Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 pro
HP pavilion x360 14 laptop
UPC connect box AC wifi-n

Valaki tapasztalt mar olyat, hogy elmegy a net kb 20 masodpercre 40 percenkent, majd magatol megjavul. Kis sarga 3szog meg is jelenik a talcan a wifi ikonban. Mindez AC-n, vonalas kapcsolaton nincs gond.

Laptop driveret frissitettem, azzal is ezt csinalja, mas routeren nem fordul elo de az N-es es nem AC-s.

Segitsegeteket elore is koszonom.

(#452) zolee001 válasza tacsk0 (#451) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,a készülék gyárilag hibás
Nekem fél orája cserélték ki sajnos egy ugyanolyanra mert mást nem adnak.

(#453) tacsk0 válasza zolee001 (#452) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Csodalatos, koszonom az informaciot. :W

(#454) woodworm válasza zolee001 (#452) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a jelenség nem tartozik a gyári hibák közé, a wifinél amúgy is nehéz belőni, hogy melyik a hibás, a router vagy a kliens.

(#455) zolee001 válasza woodworm (#454) üzenetére


zolee001
őstag

Nálam is (többek között) ez volt a probléma,ha 8-10 féle eszköz különböző hardverekkel produkálja ugyanazt a hibát akkor ugye nem az összes eszköz a rossz hanem az a egy ,ezesetben a box

(#456) Bendo


Bendo
tag

Sziasztok!

Előfizettem az UPC-nél, mivel a Digi csak mismásolt, és állandóan a kifogásokat kereste, de ez most nem ide tartozik.

Adott egy új építésű ház, ahol egy csillagponton keresztül osztódik a net, és a TV, innen ágazik szét 4 szobába a utp-n, és koaxon minden falonon keresztül. A szobákba meghatározott helyekre a falon pedig megtalálhatóak a kábelek kiállásai, ilyen konnektoros csatlakozók fajtájában.

Ezt én anno a digire építettem ki, de mivel nem jöttek, lett belőle UPC. Most az előszobai csillagpontra jön be a kábelük, az először 3 részre osztódik (2db tv, 1db kábelmodem), majd a kábelmodem osztja 4 felé a vezetékes netet a portjai segítségével.

Ez működik is szépen, de hétvégén szembesültem vele, hogy pl a nappaliban kellene még két vezetékes utp, mert csak stabilabb, mint a wifi (1db a tévébe, 1db a média boxba, és 1db a UPS-s Horizonba).

Mikor még a digire apelláltam, akkor vettem router gyanánt egy TP-Link AC1200-as cuccot, amit most a nappaliban switchként használok, így megvan az 1db kábelből a 3db elágazásom.

Tudom ezt a konfigurációt úgy használni, hogy a routert amúgy routerként használom, tehát hogy nem a lanba kötöm a UPC internetet, hanem rendesem a WAN-ba? Mert akárhogy próbáltam, úgy nem sikerült...

Köszi előre is!

(#457) Gyurka6 válasza Bendo (#456) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Kellene tudnod, a lan ip legyen más hálózat, pl. 192.168.5...., 10.10.3.....

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#458) Bendo válasza Gyurka6 (#457) üzenetére


Bendo
tag

Köszi!

Szóval magyarul két külön hálózatot kell csinálnom, ahol az egyik a
- Connect box féle hálózat (192.168.0.1 - 255.255.255.0), ami kiszolgál 3 szobát
- AC1200 féle nappali, egy alhálózat, (mondjuk 192.168.5.1 - 255.255.255.0) ami a Connect boxból jön, és megy a 3db eszköz felé?

(#459) Gyurka6 válasza Bendo (#458) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen, ha a wan-t WAN ként akarod, létezik olyan is, hogy csak egy 5 portos szvics+AP, open/ ddwrt.

