Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bigdady válasza kgymac (#548) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert mi az a wifree vagy mi? azt is szórja a cboxom a népnek?

(#552) Gubek-Einste válasza bigdady (#551) üzenetére

Közösségi wifi hálózat, akinek működik, az használhatja a más által működtettet is egész Európában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#553) #19482368 válasza bigdady (#551) üzenetére


#19482368
törölt tag

A wi-Free az az izé ami körülvesz és áthatol, szinte mindenütt ot van. Egyszerűen megállíthatatlan, a tulajdonosok is nagyon nehezen tudnak tőle megszabadulni. Mert egyszer csak kéretlenül megjelenik, vagy éppen nem működik, mert valami klónjára csatlakozol. :D :D :D

" Egyébként egy nagyon jó dolog lenne, ha nem lennének hülye gyerekek, akik előszeretettel hamisítják, és ezáltal hazavágják azt is, ami alapvetően egy nagyon jó kezdeményezés lenne."

(#554) bigdady


bigdady
nagyúr

Aki egyedi routert kötött bridge Connect boxra annak megy a visszanezhető adás?

(#555) Fürkész


Fürkész
tag

Érdekes dolgot osztanék meg ezzel a boxal kapcsolatban. 240-es netem van, amivel nem is volt gond bő 1 évig, majd vettem egy NAS-t, hogy nem az asztali gép menjen feleslegesen torrentezés, vagy filmnézés közben. Ezután pár hétre azt vettem észre, hogy lassabb lett a net, mérve közel sem volt a korábbi 240Mbit-hez, inkább 70-80-as értékeket mutatott a mérő. persze hívtam az ügyfélszolgálatot, meg a szerelőt is kiküldték aki nem kicsit volt bunkó, mert hogy mit akarok én mikor megvan a garantált minimum. Hiába kértem, hogy próbaljuk már ki egy másik boxal, nem volt hajlandó erre.
Beletőrődtem, hogy biztos bekorlátoztak, mert nagy volt az adatforgalom. Viszont nemrégiben úgy döntöttem, hogy leporolom a régi TP-linkes, routert, mert a Wifi-vel sem voltam megelégedve, ugyanis a telefonon folyton megszakadt pár percre ha kimentem a szobából. Sajnos ez csak 100Megabites volt, így némileg még lassabb is lett a netem vezetéken. Na akkor irány a műszaki áruház egy gigabites routerért. Hozzáteszem, hogya connect boxot átállítottam mondem üzemmódba. Megvolt a beüzemelés, és persze nyomtam egy sebességtesztet. Láss csodát full gázon meg a net, megvolt a 240Mbit. Nem tudom, hogy most távolról tudnak-e állítani úgy a boxon, hogy lassabb legyen a net, vagy eleve nem bírta a terhelés, de ezek szerint nem ártott volna kicserélni a szerelőnek a készüléket, és akkor nem lett volna ennyi bosszúságom.

(#556) Gubek-Einste válasza Fürkész (#555) üzenetére

Inkább a saját router beüzemelése volt a megoldás, a CB cserével valószínűleg nem lett volna előrébb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#557) Fürkész válasza Gubek-Einste (#556) üzenetére


Fürkész
tag

Azért egy próbát igazán tehetett volna a szerelő szerintem, mert nekem egy informatikus azt mondta, hogy a torrentezés igencsak megviseli a routert, és miután a NAS-t beüzemeltem, utána próbáltam egy kicsit javítani a helyezésemet a torrent oldalon és elég sokat futtatam. Előtte bő 1 évig semmi gond nem volt a connect boxal, utána halt meg gondolom maga az router részében valami, mert miután külső routert kapott és a boxnak kikapcsoltam ezt a részét, hogy csak modemként működjön, utána tudta ismét a 240 Megabitet a netem.

[ Szerkesztve ]

(#558) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Távolról belépnék a ConnectBox-ba. Laikus ként a böngészőbe beírtam a publikus IP-t, kettőspont a port, amit írt engedélyezéskor, de azt írja a böngésző, hogy probléma az oldal betöltésekor. Valamit rosszul csináltam?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#559) Fürkész válasza RootRulez (#558) üzenetére


Fürkész
tag

Én csak simán beszoktam írni, mindenfajta www meg https nélkül, hogy 192.168.0.1 és enter, és már dobja is fel a belépőoldalt. Viszont ha modem üzemmódban van a connect box, esetleg külön router mögött akkor viszont a már a 192.168.100.1 -on éred el

(#560) bigdady válasza Fürkész (#559) üzenetére


bigdady
nagyúr

Távolról írta

(#561) RootRulez válasza Fürkész (#559) üzenetére


RootRulez
félisten

Távolról szerettem volna. Úgy kellett, hogy a publikus IP elé kellett egy https:// és így jó. :K

═════════════════════════════════════════

(#562) raulicio


raulicio
senior tag

hello!

