Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edge2


Edge2
csendes tag

Én mindig is utáltam a tesiórákat. Ritkán voltak jó tornák, de többségében az ember úgy érezte magát mintha a seregben lenne. Futkossak meg ugráljak össze-vissza... erőnlétiket még szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#2) errorcode06


errorcode06
őstag

Én a tanárom szemében egy büdös lusta disznó voltam, mert nem szerettem gyűrűzni, zsámolyozni, kézilabdázni, (ezt volt annak a *****-nak a mániája, mivel ő is kézlabdázott), ja meg a persze a óraeleji 12 perces-ezni...

Persze lehet hogy ez nem csak az én hibám, de hatodiktól nagyon gyorsan megutáltam a testnevelés órákat.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) Wa2x_ válasza errorcode06 (#2) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mert mindenki arra megy, hogy jegyet tudjon adni valamire, pedig nem ez lenne a cél..

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#4) Edge2


Edge2
csendes tag

Nem olvastam végig csak gyorsba, de pár észrevétel.

Pl. én is hajlamos vagyok tunyulni, de pl genetikus adottságom miatt nem tudok elhízni. Most is ünnepekkor kétpofára eszek a töltöttkáposztát + sonkát, mégse hízok, egyszerűen nem feszi fel a szervezetem, nem kell lemozognom sem. Másrészt meg aki aktívan sportol néha több nyavajája van a megterhelt szervezete miatt. Ismerősöm is versenyszerűen sportol, kapott olyan ízületi szakadást h drága operációt kellett végrehajtani rajta, ez sem jó.

(#5) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Mindig is imádtam a tesit. Sajnáltam mikor egyetem 3. után nem volt kötelező. Bár utána is le/eljártunk kosarazni, pingpongozni, kondizni, kajakozni. (bár futni mindig is utáltam, pedig mindig az első 5ben voltam az osztályaimban)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#6) Wa2x_ válasza Edge2 (#4) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tegyünk alapvető különbséget azok között a fogalmak között, hogy valaki mozog, aktívan sportol vagy versenyszerűen sportol.

A verseny- vagy élsportot már nem az egészség megőrzése vagy fenntartása miatt csinálja valaki. Van is egy ilyen híres mondás, amin ezt jól példázza: "Ahol az élsport kezdődik, ott véget ér az egészség." - azt hiszem ez mindent elmondd.

Tehát, aki aktívan mozog, napi szinten 20-40 percet, vagy csak sétál 1-2 órát, az már elmondhatja, hogy tett valamit a betegségek megelőzése és az egészsége védelme érdekében. Nem kell ahhoz igazolt sportolónak lenni, nem kell túlhajtani magad, se tönkretenni az ízületeid vagy feszegetni a teljesítőképességed határait.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7) bajaki


bajaki
őstag

Hehe, ez (2. oldal, 2. kép) pont a sulimban készült. Még egy hónapig lesz itt nekem tesi. :D

Gondolom Google-ből halásztad, mert "testnevelés" címszóra én is megtaláltam a képet.

[ Szerkesztve ]

(#8) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Valamelyik nap pont arra gondoltam, hogy szerintem tesiórán nem csak tornázni kéne hanem tanulni is. Meg kellene tanulni helyesen táplálkozni, saját diétát/étrendet létrehozni, megtanulni melyik táplálékot hogyan használja a test. Hogy lehet izomtömeget építeni és hogy lehet jobban karban tartani, mire jó a nyújtás, mi a helyes testhelyzet különbözősportágakban.

Ezekkel el lehetne kerülni azt a sok téves dolgot amit a tévében összehordanak aztán a többség meg elhiszi.

(#9) Wa2x_ válasza bajaki (#7) üzenetére


Wa2x_
veterán

Igen-igen, randomba kerestem valami tipikus gimnasztikás képet. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10) Edge2 válasza Wa2x_ (#6) üzenetére


Edge2
csendes tag

Igazad van kissé messzire mentem. De jobban belegondolva suliban inkább csak az atlétikus részét nem szerettem, ki tudtak vele kergetni a világból egyszerűen h pl. én másszak fel kötélen (miközben tiszta tériszonyom van) meg repüljek levegőbe nekifutásból... gondolom ez is inkább a lányok miatt van beletéve a tanrendbe, ők mozgékonyabbak. Erőnléti, illetve a futás (rövid/hosszútávú) nem volt gond, még ha azokban nem is voltam kiemelkedő, hoztam amit kellett.