Gyurka

(#460) dehogyisnem


dehogyisnem
tag

Szervusztok!
Különböző weboldalakon az automatikus beléptetéssel volt problémám,. Leírom, hátha mással is előfordul.
Megfejtés: UPC Connect Box vendéghálózat bekapcsolása után kezdődött. Csomagvesztés (30-50%) oldalak 3-10 mp késleltetése stb....Feltételezem "time-out" lehetett. Most kikapcsoltam illetve újraaktiváltam. Jelenleg minden klappol, és most várok a csodára. Ha vendéghálózaton lévő gép átment bot-ba akkor letiltom.
Az is lehet, hogy csak a box nem bírja a strapát. Majd meglátom.
Más:
Ha nem pakolják tele színes szagos felülettel a box-ot akkor talán nem lenne ilyen lassú.
Üdv:
Tibor

(#461) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Próbálom a biztonság/mac szűrésen belül a fiam gépét és telefonján a netet korlátozni. Ehhez a Connect boxon belül be lehet állítani, hogy hány órától meddig korlátozzon. Be is állítom, korlátoz is de nem akkor amit beállítottam, de nem találom sehol a connect box rendszeridejét. Hol lehet ezt megnézni/beállítani? köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#462) Bingo


Bingo
csendes tag

Sziasztok,
Bocsi, ha nem a megfelelő topikba írok, de nem találtam horizon hd mediabox-hoz semmit.
Most cseréltem le a kábelmodemet erre a horizonra, de még nincs beüzemelve. A TV, és a modem külön helyiségben van, és amíg megoldódik a kábel elvezetése, addig is használnám a kütyüt.
A horizon hd mediaboxon van hdmi kimenet, ezt kötném össze a pc monitorom hdmi bemenetével. Azt gondolom, ez lehetséges, de kérnék egy megerősítést. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#463) Gubek-Einste válasza Bingo (#462) üzenetére

Működni fog.
Általános UPC topikban nyugodtan feltehetted volna a kérdést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#464) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
A csatlakoztatott készülékek aktuális letöltési sebességét lehet valahol ellenőrizni?

(#465) sz_tamas


sz_tamas
újonc

Sziasztok,

Pár hete cseréltem korábbi UPC Fiber 30 csomagomat Fiber 500-ra, a csomag cserével a korábbi Cisco routert lecserélték UPC Connect Boxra.
Azóta Wifiről a UPC Speed Test alapján max 9 Mbits sikerült elérnem.
A korábbi csomagommal átlagosan 2,5 MB/s tudtam letölteni, az új csomaggal az 1MB/s sem sikerült még elérnem.
A UPC Connect Box ugyanoda kerül, mint korábban a Cisco volt.
Történt azóta szoftver frissítés UPC Központból, különböző csatornákat is kipróbáltam (1, 6, 11 -es csatorna) UPC felületén, de nem történt változás.
Az szeretném megkérdezni, hogyan tudnám a lassúságot orvosolni?
Szükségem lesz egy új routerre?
Ha igen, tudnátok ajánlani egy ár-érték arányban megfelelőt? (10-15 eFt gondoltam)

Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Tamás

(#466) Gubek-Einste válasza sz_tamas (#465) üzenetére

Router ajánlásért IDE nézz be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#467) sz_tamas válasza Gubek-Einste (#466) üzenetére


sz_tamas
újonc

Köszönöm szépen Gubek-Einste!

Az Asus RT-N18U lesz szerintem, remélem az megoldja majd a problémám.
És elfejthetem a UPC Conn Boxot

