Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Tibko8:] 10000 óra android módra! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pető bá'


pető bá'
őstag

ennyi idő alatt alsóhangon van 3 restart, csak rendszerfrissítések miatt :D

"... and I hope you have a great day!"

(#2) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Had kérdezzem meg, ez idő alatt hányszor neteztél rajta és mennyi volt belőle wifi illetve mobilnet?
Csakmert!
Az android is, mint olyan egy számítógépen futó operációs rendszer. Mint bármelyik rendszer, képes elmenni ennyi ideig gond nélkül (miért is akadozna, a RAM megtisztítja önmagát), de kritériumokkal. Állandó wifi használattal a gép elmegy 1,5-2 hónapot (a jobbak), majd ha belebolondulsz sem lesz többet wifin neted, csak készülékújraindításnál.
Folyamatos mobilnetnél ez a szám kisebb.
Tehát 2 módszer van arra, hogy ezt megtehessük;
1. Net nélkül
2. Csalással. Tudom, hogy lehetséges, magam is rengeteg dolog végett követtem el ilyet; Build.prop módosítás. Egyszerűen a számlálóban átírjuk a kezdőértéket 0-ról. Vagy gyorsított mérést állítunk neki, vagy letiltjuk az időzóna szinkronizálást és elkezdjük pörgetni az időbeállítást.
Van azért 3. mód is; photoshop.

Melyik módszerrel küldjek százezer órás működést a 2015 08 26-án megjelenő telefonomról, melyet szeptember közepe óta használok?

But who is watching the guardians?

(#3) Mr. Y válasza Mr. Y (#2) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egy build trükk, bizonyítékként;

WOW! Nekem van a világon először Android 9-em!!!! És milyen magyaros neve van!!! Nem is édesség

But who is watching the guardians?

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Húvaze! Le a kalappal! :C
Nekem olyan 4000 körül volt a max (Sony Z2), utána jött rendszerfrissítés.

A jelenlegi WP 8.1-et meg szó szerint minden nap ki kell kapcsolnom :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem max 1 hét lehetett eddig a rekord, ennél több nem hiszem. Az elmúlt 6 évben nem is volt meg egy telefon még fele ennyi ideig se. :D

(#6) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Bár egy ideje nincs androidom, csak zárt oprendszeres telefonok (abból 3 féle, ios, wp, BB), de egyik sem bírt ennek a közelébe se menni.
Sőt, a saját androidos telefonom uptime-jának se tudott a közelébe menni a fenti 3 közül egyik se (mind flagship, i6s+, Lumia 1520, BB Passport). Sony Z3-am volt, már bánom hogy eladtam, a mai napig használnám. De a Note 2-met se igazán kellett újraindítani. Ezeket a zárt rendszerű telefonokat kell... :((

Megjegyzés: anélkül hogy elkezdtem volna nézni a kommenteket, már előre tudtam, hogy egyből jönnek, akik megmagyarázzák, hogy ilyet miért nem lehet, miért csalás stb.

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nálam ez volt a maximum pár évvel ezelőtt egy htc chachával. Úgy, hogy kb 1 napig sem bírta már egy töltéssel.

Volt több is, csak ez lett még megörökítve. Pár héttel később repülőgépes üzemmódba akartam kapcsolni de véletlenül újraindítottam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Klaus Duran válasza Syl (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Lumia 950 wp10 az elmúlt 2 hónapban majdnem annyiszor indítottam újra mint a HTC M7-est 2 év alatt. :W
Az eredeti Windows előnyei. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Kötve hiszem hogy elment több mint egy évet reboot nélkül....

(#10) Tibko8 válasza Mr. Y (#2) üzenetére


Tibko8
senior tag

Valahogy éreztem hogy valaki rögtön azzal fog jönni hogy átverés. De se ROOT és nem is csak az ágy mellet fekszik. Mindennapos használatban van legalábbis esténként de volt hogy a teljesen kiváltotta a telefont 3 héten át. Ezen keresztül cseteltem FB-am neteztem de még fényképeztem havernak vázlatot is :D egyedül csak nem telefonáltam vele.

