Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) actival63 válasza Adler (#199) üzenetére


actival63
aktív tag

Ez biztos nem user error, tehát hívd őket addig míg rá nem jönnek mi a hiba.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#202) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

időzített internet-hozzáférés szabályozás -Valaki tudna segíteni, melyik menüpontban találom a csodálatos fehér műanyag dobozban? Eddig sehol nem leltem rá!

Ja igen ez egy retek szar készülék, naponta többször újraindul, nincs védve a jelszó begépelés

[ Szerkesztve ]

(#203) Judee


Judee
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ilyen "csoda box"-om van:
Készülék neve EMTA 3.0 1GB NO FixIP WIFI
Készülék típusa CH7465CE
Rendszeresen dobálja a wifit....
Ma este untuk meg. Telefon UPC-nek....
Hiba megállapítás (UPC részéről): letöltési jelszint probléma.
Holnap jönnek, nézik a szakemberek.
Mi ez a gond? Kérjek cserét? Vagy mi a teendőm?
Köszi!

(#204) bokrosolajos válasza Judee (#203) üzenetére


bokrosolajos
őstag

kb. Mindenkinek ezt hazudják!
Nekem is ezt ondták, hogy ingadozika jelszint, majd kijön az emberük lemérni. Sosem jött ki.

Ez a típus egy rakás szerencsétlenség és pofátlanság, hogy a régit - holott nem kértem az újat- az 500 megára hivatkozva, hogy csak Connectboxszal működik- visszakérték.

A Digi meg 1000-es internetet ad fele áron ...A kormány meg Deutsch Tamás inkább ezt vizsgálná és ne a műzli összetevőit

(#205) stevebee


stevebee
csendes tag

Sziasztok! Abszolút laikusként nekem nincs semmi bajom a connect box-szal. Vezetéken hozza az 500 Mbps-t, wi-fin viszont elég változó, de nyilván ez a csatlakoztatott eszköztől is függ. Jelet azonban nem dobál el, újraindítani nem kellett. Kérdésem a wi-fi finomhangolásával kapcsolatos. Be van kapcsolva a 2.4 és az 5 Ghz-es frekvencia is. Beállítottam rajta vendég hálózatot, és azt szeretném tudni, hogy ez befolyásolja-e a "fő" wi-fin elérhető adatátviteli sebességet, ha a vendég hálózatra nem csatlakozik eszköz? Gondolom, ha van rajta eszköz, akkor a használt wi-fi hálózattól függetlenül az összes eszköz között oszlik el a teljes sávszélesség... Vagy van esetleg prioritása az elsődleges wi-finek a vendég hálózat felett? Másképp kérdezve; hogyan érhetem el wifi-n a lehető legnagyobb sebességet? Megoldás lehet, ha kikapcsolom a 2.4-es frekit, "lekapcsolom" a vendéghálózatot ha épp nincs vendégem? Előre is köszi a válaszokat.

(#206) macy


macy
addikt

Hali. Én ma kaptam meg ezt a csodacuccot, természetesen marhára nem működik. Nincs net, telefon kikapcsolva. Ma már nincs türelmem hívogatni a nyomorultakat, bár legszivesebben be...nám a sarokba.

(#207) jeni válasza macy (#206) üzenetére


jeni
félisten

Központilag kell aktiválni,ami a cucc átvételével nem mindig párosul az azonnali aktiválással együtt.

(#208) macy válasza jeni (#207) üzenetére


macy
addikt

Ami elég vicces 2017-ben. Egyébként az ikonoknak nem kellene mindig világítani a modemen? Nálam most semmi nem világít csak a connect box alatti fehér led.

(#209) ajani válasza macy (#208) üzenetére


ajani
aktív tag

Nálam sem világítanak az ikonok, amúgy minden ok

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#210) Findzs válasza stevebee (#205) üzenetére


Findzs
addikt

5 ghz mindenképpen bekapcs és a vevőnek is 5ghz nek kell lennie és ac -s legyen ne n -es.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#211) hanhp455


hanhp455
csendes tag

Sziasztok! A biztonsági problémákat orvosolta már a UPC? Gondolkozom, hogy az Ubee-t lecserélem egy ilyenre, de ha biztonságilag rosszabb az új, nem érné meg.

