Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janitor01 válasza deuce (#99) üzenetére


janitor01
tag

Mindent meg lehet oldani. Az is lehet, hogy frankóbb lesz mint volt. Viszont ezzel kb értelmetlen az, hogy Windows 8 ad van. Pontosan azt csinálod amit már leírtunk sokan, hogy fogod a metro felületet és rákattintasz a desktopra és próbálod visszacsinálni a Windowsodat. Ez a normális reakció! Így reagál minden normális ember erre a dologra. Csak ezért nem éri meg új oprendszert írni (ha csak nem árulják a start menüt később DLC be...). Nem tudom mennyit fizettél a windowsodért de a jelenleg még a 9000 forintot is sokallom.

A gyors bootolás kedves feautre. DE az SSD-k uralta PC-k piacán nem látom értelmét. Pláne ha utána minden marad a régiben.

Mondjatok már nekem előnyöket amiért megéri fizetni?

Ha a honlapot nézem:

Kezdőképernyő - no ezt kitárgyaltunk tableten jó (bár a konkurenciához képest harmat gyenge még)

Egér, billentyűzet – és most már érintés is! - tableten tapogatom, laptopon talán asztali PC-n nem hiszem

Window áruház - ez maximum azért előny mert eddig nem volt PC-n ha ügyesek egyébként lenyomhatják még a steamet is!

A többit fel sem sorolom mert még kevesebb értelme van mert itthon pl nincs xbox music és a microsoft fiókok összevonását meg pofátlanságnak tartam újdonságként felhozni, csakúgy mint azt, hogy új számítógépekre is elérhető!

Az a baj, hogy a microsoft most éppen csinálhatná jól is. Mert egy ügyes integrációval (live walpapper, vagy megnövekedett csempés start menü, oldalsó sávok bővítése) még lehetne jó is de így nem lesz az.

(#102) SPY0817 válasza janitor01 (#101) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Nekem spec tetszik az hogy kb 20perc alatt újrahúztam a rendszert Visual Studioval Office 2013 al együtt. és nem image megoldással hanem adtam neki egy lemezt spec restart és megcsinált mindent.. igen lehet mondani ghost társai meg minek win7 is gyorsan települ nekem ez egy hasznos dolog volt hogy mindenem megmaradt és friss a rendszer..

A gyors boot HDD-n is jelentős és nekem SSDvel is észrevehető..

tetszik az is hogy végre szinkronizálja a rendszer beállításokat stb a gépeim közt.
+ mivel liveid alapján azonosít ha úgy lépsz be így hálózaton is sokkal egyszerűbb a gépek beszélgetése ha ugyan azzal vagy belépve 2gépen. A mappák védelme is mivel újratelepítés után nem egy random felhasználó id-t kapsz hanem marad a felhasználód. ez is egy fontos dolog.

A kép kód se rossz még egérrel se.. nem feltétlen olyan secure (talán könnyebben le leshető az egér útja mint a gépelés) de hasznos. (de TV előtt ülve egy egérrel is legalább be tudsz lépni :D )

A két monitoron külön tálca

Nekem spec a kezdőképernyő is pozitív és a store maga is egy elég fontos lépés volt.

A keresés a gépen sokkal jobb mint win7 alatt.

És nem azért mondom ezeket mert hitegetem magam, hogy jó vétel volt mert vígan használhatnék W7et semmi pénzem nem bánná.

De asszem ez a topic rendesen elment offba, amit sajnálok.

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#103) D1Rect válasza Tikakukac (#100) üzenetére


D1Rect
félisten

Elég speciális az elvárásod, eddig sem volt a win része, ráadásul gmail.

FB-ról mi szinkronizálsz?
Nekem annyira nem tetszik, hogy a social stuff kezd lejönni a weboldalról és egyre mélyebben beleférkőzik a rendszerbe, tökéletesen boldog vagyok vele böngészőn belül.
/Szóval én ki is kapcsoltam a rendszeren belüli chatet, FB alól nekem jobb és az előzmények is megvannak./

Erre én is emlékszem, hogy nem állt rögtön kézre, de nem hiszem, hogy több mint 10mp volt kitalálnom. :B

