Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) idegen lény válasza kcsa (#747) üzenetére


idegen lény
őstag

A Super A.S. a férgeket is megtalálja és a követőket is, éppen ezért választottam. Ráadásul, ha jól emlékszem pont a "Melyik a legjobb vírusirtó?" topicban ajánlotta vki, jó ez már régen volt. Azt mondod, nem mindegyik, de honnan tudhatnám, hogy melyik? A McAfeeből indultam ki. Ha már így rákérdeztél, igen, boldog vok.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#752) kcsa válasza idegen lény (#751) üzenetére


kcsa
veterán

Örülök hogy boldog vagy. Hát wifid honnan van?

(#753) idegen lény válasza arnyekxxx (#750) üzenetére


idegen lény
őstag

"Most már csak az a kérdés, milyen jel vételét javítja, ugye. És hogy miért van az, hogy teljes magabiztossággal állítod nincs routered, miközben van." by pushalias

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#754) idegen lény válasza kcsa (#752) üzenetére


idegen lény
őstag

találtam

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#755) kcsa válasza idegen lény (#754) üzenetére


kcsa
veterán

Nnna csak kiderült. Tehát routerről kapod. Ennyi legalább kiderült már :)

(#756) idegen lény válasza kcsa (#755) üzenetére


idegen lény
őstag

A Colombot jobban értem, mint Téged.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#757) arnyekxxx válasza idegen lény (#753) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#670) kcsa válasza idegen lény (#669) üzenetére

Mert a dupla tűzfalról elhiszed hogy szükséged van rá, otthoni felhasználóként, router mögött? Sokkal inkább egy kultúrált ingyenes vírusírtót (jobb híján akár a MS félét) kellene használnod.

(#671) idegen lény válasza kcsa (#670) üzenetére

Nincs routerem.

(#675) kcsa válasza idegen lény (#674) üzenetére

omg... ha wifit fogsz, router mögött vagy. Vannak itt hiányosságok, tanulni kellene, nem dupla tűzfalat használni

Szóval senkit nem érdekel továbbra se az eszköz tulajdonjoga, te nem direktben vagy a neten ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#758) arnyekxxx válasza idegen lény (#751) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Super A.S. a férgeket is megtalálja és a követőket is, éppen ezért választottam.

ettől még továbbra se lesz vírusirtó, bármennyire beképzeled magadnak és az ingyenes vírusirtók (a virusirók, nem a mindenféle offline spywarekeresgélők) realtime védenek és mellesleg mindegyik egy fizetős vírusirtó kicsit csökkentett funkciójú (nem virusvédelmileg, hanem extrákban) kiadása.

Ma is tanultál valamit.

(#759) kcsa válasza arnyekxxx (#758) üzenetére


kcsa
veterán

Columbo kicsit azért érthetőbb nálad is. ;] ;]

Azt hiszem leszokom erről a topicról, mert

(#760) idegen lény válasza arnyekxxx (#757) üzenetére


idegen lény
őstag

Engem eddig se érdekelt ez a router dolog, ti erőltetitek folyton.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#761) idegen lény válasza arnyekxxx (#758) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#762) arnyekxxx válasza idegen lény (#760) üzenetére


arnyekxxx
veterán

minket se érdekelsz pl te, ettől még próbálunk mazohistaként gyógypedagógusként tulfejlett segítőkéstséggel megvertként némi tudást juttatni beléd, bár nagyon megnehezíted a dolgot. ez a router kérdéskör csak annyiból lényeges, hogy direktbe a neten sokkal védtelenebb a géped mint routeren keresztül, innentől a kéttüzfalas észetlenséged további értelmetlenségi szinte emelkedett, de legalább elhinnéd azoknak akik értenek hozzá, hogy attól, hogy te nem látod az az eszköz még ott van és dolgozik.

