Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Balage21 válasza b0bcat (#343) üzenetére


Balage21
tag

Köszönöm a lehetőséget, de én bajai vagyok. Esetleg ha az ismerősi körödben volna olyan valaki ebben a térségben akit szívesen ajánlanál azt megköszönném.
Ami fontos volna számomra az az, hogy minimálisan de tudnom kéne kereskedelmi és üzleti kifejezéseket is. Gondolok itt ilyenekre hogy árrés, haszon kulcs, stb. és hasonló szakmai dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#352) thomeef


thomeef
őstag

Tanulságos írás. Szerintem a legnagyobb probléma hogy az általános és középiskolai nyelvtanárok, akik 80%-ban 22 éves frissen végzett tyúkok, elviccelik, elbagatelizálják a nyelvoktatás súlyát.

Mennyivel könnyebb lenne az élet ha az ember már 14-18 éves korára egy kommunikációs szintű angollal rendelkezne.

Személy szerint én már régen bevezettem volna minden szakközép/gimnázium előtt a 0. évet ahol az ember fiát megtanítják az idegen nyelven való kommunikációra.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#353) tiv83us


tiv83us
veterán

Angolul beszelek, de szeretnek mindenkeppen spanyolul is megtanulni, es egy azsiai nyelvet is, mielott meghalok. Magyarul is jo lenne kicsit tobbet beszelni, mert igen kezd kopni...

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#354) b0bcat válasza thomeef (#352) üzenetére


b0bcat
addikt

"80%-ban 22 éves frissen végzett tyúkok"

Szerintem nem ez a jellemző arány az iskolákban, meg aztán 22 évesen is lehet lelkes valaki, de vélhetőleg arra célzol, hogy rátermett szakemberekre kellene bízni ezt a dolgot. Ha így értetted, akkor teljesen igazat tudok adni neked. ;)

"Személy szerint én már régen bevezettem volna minden szakközép/gimnázium előtt a 0. évet"

Sajnos a 0. év intézménye sem éri el mindehol a kellő hatást, meg sok pénzbe is kerül, úgyhogy szerintem a fenti feltétel teljesülése már önmagában ki tudná váltani a 0. osztályt.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#355) m1sk4r válasza b0bcat (#354) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Kezembe került ez a könyv. Csupa jót olvastam róla. Esetleg ismered és tudsz róla véleményt mondani?

Aurea mediocritas

(#356) thomeef válasza b0bcat (#354) üzenetére


thomeef
őstag

Örülök hogy a lényeget sikerült leszűrni:)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#357) proci985 válasza thomeef (#352) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a kettő között nincs párhuzam, az egyik legjobb némettanárom egy 30 alatti hölgy volt. eszméletlen tudással és hasonló elhivatottsággal. pl csinált oktv felkészítőt kettőnknek, mert úgy a B2 felkészítős csoporttal nem igazán lehetett haladni, hogy páran C1 feletti tudással ültek bent. azóta átment egyébként angolra, amit kicsit sajnálattal hallottam, bár teljesen megértettem (mégiscsak elvégzett egy elte németet, a piaci igények viszont változtak). mellesleg abban az időben ahogy hallottam az adott megyeszékhelyen a legjobbak között volt nyelven belül, szóval tényleg nem a kor számít.

aztán ott volt egy másik némettanár (és mellesleg barátom), ő 23-24 körül lépett ki az elte németről és eléggé kemény volt ő is. diploma nehéz dolog német szakon, némethez meg struktúra kell, anélkül nem lehet tanítani. tényleg, eszméletlenül négyszögletes tudott lenni ha nyelvről volt szó.

14-18éves korra el lehet érni a kommunikációs angol szintjét, második nyelvként is. nem kell ahhoz extra 0.év.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#358) Dr.F.E.R.I. válasza m1sk4r (#355) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem tizen éve megvan már ez a könyv, ez lett a bibliám. Gyakorlatilag ebből tanultam meg angolul, Isten a megmondhatója, hányszor ragasztottam már meg. Ötven éve még tudtak valamit a tankönyvkészítésről, ne habozz megvenni!

