Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Atis.....


Atis.....
újonc

Sziasztok!

Tavaly vettem egy ilyen tévét a Telekomtól. Nem volt vele még gondom. Nagyrészt a mindigtv szabadon fogható adásait nézzük rajta. A letöltött tartalmakat Windows médiamegosztással, az online filmeket meg androidról dlna böngészőből küldöm rá.

Az .mkv filmek képarányát nekem sem ismeri fel, mindig kézzel kell a képbeállításoknál újra választani. És hálózaton át nem játssza le.

Olyan gondom van most a tévével, amióta átálltak dvb-t2 kódolásra, a t2 csatornák eltűntek.
Először azt gondoltam, hogy a tv nem támogatja. De átböngészve a leírásait, azt írták hogy tudja. Gondoltam akkor a 299 firmware nem jó már. Frissítettem 443-ra, semmi változás, ugyan úgy nincs t2. Utána arra gondoltam, átállítom az vételi országot németre. Hát mind meglett, csak össze-vissza. Utána megpróbáltam a szlovákkal is, így már sorrendbe rakta, és ugyan úgy megvannak. Vissza állítottam magyarra, de csatorna keresés után újra minden t2 eltűnik. Most úgy van, hogy szlovákra állítom keresés előtt, utána meg vissza magyarra.
Nekem ez a megoldás elég zavaró, hogy miért kell ennek így lennie? Esetleg lehet hogy majd egy firmware frissítéssel javítják? Vagy így marad?

Ezen kívül egy gondom van még vele, hogy a lejátszott felirat nem testre szabható.
Ha nézek egy feliratos filmet, sokszor nem lehet elolvasni a feliratot, a színe, vagy a mérete miatt. És nem találtam hogy lehetne változtatni a színén, vagy a méretén. Gondoltam a frissítés hátha segít, de nem.

(#52) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Probalt mar valaki downgrade-elni? A 8.0-val nem mukodik az instant on, visszamennek korabbira.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#53) razorbenke92 válasza r4z (#52) üzenetére

Downgradelni a visszább leírt pendrive készítős módszerrel lehet, de egészen biztos, hogy ilyen TV-d van? A 8.0 mint olyan ennél a típusnál nem a megszokott verziószámozás.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#54) r4z válasza razorbenke92 (#53) üzenetére


r4z
nagyúr

6406-om van, es meg is talaltam a tipushoz passzolo fajlt mashol. Csak a metodusra voltam kivancsi. A 8.0 alatt az Android verziot ertettem. Koszi!

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55) Atis.....


Atis.....
újonc

Az új webböngészőt más is kipróbálta már? Nekem jól működik idáig. Egyetlen bajom vele a képarány. "16:9"en van, és ha átállítom "eredeti" re akkor kilépés-belépés után újra visszaáll.

(#56) razorbenke92

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V445.zip

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57) uvyp válasza razorbenke92 (#56) üzenetére


uvyp
csendes tag

Kipróbálom ezt is. A 443 csak pár napig volt jó. Utána Netflix és hálózatos lejátszás ugyanolyan rossz lett.

(#58) axlfsi válasza uvyp (#57) üzenetére


axlfsi
veterán

En ezt a halozatos lejatszas dolgot nem igazan ertem; az "Adathordozók" menupont alatt, neha bejon, neha azt irja ki (100-bol 98-szor), hogy USB adathordozo nem talalhato ...

Hogy a feszkes fenebe van ez, de megis? Pendrive begud, kihuz, tv ujraindit, mar mindent probaltam...
A gyari szoftverevel es most ezzel a 445-tel is ugyanaz :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#59) n.csibi93


n.csibi93
újonc

Sziasztok! Decembeben vettem ilyen tévét. Viszont alig-alig használom.
A mai nap játszottam rajta XBOX ONE-nal, (HDMI 2.0-ra van állítva) és újraindult a tévé.(Az XBOX MENT tovább, tehát áramgebasz nem lehetett. HDMI kábel gondolom nem csinálhat ilyet.)
Majd hirtelen ötlettől vezérelve rámentem a távdiagnosztikára...nem történt semmi, majd a smart menübe lépve fagyott és megint újraindult. Soha nem csinált ilyet. Mivel Több naponta pár órát megy, erősen kétlem, hogy valami alaplapi forrasztás vagy a tápegység adhatta volna meg magát.
V8-S686T02-LF1V373 van rajta, soha nem frissítettem.