(#212) ajani válasza hanhp455 (#211) üzenetére


ajani
aktív tag

Szerintem nem. A jelszó legalábbis még mindig látszódik a kijelzőn...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#213) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Problémám lenne ezzel a UPC connect box-szal. Pénteken jöttek bekötötték a régi modem helyett, mert gyorsabb netem lett és azt mondták, hogy az 500-as nethez már ez kell.
Eddig a régi UPC-s modemre egy TP-LINK WDR3600 router volt kötve, ez továbbra is így van csak a modem lett cserélve.
Beregisztrálás után már mentek is el a UPS-s kollégák. A laptopon internet az kapásból volt még meg is lepődtem.
DE és innentől jön a szívás. Nekem van egy Synology NAS otthon meg még pár eszköz amiket nem érek el mióta van a Connect box.
A TP-LINK admin felületét sem érem el(192.168.0.1).
Beléptem a connect box felüleétre és átállítottam Router módról Modem módra, hisz nekem az kell hogy csak átmenejen rajta a net és a régi TP-LINK és annak beállításai jussanak érvényre.
Onnantól kezdve, hogy átállítottam Modem módra most már a Connect box admin felületét sem érem el.
Most ott tartok hogy sem a 192.168.0.1 és sem a 192.168.0.101 es IP címen semmit nem talál a Laptop a böngésző segítségével.
A Synology NAS fix IP címe 192.168.0.108 ezt sem érem el továbbá van még 3 IP kamera és két mediaplayer.
Semmi nem megy ami a régi routerre van rádugva vagy direkt vagy switch-el.
Internet azonban most is van.
Kérdésem hogy mit rontok el? Jól gondolom hogy a Modem mód kell a Connect BOX-on? :F
A belső hálóm vajon miért nem látom? :F

(#214) kisg válasza makszi (#213) üzenetére


kisg
tag

Nem biztos, hogy jól értem a konfigurációdat, de ha az UPC connect box és a TP link router is a 192.168.0.1 gyári IP címen vannak, akkor csak simán összeakadtak... Állítsd át a TP-Link router LAN beállításait mondjuk 192.168.1.1-re

Üdv, kisg

(#215) kisg


kisg
tag

Hozzám most került egy ilyen eszköz, viszont nem találok benne néhány menüpontot... A témaindító cikk képein látszik hogy van pl. vendég hálózat beállítás és ami pont nekem kellene, a Port Forward...Na az nincs

a készülék sw verziója:
CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-1-NOSH
a cikkben 18.20 van, gondolom ez valahogy automatikusan frissülő cucc...visszabutítani esélytelen (?)
Nem szeretnék még egy routert mögé tenni, de lehet hogy nem úszom meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#216) macy válasza kisg (#215) üzenetére


macy
addikt

Kell lennie elvileg, gondolom mindenkinél ugyanez a verzió van. De ha arra gondolsz, hogy a vendéghálózaton nincs port forward, akkor az nálam sincs. Meg szerintem senkinél.

(#217) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Új előfizetéshez kaptam egy ch7465lg-lc connect boxot.
A gondom a ddns eléréssel van. Noip progi megadja a külső ip címet de hiába engedélyezem a router külső elérését, nem tudom elérni. Egy dvr kapcsolódna hozzá fix ipvel.
A dvr tud címet jelenteni a noip felé de nem működik az sem.
Amíg T-s voltam ment simán minden.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a problémával?
A segítséget előre is köszönöm.

(#218) makszi válasza kisg (#214) üzenetére


makszi
aktív tag

Szia!

Azóta van fejlemény. A UPC connect BOX előtt a router ip-fe 192.168.0.1 volt.
Most a router IP-je 192.168.1.1 lett. A NAS ipje 192.168.0.108 volt. Ezt át kellett állítanom 192.168.1.108-ra, illetve a rouerben a port forwardingokat is minden beállított portnál átállítottam X.X.0.X helyett X.X.1.X-re.
Most van net és a belső hálón látom is a NAS-t.
Azonban most a cégből tehát kívülről nem érem el a NAS-t. dyndns-el értem el eddig és nem tudom ott mit kellene átállítanom. A NAS nál a külső elérés szerint minden rendben, azonban kívülről dyndns-es címet megadvan nem tudom elérni a NAS-t. :F

Van valakinek ötlete?

(#219) ssandor


ssandor
csendes tag

Sziasztok!