(#104) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Ugye a csempés részt ki lehet valahogy iktatni?
Dolgozok reggel 6ig :W és pont utána terveztem egy 64 bites Ultimatet kipróbálni.
Engem személy szerint ez a csempés dolog elrettent. Nagyon úgy fest, mintha sokkal inkább tabletre való lenne normál PC helyett. Bár ne nekem legyen igazam.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#105) Lapajbacsi válasza Osi222 (#5) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Kb mint a Vista... irodai célokra, primitív felhasználásra megfelelt... igényes felhasználónak, pláne egy gamer-nek rémálom volt, sok hülyesége mellett mivel számos dolgot egyszerűen önkényesen ELVESZ a felhasználótól és erőszakosan ő maga akarja kontrollálni... hát nehogymár... Vistát én abszolút kihagytam, mert szerintem használhatatlan volt gyakorlatilag, szofisztikáltabb felhasználó számára, s nagyon úgy fest a 8-as az utódja...
Az én szépen, saját szájizemre bekonfigurált (lassan 2 éve betonstabil) win7-em kb 30 mp alatt boot-ol fel... nem tudom ez a 2.5 fél perc hogy sikerült, de ott valami nagyon el volt kapálva, vagy nagyon ósdi pc lehetett....

(#106) #13260800 válasza deuce (#99) üzenetére


#13260800
törölt tag

Hát igen, én felraktam a classicshell-t majd beállításoknál kipipáltam, hogy ne ugrja át a metrót. Aztán már nem bootolt be többet a gép csak fekete képernyő. Csökkentett módot meg nem lehet bootnál fogni pedig nem UEFI biosszal meg HDD-vel egy fokkal nem gyorsabb még az XP-től sem. Mármint a boot. Így nem lehetett leszedni a programot javítás maradt meg rendszervisszaállítás boot médiáról. Ennyit ezekről a külső programokról.

(#107) Shokkolo válasza Shokkolo (#104) üzenetére


Shokkolo
addikt

Erről ennyit...
szép meg csilli-villi... de egy rakás sz@r az egész: :W
- gadgetek sehol (igen visszahekkeltem őket de pl nem megy a coretemp...) :F
- start menü ?! állandóan menjen az ember erre a tabletes felületre :F
- még kikapcs gombot is el kellett rakni kínába ?! (lehet lusta vagyok de nem csinálok magamnak power off gombot) :F :W

Az egészről annyi a véleményem h. írtak egy tableten biztos szép és jó felületű oprendszert amit gyorsan kiadtak PC-re némi pénzszerzés reményében. (hiba...).

Kicsit olyan ez mint az XP utána a Vista. Az XP jó volt a Vista kudarc.
Eltalálták a Win7 -et ez a 8 legalább akkora kudarc mint a Vista volt.
Csak nekem van olyan feelingem, hogy a Microsoft minden 2. oprendszerét totálisan elb@ssza ?! :F

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#108) Jaffafa válasza Shokkolo (#107) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

"Kicsit olyan ez mint az XP utána a Vista. Az XP jó volt a Vista kudarc."

Ugye az megvan, hogy a Win7 nem más mint egy Vista 2.0.
Elég ha a Win7 parancssorába beírod azt, hogy : ver majd enter.
A Vista versziója 6.0-s volt :DD
Szinte minden jóság megvolt már a Vista-ban is, csupán a korhoz képest túl nagy volt az eröforrásigénye. Arról meg nem is beszélve, hogy a perifériagyártók nem igazán készítettek drivereket a Vistához. De maga az OP rendszer teljesen rendben volt, söt, mérföldekkel elörébb járt az XP-hez képest.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#109) #81187072


#81187072
törölt tag

Szvsz. a legjobb és leghasználhatóbb Start Menu az XP-é volt. Bár van ismerősöm, aki szereti az első betűket begépelgetni, így neki a Win7/Win8-asé a nélkülözhetetlen és tökéletes megoldás. A kettő együtt is ment volna, de a Win7-ben muszáj volt máris több kattintást beiktatni és nehezebben átláthatóvá tenni a programok listáját.

Megoldás: nekem is a Classic Shell. Win7 alatt is azt használom, és nagyon kedvelem. A gyakrabb ikonok meg fel vannak tűzve a Taskbarra.

[ Szerkesztve ]

(#110) negyedes válasza Shokkolo (#107) üzenetére


negyedes
addikt

Koszonjuk a magasszintu informatikai ertekezesed, ha veletlenul ebbol lenne egyetemi diplomad akkor add vissza, de meg ha ecdl van azt is. Koszonjuk. :R

ha3flt: xp a legjobb startmenu? amikor kilometereket kellett oldalra huzogatni neha az egeret hogy eljus egy almenuig? Ja ott nem baj hogy sok egermozdulat kell....... :C

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#111) Shokkolo válasza Jaffafa (#108) üzenetére


Shokkolo
addikt

Lehet h. rengeteg az átvett dolog vistából de nekem néha mégis úgy tűnik mintha a Kernel alapvetően más lenne. Legalábbis főleg a driverek terén vettem észre.
Bár lehet tévedek... ennyire mélyen nem voltam benne, pusztán csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#112) D1Rect válasza Shokkolo (#111) üzenetére


D1Rect
félisten

A Vistának az volt a baja, hogy legalább 2GB RAM kellett neki a normális működéshez és nem voltak időben driverek. Ezen aztán évekig hisztiztek a magukat hozzáértőnek képzelő userek.
W7 megjelenésekor a 2GB ram már a "régi gépekben" is megvolt, pedig az is sokat gyorsul a 2-4 váltáskor.