[ Szerkesztve ]

(#11) xmaas


xmaas
őstag

Igazabol ami az iskolakba megy testneveles-kent inkabb egy vicc tul sok haszna nincs ahoz hogy rendes hatasa is legyen minimum 3-4 alkalommal hetente ilyen kemeny 2 oras edzes - nek kene lennie .

Az igazi hasznos dolog az lenne hogy osszes gyereket 7- eves kortol vagy hamarabb egesz addig amig 18 evesek/nagykoruak hogy kotelezze a torveny a szuloket hogy beadjak valami sportra egybol nem lenne ennyi elhizott/beteg gyerek meg egybol kevesebb lenne a sok beteg felnottkorba is ha egeszseges taplalkozasra lennek tanitva kicsi kortol

[ Szerkesztve ]

(#12) Wa2x_ válasza FlekkeN (#8) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tervek között van ez is a "jövő" testnevelésóráiban, főleg a mindennapos keretek között. :K Minden egészségmegőrzéssel, prevencióval kapcsolatos téma napirenden van, illetve higiéniás kérdések is.

(#10) Edge2: a kötélmászással például pont nem értek egyet, mert elég szégyen az, ha egy egészséges fiatal 16-18 évesen nem bírja el magát és nem tud felmászni a kötélre, alapgyakorlat. A gond az, hogy itt tartunk, hogy még lábbal sem tudnak felmenni a mai fiatalok, nemhogy függeszkedve... :(
"repüljek levegőbe nekifutásból..." alatt nem tudok mit értesz :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13) Edge2 válasza Wa2x_ (#12) üzenetére


Edge2
csendes tag

Zsámolyugrás, lécugrás stb. egyszerűen nem vagyok hajlékony. Szívesen csinálok erőnlétit, futok, korcsolyázok, úszok meg minden, de mikor az egész félévet ilyen athletikus gyakorlatok tették ki azt így nem szerettem. De én nyilván nem is Testnevelési Egyetemre jelentkeztem későbbiekben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Wa2x_ válasza xmaas (#11) üzenetére


Wa2x_
veterán

Senkit nem lehet kötelezni ilyenre sajnos. :) A testnevelésóra lényege az lenne, hogy mozogjanak a gyerekek, ismerkedjenek meg a sportokkal, a teljesítőképességeikkel, hogy hol tartanak és hova juthatnak/jutottak el. Bővüljön a mozgáskultúrájuk és levezessék pl. a fizika vagy törióra alatt felgyülemlett feszkót. Nem az, hogy edzés jellegű legyen és mindenki verejtékben úszva, kifulladva essen be a következő órára. Akit jobban érdekel az elmegy egyesülethez és eljár edzésekre, meccsekre.

Alsóban például azaz új irány, hogy "ritmusra kiabálós", mozgásos órákat is tartunk, ami nagyon jó stresszoldó hatású és élvezik a gyerekek.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#15) derive


derive
senior tag

En is megutaltam a tesit, de foleg a korulmenyek miatt. Alsoban meg volt korcsolyazas, csonakazas (evezes), uszas (igaz annyi hugy volt a medenceben, hogy egy uszas utan 6-8 an hianyoztunk kotohartyagyulladas miatt), ekkor meg igyekeztek megkedveltetni. Aztan felsoben teljesen demotivalt tanarok beraktak minket kezizni/focizni, hogy addig a sarki kesdobaloban letolhassanak par felest. Gimnaziumban mar terem sem volt 2. utan: telen is kivezenyeltek minket az udvarra, mert rajottek, hogy ha a terem falat megbikazzak, potyog a vakolat. Persze egesz vegig jofajta szocreal, lathatoan hazon belul javitott szerek, abszolut demotivalt, alkoholista tanarok. Az osszes sportot amit tanitottak (foci, kezi, kosar, uszas, futas) azota is utalom. Maradtak amit nem eroltettek.

(#16) Archer


Archer
őstag

Két dolgot utáltam a tesiórákban: a talajtornát meg a focit. Talajtorna nem igen ment de csak erőltették a tanárok, nem tudom miért. A focival is így voltam, soha nem is érdekelt de szinte minden órán előkerült, marha nagy fantáziájuk volt a tanároknak. Persze mindig olyan osztályt fogtam ki, ahol a fiúk nagy része szeretett focizni meg tudott is, mondanom sem kell mekkora élmény volt. Aztán suli közepétől kaptunk másik tanárt, annál meg már szinte egész órán foci volt mindig aztán onnantól már csak nyűg volt az egész tesi téma, nem is igen vettem már komolyan. Ez az említett "itt a labda, játszatok" esete, sok értelem nem volt.

