Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gabyka válasza Tapsi (#100) üzenetére


gabyka
aktív tag

Szerintem leugorhatnál az egódról az IQ-dra...és akkor én sem személyeskedtem...hogyan ítélhetsz meg egy embert akit nem ismersz és nem is akarsz megismerni? :( Öreg motorosnak számítasz itt a fórumon és mégis ilyen választ adsz... :U

(#104) Brutális eb válasza gabyka (#99) üzenetére


Brutális eb
addikt

"Lehet kicsit durva lesz amit írok, de...a sok fa... tökfej nem gondolkodik így azt mondja, hagyjuk a gyerekt hadd tapasztaljon...nos, azoknak üzenem, adjanak a gyerekük kezébe egy százas-szöget és mutassanak a kölöknek egy konnektort, oszt figyeljék csak a történetet.."

Jáj te abba belahal.
Abba meg egy kissrác,hogy felpróbál egy szoknyát mert tapasztalni akart még nem.Hacsak a intoleráns apja nem veri halálra vagy csak annyira,hogy felnőt korára tényleg elfolytott pszichopata lesz.

(Köszönöm nem kérem a liberális homokozást egyik sem vagyok) :DDD

Egyszer látnám,hogy gyerekre kezet emelsz....
Attól,hogy "összeraktad" jogod nincs rá.Ha bevállaltad vállad azt is,hogy úgy neveled fel,hogy nem élsz vissza a hihetetlenűl magas erőfölénnyeddel.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#107) gabyka válasza Brutális eb (#104) üzenetére


gabyka
aktív tag

Persze, 50 százalék eséllyel...de azért érted Te is miről vakerolok/unk. Itt nem az erőfölényekről van szó hanem hogy nem hagyjuk a hülyeséget terjedni, és megpróbáljuk a gyermekünket megóvni a hülyeségektől hisz nem pótólható az elvesztegetett lehetőség...és ennélfogva az említett nevelő célzatú füles nyilván nem ostorszíjas verést feltételez a szülő mulatságára...azért a posztom többi részét is megértetted ugye?

(#105) Csoffadalom: Vakegérke aláírását láttad, ugye? :)

Szerk.: hopp-hopp..mire is válaszlottam?

[ Szerkesztve ]

(#108) dabadab


dabadab
titán

A továbbiakban személyeskedés nélkül, ha kérhetem.

DRM is theft

(#109) tildy válasza Vakegérke (#91) üzenetére


tildy
nagyúr

Vakegerke, kerlek, ne mondj mar iteletet. Komolyan. Nem veletlenul hasznaltam azokat a szavakat. Mert az irasod alapjan lenezed (vergodsz, es egyeb hasonlo szavak) , aki nem a nemi identitasanak megfeleloen el.

szegyen, nem szegyen nalunk parom foz , sut, (istenien) , varr, es meg sorolhatnam, en meg megteremtem magunknak az ehhez szukseges anyagiakat. Lenezendo? Az allaspontod szerint igen, mivel nem ez a NORMALIS.

gabyka: azt hiszem itt piszok nagy felreertesek vannak : az, hogy egy szulo "szabadjara engedi" a gyereket, az nem azt jelenti, hogy eltunik, nem all mogotte, netan nem avatkozik kozbe veszely eseten. Persze, biztos vannak olyan suzlok is, akiknel azt jelenti, hogy lesz.rjak mit csinal a gyerek, de pl. egy rozsatol nem fogom megkimelni, elmondom neki, hogy megszurhatja, de ha megerinti ... Azert a konnektor valljuk be , nagyon mas teszta, de bio=zonyos hatarok kozt tenyleg az a jo, ha a gyerek probalgathatja maga, a szulo meg ott van a hatterben biztonsagnak, aki ha ugy latja, kozbe tud lepni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#110) tkazmer válasza gabyka (#101) üzenetére


tkazmer
addikt

.hogyan ítélhetsz meg egy embert akit nem ismersz és nem is akarsz megismerni?
ne haragudj, de ebben a beszélgetésben tényleg Vakegérke volt az, aki a magas lovon ült. én speciel nagyjából az összes írását olvastam; ugyanakkor sem az eddigi írásai, sem az, hogy ez tulajdonképpen az ő topicja nem lehet ok arra, hogy a pár kérdést és gondolatot felveti Tapsival ilyen rendkívülmód lekezelő és fölényes legyen.

@poszt
kedves posztíró, azért tényleg gondolkodj el szerintem azon, hogy miféle alázattal rendelkezel, rendelkeztél te a gyermeked felé, ha kis sz@rosként gondolsz rá. OK, hogy ő a gyermeked, és számos dolog van, amit nem szabad eltűrnöd részéről (pl. tiszteletlenség), na de ha valakit ennyire lenézel, akkor abból mi sül ki azon kívül, hogy ő is ugyanígy lenéz valakikre és betagozódik valakik alá?
ez a mondjuk úgy "új" oktatás nem arról szól, hogy a gyereknek mindent szabad. tegyünk különbséget szabadság és szabadosság között. arról szól, hogy alárendelt beosztott "kis sz@ros" helyett partnerként tekintesz te is rá, és ő is rád, nyilván azzal a felhanggal, hogy ő tisztel téged, mert te vagy az idősebb és az okosabb (legalábbis egy darabig). így a gyerek nem azt tanulja meg, hogy felfelé nyal és lefelé tapos, hanem kooperál, kompromisszumot köt, partnert és lehetőséget lát a kapcsolatokban, nem pedig potenciális ellenséget.
na ez az, amiről az a bizonyos liberális nevelés szól. nem pedig az, hogy a gyereknek mindenhez joga van; a szülei dolga pedig egyáltalán nem az, hogy a "nekem jogaim vannak!" felkiáltásra egy hatalmas pofonnal válaszoljanak, hanem az, hogy elmagyarázzák, hogy fiam, neked tényleg vannak jogaid, de lássuk csak, hogyan is alakulnak a kötelességeid?

