Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D1Rect


D1Rect
félisten

Mindig megdöbbentő, hogy milyen fanatikussan zuhannak neki a "klíma védők" annak aki nem ért velük egyet.
Soha nem érvek, vagy objektív adatok kerülnek elő, hanem szimplán a "hülye vagy" és "dögölj meg".

Aztán meg csodálkozik bárki, hogy ezek további ellenérzést váltanak ki.

(#52) Chaser válasza Tikakukac (#49) üzenetére


Chaser
titán

az internet világában gyorsan terjednek a hírek....:) én pár napot önkéntes alapon is bevállalnk, ha már a karját nem törhetem el a pH@rasztnak, de legalább egy szép csekket hadd adjak neki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) Tikakukac válasza D1Rect (#51) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó, mindig előkerülnek. Előkerültek most is. De az a migránsgyíkemberek műve, ergo nem kell elolvasni vagy ha igen, akkor is hülyeség. Most is ez történt. Brickleberry utolsó évad utolsó része megvan? A jelenséget olyan gyönyörűen írták meg benne, hogy a sírás kerülgeti az embert.

Nem kell védeni a klímát. Lehet szépen összegyűlni a többi okossal egy kupacban és szépen megfőni a saját levében mindenkinek. Csak hagyják már ki belőle a többieket plz. Thx :R
Szemetelni is lehet, leengedni a kocsiból az olajat a tóba, sőt, bármit lehet csinálni. Csak ha éppen látom, hogy megyek le a fűzre és jóemberünk pakolja ki a szemetet a kocsiból, akkor ne legyen híradó főhír, hogy elgurult a gyógyszere az egyszeri parasztlegénynek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54) Szevam válasza D1Rect (#51) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez talán azért van mert akkora falat ez a téma hogy senki nem látja át az egészet. Egyik ember az egyik oldalról másik a másikról nézi, és összeordítanak.

A cikkel nekem ez nem célom, hanem inkább az hogy lássuk ki hogyan tekint a dologra, és egy összeálltabb képet kapjunk. Amolyan brainstorming. A felsorolásom sem biztos hogy elegendő, vagy tökéletesen jó. Kellenek az emberek ahhoz, hogy a problémát több szemszögből láthassuk.

Ehhez az kell, hogy bárki bármit mondd azt gondolja végig, és a miértekre tudjon válaszolni.
Baromi nehéz :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#55) Chaser válasza Tikakukac (#53) üzenetére


Chaser
titán

azok számára, akik szerint nincs klíma változás, a klimatizáló eszközök használatától való eltiltássssssssss, a közügyekben részt vehetnek
támogatod? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Tikakukac válasza Chaser (#55) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ezt szoktam javasolni. Nem kell a műtőbe klíma? Lehet ZH-t írni 3 órán át rolók és klíma nélkül 40 fokban? Okay. Csak akkor hadd menjek a dokibához meg a dékánhoz aztán csapjak oda a termosztátnak kicsit. Hátha úgy már jobban átmegy az üzenet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57) D1Rect válasza Tikakukac (#53) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem itt senki nem tudja valójában, hogy mi az igazság.
Én biztosan nem tudom.

Mégis olyan vehemenciával esnek neki annak aki egy kicsit is szkeptikus a dologgal kapcsolatban, hogy nagyon - nagyon elgondolkodtató.

A szemetelés és a fosszilis erőforrás egyáltalán nem egy elvont és bárki által belátható nem túl sok ismeretlenes egyenlet.

A klíma változás okainak magyarázata általában annyi, hogy "tudományos konszenzus van", ne akard megérteni.
Ez nekem nagyon hasonlít arra mint amikor az középkori egyház valamit kinyilatkoztat.

(#58) Tikakukac válasza D1Rect (#57) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem itt senki nem tudja valójában, hogy mi az igazság.
Én biztosan nem tudom.

Az igazság odaát van. Ideát meg olyan meleg, hogy ha kövi évre nem rakunk klímát a pesti lakást el kell adni. Nehéz aludni 30 fokban.

Mégis olyan vehemenciával esnek neki annak aki egy kicsit is szkeptikus a dologgal kapcsolatban, hogy nagyon - nagyon elgondolkodtató.