A connect box egyszere tud 2.4 és 5 GHz-es hálózatot? A beállitás erre enged következtetni.
a robotporszivóm elvileg csak 2.4 GHz-s hálózaton megy ahogy ez az ubbee-s modemmel tisztán lászott, viszont a connect boxhoz az istennek sem tudom csatlakoztatni. Akkor sem ha letiltom az 5GHz-t a beállitásokban. Ötlet?

(#563) Gubek-Einste válasza raulicio (#562) üzenetére

Csatorna fix-en 1 és 11 között?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#564) Perillustris válasza Fürkész (#557) üzenetére


Perillustris
senior tag

"a torrentezés igencsak megviseli a routert"

Ez így erős szerintem. Nyilván annyira, mint egy csaknem állandó forgalom.

5 éve használok NAS-t, soha semmit nem rontott el: a régi modemet és a router-t sem, az újabb CB-ot és router-t sem.

Perillustris

(#565) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak!
Arra lettem figyelmes, hogy 23 óra tájékán a telefonom (Samsung Galaxy J6; 2.4 GHz-es kommunikáció) megszakad a router általi hálózati kapcsolat.
Átvált mobilnetre a telefon.
Rövid időn belül ismét csatlakozik a WiFi-re, de még nincs internet kapcsolat.
Ismét visszavált mobilnetre.
Kicsit később visszatér a router, és immár internettel.

Valamiféle központi újraindítást végeznek ilyenkor, vagy mi a csoda történik?
A router beállításait ellenőriztem.

(#566) Csabex válasza zsoltip (#565) üzenetére


Csabex
őstag

Hali,
Igen, szokták nagyon ritkán újraindítani nálam is. Talán 2 havonta 1x... Ha nálad sűrűbben, akkor lehet hálózati gond a koax oldalon max...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#567) bigdady


bigdady
nagyúr

Eddig a telekomot egy Asus n12d1-el szórtam majd egy másik n12-vel továbbítottam az alsó szintre. Bekötötték a upc-t és ez a cbox maga hozza azt a jelerősséget amit a két Asus
Nem olyan rossz ez

(#568) Zserno válasza ajani (#209) üzenetére


Zserno
tag

Nekem minden világít. Ma volt a upcszerelő mert beszarta media box. És mondta, hogy csak a fehér csíknak kell világítania a modemen. A többi akkor villog vagy ég zölden ha baj van. Mondtam neki semmi baja 1 éve világit minden.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#569) nicu71 válasza Zserno (#568) üzenetére


nicu71
addikt

Christmas tree üzemmód 😂

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#570) bigdady válasza Zserno (#568) üzenetére


bigdady
nagyúr

A zöld nálam is folyamatos

(#571) Nyeste86 válasza bigdady (#570) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Már írtam korábban ebbe a csoportba, hogy én milyen gonddal szenvedek.
November óta háromszor cserélték ki ezt a csodát, az összes kábelt és csatlakozót egészen az alállomásig, de a hiba még mindig fennáll.
Ezt a romhalmaz mindennap 2-3 alkalommal fogja magát és újraindul.
A naplózást és a Fel/Letöltési statisztikát hiába küldöm el nekik, ők csak állítják, hogy minden rendben van és küldenek szerelőt további vizsgálatra.
A hatodik ilyen látogatás után amikor már tényleg mindent IS kicseréltek lett elegem és döntöttem úgy, hogy ha majd pénztárcám engedi, egy valóban komoly routert állítok be a UPC eszköze mögé, míg az modem módban tengeti majd hátralévő napjait.
Kölcsön kaptam egy routert, hogy teszteljem pár napig így a hálózatot és csodák csodájára működött a történet. :C
Miután visszaállítottam az eredeti állapotot, vissza adtam a kölcsön routert az eddig tapasztalt hiba megszűnt és nem is jött elő egészen most vasárnapig, amikor valami frissítést kaphatott az eszközük, majd 20 percen keresztül karácsonyfa módjára villogott.
Másnaptól megint folytatta a már sajnos megszokott random újraindulást. :W

Mi a fenét művelhetnek ezek a hálózattal / eszközzel amitől ez az amúgy stabilnak indult szolgáltatás (2,5 éve van 500Mbites netem) most egy ilyen darab exkrementum :F

(#572) Vibalazs


Vibalazs
tag

Gondoltam írok róla én is egy sort. Családba sajnos most került be ez a csoda box. Először csak néztem miért nincs net (régebben a szomszédnak volt ilyen jelerőssége) aztán nézem, hogy a jól bevált TC7200-őt lecserélték a fehér connect boxra.