Majdnem 2 hete van meg ez a csoda, előtte UBEE volt, nem is volt vele gond. Most a letöltési sebesség és ping jó, de a weboldalak iszonyat lassan töltenek be néha, wifin és kábelen is. Telefonáltam már az UPC-nek, pusholtak egy frissítést az eszközre 2 napja, de nagyon úgy néz ki, hogy nem javított semmit. Mielőtt visszahívnám őket megkérdezném, hogy közületek találkozott-e már ilyennel valaki? Van-e erre megoldás?

(#220) kisg válasza macy (#216) üzenetére


kisg
tag

Ettől egyszerűbb a dolog...nincs Port Forward menüpontom!

Mindenkinek ez a verziója?

Üdv, kisg

(#221) Thowra123 válasza kisg (#220) üzenetére


Thowra123
tag

Nálam ez a verzió van.

(#222) macy válasza kisg (#220) üzenetére


macy
addikt

A hardver verzió nem stimmel. Nálam 5.01 van.

(#223) kisg válasza macy (#222) üzenetére


kisg
tag

...és mindkettőtöknek van port forward menüpontja?
A HW verzió különbség szerintem nem okozhat eltérést, ez a funkció egyszerű szoftveres dolog.
Na majd telefonon megkérdem a tech support-ot.

Köszi!

Üdv, kisg

(#224) kisg


kisg
tag

És itt az ellenpélda, régi HW ugyanaz a SW és ott a Port forward :W

A sajátomban miért nincs, az még talány...

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#225) macy válasza kisg (#224) üzenetére


macy
addikt

Milyen lp-vel lépsz be a beállításokba?

(#226) Tombi válasza kisg (#224) üzenetére


Tombi
senior tag

Vajon direkt butítják le a softot? Ez nagyon rossz hír.. :U

(#227) woros


woros
őstag

Sziasztok!

Ez a router tud már https címeket is szűrni? Mert az Ubee EVW3226 még nem csak http-t. Köszi a választ.

(#228) kisg válasza kisg (#224) üzenetére


kisg
tag

Úgy néz ki meglett a válasz, ezzel együtt a Port Forward is...
Központilag egy IPv6 cím kiosztás volt hozzárendelve az internetünkhöz, emiatt nem volt elérhető ez a funkció. A technikai ügyfélszolgálat levette ezt és a normál IPv4-gyel működik a továbbiakban.

Köszi mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#229) eye4eye


eye4eye
csendes tag

Sziasztok :)

segítsék! :(

Februárban meglátogatott egy üzletkötő hogy a UPC milyen jó lesz nekem. Eddig digim volt és semmi bajom nem volt vele, csak annyi, hogy a Spíler TV-t nem adja. Az ember tényként közölte, hogy itt a legmodernebb technika van és süvít az internet. Azt állította, hogy 10 megával tudok majd tölteni. (240-es net lett rendelve). Meg is örültem, lesz tv meg minden. Aláírtam ( :W ) Be is kötötték, de sajnos nagy baj van. Mikor elindítottam a torrentet, félórára levágta a wifit, kb 10 perc futás(lassú gyaloglás) után. Fel is hívtam őket, mire nagy nyájasan 30 perc beszélgetés után (1500 forint) átállítottak egy portot benne. Jelenleg a letöltési sebességem 1 mega/sec és közben az internet rettentő instabil. Ezt úgy kell érteni hogy az index.hu 4. refresbe jön be. Egyszerűen nem tudok torrentezni. Streamet lehet nézni fullHD-ba akkor nincs baj, meg amúgy minden mást is lehet csak torrentezni nem. Felhívtam az üzletkötőt, azt mondja másnál is van ilyen probléma és magán szerelőt kellene hívni hogy majd ő megpiszkálja a connectbox-ot és akkor "Jó" lesz. Persze több ezer forintért. Valahogy nem akarok már ennek az embernek hinni. A torrentben is állítgattam már mindent (utorrent), alapbeállítástól, varázsló beállításon keresztül a youtube (best utorrent settings)-en át mindent.
Kérem aki tud segítsen :( :F

Előre is köszönöm szépen :R

(#230) Findzs válasza eye4eye (#229) üzenetére


Findzs
addikt

Itt hamarabb kapsz választ:
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#231) eye4eye válasza Findzs (#230) üzenetére


eye4eye
csendes tag

Köszönöm :)

