Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szente


szente
addikt

Kipróbáltuk barátnőmmel ezt a progit,de akadt vele néhány problémánk.
Az első pár másodpercben alkalmatlan a beszélgetésre,mert csak valani zaj van,mint ha egy űrlénnyel beszélgetnék(bár ehez nem mindíg kell a Viber :D ).
Barátnőmnek GT540-e van,ő arra panaszkodik,hogy a hangszóróban hallja amit mond,és viszhangzik neki.
Nem csörög neki,ha hívom vagy ha üzenetet küldök neki,csak rezeg.
Van ezekre valami ötletetek?
Amúgy nagyon jó program lenne!

(#52) Graphics válasza lesaux (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ezt már én teszteltem is, ismerősöm kint van angliában, én meg itthon, és Viberen keresztül áthidalunk pár forintnyi GSM beszélgetéstm és nem is jelentkezett időben csúszás.

@szente: Ezt én is tapasztaltam már, de nem mindig, és érdekes, mert amikor hívok valakit, akkor kicsöng, de kihangosítva, szerintem még szoftveresen van egykét kisebb hiba, de szerintem ha frissítik a programot ez megoldódhat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Drenadar válasza Zénó75 (#48) üzenetére


Drenadar
veterán

nem nem mindegy.
A mai világban bárki megszerezheti a telefonszámod, és nem biztos hogy szeretném hogy XY csak mert valamelyik idiótától megtudta a számom (GYK: vagyis nem én adtam meg neki!) ingyen hívogasson az én adatforgalmam terhére, meg ingyen írogasson, ami egyébként is rohadtul idegesít.
Főleg hogy manapság az emberek így "chatelnek":
Szia!
Mizu?
Hogy vagy?

Itt nem tudom, hogy érzékelteti-e a pl. hogy minden egyes szó után enter. Minden Enterhez egy rezgés/csipogás. És ha jól tudom nincs olyan hogy ne zavarj mód, mint bármelyik IM progiban, hiszen ha kikapcsolom a vibert, akkor is egyből újraindul. Érdekes lenne, ha az MSN is így működne. Kikapcsoljuk mert nincs kedvünk hozzá, de azt vennénk észre hogy amint valaki eszébe jutunk egyből működik és már írogatnak.

Én inkább Gtalkon beszélek azokkal akik megérdemlik, és felhívom azokat akiket akarok. Hibátlan hangminőségben, adatforgalom nélkül, minden felesleges program nélkül.

Skype: kipróbáltam azt is, az is egy béna dolog telefonon. nagyon meríti az aksit, lefagy, nem stabil. (de azt is csak azért tettem fel mert beszélni akartam valakivel aki csak skype-on van fent és nincs meg a telefonszáma).

(#54) Oxi


Oxi
aktív tag

A cikked hatására próbáltam most ki a progit és el vagyok ájulva a hangminőségtől: ég és föld a különbség a GSM-hez képest. Köszönöm. :R

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#55) Graphics válasza Drenadar (#53) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aki nincs a névjegyzékedben nem is fog ingyen hívogatni :), ezáltal kiszűrve azt, hogy csak olyan hív ilyen akinek megvan a számod és fordítva, de igazából egy lehetőség , kiváló hangminőségben , persze az ingyenességnél jelenleg nincs jobb ajánlat...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

most akkor barmilyen szamot hivhatok vagy csak vibereseket? Pont a lenyeg maradt le.

(#57) Graphics válasza BloodyEddie (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát bármilyen számot nem... Egy alkalmazás kell hozzá, A Viber.
CSak olyannal beszélsz ingyen akinek telepítve van. ( mint ahogy az evidens Skype esetében is).

De cikkben is benne van:
"A Viber egy olyan progi okos telefonokra, amivel net alapon telefonálhatsz, chatelhetsz akár ingyen. Olyan, mint a Skype csak optimalizálták mobilokra. Ez azt jelenti, hogy ha telepíted a telódra, akkor azokkal a barátaiddal vagy kapcsolataiddal, akik szintén telepítették ezt a saját okos telefonjukra, wifi esetén ingyen, 3G estén minimális összegért beszélgethetsz, ameddig csak bírod!"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) szente


szente
addikt

Hát tényleg rohadtul meríti az aksit.Reggel hatkor szedtem le a töltőről a telefont, aztán már csak 38 százalékon van az aksi. Pedig csak kb 20 üzenetet váltottunk...

