Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) 4Grider válasza GeeTeQ (#650) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam: 2.4 GHz-en nem rossz, persze nem is kiemelkedő a 45 Mbps. Az egyik telefonom 50 Mbps-ot tud azzal a routerrel, amivel az ac-s notebookom 500 Mbps-ot...

(#652) GeeTeQ válasza 4Grider (#651) üzenetére


GeeTeQ
tag

ma mértem rajta 80mpst 3x egymás után. nem tudom mi lelte, mi történt, de az lenne a normális.
ha a telón megnézem a wifi hálózat tulajdonságait, ír egy sebességet, 72 vagy 65 vagy lentebbi sebességek. ezeket mi alapján írja/mutatja? amikor a 80mbps-t mértem, akkor itt a teló 132 vagy valami hasonló értéket írt. ez mitől függ?

(5ghz-en is tudok mérni 10mbpst, és az AC stb egyelőre nem érdekel, a legtöbb készülék 2,4ghzes wifin megy N-es szabványban, szóval itt szeretném ha lenne 80mbps... de hogyan?!)

why must i deal with the shit?

(#653) 4Grider válasza GeeTeQ (#652) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak arra kérlek, hogy próbáld meg értelmezni azt amit írtunk, tehát hogy a wifi használata erősen környezetfüggő. Környezet alatt nem csak adott helyszínt értünk, hanem adott időpillanatot is. Pontosan ugyanúgy működik mint a mobilnet, azon sem mérsz két időpontban két azonos sebességet.
Egyébként pedig a fosboxnak egyetlen jól működő pontja van, az pedig a wifi.

(#654) Gubek-Einste válasza GeeTeQ (#652) üzenetére

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszköz/adapter van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#655) GeeTeQ válasza 4Grider (#653) üzenetére


GeeTeQ
tag

értelmeztem és értelmezem, ezzel nincs gond. a nap 24 órájában különféle időkben mérek, különféle helyeken, a fosboxot is már különböző helyekre pakolva.

why must i deal with the shit?

(#656) GeeTeQ válasza Gubek-Einste (#654) üzenetére


GeeTeQ
tag

5ghzet kikapcsoltam, mert egyetlen készülékem tudja azt, szóval nem releváns.
kliens alatt csatlakozó eszközt értesz? 2.4ghz-en mérésekkor 1etlen eszközzel csatlakozok, huawei p20 lite. vagy asus k53s.

why must i deal with the shit?

(#657) Gubek-Einste válasza GeeTeQ (#656) üzenetére

Szép telített a környezet, sajnos itt nincsen mit tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#658) GeeTeQ válasza Gubek-Einste (#657) üzenetére


GeeTeQ
tag

na ne már... egy messzebb lévő router letolná az én közel lévő jelemet?
segíthet ha pl kikapcsoltatom a freewifi/wifispot-ot? hiszen azt egy külön hálóként látom megjelenni. valami megoldásnak lennie kell..

why must i deal with the shit?

(#659) GeeTeQ válasza GeeTeQ (#658) üzenetére


GeeTeQ
tag

most pl maxon van a jelerősségem és 3mbps-t mérek... mi a fsz?

why must i deal with the shit?

(#660) 4Grider válasza GeeTeQ (#659) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van megoldás, áttérsz 5 GHz-re, ott több a sávszélesség. Csak 2.4 GHz-et tudó eszközök elavultak, azoknak elég a néhány Mbps. Ha nem elég, térj át 5 GHz-re és AC-re.

(#661) GeeTeQ válasza 4Grider (#660) üzenetére


GeeTeQ
tag

5ghz-en még szarabb kb. 23mbps-t mértem az imént...

why must i deal with the shit?

(#662) 4Grider válasza GeeTeQ (#661) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felénk a 23 Mbps nem lassabb, mint a 3 Mbps. Ha ennyire nem vagy vele megelégedve, tetesd bridge módba, és tegyél mögé egy saját routert. Egyik internetszolgáltatónak sem dolga, hogy a te LAN-odat és wlan-odat megoldja. Ha kábelen megvan a 200-300 Mbps, akkor ők jól teljesítenek, minden egyéb a te dolgod.

