Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Utcai cipőt venni?

Hozzászólások

(#1) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Tiszát ne.... egy kalap szar évek óta sajnos. Szlovákiában készülnek már, nem is itthon és a minőség a béka segge alá csúszott miközben az ár évente 2x szezonváltáskor egy ezressel felfele...

(#2) bakter24


bakter24
őstag

Üdv

Most egy ilyenem van, és előtte is Newfeel cipőm volt, azt most nem találtam, de már amúgy sem lehet kapni. Ez a városi walking kategóriában induló versenyző, az elődjét 4 évig használtam, és nagyon jól bírta, nem ment szét, nem repedt a talpa, semmi ilyesmi. Mikor végül lecseréltem (nem ment szét, csak melós cipővé vált) egyből ezt a márkát kerestem. A Decathlon forgalmazza.

A mostani 1 éve van meg, tudom ajánlani bátran, a keretedbe abszolút belefér ez a kategória. Sosem volt kényelmetlen, nem izzad a lábam benne, gyaloglásra kiváló.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Kíváncsi vagyok, úgyhogy feliratkozom a topicra.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) petipetya válasza bakter24 (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem egy ilyen Landrover túracipőm van a városi gyaloglásra: link

Tavaly ősszel/télen és idén tavasszal sokat viseltem - egyenlőre bírja. Azóta viszont duplaannyit gyalogolok napi szinten, így ha szétesne, akkor megnézném magamnak ezt a Borzát is.

A héten még a nyári sportcipőt viselem, de lassan át kell állnom a melegebb lábbelire.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Kolondrum válasza vwpolopg (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

A talpuk kopik el nagyon gyorsan. Bnőm régi tiszája még ma is cipő az más volt.

(#6) sutszi


sutszi
veterán

Én a Deicmann-ból a Gallus-t ajánlom. Évek óta ebből válogatok mert, tartós a felső része és még hónapok múlva is szinte újnak néz ki. A talpa nem a gagyi rácsos hanem telített mégis könnyű cipő kellően rugalmas. A legtöbb modell a sarok résznél megerősített. A gyárilag hozzá adott talpbetét puha, és bőr a felső borítása.
Itt a jelenlegi kínálat. Mivel szezonváltás van ezért még nyári cipők és szandálok is vannak, de ez ne tévesszen meg, több őszi/téli is van. Én már nézegetem melyiket veszem hamarosan.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7) vwpolopg válasza Kolondrum (#5) üzenetére


vwpolopg
őstag

Már nem csak a talp kopik gyorsan hanem ami tönkre tud menni egy cipőn az tönkre is megy rajtuk... Igen, a régi tiszák mások voltak, tudom jól, az elmúlt cirka 10 évet tisza cipőkben töltöttem. Az új szériák, mióta új talp anyagra váltottak (mióta a bw sport xxx helyett tisza van a taplra írva) illetve gagyi bőrre, semmit nem érnek... A budapest kollekcióról meg inkább nem is beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#8) 8th


8th
addikt

Ha van a közeledben sportdirect üzlet látogass el próbálj fel cipőket majd amelyik tetszik fotózd le a termék azonosítóját és rendeld meg otthonról webshopból. Rendszerint olcsóbb így mint az üzletben hátránya, hogy várni kell rá két hetet.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#9) emvy


emvy
nagyúr

Ecco. Lényegében végtelenségig bírják, azért szoktam őket kidobni, mert már túl kopottak.

while (!sleep) sheep++;

(#10) Samus


Samus
addikt

Lassan illene reagálnom a válaszokra, szerencsére jönnek a tanácsok, ennek örülök.
A Tiszát azért kérdeztem, mert pont ezt hallottam én is róluk, érdekelt mások véleménye is. Sajnálom, mert egy jó feltörekvő márka lehetett volna, a régi nagy névvel.

A Decathlon-t nem is néztem, mint lehetséges üzletet, most ránézve ki is szúrtam két modellt (Vans Chruchill és Reebok Rayen), de persze a pécsi áruházban szinte semmi sincs, és hiába az ingyenes csere, inkább felpróbálnám vásárlás előtt...