(#59) Graphics válasza szente (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem nem jelentkezett ennyire , állandóan megy, és simán elpörög 1-2 napot a telefonom, na persze ez sokmindentől függ

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) adriankoooo válasza gybazsi (#19) üzenetére


adriankoooo
senior tag

iPhoneon működik úgy is. :DDD

(#61) adriankoooo válasza ett (#40) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nalunk Parkanyban meg Edgen is OK volt. :)

(#62) arpii


arpii
aktív tag

Jó-jó, de van jobb is. A neve FRING. Még az ősrégi windows mobile-os samsung omniámra is van egy régebbi verzió belőle. Az újabbak már mindent tudnak. MSN, GMAIL stb. Hanghívás, videóhívás. Ha esetleg nem lenne fringje a hívni kívánt szám tulajdonosának, akkor, habár most marha drága a dollár, de nem kerül többe 20 Ft-nál egy perc a magyar mobilhálózatokba.

(#63) BloodyEddie válasza Graphics (#57) üzenetére


BloodyEddie
őstag

de akkor miben jobb mint a skype vagy barmelyik konkurens? Semmi extrat nem latok benne.

(#64) salesboy


salesboy
tag

Látom nagy port kavartam az írásommal. :C

A lényeg az, hogy tudjatok róla és próbáljátok ki.

Akinek tetszik használja, akinek nem az nem. :R

Rövidesen jön a következő cikkem, ajánlom azt is mindenki figyelmébe! :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#65) Graphics válasza BloodyEddie (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én pl nem szeretnék folyamatosan belépve lenni skype-ra, nem minden ismerősömnek van skype accountja, ellenben telefonja igen, pláne egyre több okostelefon.

Nincs kedvem belépkedni skypera se.
Hogy miben nyújt többet, számomra kényelemben, mert észrevétlen, innentől kezdve nekem felhasználóbarátabb :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) Zénó75


Zénó75
tag

Néhány gondolat:
Hangminőség nyilván függ a mobilnettől, t-nél tökéletes. A többit nem tudom, de ők nem tervezik a közeljövőben, hogy bármiféle korlátozást bevezessenek, sem voip, sem pl fájlmegosztásra.
A skájpnál annyival jobb, hogy ezt telefonálasra találták ki, azt meg inkább csetelésre, az zabálja az akksit, ez semmit. Ebben pont az a lényeg h nem kell elotte felhivni a masikat, hogy "feljossz skajpra?". Ezen tárcsázol és ha be van kapcsolva a tel, illetve van rajta vmi net akkor kicsorog.
Hangminőségben nálam a következő a rangsor. 1, viber, 2, skype, 3 fring.
A skype is egész jó kb 1 éve a hangminoseget tekintve, de en hanghivasra jobban szeretem a vibert. Nem kell azt lesni h a masik online e vagy sem.

(#67) steadywarp


steadywarp
tag

nagyon fasza :C működik

itt nem érsz el!!!!! írj emailt steadywarp@gmail.com azt azonnal meg kapom :)

(#68) Szpisti


Szpisti
addikt

Valakinek van konkrét tesztje, hogy kb. mennyi adatforgalmat generál mondjuk egy 5 perces beszélgetés? Ez azért érdekes, mert 500MB-os mobilnetem van...

(#69) Teasüti válasza Szpisti (#68) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért nem számolod ki? :U
80 kbit/s-et láttam itt feljebb, irányonként.
500 MB ezek alapján 426 óra és 40 perc beszélgetési időre lenne elég.

(#70) Szpisti válasza Teasüti (#69) üzenetére


Szpisti
addikt

Rosszul számoltál amúgy is, 80kbit/s az kb. 9.766kB/s ami kb. 586kB/perc azaz 500Megát kb. 873 perc alatt eszi meg (14 óra 33 perc kb.)

[ Szerkesztve ]

(#71) Szpisti válasza Szpisti (#70) üzenetére


Szpisti
addikt

Csak kíváncsi lennék, hogy valóban ennyi az annyi?

(#72) Zénó75 válasza Szpisti (#68) üzenetére


Zénó75
tag

10 perc viber le 1,7 mega, fel 1,7 mega, most mértem :)
Iphone 4 3g-n.

(#73) danih


danih
addikt

32kbit/s-kel használható?
Tapasztalat érdekel, nem "kapd elő a calc-ot és számold ki" típusú hsz.

[ Szerkesztve ]

(#74) Zénó75 válasza danih (#73) üzenetére


Zénó75
tag

T-s Edgen 123kbps a le, és 94kbps a fel. Szintén most mérve.
Hanghívás: néha egy egy szófoszlány, mégritkábban egy egy szó átjön. Ergo így hanghívásra alkalmatlan.