(#663) GeeTeQ válasza 4Grider (#662) üzenetére


GeeTeQ
tag

na ez nem teljesen így működik.
egyelőre nincs bridge mód a fosboxban. hogy miért? mert a szolgáltató firmware nem engedi... tehát úgy gondolja a szolgáltató, hogy megoldja a wifimet, hisz nem teszi lehetővé, hogy én oldjam meg. persze ez elegendő a szerződésbontáshoz is, főleg itt Németországban.
továbbá, ha már wifi routert (modemmel egyben) adnak az előfizuhoz, akkor annak illene megfelelően működnie is és ez szerintem egy picit vitatott.
na de oké, a lényeg hogy senkinek nincs ötlete a megfelelő megoldásra.
azért köszönöm a válaszokat, véleményeket, tanácsokat.

why must i deal with the shit?

(#664) 4Grider válasza GeeTeQ (#663) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen minden fosboxban van bridge mód, ha nem látod, akkor az azért van, mert a szolgáltató áttette az eszközöd ipv6-ba. Ha visszakéred a telefonos ügyfélszolgálaton ipv4-be, akkor akár még gyorsulhat is a neted, ha a mérések ipv4 felé mentek, és ráadásul megjelenik a bridge mód kapcsolója is...

(#665) woodworm válasza 4Grider (#664) üzenetére


woodworm
veterán

A németeknél, ha minden igaz, nem lehet.

(#666) 4Grider válasza woodworm (#665) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az üzleti ügyfeleiket akkor hogyan szolgálják ki?

(#667) woodworm válasza 4Grider (#666) üzenetére


woodworm
veterán

Erről itthon is tudnának mesélni, a HUP-on van néhány sztori.

(#668) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok! Nem tudom, hogy valaki olvassa e még a topicot de megpróbálom hátha. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ezen a routeren lehet e tiltani a kulcsszavas keresést weblapon? Értem ezalatt, hogy ha beütök 1 bizonyos szót, akkor arra ne keressen rá a net? Válaszokat köszi :)

(#669) Gubek-Einste válasza amdboy (#668) üzenetére

Ilyenre nem képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#670) Csabex válasza amdboy (#668) üzenetére


Csabex
őstag

Max úgy tudod ha a Connect Box-ot modem üzemmódban használod és beszerzel mögé egy routert ami tudja ezt a funkciót.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#671) amdboy


amdboy
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#672) janosgal


janosgal
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a Connect Box-al kapcsolatban. Eddig router módban használtam a CB-ot. Volt rajta nyitva egy port egy kamerarendszernek (port forwarding). Most viszont szükségem van egy másik helyiségben 3 db LAN csatlakozóra, amit egy régi Routerrel oldottam meg (D-link DIR-600), a CB-ot pedig modem módba állítottam és egy hosszú LAN kábellel összekötöttem. Ezután viszont a CB-ra LAN-al kötött kamerarendszert nem tudom elérni külső hálózatból. Modem módban megszünik a port forwarding? Van erre valami megoldás? Vagy valamit nem jól csinálok? A válaszokat előre is köszönöm.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#673) #70234880 válasza janosgal (#672) üzenetére


#70234880
törölt tag

A modem mód annyit jelent hogy publikus IP-t kap a kamera rendszer. Eddig a UPC esetében, abban az esetben ha modem módra van kapcsolva 3db publikus IP-t kapsz. Azaz, teljesen más a kamera rendszer IP-címe, mint a régi routerednek. Modem módban nincs (port forwarding), mivel publikus IP-ket kapnak a rá csatlakoztatott eszközök. Abban az esetben ha vissza akarod kapcsolni, a 192.168.100.1 címen tudod elérni a C.B-t, és tudod vissza kapcsolni router módba. ( router módban is eléred C.B. a 192.168.100.1 címen. Ez a cím független a DHCP által kiosztott címtől. Ez egy ( Service )cím.

(#674) janosgal válasza #70234880 (#673) üzenetére


janosgal
tag

Köszönöm a választ.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#675) paleee


paleee
csendes tag

Srácok, a Conenct Box felületén van olyan lehetőség, hogy kikapcsolod a DHCP-t. Nem mertem eddig megcsinálni, mert fosok egy router resettől. :D De ha kikapcsolom, milyen IP-n érem el a routert? Ami a DHCP esetében is volt? Vagy a default 192.168.0.1-en?

(PI-Hole-t akarom beállítani, hogy az osszon DHCP-t, így nem kell minden eszközbe kézzel bevarrnom a DNS szerver címét, amúgy sem egy túl elegáns megoldás.)