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#359) b0bcat válasza m1sk4r (#355) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt a könyvet (sajnos) nem ismerem. Ismerek ugyanakkor egy másik zseniális, szintén ebből az időből származó tankönyvet. Erről lenne szó: [link] Ebből én magam is tanultam részben (teljesen önállóan, tehát nem az iskolában).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#360) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ezt a témát én is feszegettem korábban: ITT
Kissé felemás indulatokat gerjesztett. :)

(#361) b0bcat válasza hdanesz (#360) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszi a linket. Elolvastam az írásodat. Talán nem meglepő módon nagy mértékben egyetértek az abban foglaltakkal. :K

Van azonban valami, amit szeretnék kiegészíteni:

"Tapasztalatom szerint a mai általános iskolai/középiskolai nyelvoktatás nem igazán magas színvonalú, sőt közepesnek sem nevezném."

Tapasztalataim szerint ez nem csak az állami intézményekre igaz, hanem globálisan az egész honi nyelvoktató szakmára. Sajnos. Ne higgye ugyanis senki, hogy csak az állami iskolákban alkalmaznak - fogalmazzunk finoman - az elvártnál kicsit gyengébb kvalitásokkal rendelkező nyelvoktatókat!* :( Azt gondolhatnánk, hogy a "versenyszférában" (tehát mondjuk nyelviskolákban) jobban megfizetik a tanárokat, tehát a jobbak itt helyezkednek el.

Nos, elárulom, hogy ez alapvetően nem igaz. Ha megnézzük az órabéreket, kiderül, hogy "ár-érték" arányban az állami iskolában dolgozó nyelvtanárok kb. annyit keresnek, mint a nyelviskoláknál dolgozók. Így aztán azon sem lehet csodálkozni, hogy a nyelviskoláknál is lehet olyan tanárt találni, aki nem tartozik a szakma krémjéhez. (Bármit is állítanak hirdetéseikben a nyelviskolák...) Ja, és most nem arról beszélünk, hogy diplomás-e a tanerő vagy sem. Alapvetően diplomás tanárokról beszélünk. Merthogy a diploma nem garancia semmire a tanároknál (ahogyan az intézményi akkreditáció sem az az iskoláknál). :(((

*Azért engedek meg magamnak ilyen kritikus hangvételű kijelentéseket, mert évekig dolgoztam vezetőtanárként különböző cégeknél, és láttam, hogy egyes kollégáim mit művelnek nyelvoktatás címszó alatt. Nem mindenkivel volt baj természetesen, és nem is mindenkivel volt minden szempontból, de azért egy diplomás nyelvtanártól, aki középfokú nyelvvizsgára készít fel diákokat, elvárnám, hogy a megfelelő kiejtésen felül (bocsánat, de ez az egyik vesszőparipám) a középfokú nyelvtannal magas szinten legyen tisztában. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#362) ABal válasza b0bcat (#361) üzenetére


ABal
őstag

"Tapasztalataim szerint ez nem csak az állami intézményekre igaz, hanem globálisan az egész honi nyelvoktató szakmára" ebben te is benne vagy ;]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#363) b0bcat válasza ABal (#362) üzenetére


b0bcat
addikt

Én ugyan sem állami, sem pedig magán iskolának nem dolgozom, de ezzel együtt igazad van, én is a rendszer része vagyok, és a szerénységem nem engedheti, hogy a kollégáimnál magasabb színvonalúra taksáljam a saját kvalitásaimat. :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#364) #11302912 válasza b0bcat (#363) üzenetére


#11302912
törölt tag

Eleg baj. Ezert nem tudjuk ki a jo tanar. (az en velemenyem: az is jobb tanarra tesz valakit ha van onbizalma, es tudja is magarol, hogy jobb mint a tobbi kokler.)

Aki szenvedelyesen beleelessel tanit az ugy is sokkal magabiztosabb lesz mint az a kokler aki sunnyog.

[ Szerkesztve ]

(#365) hdanesz válasza b0bcat (#361) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ebben igazad van. Akkoriban azért írtam így mert elsősorban a diákokra koncentráltam akiknek mindenképp adott a lehetőség, hogy nyelveket tanulhassanak mivel kötelező számukra.