(#232) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok van egy egyedi problémám remélem tudtok segíteni. Szóval megjött hozzánk is az új router/modem kombó 500as nettel minden rendben kivéve hogy az én telefonomon a wifi rendszertelen időközönként megszakad,azaz wifi jelszint továbbra is megvan de net az nincs.Ha lecsatlakozok majd újra felcsatlakozok ,minden rendben megy megint a következő szakadásig.Mi lehet a gond? Előtte Ubee modemem volt ott nem volt semmi ilyesmivel gond...PLS help

(#233) Thowra123 válasza tescodr (#232) üzenetére


Thowra123
tag

Wifi kalandom volt az elején, igaz főleg a wifree miatt. Akkor megváltoztattam a jelszót a beállításokban és azóta működik minden. Próbáld átírni az alap wifi jelszót másra. 8 karaktert ír minimum, én 10et adtam amibe van nagybetű, kisbetű és szám is.
Másik ami előfordulhat a csatorna szám. Van play áruházba app amivel meg lehet nézni mik vannak a közelbe és milyen csatornán. Ha van a közeledbe veled azonos csatornán működő eszköz, bezavarhat neki.
Csatornát is tudsz állítani a router menüjébe.

(#234) russel87


russel87
csendes tag

Sziasztok!
240/20 UPC-s internettel rendelkezem. Ha torrentezek, akkor a böngésző nem vagy alig tudja betölteni az oldalakat. A torrentezést úgy kell érteni, hogy kb. 500 KB/s-el megy a feltöltés általában.

Már 3. UPC router büszke tulajdonosa vagyok. Eddig 2db Connect Box „fogyasztottam el”, alig 2 hónap alatt. Ezekkel állandóan szakadozott a kapcsolat, amit az ügyfélszolgálat elismert. Utána kaptam ennek a „híres” Connect Box-nak az elődjét. Ezzel már a kapcsolat nem szakadozott, de ha futot a µTorrent, akkor a böngész „meghal”. Még a telefonok is átálltak mobilhálózatra a gyenge internetkapcsolat miatt.

Ekkor megelégeltem a dolgot és átállítottam ezt a „hiper-szuper routert” modem üzemmódba és beállítottam hadrendbe a réges régi TP-Link TL-WR740N router-emet, amit még az Invitel-hez használtam. Itt is ugyanezt a problémát tapasztaltam. Felraktam rá a DD-WRT és láss csodát, ezzel megszűnt a probléma. Nem szakadozott az internet, betöltötte az oldalt a böngészőm.

Ezután elterveztem, hogy veszek egy gigabites routert, mivel én nem elégszem meg a Tp-Linkem által nyújtott 10/100 hálózattal. Vettem egy D-link Dir-842. Megkaptam, nagy boldogan beállítom és 10 perc múlva az arcomra fagyott a mosoly, megint nem tölti be az oldalt, ha futtatom a µTorrent.

Ki, mit tippel mi lehet ez az anomália ennél UPC internetnél? Az Invitel-el ilyen problémám soha sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#235) Findzs válasza russel87 (#234) üzenetére


Findzs
addikt

Szia

Olvasd el a 230 -as hsz -emet

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#236) DJDavid98


DJDavid98
újonc

Szerk: Most láttam a linket feljebb hogy hova kell írni, ezt törlöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24+ / Mobil: Telekom / Mobilnet: DIGI / Vezetékes: DIGI 1000 FTTH

(#237) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Meg lehet ennek az izének változtatni a lan oldali címét 0.1-ről?

Gyurka

(#238) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok.
Valaki mindjon már nekem valami okosat, mert ez a upc kontarokkal van tele. Volt az elmult evben 4 modem cserem (ubee,technikolor,ubee,connectbox). A cinnect box elotta wi freevel nem volt gondom. Amiota ez a modem van a myupc feluleten inaktiv a upc wi-free kapcsolo, tehat se ki se be nem tudom kapcdolni, es a rendszeruk szerint nem wifi kepes a modemem. Ergo nincs wi-free sem. Ugyfelszolgalatot hivtam, myupc peofilt toroltek, ujat hoztam letre (persze ez sem zokkenomentesen folyamatosan 500 as hiba regisztracio kozben. Nagy nehezen meglett az uj myupc, wi-free bekapcsolva es megy 2 napig. Majd ma szepen ugyanaz. Wi-free lehetőség kiszürkítve, a modemem nem wifi kepes szerintuk. Felhivtam az ugyfelszolgalatot, hogy ez mostmar vicc, tokom kivan veluk, erre valasz varjak nehany napon belul majd megkeresnek, hogy elharitsak. Szanalmas amit a upc muvel es mar a sokadik huzasuk. Mi lehet a gond szerintetek? (Ekezetek miatt bocsi, mobilrol vagyok)

The Mechanic

(#239) Findzs válasza FlashLed (#238) üzenetére


Findzs
addikt

230 -as hsz

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#240) FlashLed válasza Findzs (#239) üzenetére


FlashLed
senior tag

Köszönöm.

