Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frawly


Frawly
veterán

Gratula a géphez és a tuninghoz, ütős masina lett. Sajnálom, hogy ennyit szívtál vele. Viszont ahogy számolom, elég drága lehetett, hiszen szinte mindent kicseréltél benne, ami plusz kiadás.

Egy dologtól állt égnek a hajam: alaplapot, nyákot, stb. ne rakj rá az antisztatikus zacsira, mivel annak a külseje pont hogy begyűjti a statikus töltést, ami kinyírhatja kisüléssel az alkatrészeket. Illetve egyéb műanyag zacskón összerakást is kerülni kell. Gondolom úgy voltál vele, hogy szigetel, de nem jó ötlet.

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A ramok benne voltak a támogatási listában?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) epityesz


epityesz
aktív tag

Grat!
Jó,érdekes és nem utolsósorban=szórakoztató :R :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#4) F e Z o


F e Z o
veterán

Látom kijutott a jóból, szép kis procedúra, de minden jó, ha a vége jó.

H2O über alles!

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Illetve nem akarok megmondó lenni, de... azért megmondom. ;]

Az elején a debug led alapján lehetett volna tudni, hogy a CPU ludas, főleg ha egy ramnál csak az világít. De ez elég WTF, sosem találkoztam még hibás CPU-val, szóval valószínűleg én is szívtam volna.

A RAM-ok terén a Ryzen 2666 MHz-et támogat hivatalosan. Ennél feljebb érdemes alaposan utánanézni, hogy menni fog-e az adott modul illetve kell-e a CPU-n valami bütykölni (OC).

Na de amúgy jó hangulatú kis cikk lett. :C

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) patomi


patomi
őstag

Jó kis írás, én már az elején feladtam volna. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7) sutszi válasza lezso6 (#5) üzenetére


sutszi
veterán

Kb ezt gondolom én is. Jó kis történet, sok vérrel verejtékkel...De a nagy része a problémáknak abból jött, hogy nem volt utánanézve a dolgoknak csak utólag. Meg új gépnél az első, hogy BIOS-t frissítek és beállítom. Addig nem teszek OS-t... De minden jó ha a vége jó...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) lezso6 válasza sutszi (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaja, de ezt mi is csak azért tudjuk, mert már megjártuk ugyanezt. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jóvan, csak kikerült. :D :C

Live-Die-Respawn

(#10) pomorski


pomorski
őstag

Gratula, pofás kis gép lett...!

(#11) Televan74


Televan74
nagyúr

A belső hangok már csak ilyenek. De ez egy igen költséges hobbi. Nálam sem jobb a helyzet,én is agyalok mindig valamin. :K
Jó írás,köszi. Lehet nekem is a gépépítés hiányozna konzol + laptop párosnál.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Ez debug :DDD

Ennyit szívni valamivel... És az még hagyján, hogy nem indul, de legalább jó drága is volt minden..vicc. :)

Én az ominózus zárómondatot sokkal hamarabb kimondtam volna. Tisztelet a kitartásodért, jó gép lett, és szórakoztató iromány. :R

(#13) Killer01


Killer01
őstag

Grat a cikkért, jól sikerült :) Megkínlódtál a perfekt gépért, hogy én hányszor jártam már hasonló helyzetben (amikor is megígérem magamnak hogy ha müxik rendben én többet hozzá nem nyúlok.... oszt' max 2 hónapot bírok ki szerelgetés nélkül :DDD ).

(#14) sutszi válasza lezso6 (#8) üzenetére


sutszi
veterán

Nyilván. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) Pcm


Pcm
tag

Én csak azt szeretném mondani, hogy 2011.07. óta használok egy Asus P8Z68-V PRO alaplapot egy i5 3570K procival, 4.5GHz-en,Scythe Mugen hűtéssel, hallotti csendben.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) ggeleven


ggeleven
őstag

Fasza írás volt, nekem bejött a könnyed stílus. :D Ha megint hozzányúlsz, akkor arról is kérünk cikket! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#17) Dtomka


Dtomka
veterán

Nekem is volt pár gépem, de ennyit az összessel nem szívtam mint Te ezzel az 1-gyel.
Nagyszerű írás, és örülök, hogy happy end lett :)

Milyen az m2-es ssd? Biztos nagyon gyors :) Nekem is lassan cserélnem kellene a meglévőt.
De nem tudom, hogy :
500gb sata III vagy 250gb m2 legyen