A Sportsdirect kiesett. A közelben a pécsi üzletek vannak, illetve helyben van Deichmann is, lehet ott kezdem a nézelődést, láttam pár szép darabot.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Én rég feladtam a minőségi cipő dolgot. Rendszerint a CCC-ben veszek 3 cipőt ami nagyjából 15 körül ki jön. Felváltva hordom őket, így kicsit tudok variálni alkalomhoz/ruhához illően, nem fáj a szívem ha szétmegy és így is kitartanak 2-3 évig. Régebben kínaival csináltam ugyan azt, csak mostmár a kínai cipők is majdnem elérték a "márkás" árakat miközben a minőségük szar.

Szóval ha van a közeledben akkor ajánlom less be oda is, elég jó cipők vannak mind kinézetre, mind minőségre és jól is bírják ahhoz képest. Én pl 4000-ért vettem egy sima fekete sportcipőt, semmi csicsa, de nagyon kényelmes, jó a talpa is és 1 év után is kifogástalan.

Amúgy ha nincs sok pénzed rá szerintem jobban jársz több olcsóbbal, mert állandóan ugyan azt kell majd hordanod ami nem hátrány. De ez persze csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) 426os válasza nemlehet (#11) üzenetére


426os
őstag

+1 a CCC-re, néha vannak egész pofás darabok, de ki kell fogni. Tartósságra meg annyit, hogy kb egy időben vettem egy 20k körüli Sketchers-t és a CCC-ben egy 5k-s cipőt, az utóbbi teljesen egyben van még, míg a Sketchers-nek pár helyen már elvált az orra. Ráadásul kényelmesebb is az olcsóbbik. Én is mindig gondban vagyok, mikor cipőt kell vennem, mert többnyire valami elegánsabb utcai fazont keresek megfizethető áron (<20-25k), de vagy bazárian rondák amiket látok vagy kényelmetlenek, esetleg látszik rajtuk, hogy 2 hét múlva szét is fognak menni. Deichman-ban volt olyan, hogy alá néztem a talpbetétnek egy cipőnél és már a boltban tiszta rozsda volt a benne lévő fém merevítő. Dobtam is el azon nyomban...
Azt látom, hogy lassan eltűnik a vállalható középkategória és az ember vagy olcsót vesz (<10k) 1-2 évente vagy benevez a drágább (>30k) kategóriába. Egyelőre nem vagyok meggyőződve, hogy jobban járnék az utóbbival, de az olcsók között meg mindig rengeteget kell keresnem, mire találok egy normális darabot.

[ Szerkesztve ]

.

(#13) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

13-14 körül lehet venni jó Adidas-t, jelen pillanatban én is azt nyúzok már egy éve és azon kívül, hogy néha le kell pucolni semmi baja nincs.
Előtte Nike és Puma cipőim voltak hasonló árkategóriában, de a Nike cipőimön mindig kijött valami probléma, a 3 éves puma cipőm még a mai napig jó szolgálatot tesz, pedig az nincs sajnálva.
Mellesleg nekem kicsit kényelmesebb is a mostani Adidasom, szóval tudom neked ajánlani :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#14) villamos


villamos
őstag

Én Ipoly cipőt használok, ezeket a MÁV -osok kapják, de el szokták adni :D . Van többféle fazon, magas szárú csatos surranó, de van sima bokacipő is. Egészen jól bírják a gyűrődést, legalábbis azok, amelyeket használok, bár néha előfordul, hogy egy idő után elreped a talpuk. Meg néha a cipőfűző adja fel a harcot...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15) petipetya válasza 426os (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Haverom a CAT márkára esküszik. Általában 5 évig tudja hordani utcai használat során úgy, hogy a tél kivételével mindig az van rajta. Nekem ez már túl drága lenne, persze ha a 30 ezret elosztom 5-el, akkor éves szinten 6 ezer Ft nem pénz érte.