Visszont azt elfelejtettem írni hogy ez egy táblagép Asus Memo Pad HD 7 ME173X

(#9) Justreboot Pedig de. 5000 óránál egy G+ androidos csoportba szavazást is indítottam róla, és van egy pár képernyőmentésem ahogy szépen telik az idő.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#11) Apollyon válasza Just_Reboot (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ilyen nickkel nem csoda ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) #51736960


#51736960
törölt tag

Most néztem meg a párom Huawei-jét, tavaly vettem neki szülinapjára újonnan, az első bekapcs óta megy a teló, ~5k óra... csak fotózik, netezik és telefonál vele. De szerintem ez abszolút nem ritkaság, az én telómban ennek a többszöröse is lehetne, ha nem merülne le állandóan.

(#13) Tibko8 válasza Syl (#4) üzenetére


Tibko8
senior tag

Hát erre már nem nagyon fog jönni frissítés. De még custom rom sincs hozzá. Egyetlen olyan androidos készülékem ami nem kapot ROOT jogokat :D

(#6) lugosi Azt hittem hogy szifonnak nem kell restart mert az olyan jól össze van rakva hogy a droidot lekörözi.

(#12) Loveless Anyum telója ha jól emlékszem 1500 óránál tarott és kérdeztem tőle hogy milyen a telefon sebessége hogy nem lassult be neki vagy valami és a válasza nem volt. Pedig csak egy 2 SIM-es 40E Ft-os LG és a létező összes memória zabáló app rajta van. Elötte Samsung volt az nem bírt ki egy napot anélkül hogy újra kelljen indítani.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#14) Syl válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

A sz*r, laggoló, lefagyó kukadroid, meg a stabil, villámgyors windows.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Mr. Y válasza Tibko8 (#13) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

ühm...

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#16) Just_Reboot válasza Mr. Y (#15) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mit írtál át? Vagy pontosan hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#17) Mr. Y válasza Just_Reboot (#16) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Az első képemnél build.prop, a második esetben tévedtem, ott nem lehet kezdőértéket megadni build-módra, de system.img szerkesztés és fastboot flashelés, preloader.ini és usrdata.img mentéssel csináltam.
Ehhez már mélyvíz kell, hogy megismételd :) Majd lehet, nyitok róla egy topic-ot.

Pontosan privátba gyere, melyik érdekel, ifjú padawan :)

Ui.: Android 5.fel szükséges hozzá, minimum, az ilyen műveleteket abban tanulmányoztam (9.2.7)

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#18) Just_Reboot válasza Mr. Y (#17) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Tudok úszni. :D

(#19) Tibko8 válasza Mr. Y (#15) üzenetére


Tibko8
senior tag

És amúgy most ez mire is jó? Azzal tisztábban vagyok hogy lehet ilyet csinálni de hogy mi értelme azt nem értem.
Ha szerinted nem igaz amit én állítok az legyen a Te bajod. Én tudom hogy ez a valódi érték. Írtam is hogy rootolva sincsen mert ennél a gépnél egyszerűen felesleges és csak többet árt.
Egyszerűen csak megakartam mutatni hogy igen is az android képes ilyenre minden féle gond nélkül.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#20) Mr. Y válasza Tibko8 (#19) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Teljes mértékben tisztában vagyok az android minden tulajdonságával.
Nem zaklatni vagy megsérteni akartalak, pusztán vannak tények, melyekről jobb, ha tudsz az androiddal kapcsolatban.
Mint írtam először is, persze, lehetséges. De a kritériumok megtartása nélkül nem nagyon.
Feltételezzük, valóban sikerült ez. Elment internettel 10.000 órát a gép és 1 percet nem pihent.
Láttam már rendszereket ennyi ideig menni, de nem is a rendszerrel van itt a legnagyobb gond.
A folyamatos, több, mint egy évig tartó használat a gépet hardveresen vágja haza.
Ezek már számítógépek!!! Ezt senki ne feledje! Határozottan egészségtelen ez rájuk nézve.