Azt hiszem egy jó darabig nem kötök náluk újabb szerződést. Pedig most húztak be a csőbe, hogy ez gyorsabb meg erősebb wi-fi je lesz. Még szerencse, hogy eltudok állni a szerződés módosítástól/hosszabbítástól. :P

[ Szerkesztve ]

(#573) bigdady válasza Vibalazs (#572) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem azóta a pincében is megy a net olyan erős a wifi

(#574) Csabex válasza Vibalazs (#572) üzenetére


Csabex
őstag

Hiába hibáztatjátok a connect box-ot, mert higyjétek el, hogy nem ő a ludas... Nagyon, de nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban van a hálózat ahol üzemel. Gondolok itt régi koaxokra amik még X éve lettek behúzva és a ház nem engedte, hogy a upc szétbarmolja a meglévő hálózatot (nálunk volt erre példa egy darabig). A régi, begyepesedett koaxon egyáltalán nem olyan a szolgáltatás minősége mint egy felújított, vagy normális, nem túl öreg hálózaton. Nálunk non stop működik, rajta van állandóan egy NAS, Chromecast meg egy Ipad, aztán ha hazaérünk akkor plusz 2 teló meg néha egy Samsung Tab, illetve gépről kb 300 torrent ami seed állapotban van és ha elkezdünk chromecasten streamelin a tv-hez youtube vagy más forrásból bármilyen tartalmat egyszer, de egyszer sem fordult elő, hogy akadozzon, lagoljon vagy megszakadjon... Utolsó szolgáltatás kimaradás kb 1,5 éve volt úgy, hogy órákig ne legyen hálózat. Néha néha újraindul, de különösképp nincs gond vele... Ami aggasztó inkább az az, hogy belépésnél még mindig nem tudták megoldani, hogy kicsillagozza a jelszót... Ez non sense a mai világban, nem is értem....

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#582) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak!
Azon kezdtem elmélkedni, a UPC Connect Boxra, vagy akár más (megvásárolandó) routerre kössek USB-n HDD-t.
A cél az lenne, hogy távolról, nem otthonról is elérjem a fájlaimat.

1.) Melyik topicban kellene erről értekezni, ha ugyan nem itt?

2.) Biztonságosnak tekinthető ez a megoldás?
2./a) fizikálisan, pl. kigyulladás
2./b) virtuálisan, az adatok megbízható elérése terén
2./c) virtuálisan, az adatok titkos, internetre nem kerülése, mások által nem hozzáférhető volta terén

3.) HDD vs. NAS pro és kontra?

4.) Milyen elérés? FTP? Mit tud ez?

Nem vagyok még járatos a témában, most kezdek okosodni, és ezért szeretnék a már hozzáértőbb Fórumlakóktól tanulni, hogy jól csináljam meg. :K

Köszi szépen.

(#583) Gubek-Einste válasza zsoltip (#582) üzenetére

Ide nézzél be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#584) zolee001 válasza zsoltip (#582) üzenetére


zolee001
őstag

Csak ugy mellékesen ilyen célokra (is) van feltalálva a "felhö",de a kérdésedre válaszolva természetesen megoldható az arra alkalmas routerrel amik elörekonfiguráltan adják a szolgáltatásokat,természetesen ár függvényében komolyabbakat is.
Saját magad is összeépithetsz egy ilyen "kiszolgálot" pl raspberry és hasonloakkal és ott magad telepitesz /konfigurálsz amit akarsz

(#585) zsoltip válasza zolee001 (#584) üzenetére


zsoltip
őstag

zolee001:
Naneee... Tudod melyik lapcsaládon vagyunk, ugye... Szted ez újság itt?! :U
Inkább olvasd el a posztom ismét, és arra válaszolj, ha persze tudsz. :) Ha nem, akkor köszönettel...

Gubek-Einste:
Köszi :K

[ Szerkesztve ]

(#586) zolee001 válasza zsoltip (#585) üzenetére


zolee001
őstag

Szerintem normálisan válaszoltam,nem értem a problémádat
Tp Link/Asus alapbol tud ilyeneket némelyik,bedugod müködik
FTPS kell ha már a biztonságot emlegeted vagy elég a sima FTP?
Egyébként ha biztonság akkor VPN ami a TP Link /Asus vonalon kimerük kb a PPTP-ben
Ha pl Cisco SOHO akkor választhatsz,SSL VPN,L2TP,IP SEC stb

(#587) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

működik ez csoda access point módban? Mármint úgy, hogy kikapcsolom a wifit és lan port(ok)ra kötök külső access point-o(ka)t.

Köszi a segítséget!

Üdv,
ZP

(#588) zolee001 válasza ZP67 (#587) üzenetére


zolee001
őstag

Müködik de akkor már jobban jársz ha modem modba rakod

(#589) ZP67 válasza zolee001 (#588) üzenetére


ZP67
tag

Köszi a gyors választ, sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz :-)

(#590) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok!