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#111) tildy válasza tkazmer (#110) üzenetére


tildy
nagyúr

:C :U :U :U :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) tildy válasza Motion_Blur (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

En el tudom kepzelni, hogy van barmely nemu gyerekemnek az ellenkezo nemunek ajanlott jateka is. Azt majd o eldonti.

5 evesen a kedvenc jatekom pl. a femepito volt, motorral. Meg a lego. Volt persze baba is otthon. Azt hiszem valahol ez a jo, ha a lehetoseg megvan:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#113) fordfairlane válasza gaborbol (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Így van, egyetértek. Remélem, itt nem lesz ilyen világ. Ha mégis, neveljenek a liberálisok kölyköket, én nem fogok ilyen körülmények közt.

x gon' give it to ya

(#114) gabyka válasza tildy (#109) üzenetére


gabyka
aktív tag

:) Szerintem is félreértések vannak itt :)
Nem azt mondtam, hogy ne próbálgasson, tapasztaljon a gyerek semmit, de nem kellene a hibákat minden esetben megvárni de itt most a téma nem erről szól. A kezdő írás a szülő semmibe vevéséről szól, arról, hogy ma a szülő illetve a felnőtt felé irányuló tisztelet kezd erősen halványodni és ez szerintem gyereknevelési hiányosság, ráadásul még támogató törvényeket is hoznak erre így adva a lovat a fiatalság alá. Anno mi is, a szüleink is és az Ő szüleik is sokkal többet profitáltak egy megfelelő időben elcsattanó fülesből, mint a néhány perces papolásból. Nekik, nekünk eszünkbe sem jutott/na visszaütni és talán ezért jóval többen vagyunk akik elítélik a hasonló "gyerektámogató" törvényeket. A gyermeket védeni kell viszont a családi brutalitástól, a szülői terrortól (tudom miről beszélek, párom gyógypedagógus az itteni intézetben vannak esetek amikor kinyílik a bicska a zsebemben egy-egy moncsis gyerek láttán). De ez megint más téma.
A konnektoros dolog (mint írtam) tényleg durva volt, de csak példának írtam nem ez volt lényeg, de itt akad le mindenki. :) Ahogy írtad próbálgasson a gyerek, de igenis legyen ott a szülő és ha kell legyen lehetősége hathatósan 'egyengetnie' a jó irányba a csemetéjét és ne hagyjon rá mindent mert abból senkinek sem származik semmi jó...

(#115) dabadab válasza gabyka (#114) üzenetére


dabadab
titán

"Anno mi is, a szüleink is és az Ő szüleik is sokkal többet profitáltak egy megfelelő időben elcsattanó fülesből, mint a néhány perces papolásból. Nekik, nekünk eszünkbe sem jutott/na visszaütni és talán ezért jóval többen vagyunk akik elítélik a hasonló "gyerektámogató" törvényeket."

Ez borzasztoan ugy hangzik, mintha azt probalnad meg megmagyarazni (hamis allitasok es ervelesi hibak halmozasaval), hogy miert jo a gyerekveres.
Segitek: nem jo. Erdekes modon nekem bantalmazast nelkul is sikerult megertetnem a lanyommal, hogy a konnektor nem jatek.

DRM is theft

(#116) Tapsi válasza gabyka (#101) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezt tényleg nekem akartad címezni? Mert ha igen, akkor nagy baj van nálad is (nem csak Vakegérkénél). :(

p.s.: a személyeskedésért pedig elnézést, de arra a hozzászólásra egyszerűen nem lehetett másként reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#117) Vladi válasza Psychonaut (#95) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem tudom pontosan miért kötekedtek egérrel, de a kérdésre válaszolok inkább:

Igen, a nemi szerepek változnak. Máshogy élik meg az emberek, más a társadalom beállítódása, ezt a gyerek megtanulja, így van. Semmi gond.

A gond az, hogy itt már a semleges nemi nevelés irányába megyünk. Ez egyet jelent azzal, hogy nem adunk semmi támpontot a gyerek. Khm... egy 3-5 éves gyereknek. :U :O

Nemi nevelés kell! Az identitása kerül veszélybe ha ez hiányzik. Az egy ostoba ideológia, hogy majd ő választ. Miből? Nincs miből, akkor nem fog tudni. A másik, hogy ilyen jellegű választást nem lehet egy gyerekre bízni. Mert nem képes felfogni. A gyerekek 99,9999 %-a úgyis vagy férfi, vagy nő lesz, a többi zavar, ha úgy tetszik betegség.

Amit meg sokan nem értenek, hogy ez nemi identitás (én azonosság, éntudat,) és nem szexuális irányultság.

(#104) Brutális eb:

Az intolerásn apa halálra veri ez hol került már elő? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#118) Psychonaut válasza Vladi (#117) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem kotekedes, vita. Van kulonbseg.
Ha elolvastad volna a hozzaszolasomat, latnad, hogy a teljesen semleges, "nemtelen" nevelest en is elvetem. A kerdes arra iranyult, hogy szerinte hogyan es mire kellene pontosabban nevelni a gyerekeket, azon kivul, hogy nem erre.