(#676) #70234880 válasza paleee (#675) üzenetére


#70234880
törölt tag

Abban az esetben ha kikapcsolod a DHCP-t, a routeren, csak akkor éred el, ha a csatlakoztatott számítógép, laptop, fix ip címet állítasz be. pl 192.168.79. 110. Magát a routert a 192.168.79.1 címen éred el, de eléred a 192.168.100.1 címen is. Abban az esetben ha mindent jól csináltál, nincs szükség resetre.
A Pi-hole nagyon jó megoldás, abban az esetben ha tiltani akarsz web site-kat. De tartalmazz egy fajta védelmet is. A nem megfelelően, biztonságosan beállított Pi/Pi-hole okozhat akár komoly problémákat. Ne felejtsd el naprakészen tartani, és biztonságosan beállítani, megfelelő tűzfal szabályokat beállítani, ahhoz hogy valóban biztonságos legyen.

[ Szerkesztve ]

(#677) paleee válasza #70234880 (#676) üzenetére


paleee
csendes tag

:R Hálás köszönet, ilyen kimerítő válaszra nem számítottam, bevallom! :) Köszi a PI-Hole tanácsokat, rá is nézek, mert rég frissítettem már, ez igaz!

[ Szerkesztve ]

(#678) kasee


kasee
aktív tag

Üdv,
Most cserélték ki a régi UPC modemet egy ilyen Connect Boxra, 300 mbit netet kaptam.
Eddig is a saját Asus routerem volt rákötve azzal oldottam meg a saját hálózatot.
Igazából minden működik, bár a upc wifit nem használom, router modban van.

Viszont a NAS letöltési sebessége halt meg, minden egyéb speedtest igazolja a 300 bit netet.
Ugyanúgy a saját Asusra van kábellel kötve, de csak csiga tempóban tölt le. Az Asus routeremen nem állítottam el semmit.
Valaki tudja mi lehet a baj?
köszi

(#679) Gubek-Einste válasza kasee (#678) üzenetére

Miért nem teszed át bridged módba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#680) kasee válasza Gubek-Einste (#679) üzenetére


kasee
aktív tag

Átrako , közben olvastam róla.
Kérdés, hogy megoldja-e a torrent letöltés lassulást.

(#681) Gubek-Einste válasza kasee (#680) üzenetére

Nem tudom, talán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#682) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Ma kötöttek nálam netet és ilyen csoda eszközt kaptam.
A problémám ott van, hogy olvastam hogy van lehetőség az eszközt beállítani hogy router vagy modemként viselkedjen.... Nálam ilyen opció nincs.
Új Firmware-ből kiszedték ezt az opciót vajon?
Üdv.

(#683) 4Grider válasza Callmaster (#682) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég ha egy topikba beírod ugyanazt a kérdést.
Ha visszakéred magad ipv4-re a telefonos ügyfélszolgálaton, akkor meg fog jelenni a kapcsoló.

(#684) Louis0731


Louis0731
friss újonc

Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni, hogy a 2.4ghz - rol, hogy lehet 5ghz-re állítani a routeremet(techicolor) ??? Az aljára rá van írva, hogy 5ghz és a másik jelszó is.
Lehet-e egyáltalán???
Köszönöm

(#685) szilvasyz


szilvasyz
csendes tag

Üdv!
Október óta vagyok UPC előfizető új helyre költözés miatt. Eddig csak használtuk a Connect Boxot és a Horizon media HD beltérit, ahogy a telepítéskor letették, mivel felújítási munkák miatt nem laktunk itt. Most viszont már folyamatosan itt vagyunk, hoztam is magammal a hálózati cuccaimat.
A Connect Boxon keresztül a fiam állandóan panaszkodott valamire, amit korábban használt, így ma átkapcsoltuk modem módba és mögé tettük a saját routert. Természetesen a médiabox netkapcsolata is át lett dugva a routerünkbe, a mediabox információknál mutatja is a kinti IP-t, megy a médiatár és egyéb alkalmazások is a boxon.

Ami viszont nem megy, az a visszanéző, az EPG-ben nem is látszanak a korábbi műsorok. Valaki meg tudja mondani, hogy ennek mi lehet az oka? Van valami különleges (hálózati) igénye a visszanéző funkciónak?