(#75) Teasüti válasza Szpisti (#70) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én 500*1024*8/160/3600-al számoltam, így megkaptam az órák számát.
Amúgy kétszer 80 kbit/s-od van, innen a 160. :U
1 kB meg 8 kbit, azaz 80 kbit nem kb. 9,xxx hanem kereken 10 kB.

szerk: jah megcsúsztam egy 60-assal, perc <-> óra közt. :B

[ Szerkesztve ]

(#76) Zénó75


Zénó75
tag

Az elobbi meresem alapjan ugye 10 perc 1,7+1,7=3,4 mega. Kerekitve max 4.
100 perc 40 mega, 1000 perc 400 mega.

(#77) musculus


musculus
tag

Miután feltelepítettem, senki sem tudott telefonon elérni az egész délután folyamán. Vigyázzatok, néha csörgessétek meg a telefonotokat!

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#78) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én fringezem, lekorlátozott domino S mellett is használhatóan hívtam mobil és vezetékes számokat fringoutról, illetve telefonáltam gtalk-ba. A tarifáik nagyon jók, vezetékes hálózatba kb 1 cent, mobilra kb 7-8cent/perc, ráadásul ez a legtöbb országra jellemző.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79) zseko


zseko
veterán

A szolgáltatók erre/ilyenekre nem a percdíjat fogják csökkenteni, hanem a mobildíjat stagnáltatni/emelni és/vagy a voip hívásokat korlátozni. :U

HR24.hu

(#80) Fike


Fike
csendes tag

Csak nekem hiányzik a Viber-ből, hogy nem látom, hogy a másik fél online van e?
Én sem és általában az ismerőseim sem vannak 24 órában neten a telefonjukkal.
Így nem tudom, hogy hívhatom e az illetőt vagy nem. Ez nem tetszik benne.
Skype-on ezzel nincs gond. Nekem folyamatosan fut a háttérben a Skype és a Viber is + ugyebár a Gtalk is megy az androidon, de nem nagyon merül ettől jobban a telefon.
Hanghívást ritkán bonyolítok ezekkel így abban nem tudok nyilatkozni, hogy melyik mennyire meríti az akksit olyankor.

(#81) Graphics válasza Fike (#80) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem látod hogy online-e ,csak azt hogy telepitve van-e a másik félnek.
Remélhetőleg későbbi frissitésekben orvosolják, de egy ingyenes alkalmazásról lévén szó, szerintem várható majd az üzleti húzás is. Egy PC-s verzió jól jönne :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#82) Speederer válasza Fike (#80) üzenetére


Speederer
senior tag

Annyi támpontot tudok adni, hogy ha próbálsz vkit hívni és Calling...-ot ír, akkor még nem csörög ki az illetőnél, csak ha a Ringing... feliratot mutatja.
Tehát a Calling-ig mindig eljut, ha netre van csatlakozva, ha nincs. A Ringing-nél pedig örülhetsz, mert onnantól már csak rajta múlik, hogy fogadja-e a hívásod.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#83) soldierboy válasza Jones528 (#15) üzenetére


soldierboy
tag

Működik ellentétes platfrom is, úgy ahogy a telefonálás. Az sem attól függ, hogy milyen operációs rendszered van.

Akkor lesz Windows 7-re, ha majd lesz rá igény.

(#84) soldierboy válasza Graphics (#81) üzenetére


soldierboy
tag

Skype.

(#85) gybazsi válasza Graphics (#20) üzenetére


gybazsi
senior tag

Kösz a választ! Ez azért ha nem is tökéletes, de azért relatíve jó megoldás. Így azért lehet h elgondolkozok majd a használatán.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#86) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Egy gyors tesztet meg tudnàl ejteni 2g-vel, hogy olyan sàvszèlessèggel müködik e a dolog?
Amùgy köszi az infòt! :)

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#87) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Jó is ez a Viber, de aki ennek és a netes OLCSÓ telefonálásnak a kombinációját szeretné az használja a Mobyler-t mert ott kifelé is lehet hívni igaz az a feltöltött kontóról vonja le, de a www.mobyler.com oldalon található listából az összes ország vezetékes és mobil hálózatáb a irányuló hívások árai benne vannak, hát valóban nem kerül sokba, érdemes ránézni!
Mindkét progi előnye pl az előző hsz-ekben említettekhez képest, hogy ha nem futtatod a programot akkor is hívható vagy rajta és ezt sem a Fring, sem a Skype, sem az általában használt hasonló progik nem tudják, ergo addig nem eszik sem akkut, sem adatforgalmat, ameddig nem beszélsz rajta!
Van még mindkét (android-IOS) renszereken futó és jól használható free progi erre a célra, mint Viber alternatíva!
Voypi
Scydo
Wowtalk
Forfone

Csak körül kell kicsit nézni! :K

(#88) vhmv


vhmv
csendes tag

Tényleg jó kis program de sajnos internet sebességtől függetlenül sokszor nagyon rossz a hangminőség, hiába ülök a router mellet mozdulatlanul akkor is ingadozik a minőség.