(#119) tildy válasza Vladi (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Kerdes: mi rossz tortenik , ha nemfuggetlen nevelest kap?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#120) Vakegérke válasza Psychonaut (#118) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tiszteletre, becsületre, mások megbecsülésére. Manapság ezen tulajdonságok hiánycikknek bizonyulnak.
Lehetne még sorolni, sokrétű feladat a gyermek nevelése.

Egyébként páran (ha nem is direktben) felrótták nekem szigorúságomat.
Bárki úgy véli, hogy nálunk véres terror uralkodott, az téved. Hozzászólásaimból leszűrhető, hogy nem a verés volt a cél, egyébként sem nevezhető verésnek, ha az ember az engedetlen, rosszalkodó gyerek fenekére csap. Az viszont tény, hogy a szülő kell, hogy meghatározza a szabályokat, és bizony be is kell tartatni őket. Talán nincs is olyan gyerek, aki ne feszegetné a korlátait, és ha a szülő enged neki, akkor bizony hamar azon kapja magát, hogy a gyermek nem hajlandó szót fogadni, hiszen tudja, hogy kuncsorgással, vagy hisztivel elérheti a célját.
Kell a következetes szigor. Ha pedig a szép szóból nem ért a gyerek, akkor jöhet a parancs üzemmód, és ha ez sem eredményes, akkor bizony muszáj a fenekére hatni.
Megjegyzendő nem pofoztam őket, mert hiszem, hogy az arc a lélek virága.
A gyerek pontosan tudja, hogy áthágta a szabályokat, és megérdemelte, hogy sajogjon a feneke.

Én, a véres fenevad még arra is hajlandó voltam, hogy ha a gyerek valamit simlizett, rosszalkodott, megbeszéljük vele a büntetést. Nem, nem ütlegről volt szó. Inkább játéktól, vagy tévézéstől való eltiltásról, sarokba állásról egyezkedtünk, amelyet ő maga talált ki. Nem egyszer "harmadoltam a letöltendőt", mert szerintem túl szigorú volt magához.

No most ha a szülő kiszámítható, következetes, és nem utolsósorban nem hazudik, a szabályok pedig állandóak, akkor a gyerek nagyon gyorsan (no persze nem féléves korára) megtanulja, hogy mit szabad, mit nem szabad. Igazság szerint nem is nagyon volt szükség testi fenyítésre, de ha igen, nem riadtam vissza tőle.
Ami a hazugságot illeti.
Egyszer láttam, hogy a lányom valamit simlizik, rossz fát tett a tűzre, csak nem tudtam, hogy mit rosszalkodott. Kérdeztem, mellébeszélt. Ekkor azt mondtam neki, hogy nem bántom, büntetést se kap, de szeretném, ha elmondaná. Megtette. Már nem tudom milyen "bűne" volt, valami iskolai csíny. Elmondta, mert tudta, hogy a szavam szent. Kitárgyaltuk a dolgot, és megértette, hogy többet nem szabad olyasmit csinálni.

Ami a határokat illeti.
Nálunk tilos volt a hifi, a tévé, nem nyúlhattak hozzá, és a fiókokban sem turkálhattak. Volt sajátjuk, mármint fiók, abban lehetett.
Hú, milyen szigorú vagyok, ugye? Kérdem én, tényleg meg kell engedni, hogy bár a gyerek nem ért hozzá, csavargathassa a potmétereket, csattintgathassa a kapcsolókat, nyomkodhassa a gombokat olyan műszaki cikken, amely többe kerül, mint a fizetés kétszerese, háromszorosa? Nem, szó se lehet róla.

Barátoméknál voltunk, a szüleivel élt feleségével és kisfiával.
A vitrin tele porcelán csecsebecsével. Az én két gyerekem állt előttük hátratett kézzel, és bámulta a csillogó csodákat. Egyik lábukról billegtek a másikra, úgy gyönyörködtek.
Barátom anyukája ezt látva mondta nekik, hogy elvehetik azt, amelyik tetszik, de csak egyet egyszerre, és nagyon vigyázzanak rá.
Az én gyerekeim megköszönték a lehetőséget, és fejüket csóválva mondták, hogy azt nem szabad.
No persze, a vendéggel való udvariasság szép dolog, de még szebb, hogy gyerekeim ellen tudtak állni a csábításnak, és büszke lehettem rájuk, pedig nem is voltam abban a szobában.

Soha nem tegeztek le felnőttet, és nem helló, hanem csókolom volt a köszönés. Idővel ez napszaknak megfelelő köszönésre változott.
Mert ugyebár mások tisztelete...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#121) tildy válasza Vakegérke (#120) üzenetére


tildy
nagyúr

Faterom engedte . legalabbis 4 ev felett mar igen. Az meg ma is mosolyt csal az arcunkra, ha azt mondom, pszt veszek fel Jo dalt a tevebol:)( negy evesen sikerult)

A tisztelet meg nem atotl fugg, hogy tegezel valakit , vagy magazol. Magazva is lehetsz tiszteletlen, es tegezve is tisztelettudo. Tegnap kerdeztem a tanarom, hogy itt miota nincs magazodas. Hat jo par szaz eve. Ettol fuggetlenul hidd el, van itt is tisztelet.

