Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) 4Grider válasza user112 (#900) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tudok olyan szolgáltatói gw-ről, ami poe képes lenne.

(#902) mcdennis


mcdennis
tag

Ha 1 év hűséget írtam alá, a végén vissza kell adnom ezt a Connectboxot?

(#903) Csabex válasza mcdennis (#902) üzenetére


Csabex
őstag

Csak akkor kell visszaadnod, ha az 1000-es csomagra váltasz (mert a "fehér" CB nem tudja), vagy ha felmondasz nekik. A hűség az inkább marketing oldali dolog, a technikát nem befolyásolja. Ergó hűség után is ugyanúgy szolgáltatnak, ugyanazon az eszközön keresztül, csak más anyagi feltételekkel.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#904) mcdennis válasza Csabex (#903) üzenetére


mcdennis
tag

Terv hogy átmegyünk a Digihez, akkor ez esetben vissza kell adnom gondolom.

(#905) Csabex válasza mcdennis (#904) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, az biztos. Máshol amúgy sem tudnád használni, csak a Voda hálózatban.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#906) kopogo


kopogo
tag

kérdés van különbség a vodafone álltal adott fekete kábelmodem és amit anno a upc adott fehér kábelmodem között.

(#907) Csabex válasza kopogo (#906) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, van. A fehér 100%, hogy nem tudja az 1000 mbitet, mert a leírásában is benne van. A UPC/Vodás topikban volt boncolgatva a téma, ott bővebben is van infó ha rákeresel.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#908) woodworm válasza Csabex (#907) üzenetére


woodworm
veterán

Attól függ melyik modemről van szó, mivel kettőt is hozott a voda. Elvi lehetőségként mindegyik tudná a gigabitet, ahogy a upc-s CB is, csak a hálózati feltételek nem adottak hozzá.

(#909) kopogo válasza Csabex (#907) üzenetére


kopogo
tag

köszönöm szépen

(#910) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Üdv urak!
Többszöri reset nyomas után sem áll fel a box es nincs net! Alul villog a bekapcs rész es felül vilagit a wifi jel!A gyerek nyomkodott rajta vmit de most a ki-bekapcs sem segit es a reset nyomas sem :U
van valami tippetek tanacsotok?

(#911) Gubek-Einste válasza monroe8609 (#910) üzenetére

1270 hívása maradt csak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#912) medvepók


medvepók
csendes tag

Sziasztok, elég béna problémával szembesültem: LG 43NANO793 + UPC/Vodafone Connectbox 5.01 Wifi + Macbook Pro és iMac is: akad az AirPlay 2,4 és 5 GHz-en is, segítsetek mi lehet az oka? A routerre direkt rálátással vannak, kapcsolódnak, a hang nagyrészt oké de az is akad néha, a kép viszont durván akad, kb 1 frame/sec :O
Minden más (ScreenCast is android tabletről simán) megy, csak az AirPlay nem :F
Upnp bekapcsolva, esetleg a tűzfalnál lehet vmi? Ott minden be van xelve. Vagy portforward kell? Köszi!

(#913) wwhy válasza medvepók (#912) üzenetére


wwhy
veterán

Valami gubanc az alma terén lehet, mert nekem ugyanilyen tévém van (csak 50-es), ugyanilyen UPC box, és 5Ghz-zen tökéletesen megy a Netflix, YT, úgy, hogy a box egyik, a tévé pedig a másik szobában van, a fal pedig tégla.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#914) medvepók válasza wwhy (#913) üzenetére


medvepók
csendes tag

a screensharing is megy nálad?

(#915) wwhy válasza medvepók (#914) üzenetére


wwhy
veterán

Mate 10 Pro - m van, itt Mirrorsharing, de megy tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#916) medvepók válasza wwhy (#915) üzenetére


medvepók
csendes tag

Telefonról, tabletről megy a cast itt is rendesen. Az AirPlay is megy, ha mondjuk Safariból kiküldök egy videót, de olyankor a tv dolgozik, nem streameli a képernyőt a gépről a tvre. Ami nem működik rendesen az a Screen Mirroring, amikor a gép képernyőjét tükrözöd meg realtime-ban. Akkor van szörnyű akadozás.