(#113) fogtunder


fogtunder
nagyúr

de minek ez a classic shell? minek a start menü?

win gomb után ugyanúgy elkezd keresni, ha gépeled a cumót, a futtatásra ott a win+r, a dokumentumok mappa kitűzhető tálcára, a programok dettó, de arra ott az asztal is. minden, ami hiányzik, egyetlen billentyűkombinációra van, vagy kattintásra van ugyanúgy, csak a grafikus kezelőfelületek és az egér alapú irányítás egy hangyányit ellustított mindenkit. nekem az egyetlen kombó, ami nem volt egyértelmű, az a win+x volt.

a kikapcsológombot kifejezetten nem értem, miért stresszforrás mindenkinek, én évek óta csak a hardveres gombot használom, ami a gépen van.

nem azt mondom, hogy a MS legjobb oprendszere, de ez a lázongás pontosan az újdonságtól való félelem. azt figyelembe véve pedig, hogy itthon hány ember fizet a windowsért (akinek nem inge...), pláne nem értem, hogy miért vagyunk elégedetlenek

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114) #81187072 válasza negyedes (#110) üzenetére


#81187072
törölt tag

Hát, ha valaki elég hülye vagy tapasztalatlan hozzá, hogy ne rendszerezze a programjait ésszerűen folderekbe (mert telepítéskor érdemes)... Egy fában töredék idő alatt el lehet jutni bárhová, a túl nagy mélység a programok foldereire nem jellemző, a Win7-es viszont szimplán kényelmetlen és kevés alkalmazással is sokkal nehezebben áttekinthető...

(#115) #81187072 válasza fogtunder (#113) üzenetére


#81187072
törölt tag

Én szeretem a mindenféle hotkey-t, használom is, de mindenre nem lehet emlékezni. A UI egyik lényege az, hogy választani kelljen, azzal segítse az embert, hogy felsorolja a lehetőségeket, és ne külön munkával kelljen keresgélni. A Start Menu nem az, ahol billentyűzetre akarok váltani, aztán vissza, egérre.

[ Szerkesztve ]

(#116) fogtunder válasza #81187072 (#115) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen váltás? nincs két kezed (ha tényleg nincs, akkor bocs)?

meg könyörgöm, mire kell emlékezni? a windows gombra? a win+r kombóra, amit bárki tud amúgy is, aki legalább évente 4szer használta a futtatás funkciót? ezt talán még a 2 bites felhasználók is be tudják zsúfolni a ctrl+c ctrl+v mellé.
minden más meg tök ugyanaz, csak nem tolja az arcodba az amúgy szerintem nehezen navigálható start menüt. a win 7 legnagyobb újdonsága számomra az volt, hogy végre nem kellett egérrel turkálni a beállítások és a programok mappái között, hanem rákereshettem gördülékenyen.

a mai számítógép felhasználók annyira a vizuális ingerekre vannak beállítva, hogy nem is tudják, mennyire produktívabban és gyorsabban lehet billentyűzetről kezelni a számítógépet. én is szeretem a ui-t, mert nem jó mindent parancssorból megoldani, de a csak egérről történő kezelés nem hatékony. nagyon nem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117) Apollyon válasza D1Rect (#81) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pontosan nem ugyanannyi kattintás, mert nekem pl a Shut Down, meg a Control Panel is csak egy kattintás volt, mert rá volt tűzve a Start Menüre, és elég volt csak a start gombra rányomni, és a kívánt menün/funkción elengedni a gombot. Ennél gyorsabb megoldás nem létezik. Ezen az új rendszeren ez nem így van...