Kevered a szkeptikust az idiótával. Utóbbi engem is elgondolkodtat mindig, hogy vajon nevelés vagy szimplán valamilyen külső behatástól lett olyan, amilyen.

A szemetelés és a fosszilis erőforrás egyáltalán nem egy elvont és bárki által belátható nem túl sok ismeretlenes egyenlet.

Viszonylag egyszerű, legalábbis amit be kéne tartani, azon része nagyon. Traktorgumi kazánba és bálás ruha vaskonyhába nem okay.

A klíma változás okainak magyarázata általában annyi, hogy "tudományos konszenzus van", ne akard megérteni.

Szerintem épp elég nyelven épp elég találatot dob a gugli, amiben kiváló számok, grafikonok meg irományok vannak. Én mondjuk kevésbé találkozok ezzel a konszenzus dologgal. Jellemzőbb a link berakása utáni 5. percben való "ez hülyeség" böffentése. Mindezt ilyen 100 oldalra instant rá :D

Ez nekem nagyon hasonlít arra mint amikor az középkori egyház valamit kinyilatkoztat.

Nagy diffi, hogy ott légből kitaláltak valami baromságot ami után a fél bolygót kinyírták. Itt meg tutyi-mutyizás van, mire valóban oda fog csapni az ököl már régen brekeke lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Bátor téma, érdemes volt bekészíteni a popcorn-t.

De örülök, hogy többek szerint is az "egyedül úgysem számítok" hozzáállásnál létezik tovább is. És ha a bejegyzés az egyének közvetlen meggyőzésére nem is lesz elegendő, azok bátorítására, akik tovább adhatják a kultúrát, talán igen. Idővel pedig a tartózkodók is be fogják látni, hogy ciki nem változtatni a jelenlegi attitűdjükön.

De tegyük fel egy pillanatra, hogy mi emberek nem tehetünk az egész klímaváltozásról! Folytassuk a jelenlegi életvitelünket, pazaroljunk, kormozzunk, szemeteljünk, ne is próbáljunk meg tenni az egyébként tényleg félelmetes jelenségek feltételezett okai ellen, csak türelmesen figyeljünk, hátha tényleg nem miattunk van ez az egész, és idővel mégis minden rendbe jön magától...


This is fine.

Én személy szerint nyugodtabban hajtom majd nyugovóra a fejem (minden értelemben), ha tudom, hogy legalább megpróbáltam tenni ellene. :)

(#60) Viszlát


Viszlát
addikt

Mindig ledöbbenek az ilyen listákon, mert hát valljuk be, ezek nagy része a szimpla józan ész kategória, klímaváltozás ide vagy oda. A PH amúgy is egy fura hely, mert itt vagy senki sose vagy mindenki mindig van, igazi primőr szelekció gyűlik itt össze nap mint nap, de biztos, hogy emlékeztetni kell az embereket arra, hogy a drágábbra jobban fognak vigyázni? Illetve akiben nem alakult ki belső értékrend mentén az, hogy nem szemetelek össze mindent, az majd valami megfoghatatlan külső ok nyomán hirtelen megszentségteleníthetetlenkedődik? A jószándékot nem kérdőjelezem meg természetesen, de kicsit pózerkedés szaguk van ezeknek a kiírásoknak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61) grengor válasza Tikakukac (#40) üzenetére


grengor
csendes tag

Végzős szocmunkás hallgató vagyok, tudom miről beszélsz. Szerintem a szakmának az is feladata lenne, hogy környezettudatosabbá "nevelje" a klientúrát, de amíg erre se eszköz, se idő, energia és akarat nincs, addig nem fog jelentősen változni az egész. Lennének eszközök low budgetre, olyan perspektívából mutatni a jónépnek, hogy megértse, miért jó neki ha kevesebb szemetet termel pl, de továbbra is ott az idő/energia/akarat. És a szférában dolgozók akarata, hajlandósága is sokszor akadály. Miért tolják még ránk ezt a hülyeséget is amikor a kliensek legnagyobb részének a Maslow-piramis alsó szintje is foghíjas. És mi amúgy is túl vagyunk terhelve.

(#62) Lauda válasza D1Rect (#57) üzenetére


Lauda
félisten

Képtelen belegondolni is sokan, hogy létezik az ő gondolkodásukon kívül még élet.

