Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Következő a problémám. Pc bekapcsolását követően a weboldalak nem töltenek be, sebesség tesztet nem tudok futtatni, mert hibát dob. Automatikusan bejelentkező programok nem tudnak bejelentkezni. Majd eltelik egy pár perc, és normálisan működik minden. Szerintetek?

Ködzönöm

Ui.: Jelenleg sem tudok a UPC-vel beszélni, mert rendkívül magas a várakozási idő.

battletag: bossi#2666

(#502) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#501) üzenetére

Kap a gép normális IP címet?
IP cím alapján sem jönnek be az oldalak?
Más kliens eszközzel nincsen ilyen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#503) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni. Pénteken kaptam a szolgáltatómtól egy ilyen csudát, azóta szívok vele. Synology NAS-ról torrentezek, annak nem tudok portot nyitni rajta. Ipv4 már megvolt. Ha mindkét eszközön bekapcsolom az upnp-t, akkor akar portot nyitni, de az állapot error translate. Kézi nyitásnál nem történik semmi. A NAS-ont a BT TCP portja 16881, azt írom be külső-belsőnek a routeren port forwardingnál, de semmi.

(#504) Gubek-Einste válasza sabrinho (#503) üzenetére

Mit jelenet, hogy semmi?
Külső port teszt mit mond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#505) sabrinho válasza Gubek-Einste (#504) üzenetére


sabrinho
tag

Nem mennek a letöltések. Hogyan tudom a portot kívülről tesztelni?

(#506) sabrinho válasza sabrinho (#505) üzenetére


sabrinho
tag

Advanced port scannerel nézve nincs nyitva, csak a 139, 443, 445, 548

(#507) woodworm válasza sabrinho (#506) üzenetére


woodworm
veterán

Itt írd be a port számát.

(#508) sabrinho válasza woodworm (#507) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

E szerint nyitva van. Már az APS is látja. Mégsem megy a letöltés.

(#509) woodworm válasza sabrinho (#508) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltál több torrent oldalt is vagy csak egyről nem megy? Hónap eleje van, ilyenkor jönnek a tiltások az előző hónap "munkája" után.

(#510) sabrinho válasza woodworm (#509) üzenetére


sabrinho
tag

Egy torrent oldalt használok, nincs tiltásom, mivel NAS-van, mindent visszatöltök. Az egy szem letöltött és visszatölteni kívánt torrent is inaktív a torrent oldal adatai alapján.

(#511) woodworm válasza sabrinho (#510) üzenetére


woodworm
veterán

Kezdünk off irányba elmenne, de a trackerrel való kapcsolathoz nem szükséges a port forwarding. Ha nem lát az oldal, akkor annak más okai vannak. Nem akarlak rábeszélni, de a korlátozás tényét az oldalon kell ellenőrizni és nem a nas és folyamatos futtatással indokolni.

(#512) sabrinho válasza woodworm (#511) üzenetére


sabrinho
tag

Természetesen az oldalon ellenőrzöm, nem vagyok tiltva.

Mivel a hiba egyértelműen a Box pénteki beüzemelésétől áll fenn, a probléma szvsz nem offtopic. Ha UPNP-vel próbálkozom, error translate a portnyitás állapota a 16881-re.

[ Szerkesztve ]

(#513) Gubek-Einste válasza sabrinho (#512) üzenetére

Nem vagy IPv6 módban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#514) sabrinho válasza Gubek-Einste (#513) üzenetére


sabrinho
tag

Nem, megoldódott: https://prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_71247-71247.html köszi!

(#515) kultikus


kultikus
újonc

Üdv Mindenkinek!
Az előző hozzászóló problémájával azonos az enyém is. UPC connect box, IPV4, egyik torrent kliens esetében sem akaródzik visszatölteni. A Vuze hálózati tesztje hibaüzenetet jelez arra a portra, amit megnyit. A port forwardra és a triggeringre beállított portszámok esetén a box menüben error_translate üzenet a TCP-re és UDP-re is. Érdekes még számomra, hogy a német telekom sebességmérője az Edgevel nulla feltöltés, a Mozillával viszont mutatja a cca 20Mbit-et. Lehet, hogy valamilyen módon ez is kapcsolódhat a problémához. Ja, és a Vuze szerint van aki letölt, de nem tőlem egyik torrent esetében sem (és nem vagyok tiltólistán) Egyébként netezni csodálatosan lehet, azzal semmi probléma. A torrentek letöltése is száguld. Köszönöm a segítséget!