Járt már így valaki? Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#60) uvyp válasza axlfsi (#58) üzenetére


uvyp
csendes tag

Nálam is csinál ilyet. Mindegy melyik firmwaret rakom rá, nem lesz jobb. Szerintem ez egy nem stabilan , megbízhatóan működő TV. Sajnálom már, hogy annak idején nem raktam még egy kis pénzt hozzá és nem Samsungot vettem. Azok sem tökéletesek, de ez a TV reménytelen már...

(#61) darius09


darius09
tag

Sziasztok ma frissitettem a rendszert a tv-n felraktam az itt találtakból párat.. de nekem a régi rendszer hiába lasabb volt jobban tetszet a kép... most akár hogy állítgatom nem tetszik. esetleg tudna valaki segíteni abban honnan tudom az eredetit letölteni? v126 volt talán de lehet tévedek

(#62) razorbenke92

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V628.zip

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#63) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ezek a firmwarek jók lehetnek a nagyobb tesójához is? Nekem egy 49UC6306 van. :R

(#64) razorbenke92 válasza motoflug (#63) üzenetére

Én 55UC6306-on használom.

Ha UC6306-ra végződik, jó lesz.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#65) motoflug válasza razorbenke92 (#64) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi!

A pendriveon csak ez a file lehet, ha updgradelni szeretném?

(#66) razorbenke92 válasza motoflug (#65) üzenetére

A leírásban van egy "Do not save file in any other folders" rész, ami jelentheti azt, hogy a .bin fájl mindenképpen a gyökérkönyvtárban legyen, de jelentheti azt is, hogy nagyon basic az angoljuk, és ezzel azt próbálják kérni, hogy csak az a fájl legyen a pendriveon.

Szóval szerintem jobb ha leüríted.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#67) motoflug


motoflug
őstag

Na közben meg is csináltam a frissítést. Ezt a tv-t szüleimtől hoztam el, ők 2 éve nem csináltak rajta semmit, brutális a különbség az új FW-el. A játék képe, a színek, a gyorsaság ég és föld.

Azt nem tudom, hogy a széleken a bevilágítás az standard vagy garanciális javítást igényel?
Mikor bekapcsolom, akkor látszik fekete háttér esetben körben egy csík, ahol a ledek bevilágítanak, ami nem túl esztétikus. Játék közben nem vészes egyébként. Nektek is ilyen?

(#68) luci87 válasza Stewe7109 (#35) üzenetére


luci87
tag

Lehet, sőt biztos én nem csinálok valamit jól, de én be se tudok lépni a T B.be..nem mutat semmit.Pedig jó lenne a böngészőt használni.Mit kell csinálni még azon kívül hogy rámész az ikonjára??

(#69) razorbenke92

A mai napon, majdnem pontosan 3 év után elromlott a TV (55UC6306).
Anno Valentin környékén vettük '18-ban (nem Valentinre, de viccelődtem az akkori menyasszonyommal, hogy virágot már nem kap).
A jelenség a TV-k, monitorok esetén gyakori elhalálozás:
Eldobja a feszültséget a háttérvilágítás tápegysége. Valamikor megpróbálom szétszedni és újrakondenzátorozni, mert annyit bőven megér (valószínűleg meg is javítja, mert felvillan a Thomson logó, csak azonnal eltűnik) de összességében egy szomorú dolog, hogy 3 évet bírt ilyen gyér használat mellett is (az utóbbi másfél évben napi 1-2 ritkábban 3 órát ment).

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70) Atis..... válasza razorbenke92 (#69) üzenetére


Atis.....
újonc

Hulladék kínai kondik.

(#71) razorbenke92 válasza Atis..... (#70) üzenetére

Közben már szét is szedtem, és van fejvakarás bőven... Át is fogok vele menni a Hobby elektronika topicba.

Amire viszont rátaláltam a neten keresgélés közben: A TCL (Thomson) bizonyos sorozatokban gyenge minőségű LED-eket használt, amik intenzív használat esetén akár egy éven belül is tönkrementek sok tulajdonosnál. A LED-ek élettartamának jelentős növelése érdekében ezért célszerű annyira levenni a háttérvilágítás fényerejét a beállításokban, amennyire csak nem zavaró.