(#63) Chaser válasza cinemazealot (#59) üzenetére


Chaser
titán

iróniát félretéve, a szomorú helyzet az, h valószínűleg már rég elindultak visszafordíthatatlan folyamatok
de...ahogy te is, én is némiképp nyugodtabban alszom, lehetőségeimhez képest teszek dolgokat, ami persze nagyon messze van attól esetemben, h mit tehetnék még több erőfeszítéssel
lehet egyébként is egy újabb jégkorszak jönne, de az konvergál a 100%-hoz, h az emberi tevékenység ennek eljöttét gyorsítja
használjuk ki amíg még élehető a világ, mert nagy az eélye, h ennek záros határidőn belül vége - jó lenne ha tévednék:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) Tikakukac válasza grengor (#61) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, minden respect, ilyen pályára lépni itthon az az igazi tökösség.

Lauda: Valóban, van ezen kívül is élet. Szerencsére ha kellően sok futóbolond lesz a bolygón, akkor ez gyorsan véget is ér.
Kedvencem:
A 19 éves Monalisa Perez és 22 éves barátja, Pedro Ruizon legutóbb azt ötölték ki, hogy milyen nézett lenne egy olyan videó, amelyben a csinos anyuka rálőne a könyvet maga elé tartó barátjára.
Itt lelki társaid vannak pl. Őket sem nagyon érdekelték a fizika könyvek soha, nem nagyon láttak még közelről ilyeneket. Kigondoltak valamit és onnantól az úgy jónak tűnt aztán hajrá. Hát így is lehet élni. Amivel nincs gond. 4 fal között bátran. Ahogy már egyszer írtam, szerintem pont neked is, onnantól, hogy kilépsz a portáról, vannak bizonyos szabályok amiket betartunk. Lehet vitatkozni a gravitációval is, csak akkor kezd el lebegni. Lehet nyugodtan bármekkora ökörséget kitalálni, de onnantól, hogy mások között vagy leszel szíves abbahagyni ezek gyakorlását, főleg terjesztését. És akkor nincs harag, gond, összetűzés :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65) D1Rect válasza Tikakukac (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

Az teljesen biztos, hogy a klíma változik.
Az okokat én nem tudom, és minél többet olvastam utána, annál kevésbé vagyok biztos benne, hogy jól tippelek.
Persze nem vagyok klíma szakértő, meg nem is leszek.

Tudom a zsindex minden nap lehoz legalább 1 cikket, hogy lyallyklíma. De a zsindex-nek meg pláne nem hiszek.

(#66) Lauda válasza Tikakukac (#64) üzenetére


Lauda
félisten

Itt most nem tudom mire akartál kilikadni (a szokásos lenéző és személyeskedő stílusodon kívül), mert én nem találtam ki semmit. Mindössze nyitott vagyok arra, hogy létezik élet a kipusztulaföldholnap elméleteken kívül is. Mivel kb semmit nem tudunk erről a bolygóról még, ahogy azt sem tudjuk mi lenne most az ember nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#67) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Engem - és szerintem a reálisabb embereket - ezzel nem győztél meg.

Számomra a legfontosabb szempont az a pénztárcám és ezt követi a kényelem.

