Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chaser válasza bakgab (#100) üzenetére


Chaser
titán

a kérdés már csak az, hogy mennyivel... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102) Somatom válasza dabadab (#90) üzenetére


Somatom
veterán

100 éve csak elmélet volt az űrutazás. 70 éve sincs, hogy az első műhódot fellőtték. Jelenleg cirka 1500db. kering a Föld körül és még csak most kezdünk belelendülni. Ahol az ember megvetette a lábát, ott széthagyta a szemetét is. Mot még csak elmélet a menetrend szerinti Holdjárat, de 100 év múlva símán lehet gyakorlat. Akkor pedig szemét is lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#103) Somatom válasza Chaser (#101) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a kérdés inkább az, hogy miért. Pl. ennyi élte túl az X természeti katasztrófát, vírust, stb.? Vagy, ennyi nyomorultnak nem volt lehetősége elhagyni az élhetetlenné vált bolygót?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#104) bakgab válasza Somatom (#103) üzenetére


bakgab
csendes tag

Összetett hatásokra gondoltam. Egyfelöl a fejlődő országokban annyira nő a jólét, hogy emiatt csökken a termékenységi ráta. Másfelöl bizony számítok további vírusokra, egyéb fertőzésekre, természeti katasztrófák gyakoribbá válására, az óceánok szintjének emelkedésére és egyéb közel 100%-ban kiszámítható dolgokra.
Fúziós energiánk szinte biztosan lesz, de áttörést nem várok tőle.
Terraformálni semmiféle bolygót nem fogunk, nemhogy 100, de 300 éven belül sem. Szerintem később sem éri majd meg, de technikailag kb. akkor leszünk azon a szinten.

(#105) dabadab válasza Somatom (#102) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként az az űrholdmennyiség szintén bőven a "szinte semmi" kategóriába tartozik.

DRM is theft

(#106) Chaser válasza Somatom (#103) üzenetére


Chaser
titán

vagy annyi kell az mi-nek az energiához :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) Fred23 válasza bakgab (#104) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem a terraformálás fogalma addigra lazábbra lesz véve, már csak azért is, mert egyszerűbb az emberi testet feljavítani, alkalmasabbá tenni a túlélésre, mint egy bolygót átalakítani. Szerintem -akár csak 100 év múlva- az emberi test már nagyon nem olyan lesz, mint most. Mi is cserélgetni fogjuk az alkatrészeinket, ahogy azt most egy pc-ben tesszük. A megmaradt biológiai részek pedig erősen módosítottak lesznek. Kezdetben a gazdagoknál, aztán kis szerencsével lecsúszik az egész a középosztályokba is.
100-150 év múlva fejben utalunk majd a számlánkról szerintem, nem kell hozzá mobil se.

(#108) UnA válasza dabadab (#105) üzenetére


UnA
Korrektor

@dabadab: értem azt, hogy szereted cáfolni azt, ami nem igaz (vagy amivel nem értesz egyet), de sokkal érdekesebb kérdés ennél a cikknél, hogy te hogyan képzeled el a világot 100 év múlva :)

(#109) bkercso válasza totron (#84) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az ember az egyetlen állat, amelyik akár >90%-ban tudja tudatosan is intézni a dolgait. Ha ezt nem teszi, valóban nem különbözteti meg más az állatoktól. És egyre kevésbé teszi.

Vannak, akik szerint a termőföld végessége (erősen nem fenntartható használata) a legnagyobb probléma manapság, nagyobb a klímaváltozásnál is. Aztán 100 évbe még belefér 1-2 komolyabb kórokozó, amelyik nem olyan enyhe, mint a COVID.

Szóval én arra számítanék, hogy 100 év múlva vagy tudatosabbak lesznek a vezetők, vagy 100 millió alatt lesz a létszámunk. Első esetben nagyon izgalmas lesz a világ, a másodikban pedig középkori mezőgazdász népeket tudok elképzelni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#110) bkercso válasza Fred23 (#107) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha gyorsan változik az életmódunk, valóban nem elég az evolúció, utána kell fejleszteni génszerkesztéssel is. Ám, ha megjön az eszünk, akkor a jelenlegi, kiválóan kifejlesztett testhez elolvassuk majd a manualt, mielőtt gyorséttermet nyitunk. :)

Amúgy a jelenlegi életmódunk érzelmileg sokkal jobban kikezd minket, mint testileg. Ezzel kéne kezdeni valamit, mert ebből fakad a többi probléma is: környezetpusztítás és jövőpusztítás (=fenntarthatatlanság), pazarlás, pótcselekvések, függőségek.