Ettől függetlenül szerintem igen is kell testnevelés óra a fiataloknak csak akkor annak legyen is értelme meg ne erőltessék már, ami szemlátomást sokadik nekifutásra sem megy mert attól, hogy nem szeretik meg a mozgást, az tuti.

Jah még egy gondolat, ne az legyen, hogy összeengednek olyan emberekkel, akik 5 éves koruk óta aktívan játsszák azt a sportot, akik meg nem, azoknak közük nincs az egész játékhoz, nálunk ilyen volt a foci meg a kézi de persze ezeket kellett a legjobban erőltetni mintha más csapatjáték nem is létezne. 10 ember játszik, a másik 10 meg próbál egyáltalán hozzáérni a labdához.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17) Gave


Gave
addikt

A tesióráknak mindig is opcionálisnak kellett volna lenni, ha kövér a kölyök azt ne az Állam oldja meg kollektív intézkedésekkel. Lehetőséget kell adni, hogy órák után x időt el lehet tölteni a termeben/uszodában fakultatív és akkor jó móka azoknak akik ott akarnak lenni.

Az úszás ennél még inkább opcionális kellene legyen, hiszen ezt konkrétan sokan rühellik. Az egyetemen legalább választhattunk bármit, aki akarta kiválthatta 'egyéb' tesi jellegű foglalkozással. Nem véletlen a külsős konditerem volt a no.1 alternativa.

(#18) Wa2x_ válasza Archer (#16) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez az egyik fő baj, hogy minden tanár azt erőlteti, ami a specializációja.. mert szarnak rá a többi csapatsportra konkrétan vagy nem is értenek hozzá, tipikus.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19) Khelben


Khelben
nagyúr

Gimiben arról szóltak a tesiórák, hogy osztály egyik fele foci, másik fele kosarazás. Érdekes módon mindenki szerette. Általánosban meg a szokásos zsámoly-medicinlabda-bordásfal. Mindenki utálta.

(#20) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Futni nem szeretek, de kikerekeznék a világból!!!
+futás:

Hogy mindig egy irányba-körbe körbe, akár szűk helyen, és emiatt dőlve szögben fordulva... aszimmetrikus bokaterhelés!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) Wa2x_ válasza Gave (#17) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez bizony egy meglehetősen rossz meglátás. Mi lenne a nemzettel, ha válaszható lenne a testnevelés...
Úszás nem fontos, csak mert te utáltad? Aki nem tud úszni 2013-ban az elég szégyen (leszámítva a 10 év alattiakat), ezt le is írtam a cikkben. Ennyi erővel ne legyen rajz se és ének-zene se, mert az mind készségtantárgy, minek ugye. Aztán majd lesznek unkreatív, betokosult és az elméleti óráktól megfásult fiatalok, aki meg sem érezték mi az gólt lőni, elfáradni és az endorfintól feltöltődött testtel beállni egy jó meleg zuhany alá. Csak tenni vmit magadért!

(#20) ledgeri: nem véletlen vannak beosztva úgy a sportok, hogy a nyár végi/tavaszi időben vannak az atletikus sportok kint a szabadban. Ott kellene futni és ugrani is. Terembe a körbe-körbe futástól még a legnyugodtabb emberek is agyfaszt kapnak ez tény. Ott csak bemelegítő jelleggel kellene.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

Egyetem és mindennapos tesi. Ámen. Oldják meg, hogy tudjak aludni napi 7 órát (mert ugye egészségesen élünk, azért kell a sport is), tudjak bejárni egyetemre rendesen és esetleg otthon is tudjak tanulni, mert azért ez nem egy büfészak. Ja, hogy 24 órába ez nem fér bele? Sorryka voltam, jó lenne valami más marhaságot is kitalálni, én is szeretek sportolni, Tisza mellett nőttem fel, úszok mint a sellő, de ha év közbe nincs rá idő, akkor nincs, tessék felfogni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) KcTotya


KcTotya
csendes tag

Velem is sikerült annak idején megutáltatniuk a mozgást, pedig - így utólag belegondolva - nagy szükségem lett volna valamilyen féle mozgásra. De elhízott gyerekként az ugrabugrálós futkorászós tesi órákon elég komikusan nézhettem ki. Egy elhízott gyerek nem fog tudni felmászni kötélen, akkor se, ha pisztollyal fenyegeted. Az én testalkatom erre teljesen alkalmatlan, a fokozatosság elve meg a testnevelő tanáraimnak ismeretlen fogalom volt. Ehhez hozzájött még a teljesítési kényszer is (osztályzás), így később sikerült elérnem, hogy felmentsenek tesiből.