1. Tanítás a környezettudatosságra: ezt nem igazán értem. Mire gondolsz itt? Egyébként a papírt, elemet és a gyógyszert megfelelő helyre dobom és sehol nem szemetelek.
2. Tömegközlekedés használata: Ha nekem olcsóbb autóval, akkor azzal fogok menni még egyedül is. Budapesten 10 km-re van tőlem a munkahely és bizony mindent beleszámolva olcsóbb az autós pöfögés, mint a BKV. A vasút van egyedül versenyben, ha egyedül utazok, de az meg ritkán van.
3. Kerékpár: ezen már filóztam, de az egészségem miatt.
4. Mondj le mindenféle műanyagról: nekem olcsóbbak és kényelmesebbek az IKEÁ-s táskák, amik egyébként elnyűhetetlenek. Amióta van papírzacskó, azóta abban hozom a péksütit, mert kényelmesebb.
5. Ha lehet, próbálj meg környezetbarát vegyszereket használni: a mosószerek és mosogatószerek drágábbak és kevésbé hatékonyak, ha környezetkímélők.
6. Csinálj otthon komposztálót: panelben ez nehezen fog menni. A zöld hulladék megy a kommunálisba szépen.
7. Ültess fákat!: panel.
8. Ne vásárolgass össze-vissza mindent: teljesen magától értendő.
9. Használj zöld energiát otthon: panel
11. Ha valami elromlott javítsd ki: Ruhát és cipőt javítani max gyereknél. Teljesen értelmetlen, mert nagyon hamar tovább fog romlani az állaga. Ez igaz a többi apró bizbaszra,, amit soha nem tudsz az eredeti állapotra hozni. Háztartási gépek kíváló példák, mert jó részt fontos és drága alkatrész megy tönkre így kapásból csere. Egyébként pedig nem szeretek vásárolni ezért drágább termékeket veszek bízva abban, hogy egy darabig nem kell újat venni.
12. Ha lehet olyan termékeket vegyél, amik a közelben készültek: kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan kivitelezed. Bocsi, de nekem erre nincs időm. Ráadásul ezzel mit nyerek rövid távon?
13. Minél kevesebb vizet pazarolj: nálunk nem drága a víz. De ha már itt tartunk, akkor mivel is lesz enyhébb a klímaváltozás attól, hogy kevesebb vizet használok a Dunából, ami megjuló és megtisztítva vissza is folyik?

Az elemeket, gyógyszereket és a papírt a megfelelő helyekre dobom be. Nem szemetelek.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#68) Chaser válasza Tikakukac (#64) üzenetére


Chaser
titán

20:14-nél ( :
yt-n nem találtam meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) Tikakukac válasza D1Rect (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyócnyócnyócra kell menni, ott lesz igazság. Én nagyon sosem mentem bele a témába, nem is akartam. Ha kötött állapotban lévő anyagokat kiszedek és beleküldöm abba a közegbe ész nélkül, amiben élek és bizonyíthatóan (ide nem kell tudomány, savba megpusztulsz, lúgba dettó és társaik) ebbe beledöglök, annak nincs jó vége. De marhára nem. Ha valaki szerint pedig ez a változás az eddigi változásokkal egyenértékű a bolygón, az pedig Nagykállóba menjen és keresse a nagy sárga házat.

Lauda:
Itt most nem tudom mire akartál kilikadni (a szokásos lenéző és személyeskedő stílusodon kívül), mert én nem találtam ki semmit.

Ó, dehogynem. Ezért jársz nyáron téligumival is. Kitaláltad, tudományos, saját vagy egyéb mérésed nincs, de azért mindenki más hülye és bizonyítsa be, hogy nincs igazad. Fordítva a lovon vol.2. Azért személyeskedő a stílus, mert neked szól. Írhatom válasz gomb nélkül is, ha megnyugtat. Ha pedig lenézőnek érzékeled a dolgokat, nos, ebben nem tudok segíteni, ez elég szubjektív.

Mindössze nyitott vagyok arra, hogy létezik élet a kipusztulaföldholnap elméleteken kívül is. Mivel kb semmit nem tudunk erről a bolygóról még, ahogy azt sem tudjuk mi lenne most az ember nélkül.

Én is nyitott vagyok rá. Az is lehet, hogy American Horror Story módra csak megmarad valami az emberiségből. Ez is lehet. Meg sok más is lehet. Attól függ mennyire szakadunk ki a valóságból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70) dabadab válasza D1Rect (#51) üzenetére


dabadab
titán

Az van, hogy a dolog tudományos része eléggé lefutott. Ez pont olyan, mint a homeopátia meg a lapos föld meg az oltásellenesség meg az evolúció: a tudományos része teljesen lefutott, jól dokumentált, hozzáférhető.
Aki most, 2019. júliusában még nekiáll jobbantudni ezekben a témákban, az nem komoly, racionális vitát akar folytatni, hanem szimplán segghülye.