Köszönjük a storyt! :R

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

Most kedvet kaptam a gépépítésre. :C Előre is hozom a következő konfigom határidejét 2019 novemberre. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) JanR


JanR
addikt

Nagyon köszönöm srácok. Tényleg egy harc volt, ennyit még nem küzdöttem géppel! :R

(#1) Frawly: azt a keretet, amit a gépre szántam, nem igazán léptem túl. Nem hibásak voltak az alkatrészek, csak nekem nem megfelelők. 1-2 ezer forint difiről beszélünk. A táp bele volt kalkulálva már az elején. Egyedül a 1080 ami váratlan volt, de az.. tényleg kihagyhatatlan volt.

(#2) Sub-ZeRo: A első Corsair igen, a második G.Skill nem, a 3 kit újra igen.

(#5) lezso6: Voltak már hasonló tüneteim táp és ram miatt is, ezért nem gondoltam egyáltalán a CPU-ra. Meglepődtem nagyon.

(#7) sutszi: Mikor meglett a gép, szerettem volna BIOS-t frissíteni, de ugye nem indult el a gép. Mire eljutottam odáig, magad is olvashattad, hogy update-l kezdtem. 1-2 bekezdés nem feltétlen időrendben van, hanem ahogy eszembe jutott. 5 hónapja van összerakva a gép, ebből 2,5 hónapja megy hibátlanul ;]

Azért az a nagy része a problémáknak nem feltétlen az utánaolvasás miatt van. Épp az imént említettem, hogy a Corsair pár benne volt a támogatottságban, még is rossz volt egy modul. Arról meg, hogy rossz 1500X-et fogtam ki, azt nem kerülöm ki utánaolvasás nélkül.

(#15) Pcm: Egy kicsit azért én is meginogtam a RAM-os dolog miatt, de tényleg nagyon gyors gép lett, pozitívan csalódtam a Ryzen-be. Igaz, már nézegetem az Intel-t újra, mert a 4 Ghz-et szerettem volna elérni és kicsit böki a csőröm, hogy 3.8-nál megálltam. Csak itt már nem lenne akkora előrelépés, amekkora ráfordítás kellene hozzá.

szerk.:

(#17) Dtomka: Egy Samu Evo 960 m.2 250 Gb-os van a rendszerben jelenleg. Személy szerint nem vettem észre különbséget használat alatt a SATA-hoz képest. Egy teszt program persze kihozza a difi-t, de ugye nem azzal játszom.

[ Szerkesztve ]

(#20) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Most kérdem én megérte az a sok ideg és ősz hajszál hogy amd-t vettél? Ennyit szopni egy platformmal... :N Intelt csak összerakod és megy. A ryzen fórumában is szokat szívtak a ram kompatibilitási problémákkal. Meg még sok egyéb mással is nem olvastál bele? :D Akkor elsőre úgy állítottad volna össze az alkatrészeket. :D Az meg a másik miért nem volt elég a 6600k? Nekem alacsonyabb fesszel megy 4,6 ghz-en mint neked a rízsszem 3,9 ghz-en. Kétlem hogy gyorsabb lenne a procid. :D Ez után a cikk után legalább 6x meggondolja az ember itt hogy amd-t vegyen. Én 2013 ban kaptam agyhúgykövet az amd platfomtól végleg. Fx 8320 .as gépet raktam össze r9 290 ref sapphire vga kártyával asus alaplappal. [link]

Csak én nem írtam be a cikkbe a szopórollert. :D Tünetek: Az első 700-as tápegységgel nem indult el a gépem. 290k papírnehezék állt az íróasztalomon napokig amíg nem kaptam meg a másik tápot. :D Aztán a cpu oc: Macera volt és 4,4 ghz volt a vége viszont nem nagyon tapasztaltam gyorsulást a programokban. A másik meg: néha nem adott képet a gép bekapcsolás után úgy maradt. Csak a reset gomb segített. A harmadik meg hogy néha úgy jött be a win hogy a szivárvány különböző színjeiben pompázott a képernyő kockás hibás volt.
A pontot az i-re meg az tette hogy melegedett mint az állat vga 90+ proci is jó meleg volt és a felszálló utasszállító repülőgép hangja kutyafül volt ehhez képest. Sőt remegett az egész gépház meg az asztalom is, masszázs funkcióval is funkcionált a gép.... :U :D

(#22) DeFranco válasza JanR (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azért nem szeretem olvasni a cikkeidet mert elkap tőle a vásárlási láz és viszketek hogy árlistákat nézegessek hetekig... :P

(#23) ->Raizen<- válasza #68686080 (#21) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Anti sztatikus zacsi felületén tároltam én is szereléskor a dolgokat és emiatt soha nem ment még tönkre semmilyen alkatrészem. Földeltem magam közben többször is és csak a peremét fogtam meg a dolgoknak. Nagyon sok pc-t szereltem össze nulláról.