Ilyen jövőpusztító életmód mellett meglepően optimisták a posztok egyébként a témához képest.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#111) Chaser válasza Fred23 (#107) üzenetére


Chaser
titán

szerintem ettől még igen messze vagyunk

bkercso
én leginkább realista vagyok, és sok jót a jelenlegi hülyeségek mellett nem látok
a - feltételes - radkikális változtatások sem feltétlen lesznek/lennének már érdemi hatással több területen
a marketing azt mondja fogyassz, autózz, zabálj, építs/vásárolj, utazz, stbstb
talán 1mrd emberkénél ez nem lett volna gond
és emellé jön sok egyéb dolog, amik külön-külön még talán nem annyira negatív hatásúak, de sok ilyennél már hatványozottan jönnek elő problémák

Ilyen jövőpusztító életmód mellett meglepően optimisták a posztok egyébként a témához képest.
mert a legtöbb ember nem akarja ezt tudni, sokan felfogni sem tudják a jelenlegi életmód hova - nem - vezet

de sebaj, mink' már nem érjük meg mi lesz 100 év múlva - de van egy tippem az akkoriak majd visszasírják nekünk még milyen jó életünk volt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) Picco válasza bkercso (#110) üzenetére


Picco
addikt

Ilyen jövőpusztító életmód mellett meglepően optimisták a posztok egyébként a témához képest.

ennek szerintem csak az az oka hogy weiss nem szeretne a negativ hangulatu dolgokra fokuszalni, hiaba latjuk ugy nagyon sokan hogy erosen rossz irany fele menetelunk, teljes gozzel :(

az irasbol:
"Hagyjuk a mindenféle katasztrófákat, meg a nukleáris holokausztot, ill. a többi sci-fi dolgot, és tételezzük fel, hogy mindenki éli a kis tyúkszaros életét mint most."

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#113) weiss válasza Picco (#112) üzenetére


weiss
addikt

Nem azt mondtam, hogy nem akarom, csak annyit írtam, hogy ne az legyen, hogy 3. VH és finito, vagy kitör a Yellowstone szupervulkán, és mindenki meghal. Ez is egy lehetőség, kár volna tagadni, de ilyennel nem számolunk, mert mikor a holnapi napot tervezed, akkor sem veszed számításba, hogy ha esetleg elüt a 7-es busz, akkor mi lesz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#114) bkercso válasza Chaser (#111) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó ez a téma! Belegondolva az zajlik a nagy kényelmes globalizmusban, hogy ha nem vagyunk elég tudatosak, nem azonnal szívunk, hanem generációk múlva. Mert a volumenek is nagyobbak, vagyis tehetetlenebbek a folyamatok.
Pár generáció múlva - a "nagy szívás" idején - majd megutálják ezt a felelőtlen életmódot és felébrednek kissé, az épp-még-kényelmes szintig. Aztán újra elkényelmesednek és megint lesz "nagy szívás". Egészen addig mehet ez így, (amíg szabadság van és) amíg nem hozunk össze olyan szívást, amit már nem heverünk ki és lecsappan a létszám, visszataszítva minket a fejlettségi szinten, széttörve a globalizmust és újra eljön a lokális visszacsatolások világa, ahol csak a felelőtlen közösségek szívnak, méghozzá a saját életükben.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#115) bkercso válasza weiss (#113) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát terv szerint kolónia lesz a Marson (meg a Holdon is, csóreszeknek), a Föld meg megmarad a luxuskategória élvezőinek. Lesz teleportáció és halhatatlanság, bár valszeg mindkettő lehetetlen. satöbbi. ;]

A szülők annyit sem fognak érteni a gyerekük életéből, mint ma, a gyerekek meg a szüleik foglalkozásából fognak hasonlóan sokat felfogni.
A reklámok a retinára költöznek, a kajákra pedig kóddal lesz ráírva az összetétel és kütyüvel olvashatod, vagyis nem tudod majd, mit eszel (ennyi mindenkinek jár!), csak "mehet"-"nem mehet" döntést hoz helyetted a technika a beállított peferenciáid szerint.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#116) bkercso válasza bkercso (#115) üzenetére


bkercso
nagyúr

Annyira kevés állat marad és olyan költséges lesz az állatkertek fenntartása, hogy csak digitális állatkertek lesznek. Lesz macska, kutya, madár, meg persze patkány és egér, és ezzel fel is soroltuk a vadon élő biodiverzitást - ami a látható méretű állatokat illeti.