De ez legyen mindegy. Viszont még mindig nem kaptam arra választ, hogy ez az új őrület mitől jobb? Hasznosabb? Funkcionálisabb? No offense.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#118) #81187072 válasza fogtunder (#116) üzenetére


#81187072
törölt tag

Nem a Start Menu vagy a Run kinyitásáról beszéltem. A Start Menu az, ahol ott van adott esetben több száz program. Ha gépelni kell, amellett, hogy az tényleg "váltás", tudod, én két kézzel gépelek, :-) az feltételezi, hogy emlékszel, mi a neve az összes programodnak. Amit ritkábban használsz (ez a ritkább akár a néhányadik is lehet a sorrendben, ha pl. hónapokig naponta csak hármat használsz - az töröl, rendesen...), az nem biztos, hogy beugrik. A Start Menu a kategóriákon túl (nálam azok a top folderek; Tools, Internet, Multimedia, Programming&CAD) térben, színekkel stb. segít, hogy emlékezz és odatalálj. Egy alkalmazásban is van egy határ, amíg a hotkey-k hasznosak. Próbálkoztam annak idején, hogy maguk a programok is hotkey-kre induljanak, a FAR, a böngésző, az akármi, de nem vált be, csak a leggyakrabban használtakra. Feltételezem, másnak sem káptalan a feje... A többivel egyetértek, a halálom, mikor valakit látom az alapvető funkciókat is menüből kiegerészni. Szerencsére sok a közösen használt hotkey, mint pl. a Ctrl+O, Ctrl+S stb. (angol apps).

(#119) #81187072 válasza Apollyon (#117) üzenetére


#81187072
törölt tag

"Pontosan nem ugyanannyi kattintás, mert nekem pl a Shut Down, meg a Control Panel is csak egy kattintás volt, mert rá volt tűzve a Start Menüre"

Az hagyján, de régebben vakon lehetett használni ezeket a menüket pl. a Ctrl-Alt-Del után vagy a Start Menut megnyitva néhány nyíllal és Enterrel. Ma valahogy nem nagyon, sikerült kiirtani.

Ja, és a Classic Shell ezt kifejezetten támogatja; hogy felrakd a saját kis kiszámítható Shutdown stb. ikonjaidat. Persze amúgy is megoldható, csak macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#120) idegen lény


idegen lény
őstag

Még hogy laikus szemmel! Egy szót sem értek a szövegetekből! Mi az, hogy hibernálás, metro, modern stb.?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#121) D1Rect válasza Apollyon (#117) üzenetére


D1Rect
félisten

"Pontosan nem ugyanannyi kattintás, mert nekem pl a Shut Down, meg a Control Panel is csak egy kattintás volt, mert rá volt tűzve a Start Menüre, és elég volt csak a start gombra rányomni, és a kívánt menün/funkción elengedni a gombot."
Télleg'?
Ha így nézed a sima W7 is sz@r, mert ha nem szabod személyre akkor ugyanannyi kattintás mint a W8...
1 klikk leállítás W8...

"Hasznosabb? Funkcionálisabb?"
Igen, igen.

Közvetlenül eléri a felhőt, menti a saját hülyeségeidet, bal felső sarok mint alttab, a csempék is jobban használhatóak mint a startmenü.

(#122) Zotya84 válasza Jaffafa (#108) üzenetére


Zotya84
őstag

Én is korábban ezt írtam már majdnem, nézd meg a 8 winver-jét: 6.2 bxxxx.

Tehát a kernel nem volt annyira sz@r, ha ez is arra épül...

(Miután meglett hozzá az SP2, meg a driverek is, nekem nem volt vele bajom, de a 7 kipofozta a maradékot hibát is. Így az lett az első megvett rendszerem - persze szigorúan dobozos..)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#123) BiP válasza Jaffafa (#108) üzenetére


BiP
nagyúr

verzioszam a visszafele kompatibilitas miatt maradt 6.x.

(#124) Tikakukac válasza D1Rect (#103) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó, mert akkora kívánság egy algoritmus, ami képes megnézni, hogy az adott listán van-e olvasatlan email?
Mint programozó kijelenthetem, hogy nagyjából 2 perc, de lehet kevesebb. Tippre ezt nem tudja a sajátjain sem, majd megnézem. Ha már ekkora dirr-durr van körülötte, akkor azért ennyit elvártam volna, de ha nem, hát nem.

Nekem annyi kéne, hogy az állapotokat frissítse, kirakja nekem oda csempére, de a csetbe minden másba ne lépjen be. Ezt lehetetlen kivitelezni, mert vagy kilövök minden FB-s dolgot, vagy ő mindenbe belemászik.