Nem ertem, amugy mire voltal buszke? Arra , milyen jol sikerult az idomitas? Ha vigyaznak ra, nyugodtan elvehettek volna a gyerekek, de nagyobb volt a felelmuk toled, miden valoszinuseg szerint.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#122) Psychonaut válasza Vakegérke (#120) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tiszteletre, becsületre, mások megbecsülésére.
Ezek nagyon altalanos dolgok. Nem hinnem, hogy nem erre torekedne a legtobb szulo. Szerintem azokon a helyeken is ez a cel, amiket kritizaltal. Sot, masok megbecsulesere szerintem a nyugati orszagokban jobban meg tudjak tanitani a gyerekeket. Lasd peldaul melegek, mas kulturajuak elfogadasa.

Ekkor azt mondtam neki, hogy nem bántom, büntetést se kap, de szeretném, ha elmondaná. Megtette. Már nem tudom milyen "bűne" volt, valami iskolai csíny. Elmondta, mert tudta, hogy a szavam szent. Kitárgyaltuk a dolgot, és megértette, hogy többet nem szabad olyasmit csinálni.
Ezzel bizonyitottad, hogy celt lehet erni igy is. Persze amikor a gyerek meg nem kepes arra, hogy megertse, hogy valamit miert nem szabad, akkor hiaba probalod neki megmagyarazni. De ugyanugy hiaba is fenekeled el.

(#123) Vakegérke válasza tildy (#121) üzenetére


Vakegérke
veterán

Idomításról beszélsz?
Sajnálom, hogy módszereim idomításnak tűnnek, egy viszont tény, eredményes volt.

Azért azt elmondhatnád, hogy miért feltétlenül muszáj egy gyereknek porcelán figurákat megfogdosnia. Nem játék. Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül eltöri, azt bizony apunak ki is kell fizetni. Nem olcsóság, pláne, ha ritka darab.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#124) tildy válasza Vakegérke (#123) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, idomitasrol. Igencsak valoszinu, hogy a toled valo felelmukben/vagy megfelelesi kenyszer miatt mondtak nemet, minthogy ez lett volna a valodi belso kesztetesuk.

Ha meg annyira ertekes darab, akkor nem fogja megengedni a tulaj , hogy megfogja a gyerek, vagy vegig fogja vele egyutt o is. Rossz kifogas amit mondasz.

Az is pont ugy idomitas, ha nem azon az uton jossz haza, amin en gondolom, ha az mondod 5 korul jossz, de 5 utan 5 perccel kesobb esel be huss egy pofon. Hogy mi ertelme, fogalmam sincs. Mert a gyerek nem fogja megtanulni, hogy ne kessen, az hot ziher.

Az en szuleim is probaltak idomitani, sikertelenul. Nemtudom, mit ertesz eredmenyesseg alatt amugy, ha azt, hogy neked tetszoen viselkedik, akkor valoszinuleg igen, tenyleg "eredmenyes" volt a nevelesed.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#125) Vakegérke válasza tildy (#124) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én már túl vagyok a gyereknevelésen... mit nem mondok, idomításon. Előtted még ott a feladat.

Az én sikerem az, hogy becsületes, tisztességtudó, korlátaikat ismerő, szorgalmas felnőttek élnek hazánkban, akikben az én vérem is csörgedez.
Nem tudom, hogy ez nálad értéknek számít-e, így nem merek hasonló sikert kívánni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#126) finest válasza tildy (#124) üzenetére


finest
őstag

Egy hétköznapi gyerek tele van magától is megfelelési kényszerrel a szülei felé, ösztönösen. Utánoz, imád megfelelni. Szerintem, Tildy, neked fogalmad sincs semmiről. Ráadásul kiragadtok egy több évtizedes folyamatból egy példát, és azon vitatkoztok, h szabad-e porcelán figurákat tapperolni, vagy sem. Pff.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#127) D1Rect válasza Vakegérke (#123) üzenetére


D1Rect
félisten

"Azért azt elmondhatnád, hogy miért feltétlenül muszáj egy gyereknek porcelán figurákat megfogdosnia."
Azért mert a világ része és megismerkedhet vele.

"Nem játék. Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül eltöri, azt bizony apunak ki is kell fizetni. Nem olcsóság, pláne, ha ritka darab."
Itt jön ki, hogy nem is a gyereknevelésről van szó, hanem arról, hogy te félsz.
Félsz attól, hogy a gyereked ügyetlen, eltöri és neked kell kifizetni.

(#128) Vakegérke válasza tildy (#124) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még egy gondolat.
Szerintem hatalmas lelki terhet hordozol, és az összes szigorú nevelést elítélő hozzászólásod igazából nem is nekünk, hanem szüleidnek szól.
Sem én, sem mások, akik velem értenek egyet nevelési elveimben, nem tehetünk róla, hogy milyen indokolatlan szigorban nőttél fel.

D1Rect: Picasso festményei is a világ részének minősíthetők. Szabad megfogdosni?
Ami pedig azt illeti, egy gyerek tényleg ne okozzon kárt, még véletlenül se. Ha pedig az anyagi felelősség az apáé, akár félelemnek is nevezhetjük.

Értse aki akarja.
Úgy neveltem a gyerekeim, hogy ami nem az övék, az nem szabad préda. Nincs megfogdosás, taperolás. Arról nem is beszélve, hogy amit otthon sem szabad, az máshol végképp tilos.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#129) tildy válasza finest (#126) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem, Tildy, neked fogalmad sincs semmiről.

"A viták során gyakran hangzik el "Te soha..." "Te mindig..." Te állandóan...". Ezek az állítások ritkán igazak"

Ebbe az iranyba szerintem nem kene elmenni... Nem kell egyetertened velem, de talan kerulni kene a masik totalisan hulyenek nezeset, netan azt mondani, hogy sikhulye, es fogalma sincs semmirol.

