Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Szevam válasza Lauda (#250) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szívesen venném, ha itt lennének ezek a dolgok tárgyalva. :B

Akkor válaszolok is rá...ott. :U

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#252) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

én elkezdtem egy ideje nagyon tudatosan élni és elkezdtem felkészülni arra is, mi lesz, ha mégsem sikerül megállítani a dolgot (sajnos erre nagyobb esélyt látok)
A házat leszigeteltem, kívülről 10 cm szigetelés, tetőn szintén 10 cm (ide még tervezek 10 cm-t, saját magam csinálva 60 eFt megvolt egy 110 nm ház födémje)
Ültettem az udvaron 15 db szárazságot és kártevőket legjobban bíró tuját.
Összegyűjtöm a tetőről lefolyó esővizet és azzal locsolok, ezt idén bővítettem is duplájára, mondjuk így is csak 320 liter, de 500 nm az egész udvar.
Nem veszek felesleges dolgokat, csak azt amire szükségem van, étel, ital, ruha, műszaki dolgok.
Eddig cserélgettem a hardvereket a gépemben éves szinten 5x-6x, február óta tudatosan nem nyúltam a géphez.
Most vettem egy új autót (euro6d) és tervezem megtartani ameddig csak lehet. Tudom ezzel nem tettem jót, de vidéki vagyok és a munkám miatt is kell az autó, de legalább a káros anyag kibocsátása jó :B
hirtelen ennyi

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#253) Vladi válasza kisza25 (#252) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt lényegében úgy mondanám, hogy normális élet. Semmi radikális zöld nincs a tevékenységedben, csak ilyen minden ember számára minimum. Vagy mi a szösz.

Ha mindenki megcsinálná ezeket még 30 évünk lenne....

Annyi, hogy tuját mi a fenének ültettél? tettél volna gyümölcsfát, azt legalább meg lehet enni. :))

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#254) cappa72 válasza Vladi (#253) üzenetére


cappa72
nagyúr

tettél volna gyümölcsfát, azt legalább meg lehet enni.
Na... a fát azt nem igazán, de a gyümölcsét igen ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#255) kisza25 válasza Vladi (#253) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy csomóan a szigetelés helyett klímát vesznek, meg fűtést fejlesztenek, a szigeteléssel nem kellett klíma, ami fogyaszt és szennyez az előállítása és a benne lévő hűtőgáz is veszélyes.
Ja a fűtést egy netre köthető termosztáttal fejlesztettem, amivel 70-ről 98 %-ra nőtt a kazán hatásfoka
A tujával a szomszéd eltakarása is cél volt 2 in 1, és nagyon gyorsan nő
Gyümölcsfák lesznek a következők, de azok nagyon lassan nőnek.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#256) dabadab válasza kisza25 (#255) üzenetére


dabadab
titán

Érdemes lesz majd hűvösebb időben hőkamerával (már vannak mobilra csatlakoztatható cuccok is, egészen használhatóak, nálunk ilyen van), mert a hőhidak meg a nyílászárók csúnyán be tudnak zavarni.

"Ja a fűtést egy netre köthető termosztáttal fejlesztettem, amivel 70-ről 98 %-ra nőtt a kazán hatásfoka"

Itt valami fogalomzavar lesz :)

DRM is theft

(#257) kisza25 válasza dabadab (#256) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Már 5 éve megcsináltam, nincsenek hőhidak
A sima manuális termosztáttal csak fix üzemet tudott a kazán, ha fűtött, akkor fix 70% ment. Netre kötve figyeli a külső hőmérsékletet, páratartalmat, mikor kel fel a nap, mikor megy le, milyen idő van kint, esik, fúj, borús, napos....
5-100% tud üzemelni, 5%-os lépésekben, fix hőmérsékletet tart, kicsi ráfűtésekkel.
A fejlesztés után éves szinten 11%-al csökkent a gázfogyasztás úgy, hogy az addigi 20,5 fokról 22 fokra fűtöttünk télen (mert akkor született a gyerek ), és a melegvizet is a kazán állítja elő, amit ez a fejlesztés nem befolyásol és már 3-an fürödtünk nem 2-en.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#258) Lauda válasza kisza25 (#257) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez éppenséggel semmi köze a kazán hatásfokának.

(#259) kisza25 válasza Lauda (#258) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor minek nevezed, hogy jobb hatásfokkal tud üzemelni a kazán? Magyarán kevesebbet fogyaszt?

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#260) Lauda válasza kisza25 (#259) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan olyan hatásfokkal üzemel a kazán, mint előtte.

(#261) kisza25 válasza Lauda (#260) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

A kazán tudta elötte is, de a sima termosztátal nem tudja kihasználni, a sima termosztátal csak fix üzemet tudott, 60-65-70 vagy amire be lett állítva, egy előre beállított értéken, így meg 5-10-15...100% között saját maga tudja megazválasztani az üzemet, hogy éppen mire van szükség és pontosan annyi ideig fűt ameddig kell, nem fűti túl a helyiségeket.
Ha nem ez a hatásfok, akkor magyarázd el légyszíves, hogy mi?
A vaillantos emberke azt mondta azzal 70% ezzel 98% hatásfokon tud üzemelni a kazán.
Ha ez nem így van magyarázd el légyszíves miért fogyaszt kevesebbet kíváncsi vagyok :R

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#262) Lauda válasza kisza25 (#261) üzenetére


Lauda
félisten

így meg 5-10-15...100% között saját maga tudja megazválasztani az üzemet, hogy éppen mire van szükség és pontosan annyi ideig fűt ameddig kell, nem fűti túl a helyiségeket.

