Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) idegen lény válasza PuMbA (#700) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezek szerint ő se vérprofi. Köszi, ezt majd megmondom neki. :R Azért mert még nincs gond vele, nem jelenti azt, hogy nem is lesz. Az előbb pont ezt ecseteltük brd-vel. Jó vírusirtó az Essential is, de azért az avast sokkal biztonságosabb. Az Essential nem ismer föl minden férget, ahogy brd írta.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#702) PuMbA válasza idegen lény (#701) üzenetére


PuMbA
titán

Ok :) Nekem már 4 éve Avira volt fönt Win7-en, azelőtt meg Vista-n, de semmit se talált sose, szóval Win8-ra már nem tettem fel, mert a többi irtó jobban lassítja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#703) arnyekxxx válasza idegen lény (#692) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Komolyan azt akarod mondani, hogy a Google-ből tanultad meg a számítástechnikát ilyen profi szinten?"

1, semmi profi szint, egy szimpla felhasználó vagyok aki minimálisan képben van az aktuális helyzetről, mert ha egy nyomorult router be kell állitani nem akarja telesírni a net forumait azzalk, hogy ez milyen nagyonjajdebonyolult űrtechnika amit csak 6 diplomával lehet megérteni.

2. Igen, a neten szedtem össze mindent amit tudok és frissebb tudásanyag mint a win 3.1 telepitése. Konkrétan utoljára gimiben szt fakton tanultam DOS alatt wordstar-ban szövegszerkesztést és dbase-ben relációs adatbázist

"Egy csomó dolgot nem lehet megtalálni a keresőkben. Például, hogy a W8-hoz érdemes-e egy fizetős vírusirtót fölrakni, vagy nem érdemes, hiszen már alapból van benne, sőt, nem is enged más vírusirtót föltelepíteni."

Hogy a fenébe ne lehetne, G kiadja találatnak a "milyen vírusirtót" topikot innen, ott meg minden nfo megvan ami kellhet egy érdeklődőnek.

"Vagy hogy van-e a Classic Shellnek teljesen magyar verziója, ahol a beállítások is magyarul vannak? De azt se írják sehol, hogy a Classic Shellben nem lehet kikapcsolni a Charms bart."

Még fel se tetted a w8-a de már tudod, hgy neked más fog kelleni mint ami van benne, és nem tudod megnézni egy program saját weblapját. Ha ennyit nem tudsz magadtol összeszedni, akkor hesználd a rendszert ugy ahogy kiadta az MS, ilyen tudatlansággal nekiállsz akkor csak ronthatsz rajta.

"Csakhogy mikor az egyik ismerősöm föl akarta rakni a W8-ra az avastot, úgy mint a W7-re szokta, a Windows Defender nem engedte, merthogy már van rajta vírusirtó. "

Érdekes én is feltettem az avastot w8-ra és nem pofázott vissza a defender. Más kérdés, hogy le is szedtem, mert nem szertik egymást a w8-al.

"Meglepődnél, hogy milyen kevés valóban hasznos magyar oldal van a W8-ról"

Te lepődnél meg, milyen sok, ha használnád a keresést

"Az Essential nem ismer föl minden férget, ahogy brd írta."

SEMMI nem ismer fel MINDENT

(#704) idegen lény válasza arnyekxxx (#703) üzenetére


idegen lény
őstag

1. Írtam már, hogy nincs semmilyen routerem, következésképpen nem is akarom beállítani, mivel nincs is mit. :)
2. Na látod, Neked legalább vannak alapjaid, nálunk a gimiben (Madách) abból állt a sz.tech. óra, hogy vmi lövöldözős játékkal játszottunk. Azért én egy topicot nem tartok megbízható forrásnak, ahol mindenki mást mond, speciel a vírusirtós topicba régen beleástam magam, de úgy emlékszem, hogy nem sok mindent tudtam meg belőle, aszem az volt az első topicom itt a pron (Melyik a legjobb vírusirtó progi?). Ahhoz is úgy jutottam el, hogy beírtam a keresőbe, hogy legjobb vírusirtó.

Igenis végigsilabizáltam a classicshell.netet, persze az is csak angolul van, de egy árva szót sem írnak a Charms barról.

