPY0817 (#221) üzenetére


negyedes
addikt

Meg nem probaltam, de pl a win8 tokeletesem emlekszik mit hova hogyan dugtal es tudja milyen modban hagytad. Pl en egy monitort hasznalok ezzel tokeletesem megy.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#231) BiP válasza idegen lény (#228) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt nem ismerem, de ahogy nézem, ott 2GB tárhely van.
Szerintem a gmail-lel jársz a legjobban. Én nem is foglalkoznék ilyen-olyan "csip-csup" magyar szolgáltatókkal.

[ Szerkesztve ]

(#232) idegen lény válasza BiP (#231) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi. :R És mindenkitől elnézést kérek, hogy eltértem a témától.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#233) idegen lény válasza Воланд (#180) üzenetére


idegen lény
őstag

"Fontos tudni még, hogy a személyes használatú licenc esetében nem érvényes a downgrade jog, tehát a Windows 8 vagy 8 Pro helyett nem használható vele korábbi Windows verzió."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#234) Воланд válasza idegen lény (#233) üzenetére


Воланд
titán

es?

egyreszt sima oem-rol volt szo, masreszt meg lehet venni kulon win7-et es azt feltenni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#235) idegen lény válasza Воланд (#234) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi az a "sima oem"?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#236) idegen lény


idegen lény
őstag

"Kissé fura változás, hogy Windows Media Player már nem játssza le a DVD lemezeket."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#237) idegen lény


idegen lény
őstag

"Félórányi tapogatás után meglehetősen csúnya lett a notebookok képernyője, amit használat közben azért átütött a panel fényereje, de kikapcsolt állapotban iszonyatosan mutatott a fényes felületű kijelző. És ez még csak a kisebbik baj. Egy notebookot teljesen más szögben érint a felhasználó, mint egy tabletet vagy okostelefont. Egyórányi böködés után már leszakadni készült a csuklónk, könyökben és vállban is némi bizsergést tapasztaltunk. Olyasmi érzésünk támadt, mint anno a Nintendo Wiinél: vicces és mókás dolog a tapogatás (konzolnál a lengetés), de hosszútávon nem a legkényelmesebb és nem is a leghatékonyabb. Azok az érintős játékok, amikkel tableten órákat is elszórakoztunk, notebookon rövid idő után az egérhez kényszerítettek, mert az tűnt a természetesebb irányítóeszköznek. Nem mellékes, hogy a felhasználó mellett a notebook egészségének is árt a böködés. A fenti videón látszik, hogy szinte minden egyes érintés után megremegett a kijelzőpanel – vajon meddig bírja ezt a zsanér?" Tényleg ez lenne a jövő? :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#238) Воланд válasza idegen lény (#235) üzenetére


Воланд
titán

amit a gyartok telepitenek elo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#239) arnyekxxx válasza N€T0X|N (#227) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A 7 alatt szerintem a saját start menüje bizonyított.

Engem pl teljesen leszoktatott a startmenü használatról. Talán ezért teszek rá, hogy a 8-ban a helyét is beszántották.

(#222) idegen lény

A gmail angol nyelvű,

Gmail
LEVÉLÍRÁS
Beérkező levelek (4 681)
Csillagozott levelek
Fontos
Elküldött levelek
Piszkozatok (1)
Spam (202)

Ja, angol.

és mindkettőn korlátozott a tárhely.

Ja, a G-n épp most 10Gb a korlát. Még pármillió levél bejön és be is telikne ha nem bővűlne folyamatosan

e sokan még azt is leszedik, és kicserélik 7-re

Dehogy 7-tre, az igazi expert XP gamertuningcoreminimaledisönt-t rak fel letiltott frissitéssel és virusirtó nélkül, mert ugy az igazán sukár a vindóze.

[ Szerkesztve ]

(#240) N€T0X|N válasza idegen lény (#237) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ez tipikusan olyan leírás, ami mellesleg a trackpointra vagy a tapipadra is igaz... fél óra után begörcsöl tőle az ember ujja. :U
A tapis kijelzőnek olyan notebookok esetén van igazán értelme, mint pl. a Thinkpad x220t. Kitekered oszt' simogatod, de jó. Főnököm akar is rá 8-ast tenni, kíváncsi vagyok hogyan fog szuperálni rajta.
De a saját X60-asomnál nulla értelme volna kb. Használtam rajta, tp-vel egy igazi kínszenvedés (de mint fentebb írtam, szerintem hosszú távon minden az tp-vel).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#241) brd válasza D1Rect (#81) üzenetére


brd
nagyúr

2 vs 3 (+ el kell találni a megfelelő helyet a monitoron - többmonitoros júzereknek ugye itt rögtön nagyobb brét kell nyelni - és még várni kell az oldalsó menüre. Utóbbi összességében baromira kényelmetlen. Mellesleg billentyűzetről is rosszabb a helyzet, 3 vs 5 (ha utoljára leállítottad, mert ha nem, még több), bár itt szerencsére kimaradnak a tabletes majomságok, nem kell semmire várni.
(Persze ugyanúgy lehet gyártani leállítógombot, mint eddig, de nem ez volt a kérdés.)

The only real valuable thing is intuition.

(#242) D1Rect válasza brd (#241) üzenetére


D1Rect
félisten

W7 esetében is: startgomb, nyíl, leállítás.
Mondjuk ha be van állítva akkor 2, de akkor már hozzányúltál.