(#89) deathtania


deathtania
senior tag

pár alkalommal használom, fullos 20/1 Megabites net mellett (tel wifin kb 12-13at képes belőle hasznosítani) ár perc után megszakad, elakad, romlik a hangminőség, pedig a router mellett ülök egy méteren belül...

biztos jó kis cucc, de eddig a Skype nálam a legnyerőbb, az nemnagyon dobálja le az embert csak úgy random...

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#90) Szpisti válasza Zénó75 (#72) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi!
Ezek szerint 500megával kb. 24 és fél órát társaloghatok a Viber-el...
Ez nagyon király!

(#91) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Engem eddig sose dobott le, pedig múltkor 2 órás beszélgetést folytattam le Viberen :D, Pedig a wifi se volt túl közel (legalább két fal)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) Sir Gunar válasza deathtania (#89) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

én most beszélgettem viberen T-Mobile-HSDPA hálóján és 35percből sehol nem volt akadás csak néha némi háttérzaj, az is nagyon halkan, de itthon 3-4 a térerőm azaz nem full!
Akkor ott a neteddel, avagy a wifivel van baj!

(#93) deathtania válasza Sir Gunar (#92) üzenetére


deathtania
senior tag

hát ja. kolisnet. az nem az igazi, majd megpróbálom otthon is, hogy ott mit művel. csak azért érdekes a dolog, mert eddig mindegyik ismim panaszkodott rá, és inkább a free message funkciót használjuk ki :D

www.brczart.hu

(#94) Sir Gunar válasza deathtania (#93) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ha vmi nem jó vele akkor az rendszerint a net hibája, mert nincsen meg a megfelelő sávszélessség hozzá, ezért is van a telómon +ban a fentebb említett VOIP progikból mind, mert ha csak a Viber szervere lenne túlterhelt akkor másikkal simán beszélek még, vagy használok SIP alapú kommunikációt, arra is vannak jó kliensek és egymás között azok is free használhatóak, kifelé pedig olcsóak!

(#95) qnadam


qnadam
veterán

nekem a hangminőséggel eddig nem volt gondom, bár többnyire wifivel használom. viszont hangerőgondok vannak, iphone4 vs desire felállásban rendben van a dolog, de zte blade vs desire esetben a desire-ön nagyon halk a hang, a blade-en meg nagyon hangos, és ezen nem is lehet állítani...

a másik gond a program fapadossága, nulla állítási lehetőség, egy csengőhangot nem lehet beállítani... ráadásul a saját fórumukban írták, hogy ez hamarosan belekerül, ez volt nyáron :U

az is áll a lapjukon, hogy készül belőle blackberry, wp7, symbian és pc verzió is. ja, és belekerülhetne némi késleltetés hívásindításkor, mondjuk 1-2 mp, egyszerűbbé tenné az életet egy mellényomásnál :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96) t-bali3


t-bali3
senior tag

Nagyon hasznos program, köszönjük az írást!
Én kb 1 hónapja használom, sajnos néha előfordult, hogy hibaüzenetet dobott fel és nem kezdeményezett hívást, így 100%-osan nem bizom benne, de az üzenet részét sokat használom.
Ha belépsz egy kontakthoz, aki éppen üzenetet ír neked akkor jelzi, hogy gépel, valamint az író a pozícióját is elküldheti az üzenettel együtt.

(#97) Szpisti


Szpisti
addikt

Itt azt írja, hogy 240kB/perc és 14MB/óra, bár gyanítom ez csak a letöltés, a feltöltés is ugyanennyi lehet, vagy tévedek? A fentebb említett 2x1,7MB /10perc miatt gondolom így...

(#98) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a programot :R
Valamikor kipróbálom :R

Dave666

(#99) tha_answer válasza looser (#36) üzenetére


tha_answer
őstag

lájk :D ^^

bár van egy olyan érzésem h nem titkosítva mennek az adatok,

mindesetre nekem gyanus, krisztust sem őrizték ingyen.

(#100) qnadam válasza tha_answer (#99) üzenetére


qnadam
veterán

esélyesebb, hogy lesznek fizetős szolgáltatásaik is, mint a skype-nak. még a honlapjuk is ezt állítja :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.