Szinte átláthatatlan mennyiségű intézkedést kell hozni, hogy a gépek ne alkossanak párhuzamos társadalmakat, de persze fognak. Ezeket olyan gyorsan kell majd változtatni, hogy teljesen AI-nek kell majd kiadni a feladatot: a központi AI-k hűsége hasonlóan kényes kérdés lesz, mint ma a politikusok korruptsága.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#117) totron válasza dabadab (#99) üzenetére


totron
addikt

100 év múlváról szólt a felvetés. Én örültem a legjobban, mikor begyűrűzött a internetkultúrába az alátámasztás, linkelgetés, de sokak nem érzik, nem értik mikor van helye. Az ég kék-a fű zöld tényállásról is kérsz? Vagy ha teszem azt konteós volnék és saját gondolatomat igazoló áltanulmányt citálnék, előbbre lennénk?

(#109) bkercso, a visszaesés sanszos szerintem is, mind létszámilag, mind technológiailag. Utóbbira vannak is már divathullámok, igaz, kevés a valós művelő, inkább asszonyságok muskátli-romantizálnak jurtakiegészítéssel férjuruk stabil pénzhozománya mellett.

(#118) Chaser válasza bkercso (#114) üzenetére


Chaser
titán

és erre bármikor ráfejelhet egy keményebb vírus nagy halálozási rátával
gazdasági válság
a klímánk megváltozásának hatásai
és sok egyéb dolgok, pl nyersanyagok hiánya
a "mingránsok" vándorlása sem volt egyszerű dolog, ha azt megszorozzuk 10-20-30-50-nel úgy lehet sejteni mi lenne a vége ha lakhatatlanná váló területekről megindul a nép valamerre
ha semmi ilyen nem lenne csak belefulladunk a saját szemetünkbe meg átlépünk egy létszámot ami miatt mindenképp gond lesz
elhiszem hogy sokan úgy gondolják majd a kormányok mg a tudósok meg az alienek itt mindent rendbe vágnak, de sajnos nagyon úgy néz ki hogy a mostani dolgokkal sem tudnak érdemben mit kezdeni legtöbbször
azt dehogynem tudod mit eszel, mindeféle E számos dolgot, amire az élő szervezetnek szüksége van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#119) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Megdöbbentő, ugyanakkor egy biztos dolog van: kevesebb és kevésbé intelligens emberek népesítik majd a bolygót.

Ehhez a témához ezt a podcastot tudom javasolni. Gyönyörűen megmagyarázza, hogy miért lett a XX. századi átlag ennyire intelligens és miért változik ez meg.

...még mielőtt valaki jajveszékelésbe törne ki, nem, itt nem arról van szó, hogy aki nem intelligens az buta lenne. Kérdés, hogy a technológiai fejlődés ezt ki tudja-e egyensúlyozni?

"in medias res"

(#120) bkercso válasza Csabroncka (#119) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi az intelligenciát az intellektussal azonosítjuk, pedig több fajtája van. Az MI az intellektus munkáját könnyen átveheti, de az érzelmi érettséggel vagy az identitásainkkal (amik védelméért az intellektusunk dolgozik, és aminek része az ego is) nem biztos, hogy sok dolga lesz. Ebben tehát érettebb lehet a jövő embere - vagy még betegebb lesz mentálisan. Ma legtöbben sok olyan dologgal azonosítjuk magunkat, amik valójában nem vagyunk, csak fejben.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#121) #90088192


#90088192
törölt tag

Hogy megválaszoljam a kérdést, mindennemű SCI-FI nélkül, 100 év múlva 2122.01.22 lesz ;] A poszt íráshoz viszonyítva. :DDD

(#122) Somatom válasza #90088192 (#121) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egyáltalán nem biztos. Még az sem, hogy lesz. De, ha mégis, akkor is símán lehet, hogy akkor már Linux kernelidőben fogunk számolni, vagy a Napfaló Kockás Krokodil születésétől számoljuk majd az időt. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123) #90088192 válasza Somatom (#122) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lassan írom, hogy megértse az úr: ;]
Mindenféle Sci-fi nélkül. :DDD

(#124) Somatom válasza #90088192 (#123) üzenetére


Somatom
veterán

Az csak addig Scifi, amíg nem következik be. Onnantól történelem. :)
Az is Scifi, hogy 100 év múlva az lesz a dátum.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125) #90088192 válasza Somatom (#124) üzenetére


#90088192
törölt tag

De hát mindenki tudja, a nagy spagetti szörny eljövetele lesz a következő időszámítás kezdete. :DDD

(#126) Somatom válasza #90088192 (#125) üzenetére


Somatom
veterán

Ez is csak fikció. Az, hogy eljön, nem jelenti azt, hogy győzedelmeskedik is. Mert ha mondjuk milánói, vagy bolognai, akkor egy életem, egy halálom, én bizony megküzdök vele. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127) bakgab


bakgab
csendes tag

Ahogy a 100.-ban írtam: 100 év múlva a földi népesség 5 milliárd alá csökken
https://www.origo.hu/tudomany/20230411-a-fold-nepessege-hamarosan-csokkenni-kezdhet.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.