Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Zwodkassy válasza Gubek-Einste (#300) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Igen, volt újra indítás.

(#302) bianca3


bianca3
tag

a Connect Box használható ha átmegyek másik szolgáltatóhoz?

(#303) jeni válasza bianca3 (#302) üzenetére


jeni
félisten

Biztosan nem, de le is kell adnod a Box-t,ha felbontód a szerződést az UPC-nél.

(#304) bianca3 válasza jeni (#303) üzenetére


bianca3
tag

Köszi a gyors választ! :-)
Akkor ha digire váltok milyen routert javasolsz vásárolni?
Előre is köszi ;-)

(#305) jeni válasza bianca3 (#304) üzenetére


jeni
félisten

Várd meg mig a Digi mit is ad neked?
Ha a saját kell neked és nem kell 100Mbps több akkor az Asus RT-N12 D1 a jó router. Ha az 1GB lan változatban akkor az Asus RT-N18U lehet a jó választás.
Milyen routert vegyek

[ Szerkesztve ]

(#306) bianca3 válasza jeni (#305) üzenetére


bianca3
tag

Fú, nagyon köszi! Okos csomagot ajánlották, azt mondják gyorsabb mint a fiber power 240. Nem értek hozzá, totál szőke vagyok ezekhez :))))
Elméletileg ha jól tudom a 100Mbps lesz a csomagomban. Vagy szerinted legyen másik nagyobb?

(#307) jeni válasza bianca3 (#306) üzenetére


jeni
félisten

Ezt neked kell eldöntened mire is van szükséged?
TV vagy az Internet? Ha pedig az internet a fontosabb akkor min. a 240-s Fiber csomag.

(#308) bianca3 válasza jeni (#307) üzenetére


bianca3
tag

Oké, köszi. Igen az internet a fontos. Nekem inkább a net, tv nem lényeg alig használjuk.

(#309) Keksz


Keksz
senior tag

Németországban a Unitymedia (helyi UPC) is ilyen fehér boxokat ad.
Le vannak butítva, és mivel ipv6 a net, ezért nincs portforward kifelé/befelé, nincs saját ip cím ugye, blokkok egy db IP-vel látszanak kifelé.
Csak "régi" ügyfelek kérhetnek telefonon ipv4 átállítást, akiknek ősrégen is volt.
Újak nem.

Ezt leszámítva stabil, 120/10-es nettel.

(#310) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok

Megkaptam ezt a connect box csodát.
Beállítottam modem üzemmódban, van egy openwrt-s routerem ami dhcp WAN-al csatlakozik.

Viszont szeretnék IPv6-ot.

Modem üzemmódban foglalkozott-e valaki vele?

[ Szerkesztve ]

(#311) Gubek-Einste válasza nolika (#310) üzenetére

Csak router módban van IPv6 de akkor sem ajánlott mert gondokat okoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#312) Septum15


Septum15
aktív tag

Sziasztok.
Egy ismerősőm kérte, hogy segítsek neki egy weboldal tiltásában a routeren.
Van erre lehetőség ezen a routeren?
Ő azt szeretné, hogy minden csatlakoztatott eszközről le legyen tiltva az adott oldal.

Én próbáltam segíteni neki, de nem találtam semmit. Én egy t-home által szolgáltatott Speedport W 724V-t használok és ott tudom, hogy nincsen ilyesmi.

(#313) szelzoli90


szelzoli90
újonc

Sziasztok. A Upc Magyarország Connect Box nevezetű csoda-routere nálam, a mellékelt képen látható hibaüzenetet adta be tesztelés során. :Y
Kábeleket ellenőriztem mindenütt, sehol nem tapasztaltam kábelkilazulást, stb. :Y
Szerintetek mi lehet a probléma? :F
Hétköznapokon, péntekig szórakozik a szolgáltató, mert állítólag karbantartás van olyankor napközben kb. 8:15-15:30-ig nincs se tv se internet, de péntektől vasárnapig legalább lehet tévézni.
Tudnátok segíteni hogy nagyjából mi lehet a hiba oka?
Köszi.