"nincs rá lezsóidő"

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

A deichmanból max zoknit, nekem nem sikerült hordható cipőt venni ott.
Nike vagy Adidas, ha kell a brand.
Idén nyár elején rendeltem a Decathlonból olcsó cipőt(szegecses a bicikli pedál), megdöbbentően jó a 3eFt-os árához képest, a 4eFt-os meg kifejezetten alul van árazva.

(#17) shteer


shteer
titán

Nike Cortez-t vajon miért nem kapni már évek óta egész Európában?
Csak hamisítványt.

..szerintem jónak tűnik

(#18) Penty válasza bakter24 (#2) üzenetére


Penty
tag

Csatlakozom én is a Newfeel cipőt ajánlókhoz. Én most egy ilyen feketét és egy ilyen barnát használok a munkába járáshoz már bő fél éve. Kemény 3000 JMF-ba kerül egy-egy ilyen cipő és eddig meglehetősen tartósnak bizonyulnak. (kopp-kopp)
Kiszámoltam, hogy jobban járok ezekkel, mintha a szokásos 10-15000-be kerülő cipőket venném, mert azok sem bírják jobban (főleg a talpuk), mint ezek az olcsó, de minőséginek tűnő Newfeel cipők.
Nagyon idegesítő tud lenni az, mikor elkopik egy év után és kilyukad a cipő, mert ilyen rácsos kivitelű a talp, nem pedig tömör. Hiába vastag egy cipő talpa, ha a földdel érintkező része alig 2-3mm vastag, felette meg 2cm-nyi rács van...

(#19) fi:zi'k válasza Samus (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha már Deca, én kb egy-másfél éve vettem ezt ott. Élőben sötétebb barna.
A fehér talprészért nem rajongok, mert azonnal meglátszik rajta bármi kosz, de mivel kulturáltan néz ki és nem is volt drága, így megvettem. A talpa egyelőre nem különösebben kopik, de a lapos kialakítása miatt kevéssé alkalmas nagy távokra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) XSiGma válasza shteer (#17) üzenetére


XSiGma
aktív tag

FB,KRG Sneaker Warehouse csoport,néha felbukkan 1-1 Cortez.

(#21) 8th válasza shteer (#17) üzenetére


8th
addikt

Nekem az a nagy szívfájdalmam, hogy azt a régi klasszikus Puma bőr sportcipőt (a felsőrésze 1:1 GV Special csak vékonyabb a talpa) nem gyártják már. Bokasüllyedésem van ikszlábam és ezek mellé nem gyenge túlsúlyom de 5évig húzta pedig "éjjel nappal" a lábamon volt. Eddigi legjobb cipőm volt. Körbenéztem külföldi oldalakon de sehol nem találtam már meg. :(

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#22) sutszi válasza 426os (#12) üzenetére


sutszi
veterán

Pont erről beszéltem...de ezt más márkánál más boltban is megnézheted. Rácsozott üreges talpú fém merevítővel a tetején majd egy (nem vicc) kartonlap betét végül egy egyszerűbb puha talpbetét. Ilyet láthattál ott. Na ezt el kell kerülni!!! Ilyennel volt dolgom nekem is évekkel ezelőtt... max fél évet bírtak ezek a cipők... Csak az általánosítás helyett inkább kicsit körbenéztem a boltban, mert nem minden cipőt ugyanolyan anyagból és technológiával gyártanak.

Reno boltban pl bama-tex néven full ugyanazt a cipőmet megtaláltam mint a deicmannba gallus (gallutex néven) Az előbb megnéztem pár ECCO cipőnek a képét. Egyértelmű volt pár modellnél az anyaghasználatban az átfedés...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23) mustang08


mustang08
aktív tag

És mit egy munkavédelmi cipőhöz?
Itt van például ez. Sztem. teljesen vállalható a kinézete, legalább is én hordanám, és egy ilyen cipőnek biztosan bírnia kell a strapát. Én is mostanában akarok vásárolni lábbelit ugyanebben az árkategóriában, és biztosan be fogok nézni egy-két munkavédelmi boltba, hátha találok valami szimpatikusat.