"Érdekes én is feltettem az avastot w8-ra és nem pofázott vissza a defender." Erről nem tudok többet. Nekem így mesélte el. "Más kérdés, hogy le is szedtem, mert nem szertik egymást a w8-al." Na, ez hasznos információ volt, :R , akkor nem is lesz föltéve. Ezt sem írták sehol. Akkor mit raktál föl rá, vagy csupaszon használod? "Te lepődnél meg, milyen sok, ha használnád a keresést" Használom, csak egyet mondjál, könyörgöm, de ne azt, hogy gooogle. :) "SEMMI nem ismer fel MINDENT" Ez így van, de azért csak vannak szinte mindent felismerők, pl. Kaspersky, nem? Az oké, hogy nincs 100 %-os biztonság, de én megelégednék a 99 %-kal is. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#705) arnyekxxx válasza idegen lény (#704) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1. példaként írtam, egyébként meg mint kiderült te is router mögött vagy csak nem tudtál róla

2. A gyakorlatban mi is tetriseztünk és north'n southoztunk fakton szóval szakmai tudást pont 0-át szedtem fel, az is 20 évvel ezelőtt avult el a win elterjedésével.

persze azt tényleg megtanultuk, hogy a nagy gomb inditja a gépet, és az informatika legfontosabb alapműveletét: ha valami nem megy meg kell próbálni újraindítani.

Azért én egy topicot nem tartok megbízható forrásnak,

pedig sok ember tapasztalata ér annyit mint cégek magukról irt ömlengései, és részrehajló tesztoldalak mérése.

de ne azt, hogy gooogle.

akkor nem mondom, de ez semmin nem változtat.

Én egyébként én a Panda Cloud freet használom

(#706) brd válasza arnyekxxx (#705) üzenetére


brd
nagyúr

pedig sok ember tapasztalata ér annyit mint cégek magukról irt ömlengései, és részrehajló tesztoldalak mérése.

Szerintem többet. Én a nekem szükséges infókat az esetek úgy 80-90%-ában fórumokról tudom csak megszerezni, és nem a cégek weboldalairól. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#707) idegen lény válasza arnyekxxx (#705) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt hiszem, még mindig tévedésben leledzel, még mindig nem vagyok semmilyen router sem előtt, sem mögött, sőt, mi több, és ezt nem győzöm eléggé hangsúlyozni, kurvára nincs itt semmilyen router, de még egy Reuters sincs a környéken. :N Én is szívesen olvasom mások tapasztalatait, de amikor azok egymásnak ellentmondanak, akkor inkább csak összezavarnak, és a fórumokon ez elég gyakori. Ezért szeretem inkább szakértők írásait olvasgatni, mint bizonytalan eredetű és megbízhatóságú akárkik sokszor megalapozatlan véleményeit. Komolyan jobban megbízol egy ingyenes vírusirtóban, amit Neked kell frissítened, és futtatnod a gépen órákig, mint a Microsoftéban, ami valós idejű védelmet nyújt és automatikusan frissül? Ez azért elég komoly kritikája az Essentialnak! :Y

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#708) arnyekxxx válasza idegen lény (#707) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Na jó offoljunk

Visszább mintha azt írtad volna, hogy wifin jön a neted, akkor meg van valakinél egy doboz ami jó eséllyel egy router lesz.

"de amikor azok egymásnak ellentmondanak, akkor inkább csak összezavarnak"

Ilyen az élet, csak a cégek bemutató weboldalain tökéletes az ő termékük ellentmondások és vita nélkül, ha te ebben szertnél hinni, a te bajod.

"Komolyan jobban megbízol egy ingyenes vírusirtóban, amit Neked kell frissítened, és futtatnod a gépen órákig, mint a Microsoftéban, ami valós idejű védelmet nyújt és automatikusan frissül?"

baszki te tényleg egy alien vagy, ezt a baromságot neked melyik bolygón nyomták a fejedbe? Valami hihetetlen katyvasz él a fejedben erről az egész rendszervédelem dologról, mondjuk ez már a két tüzfal felrakásánál is látszott.

