Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Utcai cipőt venni?

Hozzászólások

(#27) sutszi válasza Shinjike87 (#25) üzenetére


sutszi
veterán

Az egyik ilyen cipőbe tavaly legalább 1100-1200km-t tettem bele. Ennyit tudok fixen belőni, hogy mikor merre. De ezen kívül még voltak olyan távok amiket nem tudok mert alkalmi jellegű volt... De azt most idén ősszel is fel tudom húzni. A talpbetétet cserélem benne, mert azt felemésztettem...

Én nem ajánlok minden cipőt onnan...Voltak még sokkal régebben Memphis One, meg más olcsóbb 5-8 ezres kategóriás márkáik amiket tényleg pár hónapon belül vissza kellett vinni. Bosszús voltam sokszor az egész ügyintézéses fintorgás miatt. Egyszer vettem ott valami szintén hasonló árú bakancsot, erre december közepén menet közben a sarok résznél úgy elvált a talpa, hogy éreztem a hideget és akkor tűnt fel, hogy kilógok belőle amikor lépek... Amit egyébként hirtelen nem is tudtam úgy becserélni, hogy egy másikat hozzak ki mert addigra teljesen lerámolták a boltot az ünnepi éhezők viadala miatt. Így visszaadták az árát. Ami tök jó, de inkább lábbeli kellett volna. De vannak kínai sztorik is bőven, a félbe repedt talpakról...

Ezek az esetek tanították meg a leckét. Ha sokat** gyalogolsz akkor venni kell egy rendes cipőt ami nem sz@r.

Aztán ezt untam meg és vettem egy 13-15 ezres Gallus-t. Azóta meg csak ezeket... Persze olvastam már olyanról is akinek baja volt vele...Nekem még egyszer sem az utóbbi években. De meg kell nézni mert nem minden modell jó azokból sem. Láttam már rácsos merevítős típust is... Én mindig megemelem a kivehető talpbetétet és a fehér öntött anyag ami a szélén a felső/oldalsó részekhez van varrva akkor okés. Ha nem szedhető fel, vagy láthatóan papír azt hagyni kell. Ha nagyon érdekel tudok róla fotót is lőni...

**Ahová lehet gyalog megyünk. Nálunk a tömegközlekedés ritka. Nincs rá szükség. Én melóba 2-szer oda-vissza megjárom mert ebédelni is hazaugrok. Mivel 1-km a távolság ezért ez napi 4 km. Ehhez jön még heti 5-10km a vásárlások miatt... Jelenleg ez kb a fix táv. Most nyáron vettem egy kifejezetten szellőző típust, mert az extrém melegben nem akartam megfőni. Szintén Gallus...egy szellős változat. Rendben van...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Utcai cipőt venni?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.