Egyszóval, én a helyedben örülnék, mint majom a farkának. De nem azért, mert neked eddig elment, hanem mert eddig nem vágtad téglává vele!!! Ha egy igazán hozzáértő emberke (Mint pl Mr. Y) látja ezt a cikket, melyben te büszkén mutatod, mit produkál a géped, ő sem megdicsérni fog.

Gyakorlatilag azzal dicsekszel, hogy hogyan haladsz a géped tönkrevágásának irányába. Mint azok a dúsgazdag hülyegyerekek a YouTube-on...

Mégegyszer; Nem megsérteni akartalak, hanem felvilágosítani! Ha még használni szeretnéd sokáig azt a gépet, hagyd pihenni. Sem a processzornak, sem a RAM-nak/ROM-nak nem tesz ez jót! Gyakorlatilag a lelkét nyüstölöd. Persze, ő nem fogja kimutatni, hogy már a f@sza ki van, de ha nem csak felhasználó szinten lennél, értenéd a jeleit, amit biztos vagyok, hogy produkál, arra nézve, hogy nem ártana egy reset...

But who is watching the guardians?

(#21) #51736960 válasza Mr. Y (#20) üzenetére


#51736960
törölt tag

Látom, te értesz hozzá, úgyhogy megkérdezlek, naponta mennyi pihenést javasolsz egy telefonnak?

(#22) Mr. Y válasza #51736960 (#21) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egészséges ha minimum hetente ki van kapcsolva 5 percre.
Persze, nem részletekben...
Komolyan nem piszkálódni akarok, inkább figyelmeztetni.
Ezt az esetet is, mint sokmindent tapasztalatból mondom el. Nekem például egy asztali PC-m szállt el emiatt.
De ez is számítógép és ott sem a winchester adta meg magát, vagy a rendszer!

But who is watching the guardians?

(#23) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nálam változó:

- teló max 1-2 hétig megy, de általában lemerül a Ttorrent miatt
- 7"-os "munka" tabletem naponta kapcsolom ki/be
- 10"-os "családi" tablet, folyamatosan megy, nem tudom mikor volt utoljára kikapcsolva
- anyám Doogee X5-öse vasárnap off, egyébként megy

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) 426os válasza Mr. Y (#22) üzenetére


426os
őstag

Miért, mit csinál ez alatt az 5 perc alatt? Álmodik? Feldolgozza az addig történteket? Pihennek a tranzisztorok?
Nekem most egy Lumia 640-em van, soha nem kapcsolom ki, indítom újra. Fogalmam sincs, mióta megy, de magától nem szokott újraindulni. Előtte ZTE V5-öm volt, a legtöbb, amennyit elment egyhuzamban azt hiszem 2-3 hónap volt (vmelyik topikban visszakereshető), de akkor is csak azért kapcsoltam ki, mert átraktam a SIM-et egy másik készülékbe. Szerintem nincs olyan, hogy ajánlott vagy kötelező újraindítani, kikapcsolni a készülékeket adott időközönként. Maximum olyan van, hogy a szarul megírt/optimalizálatlan programok, vagy maga a rendszer beragad és akkor azért kell újraindítani. De normális működés esetén ilyen nincs.

.

(#25) dobragab


dobragab
addikt

Ugye tudod a PIN-kódodat? Pont a napokban járt úgy egy ismerősöm, hogy karácsonyra kapott új telót + kisebb SIM-et, de az új PIN-t nem tudta, és most újraindította. :W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#26) Syl válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

- Telefon (WP) minden este kikapcs :((( különben tök megbízhatatlan.
- Windowsos (8.1) tablet - gyakorlatilag használhatatlan a sleep. Egy nap alatt képes lemerülni, ezért minden használat után off. Leginkább kis laptopnak van használva.
- Androidos tablet (low budget) - na ez megy éjjel-nappal. Mobilnet rajta, több email fiók sync stb. Tavaly volt utoljára kikapcsolva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) 426os válasza 426os (#24) üzenetére


426os
őstag

Közben megnéztem, 21 nap, 8 óra 26 perce ketyeg a L640.

.

(#28) Mr. Y válasza 426os (#24) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

... Nem voltam elég világos, igaz?