"(+ el kell találni a megfelelő helyet a monitoron - többmonitoros júzereknek ugye itt rögtön nagyobb brét kell nyelni - és még várni kell az oldalsó menüre. Utóbbi összességében baromira kényelmetlen. Mellesleg billentyűzetről is rosszabb a helyzet, 3 vs 5 (ha utoljára leállítottad, mert ha nem, még több)"
Az oldalsó menüre nem kell várni, csak egy U alakot leírsz az egérrel.
Több monitoron lehet jogos, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#243) Dreamweaver7


Dreamweaver7
csendes tag

Köszönet az írásért. :R

Nekem a Windows8 Consumer Preview volt feltéve nagyjából egy hétig, mert kíváncsi voltam rá, mire is lehet számítani majd vele kapcsolatban, mert előbb-utóbb mindenképp váltani kell erre, mert nem lesz más alternatíva Windows fronton.

Nos, érezhetően gyorsabban indul el, mint Win7, a kompatibilitási problémák java idővel meg fog szűnni szerintem, úgyhogy használható lesz. De az a felhasználói felület... Tableten biztos használható jól, de ha egy olyan programot indít el az ember, amiben nem csak pár kép és két sor szöveg van, ott a csempés felület meg is halt.

A legfájóbb tényleg a Start menü hiánya legalábbis nekem. Véleményem szerint minden programhoz kell egy jól strukturált menürendszer. Egy operációs rendszerhez is. Csak nézz meg egy Firefoxot, Explorert, Gimpet. Ott van az a bizonyos menürendszer és nem csak dísznek, hanem azért, mert igenis kell.

Anno a Windows98-ban volt utoljára teljes egészében testre szabható start menü, azóta folyamatosan leépítették, a Windows8-ban pedig, ahogy egyik fórumtárs írta, még a helyét is beszántották. Nekem olyan Start menü kell, ahonnan 3 kattintással elérek akármilyen progit és nem kell több képernyőnyi csempét végig görgetni érte.

Mindazonáltal ahogy telik az idő, nem lesz más választás Windows fronton, csak Windows8 és Windows8. Ja és még Windows8.

Szóval szerintem rendszerszinten nagyon jó lesz, stabil és megbízható, de attól a rám erőltetett UI-tól hányok. :K

(#244) pushalias válasza brd (#241) üzenetére


pushalias
addikt

Laptopon használom plusz monitorral, és sok bajom ezzel nincs.

Honor 9 / HP 8470P

(#245) brd válasza D1Rect (#242) üzenetére


brd
nagyúr

A W8-nál viszont nem tudsz hozzányúlni.

Milyen U alak, hogyan? Maga a menü használ egy slide animációt, jó, ez nem sokáig tart, de akkor is. :)

pushalias: Nem mondom, hogy használhatatlan, de az biztos, hogy kényelmetlenebb, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#246) idegen lény


idegen lény
őstag

Most olvasom a 8 telepítését angolul, és nem tudom, hogy jól értem-e, hogy egy 32 bites gépre (Toshiba Satellite notebook), csak úgy lehet 64 bites 8-at telepíteni, ha veszek hozzá valami DVD-t, és egyénileg beállítok valamit rajta?:

"If your PC has a 64-bit capable processor (CPU) but is currently running a 32-bit version of Windows, you can install a 64-bit version of Windows 8 Pro, but you'll need to buy it as a DVD and perform a custom installation. If available in your country or region, you can buy Windows 8 Pro from a participating retail store. You can also buy it online from the Microsoft Store in Austria, Belgium, Canada, France, Germany, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, Spain, Switzerland, United Kingdom, and United States.

Please note that the Windows 8 Pro Pack is used to upgrade from Windows 8 to Windows 8 Pro, and is not for cross-architecture installs and does not include any media. If you want to change architectures, purchase Windows 8 Pro.

You won't be able to keep any files, settings, or apps when you upgrade from a 32-bit to a 64-bit version."

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#247) arnyekxxx válasza Dreamweaver7 (#243) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Nekem olyan Start menü kell, ahonnan 3 kattintással elérek akármilyen progit "

Ezt alapbol a w7 starmenü se tudja csak ha beállitod, ha meg beállitod akkor metron is megvan ugyanennyiből.

(#248) arnyekxxx válasza brd (#245) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A W8-nál viszont nem tudsz hozzányúlni.

Egy .reg letöltése a netől és asztali contexmenüben ott lesz egy fullextrás powerlista.

(#246) idegen lény

32bites wint használva defaultban az upgrade 32 bites w8-at tölt le.

[ Szerkesztve ]

(#249) pushalias válasza idegen lény (#246) üzenetére


pushalias
addikt

Bakker, azért ennyit illene tudni angolul. :)

Ha a laptopban 32 bites processzor lenne, nem tudnál rá 64 bites verziót telepíteni, ez evidens. Itt arról van szó, hogy ha jelenleg 32 bites operációs rendszer van rajta, és 64 biteset szeretnél rá telepíteni, akkor mi van.

Honor 9 / HP 8470P

(#250) Dreamweaver7 válasza arnyekxxx (#247) üzenetére


Dreamweaver7
csendes tag

A Windows98 még tudta, de nem is az x kattintás a lényeg, hanem a testre szabhatóság és a viszonylag egyszerű kezelhetőség.

Egyébként amióta számítógépekkel garázdálkodok, használtam már dos-t, win3.11-et, win95-öt, win98-at, winXP-t, win7-et - mikor mi volt az elterjedt platform, (a Vista kimaradt teljes egészében :) ), és jó néhány linuxot.

Mindnek megvolt a maga jó és rossz oldala, viszont ha egy új rendszert agyon kell buherálni ahhoz, hogy az úgy nézzen ki és viselkedjen, ahogy én, a használója szeretném, valamint sokéves számtech tapasztalattal is komoly keresgélést kell végezni egyszerű funkciók beállításához, az valahogy nem kerek. :N

szerk: Mindenesetre igenis muszáj leszek a Windows8-cal megbarátkozni előbb-utóbb, ezzel én is tisztában vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.