Nekem is sok évfolyamtársam van akik mind állami intézményben és nyelviskolában is tanítanak.
Engem nem is annyira az oktatói rész foglalkoztat. Inkább az keserít el, hogy a diákok nagy része (legalábbis akikkel én találkozom) kizárja azokat a lehetőségeket amelyekkel a saját nyelvtudását tudná 'észrevétlenül' fejleszteni. Rengetegen néznek amerikai sorozatokat napi szinten vagy NFL / NBA / NHL meccseket. Persze feliratozva legalább (ami még a jobbik eset) vagy teljesen magyar nyelven / kommentárral. Ugyanez a helyzet a PC játékokkal is...mindegyiket lefordítják már magyar nyelvre.

A fent felsoroltak csak a legkisebb erőfeszítést jelentenék a jobb nyelvtudás irányába. Arról már nem is beszélek, hogy esetleg angol nyelvű könyveket / újságokat is olvashatnának...de legalább weboldalakat.

Véleményem szerint kellő kitartás és szorgalom mellett bárki előrelépést tud elérni ha igazán nyelvet akar tanulni. A diákokból - az én meglátásom szerint - fent felsorolt 2 dolog hiányzik.

(#366) Pala válasza hdanesz (#365) üzenetére


Pala
veterán

"Véleményem szerint kellő kitartás és szorgalom mellett bárki előrelépést tud elérni ha igazán nyelvet akar tanulni."

Yepp, de a legfontosabb: a belső motiváció! A cél, hogy tisztában legyen vele az illető, miért is tanulja a nyelvet, és hogy ez önmaga számára miért fontos. Így válik tudatossá a dolog, és így lehet elhagyni azt a szintet, amikor csak a tanár/iskola/szülők kedvéért tanulunk. :K

(#367) tildy válasza hdanesz (#365) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocsi, de en meg egy blizzard game-t sem lattam magyarul, az Xboxos jatekok jo reszerol nem is beszelve.

A problema az otthon nyelvoktatassal az, hogy inkabb kedvet szegi az embernek a sok magoltatassal, holott a nyelvtanulas orom kene, hogy legyen. Annyira erzem magamon az otthoni rendszert, egyszeruen belenk nevelik, ha hibazol, akkor egy senki vagy, mar itt, a brit munkahelyemen is ramszoltak, hogy ne aggodjak mar annyit, ha nem sikerul valami, majd kijavitom. Akar nyelvrol, akar szakmai dologrol van szo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#368) HuMarc válasza tildy (#367) üzenetére


HuMarc
addikt

Nálunk még a tanár sem beszél helyesen. :( Egyszer kijavít egy olyan hibát, ami alig észrevehető, beleszól a hibátlanba, máskor pedig fatális hibákért nem szól és ő mond helytelenül dolgokat :( Ráadásul nem azt várja el, hogy értelmesen válaszolj, hanem úgy kell válaszolni, ahogy a könyvben van leírva :( (Németóráról van szó)

(#369) b0bcat válasza HuMarc (#368) üzenetére


b0bcat
addikt

Vannak most egészen fiatal diákjaim (10-14 évesek), akik döbbenetes dolgokat mesélnek az iskolai angoltanáraikról. Ahogy te is írod, arra panaszkodnak, hogy a tanáraik következetlenek a hibák kijavításában (vagy egyáltalán megjelölésében mondjuk írásos feladatokban), és hihetetlenül rossz a kiejtésük. Ez utóbbit onnan vélem feltételezni, hogy ezek a fiatalok olyanok, mint egy diktafon: amit hallanak (tehát azt, hogy a tanár hogyan ejtett ki szavakat), azt vissza is tudják adni minimum 90%-os pontossággal. Borzasztó. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#370) Cruiserke válasza b0bcat (#369) üzenetére


Cruiserke
tag

Nemrég végeztem középsulival és még annak vége előtt megszereztem a nyelvvizsgám. A sok diák miatt szét volt szedve az évfolyam 5-6 csoportra akiket egy szintfelmérő segítségével szedtek szét. Érdekes volt a későbbiekben látni, hogy hiába került valaki jobb csoportba mégis "rosszabb" tanárhoz került. Itt még nem is a tanár nyelvhelyességével volt a probléma, hanem a fegyelemmel és a tanítási stílussal. Sajnos a legtöbb helyen a diákok sokszor nem veszik komolyan a nyelv tanulását és motiváció híján nem fektetnek bele energiát. Én máig áldom az eget, hogy szüleim és nagyszüleim kb 15 éves koromig keményen vették a nyelvtanulást, ennek köszönhetem mai tudásom nagy részét.