NEM A RENDSZER OMLIK ÖSSZE, NEM A RENDSZER MIATT AJÁNLOTT AZ ÚJRAINDÍTÁS!
Egy régebbi típusú gép kevésbé igényli ezt, de Quad-core-os meg Octa processzorok igénylik a pihenést!

Mindenki úgy tesz, ahogy maga gondolja. Vagy elfogadja a felhasználó a jó tanácsot, vagy úgyis tapasztalja saját bőrén!
Csak nem mindegy, milyen árú készüléknél...

Egyébként igen. Minden pihen benne.

But who is watching the guardians?

(#29) 426os válasza Mr. Y (#28) üzenetére


426os
őstag

Kíváncsi vagyok a technikai magyarázatra. Nálam a quad-core cpu nem panaszkodott még soha, hogy összeakadtak a bitek.

.

(#30) Tibko8 válasza dobragab (#25) üzenetére


Tibko8
senior tag

Táblagép nem kér kódot :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#31) Just_Reboot válasza Mr. Y (#28) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én megfogadom. :R

(#33) Tibko8 válasza Mr. Y (#20) üzenetére


Tibko8
senior tag

Amit írsz teljesen igazad van hogy a hardver tényleg károsodhat valamikor még régen hallottam ilyesmit. De én úgy gondolom hogy többet károsodik attól ha nagyobb teljesítményen van járatva és nagy hőmérsékleten van huzamosabb ideig. De itt a proci nem járt folyamatosan 100%-on 10 000 órán keresztül és sosem volt tűz forró. PH, Index és Totalcar olvasás pedig nem terheli meg nagyon.

Mit kell rólad amúgy tudni? Csak puszta kiváncsiág. Semmi rosszindulatúság nincs a kérdésben.

Szerk: A kedvedért és a táblagép ért is újraindítottam hogy lásd tényleg nem azért jöttem hogy nagy képűsködjek és elfogadom amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#34) Mr. Y válasza 426os (#29) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem vagyok hittérítő, így prédikálni sem fogok. Elmondtam, amit el akartam mondani. Ennyi.

But who is watching the guardians?

(#35) #57638400 válasza Mr. Y (#28) üzenetére


#57638400
törölt tag

Annyi az egész, hogy a workstation alaplapok jobban fel vannak készítve (strapabíróbb kondik, pl.) a 24/7 működésre, de ettől függetlenül kisebb szerencsével egy alsókategóriás deszkával is el lehet érni nagy üzemidőt.
A számítástechnikai eszközöknek nincs lelkük! Esetleg konkrétumokról lehet beszélgetni, hogy egy eszköz miért száll el folyamatos üzem mellett.

Azt már csak zárójelben, hogy a szakértő nem attól lesz szakértő, hogy azt önkényesen kijelenti magáról. ;)

Szerk.:

#33:
Igen, legfőképpen a hő viseli meg a komponenseket, szóval ha nem hajtod ki a "lelkét" minden percben, akkor nincs mitől félni.

[ Szerkesztve ]

(#36) Mr. Y válasza Tibko8 (#33) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

"De én úgy gondolom hogy többet károsodik attól ha nagyobb teljesítményen van járatva és nagy hőmérsékleten van huzamosabb ideig."