Nyilván ha lennének rendes érvei és nem sarlatánok hülyeségeit visszhangozná, akkor az más lenne. De itt ilyesmiről szó se volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#71) cinemazealot válasza buherton (#67) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha egy picit is reálisabban tekintenél a témára, észrevennéd, hogy néhány pont magától értetődő módon nem várható el azoktól, akik nem olyan környezetben élnek. :R

Ami pedig a vízpazarlást illeti: ne haragudj, tényleg nem akarok bántó lenni. :B Nem tudom, hány éves vagy, de az 5. mező 1966 óta erre tanít függetlenül attól, hogy mennyibe kerül a víz köbmétere. A víz rendelkezésre állása pedig nem csak a Dunától, hanem az érintett közművek energiaigényétől is függnek. Komolyan furcsa, hogy ezt pont egy szakmai fórumon kell magyarázni.

(#72) Szevam válasza cinemazealot (#71) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm :B :R

Ahány ember annyi féle, de ha a különbözőséget jól kezeljük, nincs belőle gond. :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#73) Chaser válasza cinemazealot (#71) üzenetére


Chaser
titán

ez a gyászos, indoknak azt, h nem drága a víz....bazzzzzz, az ilyenek miatt kellene 10x-esére emelni az árát, amivel persze az is megszívja, aki felfogja, h nem azért kell spórolni a vízzel, mert drága, hanem azért, mert kevés van, drága és nehéz ivóvizet előállítani
de mint látszik, ez se megy mindenkinek, sőt, valószínűleg nagyon sokaknak nem, de legalább az értelmesebbje nem reklámozza, h ******* gyereket hoztak a szülei a világra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Lauda válasza Tikakukac (#69) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, a mérnökös téma ahol tökönlőtted magad. :D Amúgy én nem állítottam senkiről, hogy hülye lenne. Írtam valamit és ti támadtatok végig. :D De amúgy a többi stimmel. :DDD

(#75) dabadab válasza Chaser (#73) üzenetére


dabadab
titán

"ez a gyászos, indoknak azt, h nem drága a víz"

Egyébként meg tulajdonképpen nagyon is a probléma elevenére világít rá: a világot alapvetően a gazdasági érdekek vezérlik, azokban meg a környezetvédelem nem jelenik meg. Ha benne lenne mondjuk a benzin árában az elégetésével keletkezett gázok eltüntetésének költsége (ez persze több okból sem lehetséges) meg úgy általában bekerülne az árazásba az okozott környezeti kár, akkor sokkal egyszerűbb lenne a környezetvédelem, hiszen a szimpla gazdasági racionalitás is a környezetvédelem irányába vinné el a dolgokat.

DRM is theft

(#76) Chaser válasza dabadab (#75) üzenetére


Chaser
titán

ezt mondtam fentebb, globálisan gondolkozni nem sokaknak megy, túllépve a kicsiny világukon, a személyes érdekeiken
és mint kb mindenben, a pénz dominál, az a gond, egy élhetetlen bolygón a dübörgő gazzdaságok is kitörölhetik a nemesebbik felüket a pénzükkel:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Tikakukac válasza Lauda (#74) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra gondolsz amikor bannoltak téged és mikor megláttam a threadet rájöttem, hogy ebbe ölni más idejét még durvább nettó pazarlás? Igen, az.
Írtál valamit. Most is írsz valamit. Akkor valami ordenáré nagy baromságot írtál, ami után még te kérted ki magadnak. Most kisebb tételben megy ugyanaz. Annyi a diffi, hogy az előzővel közvetlen életveszélyt generálsz, ezzel csak közvetetten.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78) Lauda válasza Tikakukac (#77) üzenetére


Lauda
félisten

Uh. :D

Szevam Még csak az hiányzik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79) Szevam válasza Tikakukac (#77) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Tikakukac, Lauda: Kérlek privátban rendezzétek le egymást, utána gyertek vissza. :B

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#80) dabadab válasza Chaser (#76) üzenetére


dabadab
titán

Itt nem csak a gondolkodásról van szó, hanem sokszor azt se egyszerű kitalálni, hogy tulajdonképpen melyik a jobb változat, mert baromira nem triviális. Hogy idecitelják egy példát pár hozzászólással ezelőttről: melyik a legkörnyezetbarátabb megoldás a táskára?