Tényleg elég power usernek tartom magam, de nekem elég volt 3 nap, hogy majdnem kiüssem a monitort. Az biztos, hogy amíg erőltetik ezt a csempés-fapad-pörgőforgómenüs szisztémát, addig win7 fölé egyik gépem sem megy, nagyon sajnálom őket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#125) TommyX_


TommyX_
őstag

Én laptopon is és asztali gépen is Win 8-t használok, egy "gondom" van vele, hogy szerintem lassabban kapcsol ki az asztali gép most, mint Windows 7-nél. :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#126) Apollyon válasza D1Rect (#121) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért Win 7 alatt nem 10 lépéses mókolás volt beállítani az egykattintásos leállítást :DD Másrészt úgy volt egy kattintás, hogy nem foglalt helyet a tálcán ;p

Felhő? Persze, nincs is nagyobb biztonságban minden adatod, mint egy távoli szerveren... De ezek még mindig csak nagyon gyenge próbálkozások arra, hogy bemagyarázzuk az embernek hogy neked Win 8 kell Win 7 helyett...

Ez a csempés szar meg még mindig csak design, illetve tábla funkció. Desktopon, de még notebookon sincs semmi helye... és még mindig nem lehet vele hamarabb és egyszerűbben beállításokat mókolni és fileokat kezelni és operálni mint eddig.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#127) negyedes válasza #81187072 (#114) üzenetére


negyedes
addikt

Szerinted mire talaltak ki a keresot? :U Tobb ido egere kutatni egy faban mint leutni kb 3 billentyut?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#128) fogtunder válasza #81187072 (#118) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, hogy van egy határ, az alkalmazásoknak én sem adok meg hotkeyt, mert baromság, de a megtalálásukra igenis azt használom, mert gyorsabb. és igen, emlékszem valamennyi programom nevére, de ha nem emlékeznék, akkor is elférnek a tálcán egymás mellett, csak rá kell bökni az ikonra, ami mégsem fér ki (bár nem látom, hogyan egy otthoni felhasználónál ez hogy lehet probléma), azt lehet szórni az asztalra, akár mappákba, csoportokba rendezve is. ha egy otthoni felhasználónak több száz programja van a start menüben, akkor az amúgy is baj, és nagy valószínűséggel egy átláthatatlan káosz lesz.

a start menü nekem inkább nyűg volt mindig is, mióta van gyorsindítás, a top programjaim onnan futnak, a többi meg asztalról, illetve win 7 óta minden ki van pakolva tálcára, ami kell legalább havi szinten (chrome, total commander, imgburn, xbmc, irfanview, snappea, utorrent, skype, excel, powerpoint), a többi indul fájlkezelőből az állományt megnyitva.

a váltás problémát azért nem értettem, mert ha már keresel a programra, akkor eleve windows gombbal érdemes start menüt nyitni, ha meg nem, akkor valszeg egérrel fogod túrni amúgy is. egy rendesen berendezett asztalon (nem win, valós asztal) ez amúgy sem kell, hogy nagy problémát jelentsen.

(#126) Iscariah: te is kikötötted a power gombot a számítógépeden? bekapcsolni hogy szoktad? nem egy mai dolog az atx szabvány, ami küldi az utasítást az oprendszernek a kikapcsolásra...

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#129) ceia


ceia
őstag

Nem mondhatnám, hogy kedvet kaptam a Win8-hoz. Szerintem a csempéi egyszerűen igénytelenül néznek ki, ha meg normál ikonok vannak bennük, olyan összetákolt hatása van a dolognak. A csempe szótól is kiráz a hideg. Mennyivel barátságosabb szó az, hogy ikon! Számomra furcsán hangzik, hogy ma valaki keresőbe gépeli be az alkalmazás nevét, hogy megtalálja!? Én maximum olyan exe vagy dll után leresek, amit "nem talál" valamilyen frissen telepített progi.
A rövid boot időről meg csak annyit, hogy engem nem zavar az a 40-45 mp, amíg vinyóról feláll a 2 éves XP-m. Aztán úgyis lefekvésig be van kapcsolva a gép. A 7-et tervezem kipróbálni, de a 8-at mindenképpen kihagyom.
Tulajdonképpen a 7-et is most kezdtem tartani valamire, miután már látom, merre tart a M$. Az legalább még normális úgy-ahogy, legfeljebb XP stílusban használom majd. (ha úgy van rendes Start menüje :D )

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#130) D1Rect válasza Apollyon (#126) üzenetére


D1Rect
félisten

"Azért Win 7 alatt nem 10 lépéses mókolás volt beállítani az egykattintásos leállítást "

"De ezek még mindig csak nagyon gyenge próbálkozások arra, hogy bemagyarázzuk az embernek hogy neked Win 7 kell Win 8 helyett..." ;]

Hint: guglizással együtt kevesebb mint 1 perc volt megcsinálni.