Valóban, attól nagyobb valószínűséggel károsodhat.
Viszont mint minden technikai eszköznek és alkatrészenek van egy üzemideje. Ha ez letelik, vége. Természetesen ez a tervezett elavulásnak köszönhető, de az más téma.
Minden esetre minden, hangsúlyozom MINDEN tönkretehető az üzemidejének lejárta előtt. És a folyamatos felhasználás az egyik tényező, ami ezt az időt csökkentheti.
Egy villanykörte esetében az vesz el az életéből, ha minél többet van kapcsolva. Mert a fűtőszál melegszik és lehűl, de nem edződik meg, mert csak gáz veszi körül. Ezért gyengül és a gyakori kapcsolásoktól veszít üzemidejéből.
Egy processzor esetében ez másként van. Illetve minden flash memória esetében. Ha egy Pendrive-ot úgy használsz, hogy folyamatosan be van dugva a gépbe és szünetmentes tápod van, akkor annak élete maximum 6-7 év, ha kihúzza addig. Ha pedig csak használathoz dugod be, akkor 10-15 év is lehet. Ez persze független az írásól, olvasástól. A flash memória amúgy nem tönkre megy, inkább törlődik és veszít a teljesítményéből.
Egy processzor esetében is hasonló az eset. Nem a bitek akadnak össze. Hanem például egy idő után a magok nem dolgoznak úgy együtt, mint régen, lassabb lesz egyik-másik, és mivel ott van a többi, így ez nem fog feltűnni a felhasználónak, de ajánlok egy CPU figyelőt használat közben, az megmutatja a frankót.
Szóval, sok minden befolyásolhatja egy alkatrész üzemidejét és a folytonos használat az egyik azok közül, melyek csökkentik ezt az értéket. Ezért kell neki pihenőt adni. 5 percet egy héten kibír mindenki... de a készülék élettartama sokat nőhet tőle.

But who is watching the guardians?

(#37) Mr. Y válasza #57638400 (#35) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Koránt sem állítottam, hogy szakértő vagyok.
Pusztán értek annyira hozzá, hogy tudjam, mi egészséges és mi nem, egy LELKETLEN technikának.

But who is watching the guardians?

(#38) Dr. Romano válasza Syl (#26) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ennyire gyatrák a windowsos cuccok ilyen szempontból? Szemeztem velük már korábban, de sose "mertem" meglépni.
Jaja, a mi 10"-osounk a legolcsóbb ilyen tab volt csínából, de nincs kímélve, megy "folyamatosan", megvan már vagy 2 éve és bírja :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) Dr. Romano válasza Mr. Y (#36) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Hanem például egy idő után a magok nem dolgoznak úgy együtt, mint régen, lassabb lesz egyik-másik,"

Ez még a Prohardver? :)

Na jó, érdekelne a fizikai magyarázata. Mi történik egészen pontosan akkor amikor az egyik mag lassabb lesz, mi zajlik le ilyenkor az adott magban?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) 426os válasza Mr. Y (#34) üzenetére


426os
őstag

Nekem a véleményem a következő:
Ha folyamatosan használatban van egy elektronikai eszköz, az is amortizálódik, mint minden más. De a processzoroknál, ramoknál stb. komponenseknél ez az amortizáció olyan kis mértékű, hogy hamarabb dobod ki, cseréled le a készüléket, hogy ez előjöjjön (igen, az is, aki baromi sokáig megtart pl egy telefont, pc-t, akármit). Ha hajtva van, természetesen nagyobb pl. a hőterhelés, jobban amortizálódik, de ha csak készenlétben ketyeg a készülék, akkor bizony van ideje "pihenni" (továbbra is hw-ről beszélünk, tehát a beragadt, cpu-t pörgető appokkal nem foglalkozunk).
A te logikádat nézve: 1 hét áll 10080 percből. Ebből 5 percre kapcsolod ki a telefont, ez az élettartam 0,0496%-a. Még ha van is összefüggés a használat/pihentetés időtartama és az élettartam hossza között (szerintem is van egyébként, kérdés, hogy milyen arányosság szerint), belátható, hogy ez olyan kis növekményt jelentene, ami egyszerűen nem éri meg az egészet.
Ráadásul ha azt nézzük, hogy egy okostelefon, tablet, pc esetében - amin sok feltelepített sw fut - a rendszerindítás percekig elnyúló velős cpu használattal jár, máris többet ártottunk az egésznek, mintha hagytuk volna készenlétben ketyegni.
Számomra a konklúzió annyi, hogy tök felesleges újraindítani, kikapcsolni, ha egyébként más érv/indok (ne zavarjanak, zavarnak a rádióhullámok, sw hiba stb) nem szól mellette.

btw a tervezett avulás dumától mindig a falra mászok. Élettartamra tervezés van, tehát egy meghatározott ciklusszámról, időtartamról beszélhetünk, amit a terméknek minimum ki kell bírnia. A tervezett avulás az lenne, hogy egy adott időt/ciklusszámot elérve BIZTOSAN tönkremenjen. Szezon/fazon.