Szerencsére nálam a LED-ek rendben vannak, azokat sokkal nehezebb lenne cserélni, mert ki kell bontani az LCD-t, ami 55" esetén iszonyatosan kockázatos.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#72) Atis..... válasza razorbenke92 (#71) üzenetére


Atis.....
újonc

Egyszer úgy jártam a laptopommal hogy: Elöntötte a víz a pincénket, és a felette lévő szobában használtuk a laptopot. Másnap nem kapcsolt be a laptop. Szétszedem, néztem a tápját semmi hiba. Az alaplappal nem akartam germózni, elvittem egy szervizes ismerősömnek. Néztük ott is hogy se kép-se hang, nem kapcsol be. Futárral beküldte pest laptop alaplap szerviz. Egy hét múlva felhív, hogy nem volt semmi baja a gépnek. El is mentem érte, hazavittem, másnap megint nem jó. Utána kezdtem gyanakodni a magas páratartalomra. Ki is raktam a gépet szellőzni egy száraz helyre, egy óra és megjavult. Így derült ki hogy érzékeny szegény a párára. Persze nem volt olyan magas a pártartalom, inkább a laptoppal van valami. Én arra tippelek, hogy valahol van benne valami szigetelési hiba, ami ezt okozza. Azóta jobban odafigyelek az ilyen jelenségekre. A tévét is úgy rakjuk a szobákban hogy a legszárazabb helyre. Soha nem lehet tudni nem e csapódik le benne valahol, és égeti ki az alkatrészeket.
Nekem ez a led csere nem tűnik valami bizalom gerjesztőnek. Én nem fogok rá vállalkozni az biztos. Remélem még 2 évet kibír, akkor lesz 4 éves. Utána letudjuk cserélni ha esetleg szükséges lenne. A telekomtól van, 2 évente veszünk tőlük 2 év hűséggel. Most a telefonokat cseréltük le, majd legközelebb 2 év múlva tudjuk vállalni egy tv árát.

[ Szerkesztve ]

(#73) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#71) üzenetére

Végül bebizonyosodott, hogy LED cseréssé vált. A ledek ugyan fel-fel villantak minden bekapcsoláskor, de mint utólag kiderült csak az egyik stringen, a másik stringen volt egy kiégett led, ami miatt letiltott az alaplap.

A pótalkatrész 10 nap alatt Magyarországon volt, majd további 1 hónapba telt, mire a Magyar Posta kihozta. Tegnap nekiálltam kicserélni a teljes háttérvilágítást, de a pótszalagok közül az egyiken hibás volt a csatlakozó forrasztása, így még azt is javítani kellett. Ezután életre kelt a TV. Szervízben nagyjábók 40-50 ezer forintért javították volna, ami épp nem totálkár, de nem is kellemes.

Ugyanitt szívesen veszem meg a hibás TV-t, ha van hang, és a sértetlen LCD bevilágításra ad képet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#73) üzenetére

Ja, ami lemaradt, hogy eszméletlenül odafigyelős a háttérvilágítás csere. Tapasztalt kütyübuherálóknak is szüksége lesz néhány spec szerszámra, türelemre és koncentrációra. Kb. 3 komolyabb lépés is van, ahol egy ügyetlen mozdulattal visszafordíthatatlanul tönkre lehet tenni a TV-t.
Mindenki csak saját felelősségre álljon neki maga, mert ez a típus az átlagosnál is nehezebben szerelhető.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#75) Atis..... válasza razorbenke92 (#74) üzenetére


Atis.....
újonc

Kösz az infót.

(#76) Bandi32.


Bandi32.
friss újonc

Sziasztok nekem is ez a fajta tvm van viszont az a gond vele hogy bekapcsolom fe kép se hang és semmit nem csinál bármit próbálok semmi csak be és kikapcsolni lehet tudna valaki valamit ajánlani ??? előre is köszönöm

(#77) razorbenke92 válasza Bandi32. (#76) üzenetére

Arról meg tudsz bizonyosodni, hogy jó forrás van e kiválasztva? Csak hogy egészen biztos, hogy a hang is a tv hibájábóp nincs?
Thomson logó van bekapcsoláskor és csak utána semmi? Vagy csak a visszajelző LED alapján látni hogy bekapcsol?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#78) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

43uc6306-re melyik a legfrissebb firmware? Az amit razorbenke92 a #62-esben linkelt?
A francia oldalon csak ez a link szerepel: http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V466.zip

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#79) razorbenke92 válasza Victoryus (#78) üzenetére

Ránéztem most, a v628-nál nincs frissebb. v1400-ig bruteforceoltam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#80) Victoryus válasza razorbenke92 (#79) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ok, köszönöm szépen!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#81) RichAndrasi


RichAndrasi
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 43uc6306t típusú Thomson TV,melynek a háttérvilágítása megadta magát. Egy-két LED kiégett..
Kérdésem az lenne,hogy honnan tudnék bele LED-et rendelni?
2x11db LED, 94V

(#82) razorbenke92 válasza RichAndrasi (#81) üzenetére

Én cseréltem korábban az 55-ösben. Vettem a strip felújításához is mindent, meg komplett stripet is. Kicseréltem a csíkokat az újra, a régit pedig utána ráérősen felújítottam.