...Ne vár csodát egy szolgáltatótól, de fizesd amit vállaltál különben nincs szolgáltatás. :(

(#314) Gubek-Einste válasza szelzoli90 (#313) üzenetére

Kép?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#315) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ma hoztak egy ilyen csodaroutert a cisco helyére.
Minden megy lan-wifi de nem tudom a beállításait elérni
Belépés után (192.168.0.1) főoldal és ennyi van:

A szolgáltatás valószínűleg megszakadt, átmenetileg nem elérhető vagy hibák tapasztalhatók az adatátvitelben.
PRÓBÁLJA ÚJRA

Bármelyik menüre nyomok újra a belépési oldalra dob ki. :(((

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#316) szelzoli90 válasza -=MrLF=- (#315) üzenetére


szelzoli90
újonc

Két dolog lehetséges.

Az egyik hogy szolgáltatói (központi) hiba lépett fel (ha ez történt, érdemes lenne a UPC Magyarországot felhívni telefonon hogy mi van), a másik hogy próbáld meg áramtalanítani 2-3 percre a connect boxot, majd újraindítani mert lehet áramkimaradás, vagy vihar okozta a hibát. :F

(#317) -=MrLF=- válasza szelzoli90 (#316) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszi, újraindítás után ie böngészővel elindult, után Firefoxal is jó lett.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#318) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Segitségeteket kérnem connect box-al kapcsolatban.

Vettünk egy wifi routert amit a connect box után tettünk be,új router beállitásai pikk-pakk megvannak,csatlakozik wifire de nincs internet és uj router egy portjából sincs internet ha lanon próbálokzom.
Gondoltuk veszünk egy másik routert próba gyanánt,de ugyanezeket a tüneteket produkálja.Új routeren beállitások,jelszó,védelem stb,ez néhány pillanat,ismét csatlakozik de nincs internet és lanon sem.

1221 hibaelháritás,azt mondták próbáljam modem uzemmódban és ilyenkor az 1-es portot használjam a connect boxon az uj router felé.Modem mód beállit,viszont nem mondták elsőre hogy ilyenkor 192.168.100.1re változik az elérési út.Modem módban egyáltalán el sem tudtam érni a boxot sem semmi mást.Ismét 1221 ahol távolról visszaállitották alaphelyzetbe a connect boxot ahol ismét tudtam használni de routert sem modem sem router módban nem tudtam utána kötni.

Arra lennék kiváncsi hogy kell e valami speciális beállitás esetleg valamelyik routeren?Azt nem értem hogy lehetséges az hogy felcsatlakozik wifire de mégsincs net.
A connect boxtól érkező kábel hibátlan mert direktbe gépbe dugva működik rendesen és ugyebár egy wifi router beállitása is csak 1 percet vesz igénybe.

Segitségeteket előre is köszönöm!

Üdv!

(#319) Gubek-Einste válasza WarGame (#318) üzenetére

Milyen router-eket próbáltál?
Hogyan voltak beállítva a router-ek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#320) WarGame válasza Gubek-Einste (#319) üzenetére


WarGame
csendes tag

tp link és a másikra nem emlékszem.A routereken semmit nem állitottam csak azt ami a wifihez szükséges.
Védelem,név,jelszó,csatorna stb...

Üdv!

(#321) pestibenji


pestibenji
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy jól értem, hogy ez a router Wi-fin viszi az 500mb/s-et? Tehát megfelelő körülmények mellett wifin 60mb/s körül fogok tudni letölteni ha 500-as netem lesz hozzá?
Most van egy egész jó routerem otthon, bár van vagy 3-4 éves, de az is csak 150mb/s-et tud 5ghz-en.

köszi előre is

(#322) Gubek-Einste válasza pestibenji (#321) üzenetére

Biztosan nem fog menni a teljes sebesség wifi-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#323) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv Mindenkinek!
Nekem is ilyen router-em van (CH7465LG-LC), de lenne 2 kérdésem ezzel az eszközzel kapcsolatban:

1. használja ezt valaki macOS-szel? Minden eszközön simán jön a 120mbps (ami képes rá), csak ezen az egy rendszeren nem tudok 30-40-nél többet kinyerni. Próbáltam beállításokat változtatni, eddig eredménytelenül.

2. Létezik hozzá custom fw? VPN-t akarok beállítani rajta, csak ugye a gyárival nem lehet (CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH)

:R Köszönöm előre is! :R

sudo rm -rf /*

(#324) Gubek-Einste válasza Mr.C (#323) üzenetére

1; Kábelen vagy wifi-n használod?