(#468) Gubek-Einste válasza sz_tamas (#467) üzenetére

Mivel az lesz a modem így nem tudod elfelejteni, max kevesebb lesz a gondod vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#469) saalty


saalty
csendes tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben több gondom is volt a UPC-s Connect Box-al.
A felállás az hogy egy Synology NAS és egy Samsung TV van kábellel bekötve (hétfőtől egy új) wifi-n meg laptopok és telefonok csatlakoznak.
Pár hete vettem észre hogy amikor a NAS-on keresztül akarok portot forwardolni akkor először sikerült de utánna Failed-et írt a NAS, a Connect Boxban pedig translate_error volt a port forwardingnál. Ugyanakkor a NAS Download Station-e a letöltések számától függetlenül kb. 15 Mbps volt annak ellenére hogy sehol nem állítottam be korlátozást (Fiber Power 120).
A port forwarding is limitálva lett a NAS-ba ami addig nem volt. Eddig úgy voltam hogy ez akár a NAS baja is lehet elvégre ott is szokott firmware frissítés lenni.
Aztán történt hogy egy USB wifi adapter az asztali számítógépen látta a wifi-t de nem csatlakozott a helyes jelszó beírása után, csak router újraindítás után.
Újabban pedig a hétfőn beüzemelt Samsung 4K tévével vannak gondok. Netflixen szerettem volna HDR tartlamat nézni de élvezhetetlen volt szemcsés kép miatt. 15 Mbps fölé itt se ment a sávszélesség holott a televízió böngészőjével a fast.com szerint kb. 50 Mbps volt a sebesség.
Samsung távoli szervíz ma rácsatlakozott és a tesztek szerint a tévével minden ok. És egyébb HDR tartalmakkal sincs minden rendben.
A hálózati diagnosztika pedig hibát ír a vezetékes hálózatra amikor csak a TV volt rákötve.
Gyári visszaállítás megvolt, de semmi javulás.
Van valakinek ötlete mi lehet vele? Csere?

(#470) Csabex


Csabex
őstag

Sziasztok,
WDS-t akarok, vagyis egy routert csatlakoztatni a connect box-hoz és működésre bírni azt is az emeleten, illetve lent maradjon a connect box2.4 és 5 GHz WiFi. Na most ehhez kötelező a modem üzemmód? Csak azért, mert WDS-t sehol nem látok a Connect Box menüjében. A router amit csatlakoztatnék az egy TP-Link AC1750. Segítségeteket előre is köszönöm.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#471) dongo1208


dongo1208
csendes tag

Azért az, hogy a upc maga fejlesztette a szoftvert nem teljesen igaz. Most upgradeltem az angol kábelnetemet, ugyan ezt a modemet kaptam a kezelőfelület is ugyan ez csak nem UPC van balfent, hanem Virgin Media és nem UPC fehér hanem fekete a téma de amúgy ugyan így néz ki :) Kicsit nyűg volt az AC-t beállítani de most már megy szerencsére.

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#472) Gubek-Einste válasza Csabex (#470) üzenetére

Nem tud ilyet a CB de amúgy is a WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#473) Gubek-Einste válasza dongo1208 (#471) üzenetére

Azért az, hogy a upc maga fejlesztette a szoftvert nem teljesen igaz.
Ezt hogyan érted?
A Virgin Media és a UPC tulajdona ugyan az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#474) Sajti84


Sajti84
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van az utóbbi időben, hogy 2.4Ghz-en lassú a letöltési sebesség (2-4 Mbps), próbálkoztam a csatornák váltásával, mert azért elég "zsúfolt" a társasház de nem javult, a vicc benne hogy a feltöltés ennek 10x-ese is megvan (30-40 Mbps).

Tudtok erre valamit mondani? :)

5Ghz-n semmi gond (100-200Mbps), de sajnos nem mindegyikeszköz tudja a lakásban... :(

Előre is köszi!

(#475) Gubek-Einste válasza Sajti84 (#474) üzenetére

Saját eszköz használata javasolt.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#476) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok. Tegnap óta van meg a connect box. Egyszer már cserélték is mert nem kapott áramot. Az normális,hogy habár a második működik de egy idő után nem ég az elején a 3 db led?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#477) #78121280 válasza cintula187 (#476) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen normális, hogy nem világit az elején a 3 állapotjelző led. :)

(#478) cintula187 válasza #78121280 (#477) üzenetére


cintula187
addikt

Érdekes. Akkor csak ha gáz van valamelyik kapcsolattal vagy csak bootoláskor égnek?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#479) #78121280 válasza cintula187 (#478) üzenetére


#78121280
törölt tag

Energia takarékosság miatt nem világít folyamatosan. Igen bootoláskor világít, ha elveszti a kapcsolatot a központtal és elkezdi keresni a le és feltöltési csatornákat akkor a középső led villog.