Van LED-em is, meg felújított stripem is (bár szerintem a 43-asban más lehet az elrendezés, mert az 55-ösben 4x(4+5)db LED van, és abban 18db van egy stringen (108V)

Újpesten dolgozom, beszeráron adok el neked amennyit szeretnél.

Szerk.: Nem ilyened van benne? Lehet hogy a 6306t már más, mint a sima 6306 sorozat?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#83) dzsumpika válasza razorbenke92 (#82) üzenetére


dzsumpika
tag

Szia! :)

Nem tudod esetleg hogy (49UC6303)-hoz mi a jelenlegi legfrissebb elérhető frissítés?
:D Soha nem volt még frissítve LF1V052 van rajta.

Előre is köszönöm ha olvasod! :R

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#84) razorbenke92 válasza dzsumpika (#83) üzenetére

Sajnos nem találtam újabbat a http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V628.zip-nál. Kicsit szomorú vagyok. Bár a 628-at még nem tettem fel, megjelenése után jeleztem pár bugot. Az egyik legfájóbb, hogyha használom a gyors bekapcsolás funkciót, akkor a Netflix app hibára fut. Ha nem használom a funkciót, akkor pedig sokszor próbálkozik az AV bemenettel. De mivel azon nincs input, tök sokáig gondolgozik, és addig nem reagál a source váltó gombra sem. Ki kell várni, míg rájön, hogy nincs forrás, és utána lehet átváltani.

Valószínűleg hamarosan úgyis kap egy firesticket, és akkor azon beállítom azon a Netflixet, és nem lesz gond, ha a TV-n elszáll az app.

Annyit azért nézz meg, hogy a típushoz megfelel e (S586T02) mert 6303-ról nincs sok infó itt még.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85) dzsumpika válasza razorbenke92 (#84) üzenetére


dzsumpika
tag

Köszönöm a gyors választ :R
Igen, utólag most látom, hogy csak elírtam. 6306-os a tv:)
Felraktam amit linkeltél, simán menüből megtalálta a pendrive-on (feljebb visszaolvastam hogy kell) :)és amit észrevettem, hogy sokkal gyorsabb az egész, és a Youtube sem fagy ki fél perc után. Netflixet tök jól megjegyezte, korábban azt is kidobta random, pedig az azonnali bekapcsolás mindig ki volt nálam kapcsolva. Viszont most tettem egy próbát, bekapcsoltam (kikapcsolt állapotból netflix gombbal) és azonnali bekapcsolással is müködött a Netflix, bár érdekes, hogy fiók kiválasztása után pl. amikor ránavigálok egy sorozatra, a háttérben az előzetes nem indult el, mint normál esetben, és az epizód is elég sokáig gondolkodott mire elindult :D.
Viszont kikapcsolva valóban jól müködik és érezhetően gyorsabb az egész. :)

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#86) razorbenke92 válasza dzsumpika (#85) üzenetére

Szuper! Köszi a visszajelzést!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#87) mariacchi


mariacchi
csendes tag

Helló
55UC63*6
Erre hogy rossebbe lehet appot telepíteni?
Hbo Disney
Sajár áruházában sehol semmi.
Köszönöm szépen előre a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Ha az ember magányra vágyik, akkor nem az egyedüllét, hanem csak a megfelelő ember közelsége kell neki!

(#88) razorbenke92 válasza mariacchi (#87) üzenetére

Sajnos elképesztően régi platformon alapulnak ezek a TV-k, én nem találtam rá módot. Inkább tettem mögé TV okosítót.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#89) mariacchi válasza razorbenke92 (#88) üzenetére


mariacchi
csendes tag

Köszönöm
TV okosito mondjuk nem a 20000 kategória telefonrol átküldve érdekes mod csak az stream szolgáltatók nem mennek róla.
Illetve hang van kép nincs
Fb TikTok videók mennek Yt is de telefonról a telepített app nem megy csak mint ahogy fentebb írtam.

Ha az ember magányra vágyik, akkor nem az egyedüllét, hanem csak a megfelelő ember közelsége kell neki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.