DRM is theft

(#81) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Kérek mindenkit, hogy mellőzétek az egymásra való fujtatást:

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#82) Chaser válasza dabadab (#80) üzenetére


Chaser
titán

bevált módszert tudok mondani, és már mondtam is, az ikeás szatyrok nagyon jók, strapák, terhelhetők, összehajtogatva belefér egy nadrágzsebbe kényelmesen - ebbe mondjuk beletrafált "vizes barátunk", de nyilván csak azért mert "olcsóbbak és kényelmesebbek" ahogy ő is mondta -
legtöbbször egyébként pont ez az ösztönző erő, az ár és a kényelem, ha a gyártók tudatosan ebbe az irányba terelnék a kedves fogyasztóikat, de karöltve a minél környezet kímélőbb megoldásokkal, már az is előrelépés lenne
részemről is szerepet játszik az ikeás szatyroknál az ár, és kényelem, viszont ennél fontosabb, h minimálisan terhelem vele a környezetemet - annál mindenképpen kevésbé, mintha mindig minden vásásrlásnál vennék vagy 4-5 tescos szatyrot v akármilyen hitvány egyszer használatos szatyrot -
ha erre törekedne minden bolt, akkor sokan ilyet vennének, de nincs, tescoban is van pl jobb minőség, de nagy, nehéz, azt nem rakom be a farmerzsebbe, ikeás megoldású szatyor nincs senkinél
ugyanakkor ha valaki már megvette az eldobhatós szatyrot, és mondjuk menet közben nem szakadt szét, még mindig fel lehet használni kommunális szemét gyűjtésére, nem kell jobb esetben a szelektívbe dobni rögtön, rosszabb esetben meg a kommunálisba
a zöldségek kis műanyag zacskóját is mindig felhasználom, vagy kommunális hulladék gyűjtésére, vagy kutyagumi szedésre ( :
amiket most használunk, több mint két éve megvannak az ikeás szatyrok, szóval tényleg jók, néhány embernél láttam is bevásárlásnál, de nem soknál, volt h 6-7kg tököt hoztam haza egy olyanban:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) D1Rect válasza Tikakukac (#69) üzenetére


D1Rect
félisten

Innen nézve a 888 és a zsindex pont ugyanolyan propaganda.

Az nem kérdés, hogy az aki reggel-este az origot tolja azzal nehéz szót érteni, mert a sok hülyeségtől teljesen el van szakadva a valóságtól, szerintem ugyanez igaz a zsindexre is.
Nyilván az origón függő is azt hiszi, hogy tudja a tutit, a 444-en függő is ugyanígy van, szerintem meg mindkettőt hülyére vették, csak mások.

[ Szerkesztve ]

(#84) buherton válasza dabadab (#75) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Burkoltan is, de erre próbáltam rávilágítani.

Ha itthon is a műanyag palackokat visszavennék, úgy mint a sörösüvegeket (lásd Németország), akkor elhiheted, hogy nem látnál egyet sem az utcán eldobva.

Az autóra visszatérve, ha komoly sarcot kellene fizetnem, azért hogy a városon keresztül bumlizzak, akkor kétszer meggondolnám, hogy autózzak-e. Nincs ilyen, így semmi nem akadályoz meg benne, hogy megtegyem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#85) Szevam válasza buherton (#84) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Abban az esetben ha ingyenes lenne a tömegközlekedés, eldobnád az autót?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#86) VIPowER válasza D1Rect (#1) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ennyit. Elhihetitek, ezen kívül semmi más nem fog működni.

(#87) Lauda válasza Szevam (#85) üzenetére


Lauda
félisten

Azért az ne felejtsük el, hogy semmi sem ingyenes, mert azt valaki/k kifizeti/k. ;)

(#88) Szevam válasza Lauda (#87) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Várj...most az a kérdés, hogy buhertonnak megéri-e. :K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#89) Dave™ válasza buherton (#84) üzenetére


Dave™
nagyúr

Engem a dugók is kellően motiválnak. A napi ingázásom érdemi forgalom nélkül 20 perc lenne irányonként, Buda-Buda. Mivel azonban a rakpartot is igénybe kell venni ehhez, 35-40 perc jó esetben, de sokszor 45-50 vagy még több. BKV-val nettó 1 óra. Így átszoktam BKV-ra, mert hiába van, hogy kocsival fele annyi idő is elég (nyáron, reggel), ha hazafele ugyanúgy araszolok. Tömegközlekedve pedig hasznos dolgot is tudok csinálni, amit vezetés közben nem lehet. Nem nagyon bír el ennyi autót Budapest (főleg nem dízelt), ez tény, de az is, hogy tele van debil forgalomszervezéssel, meg a BKV sem bírná el, ha az autósok meghatározó része váltana.