Dr. Romano: Összeakadnak a bitek, mondtam én ;]

[ Szerkesztve ]

.

(#41) Viktor77 válasza Mr. Y (#20) üzenetére


Viktor77
titán

"Teljes mértékben tisztában vagyok az android minden tulajdonságával."

Akkor többet tudsz mint a Google.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) Mr. Y válasza Dr. Romano (#39) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A magok megosztott munkája (nem multitask, együtt dolgozás) úgy néz ki, hogy egy adott feladat elvégzésére szükséges energiát megosztják, így a magok egyenként kisebb frekvenciával képesek végrehajtani a feladatot.
Konkrétan nem tudom, mi zajlik le az adott magban, mikor leesik a teljesítménye, de ha egy megosztott munka esetén a "rá eső részt" nem tudja teljesíteni, akkor nem dolgozik tovább az adott feladaton.
Ilyenkor a többi mag gyakorlatilag elosztja egymás között a kiesett mag feladatait, tehát megnövekszik frekvenciájuk a nagyobb teljesítmény elérésének érdekében. Ezért nem vesz róla tudomást a felhasználó.
Ez nem azt jelenti, hogy az adott mag nem működik tovább, csak abban az adott feladatban nem fog részt venni. Ettől függetlenül az energiát megeszi, így a többi mag megemelkedett teljesítménye miatt a fogyasztás megnő.
Ennyi.
A többi feladatban ugyanúgy részt vesz

But who is watching the guardians?

(#43) #57638400


#57638400
törölt tag

A Mindmeghalunkot szoktam olvasni, ha hasonló "érveken" szeretnék jót mulatni, tök jó, hogy mostmár itt is lehet látni hasonlót! :DDD

Hogy valami on is legyen:
Gratulálok a hosszú üzemidőhöz, jó látni, hogy valaki ilyen sokáig megtart és használ egy telefont! :)

(#44) Mr. Y válasza Viktor77 (#41) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ez felesleges komment volt, révén, igazad sincs, ez már a mondatodon látszik.
Elég mélyre vagyok ásva a témában mind hardverileg, mind szoftverileg, sőt, programozok is erre a platformra.
De mivel a Google egy adattár, így nem csak az androidról tud sokmindent!
Sőt, egy kereső, nem is adattár, tehát gyakorlatilag nem tud semmit.
Amire te gondoltál az a Google központ, ahol ÍRJÁK az android rendszert IS! többek között.
Az pedig rengeteg emberből áll, kik más és más részre szakosodtak. Tehát elképzelhető, hogy egyik-másiknál jobban ismerem a rendszert, mert az csak egy részére szakosodott, miért foglalkozna a többivel?!

But who is watching the guardians?

(#45) mark!


mark!
őstag

Én egy olyan 100óránként szoktam újraindítani. Kivéve, amikor teljesen lemerülök.

>

(#46) Viktor77 válasza Mr. Y (#44) üzenetére


Viktor77
titán

:))

De amúgy igazad van, fő az önbizalom.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47) 426os


426os
őstag

[ Szerkesztve ]

.

(#48) #33253120 válasza Mr. Y (#37) üzenetére


#33253120
törölt tag

Most inkább nem akarlak szembe dicsérni emiatt...

(#49) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ma is tanultam valamit. Elnézést, de pár napra le kell állítanom a PH! szervereket, mert az elmúlt pár évben nagyon elfáradtak a processzormagok. Illetve ezentól vasárnap nem lesz PH!, a szervernek is pihenni kell ám!

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) Dr. Romano válasza Mr. Y (#42) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értem. Megkérdezhetném hogy ezt -amit most leírtál- hol találom meg a neten. Csak azért mert erről még nem olvastam...

lezso6
A helyzet az hogy a szerveretek jópár magja már lassabb mint újkorában. Ezzel együtt kell élni, ezért döcög néha a PH, mert nem pihentetitek a gépeket! Azért gondolkodjatok már el, a gép is csak ember!!! :(( :( ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Tibko8:] 10000 óra android módra! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.