(#128) giorgio:
"a start menü nekem inkább nyűg volt mindig is, mióta van gyorsindítás, a top programjaim onnan futnak, a többi meg asztalról, illetve win 7 óta minden ki van pakolva tálcára, ami kell legalább havi szinten (chrome, total commander, imgburn, xbmc, irfanview, snappea, utorrent, skype, excel, powerpoint), a többi indul fájlkezelőből az állományt megnyitva."
Dettó, mondjuk én a havi szinten megnyitósokat a startmenüre pineltem, a napi szintűeket a tálcára.

[ Szerkesztve ]

(#131) idegen lény


idegen lény
őstag

Szerintetek mit rakjak a Vistás laptopomra? 7-et vagy 8-at?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#132) McDog válasza idegen lény (#131) üzenetére


McDog
aktív tag

Ezt neked kell eldönteni. Elötte azért nézd meg, hogy a laptopodhoz driver szempontjából win 8-hoz van-e megfelelő support.

(#133) Apollyon válasza D1Rect (#130) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bakker azt hittem elírtam és már mentem a modkeres topikba javíttatni, közben csak te idéztél rosszul :DDD :P

Amúgy meg ha már gúglizni kell olyan funkciókért, ami eddig alapvető volt, hát az gáz. Mint ahogy írtam, minden rendszer jobb volt az előzőnél, most viszont csak idegesítőbb lett.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#134) fogtunder válasza D1Rect (#130) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez már egyéni preferencia kérdése, én nagy start menü elkerülő voltam mindig is, kényelmesebb volt asztalra kiszórni, vagy a tálca végére rendezni a ritkán használt cuccokat. egy percig nem hiányzott az a szar, mióta felraktam a 8-at.
szerintem az, hogy a metro felületen alapból nem mutatja az időt, sokkal gázabb, de annak a megoldása sem tart túl sok ideig. ahhoz képest, hogy mennyi idő volt az xp-t tényleg jól használhatóvá tenni install után, ennek a pár apró hülyesége istenes.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#135) D1Rect válasza Apollyon (#133) üzenetére


D1Rect
félisten

Trololooo :P :))

Igen, ilyen szintű a fennakadások jelentős része, hogy "nem akarom kikapcsolni a gépemet a házon lévő gombbal, de most 3 kattintás ami eddig 1 volt miután beállítottam, most 1 perces művelet megcsinálni, hogy itt is 1 legyen és ez milyen gáz".

Mindemellett tett egy csomó lépést a rendszer a jó irányba:
- optimalizáltabb
- integrált szociális nyavaják
- integrált "market" (azért lássuk be a gadgetek elég csúfos bukást hoztak)
- felhőbe syncel és a skydriveot is eléred gyorsan
- meg biztos van még egy csomó dolog ami nekem fel sem tűnt

(#134) giorgio: Teljesen egyéni preferencia, én az asztalt mint "munkaasztalt" használom, oda van kiszórva minden szemét. Ha zavar elrejtem. :)
A startmenü katasztrófa, ha nem tudsz rákeresni, mert pl. fekszel az oldaladon és végig kell húzgálni a kurzort egy touchpaddal. A maga idejében jó volt (W95 talán?) mint ahogy az XP is SP1 környékén már.

Nekem eddig fel sem tűnt az óra hiánya. :)

[ Szerkesztve ]

(#136) #81187072 válasza fogtunder (#128) üzenetére


#81187072
törölt tag

"ha egy otthoni felhasználónak több száz programja van a start menüben, akkor az amúgy is baj, és nagy valószínűséggel egy átláthatatlan káosz lesz."

Ez pont nem igaz... Jó, nem vagyok átlagos felhasználó, de pillanatok alatt összejön több száz program, és fában mégis átlátható. Még az se baj, hogy balra bővül. Nézd meg ezt, alig van egy-két szint, és mégis gyors; először a kategória, azon belül pedig ABC sorrend, aztán ritkán van még egy szint esetleg az applikációk folderein belül is. Nyilván a hover időket minimumra vagy nullára kell állítani. Ami látszik, az egyébként a Classic Shell, de leginkább az XP-ére hasonlít.