Csak 24-25 éves koromra találtam rá arra a mozgásformára, ami bejött, az edzőtermi edzésre / hobbi szintű testépítésre. Kicsivel 120 kg alatt voltam amikor elkezdtem, szinte semmi izomzattal. Pár évre rá a legkisebb súlyom egy diétás időszak végén 83kg volt, viszonylag izmosan.
Persze, ha hamarabb, pl. általános iskolában elkezdem ezt a fajta mozgást (és nem az ugrabugrálást erőltetik), akkor lehet, hogy most nem lógna a kitágult bőr a testemen... :((

A cikkben említett elhízásnak meg két oka van. A mozgás mellé nem ártana kevesebbet, és főleg kevesebb feldolgozott élelmiszert (testépítős nyelven szemét kaját) enni. Ahhoz meg, hogy valaki fogyjon, nem kell ugrabugrálni, elég napi 40-50 perc tempós séta vagy (szoba)bringa - ezeknek semmilyen elméleti hátterét nem kell ismerni mint a focinál, csak csinálni kell.

(Egyébként a mozgáshoz hasonlóan sikerült azt is elérniük annó, hogy ne olvassak önszántamból könyveket, mert olyan könyveket erőltettek rám kötelező olvasmány címén, amik egyáltalán nem érdekeltek. Nyelvezetben, cselekményben és stílusban is távol álltak tőlem. Ez olyan kicsit, mintha valakivel pl. rappet halgattatnának kötelezően, pedig ő a metált szereti. Csak pár hónapja sikerült visszaszoknom a könyv-olvasásra, amikor valaki tanácsára egy olyan regényt sikerült elolvasnom, ami tényleg tetszett.)

[ Szerkesztve ]

(#24) saja


saja
tag

Sajnos tényleg nagyon sok egyetemista nem törődik azzal, hogyan mozogjon, tartsa meg egészségét a lehető legtovább.

Azt hiszem ez lehet, hogy reklámnak számít, de az biztos, hogy idevaló:
Április 12. én pénteken ismét otthonául szolgál az ELTE és BME sporttelep a SportPont Program Budapesti régiós fesztiváljának.
A szervezésben több egyetem is részt vesz Corvinus, BME, PPKE, NKE.
A fesztivál a lágymányoson a BEAC sportpályákon lesz, reggel 8-tól este 7-ig. Bővebb infók itt (igen, sajnos facebook-os oldal, tudom :W )

Az érdekesség az, hogy a Tung HSE harcművészeti egyesület - ahova járok edzésekre - is jelen lesz, s én is ott szándékozom lenni :D . Azt hiszem olyan 11 vagy 12 körül lesznek kung fus edzések is ;) .

(szerk.: velem csak [vagy inkább szerencsére] a focit utáltatták meg anno ált. iskolában, egyébként mindig kivételezett voltam bizonyos gyakorlatok tekintetében, mert az ortopédorvos azt mondta, ferdülésem van és ezt- és ezt nem szabad)

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#25) Edge2 válasza Wa2x_ (#21) üzenetére


Edge2
csendes tag

Aki nem tud úszni 2013-ban az elég szégyen

Ne szidd anyukámat. :DDD Amúgy pont h a tesiórák után nem lehet mindig zuhanyozni, ülhetsz be büdösen a következő matekórára...

[ Szerkesztve ]

(#26) Khelben válasza Wa2x_ (#21) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mi lenne a nemzettel, ha válaszható lenne a testnevelés...

Kevesebb ember utálná meg a testmozgást. Akármit mondasz, én még olyan gyereket nem láttam, aki az iskolai testnevelés hatására fogyott volna le.

Aki nem tud úszni 2013-ban az elég szégyen

Szerintem meg az ilyen hozzáállás a szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#27) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm, érdekes, én szeretem a tesit, de a tanárok helyzete kb kilátástalan.. :U

Everybody lies.

(#28) Gave válasza Wa2x_ (#21) üzenetére


Gave
addikt

Ez egy meglátás ami nem egyezik a tiéddel és elég sok más emberével, attól még nem rossz meglátás...