The Mechanic

(#241) kispalsz


kispalsz
tag

Az eszköz fogyasztásáról nem láttam infókat. Valaki, aki meg tudja mérni vagy már mérte, meg tudná osztani velem, hogy hány wattot eszik router módban és hány wattot bridge módban?

Köszi.

(#242) jeni válasza kispalsz (#241) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Van jelentősége?
Ezek a kütyük is fogyasztásúak!

(#243) kispalsz válasza jeni (#242) üzenetére


kispalsz
tag

Számomra van. A jelenlegi konfigomban is az UPC modemje fogyaszt a legtöbbet, folyamatosan megy, 0-24 -ben. Mellette a mikrotik router fele annyit fogyaszt, pedig azon van bekapcsolt WIFI-is

Nem értem miért fogyaszt ennyivel többet a sima bridgeként használt eszköz.
Most keres az UPC, hogy nagyobb csomagot "válasszak" amihez jár ez az új eszköz. Ha kevesebbet fogyaszt váltanék, ha többet, akkor maradnék a réginél.
A jelenlegi UPC modem egy év alatt 1700 Ft-ot "eszik" meg. Inkább elvi kérdés egyébként, mint anyagi...

(#244) jix


jix
újonc

MMORPG fan vagyok, 9 éve játszom wifin keresztül, UPC-s nettel, soha nem volt semmi gondom! Viszont amióta Connect Box van, ledobnak a játékok, a ping félpercenként ugrál 30 és 3000 között. Sajnos a lakás úgy van kialakítva, hogy a nappaliba került az internet csatlakozója, úgyhogy most azt próbálom megoldani, hogy lefalazok egy kis részt a nappaliból és beköltözök oda, hogy közvetlenül a Connect Box-ból kapjam a netet, vezetékkel... Csak reménykedni tudok abban, hogy ezzel megszűnik a probléma...

(#246) jix válasza Intruder2k5 (#245) üzenetére


jix
újonc

Durva... Kösz a linket. Megyek a UPC-hez másik modemet kérni / venni...

(#247) Intruder2k5 válasza jix (#246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha 240Mbps vagy attól lassabb a neted, akkor használható Technicolor 7200, vagy Ubee EVW3226 HGW-vel is. Sajnos CISCO-t már régen nem adnak, pedig azok voltak a legjobbak, a szintén kis példányszámban kijött Hitron-ban pedig ugyancsak Intel Puma van. Ha viszont 500-as neted van, akkor jelenleg csak Intel Puma-s HGW-je van hozzá a UPC-nek.

Az viszont általánosságban igaz, hogy a legjobban akkor jársz, ha veszel egy saját routert, és a UPC-től kapott HGW-t bridge módba állítva csak modemként használod, bármilyen típusú is legyen az.

[ Szerkesztve ]

(#248) jix válasza Intruder2k5 (#247) üzenetére


jix
újonc

240-es netünk van. Kösz az infót, ezzel sokat segítettél! Szerk.: A Connect Box-ot is be lehet állítani bridge módba és routeren keresztül kiküszöbölni a "hibáját"?

[ Szerkesztve ]

(#249) Intruder2k5 válasza jix (#248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bridge módba be lehet állítani, de szerintem az nem oldja meg a problémát. Bár utóbbi részemről csak tipp, de ez túl egyszerű lenne. A UPC topikban már a Hitron megjelenéskor lehetett olvasni a ping problémákról, bár akkor ez az infó még nem volt ismert, de próbálkoztak ott is mindenfélével.

[ Szerkesztve ]

(#250) jix válasza Intruder2k5 (#249) üzenetére


jix
újonc

Értem, köszönöm. Akkor marad a modemcsere. Remélem lecserélik az általad említett típusok egyikére, ha elmondom mi a bajom (és/vagy ha fizetek érte).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.