(#516) Amur


Amur
addikt

Connect Box-al nekem is az a problémám hogy mind a kábellel közvetlenül rácsatlakozott PC-n, mind a mobil eszközökön időnként -40-50perc, de van hogy csak 2-3 óránként-nincs net.(vagy csak éppen nem használtuk amikor elment azért érzékelem hosszabbnak)
Magától visszajön, de bosszantó hogy sokszor 1-2percre is megszakad..
Valami beállítással ez orvosolható(fix csatornára állítottam a 2.4-e wi-fit, érdemes ezt az 5gigással is?)?
Köszi!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#517) GSPLR


GSPLR
senior tag

Sziasztok!

Ez elmúlt napokban adódott egy kis problémám a WiFi-vel. Adott két azonos típusú mobil (P20) eddig tökéletesen működött a WiFi viszont a napokban mind a kettő random eldobálja, nem tud csatlakozni, hálózati hozzáférés megtagadva, hibás jelszó, stb... Csináltam a CB-n egy resetet, hiba továbbra is jelen. Állítottam a csatornán (11-esen volt), most az 5-ösön van és úgy néz ki stabil. Kérdésem, hogy van e valami program vagy valami, amivel meg tudom nézni melyik csatorna lenne a legideálisabb. A válaszokat előre is köszönöm.

Huawei

(#518) #05216000 válasza GSPLR (#517) üzenetére


#05216000
törölt tag

Androidon keress olyat, hogy wifi analyzer. Van belőle jó sok. Erre kb. bármelyik jó.
Viszont a jelenségből két dologra tippelnék: a valószínűbb, hogy lakótelepen vagy egyéb, zsúfolt helyen élsz és a 2.4GHz dugig van wifi eszközökkel, esetleg egyik-másik olyan adóteljesítménnyel megy, ami bőven meghaladja a hazai szabványban megenegedett értéket. Ha van rá lehetőség, villámgyorsan át kellene térni 5GHz-re. A P20 nekem nem sokat mond, ha a Huawei cucca, akkor merem feltételezni, hogy a mobilok képesek az 5GHz használatára, akkor már csak az a kérdés, hogy a UPC-s doboz tudja-e. Mifelénk még ritka az ilyen, de azért van pár. Viszont ott több a csatorna és a kisebb hatótáv miatt kevésbé zavarják egymást a szomszédok.

A rosszabb eset, hogy valamelyik környékbeli lakó hackernek képzetli magát és próbálkozik szorgalmasan.
De hacsak nem vagy valami nagyon fontos személyiség, akkor ennek talán elhanyagolható az esélye. :)

A legrosszabb, hogy esetleg hibás a UPC eszköze, mert azt reprodukálni épp akkor, mikor ott a szerelő, elég nehéz és úgy emlékszem, nem erősségük a rejtélyes esetek megoldása.

(#519) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nekem úgy tűnik, most kezdi beadni a kulcsot a UPC üdvöskéje. A config menüje egy gyalázat, percekig logol be, majd ha be is szenveded magad, akkor sem tölti be normálisan az almenü értékeit. Nem tudom átírni a jelszót, az 5 GHZ-re nem lehet csatlakozni, változatos hibaüzenetekkel szórakoztat (vagy semmivel), a legújabb például ez:

"
The service may be interrupted, temporarily inaccessible or encountered errors transferring data.
TRY AGAIN"

Köszi, aztán ezzel most kezdjél valamit. Néha olyan a pingem, mint az ökörhugyozás, egy két csomag eltűnik az éterben, stb. Szóval szerintem lassan kimúlik, én meg veszek helyette valami értelmeset, amit be lehet állítani, van benne VPN és hasonlók.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#520) Amur válasza Jackal2 (#519) üzenetére


Amur
addikt

A csomagveszteség és a ping nálam első perctől probléma vele...
Szóltam is érte, szoftvert frissítettek rajta, és újraindították, majd megjegyezték hogy hetente indítsam újra, az majd segít...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#521) Jackal2 válasza Amur (#520) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah, a Windows óta mindenen segít az újraindítás a trippert és a haránstüllyedést leszámítva:D A DNS gondot viszont megoldottam, lokális volt, de a menürendszer még mindig katasztrófa. Ahogy olvasom, a sebezhetőségekkel nem sokat lehet kezdeni, még modem módban is fennáll a probléma. Szóval vissza kéne adnom a szolgáltatónak, csak nem tudom....mert nem adnak helyette értelmeset.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#522) petfay


petfay
újonc

Sziasztok, egy kis segitseget szeretnek kerni. Kb. 1.5 eve hasznalok Connect Box-ot, viszonylag normalisan mukodik, nem nagyon volt vele baj meglepo modon, viszont csak wifin hasznalom es ugy eleg lassu (240-es netem van, wifin max. 60 jut belole, masik oldalon mindennek tudnia kene a sokkal tobbet - 1 telo es 1 laptop). Raknek ra egy rendes routert, mit javasolnatok? Olvasgattam mar a topicot, a korabbiak alapjan a Xiaomi Mi Router 3g szimpatikus (tobbek kozott az ara miatt is), de 30k-ig vevo vagyok barmire, ami legalabb megduplazza ezt a 60mbit/s-t, ami wifin erkezik (persze ha triplazni tud az sem baj, ha egyaltalan lehetseges/letezik olyan). Kabelen amugy tisztan hasit a 240, illetve a Connect Box hatotavja is elegendo, legtobbszor amugy is 1 szobaban vagyok a dobozzal :) Koszonom elore is a javaslatokat! :R