(#917) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.A mai nap ki cserélték a régebbi fajta fehér CB-t az újabb ch7465vf fekete színű verzióra.A gond az hogy sehol nem találom a menüben hogy át lehessen rakni bridge módba,hogy külső routerem tudjam használni. Nem értem,állítólag ennél a típusnál még be állíthatja a felhasználó is,nem úgy mint a gigás nethez járó cuccot. Olvastam hogy az pvv4 -et be kell kapcsolni és akkor meg jelenik a bridge mód. nálam be van kapcsolva,az ipv meg nincs. Hol találom a bridge módot?

(#918) Gubek-Einste válasza kromatika (#917) üzenetére

Ha nincsen modem mód lehetőség akkor telefon kell kérni, hogy tegyenek vissza IPv4 módba és akkor lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#919) Csabex válasza Gubek-Einste (#918) üzenetére


Csabex
őstag

Én kb egy hete váltottam és az Arrist kaptam, de annak sem volt a menüjében, hiába voltam IPv4 üzemmódban. Arrisnál szoftveres gebasz van még. Visszasírom a fehér jó kis CB-t :D
Ez a CH7465 egyébként üzleti? még nem találkoztam ilyennel...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#920) Gubek-Einste válasza Csabex (#919) üzenetére

Nem, a lakossági előfizetés mellé már ilyet adnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#921) Csabex válasza Gubek-Einste (#920) üzenetére


Csabex
őstag

Jaaa, akkor ez váltotta a fehér cb-t az 500-as csomag esetében? Na de ez is puma nem?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#922) woodworm válasza Csabex (#921) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlatilag ugyanaz, másik dobozba pakolják az alaplapot és nem a Liberty Global egyedi felülete fut rajta.

(#923) Csabex válasza woodworm (#922) üzenetére


Csabex
őstag

Az szép... Akkor be lehetne dobni akár a topik elnevezésbe is ha ugyanaz a bele, csak más a doboz :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#924) kromatika válasza Gubek-Einste (#918) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.Végül is nagy nehezen megoldódott.Be telefonáltam,mondtam hogy IPv4 módban van a cb de nem látható a modem mód. Erre a hölgy állított valami rajta,újra indította a cb-t és rögtön modem módban volt :C de a felületre meg nem lehetett belépni,és konfigurálni. :W Ujra telefonáltam,és végül segítette a hard reset.. Viszont kaptam ajánlatot Gigás netre 2 hét múlva hozzák,és az ár változatlan. Az ehhez járó Arris cuccnak mi a pontos neve?Esetleg teszt vagy tapasztalatok vannak róla?

(#925) ck0kiE


ck0kiE
csendes újonc

Sziasztok!

Évek óta használom mondhatni problémamentesen a CB-t, ám 2 HO és a lakás egyes pontjaiba mért alacsony lefedettség miatt úgy döntöttem ideje átkapcsolni modem mode-ba és egy rendes Wifi routerrel végeztetni a melót.

Kérdés az lenne tudva papíron a CB AC1750, mellé 500-as netem van, ami ténylegesen max 300-400 Mbps-t hoz 5 Ghz-en, érdemes-e egyáltalán AC1800, 1900-es routerekbe gondolkodni (pl. Archer C7, C80 stb) vagy pont elég lehet egy AC1200 is (pl Archer C6) mivel a tényleges sebesség sose fogja elérni a 2,4 és 5 Ghz határokat. Legalábbis nem az 500-as előfizuval. Vagy azért egy jobb router mindenképpen dob az élményen, teljesitményén?

Előre is kösszi!

