Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) buherton


buherton
őstag

Engem - és szerintem a reálisabb embereket - ezzel nem győztél meg.

Számomra a legfontosabb szempont az a pénztárcám és ezt követi a kényelem.

1. Tanítás a környezettudatosságra: ezt nem igazán értem. Mire gondolsz itt? Egyébként a papírt, elemet és a gyógyszert megfelelő helyre dobom és sehol nem szemetelek.
2. Tömegközlekedés használata: Ha nekem olcsóbb autóval, akkor azzal fogok menni még egyedül is. Budapesten 10 km-re van tőlem a munkahely és bizony mindent beleszámolva olcsóbb az autós pöfögés, mint a BKV. A vasút van egyedül versenyben, ha egyedül utazok, de az meg ritkán van.
3. Kerékpár: ezen már filóztam, de az egészségem miatt.
4. Mondj le mindenféle műanyagról: nekem olcsóbbak és kényelmesebbek az IKEÁ-s táskák, amik egyébként elnyűhetetlenek. Amióta van papírzacskó, azóta abban hozom a péksütit, mert kényelmesebb.
5. Ha lehet, próbálj meg környezetbarát vegyszereket használni: a mosószerek és mosogatószerek drágábbak és kevésbé hatékonyak, ha környezetkímélők.
6. Csinálj otthon komposztálót: panelben ez nehezen fog menni. A zöld hulladék megy a kommunálisba szépen.
7. Ültess fákat!: panel.
8. Ne vásárolgass össze-vissza mindent: teljesen magától értendő.
9. Használj zöld energiát otthon: panel
11. Ha valami elromlott javítsd ki: Ruhát és cipőt javítani max gyereknél. Teljesen értelmetlen, mert nagyon hamar tovább fog romlani az állaga. Ez igaz a többi apró bizbaszra,, amit soha nem tudsz az eredeti állapotra hozni. Háztartási gépek kíváló példák, mert jó részt fontos és drága alkatrész megy tönkre így kapásból csere. Egyébként pedig nem szeretek vásárolni ezért drágább termékeket veszek bízva abban, hogy egy darabig nem kell újat venni.
12. Ha lehet olyan termékeket vegyél, amik a közelben készültek: kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan kivitelezed. Bocsi, de nekem erre nincs időm. Ráadásul ezzel mit nyerek rövid távon?
13. Minél kevesebb vizet pazarolj: nálunk nem drága a víz. De ha már itt tartunk, akkor mivel is lesz enyhébb a klímaváltozás attól, hogy kevesebb vizet használok a Dunából, ami megjuló és megtisztítva vissza is folyik?

Az elemeket, gyógyszereket és a papírt a megfelelő helyekre dobom be. Nem szemetelek.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.