(#24) khes


khes
tag

Pumát vegyél, nekem évek óta olyanokat hordok, eddig egyben sem csalódtam! Adidas-t viszont semmi esetre se vegyél, azok kényelmetlenek és rossz minőségűek is.

(#25) Shinjike87 válasza sutszi (#6) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Azok a Gallusok tényleg nem rosszak, de nem akarom elhinni, hogy a Deichmann folyamatosan csökkenő minőségű valamivel olcsóbb cipői mellett ezen típus tartóssága egyenes arányosságban állna az árával. Utóbbi időkben mindig csalódtam ebben a boltban, már nem merek náluk vásárolni. Mindenki viszi vissza a cipőket cserélni/levásárolni pár hónap után. Mennyi ideig hordasz egy ilyen cipőt, és mennyit gyalogolsz benne?

[ Szerkesztve ]

(#26) GZoli7 válasza mustang08 (#23) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nézz be a Sportsdirect-be. Nagyon frankónak látszó Dunlop munkavédelmi cipők vannak.
Jóval olcsóbbak is, mint amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#27) sutszi válasza Shinjike87 (#25) üzenetére


sutszi
veterán

Az egyik ilyen cipőbe tavaly legalább 1100-1200km-t tettem bele. Ennyit tudok fixen belőni, hogy mikor merre. De ezen kívül még voltak olyan távok amiket nem tudok mert alkalmi jellegű volt... De azt most idén ősszel is fel tudom húzni. A talpbetétet cserélem benne, mert azt felemésztettem...

Én nem ajánlok minden cipőt onnan...Voltak még sokkal régebben Memphis One, meg más olcsóbb 5-8 ezres kategóriás márkáik amiket tényleg pár hónapon belül vissza kellett vinni. Bosszús voltam sokszor az egész ügyintézéses fintorgás miatt. Egyszer vettem ott valami szintén hasonló árú bakancsot, erre december közepén menet közben a sarok résznél úgy elvált a talpa, hogy éreztem a hideget és akkor tűnt fel, hogy kilógok belőle amikor lépek... Amit egyébként hirtelen nem is tudtam úgy becserélni, hogy egy másikat hozzak ki mert addigra teljesen lerámolták a boltot az ünnepi éhezők viadala miatt. Így visszaadták az árát. Ami tök jó, de inkább lábbeli kellett volna. De vannak kínai sztorik is bőven, a félbe repedt talpakról...

Ezek az esetek tanították meg a leckét. Ha sokat** gyalogolsz akkor venni kell egy rendes cipőt ami nem sz@r.

Aztán ezt untam meg és vettem egy 13-15 ezres Gallus-t. Azóta meg csak ezeket... Persze olvastam már olyanról is akinek baja volt vele...Nekem még egyszer sem az utóbbi években. De meg kell nézni mert nem minden modell jó azokból sem. Láttam már rácsos merevítős típust is... Én mindig megemelem a kivehető talpbetétet és a fehér öntött anyag ami a szélén a felső/oldalsó részekhez van varrva akkor okés. Ha nem szedhető fel, vagy láthatóan papír azt hagyni kell. Ha nagyon érdekel tudok róla fotót is lőni...

**Ahová lehet gyalog megyünk. Nálunk a tömegközlekedés ritka. Nincs rá szükség. Én melóba 2-szer oda-vissza megjárom mert ebédelni is hazaugrok. Mivel 1-km a távolság ezért ez napi 4 km. Ehhez jön még heti 5-10km a vásárlások miatt... Jelenleg ez kb a fix táv. Most nyáron vettem egy kifejezetten szellőző típust, mert az extrém melegben nem akartam megfőni. Szintén Gallus...egy szellős változat. Rendben van...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28) Simi87


Simi87
senior tag

CCC, Deichman, Playersroom ügyben nézz körben a tékozló homáron. Én most főként drága Nike-okat hordok, de nem valami tartossak. Puma, Vans, Globe elég tartós. A Globe cipőm kb. 3 éves, és olyan mint az új. Sbeakerhead vagyok, kérdezz nyugodtan. :)

(#29) oszi666


oszi666
őstag

A tiszát kerüld el messzire. Nekem három volt eddig, azzal a felkiáltással, hogy, na, ez elvileg nagyon minőségi, tartós lesz faszán néz ki, és még magyar is!!! hát ebből csak a faszán néz ki igaz. Egy évet se bírtak ki.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#30) Simi87 válasza oszi666 (#29) üzenetére


Simi87
senior tag

Soha nem volt Tisza lépőm, se semmi jót nem hallottam még róla.