2; Nincs és nem is lesz, a szolgáltatók egyedi firmware-e fut az összes ilyen eszközön, még egymáséival kompatibilisek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#325) Mr.C válasza Gubek-Einste (#324) üzenetére


Mr.C
őstag

wifin használom. 2,4 és 5 GHz-en is ugyanolyan, channel be van lőve, nem interferál egy hálózattal se, MTU 1500 (bár ennek nem szabadna, hogy köze legyen hozzá)...

Másodikra meg akkor lehet beruházok egy rasperry-re és azon osztok hálót, hogy minden kapcsolat titkosítva legyen

sudo rm -rf /*

(#326) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam jól működik a router része is jelenleg.
Az eddig használt antennás TPLink router-hez képest ezzel ha akadályok vannak pl ablak, ajtó ennek jobb a lefedettsége.
Viszont sűrűbben kell újraindítani, kb 2 hetente, mert belassul. A webrádiók valamiért szakadoztak, de kicsit feljebb vettem a lejátszókban puffer méretet, így jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#327) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Wifi router probléma megoldódni látszik,viszont segitségeteket kérném újból.Xbox 360 kapcsolódási hiba connect boxon keresztül.Előző technicolor routerrel minden működött.Talalálkozott már valaki hasonló jelenséggel?Se kábelen se wifin nem megy fel az xbox viszont mobilnetet ha megosztom akkor tudok kapcsolódni a live szolgáltatáshoz.Ügyfélszolgálaton próbáltak segiteni és azt mondták az xbox weboldalán lévő portokat kell megnyitni és működhet a dolog.
Valaki tud nekem segiteni ezzel a port nyitásokkal kapcsolatban?Connect boxba belépve beirtam a portokat de kérdés hogy jól irtam e be vagy elrontottam e valamit hiszen nem kapcsolódik az xbox továbbra sem.

Segitségeteket előre is köszönöm.

Üdv,Laci

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#328) pestibenji válasza Mr.C (#325) üzenetére


pestibenji
senior tag

Üdv,

Szintén MacOS-el használom (Macbook retina 12" early 2015), bár csak Sierrával, nem updateltem.
Nálam stabilan hoz 4-500mb/s-et wifin 5ghz-en (2,4-es disabled), router kb 5 méterre a laptoptól, bár a ping az meglepően nagy, a korábbi 8-10ms-hez képest.

(#329) pestibenji


pestibenji
senior tag

Urak, nekem viszont egy olyan problémám van, hogy a Router upload sebessége ordenáré lassú, értem én a következőt ezalatt:
Van egy NAS a Connect boxba kötve, erre a Nasra szeretnék file-okat átvinni a Mac-emről wifin keresztül.
Na most a régi routeremmel egy 10 gigás file kb 10 perc alatt átment, ez most 30-35 percig tart. Ez normális?
Lehetséges, hogy a letöltési sebessége kb a 3x-osa az előző routeremnek, de a feltöltési ennyivel lassabb?
köszi előre is!

(#330) Gubek-Einste válasza pestibenji (#329) üzenetére

Itt alapvetően a wifi-s kapcsolat lesz a kérdéses, inkább itt tedd fel a kérdésedet mivel első sorban nem az eszköz specifikus a kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#331) Csabex


Csabex
őstag

Sziasztok,
Kb 2 hete kaptam meg a csoda box-ot, de sajnos elég érdekesen viselkedik néha... Van amikor kb 20 mp. várakozás után tölti be az oldalakat, lehet az facebook vagy youtube vagy egyszerűbbek is, viszont van amikor
DNS hibára hivatkozva nem tölti be abszolút, vagyis azt a hibaüzit kapom, hogy a dns server nem elérhető... Találkozott már valaki ilyennel, esetleg tudna javasolni valamilyen megoldást vagy mit és hol csekkoljak, állítsak?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#332) Dr.Data


Dr.Data
csendes újonc

Egy kis segítség kellene ehhez a rakat szar kábelmodemhez. Tegnap eltünt pár órára a feltöltési sebességem amit bejelentettem. Ma egy ribanc felhívott a bejelentés miatt és resetelte a kábel modem beállításait hiába mondtam ne csinálja. Azóta amikor rá van dugva a d-link routerem nincs net.
Valakinek ötlet mit kell beállítani, hogy jó legyen?

Tavaly decemberben cserélték a Ciscot erre a szarra. Akkor 15 perc alatt beállítgatta az aki cserélte, mert mondtam neki, hogy a saját d-link lesz használva vele, mert azt ismerem és nem egy noname router.