Vakegerke: nos, ebben azt hiszem egyetertunk. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#130) Vladi válasza tildy (#119) üzenetére


Vladi
nagyúr

Válasz: Nagyon sok nagyon rossz történhet.

Azzal kezdve, hogy a gyereknek nem fejlődik az identitásának egy nagyon fontos része. Pont abban az időben, amikor kellene. Jó az inprintingig ne menjünk el, de nagyon érzékeny időszak az óvodás kor ilyen értelemben.

Ott kezdődik, hogy a viselkedése hasonló lesz az elhanyagolt, sőt akár a hospitalizált gyerekekéhez. Igen, hospitalizást. Mivel ez egy nevelési deprimáció.
Tehát viselkedés zavarról indulunk. A terheltségtől függően (genetikai, egyéb családi stresszor) elmehet legalább hangulatzavarig, de akár személyiségzavar irányába is.

Az is elég valószínű, hogy a szexuális élete sivár, örömtelen lesz. Sőt a másik nemhez való kapcsolódása is sérült, majdnem lehetetlen. Elég, vagy soroljam még?

De szerencsére a gyermek egy csodálatos öngyógyító lény. Akár morzsákból össze tudja rakni a nemi identitását. TV, utcán látott dolgok stb. De azért ugye ezt ne hasolítsuk már össze azzal, hogy a szülő nevel.

A legrosszabb amit egy gyerekkel tehetsz, hogy magára hagyod ilyen fontos kérdésekben. Nem kell ezt erőltetni, elég, ha spontán nőként, a párod meg férifként viselkedik. Szinte mondani se kell, a gyerek majd látja.

nemfüggetlen nevelés... bha... Ranschburg forog a sírjában. :(((
Egyébként meg szinte megvalósíthatatlan az ötlet. Tehát a szülőknek is ki kell herélni a saját viselkedésüket, egészen addig, hogy mindkettőjüknek uniszex színű a fogkeféje. :DDD

(#124) tildy

Jajj... tildy... tildy... alap dolgokkal nem vagy tisztában. Egy gyereknek nincs ilyen jellegű belső késztetése. Nincs. Majd lesz. Először utánoz, modellt követ, jutalmakat keres, bűntetést kerül el. Majd ahogy fejlődik - ehhez kell idegrendszeri fejlődés is - kialakul a belső késztetésre való képessége.

Igen, a hétköznapi embernél ez pont így működik, mint egérnél, hogy először a gyerek fél a taslitól, majd látja apától, hogy kell viselkedni, majd eljön az idő, hogy meg van róla győződve, hogy ez így helyes, ezt ő is így akarja. Vagy alakít ezen és máshogy akarja. De egy kicsi, néhány éves gyereknek erre nincs se képessége, se ismerete, se semmije. :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#131) Avicularia


Avicularia
veterán

Valaki adhatna tanácsot,mert én nem értek a gyerekneveléshez.
Mit csinálna egy olyan lassan 15 éves gyerekkel,akit 3 évig az apja nevelt,aztán szeptemberben egy hónapot előzetesben ült, mert a gyerek őt is feljelentette gyerekbántalmazásért. Nem is alaptalanul,de senki ne gondoljon agyonverésre,csak már nem bírt vele. Ekkor került a gyerek hozzánk ,aki teljesen kezelhetetlen,megveri az anyját ha bármi olyan történik ami nem tetszik neki. Rászólni pláne megütni nem lehet,mert ha szóba hozom akkor a képembe röhög és közli,hogy gyere üss meg és ülni fogsz.
Kellemes volt múltkor az élettársamat az ügyeletre vinni,mert úgy megverte a kölyke,hogy nem tudta mozgatni a kezét.
Minden meg lett tőle vonva a nevelési tanácsadó javaslatára,aki szerint itt a kölyköket csak anyagilag lehet büntetni,más lehetőség törvényileg tiltott.Nincs zsebpénz,nincs mobilfeltöltés,nem kap semmit ,de semmit nem ér mert nem érdekli.
Hála az égnek,most megint az apjánál lakik,remélem hamarosan intézetbe vagy börtönbe kerül.
Várnék ötleteket,ki mit csinálna vele.

(#132) D1Rect válasza Vakegérke (#128) üzenetére


D1Rect
félisten

Picasso festményei megtaperolásának tilalma és porcelán mütyűrök között nem érzed a különbséget? :U

De miért nem szabad megtaperolnia?
Az enyémnek szabad megnéznie, eddig nem tört el semmit.

Ha meg valamit nem szabad, akkor elmagyarázom neki, hogy miért nem.
Tökéletesen tisztában van vele, hogy nem megy le a járdáról, mert "autók jöhetnek" és megfogja a kezem.
Pont ma volt, hogy rászólt anyura egy kis kereszteződésnél amire ő oda sem figyelt.
Megáll, átveszi a kakaóstekercset és nyújtja a kezét, hogy "kezem-kezem".

Tudom, hogy ezek "ingyenes" dolgok amiket nem kell félteni, hogy tönkreteszi.
De mint mondtam, nem "egy buta kis sz*ros", hanem egy pici ember.
Tanítani kell, nem idomítani.

(#133) nincsisbéla válasza Avicularia (#131) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Szerintem érjétek el, hogy intézetbe kerüljön!