(#31) 426os válasza Simi87 (#30) üzenetére


426os
őstag

Vannak fanatikusok, akik mindig azonnal mennek az új modellért...

Azt hiszem ránézek majd a Gallus-okra, meg kinézek a Decathlonba valami egyszerűbb utcai cipőért, szimpatikusnak tűnnek, amiket linkeltek korábban.

[ Szerkesztve ]

.

(#32) Dhampir


Dhampir
félisten

A Super Pumába is érdemes lehet benézni, habár a Decathlonos cipőárakkal nem tudnak versenyezni:

Super Puma Cipőbolt Facebook

Super Puma megközelítése

Super Puma kirakata

Az Alföldi Cipőbolt némelyekben drágább, de egy-két jó cipő előfordul náluk:

Alföldi Cipőbolt honlapja

Alföldi Cipőbolt elérhetősége

Alföldi Cipőbolt Facebook

[ Szerkesztve ]

(#33) Simi87


Simi87
senior tag

új modellből csak az Adidas yeezy boost 350-et várom, de 200.000.-et nem adok érte. De egy 100-ast bármikor.
Pedig nem szeretem az Adidasokat, barátnőm nagy Adidas fan, de most ő is Nike-ot vett legutoljára.
érdemes a BP Shop akcióit is figyelni. Múltkor Huarache black-black-et sikerült 25.000.-ért vennem, ami mindenhol 40 körül van.

(#34) Shinjike87 válasza sutszi (#27) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Köszönöm a válaszodat, kezdesz meggyőzni. Pont ezek miatt a Memphis One daraboktól kapok frászt, 2-3 hónap után kuka, és már 7000 körül vannak a valahogy kinéző darabok... De nem egyet látok Nike, Adidas cipőt visszavivő embereket a pénztárnál. Én ezt el akarom kerülni, nincs pofám, sem időm 2 havonta visszavinni a cipőket, hiába tudom, hogy megérdemlik. Viszont nem tudom elképzelni, hogy mit nézzek a betét alatt, mitől gagyi, és mitől jó, mert a sajátomban semmi furát nem látok, pedig ez is egy olcsó CCC-s. Nagyon szívesen várom a fotókat! :)

(#35) sutszi válasza Shinjike87 (#34) üzenetére


sutszi
veterán

Most hirtelen egy képet tudok lőni. Ha ilyet látsz a talpbetétet felemelve akkor az a jó. Minden amit a képen látsz teljesen normális. A barna pöttyök a varratnál megerősítés.
Ennek a cipőnek látod a belsejét. A weboldalon a második képen felülről látszik a sötétbarna talpbetét aminek az alsó fele zöld szivacsos anyag. Ezt a felemeled és a fenti képet fogod látni. Azért linkeltem a cipőt, mert ha ezt megkeresed és megnézed a boltban akkor, után tudni fogod mit keress a többi modell esetén.