Érdemes külön SSID-t adni a 2.4 és 5 ghz nek vagy jó így ahogy gyárilag van ?
A szerelő aki hozta, ő mondta hogy érdemes külön ID t adni a frekvenciáknak.

(#591) Gubek-Einste válasza maszibmw (#590) üzenetére

Természetesen, nem hogy érdemes, hanem kötelező is!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#592) #70234880 válasza Gubek-Einste (#591) üzenetére


#70234880
törölt tag

De miért? Most komolyan kérdezem?
Nem igazán értem miért kötelező, a bssid alapján simán lehet tudni milyen eszköz, melyik szolgáltató.
És elég hozzá egy okos telefon, és beazonosítja.
Ha beállítom hogy az eszköz csak 5ghz csatlakozzon, akkor csak oda csatlakozik. És a C.B ezt be lehet állítani.
Tehát nem értem mi indokolja, és teszi kötelezővé az SSID megváltoztatását,

(#593) Gubek-Einste válasza #70234880 (#592) üzenetére

Nem minden eszköz kezeli megfelelő azonos hálózat neveket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#594) #70234880 válasza Gubek-Einste (#593) üzenetére


#70234880
törölt tag

De hát itt a C.B van szó.
És ott ezt be lehet állítani.
Konkrétan, hozzá adott mac address alapján.
Mindegy, sose értettem ezt a mizériát ezzel kapcsolatban.

(#595) Gubek-Einste válasza #70234880 (#594) üzenetére

Kliens oldallal mi a helyzet?
Még nem volt rossz tapasztalatod az azonos SSID-k használata miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#596) #70234880 válasza Gubek-Einste (#595) üzenetére


#70234880
törölt tag

kliens oldalon tudom melyik eszköz tud 2,4 és 5ghz. Annak megfelelően van beállítva.
Ugyan ritkán használok wifit, de valahogy nálam ezek a problémák nem jelentkeztek.

Mindegy, végülis nekem aztán tök mindegy, csak nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#597) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,
Lenne egy UPC Connect box modemem ami a nyar kozepe ota siralmasan lassu.
300Mbites elofizum van.
2 szintes haz felso szinjen egy 150Mbites usb sticken tudtam a stabil 3-4MB/sec letoltest es az osszes Androidos kutyummel szepen tudtam csatlakozni es netezni.
Aztan nyar kozepen vmi elpattant es a wifi teljesitmeny a kőkorba repitett vissza minden wifi eszkozon. Adriodos eszkozokon a legrosszabb a helyzet ott pl az index app fel perc mire betolt.
probaltam masik csatornara atmenni de az sem segitett.
csatoltam a inSSIDer-el felderitett kepet (korabban a 11es csatornan logott a upc modem az automatkius beallitasaval). probaltam a 8as es az 1es csatornakat.
(Az Android egy altalan most berakott extra wifi router, hatha azon jol mennek a wifis eszkozeim de azon is lassuak mint egy lajhar)

a masik kepen pedig 2m ultem a laptoppal es kaptam ezt a teljesitmenyt.
a laptopban egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265 van. (Asus Vivobook 15)

aki tud vmi hasznos tanacsot adni hogyan lehet visszanyerni a regi fenyet a wifi jelerossegenek ezen a szar boxon annak elore is koszonom.
%MCEPASTEBIN%

(#598) Matjisom


Matjisom
csendes tag

Sziasztok!

Napokba lett UPC-s 500-as netem Connect Box-szal. A modem mód és a Port Forwarding le van tiltva benne. Azt olvastam, hogy ez azért van mert IPv6-ra van állítva. Ellenben nekem csak IPv4 cím volt publikus, IPv6 nem. Szenvedések és box újraindítások után egyszer csak lett publikus IPv6 címem is, úgy hogy megy a 4 és a 6 is.
A kérdésem az lenne, hogy így hogyan lehet megoldani a torrent kliensek számára a nyitott portot? Van valakinek ebben tapasztalata? Kérnem kéne ügyfélszolgálaton az IPv4-et?
A box felületén nincs Port Forwarding, de html átírással elő lehet hozni. Hiába állítottam úgy ott be, felfele továbbra se megy semmi se.

Előre is köszönöm ha valaki segít.

(#599) Gubek-Einste válasza fifth81 (#597) üzenetére

A 11-es csatornával próbálkozhatsz, ha nem használod a Wi-Free-t akkor kapcsoltasd ki.
Ajánlott saját router használata a szolgáltatói helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#600) Gubek-Einste válasza Matjisom (#598) üzenetére

Inkább kérd vissza az IPv4-es módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.