Én most tényleg sokkot kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#709) idegen lény válasza arnyekxxx (#708) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha bekapcsolom a gépet, rendszerint már a hálón is vagyok, főleg mióta megvettem ezt az antennát. Semmi más nem kell hozzá. Nem cégek oldalaira gondoltam, hanem szakértők írásaira, de szerintem ezt is írtam. Azért annyit még én is tudok, hogy egy ingyenes vírusirtót össze sem lehet hasonlítani egy fizetőssel. Egy ingyenes vírusirtó nem nyújt teljes körű védelmet, azért ingyenes. Nem hiszem, hogy ezzel akkora baromságot állítanék. Igen, pontosan azért választottam ezt a nevet, mert ez a terület mindig is idegen volt nekem, és hogy ezzel is érzékeltessem vmelyest az inkompetenciámat. Így nem akkora gáz, ha netán zöldségeket írnék, ami azért elég ritka, és remélhetőleg nem egy számomra idegen szaknyelven szólnak hozzám. Én itt csak látogató vagyok. nanu-nanu

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#710) PuMbA válasza idegen lény (#709) üzenetére


PuMbA
titán

Csakhogy azzal az antennával egy routerhez (magyarul útválasztó) kapcsolódsz és a router kapja a netet egy modemtől vagy a kettő egybe van építve. Csak úgy a levegőből nem jön az internet :)

[ Szerkesztve ]

(#711) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Ez most komoly hogy a topik már csak egy UFO bénázásairól szól? (idegen lény) :DDD
Én örülnék neki (és aszem mások is) ha nem offolnád teli a topikot. Én se tanultam sehol, mégis van úgy hogy 40km-et utazik egy szgép hogy megnézem. Ha érdekel olvasol, ha nem akkor meg nem kell ide zöldségeket firkálni.

Sajnos eddig csak win7-tel volt dolgom, és abban ami kell azt tudom is.
Viszont fejlődni kell és előbb-utóbb kérni fogják hogy telepítsek win8-at. Viszont az új kezelő felület sokakat elriaszt ezért lenne 1-2 fontos kérdésem:
A Win-ra nem húzható olyan skin ami win7-re hajaz? Illetve a csempés felület letiltható-e? Illetve kézzel fogható gondja kinek volt és mivel win8-nál? (1-2 már olvastam itt is)
Hogy tökéletes lenne a rendszer azt nem hiszem, mivel akkor a következő win amit kiadnak már eleve eladhatatlan lenne.
by Süsü

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#712) 7Heads Drago válasza idegen lény (#709) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha bekapcsolom a gépet, rendszerint már a hálón is vagyok, főleg mióta megvettem ezt az antennát.
Ez most komoly??????
Mielőtt vetted az antennát hogy a francba volt neted? Nem semmi egy gép lehet :DDDDDD
Egy ingyenes vírusirtó nem nyújt teljes körű védelmet, azért ingyenes.
Ez is marhaság. Mivel egy ingyenes progi is teljes védelmet ad, CSAK vannak megkötések amiket figyelembe kell venni, de attól még ugyanolyan jó. Találkoztam én már olyan fizetős vírusirtóval is ami átengedte a gépet a vírusoknak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#713) idegen lény válasza 7Heads Drago (#711) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát igen, nélkülem már rég behalt volna ez a topic is, de én életben tartom, amíg bírom. Amúgy már az összes kérdésedet hihetetlen részletességgel kitárgyaltuk nem kis részben nekem köszönhetően, csak egy picit kell visszaolvasnod. Előre csak annyit, hogy minden skrupulusodra van nagyon egyszerű megoldás. "Hogy tökéletes lenne a rendszer azt nem hiszem, mivel akkor a következő win amit kiadnak már eleve eladhatatlan lenne." Ez nem így van. Ez a jelenleg kivitelezhető legtökéletesebb rendszer, de három év alatt rengeteget változik a számítástechnika.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#714) idegen lény válasza 7Heads Drago (#712) üzenetére


idegen lény
őstag

Az antenna arra szolgál, hogy javítsa a vételt. Nagyobb és stabilabb jelerősséget biztosít. Csakhogy egy ingyenes vírusirtó nem ad valós idejű védelmet, legalábbis én még ilyennel nem találkoztam, pedig már jó néhányat kipróbáltam, volt, hogy egyszerre öt is fenn volt.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#715) kcsa válasza idegen lény (#714) üzenetére


kcsa
veterán

Nem bírom befogni a pofám: avira, avast, ms-se. csak három ingyenes valósidejű jutott most eszembe.

(#716) idegen lény válasza kcsa (#715) üzenetére


idegen lény
őstag

Na tessék! És akkor ezek szerint a Panda Cloud is ilyen. És pont ezeket nem használtam soha! Pedig akkor nem vacakoltam volna a többivel. Áh. Na mindegy. A W8-hoz már vírusirtó sem kell.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#717) idegen lény válasza 7Heads Drago (#711) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha csak a mozaik és az aktív sarkok {akár az összes} kiiktatása a cél, akkor
Skip Metro Suite Settings.