Ami még fontos, hogy impregnáló használata kb kötelező... Sokat számít a cipő megóvásában.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36) DeFranco


DeFranco
nagyúr

most találtam egy office shoes-ös kupont, 15k feletti rendelés esetén ad 3k kedvezményt. ha esetleg kell szólj, pár nap múlva lejár (07.18-án kaptam és 60 napig érvényes)

(#37) Shinjike87 válasza sutszi (#35) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Offba rakom már, mert eléggé eltájolódtunk téma szempontjából. :D

Most már értem... hogy a talpba magába van varrva, nem pedig a talprész a cipő falába. Mert én csak olyat láttam. Két cipőm van, a korábbi Memphis, ide használom bentre melóba. Annak betétjét felemelve valami vékony fehéres réteg van, de az le is van ragasztva, nem tudom felszedni. Az ilyet akkor hanyagoljam, ha nem vehető fel, gondolom. Oké. Bőrápoló, tisztítás játszik mindig, ezt az impregnálót még nem ismertem. Igazából az a baj, hogy orr rész körül, ahol hajlik a cipő, mindig elválik a gumi talprész a cipőtől, és idővel egyre nagyobb lesz, eltörik, stb. Vagy még a másik eset: saroknál belül elkopik az anyag. Pedig rendesen bekötöm a cipőfűzőm, nem mozog benne a lábam... De azt már megtanultam, hogy szivacsos sarkút nem szabad venni, mert az rögtön kiszakad és a sarkadnál szétfoszlik az egész a g***be. Így mennek tönkre a cipőim. Manapság már nem válik le a talprész, ez is fejlődés. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) sutszi válasza Shinjike87 (#37) üzenetére


sutszi
veterán

Így van, pontosan ez a különbség a kettő között...
Azért is linkeltem a cipőt, mert kép/kód alapján megkeresed amikor a deichmann-ban jársz. Így lesz összehasonlítási alapod arról mit keress.

Az impregnálót szintén ott vettem, mert vásárláskor ajánlotta is az eladó. Azon kívül, hogy ápolja cipőt, némi vízlepergető hatása is van és a szennyeződések is kevésbé jelennek meg. Főleg téli cipőknél ajánlott, mert télen a savas/ónoeső maró hatású lehet. Télen a hóba beleszórnak sót, meg mindent... szintén nem a cipőd barátja... Ezért hasznos ilyesmi. Egy flakon kb 800-1000Ft. Nem tudom meddig elég...de hónapokban mérhető.

De most pl a nyári cipő lesz nemsokára kimosva és elrakva. Mosás után kap egy impregnálást, és akkor nem szárad ki, így nem is fog úgy törni az anyag.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39) meszi85


meszi85
csendes tag

Látom többen is felfigyeltek a munkavédelmi cipőkre én is ajánlom őket akár utcai használatra is.
Én Panda márkájút használok, kényelmes és strapabíró.
Márkákat pedig kár általánosítani, rengeteg típus, család, árkategória van egy márkán belül.
Mostanság kerestem salak, műfű focicipőt és kifejezetten ajánlom a Joma Top Flex családját ~10k már kapható. Ez egy spanyol márka (bár az enyém Kínában készült) főleg terem (futsal) cipőket gyárt.
Valódi bőr, velúr megerősítéssel nagyon könnyű és kényelmes.
Memphis One (Deichmann): érdekes mód nekem bejött az utcára.~6k
Landrover (Deichmann): bakancs, nagyon nem jött be. Repedezik a műbőr és a talp. ~8k

[ Szerkesztve ]

(#40) Shinjike87 válasza sutszi (#38) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Köszönöm a hasznos információkat, nagy segítségemre voltál! Mindenképpen megnézem magamnak azokat a Gallusokat. :)

(#41) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Nekem egy Etnies Verse Navy-m van. Tömören annyit tudok mondtani róla, hogy baromi jó vétel volt. Bőr felső rés, nagyon jó gumi talp, strapabíró orrvarrás.

Már két éve meg van, és a talpán csak minimális kopás van, a bőr része nagyon jó állapotban van. Csak ajánlani tudom.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42) Sztankoo


Sztankoo
csendes tag

Szep jo korai estet

En is cipot szerettnek venni de en kacsingatok a markas replikak fele csak nem tudom paran azt mondjak bar meg sose rendeltek ali-rol cipot hogy a kepeked direkt mas a pl a nike-nel a pipa de a le kuldott termeken normalis logo van
Nem tudom van e koztetek aki vett mar ali-rol ilyen replikat es mi a tapasztalat ugy nez ki mint a kepen vagy normalis haszonlit az eredetire