A memóriánk állítólag különbözik - én csak azt akarom mondani, hogy nem hülyeség, amit írok, és nekem így a legjobb. Az az állítás, hogy "minden programomnak tudom a nevét" elég nehezen tartható. Mikor pl. meg akarok nyitni egy utility-t, ami éppen kell, tudom, milyen környéken van, de a fene se emlékszik, pontosan hogy hívják. A magyar Windows-ért bocs, ez most ilyen. :-)

[ Szerkesztve ]

(#137) #81187072 válasza fogtunder (#134) üzenetére


#81187072
törölt tag

"kényelmesebb volt asztalra kiszórni"

Erre még reagálnék: sok évig én is az asztalon tartottam az ikonokat, elég jól meg lehetett jegyezni, de egy valamekkora, nem rövid XP-s időszakot leszámítva, korábban és utána is jellemző, főleg, ha felbontást is gyakran vált az ember, pl. rádugja a notebookra a külső monitort, hogy úgy cseszi ide-oda a Windows az ikonokat, úgy sorrendezi át, ahogy tetszik neki. Soha nem volt képes felfogni az MS, hogy a felhasználó által összehangyázott információ, hívhatjuk adatbázisnak is, érték, védeni kell, így aztán arról is leszoktam, hogy az asztalon legyenek. Voltak még külön eszköztáron, azt is meg lehetett csinálni, hogy a Start Menu pl. fixen oldalt legyen, egy darab eszköztár pedig beússzon, ha a képernyő aljára húzom az egeret... próbáltam én már annyi mindent, de a Start Menu volt a legstabilabb és legkevésbé macerás.

(#138) bozont


bozont
veterán

Az esetleg fel sem merült hogy a számítógép olyan helyen van, ahol nehéz hozzáférni (aszat allatt, vagy mellett karnyújtáson túl)? Jó, mondjuk win8-on sem túl bonyolult a kikapcsolás, én még minidig az alt+f4 kombót használom, gyorsan, rutinosan megy a kikapcsolás.
Azt nem tudom hogy a metro (nekem már ez marad :) ) hatékonyabb vagy sem, mert nem használom, de egyszerűen azért mert nem tetszik. Nem szeretem, ha a képernyő teli van xarva mindennel, nem azért teszek ki szép háttérképet. Már a win7-nél sem használtam a gadgeteket, egyedül a játékok ikonja van az asztalon, a pár sűrűbben használt program a tálcán, többit meg sart menü keresővel gyorsan lehet indítani.
Egyedül az a 3D-s alkalmazásváltás hiányzik, néha mikor csak egérrel navigáltam jól jött.

(#139) Narxis válasza D1Rect (#135) üzenetére


Narxis
nagyúr

- integrált szociális nyavaják
- integrált "market" (azért lássuk be a gadgetek elég csúfos bukást hoztak)
- felhőbe syncel és a skydriveot is eléred gyorsan

Ezek az előnyök? Nekem ez mind hátrány, de legalábbis abszolút szükségtelen. Tudom-tudom, minden ember máshogy gondolkodik. :)

Thanos was right.

(#140) fogtunder válasza #81187072 (#136) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, nem otthoni, hanem egységsugarú felhasználót kellett volna írnom.

válasszuk külön azt, hogy valaki dolgozik a gépén, esetleg a hobbija miatt (modellezés, zene, videó, kép, vagy akármilyen szerkesztés, stb.) egy csomó speckó programot tart a gépén. hogy te mire használod ezt a rengeteg cuccot, arról fogalmam sincs, mert még csak ismerősek sem voltak név alapján, de hogy a windows felhasználók 99%-ának se, arra mérget vennék. nem kétlem, hogy szükséged van rájuk, azt is látom, hogy szépen rendszerbe szedted őket, de akkor fenntartom, amit mondtam. egy átlagos home usernek ha ennyi programja van feltelepítve, az káosz lesz, mert ő nem fog nekiállni mappába rendezni őket funkció szerint, hanem úgy hagyja, ahogy a telepítő felrakta, és akkora lesz a start menü programok része, hogy egy 27"-os monitorra se fér ki.

én közel nem tartom magam átlagos felhasználónak, szerencsére a melóm szempontjából csak az office programcsomag telepítése szükséges (meg ehhez egy-két extra plugin, de az úgyis együtt indul), ezen kívül semmi extra. konkrétan nem kell semmit megjegyezni, mert minden 1, max 2 kattintásból indul, csak okosan kell megválogatni a programokat. van felrakva kb. 25 programom játékok nélkül, ennek a nagy része, mint írtam eleve filekezelőből fut, mert nincs értelme elindítani tálcáról és utána még megnyitni vele az állományt, amit onnét kell indítani, kifér a tálcára, ami meg tényleg csak ritkán kell, az megy az asztalra, mert 8 ikon közül akkor is megtalálom, ami kell, ha napi 4 dokkolás alatt 5ször rendezi át a sorrendet. itt a desktop, semmi felesleges elem, mindenre van megoldás egy másodpercen belül

a te igényeiddel nem egyeztethető össze, de az átlagéhoz szerintem sokkal közelebb van.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#141) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

@poszt "de a Samsung által Windows 7 alá fejlesztett programokkal már nem volt ilyen szerencsém. "

Nekem az öregecskedő FuSi Esprimo Vistara írt mindenféle vezérlővackai simán müködnek w8-on.