Mi lenne a nemzettel? Az okosak megoldják maguknak, aki erre nem képes annak meg annyira mégsem fontos.

Ez elég nagy BS, hogy 2013-ban tudni kell úszni mert tökciki ha nem. Rajtam kívűl az osztályunk kb fele rühellte a kötelező úszást, azok is akik egyébként már akkor kiváló úszók voltak.

Jól látod, ne legyen az ének és a rajz se kötelező. Bár a rajzot én nem ide venném mert szerintem az általános vizuális ábrázolás legalább olyan fontos, mint az írás készség, de ebbe most nem mennék bele.

"Aztán majd lesznek unkreatív, betokosult és az elméleti óráktól megfásult fiatalok..." -- Mivan? :U

El kéne felejteni az ilyen "húúú ez sztem tök jó lesz Józsi, majd mozognak a gyerekek is mindenki kétszer tovább él mahjd " döntéseket állami szinten.

Mint mondtam lehetőség: OK. Kötelező: bullshit.

Persze nekem már nem számít, csak ez az 1Ds mentalitás halna már ki a rendszerből.

A mozgás tök jó szerintem, én szeretem. A tesi már más kérdés, teljesen idegen érdeklődésű emberekkel összezárva egy teremben/pályán ahol egy minidiktátor kegyei szerint ugrálj...hát jó szórakozást annak aki szerint az móka.

(#29) Wa2x_ válasza Tikakukac (#22) üzenetére


Wa2x_
veterán

"Egyetem és mindennapos tesi."

Ilyen nincs, ezt Te honnan szedted :F Nyilván ott erre "nincs" idő.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#30) Tikakukac válasza Wa2x_ (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy ilyenekről meg nem tudsz. Parancsolj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Edge2 válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Edge2
csendes tag

Azt***va, dejó h én már kikerültem az oktatásból. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) Wa2x_ válasza KcTotya (#23) üzenetére


Wa2x_
veterán

Először is gratulálok a fogyásodhoz, ez jó példa lehet mindenki számára.

Aztán, hogy reagáljak a többi gondolatodra is:
- van az a fogalom a testnevelésben, hogy differenciálás, ami azt takarja, hogy minden gyerek számára olyan feladatot adjunk, melyet képes megvalósítani vagy számára megfelelő terhelést nyújt és ezek szerint is osztályozzuk. Azaz nem várja el senki egy obes (túlsúlyos) gyerektől, hogy felmásszon a kötélre, legalábbis a tudományos háttérrel (épp ésszel) rendelkező testnevelő tanárok nem.

Természetesen az elhízás, túlsúly okaival tisztában vagyok. Ennek lehetnek hormonális vagy táplálkozásbeli okai. A napi 40-50 perces sétától fogyni alig, ha fogsz, viszont megmozgatod a tested, amely máris egy lépés a egészségesebb élet felé, az ezzel párhuzamba állított foci nem is értem hogy kerül ide? Azt nem azért csinálja valaki, hogy fogyjon.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33) Wa2x_ válasza Khelben (#26) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem értitek a lényeget... a testnevelés célja nem az, hogy az ember lefogyjon. Ezt leírtam már nem rég egy előző hsz.-ben:

"A testnevelésóra lényege az lenne, hogy mozogjanak a gyerekek, ismerkedjenek meg a sportokkal, a teljesítőképességeikkel, hogy hol tartanak és hova juthatnak/jutottak el. Bővüljön a mozgáskultúrájuk és levezessék pl. a fizika vagy törióra alatt felgyülemlett feszkót. Nem az, hogy edzés jellegű legyen és mindenki verejtékben úszva, kifulladva essen be a következő órára. Akit jobban érdekel az elmegy egyesülethez és eljár edzésekre, meccsekre."

"Szerintem meg az ilyen hozzáállás a szégyen."

Majd ha a gyereked azt mondja, hogy apa vízibiciklizzünk be a Balaton közepére, mert ő fejest akar ugrani, Te meg nem tudsz úszni, akkor remélem majd átgondolod ezt a kijelentésed. Nem is kell ilyen példa, csak elmész egy uszodába, mit fogsz csinálsz ott? Állsz a medence szélén?

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#34) Khelben válasza Wa2x_ (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szép kis bullshit. Kár, hogy a valóság teljesen más.