En amugy ezt neztem ki http://m.aliexpress.com/item/2024603196.html?ws_ab_test=201526_1%2C201527_1_40_71_72_73_39_74_75_37_38%2C201409_2&adminSeq=220104039&productId=2024603196&productId=2024603196&productId=2024603196&shopNumber=345672&productSubject=Promotional-Discounts-New-Lightweight-Breathable-Mesh-Of-Men-Casual-Shoes-Sneakers-Adult-Sports-Shoes-Men-s&productSubject=Promotional-Discounts-New-Lightweight-Breathable-Mesh-Of-Men-Casual-Shoes-Sneakers-Adult-Sports-Shoes-Men-s&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail lehet enyi penzer ez a ronditott verzio is meg eri

( bocsi a ékezetek miatt telefonrol voltam elnezest kerek)

Valaszokat elore is koszonom:))

(#43) D1Rect válasza Sztankoo (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Sok mindent vennék az aliexpressről, de cipőt azért nem. Mindennek van határa, még Kínának is. ;)

(#44) Simi87 válasza Sztankoo (#42) üzenetére


Simi87
senior tag

nem replika, hulladék hamisitvány. plussz, aki egy kicsit is ért a cipőkhoz az kiröhög az utcán.
inkább vegyél szerintem noname-et, mint hamisitványt.

(#45) petipetya


petipetya
nagyúr

Valamiről még nem esett szó. Tapasztalat alapján melyik az a márka, amely bőr, olcsó és mégis vízálló?

"nincs rá lezsóidő"

(#46) Shinjike87 válasza petipetya (#45) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Szerintem a három tényező kizárja egymást, tutira nincs ilyen. :D

(#47) 426os válasza petipetya (#45) üzenetére


426os
őstag

Ha impregnálod a bőrt, akkor kevésbé fog átázni, de dagonyába gumicsizma való.
Btw. én betértem múlthéten az Alföldi Cipő üzletébe és azonnal találtam is egy baromi jó cipőt, korrekt áron, de sajnos hamar vissza kellett vinnem, mert kikezdte az Achilles-inamnál a lábam. Elvileg valamit mókolnak vele és jó lesz. Remélem is, mert szimpatikus hely.

.

(#48) Gabson730


Gabson730
tag

adidas galaxy lea wide U U azt mondták bőr a sport factoryban, neten már persze nem az, az orrán kiválóan kilyukadt mind kettő :W fél év hordási idő alatt.. 12 K volt pedig FUTÓ Lets run!! :W
Tesómnak klasszikus fekete deichmanos nike ~12K a talpa eltaposódott a francba secc pec fél év... :W
memphis ~6k... :W bordás talp vékony elkopó gumival, 2 hónap alatt elnyalta az aszfalt
landrover ~7K... :W gyenge lyukadó orr, előzőhöz hasonló talp, 3 hó
british knights 10-12 K 2 cipő ... :W lyukadó textil orr
Puma ~14 K 2 évet bírt a súlyos tesómon! -update, alap fekete bőrszerű fehér-kék csíkos, lég v zselés talprész, csak az orra lett picit lyukas 2 év alatt :)
Landrover túra bakancs ~15 K NA, ez tart eddig fél éve, masszív télre :)

Na de nyárra :F
A legtöbb cipőnek minőségtelen hüvelyk ujjal benyomható a talpa, vékony műbőr vagy PU orra van, oda kell figyelni ezekre!

Most már munkavédelmi lesz 5K-ért és leszarom a márkákat meg az akciós sport factoryt!

[ Szerkesztve ]

(#49) customer114


customer114
senior tag

Szia,

Nem olvastam végig a hsz.-okat. Íme egy saját javaslat a kérdésedre:

http://www.decathlon.hu/C-207436-cipo

A 3000 ft-os cipői kényelmesek, 2 év garisok és jól is néznek ki. Én vettem múltkor mindből egyet. Kedvem szerint hordom felváltva és szinte ingyen volt.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Utcai cipőt venni?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.