(#926) kiir válasza ck0kiE (#925) üzenetére


kiir
tag

Ide való kérdés. És ha fölteszed, mindjárt válaszold meg ezeket a kérdéseket is. Így fogsz jó választ kapni.

(#927) ck0kiE válasza kiir (#926) üzenetére


ck0kiE
csendes újonc

Kössz a tippet! :)

(#928) mcdennis


mcdennis
tag

Ha leakarom mondani az előfizetésem, (pont lejár a hűségem) akkor mi a teendőm? beviszem a routert aztán annyi?

(#929) Csabex válasza mcdennis (#928) üzenetére


Csabex
őstag

Elvileg igen, de inkább csörögj az ingyenes 1270-re aztán ott útbaigazítanak.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#930) mcdennis válasza Csabex (#929) üzenetére


mcdennis
tag

Köszi

(#931) insight


insight
aktív tag

Sziasztok!
Az normális, hogy a Connect Boxomban nincs port forwarding opció? Szükségem lenne rá, de csak most derült ki, hogy hiányzik, közben screenshotokon és youtube videókon látom, hogy másoknak van :F
Mitől függ, hogy van vagy nincs?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#932) kiir válasza insight (#931) üzenetére


kiir
tag

Kérd a telefonos ügyfélszolgálaton, hogy kapcsolják ki nálad az IPv6-ot.
Akkor megjelenik majd.

(#933) insight válasza kiir (#932) üzenetére


insight
aktív tag

Köszönöm! Annak lehet bármi hátránya, ha IPv6 helyett IPv4 lesz "csak"?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#934) kiir válasza insight (#933) üzenetére


kiir
tag

Húú, itt én már kevés vagyok. De sokan csinálják így, az biztos.

(#935) murdoc34


murdoc34
újonc

Sziasztok!

Egy korabbi leiras alapjan egy masodik router-t kapcsoltam a Compal CH7465LG-LC Connect Box-om utan. Nagyon szepen mukodott amig a regi router-em bekrepalt, vennem kellett egy uj router-t. Meg is jott, a leiras alapjan pedig szepen beallitottam mindent ujra, jol is mukodott, egeszen reggelig.

Tegnap meg 500Mbps letoltes 20 Mbps feltoltes volt LAN/Wifi egyarant, reggel pedig mar csak eppenhogy elerte a 90Mbps, de letoltest 20Mbps feltoltes maradt. Az ejszaka semmi sem tortent a reszemrol, csak kikapcsoltam a laptopot.

A router amit vettem egy Mercury MR50G, ismerosnek van es egy eve semmi problemaja, rosszat nem olvastam rola....

Eloszor bedugtam Connect Box-bol a Lan kabelt a laptop-ba es akkor ujra jo volt a sebesseg. CAT6 kabelt hasznalok mindenhol.
Halokartya uninstall, reinstall, router reset, connect box reset, stb stb... mindennel probalkoztam...de ha a routert visszarakom/allitom marad a 90 Mbps...

Szeretnem kerni a velemenyeteket, otleteket ,hogy mit probalhatnek ki mielott atmegyek a szomszedba az uj router-t tesztelni....Lehetseges hogy Vodafone nezi ezt es beleszol? (butasagnak hangzik, de mindenre gondolok mar)....

Elore is koszonom!

(#936) Gubek-Einste válasza murdoc34 (#935) üzenetére

Ha közvetlenül a szolgáltatói eszközből nincsen gond akkor a saját router-ben kell keresni a gondot, nézz be ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#937) weman