A másik verzió, hogy elüldözitek:
Ha jól emlékszem, ez Svédországban van, ezért nem tudom pontosan hogy jogotok van e ilyesmihez, de ha igen, akkor zárjátok ki, ne adjatok neki kaját, éjjel közepén egy vödör hideg vízzel öntsétek le stb...! :)

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#134) finest válasza tildy (#129) üzenetére


finest
őstag

Butaságokat irkálsz megfelelési kényszerről, idomításról, ráadásul Te kezelted Vakegeret hülyének. Ebből én azt szűrtem le, h neked a témához legfeljebb gyerekkori emlékeid vannak, az távolról sem gyereknevelés. Mindenkinek van valami heppje. Neki a porcelánfigurák. Neked is lesz, nyugi. Majd megírhatod, h mi az, ha észreveszed!
Vakegérnek piszok egyszerű letesztelnie, h mennyire sikerült a gyereknevelése, ha a gyerekei felnőttként is törődnek vele, netán elhordják hozzá az unokákat, meghívják magukhoz az ünnepekre, egyszóval keresik a társaságát, nagy bajt nem csinálhatott.
Mivel Vakegérke kb. két generációval, de eggyel biztosan, idősebb nálunk, nem meglepő, h másként gondolkodik a neveléssel kapcsolatos dolgokról.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#135) Algieba válasza Avicularia (#131) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez a gyermek nem tud szeretni. :( Esetleg egy profi pszichológus, aki fiatalkorúakkal foglalkozik, talán ő tudna segíteni. Különben meg marad számára a börtön, a lezüllés.

A tinédzsernek rendkívül súlyos érzelmi zavarai vannak. Az agresszív viselkedés mögött nemcsak egyszerű hányaveti bunkóság van, hanem az érzelmi élet teljes káosza.

Szerk.: nincsisbéla: Az éjszakai jeges vizes leöntés nekem is eszembe jutott. ;] Aztán gyorsan rázárnám az ajtót, hadd dühöngjön kedvére.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#136) D1Rect válasza Avicularia (#131) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért 15 év alatt keményen el lehet rontani egy gyereknevelést.
Amikor megtámadja az anyját, akkor valami nagyon nincsen rendben.

Gondolom a legutóbbi támadásról van a látleletnek megfelelő dokumentáció.
Bentlakásos iskola FTW.

(#137) Avicularia válasza nincsisbéla (#133) üzenetére


Avicularia
veterán

Sajnos semmi ilyet nem lehet csinálni.Amikor kihallgatáson voltam és megkérdezte a rendőrnő,hogy mondtam-e olyat hogy intézetbe kerül,és igent válaszoltam,akkor azt akarta jegyzőkönyvezni,hogy megfenyegettem a gyereket :U
Elvileg nem is kiabálhatsz a gyerekeddel

(#138) Vladi válasza Avicularia (#131) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nehéz ügy ez már 15 évesen. :(
De nem elveszett azért. :)

Mondjuk kezdjük azzal, hogy nem börtönbe meg egyéb helyekre kívánod, hanem akarsz is a javára tenni. :U

Egyébként van bármi pozitív ebben a gyerekben? Naa! Biztos eszedbe jut valami. :)

(#135) Algieba

b@szhatod a pszichológust, ha a gyerek egy milimétert se akar változni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#139) D1Rect válasza Avicularia (#137) üzenetére


D1Rect
félisten

A gyerek kiabálhat és verekedhet?
Nanemá.

(#140) Avicularia válasza D1Rect (#136) üzenetére


Avicularia
veterán

Van persze látlelet,hetente jönnek papírok a rendőrségről,verekedés,lopás,drogot is kipróbálta már.De amíg nincs 15,addig sajnos gyerekkorú. És tudom,hogy nem hiszitek,de itt sokkal nagyobb a bürokrácia mint otthon,hiába mész bárhova,csak bólogatnak és színes grafikonokat rajzolgatnak a meetingeken ,ahol megbeszéljük valami gyereknevelési tanácsadóval,hogy mit kéne tenni,de nem csinálnak semmit.Csak akkor ha te bántod a gyereked.
Bántalmazás nem kerülhet szóba,mert azt ugye nem kell senkinek ecsetelnem,hogy jársz bármelyik országban a börtönben,ha gyerekbántalmazáséért ülsz.Ezt nem szeretném megtapasztalni,ha egy mód van rá.

Dede,neki lehet,őt nem vonják felelősségre,mivel gyerekkorú.

[ Szerkesztve ]

(#141) Avicularia válasza Vladi (#138) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem,nem akarok a javára tenni. Amint betöltötte a 15-öt és bármit megtudok róla,azonnal feljelentem.Már vége a viccelődésnek.
Kíváncsi vagyok te mit kívánnál annak az embernek,aki bántja folyamatosan azt akit szeretsz és te tehetetlen vagy.

(#142) D1Rect válasza Avicularia (#140) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem hiszem el, hogy ha veszélyeztet a gyerek akkor nem védheted meg magadat.
Egyébként bentlakásos iskola.

(#143) Vakegérke válasza Vladi (#130) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már Ranschburg Jenő...

Nem tudom, hogy igaz-e, állítólag verte a gyermekeit. Ha nem így van, bocsánatot kérek tőle, talán hallja szavaim.

Nos, pont ő mondott érdekes dolgo(ka)t az erőszakmentes nevelésről.
Egy kislánynak az volt a feladata, hogy csirkéket neveljen, gondozza őket. Természetes dolog, hogy kötődött hozzájuk.
Ugye minden gyerek rosszalkodik, nem volt ez másképp a kislánnyal sem. Az atya egy ujjal se bántotta, de a kislánynak minden esetben le kellett vágnia egy csirkét, feldolgozni, megfőzni, és megenni.