(#523) Gubek-Einste válasza petfay (#522) üzenetére

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#524) fuzics


fuzics
csendes tag

Szia,
hasonló kérdésem van mint Siletto kollégának.
Most kaptam a routert. 500 Mb/sec csomaggal.
5 Ghz-en kb. 300 Mb/s sebességgel megy, ez rendben van.
2.4G módban csak 50-60 Mbit/s látszik, a routertől 2 méterre.
Olvastam a topicban, hogy környezet stb.. de mégis hogy lehetne emelni a a 2.4 Ghz letöltést?

(#525) Gubek-Einste válasza fuzics (#524) üzenetére

Optimális beállításokkal talán lehet segíteni de ehhez ismerni kell a körülményeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#526) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,
Vettem én is egy routert(ac66u b1), connct box mellé, mert a router képességeit kicsit kevésnek tartom.
Kérdésem az lenne, hogy conncet boxot hogy állítsam be? Mit javasoltok?
Ha átbillentem modem módba akkor mi változik? IP--t fog osztani? Vagy csak switchként fog működni?
Tudom ezt kipróbálhatám, de sokan számítanak erre a netre, szükséges nem akarok több downtimeot okozni :)

(#527) zolee001 válasza jubilleum (#526) üzenetére


zolee001
őstag

Ha nem akarsz külön alhálót dupla NAT-al akkor marad a modem mod,jobban is jársz vele

(#528) jubilleum válasza zolee001 (#527) üzenetére


jubilleum
senior tag

én is így gondoltam.
Csak akkor switchelni fog még a connect box?
Vagy egy utp dugok a connectboxból a routerbe és ennyit ? melyik portját fogom tudni használni a connectboxnak ilyenkor?

(#529) zolee001 válasza jubilleum (#528) üzenetére


zolee001
őstag

Connect Box LAN portbol (amelyik a legszimpibb) Asus WAN portjába
Utána a routered bekonfigolod tetszésed szerint

(#530) jubilleum válasza zolee001 (#529) üzenetére


jubilleum
senior tag

Így a routeren keresztül el fogom érni a connectboxot?
és ha feltételes módban connect boxra modem módban több routert kötök? Akkor ki oszt kinek címet? Meg hány hálózat lenne?

(#531) zolee001 válasza jubilleum (#530) üzenetére


zolee001
őstag

Elöfizutól függöen kapsz egy második publikus IP cimet,vagyis régen igy volt
A vázolt felálásnak nem sok értelme van mivel 2 külön külsö ip-d lenne (mintha 2 net elöfizud lenne) igy belsö hálódat össze kellene routolnod a routereid között

(#532) 4Grider válasza jubilleum (#528) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha bridge módban van egy gw, akkor nem switch-el. Csak router módban lesz LAN a lan portjain.

(#533) jubilleum válasza zolee001 (#531) üzenetére


jubilleum
senior tag

köszönöm így már világos.
Még egy kérdés, ha szeretnék belépni a config felületére akkor az új router "mögül" eltudom érni a connectboxot modem módban?

(#534) 4Grider válasza jubilleum (#533) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. Erre a célra általában a 192.168.100.1 ip cím szolgál.

(#535) jubilleum válasza 4Grider (#534) üzenetére


jubilleum
senior tag

Szuper köszönöm! :)

(#536) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Ezt miért csinálja ez a drága modem. Szeretnék egy NAS-t beüzemelni,belépek jelszóval és kidobál.