weman
csendes tag

Sziasztok! Remélem nem térek el a topiktól a kérdésemmel, de lehet tudtok benne nekem segíteni, mert lehet, hogy router problémám adódott. A probléma kb. másfél hónapja jelentkezett nálam, olyan formában, hogy az internetem nem stabíl. Ez alatt azt értem, hogy megnyitok egy weblapot és van úgy hogy az egyből betölt, de van úgy, hogy a kis töltő karika csak forog és forog, majd egy idő után "A webhely nem érhető el" hibaüzenetet kapom és ez így is marad, vagy észhez tér a net és végül betölt. Ez a hiba szorványosan fordul elő, van úgy, hogy egy órában többször is, van úgy, hogy 1x-2x maximum. Mitől lehet ez? Már hívtam a szolgáltatómat, ami jelenleg az UPC-t váltó vodafone, részletesen elmondtam nekik a problémámat, küldtek is egy technikust, aki kicserélte a routert egy CH7465VF típusúra, de ez nem oldotta meg a problémát. A probléma az összes készüléken jelentkezik, amivel rá tudok kapcsolódni a wifire, telefonoknál, laptopnál egyaránt, és az asztai pc-mnél is, ami viszont kábellel van csatlakoztatva a routerhez. Mivel nem igen értek a router beállításához, ezért eddig csak annyit csináltam, hogy a beállításoknál újraindítottam a routert, egyik ismerősöm javaslatára, aki szintén tapasztalt régebben ilyen hibát a netével, de nekem ez sem oldotta meg a helyzetet. Nem tudnátok erre a problémára esetleg valami megoldást? Persze, ha minden kötél szakad akkor újra felhívom a vodát, hogy valamit csináljanak tényleg, mert ez így nem állapot. Válaszokat előre is köszönöm!

(#938) Gubek-Einste válasza weman (#937) üzenetére

A legjobb megoldás az lenne ha a szolgáltatói eszköz menne bridged/modem módban és egy saját rendes router-t használnál helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#939) weman válasza Gubek-Einste (#938) üzenetére


weman
csendes tag

Köszi a választ! Akkor, ha jól értem a szolgáltatótól kapott egységre csatlakoztassak egy routert és arról a csatlakoztatott routerről menjen a wifi és arra csatlakoztassam kábellel a pc-t is? Ehhez a művelethez kell valamit állítgatni a szolgáltatói egység beállításai között?

(#940) Csabex válasza weman (#939) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, jól értetted. A szolgáltatói egység Modem üzemmód menüpontjában kell átállítani és akkor csak modem feladatokat lát el, nem routingol. Nagyon régen még írtam is róla valakinek, itt láthatod.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#941) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Olvassa még ezt a fórumot valaki?

A CB (régi UPC-s fehér) kezelőfelületére szeretnék belépni, de nincs meg a felhasználónév/jelszó páros (amire emlékeztem azt nem fogadja el, így minden próbálkozás után növeli a várakoztatási időt).
Ha resetelem és utána megadom a készülék alján lévő 8 jegyű jelszót a jelszónál, akkor a felhasználónévnél mit kell megadni? Hagyni kell az admint?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#942) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg le lehet ezt az eszközt cserélni valamire? A gondom, hogy a TV állványban van egy Synology NAS mellett, az internetet valójában egy Amplifi HD biztosítja, és az összes eszköz közül, ez az egy, ami igen jelentősen melegszik. Minden más átlagos a hőtermelés tekintetében. Kicsit ilyen ipari hulladék érzést kelt bennem. A legjobb persze az lenne, ha létezne olyan eszköz, ami kiválthatná ezt a routert és az Amplifit is egyben, de nem tudom, mit keressek, hiszen a net is a coaxon jön. :R

(#943) Gubek-Einste válasza Lacus MD (#942) üzenetére

Saját eszközre nem tudod lecserélni, meghibásodás esetén egy feketét kapsz helyett, kb ugyan olyan mint ez, melegségről nem tudok nyilatkozni mivel nálam szabad levegőn van. Ha gigabites csomagra váltasz akkor biztosan kapsz másikat, annak a hő melegedéséről itt érdeklödjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#944) Lacus MD válasza Gubek-Einste (#943) üzenetére


Lacus MD
tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.