(#480) cintula187 válasza #78121280 (#479) üzenetére


cintula187
addikt

ok, köszi
fura volt, mert az előző Ubee -n villogott vagy 8db.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#481) atus72


atus72
senior tag

Hogy lehetséges az, hogy nem látom a csatlakoztatott eszközök közt egy iot eszközt (esp32) miközben tudok vele kommunikálni is?
Fix ip-t akarok neki beállítani de ehhez kellen látnom a dhcp listben.

(#482) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

Miért írja Port forwardingnál, az alábbit?
Így még csak törölni sem lehet, mert nincs mellette a kis dobozka.

(#483) Soma01 válasza kicsako (#482) üzenetére


Soma01
veterán

Nem az UPNP nyitotta? Vagy az a lista. Máshol van?
Nem ismerem annyira az eszközt.

(#484) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Ma bekapcsoltam a upc modemen a bridge módot, mert kellett tesztelni egy eszközt itthon, de a teszt után nem sikerült visszakapcsolnom modem módba, mert nem érem el a modem felületét. Mit lehet ezzel kezdeni? Üfsz?
Amúgy megvan, szórja a netet meg minden, de wifi pl nincs ugye, NAT nincs és ilyenek.

A típusa: Ubee EVW3226

Minden ötletet előre is köszi :)

(#485) Gubek-Einste válasza eszement24 (#484) üzenetére

ITT vagy ITT tedd fel a kérdést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#486) eszement24 válasza eszement24 (#484) üzenetére


eszement24
aktív tag

És a válasz: factory reset. Ha valaki belefutna ebbe :)

Amúgy meglepően gyorsan túljutottam a level1-es kollégán és a level2-es hölgy értette is, hogy mi a nyűgöm :) Javul a helyzet.

Gubek-Einste: köszi, azóta megoldódott. A második linked számomra forbidden (403)

[ Szerkesztve ]

(#487) Gubek-Einste válasza eszement24 (#486) üzenetére

EZ akart volna lennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#488) Perillustris válasza Doe (#350) üzenetére


Perillustris
senior tag

Azt nem tudom, de a MAC-szűrésnek nem is ez lenne az értelme elvileg, hanem az, hogy kizárólag az előre megadott című eszközök kapcsolódhassanak a routerhez.

Ennél a modem-routernél viszont más jelentést adtak neki. :W

Perillustris

(#489) drag


drag
tag

Helló.

Végig olvastam a fórumot.

Most kaptam egy új connect boxot az eddigi ubee helyett.

A connect box bekapcsolása után lefuttattam a telepítő varázslót de nincs internetem. Wifin látom, rá is tudok csatlakozni csak kiirja hogy nincs internet kapcsolat.

Ha jól olvatam akkor addig nem is lesz netem ameddig az upc nem aktívál vmit az új modemmel kapcsolatban?

Vagy érdemes vmi beállítással próbálkoznom?

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#490) Gubek-Einste válasza drag (#489) üzenetére

A pcreg.upc.hu oldalon kell regisztrálnod az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#491) drag válasza Gubek-Einste (#490) üzenetére


drag
tag

Köszi, sikerült

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#492) siletto


siletto
tag

Sziasztok!

2.4G módban mit kell reálisan tudnia ennek a csodaboxnak (amit inkább kihajitanék az ablakon), attól függetlenül, amit ráírnak?
Nemrég lett beszerelve, kábelen tudja a nagyjából 500Mb/s sebességet, ami a díjcsomagban is foglalva van, 5G-n tud mobiltelefonon olyan 130Mb/s-t, új laptopon 180-at, de a 2.4G sávja az valami katasztrófa.