A szolgáltatás valószínűleg megszakadt, átmenetileg nem elérhető vagy hibák tapasztalhatók az adatátvitelben.
PRÓBÁLJA ÚJRA

(#537) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
1. Egy tplink C5 1.2-őt nem érdemes lecserélni erre ugye? 300as net.
2. Ezt a cboxot hogy lehet bridgebe kérni?
3. Valakinek van wifi boosterje vagyis hogy wifin kapcsolódjon a tv a routerhez ne pedig lan kábelen (a visszanéznető adás miatt). Hogy működik ez illetve mennyiért adja a UPC? Vagy bekábelezik lannal az egész házat 3 tv-re min 100méteren mikor jönnek? :)
4. Ez a fiber power natolt? Ddns-t tudok használni ugye? Nas miatt kérdezem.
:R

[ Szerkesztve ]

(#538) fonok87 válasza bigdady (#537) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hej.
1. - Valószínű nem. Mondjuk mi anno csak szívtunk TP-Link routerrel, de az egy legolcsóbb kategória volt, egyszerre 4-5 eszköz lógott csak a wifin, és lehet hogy hibás szériát fogtunk ki.
2., 4. - Igen és igen :) Alapból IPv6 címet kapsz, ekkor nem lehet bridge módba állítani a CB-t. DDNS-t abszolút nem kezel, nekem az OMV NAS-on fut a kliens. IPv6 alatt nem tudtam megoldani, de abszolút nem értek a linuxhoz, elméletileg lehetséges (legalábbis no-ip.com-on láttam erre utaló beállításokat). Ha kérsz IPv4 címet (online felületen vagy telefonon), kapsz. Natolt, IPv6-ra visszaállni elméletileg nem lehet, erre a weboldal figyelmeztet is. Szerintem Neked DDNS, külső elérés miatt mindenképp érdemes egyből kérni IPv4 címet, bridge módba állítani a CB-t és marad minden a régi kerékvágásban.
3. Itt vannak a UPC boosterei. Miért kell, mekkora területet kell lefedned? Bekábelezni a UPC nem fogja Neked a házat az biztos, talán ha a szerelő kollégával külön megegyezel...
[szerk] Utolsó ponthoz - ha a meglévő routered WiFi adója nem elég erős, lehet hogy érdemes komolyabbra cserélni, hosszútávon talán olcsóbb mint a szolgáltatótól boostert bérelni. Vagy ha a DDNS-hez való IP cím frissítést meg tudod oldani a NASról, érdemes lehet kipróbálni mit tud a CB mint router (DDNS-t NEM :DDD )
Remélem segítettem :))

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#539) Major Lion


Major Lion
senior tag

"a Connect Box csak olyan jelszavakkal etethető meg, ami megfelel bizonyos minimális követelményeknek (kis- és nagybetűk, minimum egy szám)"

Hát ettől nem lesz biztonságosabb egy jelszó, pláne ha csak 8 karakter lehet... fene megette így az egészet.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#540) bigdady válasza fonok87 (#538) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most is 5ghz wifin használom a másik tv-t mivel idáig nem tudok elhúzni lant ezért akarok Connect boxot használni de bridgben , saját tplink c5-el. A másik tv-n is akarok visszanézést ezért gondolkoztam ebben a boosterben mivel a box nem wifis. Vagy akkor nem is boosterben kell?

[ Szerkesztve ]

(#541) Gubek-Einste válasza bigdady (#540) üzenetére

Kliens mód eszközre van szükséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#542) bigdady válasza Gubek-Einste (#541) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megyek a topikba;) kifejtenéd?

(#543) Gubek-Einste válasza bigdady (#542) üzenetére

Szépen részletesen írd le, hogy mit is szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#544) bigdady válasza Gubek-Einste (#543) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ok. Amúgy azt honnan tudom ip6 vagy ip4-et kaptam?

(#545) Gubek-Einste válasza bigdady (#544) üzenetére

Ha van bridged-ba állítási lehetőség akkor IPv4-ben vagy, ha nincs ilyen akkor IPv6-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#546) bigdady válasza Gubek-Einste (#545) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ip címből nem tudom?

(#547) apeelme válasza Amur (#516) üzenetére


apeelme
addikt

Ugyanez a gondunk itthon, full random eldobálja a wifi-t...elég sűrűn. Legszívesebben kiraknám az ablakba és hagynám hogy lefújja a szél a 9. emeletről.

Plusz érdekesség hogy nálunk nincs olyan hogy modem mód:

Kérdés hogy aki ilyen gonddal küzdött és modem módban használja megoldódott neki másik routerrel?

[ Szerkesztve ]

(#548) kgymac válasza apeelme (#547) üzenetére


kgymac
őstag

Modem módot a telefonos ügyfélszolgálaton lehet intézni. Wifree elvesztésével is jár, bár 1-2 éve még volt egy kis hiba az upc oldalán és modem mód mellett is működött volna, bár soha nem használtam.

(#549) apeelme válasza kgymac (#548) üzenetére


apeelme
addikt

Szuper, letojom a wifree-t nagy ívben, akkor már csak egy tuti router kellene.

(#550) daniel2121 válasza apeelme (#547) üzenetére


daniel2121
senior tag

Akkor ipv6 lesz valszeg. Hívd fel a upc-et,hogy mi van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.