Édes Istenem, az ilyen lelki terror talán jobb, mint két egészséges s*ggrepacsi?

D1Rect: Hogyne érezném a különbséget. De ugye van a "nem szabad" törvény, amelyet egy gyereknek be kell tartania. Igazad van, tudnia kell a gyereknek, hogy miért nem szabad. Tudták. Tudták, hogy nem gumiból van, tehát törékeny, és ha Isten ne adja kiesik a kezükből, talán pótolhatatlan érték válik semmivé. Elhunyt nagyi kedvenc tárgya, stb. Tudták, ezért nem nyúltak semmihez.

Látom, elakadtál a buta kis sz*ros kiszólásnál. Jogos. De Te minek titulálnád azt az erőszakos kiccsákót, aki a reklámban szerepel? Én az ilyenekre vonatkoztattam nem túl hízelgő kiszólásomat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#144) Vladi válasza Avicularia (#140) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó, szertem most hagyjuk abba azt, hogy lehetne eltávoítani, meg börtönbe záratni meg hasonlók. Ebből megoldás sose lesz. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#145) Avicularia válasza D1Rect (#142) üzenetére


Avicularia
veterán

De,csak ez olyan mint otthon ha megvéded magad egy kisebbségitől. Valszeg te kerülsz sittre.
Értsd meg,elég ha gyerek nekimegy az ajtófélfának és hívja a rendőröket.Elég nehezen bizonyítod be,hogy nem te voltál.

(#146) finest válasza Avicularia (#141) üzenetére


finest
őstag

Írassátok be egy olyan szakmára szeptemberben, amihez affinitása van! Idehaza a hiányszakmákon elég jó az ösztöndíj és a gyakorlati helyén hamar megtanulhatja a felelősség, alkotás, elismerés fogalmait. Jót tesz majd neki.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#147) Avicularia válasza Vladi (#144) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem válaszoltál a kérdésre,hogy mit tennél azzal aki folyamatosan bántja azt akit szeretsz

(#148) Algieba válasza Avicularia (#145) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Azért ez a verekedő, dúvad tini elég durva. :Y

Öten vagyunk testvérek, eltérő lelki alkattal, de soha eszünkbe nem jutott, hogy kezet emeljünk tökéletlen, esendő szüleinkre. Egymást se ütöttük meg. A fizikai bántalmazás anyánk stresszoldási technikája volt. Lelke rajta. Bár lehet, hogy pont anyánk szolgáltatta a tanulságos negatív példát, és miatta nem lettünk verekedősek. Minden rosszban van valami jó.

Szerk.: Avicularia: Sajnos, te a tini szemében egy fölösleges kolonc vagy, egy akadály az anyai szeretet útjában. Érzelmi roncsként képtelen a szeretetre, amire pedig mindennél jobban vágyik. A bántalmazó gyerekek azért ütik a szüleiket, mert csak így képesek közel kerülni hozzájuk! Az anyja, az apja elképesztő hibákat követhetett el. Egyáltalán akarták a gyermeket? Mikor váltak el? A gyerek megkapta a kellő bizalom adagot kiskorában? Mindennek van oka, és gyakran megszépítjük, elfelejtjük a saját hibáinkat.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#149) Avicularia válasza finest (#146) üzenetére


Avicularia
veterán

haha,isklolába sem jár
Általában 10-11kor felkel és besétál az iskolába ahol a kávézóban álldogál a barátnőivel.
A tanároknak természetesen nincs joguk arra,hogy a gyerekeket betereljék az órákra,azért mindenki azt csinál amit akar.
Bár mint írtam,innen is kirúgták és most egy speciális iskolába jár ,egy óra kocsival Malmötöl,és minden reggel jönnek érte autóval,hogy odavigyék.
Szerencsére lassan egy hónapja az apjánál lakik,úgyhogy egyelőre levan a gond tudva.

ja és olyan hülye,hogy elvileg nyolcadikos (itt 9 osztály az általános) de ebben a spec iskolában visszarakták hetedikbe,mert írni olvasni alig tud

[ Szerkesztve ]

(#150) D1Rect válasza Vakegérke (#143) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nem szabad", de miért?
Mert te azt mondtad, vagy azért mert van valami értelme?

"De Te minek titulálnád azt az erőszakos kiccsákót, aki a reklámban szerepel?"
Reklámszereplőnek.

(#151) Vladi válasza Avicularia (#147) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, hogy ez a kérdés? Azt hittem már valami megoldást keresünk a lány viselkedésére.

Akkor viszont nincs válaszom szorri. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#152) finest válasza Vakegérke (#143) üzenetére


finest
őstag

Meglepve olvasom itt, h Ranschburg véleménye tökéletesen összhangban van azzal, amit a verésről fentebb írtam, ti. a verés, ha aggodalom kifejezése, megérthető: [link]

Más, nem túl megnyugtató, h a fizikai kényszer az iskolásokkal szemben alkalmazhatóvá válik, mintegy társadalmi igényként, sőt az egyén és a társadalom jól felfogott érdekében, ha a tanköteles korú gyereket vissza kell terelni az iskolapadba: [link]. Inkább ezen akadjatok ki, ne Vakegérkén!