(#763) idegen lény válasza arnyekxxx (#762) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja, azt nem mondtad, hogy láthatatlan. Akkor azért nem látom sehol! :U

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#764) arnyekxxx válasza idegen lény (#763) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen, pl a google szerverparkja is láthatatlan, hiszen nem nem látod mégis tudsz keresni.

Na jo, ennyi

(#765) idegen lény válasza arnyekxxx (#764) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja, csak az nem tárgy.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#766) pushalias válasza arnyekxxx (#762) üzenetére


pushalias
addikt

„ez a router kérdéskör csak annyiból lényeges, hogy direktbe a neten sokkal védtelenebb a géped mint routeren keresztül”

Na, azért hülyeségekkel ne etessük a jónépet. Önmagában egy router nem sok biztonságot nyújt.

Honor 9 / HP 8470P

(#767) arnyekxxx válasza idegen lény (#765) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ja, nem tárgy hanem fogalom, b+

[ Szerkesztve ]

(#768) idegen lény válasza arnyekxxx (#767) üzenetére


idegen lény
őstag

a router tárgy, b-

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#769) arnyekxxx válasza idegen lény (#768) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy szerverfarm meg nem tárgy hanem....

(#770) arnyekxxx válasza pushalias (#766) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem is állította senki, hogy egy router az az ultimate biztonsági eszköz, de egy plusz vonal amit a nyers gép meg a támadó között van

[ Szerkesztve ]

(#771) idegen lény válasza arnyekxxx (#769) üzenetére


idegen lény
őstag

hangyafarm? :)) Ki leszünk csapva.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#772) Nevil2


Nevil2
tag

Hali!

Ha a 9000Ft-os XP=>Win8 upgradet veszem (online), és telepítés után valamikor megáll az OS, akkor újra kell telepítenem az XP-t és újra upgradeolni Win8-ra?

(#773) idegen lény válasza Nevil2 (#772) üzenetére


idegen lény
őstag

XP-ről nincs upgrade, csak Windows 7-ről.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#774) Nevil2 válasza idegen lény (#773) üzenetére


Nevil2
tag

Akkor Vistám is van jogtiszta... arról is lehet. Attól a kérdés még változatlan!

(#775) idegen lény válasza Nevil2 (#774) üzenetére


idegen lény
őstag

Most már elbizonytalanodtam, lehet, hogy hülyeséget írtam. :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#776) pushalias válasza arnyekxxx (#770) üzenetére


pushalias
addikt

A router az csak egy router, egyezzünk meg. :) A router + tűzfal egy más tészta. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#777) idegen lény válasza pushalias (#776) üzenetére


idegen lény
őstag

Na tessék, és akkor máris két tűzfal védi a gépe(ke)t. A végén még kiderül, hogy tényleg biztonságosabb kettő. Ha a router útválasztót jelent, akkor szerintem nem is nyújt többet ennél, vagyis csak utat választ. A tűzfal a lényeg. Azt sem véletlenül hívják így. Bár mindennek ilyen egyértelmű magyar neve lenne.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#778) pushalias válasza idegen lény (#777) üzenetére


pushalias
addikt

Szerintem ne akard megerősíteni, hogy hülye vagy, tudjuk anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#779) arnyekxxx válasza pushalias (#776) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem is állított senki mást, de emellett nem tudom van-e olyan hétköznapi router amiben nincs tüzfal.

(#780) idegen lény válasza pushalias (#778) üzenetére


idegen lény
őstag

Látom, nem érted. Van ugye legalább egy tűzfal a gépben és egy a routerben, és egy meg egy az kettő.

Mt 5:22 Én azonban azt mondom nektek: Mindenki ítéletre kerül, aki testvérével haragot tart. Annak, aki testvérének azt mondja: bolond, a nagytanács elé kell kerülnie! Azt pedig, aki azt mondja: ostoba, megfogta már a tüzes gyehenna.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#781) pushalias válasza arnyekxxx (#779) üzenetére


pushalias
addikt

Természetesen van. És amelyikben van tűzfal, az is default off, nehogy a júzer megskalpolja magát, miért nem megy neki az akármi.