[ Szerkesztve ]

(#333) Dr.Data válasza Dr.Data (#332) üzenetére


Dr.Data
csendes újonc

Pár óra alatt meglett miket kell beállítani...

(#334) Gubek-Einste válasza Csabex (#331) üzenetére

Használjál saját router-t és custom DNS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#335) nicu71


nicu71
addikt

nemsokára beüzemelek egy ilyen masinát.A kérdésem az lenne mennyire érzékeny az elhelyezésre hogy megfelelő wifi legyen a lakásban?két hely jöhet szóba ,szekrény teteje vagy valamivel lentebb, de elég közel a Tvhez .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#336) MK VII válasza nicu71 (#335) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem elég erős a wifije... Legalábbis erősebb mint a 3 antennás TP-Linkemnek.

(#337) nicu71 válasza MK VII (#336) üzenetére


nicu71
addikt

köszönöm,majd egy hónap mulva kiderül nálam mit produkál/akkor lesz aktiv a UPC előfizu/
amugy a szerelő azt mondta hogy tegyem le a földre ,vagy valahova dugjam el ha nem tetszik a látványa :D mert ez OLYAN ERŐS :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#338) Gubek-Einste válasza nicu71 (#337) üzenetére

Semmiképpen se dugd el, tedd a szekrény tetejére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#339) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Sok kinlódás után mivel sem a smart tv sem az xbox de még a tablet se volt hajlandó kommunikálni a connect boxxal,így vettem egy Cisco routert,gigabites és a wifi 300mbit.

Modem mód átállitás megtörtént,szokásos kábelezés is,viszont sebesség mérésnél bukta van.Wifi alig csordogál 20-30 mbit között és kábelen is csak 140mbit jön át(240Mbit az előfizetés).Vissza minden egy gyors mérés erejéig.Wifi 60mbit(ezen nem lepődök meg),kábelen jön a 240.

Ismét bridge mód,kábelezés és az értékek nem nagyon változnak.

A tablet ,tv és xbox is boldogul most már,viszont sokkal lassabb lett a net.

Erre tud valaki valamilyen megoldást?Nagyon hálás lennék.

Üdv!

(#340) Gubek-Einste válasza WarGame (#339) üzenetére

Milyen típusú az a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#341) WarGame válasza Gubek-Einste (#340) üzenetére


WarGame
csendes tag

cisco linksys wrt320n

Üdv!

(#342) Gubek-Einste válasza WarGame (#341) üzenetére

Az nem elég a 240-es nethez, én is pont emiatt cseréltem le anno.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#343) Csabex válasza Gubek-Einste (#334) üzenetére


Csabex
őstag

Saját routert nem szeretnék, mert a router részével meg vagyok elégedve, elődje egész jól ellátta a routing feladatokat is megbízhatóan és alapvetően itt sem lenne gond, csak a dns ami megőrjít. Custom DNS-t pl. innen ? Mert ezek hazaiak, vagy nem lényeges, h hazai legyen? Tudnál ajánlani olyat ami megbízható? Köszi.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#344) Gubek-Einste válasza Csabex (#343) üzenetére

Teljesen mindegy melyiket használod, én pl a Google Public DNS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#345) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Szerintetek érdemes lenne lecserélni a jelenlegi TC 7200-ast a UPC Connect Boxra?
Az most mellékes,hogy van egy TPlink 1043ND v2-es Routerem.

[ Szerkesztve ]

(#346) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#345) üzenetére

Ha nincsenek sebesség gondjaid akkor nem ha amúgy van mellette saját router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#347) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#346) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igazából A tplinkemnek gyengének érzem a Wifijét! 30-33 Mbit jön telefonon, laptopon is

(#348) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#347) üzenetére

Milyen telefonod van mert általában ő szokott lenni a szűk keresztmetszet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#349) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#348) üzenetére


Csabi1984
addikt

Samsung J5(2016) de volt elötte Samsung Core Prime azon is ugyan azon sebesség volt elérhető.

(#350) Doe


Doe
újonc

Sziasztok!

Nektek működik a MAC-szűrés a Connect Box-on? Kiválasztom a készüléket ami WiFi-n csatlakozik az eszközköz, létrehozom rá a szabályt melyik időpontokban tiltsa a netet (kijelölöm az adott napok blokkolt időpontjait), alkalmazom a módosítást és nem történik semmi. Úgyan úgy kap netet az eszköz.

Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.