Nem tudom ki hogyan látja vagy élte meg. Az az igazság hogy nem nagyon olvastam vissza. De többen írták a helytelen kiejtést mint alapvető problémát. A saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire különbözik egy (senkit nem szeretnék megsérteni) átlagos angoltanár, egy olyantól aki tényleg komolyan veszi a munkáját. Friss témákból merít anyagot, esetleg korábban külföldön képezte magát akár kiejtésben, akár csak a nyelv finomítása érdekében.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#371) b0bcat válasza Cruiserke (#370) üzenetére


b0bcat
addikt

"Friss témákból merít anyagot, esetleg korábban külföldön képezte magát akár kiejtésben, akár csak a nyelv finomítása érdekében."

Meglátásom szerint nem kell ahhoz külföldre menni, hogy akár a kiejtés, akár a nyelvhelyesség szempontjából magas szintre fejlessze valaki - akár egy tanár - a nyelvtudását. Nem a tanulás helyszínétől függ ugyanis a nyelvtudás elsajátításának szintje.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#372) proci985 válasza b0bcat (#371) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, a litván anyanyelvű, rendszerváltás környékén diplomázott egyik angoltanáromnak gyönyörű UK angol kiejtése volt. mellesleg a tudása is teljesen a toppon.

ami azért volt érdekes, mert a svédjén azért bőven lehetett érezni, hogy szláv nyelvterületről jött:). (persze, svédből valszeg nem tolt végig egy egyetemet).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#373) b0bcat


b0bcat
addikt

A szinkron kérdéshez: a héten volt szerencsém látni a Hotel Transylvania c. mesét. Jelentem, sokkal jobb a magyar szinkronos hangja, mint az eredeti. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#374) janez válasza b0bcat (#310) üzenetére


janez
aktív tag

Van ugyanez németben is? Köszi

(#375) janez válasza Dr.F.E.R.I. (#323) üzenetére


janez
aktív tag

Én is tapasztaltam a hollandok nyelvkultúráját. Úgy 20 évvel ezelőtt birtokoltam holland haverokat. A szüleik 56-os magyarok voltak. Kicsit beszéltek magyarul, ha nem ment a kommunikáció, jól jött a nagyon kevés németem. Amúgy Angolból, németből perfektek voltak mindannyian. Elmentünk egy moziba, magyar felirattal volt a film, ők értették és látták is a filmet, mi csak olvastunk...
Megtanították velem ezt:
"Nederland oh Nederland,
Jij bent de kampioen
Wij houden van Oranje.
Om zijn daden en zijn doen."
Ez az egyik football himnuszuk, százszor biztos elénekeltük, már sosem felejtem el. :)
Az egyik lány (neki nem voltak magyar gyökerei) a disco-ban mondott valamit németül, de már a sörtől rövid volt a felfogásom, így nem értettem. Aztán pár perces agyalás után (már késő) esett le, hogy azt mondta menjünk ki a friss levegőre. :) Már sosem tudom meg mit akart a friss levegőn... :D

(#376) b0bcat válasza janez (#374) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem tudom. Nekem is úgy ajánlották az angolost... :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#377) Lauda válasza janez (#374) üzenetére


Lauda
félisten

(#378) janez válasza Lauda (#377) üzenetére


janez
aktív tag

Köszi, ez hasznos lesz.