[ Szerkesztve ]

(#24) ->Raizen<- válasza JanR (#19) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ja az 1500x 1600-asra lett cserélve látom, az meg már 6 magos, erősebb lett a platformod végül. :D

(#25) bencze


bencze
senior tag

Köszi az írást, én szép lassan cserélgetek, de gondolkodtam Ryzenen, szóval hasznos az ilyen főleg, hogy nagyon ritkán szerelek gépet és az ember elfelejti, mire figyeljen. Lehet, hogy ez most istenkáromlás de én korábban max alkalmi jelleggel nézegettem kompatibilitási listákat nem általánosan, így hasznos tanulság, hogy csak szerencsém volt és főleg ilyen kísérleti hardverek esetén érdemes (de inkább mindig).

A humor része kicsit erőltetett helyenként. Lehet, hogy élőben vicces ember vagy csak leírva nem jön úgy ki, nem tudom. Azt sejtem, hogy nem írásból keresed a kenyered, ahhoz képest meg egész jó főleg, hogy szerencsére egész jól kezeled az anyanyelvünk (itt-ott összetett szavakat leszámítva). Lehet, hogy ezt nem kéne említeni, alap kellene legyen, de nagyon nem az és emiatt is üdítő volt olvasni.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26) Csupingo


Csupingo
veterán

Jó kis iromány lett, köszi. Arról tényleg nem te tehetsz, hogy hibás volt a cpu és a memória is. A rajzos képeken jókat mosolyogtam. Nekem is nagyon tetszik a Ryzen, de a memória, alaplap, driver gondok kicsit elbizonytalanítanak. Ha az intel árban, magok számában nem hoz ki valami átlag embernek valót, akkor talán nekem is ilyen lesz a következő procim.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27) trufa12


trufa12
addikt

Én meg intel fronton szívok, még december végén össze raktam a kávé darálót...
először azt hittem a lap a rossz, hol volt nvme- hol nem, kicseréltettem 2 hónap.... ugyan az a problémám, most küldöm a procit cserére, más baj nem lehet mert a régebbi h170 lappal minden flottul megy .

Grat a géphez . :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#28) ->Raizen<- válasza JanR (#19) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Megkérhetnélek légy oly kedves és tesztelnél nekem bármit a cikkemből olvasható játékokkal, progikkal? Hogy lássuk mennyi pluszt hoz ki az 1080-as gtx ből egy 6 hengeres amd! [link]
4c 4t 4,5 ghz-en vs 6/12-es amd 3,9 ghz-en. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Szaki00


Szaki00
csendes tag

Nálam is hasonlóképpen indult a történet (1500x, b350 pc mate). Nem volt postolás. Alapos utánajárás után kiderült hogy a bios ami rajta volt nem kezelte a procit. Ment vissza az alaplap bios frissítésre, és utána minden ment hibátlanul :)

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#30) bambano válasza ->Raizen<- (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Anti sztatikus zacsi felületén tároltam én is szereléskor a dolgokat": ennél nagyobb hülyeséget nem is tudnál elkövetni esd területen. szerk: bocs. amíg csak szerelsz, addig oké. de kipróbálni nem oké.

az antisztatikus zacsi azért véd az esd ellen, mert VEZETŐ. namost ha te vezető anyaggal összekötöd az alaplap egyes lábait, vagy mindet, akkor simán kinyírhatod a rajta/benne levő cuccokat. ha úgy gondolod, hogy ezt szeretnéd, gyorsabban célba érsz, ha a 230-at egyenesen belevezeted.

a másik: feleség húgát kielégíteni az álmoskönyvek szerint rosszat jelent :P

szerk: aki meg azt hiszi, hogy az antisztatikus zacsi begyűjti a töltéseket, az most bukott meg fizikából.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) hokuszla


hokuszla
aktív tag

[Nincsenek véletlenek ]

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#32) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Tanulságos volt végig olvasni.Az elmúlt 20 évben három hibás prociba belefutottam már,a negyedik ami félig működik nálam van,tehát én arra is gyanakodtam volna.Nyilván nem először.Mindenesetre szórakoztató is volt az írásod ebben a formában. :C

Wasabi...