(#142) arnyekxxx válasza Osi222 (#58) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem fogja megérteni, hogy a kikapcshoz jobb felső sarokba kell bökni az egerét, majd a settingsre menni és onnan a shutdownt keresni.

Nem fog keresgélni, megnyomja a gépen a nagy ezüst gombot vagy a billentyűzeten a karikás gombot pici vonással.

(#143) arnyekxxx válasza #13260800 (#89) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Régen megnyomtam a Windows gombot és a keresőbe már kerestem is bármit ő meg dobta a találatokat.

És most pont ugyanigy müködik.

PL beírom, hogy rendszer visszaállítás és kiírja, hogy nulla találat.

Akkor nálad tényleg szar a kereső, mert pl én ha beirom 16 találatot ad rá

Nem lehet, hogy nálad a juzer az error nem a rendszer?

(#144) arnyekxxx válasza Apollyon (#117) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a Shut Down, meg a Control Panel is csak egy kattintás volt, mert rá volt tűzve a Start Menüre, és elég volt csak a start gombra rányomni, és a kívánt menün/funkción elengedni a gombot. Ennél gyorsabb megoldás nem létezik

A billentyűzeten/laptopon levő hardvergomb megnyomása nem tűnik sokkal lassabbnak, de az alap egerészős módszer is roppantfárasztó 3db kattintás. A vezérlőpult w8-on kemény 2 kattintás (egér balsarokba, jobbklick, klikk a vezérlőpulton, vagy bármin a felugró listából)

(#145) arnyekxxx válasza bozont (#138) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az esetleg fel sem merült hogy a számítógép olyan helyen van, ahol nehéz hozzáférni

A billentyűzet csak nincs annyira eldugva hátra, de persze abból is ki lehet szedni a power/slepp etc. gombokat csakazértis. Ha meg annyira el van dugva minden hardveres gomb, akkor hogy kapcsolja be a gépet, mint ahogy fentebb ez a kérdés már elhangzott?

Nem szeretem, ha a képernyő teli van xarva mindennel, nem azért teszek ki szép háttérképet.

Napi hány órát üldögélsz a bekapcsolt gép elött az asztali háttérképben gyönyörködve? Nekem pl mindig kitakarja valami nyomorult ablak(ok) a szép háttérképet

[ Szerkesztve ]

(#146) #13260800 válasza arnyekxxx (#143) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nyilván én vagyok a hibás. Valóban keres csak kereső mezőt nem ad a drága amig el nem kezdem beütni.

Amúgy csak a kedvedért.

folytassam vagy nyelvtanilag 100%-ban helyesnek kell lennie?

Nem lehet, hogy kamuztál? A user hibás nyilván Win 7 , Vista érdekes simán hozza a találatokat. De biztos neked van igazad, ezer éve működő dolgok nem működnek az új Windowsban és a user a hibás. Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#147) fogtunder válasza #13260800 (#146) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem lehet, hogy nem az alkalmazások, hanem a beállítások között van, amit keresel?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#148) #13260800 válasza fogtunder (#147) üzenetére


#13260800
törölt tag

Engem ez nem érdekel. Tolja be a találatokat és csók. Nem kértem kategorizálást. A legjobban illeszkedők legyenek elől. Ennyi. Nem kell többet tudnia. Természetesen az MS ezt is elkúrta.

Egyéb iránt ahogy működik Win 7 és Vista alatt.

[ Szerkesztve ]

(#149) #13260800


#13260800
törölt tag

Egyéb iránt az égvilágon semmi probléma nem lenne. Ha nem kényszerítenének ennek a logikátlan ótvar kínai bazáros felületnek a használatára. Mint ahogy Linuxnál sem frusztrál, hogy más Gnome-t, KDE, LXDE, vagy bánom is én milyen felületet használ.

Nekem adják a régit és boldog vagyok. Nem sírom tele a fórumokat ilyen egyszerű lenne. Nem! Ők nemes egyszerűséggel a monopol helyzetüket kihasználva belenyomják a fejem ebbe a szarba. A legjobban ez dühít.

[ Szerkesztve ]

(#150) pushalias válasza #13260800 (#148) üzenetére


pushalias
addikt

Nyomjad öcsém, nagyon szórakoztató vagy! :C

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.