(#90) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Szép és jó lista ez persze. Csak egyszer egy évente többszázezer tonnás vegyszertermelést kvázi monopolhelyzetben gyártó cég fejeseivel beszéltem: dicsekedtek, hogy ők milyen pöpec módon használnak megújuló energiaforrásokat, milyen globálisak, stb. 5sec mobiltelós rákeresés után kiderült, h a számaik egy ezrelékkel se jobbak az egyes telephelyeknek otthont adó országok energiamixénél.

Rákérdeztem, hogy a tervezett új telephelyek kiválasztásánál számít-e a tisztább energiához hozzáférés? Őszinte válasz: frászt, húzunk Kínába egy szénerőmű mellé.

Ezekután nem sokat oszt-szoroz, hogy Kovács Pista 28 fokra tekeri a fűtést, hogy az új barátnőnek több kedve legyen kiugrani a pizsamából...

Még1x, no offense, én is igyekszem nagyjából így élni, de (sajnos) nem mi fogjuk megoldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#91) buherton válasza Szevam (#85) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Nem váltanék tömegközlekedésre. ~9k forintba kerül az autókázás, amivel 30-40 percet spórolok időben és nem kell a kéregetőket/hajléktalanokat/ómigránsokat elviselni a villamoson. Amivel elérhetnék, hogy letegyem, ha az autókázás mondjuk 40k forintba kerülne havonta.

Azt azért hozzáteszem, hogy 2012 óta dolgozom és csak tavaly kezdtem autózni. Volt olyan, hogy a Honvédkórháztól a tétényi fennsíkra, Gyömrői útra, Karolina útra, Kalotaszeg utcára jártam dolgozni BKV-val. Aztán megszületett a lányom és felértékelődött az otthon eltöltött idő. Először csak heti két napot autóztam, majd váltottam a teljes hétre.

(#89) Dave™: azok engem is, ezért - is - indulok 6:15-kor, hazafelé pedig 15:30 körül. Árpád híd - Infopark. A forgalomszervezést pedig részben meg kell, hogy védjem, mert a látszat ellenére figyelik. A Petőfi hídnál is mindig igazítottak a lámpákon, hogy lefelé a rakpartra a három irányból érkező forgalom ne torlódjon fel.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#92) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nekem ezzel a listával az a bajom - hogy bár értékelendő a mögötte levő jó szándék - de a legtöbb pontnak semmi köze nincs a klímaváltozáshoz. Ha már a mögöttes tudományról esik szó: ugye az van, hogy üvegházhatású gázok (CO2, CH4, vízgőz, stb.) légkörbe jutása nagy mennyiségben okozza a felmelegedést. Ez a része nagyjából a '80-as évek óta változatlan és azóta nem is nagyon szorult kiegészítésre.
Ellenben milyen üvegházhatású gáz kibocsátását akadályozza az, ha valaki citromlét használ háztartási vegyszerek helyett? Valószínűleg semelyikét - vagy legalábbis nem kevesebb mértékűt, mint azzal, hogy a mediterrán égövről ide kell kocsikáztatni a citromot. A vízfogyasztásnak dettó nincs semmi tennivalója az üvegházhatású gázokkal (legfeljebb annak az energiának, amivel felmelegítjük), az egy klímaváltozástól teljesen független környezeti probléma. De a műanyagok kérdésére is elég vitatható, ha elkezdjük az alternatíváit vizsgálni.
Talán a komposztáláshoz még annyit, hogy a komposztálóban elrohadó anyagok így is úgy-is termelnek ilyen gázokat, de ha pl. egy modern szeméttelepre kerülne, ott a metánt általában felfogják depógáznak, míg te ezt az otthoni komposztálóban nem tudod megcsinálni (meg egyébként van egy csomó egyéb káros mellékhatása is: a medvék, méhek, egyéb vadak erősen érdeklődnek a bomló zöld szaga iránt).

(#93) t72killer válasza buherton (#91) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Mindenkinél egyéni, én konkrétan napi 3 órát spórolok autóval, lévén vidéki kisváros1-ben lakunk és kisváros2-ben van a melóhely. Ha költözök, akkor ingázhat az asszony. Tudom, a zőccség kedvéért váljak el...