(#33) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó cikk, tetszik a nyelvezete. :)

Sose felejtsd el, hogy valaki minél jobban ért valamihez, annál nehezebben megoldható problémák elé kerül. ;] És akkor még erre jön rá a szerencse faktor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) ->Raizen<- válasza bambano (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Na akkor miért nem romlott el már x db ram, vga alaplap cpu nálam? Eddig 0 db a több 100 ból. Meséld el. 20 éve szerelgetek. ;) Az alkatrészek dobozán pihentettem szereléskor meg az antisztatikus zacsin az alkatrészeket és nem volt hibás darabom. Rendesen túlliheged ám a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#35) JanR


JanR
addikt

(#20) ->Raizen<-: Csak a tapasztalatom írtam le AMD fronton. Senkit nem akarok eltántorítani a vásárlástól. Én a végtermékkel maximálisan elégedett vagyok. Évekig intel-el mozogtam, ez telesen új terület volt számomra, valószínű ezért volt macerás a hadi rendbe állítás. Valahol erősebb az 1600, valahol erősebb az 6600K. Én játszok, nem programozok, vagy videót vágok. Erre maximálisan elég nekem!

(#21) proci0: Ezt hamar kizártam. Az alaplapot nem is cseréltem végül, mivel visszakaptam az eredetit, mikor kiderült, hogy a CPU a rossz.

(#22) DeFranco: Csúnya, rossz :D Engem is a fórumok győztek meg, hogy újra vágjak bele, unalmas csak olvasgatni, hogy mások miket csinálnak egy PC-vel.

(#25) bencze: Nagyon köszönöm a véleményed! Azt nem tudom, hogy élőben milyen vagyok, de próbáltam azt visszaadni, hogy milyen is volt ez a "kaland". Néhol nehéz volt, mert időnként 2-3 hétig rá sem néztem az irományomra, mikor meg újra folytattam, próbáltam felvenni az előző oldalak stílusát.

(#28) ->Raizen<-: Amint lesz szabad kapacitásom, csinálok 1-2 tesztet!

(#30) bambano: Nekem nem az antisztatikus zacsin volt a lap. képről nem látszik, de volt alatta egy nagyon vékony szivacs szerk.: szivacs szerű anyag. Évek óta ezt használom alaplapok alatt, sosem volt vele problémám. Néha az egérpadomra pakolok ki mindent.

(#31) hokuszla: Persze, nincsenek, de ez nem ilyen egyszerű. Azért az AMD igen csak jó ár/érték aránnyal adta ki ezeket a Ryzeneket. Ami nálam leginkább az AMD pártjára billentette a mérleget, az az alaplapok ára. Intelhez egy értelmes lap, amiben tuningolni is lehet 40 ezer forint, ugyan ez AMD-nél már 22 ezertől elérhető. Szeretem az Intelt is, de most egyelőre pozitívan csalódtam az AMD-be, szóval egy darabig marad!

[ Szerkesztve ]

(#36) ->Raizen<- válasza JanR (#35) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Köszönöm előre is a tesztet jó lesz bármilyen játék amit én is leteszteltem. A cikk meg parádés rendesen röhögtem olyan poénosan fogalmazol. :C
A szivacs már problémásabb tárolás szempontjából. ÉN nem raknám szivacsra a csupasz nyákokat. A műanyag jól vezeti az áramot. Gondolj arra amikor leveszed a pólódat, hallod hogy pattog ugye? Apró kisüléseket hallasz akkor.

[ Szerkesztve ]

(#37) ->Raizen<- válasza JanR (#35) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pozitívan csalódtál? Azta mindenit neked tényleg kötélből vannak az idegeid. Amúgy más ha fele ennyit szop a cuccal már eláll a vásárlástól. Amúgy meg a rossz alkatrészek voltak a fő ludasok meg a balszerencse. Ha valaki fórum alapján tájékozódva válogatja össze az alkatrészeket rízennél akkor nem hiszem hogy ennyit szopik. De most működik anomáliák nélkül ugye? Akkor meg nyertél a spóroláson.