(#379) Lauda válasza janez (#378) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#380) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Olvasgatom a kommenteket, és mondogatom magamban, de jó egyeseknek, hogy könnyen megy nekik a nyelvtanulás. Én az a fajta ember vagyok, aki magyarul akkora szókinccsel rendelkezik, hogy gond nélkül ír szépirodalmi szintű műveket, de az angol szókincse a béka feneke alatt van. Kevés időm van olvasni, ezért ha tehetem, azt magyarul teszem - az angol olvasástól nem fejlődnék íróként. De közben azt is érzem, hogy többet kellene tudnom, és nem megy. Egyszerűen hiába nézek utána mindig az új szavaknak, amikkel találkozom, kimegy a fejemből. (Bár ez mostanában mindennel így van, mintha szenilissé válnék. 24 évesen. Bár állítólag a pajzsmirigy-alulműködés okozhat feledékenységet és rossz memóriát, és kellene rá valami hormont szednem, de innen a világvégéről havonta orvoshoz vagy patikába járni abszolút abszurd volna...)

Közben pedig látom, hány órákat írtok a nyelvre... Nos mondjuk egy tanévben van kb. 10×4×3=120 angolóra egy átlag suliban, vagy ennyi sem, az 10 év alatt is csak 1200.

Egyébként fogalmam sincs, milyen szinten vagyok. A kiejtésem és hangsúlyozásom közel hibátlan, ha már ismerem az adott szót, és észre tudom venni a legtöbb modoros hanglejtést a külföldi angol színészek játékában. (Hahaj, sok nyelvsznob azért néz kizárólag angol nyelven filmeket, mert hogy milyen rossz a szinkron, miközben ha tudnák, hogy nagyon sok színész olyan angolul, mint Csányi Sándor magyarul... A szinkron sok esetben egyenest feljavítja a filmet, még akkor is, ha nem hibátlan.) Ha idegen nyelven nem értek meg valamit, az azért van, mert nem ismerem a szót, vagy az illető beszédpartner trehányul beszél, nem artikulál, stb. (Mert úgy látom, hogy ahogyan a magyarok több mint 90%-a is rettentő rondán beszél a saját anyanyelvén, úgy az angol anyanyelvűeknél sem jobb az arány.) De nyelvvizsgázni nem volt pénzem elmenni, és kizárólag felsőfokúra mennék el, de csak akkor, ha már egészen biztos, hogy meg tudom szerezni, mert több lehetőségem nem lesz egyhamar. Felsőfokra viszont így nem merek. :D Most még biztosan nem is volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#381) mickemoto


mickemoto
őstag

Nem értem miért kell ezen csodálkozni.Az oktatást lezüllesztették mint minden mást,rabszolgákra van szükség a gyarmatokon, nem tanult emberekre.

(#382) RadicalLarry


RadicalLarry
csendes tag

Magyar idegen nyelvoktatás? Hol?
Ebben az országban sehol sem tanítanak angolt vagy németet. Itt magyangolt és magyanémetet tanítanak. :U

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#383) b0bcat válasza RadicalLarry (#382) üzenetére


b0bcat
addikt

Azért vannak üdítő kivételek. ;) Bár kisebbségben... :( Noch dazu az a személyes tapasztalatom, hogy a német oktatás minőségibb itthon, aminek talán az az oka, hogy kevesebben döntenek ill. döntöttek a német nyelv tanulása majd oktatása mellett pusztán "divatból", mint az angol esetében. :U De az is lehet, hogy "műkedvelő" németesként nem tudom ezt reálisan megítélni. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#384) b0bcat


b0bcat
addikt

Érdekes - véleményem szerint - pozitív fejlemény az ügyben:

A2 szintű nyelvvizsgát vezetnének be

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#385) grotib


grotib
tag

Szerintem inkább a nacionalizmusunknak köszönhetően nem tanultuk az idegen nyelveket mondván, hogy nekünk itthon jó a magyar, aki meg van olyan balga és elmegy más országba, az tanuljon, ha külföldi jön hozzánk, azzal meg kézzel-lábbal megértetjük valahogy magunk. Talán a mostani fiatal nemzedék már nem kötelességből, hanem az új idők szavának engedelmeskedve a saját jól felfogott érdekében szerez használható nyelvtudást. A másik fele a dolognak meg az, hogy vajon milyen adatokból szedik ezt a lehangoló képet? Vajon hozzáteszik azt az 500-600 ezer külföldön dolgozó magyar embernek a többségét, akiknek nyelvvizsgájuk nincs, de a külföldön eltöltött évek alatt elsajátították az adott nyelvet?