Ha Start menüt is akarsz, akkor Start8 {fizetős, (5 dollár = ezer forint) és csak félig magyar nyelvű}, vagy Classic Shell {ingyenes, http://classicshell.net/translations/ }.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#718) Sweet Lou 6 válasza idegen lény (#717) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

van egy ingyenes, ami kiikatatja a hot cornereket és a windows gombra sem a metros start jön be, hanem egy win7-es start menü és ingyenes, a neve StartMenu8, innen lehet letölteni: [link] ja és bootoláskor is rögtön az asztalra dob. hozzá kell tennem, hogy ezt én csak az egyik nagyszülőmnek tettem fel, aki nehezen szokná meg a metro és a klasszikus felületet egymás mellett (vagy az egyik, vagy a másik, és mivel a metro jelenleg korlátozott, ezért inkább a klasszikuson maradjon). de aki kicsit is rugalmasabb, annak ajánlott megszokni az újat, mivel teljesen jól használható, kb. ugyanaz a hiszti megy itt is, mint mikor a ribbont bevezették az officenál.

sweetlou6.wordpress.com

(#719) idegen lény válasza Sweet Lou 6 (#718) üzenetére


idegen lény
őstag

StartMenu8
Erről is volt már szó. Jó lenne, ha nem lenne lassú. Inkább egy pop-up, mint egy menü. Kissé idegesítő az állandó visszajelzés funkciója. "Képes az aktív sarkokat kikapcsolni, eltünteti a Charm menüt, és rá tudja venni a gépet, hogy rögtön a klasszikus asztali környezet induljon el bootolás után. Az egyetlen, viszont lényeges baja, hogy bődületesen lassú. A Windows gomb megnyomása után egy-két másodpercnek is el kell telnie, hogy megjelenjen a menü, addig csak a processzort pörgeti. Általa a Windows 8 azt a gyorsaságát veszti el, ami miatt könnyű megszeretni az új operációs rendszert."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#720) arnyekxxx válasza idegen lény (#709) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azért annyit még én is tudok, hogy egy ingyenes vírusirtót össze sem lehet hasonlítani egy fizetőssel.

Dehogynem, ezt (is) rosszul tudod

Egy ingyenes vírusirtó nem nyújt teljes körű védelmet, azért ingyenes. Nem hiszem, hogy ezzel akkora baromságot állítanék.

Dehogynem, ezzel bizony pont akkora baromságot állitottál.

Csakhogy egy ingyenes vírusirtó nem ad valós idejű védelmet, legalábbis én még ilyennel nem találkoztam, pedig már jó néhányat kipróbáltam, volt, hogy egyszerre öt is fenn volt.

Tegyél fel 10-et egyszerre, az a biztos

Aki nem tud arabusul ne beszéljen arabusul.

[ Szerkesztve ]

(#721) Sweet Lou 6 válasza idegen lény (#719) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

egy 6 éves gépen egyáltalán nem lassú (Athlon64 3200+, 2 GB RAM, régi samsung hdd).

sweetlou6.wordpress.com

(#722) idegen lény válasza Sweet Lou 6 (#721) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez bizony jó hír! Tavaly még az origo géplassító szörnyetegnek nevezte. Ezek szerint már nem az! Köszi. Ki fogom próbálni. :R De csak akkor, ha magyar nyelvű. Nos az?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#723) Sweet Lou 6 válasza idegen lény (#722) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

sajnos nem. ráadásul a telepítése után be kell húzni a windows indítópultba, mert hiába van bepipálva a beállításainál az automatikus indulás, nem indul automatikusan. mondjuk ezt csak egyszer kell csak megcsinálni és jó hír, hogy más hibát nem vettem benne észre.
angoltudás amúgy nem is feltétlen szükséges hozzá, mert miután feltelepíted nem kell semmit sem állítgatni, csak az indítópultba kell behúzni* és utána már rendesen fog működni.