#92, "Ellenben milyen üvegházhatású gáz kibocsátását akadályozza az, ha valaki citromlét használ háztartási vegyszerek helyett?" - valóban nem evidens, de pont a fentebbi példám kiváló indok a felesleges vegyszerfogyasztás ellen. Persze ha a citromot kivágott esőerdő helyén termelik és onnan szállítják jó sok co2 kibocsátás keretében Eu-ba, ráadásul a penésszel se bír - így végül kukázhatjuk a vele menteni próbált bútordarabot, akkor erősen kontraproduktív a dolog.

A listára mindenképp felraknám: ne támogassunk "klímabaromságokat", azaz semmit, ami klímavédelem címszó alatt többet árt a természetnek mint a hagyományos megoldás. Pl ha egy Tesla valós ökolábnyomát kiszámoljuk, hamar visszatérünk ahhoz a dízeles skodához...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94) dugo_ válasza buherton (#91) üzenetére


dugo_
veterán

Ez a szám hogy jött ki? Havi autózás = 23 liter benzin, azt' kész?

(#95) buherton válasza dugo_ (#94) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Úgy hogy a fogyasztás nincs havi 23 liter, olyan 20 liter körül van. 15k km-ként kell a kötelezőt cserélni, mást nem kell az autón. A gumi hamarabb fog elöregedni, mint elkopni, de addigra egyébként is cserélnénk. A többi költség (értékvesztés, kötelező, adó, műszaki) amúgy is lenne, mert a munkába járás csak másodlagos cél.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#96) buherton válasza t72killer (#93) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Ilyen esetben még bejárási költségtérítést is lehet kérni, ami most 15 forint/km szokott lenni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#97) t72killer válasza buherton (#96) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Dajcsland, ilyesmi mondjuk nem jár mifelénk. De nálam nem is a pénzről van szó, hanem az időről, napi 1 óra extra bukta (a kocsihoz képest) se férne bele rendszeresen a családi életbe, nemhogy 2+...

Egyébként meg a vidéken elég gyakran 4-5 utassal furikázó buszok környezetbarátságáról sem vagyok abszolúte meggyőződve, pláne, ha hozzáadjuk a sofőr és a garázs/szerviz co2-lábnyomát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Mit tehetünk klímaváltozás ellen?"

Kimegyünk tüntizni, hogy a klímaváltozás monnyon le.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#99) Snowy_owl válasza lezso6 (#98) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jó ötlet! De előtte talán monnyanak le az emberek a fogyasztói társadalomról, aztán lehet tüntizni sem kell és a klíma magától is lemond. De ez hogyismondjam utópia szintjén szép, valóságban pedig: juhú mindjárt itt a blekkfrájdéj, na nem mintha ettól függne csak. Számomra ez az egész olyan mintha két végéről lenne égetve a gyertya, véggyük meg de azé holnap vesz: akármit.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#100) t72killer válasza lezso6 (#98) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A jelenleg divatos "cseréljüklignitre az atomerőműveket" ill "pakoljuk át a világ összes gyártási műveletét kínai szénerőművek mellé" és közben csilivili szerződéseket írunk alá vigyorogva/miközben a valós problémákat szándékosan lesz.rjuk v egyenesen súlyosbítjuk c. sötétzöld megélhetési politizálás mindenképp...

Min dobtam el magam legutóbb? Megacég fő telephelyén azzal veri a mellét, hogy "a co2 kibocsátás érdekében" gázról átáll fa alapú fűtésre :W. Mondom mivaan? Tudom, ez az új sötétzöld mánia, hogy "úgyisco2lennebelőle, klímaneutrál" kiszámolta valaki, hány liter dízelbe kerül a faanyag kivágása-mozgatása, az x év élettartamú kazánház extra lábnyoma (ránézésre kb 5x akkora üzem lett a korábbi hőközpontból)? Hasonló sztori rémlik az "energiafűvel" kapcsolatban, amihez "természetesen" kamionokkal gyalázták volna a tett színhelyére vezető úthálózatot. (Nem is kérdezem, h a 0% hatásfokú forradalmi ötletek pártfogói közül bárki számolt-e a járulékos aszfaltköltségekkel)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.