(#686) Gubek-Einste válasza Louis0731 (#684) üzenetére

ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#687) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Adott egy Connect Box. Gyári visszaállítás után tökéletesen működik, egészen addig amig először be nem lépek a felületére, és végig nem kattintgatom a kezdő lépéseket. Akár át állítom a wifi SSID-it és jelszót, akár nem, hibát jelez a wifinél és pirosan villog is a wifi jel a készülék elején. A net működik ugyan úgy, nincs különbség, de idegesítő hogy pirosan villog.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#688) Csabex


Csabex
őstag

Akkor most a CB fog kapni egy fw frissítést Március 31-én és a belépő oldalon majd a upc logó helyett a vodás lesz? Mondjuk nem ártana egyúttal megoldani azt is, hogy a jelszó mező kitöltése maszkolva legyen az asterisks-es metódussal ami igazából egy egyszerű kód lenne VB-ben akár... Ilyen csak a 90-es évek elején volt az internet kávézókban amikor szurikáta üzemmódban figyelted, hogy ki sasolja éppen a monitorod a jelszó gépelése közben :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#689) Gubek-Einste válasza Csabex (#688) üzenetére

Nem valószínű, hogy lesz ilyen frissítés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#690) kzsolti1985


kzsolti1985
újonc

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni, laikus vagyok a témában.
Tegnap kihozták a UPC Connect Box-ot + 500 Mbit/s internet.
Alapból úgy van a beállítás, hogy 2,4 Ghz és 5 Ghz is be van kapcsolva. Csináltam is egy sebességtesztet. A mobilon 60 Mbps körül volt, laptopon 60-120 Mbps, amire azt mondtam, hogy egész jó (Wifin, a router mellett ülve). Ezután átkapcsoltam a routert csak 5 Ghz-re, mivel elég sokszor használok bluetooth fülest és tapasztalataim alapján így nem lassítja le a wifit.
Na itt kezdődtek a problémák. Mobilon tartotta a 40-60 Mbps-ot, azonban laptopon leesett 10-15 Mbps körülre. Letöltésnél kb 3 MB/s-al töltött valamit. Amikor visszakapcsoltam újra a 2,4 Ghz-t is, akkor a laptop újra hozta a 60 Mbps körüli sebességet.

Mi lehet ennek az oka? Nem kevesek ezek az értékek egy 500 Mbit/s-os internethez képest?

Köszi előre is a válaszokat!

(#691) Gubek-Einste válasza kzsolti1985 (#690) üzenetére

A net sebességnek semmi köze sincsen a wifi-n elérthet (max annyi, hogy felülről limitálja).
Jó lenne ismerni a körülményeket, nézzél be ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#692) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
2 napja Voda ügyfél vagyok, és egy ilyen routert kaptam. Kérdésem, hogy az fw frissítés mi módon történik, lehet ellenőrizni hogy van-e hozzá frissítés?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#693) Gubek-Einste válasza embe (#692) üzenetére

Központilag frissítik, te semmit sem tudsz tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#694) embe válasza Gubek-Einste (#693) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Még egy kérdés: olvastam viszább, hogy volt róla szó, de nem találom a leírást. Hogy hogyan kell bekapcsolni a modem módot.

kzsolti1985: Én átnevetem az 5GHz-est. Mert nekem ugyanaz a neve volt a 2,4 -esnek és az 5GHz-esnek is.
Így ha az 5GHz-eshez csatlakozok, akkor hozza az elvártat. Nekem 300/20-as van, de a feleségem tévét néz, megy a z AVR netrádió, illetve az egyik asztali gép tölt, a másikon a fiam garázdálkodik. Én meg laposozok. Előtte nekem is szarakodott míg át nem neveztem.
Így is telón ezt mértem most:

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#695) Gubek-Einste válasza embe (#694) üzenetére

Így lehet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#696) embe válasza Gubek-Einste (#695) üzenetére


embe
nagyúr

Bocs! Rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Nincs a beállítási menüben ez a lehetőség. Hiányzik nekem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#697) Gubek-Einste válasza embe (#696) üzenetére

Akkor telefonon kell kérni, hogy tegyenek vissza IPv4 módba és akkor már lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#698) embe válasza Gubek-Einste (#697) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Hálózati dolgokhoz hülye vagyok, de a régi routeremet fogom valszeg használni, usb miatt, is.
Ha visszatesznek IPv4 módba, az jár valami hátránnyal?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#699) TCr válasza embe (#698) üzenetére


TCr
veterán

Az ég világon semmivel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#700) embe válasza TCr (#699) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!
A riasztó egy ip modullal csatlakozik a nethez, remélem azt sem kavarja be. Max újra be kell majd állítgatni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.