*a windows intézőben beipálod a nézet fülnél a rejtett elemek megjelenítését. utána fogod a parancsikonját a StartMenu8-nak és az asztalról áthelyezed a C:\Felhasználók\<a neved>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Indítópult mappába.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#724) idegen lény válasza Sweet Lou 6 (#723) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy értem, hogy a Start menüje magyar-e, nem a beállítások, hanem a programok nevei, mint a Classic Shellnél, ahol ugyanolyan magyar nyelvű menüt kapok, amilyen a W7-é?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#725) idegen lény válasza Sweet Lou 6 (#723) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy értem, hogy a Start menüje magyar-e, nem a beállítások, hanem a programok nevei, mint a Classic Shellnél, ahol ugyanolyan magyar nyelvű menüt kapok, amilyen a W7-é?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#726) negyedes válasza idegen lény (#714) üzenetére


negyedes
addikt

Neked fogalmad sincs a valos ideju fogalomrol.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#727) idegen lény válasza negyedes (#726) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt meg h érted? Nyilván uazt jelenti, m a valós idejű játékoknál.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#728) negyedes válasza idegen lény (#727) üzenetére


negyedes
addikt

amelyik virusirtot itt felsoroltak mind valos idejuek.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#729) arnyekxxx válasza negyedes (#726) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem csak arról nincs fogalma se, ami nem lenne baj, ha kérdezne, nem pedig kijelentene dolgokat, aztán majd a hozzá hasonló nemtudással rendelkezők már az ő okosságaira hivatkoznak legközelebb, mer olvasták a Zinterneten az okosfórumban, hogyazugyvan.

(#730) Sweet Lou 6 válasza idegen lény (#724) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen, magyar windowson magyar menüje van.

sweetlou6.wordpress.com

(#731) pushalias válasza idegen lény (#686) üzenetére


pushalias
addikt

Ti tényleg nem tudjátok elképzelni azt, hogy vannak emberek, akiket az ámítógépen kívül más dolgok sokkal jobban érdekelnek?"

Csak akkor mi a f.sznak írkálsz ide, ha valójában nem is érdekel a téma? Írj olyan fórumra, ahol téged érdeklő dolog a téma, hidd el, mindenkinek jobb lesz.

Honor 9 / HP 8470P

(#732) pushalias válasza idegen lény (#714) üzenetére


pushalias
addikt

"Az antenna arra szolgál, hogy javítsa a vételt. Nagyobb és stabilabb jelerősséget biztosít."

Most már csak az a kérdés, milyen jel vételét javítja, ugye. És hogy miért van az, hogy teljes magabiztossággal állítod nincs routered, miközben van.

Az antennával ellátott szerkezetnek pl. biztos vannak dolgok írva az aljára, azt érdemes elolvasnod.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#733) idegen lény válasza pushalias (#732) üzenetére


idegen lény
őstag

Hogy milyen jel? Hát wi-fi. Nem állíthatok mást, ha egyszer ez az igazság. Ez csak egy antenna, nem router: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#734) idegen lény válasza Sweet Lou 6 (#730) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha még a programok nevei is magyarul vannak, ellentétben a Start8-cal, akkor mindenképpen megér egy misét. :R Ja nem, az Párizs.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#735) negyedes válasza idegen lény (#733) üzenetére


negyedes
addikt

es ez szerinted mihez csatlakozik? :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#736) kcsa válasza negyedes (#735) üzenetére


kcsa
veterán

Anno (jó, az tény hogy cca 15 évvel ezelőtt) de egyik ismerős hölgy is belefutott ebbe a csapdába, konkrétan azt sikerült mondania a kérdésedre hogy "hát nem tudom, az internet csak úgy van, bekapcsolom a gépet és működik" :D Mondjuk ő nem akarta megmagyarázni hogy az ingyenes vírusirtó nem felel meg az igényeinek, és kell két tűzfal hogy védjen is valamit :D (két óvszer már 160%os biztonságot ad ugye :D)

[ Szerkesztve ]

(#737) arnyekxxx válasza idegen lény (#733) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Hogy milyen jel? Hát wi-fi."

És az a napsugárzásból teremtődik by God, nem egy router/acces point sugározza.

" Ez csak egy antenna,"

Nem, az egy usb-s wifi adapter, nem egy antenna.

Ismételten okosabb lettél volna ha nem irsz kijelentő módban ordas fasságokat tévedéseket.