(#35) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez egy nagyon érdekes téma. A miértek nagyon fontos szavak itt. Rémképeim még vannak a tesiórákról. Sok embernek van köze ahhoz, hogy én soha nem szerettem tesizni és csak úgy pusziból mozogni.
Röviden tömören nem kitérve: Soha nem ment a kosár a foci. Mivel erre alapozott minden suli ezért nekem ezek nagyon kiestek. Soha nem felejtem el amikor erőszakkal kellett nekem focizni meg kosarazni (áltsuli). Mivel nem ment így csak púp voltam mindennek a hátán aminek eredménye a fúúújozás volt (ma már kapna a banda egy fejberúgást), ebből következett a rossz élmény ami oda vezetett, hogy közelébe nem mentem ezeknek, sőt semminek. Áltsuli felsőbe nem vittem cuccot azt kész. Középbe meg a kötelezőkön kívül semmit. Nekem a játék egyenlő volt a "rosszal". Később amikor stúdiós lettem középbe és külön tudtam öltözködni már az is megtörtént, hogy megjelentem harci díszben majd irány fel a külön bejáratú helyiségbe és irány haza mivel utolsó óra volt. Beírni beírtak, papíron 5-ös voltam.
A világból ki lehetett volna kergetni a tesiórákkal meg a focival és társaival. Ebből fakad amúgy, hogy a foci VB nekem = a műsortalan időszakkal.
5 tanár lebeg a szemeim előtt, ebből egyetlen egy volt aki megértette a dolgot, hogy nekem nem megy a foci és nem akart erőszakkal erre rábírni.
Több hasonló példát tudnék mondani aki most épp a középsulis időszakban tart. A képlet stimmel ott is.

[ Szerkesztve ]

(#36) Wa2x_ válasza Gave (#28) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sajnálom, hogy a saját tapasztalataidból indulsz ki és sajnálom, hogy olyan tanár alá kerültél, aki ezt a szemléletet verte beléd. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#37) Wa2x_ válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez csak egy javaslat, semmi állami szintre nincs felterjesztve.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38) Wa2x_ válasza Kolondrum (#35) üzenetére


Wa2x_
veterán

A legtöbb suliban ez van, ez a baj, nem egész éveben focizni kéne. Nyilván egyik gyerek sem egyforma, van akinek ez megy, van akinek az. Biztos te is jó voltál/lehettél volna valami másban, jah hogy azt nem csináltátok!? Ez a tanárt minősíti, ezért teljesen megértem, hogy utáltad, én is utálnám, ha ilyen lett volna.

A mai napig nem szeretem a talajtornát, mert túl merev vagyok hozzá és úgy mozgok ott, mint egy négyszög, de megcsináltam. Nem 2-es kaptam, mert a tanárom a képességeimhez mérten osztályozott és ez az ami számít.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#39) Gave válasza Wa2x_ (#36) üzenetére


Gave
addikt

Mégis kinek a tapasztalatából indulnék ki, ha nem az enyémből?

Nem mondtam, hogy a tanárom befolyással volt rám, ami azt illeti nem adtam semmit véleményére, amilyen jegy kellett azt meg szereztem elég könnyen, amikor épp nem volt kedvem az ötleteihez, akkor pihentem egy 1. pontosért.

Nem a tanártól tartottunk, hanem a szankcióktól, leginkább ezért nem lógtunk el minden órát.

(#40) Freiherr válasza Wa2x_ (#36) üzenetére


Freiherr
őstag

Kb annyi értelme van ennek a kötelező testnevelés órának is,mint pl. a verstanulásnak,felesleges az egész.Aki mozogni akar,az megoldja szabadidejében,azt amit akar és ahogy akarja,nem egy sípoló furik utasítgatására.(tisztelet a kevés kivételnek)

Másik,amit nem értek:minek ezt egyáltalán osztályozni? :F Ez nem olyan,hogy pl. a történelem tételt ha nem tanulod meg,az a te sarad,ugyanannyi eszköz van a kezedben,mint az elit tanulónak,pusztán a szorgalmadon múlik.
Viszont akinek genetikailag más a testalkata,felépítése,az jókora hátrányba kerül itt,amit esélye nincs kiegyenlíteni,bárhogy erőlködik.Ebből következőleg pont azokat fogja a legjobban frusztrálni,akiknek erre a mozgásra nagyobb szükségük lenne,egy kudarcélményként fogják megélni az egész marhaságot,megutáltatva velük a mozgást.

XXX

(#41) Tikakukac válasza Wa2x_ (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Wuhahaha :DDD

Kövesd nyomon mennyi hülyeséget toltak bele az oktatásba milyen rövid időtartam alatt. Ha megvagy vele, akkor gyere azzal, hogy ez csak tervezet, ebből nem lesz semmi :DD Én hétről hétre fogom a fejem.