(#386) b0bcat válasza grotib (#385) üzenetére


b0bcat
addikt

Önbevallással mérik fel az adatokat, ami sajnos szépíti is a képet... :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#387) grotib válasza b0bcat (#386) üzenetére


grotib
tag

Köszi! De vajon kinek mi számít idegennyelv tudásnak? Én érettségiztem németből, aztán voltam is kint párszor, elég jól megértettem magam a németekkel, persze a magam kicsinyke szókincsével, de ha újságot olvasok, vagy tv-t nézek németül,akkor a felét sem értem meg. Vajon melyik csoportba sorolhatnám magam?

(#388) b0bcat válasza grotib (#387) üzenetére


b0bcat
addikt

Feltételezem, hogy azt mondanád magadról, hogy "beszélsz" németül. Joggal. A baj az, hogy ezekben az önbevallós kérdőívekben olyan szerencsétlen (?) módon fogalmazzák meg a kérdést - pl.: "Milyen nyelven tudja megértetni magát?" -, hogy arra olyanok is pozitív választ adnak (mármint, hogy beszélnek adott nyelven), akiknek a tudása az általad vázolt szint töredékét sem éri sajnos. Így lesz felülreprezentált azok aránya, akik beszélnek nyelveket - merthogy a valóság még lesújtóbb. :(

U.i.: Ez ugyan nem mentesít minket magyarokat a témával kapcsolatos "felelősségünk" alól, de nem tudunk szó nélkül elmenni amellett a tény mellett, hogy a szlovákok többsége az ilyen felmerésékben megjelöli a csehet idegen nyelvként, míg a csehek a szlovákot, stb... Szóval mi ebből a szempontból hátrányos helyzetben vagyunk, mert nincs rokon nyelvünk (nem, a finn sem az valójában! :N).

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#389) b0bcat


b0bcat
addikt

Ezt ma olvastam itt:

"Az idehaza legnépszerűbb, legtöbbek által beszélt idegen nyelv az angol, de a magyar fiatalok beszélt angolja a leggyengébbek közé tartozik Európában az olaszok, spanyolok és csehek mellett."

És ez sajnos nem csak a fiatalokra igaz tapasztalataim szerint. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#390) Troy. válasza b0bcat (#389) üzenetére


Troy.
addikt

Előfizetői tartalom. :U

.

(#391) b0bcat válasza Troy. (#390) üzenetére


b0bcat
addikt

Mire célzol ezzel? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#392) Troy. válasza b0bcat (#391) üzenetére


Troy.
addikt

El szerettem volna, olvasni, de elő kell fizetni rá. Erre. :DDD

.

(#393) b0bcat válasza Troy. (#392) üzenetére


b0bcat
addikt

Ja, értem... Nálam még működött... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#394) solaris17


solaris17
aktív tag

Az oroszra érdemes ráfeküdni gyerekek.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#395) b0bcat


b0bcat
addikt

Megtört a jég! :)

http://index.hu/belfold/2014/02/19/lesz_belepo_szintu_nyelvvizsga_is/

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#396) takacsbotond


takacsbotond
őstag

"külföldiül" :U
Hát jobban, mint te magyarul... -,-

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#397) b0bcat válasza takacsbotond (#396) üzenetére


b0bcat
addikt

Az aláírásod fényében ("hidj" :Y) nálad helyesebben tudok magyarul. ;)

U.i.: Magyar nyelvtan korrepetálást is vállalok. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#398) moonlight115 válasza b0bcat (#397) üzenetére


moonlight115
tag

Ne ítélj elhamarkodottan! Lehet, hogy Einstein nem tudott magyarul, azért írta így. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#399) b0bcat válasza moonlight115 (#398) üzenetére


b0bcat
addikt

Teljesen igazad van... :K :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.