Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#442) <Lacy85> válasza Somatom (#438) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én nem érzem nagyobb "káosznak" a Windowst, mint a Linuxot.
Mindegyikre le kell tölteni azokat a szoftvereket / csomagokat, stb., amiket használni szeretnél.
Én azért is csípem jobban a Linuxot (főleg laptopon), mert nincs kismillió háttérfolyamat, ami állandóan tekeri a hardvert.
Főleg indításnál agyrém. Ha jobb napja van a Winnek, akkor 5 perc után már nagyjából használható. Ha nem, akkor várok kb. negyed órát, mert addig minden szemetet elkezd futtatni, meg folyamatosan 100%-on tekeri a HDD-t.
Régebben egy egész délutánom ment el arra, hogy kiguglizzam, hogy lehet ezeknek legalább egy részét letiltani (előtöltés, stb.) :D .
Na Linux alatt ez úgy fest, hogy beírom a jelszót, eltelik kb. 5-10 másodperc, és használható a gép.

Ezek nélkül is a linuxot preferálnám, mert ezen fejlesztek, de régebben nem volt ennyire szar a Windows.
A 7 is ment laptopon, mint az álom, meg ha jól rémlik, akkor a 8-assal sem szívtam ennyit. De ez a 10-es... :(
Persze, egy SSD-vel javíthatnék a helyzeten, de én adjak ki +40-50 ezret azért, mert balf@szok, és nem tudnak rendesen megírni egy op. rendszert?
Érdekes módon a Linuxnak a HDD is tökéletesen megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.