Továbbá: úszás. Tudod mi kell ahhoz, hogy apának azt mondja a gyereke, hogy menjünk be a Balatonra vízibiciklivel és apa azt mondja, hogy nem tud úszni? Talált, 40 év munka látástól mikulásig, és 56 éves kor. Bizony, mi idén először lemegyünk a családdal és végre ezt a mondatot elmondhatom fateromnak.

Picit álomvilágban élsz visszaolvasva, neked volt 1 jó élményed ebben a témában, ami globális szintre próbálsz kiterjeszteni. Hidd el, manapság olyan apró probléma a mozgás és helyes táplálkozás meg hasonló dolgok, hogy hihetetlen. De mondjuk szép tervek, meg kell hagyni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) Wa2x_ válasza Freiherr (#40) üzenetére


Wa2x_
veterán

Csak ismételni tudom önmagam:

- van az a fogalom a testnevelésben, hogy differenciálás, ami azt takarja, hogy minden gyerek számára olyan feladatot adjunk, melyet képes megvalósítani vagy számára megfelelő terhelést nyújt és ezek szerint is osztályozzuk. Azaz nem várja el senki egy obes (túlsúlyos) gyerektől, hogy felmásszon a kötélre, legalábbis a tudományos háttérrel (épp ésszel) rendelkező testnevelő tanárok nem.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#43) Wa2x_ válasza Tikakukac (#41) üzenetére


Wa2x_
veterán

Fogod a fejed, mint az avatarod. :D

Amúgy ebben egyetértek, leírtam a cikkben is, hogy ami ebben az országban megy az oktatással kapcsolatban az sehol máshol, vicc.

Csak egy példa volt a Balaton, hogy értsd mire céloztam. Nem akarom kiterjeszteni sehova, ez egy nagy probléma hidd el, én ezzel foglalkozom, ismerem az ország helyzetét egészségügyi szempontból. Nyilván a családodban nincs ilyen gond (elhízás, cukorbetegség stb.), így nem tudod megítélni objektíven a dolgot.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#44) #41635072


#41635072
törölt tag

Atya ég, ennyi butaságot ami fröcsög itt egyesek szájából.
Hihetetlen egyesek mennyire ostobán, binárisan gondolkodnak, illetve az is kiderül pár ember hozzászólásából hogy megnevelve sem lettek.
Na mindegy, neked, kedves cikkíró köszönöm az olvasmányt és kitartás. :R

Igen, én is túlsúlyos voltam, mégis csináltam amit a tanár mondott, eszembe sem jutott leülni és a sarokba gubbasztani.

Aki szerint pedig felesleges a rendszeres testmozgás, verstanulás, készségtantárgyak, annak hatalmas baj van az értékrendjével.

Na mindegy, további kellemes "eszmecserét".

(#45) Freiherr válasza Wa2x_ (#42) üzenetére


Freiherr
őstag

Akkor ez valami új struktúra lehet,régebben nagy ívben tettek erre,voltak a szintidők,az alapján kaptad a jegyet.Mondjuk szerintem ez is csak elméletben van így,a gyakorlat meg a másik.

Az eredeti kérdés még mindig:Minek ezt osztályozni?(rajz,ének stb.) Ezeket mind tőled független tényezők befolyásolják,én sem leszek Pavarotti vagy Munkácsy,egyszerűen nincs hozzá tehetségem.

XXX

(#46) Tikakukac válasza Wa2x_ (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Mellé. A családban van cukorbeteg bőven, elhízott is, és egyéb szervi probléma is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) Taragas