(#738) Sweet Lou 6 válasza idegen lény (#734) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ha az olyanokra gondolsz, mint pl. vezérlőpultot meg dokumentumokat ír ki a control panel és a documents helyett, akkor igen, azok is le vannak fordítva.

sweetlou6.wordpress.com

(#739) idegen lény válasza negyedes (#735) üzenetére


idegen lény
őstag

Hogy-hogy mihez? Hát a laptopomhoz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#740) idegen lény válasza kcsa (#736) üzenetére


idegen lény
őstag

"kell két tűzfal hogy védjen is valamit" Azért nem egészen így mondtam, de hagyjuk.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#741) negyedes válasza idegen lény (#739) üzenetére


negyedes
addikt

Az egyik vege. :P a masik(antennan keresztul) pedig egy routerhez vagy accespointhoz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#742) kcsa válasza idegen lény (#740) üzenetére


kcsa
veterán

Valóban, egészen pontosan így:

"Írja a gép is, hogy nem ideális több falat is a tűzben tartani egyszerre, de mivel nem tudom eldönteni, hogy a Windows vagy a McAfee tűzfala jobb, ezért inkább hagyom mindkettőt, több szem többet lát."

Tehát a gép is felhívja a figyelmed hogy ez így nem jó, de több szem többet lát...

(#743) idegen lény válasza arnyekxxx (#737) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt nem tudom, hogy mi sugározza (szerintem egy másik gép(ek), de hogy nincs routerem, az 100%. Igaz, de most szerintem a lényeg az antennán volt, nem a csatlakozásán, ha már sugárzásról beszélünk, és hogy ez nem router.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#744) idegen lény válasza Sweet Lou 6 (#738) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ki fogom próbálni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#745) idegen lény válasza negyedes (#741) üzenetére


idegen lény
őstag

Lehet, de a kérdés arra vonatkozott, hogy nekem van-e ilyenem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#746) idegen lény válasza kcsa (#742) üzenetére


idegen lény
őstag

Na ja, csak éppen azt már nem közli velem ez az okos masinéria, hogy melyiket is hagyjam meg. Hiszen ha a gép tűzfalát kapcsolom ki, akkor ezt veszélyesnek jelzi, ha meg a vírusirtóét, akkor meg az. Amúgy meg csak angolul írta ki zárójelben, talán nem is jól fordítottam. Sokáig nem is tudtam, hogy két falam van, hiszen ha letöltesz egy irtót, akkor az mindig hozza a saját falát magával alapból aktiváltan, de persze erről sosem tájékoztat. Utána meg már úgy voltam vele, hogy ha eddig működött így a rendszer, akkor minek abajgassam. Sőt, ha jobban belegondolok, már eleve így kaptam a gépet, hiszen már alapból rajta volt/van a McAfee SecurityCenter. De mivel annak a vírusirtó része már lejárt, ezért fölraktam a SUPERAntiSpyware Freet, a McAfeet még uninstallálni sem tudtam. Ezek szerint nem is 2, hanem 3 falam van. És sokáig öt vírusirtóm is fönt volt egyszerre! Az akkor már hány tűzfal is? És mégsem panaszkodott emiatt a gép sosem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#747) kcsa válasza idegen lény (#746) üzenetére


kcsa
veterán

OMG. Tényleg ne közölj tényeket nagyon szépen kérlek. A Super A.S. soha nem volt vírusírtó (inkább kémprogramok keresésére specializálódott), tűzfalat meg pláne nem tartalmaz. És nem minden vírusírtó tartalmaz tűzfalat. Főképp inkább nem tartalmaz (leszámítva az internet security típusú csomagokat).

Internetet egyébként honnan kapsz? Vagy csak találtál egy nyitott wifit és élsz boldogan?

(#748) negyedes válasza kcsa (#747) üzenetére


negyedes
addikt

antenarol. :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#749) kcsa válasza negyedes (#748) üzenetére


kcsa
veterán

Azt olvastam már, próbálom figyelmen kívül hagyni, és nem reagálni rá :D

(#750) arnyekxxx válasza idegen lény (#745) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"e a kérdés arra vonatkozott, hogy nekem van-e ilyenem."

Eredetileg arról volt szó, hogy router mögött vagy-e, erre írtad, hogy nem. Senki nem kíváncsi rá, hogy az eszköz a te tulajdonod-e vagy a szomszédpisikétől jön a net, nem kell ismételetned, hogy neked nincs routered.

annak a vírusirtó része már lejárt, ezért fölraktam a SUPERAntiSpyware Freet,

Jó hogy nem egy képernyővédőt raktál fel a lejárt de el nem távolitott virusirtó mellé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.