Négy éves Core i5 laptoppal, 8G rammal, 2.4G-n nem megy 54Mb/s fölé a ConnectBox, de inkább 10-20, noha ugyan ez a gép egy 3eFt-os, egy antennás gagyi Tiplink routerrel, 100Mbit-es digi csomaggal tud abból egy 60-80Mb/s-t is, és a vezetéken is ezzel mértem az ötszázat. A gépben 300Mbites, N-es wifi adapter van.

Xiaomi Redmi 3 telefonnal, ami nem tud 5G-t, 1, azaz EGY, és 10Mb/s között ugrál a sebesség a CBox szerint is, valóságban ezt le kell felezni, szóval használhatatlan legtöbbször. Megint másik Lenovo, régebbi, de N-es tablettel néhány megabites sebességet produkál.

Igyekeztem visszaolvasni a topicban, hogy mindenki a külön router/ap hozzáillesztését javasolja, de nincs valami garanciális lehetőségem, hogy ne kelljen még egy külön kütyüvel bajolni?

(#493) Gubek-Einste válasza siletto (#492) üzenetére

Wifi-re nincsen semilyen garancia.
Környezettől és kliens eszközt függ, hogy milyen lesz az elért eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#494) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!
Ha a Connect Boxhoz csatlakoztatom (és mindegy, hogy wifin vagy kábelen) a kb. 4 éves LG smart tv-m (WebOs: 1.4) akkor a CB diagnosztikájának lefuttatásakor a következő üzenetet kapom:

HIBA tapasztalható az otthoni hálózatban
Vezetékes kapcsolatotok ellenőrzése
.....Olyan készülékek lehetnek a vezetékes hálózatában, amelyek korlátozhatják az otthoni adatátviteli sebességet.

500-as NET előfizetésem van, amely az asztali gépen gyakorlatilag jön is a sebesség tesztek alapján.
A TV-n is lefuttatva a tesztet ez csak: 55 Mbps; nagyon lassú a NET a Tv-n!

Van megoldás erre? A Tv-n kell esetleg beállítani valamit vagy a CB-on?

Köszönöm,

(#495) #78121280 válasza ketele69 (#494) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia!

Azért írja azt a CB mert nem gigabites a TV-d LAN portja hanem csak 100-as.

[ Szerkesztve ]

(#496) ketele69 válasza #78121280 (#495) üzenetére


ketele69
tag

Értem, köszönöm.
Lehet, nem itt kell megkérdezni, de vajon az újabb tv-k már gigabites csatolóval rendelkeznek?

(#497) woodworm válasza #78121280 (#495) üzenetére


woodworm
veterán

Wifin nem kellene, hogy írja, szerintem más eszköz is van 100-as portokkal (pl. horizon box).

(#498) ketele69 válasza woodworm (#497) üzenetére


ketele69
tag

Sziasztok!

A TV jelenleg egyszerre van összekötve kábelen és wifin is..... (feltételezve, ha be van kapcsolva a wifi, akkor azt használja.)

A TV internet sebességére értettem, hogy mindegy hogy kábelen vagy wifin van összekapcsolva.

(#499) #78121280 válasza ketele69 (#496) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem egy 2017 model (Samsung) van, ennek is még 100 a portja, HBO GO-ra meg Youtube-ra bőven elég. :)
Nem hiszem, hogy az újabb típusú tv-ken gigabites port lenne már, sok értelme nincs, szerintem. :)

5GHz nem tud a TV-d?

(#497) woodworm Igaz. :)

(#500) ketele69 válasza #78121280 (#499) üzenetére


ketele69
tag

Ezt találtam a TV-hez adott user manuálban, e szerint talán tudhatja...

Vezeték nélküli LAN:

Normál IEEE 802.11a/b/g/n
Frekvenciatartomány:
2400-2483.5 MHz
5150-5250 MHz
5725-5850 MHz (Az Európai
Unión kívüli országokra vonatkozóan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.