Taragas
aktív tag

Hát grat a cikk írójának, de
Van egy fontos dolog, ami itt is, és az élet többi részén is megmutatkozik és a megcsömörléshez vezet, mégpedig az hogy ha valaki nem annyira ügyes, vagy néhány dologban gyengébb ahelyett hogy segítenék egymást az emberek, még ki is nevetik a másikat. Egy szegény szerencsétlen 12 éves gyerek, lehet szeret focizni, de ha ha kiközösítik, és megalázzák, akkor elmegy a kedve az egésztől, és esetleg megtalálja a számítógépet, ahol áll sikereket érhet el, akkor inkább azt választja. Az ember gyarló és esendő, és túl sok sikertelenség után nehézen áll talpra(ki kevésbé, ki jobban össze törik). Nem mindenkiből lesz élsportoló, vagy jó tanuló, lehet hogy valaki átlagos vagy annál rosszabb adottságokkal bír, és akkor kiközösítik az embertársai.
Saját példám: Én utáltam a tesi órát, mert 1, voltak ágak, ahol gyengén teljesítettem, 2 mindig ment a másik alázása. Én nehezen dolgoztam fel, legalábbis akkoriban, és kifejezetten utáltam tesi órákra járni. Ne értsetek félre, nem voltam rossz képességű, csak szimplán átlagos, de nálunk akkor is ment az alázás, ha pl fociban nem védtem ki egy gólt(főleg hogy rossz kapus vagyok, de mindig beraktak), vagy mondjuk féltem a szekrény ugrástól, nem is ment úgy mint a többieknek, és egyszer ki is ment a térdem egy rossz érkezés miatt. Van egy szint ahol a diákok nem képesek kezelni ezeket a helyzeteket, mármint hogy kinevetik, megalázzák, és a tanárok csak ölbe tett kézzel nézték a dolgot? Ha látja hogy nem megy, akkor miért nem segít szerencsétlen diákon? Szal alapvetően a rendszerben van a hiba. mert az ember igényli a mozgást(pl szeretek futni, kint dolgozni a friss levegőn a kertbe, vagy elmenni a túrázni), de csapat sportban pl azért nem vennék részt, mert félek, hogy ugyan azok a dolgok lennének, mint általános, vagy középiskolában....

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#48) menpee


menpee
aktív tag

A tesiórákhoz mindig úgy álltam, hogy csinálni kell és kész. Erőnléti elemekben+futásban nem teljesítettem jól, de a többi, technikát igénylő dologban igen, így mindig meglettem 4-es körül átlagban. És korlát, nyújtó, gyűrű, minden volt, nem csak futás és kötélmászás.
Focizni nem tudok. Viszont volt egy kis edzőterem a csarnok mellett, oda be lehetett járni és mozogni addig.
Utána véget értek a sulis évek, a mozgást csak munka szinten folytattam, plusz monociklivel jó időben eszetlenkedtem. A kockulás persze nem csökkent, elhízni nem tudok, de a kondícióm elég siralmasan alakult. Majd elmentem egy kettlebell edzésre, ahol 2 hét alatt elmúltak a random fájásaim, húzódásaim, napi fáradtságom (a semmittevésben is el lehet :D ).
Csak meg kell találni mindenkinek azt a mozgásformát, amit nem un meg hamar, szórakoztatja, neadjisten még hatásos is.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#49) Kolondrum válasza Wa2x_ (#38) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez már így marad. Ha barátnőm nem lenne nem veszek újra biciklit és nem megyek sehova önerővel hajtott járművel. Mivel ő újabban sokat mozog így megyek vele nyaranta biciklizni a vakvilágba. El nem tudom képzelni, hogy én valaha focizni vagy kosarazni fogok.
Van rajtam pár kiló plusz, de ez van. BMI szerint éppen nem tartozok a normálba. Épppppen. Na de majd nyáron csak legyen aki hajtson.

(#50) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Eléggé demagóg dolog arról írni, hogy az országban több pénz kell a testnevelésre, amíg kb 3 millió ember él magyarországon a létminimum alatt. Ugyanígy eléggé demagóg dolog egyetemistáktól == felnőtt emberektől == gyerek, munka, kapcsolat, saját lakás stb elvárni hogy napi szinten egy órát ezzel töltsenek. Egyszerűen nem fér bele, ha az ember egy kicsit is ki akar emelkedni valamiből, az 100%-ot kíván meg.
Véleményem szerint ez egy mesterségesen, egy harmadrangú focista által felfújt hülyeség hogy naponta mozogni kell. Amíg emberek jönnek ki úgy a középiskolából, hogy fogalmuk sincs hogy mi az a kamatláb vagy fedezet, és felvehetnek hiteleket, amik örökre a mélyszegénységbe sodorja őket, nem a kötélmászást kellene oktatni, meg Ady örömlányainak a nevét. Emberek jönnek ki a középiskolából úgy hogy fogalmuk sincs mit jelent a liberalizmus, szocializmus, konzervatizmus, nacionalizmus szó akik szavazni mennek. Komolyan, ez a legfontosabb, meg hogy rovásírással tanuljuk a történelmet? Vagy pl engem is milyen frankón megtanítottak helyessen írni, nem?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.