(#780) idegen lény De hát neked is routered. Vagy most, hogy az kell ahhoz, hogy igazad legyen, máris van? Bár persze attól nem lesz igazad, hiszen ugye eddig az egy kliensre két tűzfal volt a téma.

Egyébként meg ne aggódj, a hozzád hasonlóké lesz a mennyeknek országa. Tudod: Máté 5, 3.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#782) idegen lény válasza pushalias (#781) üzenetére


idegen lény
őstag

Ebben remélem igazad lesz, hiszen: "Boldogok a Szellem által a szegények, mert övék a mennyek királyi uralma!" Csia Lajos Újszövetség (2005) Máté evangéliuma 5:3

Vagyis a szegények gazdagok lesznek. Ez így logikailag illeszkedik Jézus ezután következő ellentétpárokra épülő boldog-mondásaihoz, és így van értelme is. Lukács apostol is így idézi Jézus mondatát: "Aztán tanítványaira emelte szemét, és így szólt:
'Boldogok a szegények, mert övék az Isten királysága.'" (Lukács evangéliuma 6:20)

Az előtte való gondolatfűzésedet viszont nem értettem. Egy középső dekádos Mérleg vajmi keveset törődik azzal, hogy igaza legyen, neki az igazság a fontos, akármelyik oldalon is van az. Még akkor is elismeri a másik igazát, ha az a legnagyobb ellensége. Ez más jegyeknél már nem ennyire egyértelmű.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#783) pushalias válasza idegen lény (#782) üzenetére


pushalias
addikt

Á, homályos agyúnak teccik lenni. Akkor ajánlanám az ezo fórumokat, itt olyan dolgokról van szó, amikhez nem kell a Pluto fényszöge.

Honor 9 / HP 8470P

(#784) idegen lény válasza pushalias (#783) üzenetére


idegen lény
őstag

Ekkora agyba sok minden belefér, ez is. :DDD

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#785) arnyekxxx válasza idegen lény (#784) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Ekkora agyba sok minden belefér"

(#786) idegen lény válasza arnyekxxx (#785) üzenetére


idegen lény
őstag

Azért nem ennyire homogén az állaga. :N

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#787) Varga Csaba válasza idegen lény (#773) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Akkor savazlak egy kicsit én is OK?

"Nekem te ne játszd meg magad, ember nem születhet ilyen kevés neuronnal" by Jean Reno / Pofa Be

Én lennék az egyetlen szerencsés kivétel akinek sikerült XP-ről Win8 -ra upgradelni? :Y :Y

Bár van egy másik mondás is:

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok viszont tele vannak kételyekkel... (vagy fordítva?)

Hogy ne csak OFF legyen:

Tapasztalt már valaki olyat, hogy az upgrade win8 telepítésekor készített telepítőlemez/pendrive nem hajlandó szűz partícióra települni? Mert nekem megcsinálta, hogy a 32-bites Win8 (XP upgrade) helyett felrakott 64bites Win8 (Win7 upgrade) nem akart az üres partícióra felmenni, hanem követelte magának az előző oprendszert.
Vége az lesz hogy meg kell vennem 4500-ért a telepítőlemezeket ha szűz rendszert akarok a gépemre feltenni? (bár most csináltam mentést róla GHOST-al)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#788) negyedes válasza Varga Csaba (#787) üzenetére


negyedes
addikt

nekem felment meg anno oktoberben egy szuz 128gb ssd-re, csak epp nem tudtam beaktivalni a rendszert mert a kulcsom upgradere jogosult csak. egy registry modositassal mar ment.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#789) Alex91


Alex91
félisten

Hatalmas szívás a Windows 8-cal

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#790) PuMbA válasza Alex91 (#789) üzenetére


PuMbA
titán

Tipikus hozzá nem értő :) Egyrészt upgrade....., oprendszert nem upgrade-elünk, hanem tisztán telepítjük :) Nincs 100% biztos upgrade. Másrészt a nem bírsz rákattintani hibát egy-két szar program okozza pl KIS 2013 meg ilyenek. Az meg hogy nincs hozzá driver a Sony hibája. Az én 6 éves Toshiba laptopomon minden megy.