Avicularia: Szomorú. Segítsétek hozzá, h valami szakmát megtanuljon, nem tudom hány éves kortól lehet arrafelé, de az, h újrajáratják vele az előző évfolyamot, biztos nem segít, csak még jobban utálja a sulit.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#153) Vakegérke válasza D1Rect (#150) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem szabad, mert a szülő azt mondta. Korlát, amelyet tilos átlépni. Feltételezhetően nem vitatod, hogy azért egy szülő kicsit többet tud a világról, káros hatásokról, következményekről, mint egy gyerek. Ha pedig a szülő azt mondta, hogy nem szabad, akkor tilos.
Van értelme megtiltani a gyereknek, hogy megfogja a parazsat, ne piszkálja a darázsfészket, ne nyúljon pótolhatatlan, törékeny tárgyakhoz. Ha akkor nem is fogja fel a miérteket, hiába magyarázzuk, értelme fejlődésével rájön, hogy nem önkényuralom áldozta lett, amikor engedelmeskedett akaratunknak.

Te még sose láttál hisztiző kölyköt? Én már igen. Egy zacskó csipsz miatt hatalmas patáliát csapott le, amit aztán az anyja eredeti szándéka ellenére mégis megvett.
Na, mi lett a vége?
Szétrántotta a kiccsákó a zacsit, egy marékkal benyomott belőle, aztán unottan dobta a maradékot anyu szatyrába.

Értem én, hogy szereti az ember a gyermekét, jól is van ez így. Ki ne szeretné? De a vadhajtásokat muszáj levágni. Feltéve, hogy az ember nem akarja, hogy elkanászodjon. Annak még soha nem lett jó vége.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#154) D1Rect válasza Vakegérke (#153) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nem szabad, mert a szülő azt mondta. Korlát, amelyet tilos átlépni. "
Ez egy kapitális baromság.

"Feltételezhetően nem vitatod, hogy azért egy szülő kicsit többet tud a világról, káros hatásokról, következményekről, mint egy gyerek. Ha pedig a szülő azt mondta, hogy nem szabad, akkor tilos."
Igen, a szülő többet tud és az lenne a dolga, hogy ezt a gyereknek is megtanítsa. Elmagyarázza, hogy mi-micsoda, mi-miért van, stb.

Az "én azt mondtam"-ból semmit nem tanul a gyerek.

"hatalmas patáliát csapott le, amit aztán az anyja eredeti szándéka ellenére mégis megvett."
Nem kell hagyni, hogy bármit elérjen a hisztivel.
3. alkalom után megunja.
Ha anyu mindig enged a hisztinek mert nem akarja bevállalni a "cikit", hogy vergődik a gyereke akkor IJ.

(#155) Vakegérke válasza D1Rect (#154) üzenetére


Vakegérke
veterán

1., Be kell látnom, én egy kapitális barom vagyok. :)
2., Egy szóval se mondtam, hogy nem magyaráztam el gyerekeimnek a mit, hogyant, és miérteket. Ellenkezőleg, említettem, hogy sokat beszélgettünk. Bizonyára nem céltalanul. Habár "csak úgy" ment a traccsparti, de elég tudás rakódhatott le a gyerekekben.
3., Ha a gyerek tisztában van vele, hogy szülei bölcsebbek, mint ő, és bízik bennük, akkor bizony elég az "én azt mondtam" szöveg.

Új bekezdéseddel azonos hullámhosszon vagyunk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#156) Gergő_ válasza Avicularia (#131) üzenetére


Gergő_
őstag

Pszichológushoz elvinni. Korábban olvastam a neten egy magyar pszichiáter blogját aki Svédországban él, keress rá hátha tud segíteni, merre hogyan...

(#157) Raucher válasza tildy (#119) üzenetére


Raucher
tag

Kerdes: mi rossz tortenik , ha nemfuggetlen nevelest kap?

Megfosztod az életkornak megfelelő ismeretanyagok elsajátításától.
Hogyan fognak ezek a szerencsétlenek férfivá vagy nővé nőni?

Már három éves korban - sőt még előtte - eldől, melyik nemre jellemző viselkedést vesz fel a gyermek. Utána már csak bohóckodás ez a nemtelenítési kísérlet.
Elkezdett hasonlítani a világunk, Anthony Burgess - A Clockwork Orange (Gépnarancs) könyvében megálmodott társadalomra. Tessék elolvasni

Igazán sajnálatos a te eseted. De neked sem az hiányzott, hogy nemfüggetlenül neveljenek.
Neked valójában azt hiányzott, hogy egy hozzáértő szem, időben szóljon a szüleidnek.
Kedves szülők. Tildyt egy kicsit másként kell nevelni, mert .....
Erre, egy bizonyos IQ és szocializálódás szint fölött, a szülök értelmesen reagálnak.
Ennyi.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#158) Avicularia válasza finest (#152) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem akar semmit tanulni,megmondta az anyjának,hogy nem fog iskolába járni és el kell,hogy tartsa.Sajnos 18 éves koráig köteles vagy eltartani a gyereked itt ,bármi is legyen.

(#159) tildy válasza Vladi (#130) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy epp akkor csinalja majd, mikor a szulo nem latja/ vagy a bunteteskevesbe valoszinu. Nem butak a gyerekek :U

Az ominozus magnofelvetel kb 4 eves koromban tortent, szulok katonai eskun, nagyi vigyazot ram. A magnofelvetel pedig megorizte a mondataim :) Lehet en latom rosszul, de nagyonis tudhattam, mikor nem kapok erte buntit:D Ha tenyleg az lenne , amit irsz, akkor szinte minden gyerek egy tunderi angyal lenne, es sosem rosszalkodna. Ez azert nem igy van.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#160) Vladi válasza tildy (#159) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó hagyjuk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.