[ Szerkesztve ]

(#39) JanR válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


JanR
addikt

Nézd, az benne van, hogy 1-1 alkatrész rossz.A CPU az fájt, a Corsair RAM pedig.. maradjunk annyiba, hogy annak eleve fenntartással mentem neki, mert korábban már volt velük gondom. A második pár memória viszont saját hülyeség volt, inkább naivitás. Intelnél sosem néztem kompatibilitást, itt kell. Néhol felrobbantam, de alapvetően jól szórakoztam végig. Egyedül 1 dolog van ami zavar, hogy nincs meg a 4 Ghz, számomra elfogadható feszültséggel.

(#40) füles_


füles_
őstag

EZ a Debug LED ECSÉM (c) JanR

Na én itt égtem ki végleg. :C

Rég olvastam ilyen jó kis összeszedett, humoros írást, ha épp nem mosolyogtam akkor visítottam (feljebb :DDD ). Még több ilyet kérünk! :R

Nem tudom a fórumtársak hogy vannak ezzel, de az én véleményem szerint a trollkodás, a ménemesztvetté és a saját írásaid linkelgetése abszolút nem ide való. Peace.

(#41) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egy élmény volt olvasni :C Gyanítom, összerakni is, csak egészen más értelemben ;]
Most én is gép összerakása előtt állok, igaz, én használt alkatrészekkel fogok dolgozni nagyrészt (a tápot és házatm kivéve). Hát, meglátom mi sül ki belőle. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) ->Raizen<- válasza JanR (#39) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az uj zen magos 10 nm en gyartott ryzenek se fognak sokkal tobbet menni 2-300 mhz et toltnak rajtuk gyarilag. Elhiszem hogy zavar az hogy nincs meg a 4 ghz az olyan szep kerek szam en most alulfeszelve 1,125 -os feszkon hasznalom 4 ghzen a 6600k-t intelnel is van kompatibilitasi lista de en se nagyon nezegettem azt mert nem is kellett bepattintottam a ramokat es mentek. 2400 as ramjaim 2933 mhzet is tudnak. Azért is kíváncsi vagyok a játék tesztjeidre majd mert te magad írtad le játékra lett összerakva a gép. Kellemes hétvégét neked. :R

[ Szerkesztve ]

(#43) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Nagyon tetszett az írás gratula!, nekem is ilyen DEBUG LED -es lapom van de szerencsére csak akkor láttam világítani amikor a bolt egy rossz RAM -ot küldött, az újabb Ryzen 2 már simán átlépi a 4Ghz -et de én úgy döntöttem hogy csak Ryzen 3 -ra váltok most a VGA lenne a fontos mert a Fury 4K felbontáson kezd elfogyni.

[ Szerkesztve ]

(#44) V!ck


V!ck
aktív tag

Jó kis írás lett, tanulságos, a képek is normálisak, a stílus is odaver :K

:R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#45) F e Z o válasza MSI.Navi (#43) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem mintha bármikor is elég lett volna egy fury 4k-ra

H2O über alles!

(#46) MSI.Navi válasza F e Z o (#45) üzenetére


MSI.Navi
tag

Csak amikor megvettem még nem volt meg a 4k monitor.

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Most kérdem én megérte az a sok ideg és ősz hajszál hogy amd-t vettél? Ennyit szopni egy platformmal..."

Nem a platform miatt szopott, egyszerűen csak kifogott egy hibás processzort és egy hibás RAM-ot. Bárhol előfordulhat az ilyen, szerencsére ritkán. (Kollégának az i5-6600K-ja volt hibás, véletlenszerűen kékhalálozott a gép. Több hónapba telt, mire kiderült mi a gond, mert a processzorra senki nem gondolt. A teljes gépet cserélték körülötte, más hibaforrás egyszerűen nem maradt.)

[ Szerkesztve ]

(#48) F34R


F34R
nagyúr

Hmmm akkor lehet szoppantyu az uj Ryzen APU-kkal? vagy ott is a MOBO + RAM , all vagy bukik a helyzet.?

(#49) Petya XT válasza F34R (#48) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ez egy nagy kérdés :U Amikor olvastam pont ez jutott eszembe..

(#50) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Épp a Prodigy - No Good-ot hallgatva találtam rá erre a cikkecskére. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.