[ Szerkesztve ]

(#791) negyedes válasza Alex91 (#789) üzenetére


negyedes
addikt

blikk es bors szinvonal. :R

10.8.2-n pont annyit lehet szivni mint windowson. :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#792) Varga Csaba válasza PuMbA (#790) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Segítenél akkor esetleg, hogy hogyan telepítsek 64-bites win8 prot tisztán, telepítőlemez nélkül?

A format c: utáni rész érdekelne, mert a netről az upgrade progival kreált telepítőlemez, szűz partícióra nem ment fel...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#793) PuMbA válasza Varga Csaba (#792) üzenetére


PuMbA
titán

Szedsz le egy MSDN-es érintetlen Win8 Pro lemezképet (értelemszerűen azt a verziót, amihez van kulcsod) és azt teszed fel, majd a kulccsal aktiválod.

[ Szerkesztve ]

(#794) Alex91 válasza negyedes (#791) üzenetére


Alex91
félisten

10.8.2-n pont annyit lehet szivni mint windowson.

Hogy a kollegat idezzem: "Tipikus hozza nem erto." :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#795) negyedes válasza Alex91 (#794) üzenetére


negyedes
addikt

tipikus rendszer hulyesegek. ;)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#796) torcs


torcs
csendes tag

Nos elég ideig használtam a Win 8 -at és eléggé rossz kép alakult ki bennem róla túlságosan leegyszrűsítették .
Sőt néhány funkcióhoz legalább 3 éves informatikai tapasztalat kell hogy használható legyen vagy ami nehezebb elérhető :)
Amit sokan nem vesznek észre hogy a windows 8 nem ehez a generációs pc-k hez készült inkább a késöbb i 2015-16 os gépekhez mivel az a cél hogy mindenki érintőképernyőt használjon és adja fel a jó öreg billentyűzet - egér párost ami engem illet inkább használom a hetest amig lehet :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#797) torcs válasza Varga Csaba (#792) üzenetére


torcs
csendes tag

egyszerű mint egy csettintés :)
ha van rendszer a gépeden akkor leszeded msdn ről a telepítőlemez képfájlát utána csinálsz egy 5 GB os particiót lemezkezelőben majd a lemez komplett tartalmát átmásolod oda miután bemountoltad daemon tools al :)
utána elindítod a setup.exe -t és feltelepíti ugy ahogy kell :)
hidd el ez az eggyik legjobb megoldás ha nem akarsz lemezt használni :)

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#799) djdaniel válasza idegen lény (#798) üzenetére


djdaniel
senior tag

az ilyeneket hagyni kell a fenébe, én is már jó pár bunkó emberel találkoztam az oldalon.

(#800) idegen lény válasza torcs (#796) üzenetére


idegen lény
őstag

Pedig a Windows 8-at is lehet pontosan ugyanúgy használni, mint a Windows 7-et, csak le kell tölteni hozzá egy kis programot. Azután már nem kell hozzá semmilyen komoly "informatikai tapasztalat". Mondjuk amúgy sem kéne, de mindegy. A helyedben nem váltanék 8-ról 7-re, mert ezzel elveszted a 8 rengeteg előnyét (gyorsaság, stabilitás, stb.). És akkor a trükkök:

Ha csak a mozaik és az aktív sarkok {akár az összes} kiiktatása a cél, akkor
Skip Metro Suite Settings.

Ha Start menüt is akarsz, akkor Start8 {fizetős, (5 dollár = ezer forint) és csak félig magyar nyelvű}, vagy
Classic Shell {ingyenes, http://classicshell.net/translations/ }.

A Panda Cloud Free vírusirtó kompatibilis a Windows 8-cal. Van, amelyik lelassítja.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.