Ezért fogyaszt kevesebbet. A hatásfok pedig a bevitt és a hasznosult energia közötti különbség. ;)

(#263) kisza25 válasza Lauda (#262) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ok, akkor itt hülyeséget írnak?
Van benne táblázat, ahol ugyanazzal a kazánal, különböző termosztátokal hatásfok különbségek vannak :F

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#264) dabadab válasza kisza25 (#263) üzenetére


dabadab
titán

Itt sehol nem írnak arról, hogy a termosztát javítaná a kazán hatásfokat - ahogy írják is, azt úgy lehet, hogy az ember lecseréli a kazánt pl. egy kondenzációs darabra.
A fűtés azért lett összességében hatékonyabb, mert konstans, relatív alacsony előremenő hőmérsékletet tartott, ahelyett, hogy a felfűtés - kihűlés ciklust játszotta volna (ezt egyébként akkor is megy, ha sima termosztát van, a modulációt ilyenkor a kazánon kell egy jól kikísérletezett fix értékre beállítani)

DRM is theft

(#265) kisza25 válasza dabadab (#264) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ok, akkor a fűtés hatásfokát javítottam, így már ok?

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#266) Lauda válasza kisza25 (#265) üzenetére


Lauda
félisten

Ha érdekel a téma (nagyon összetett egyébként), Itt is olvasgathatsz róla: KAZÁN HATÁSFOK Egyébként igen, becsapós az elnevezése, mert végeredményben a kazánban javul a rendszer hatásfoka, maga a kazán hatásfoka (a bevitt energia és a hasznosult energia aránya) nem változik. Ha például felteszed a vizet főni és letakarod a fedővel az edényt, előbb forr fel a víz, holott a gázrózsa hatásfoka ugyan az maradt. :)

[ Szerkesztve ]

(#267) kisza25 válasza Lauda (#266) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ok akkor nem a kazán hatásfoka javult, hanem a fűtésé.
Amúgy a 109% hatásfok is hülyeség, mert a kazán hatásfoka alapból nincs 100%, abból még lejön a vízgőz ami 11%, így már 89%, ezt nyeri vissza a kondenzációs kazán, de ott is van 2% veszteség, így össze adják a 100% -ot és a 9%-ot és lesz 109%, ami amúgy csak 89+9 azaz 98%.

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#268) Lauda válasza kisza25 (#267) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel én is így vagyok, minden 100%-ot meghaladó hatásfokkal kapcsolatos dolgot szkeptikusan kezelek. Itt találni erről is egy rövid ismertetőt, az biztos, hogy a hatásfok nem lehet több, mint 100%, mert azzal megdőlne egy fizikai törvény.

(#269) dabadab válasza kisza25 (#267) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy a 109% hatásfok is hülyeség"

Az úg tudott kijönni, hogy hagyományosan a fűtéstechnikában a hatásfokot nem úgy számolták, hogy

hasznos energia / összes energia,

hanem úgy, hogy

hasznos energia / (összes energia - kondenzációs veszteség)

Aztán pont a kondenzációs kazánok 100% feletti értékei miatt mostanában már a "rendes" hatásfokot adják meg.

Azt azért érdemes hozzátenni a hatásfokos kérdéshez, hogy ez (akárcsak mondjuk az autóknál a max. teljesítmény) valójában ez nem egy szám, hanem egy görbe, egy adott kazán hatásfoka ugyanis a terhelés függvényében változik, a görbe formája meg a kazántípustól függően változik: a hagyományos kazánoknál ez szigorúan monotonon nő és 100%-os terhelésnél van a maximum, míg kondenzációs kazánoknál alacsony terhelésnél van a maximum és onnan csökken.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#270) kisza25 válasza dabadab (#269) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy gondoltam, hogy így van, erre írtam, hogy jobb hatásfokon működik a kazán az új termosztátal, ez miatt lettem lehurogva. Mert elöte egy fix 70-80% ment, így meg lehet csak 5-10-15% os teljesítménnyel fűt, ahol jobb a hatásfoka a kondenzációs kazának.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#271) Lauda válasza kisza25 (#270) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem itt csupán az a probléma, hogy ez egy játék a számokkal, marketing maszlag. A füstgázból nyert hőmennyiséggel együtt sem lehet 100% felett a hatásfok, se más módon. Még úgy sem éri el a 100%-ot sem. Mondják azt, hogy a kondenzációs kazán hatásfoka 92% mondjuk (ebben benne van a füstgáz hőmennyiség kinyerése is), hiszen amit onnan kinyernek hőmennyiséget, az is a bevitt energiából származik. Mese habbal ezek a 100% feletti értékek.

(#272) kisza25 válasza Lauda (#271) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Én nem is állítottam sehol, hogy a kazánom 100% felett tudna.
Na mindegy, a termosztát csere után 3 évvel a korábbi 15500 Ft helyett 13900 Ft átalányt fizetek, a meleg vizet is ezzel állítom elő.
Közben született a gyerek aki miatt a korábbi 20,5 fok helyett 22fok van tartva télen, és ugye Ő is fürdik, amihez a meleg vizet a kazán állítja elő. Tehát biztos, jogy kevesebbet fogyaszt.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#273) Lauda válasza kisza25 (#272) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy nem állítottad. :) Csupán a kazánoknál elterjedt jelölésekre reagáltam. ;)

A gázkonvektoroknál is létezik egy olyan megoldás, amivel "A" osztályúvá alakul a konvektor. Ez nem más, mint hogy az addigi sima érzékelős rendszert becsapják azzal, hogy egy termosztát által vezérelt kütyü olyan hőmérsékletet ad neki, amivel be-kikapcsol amikor a termosztát ezt "akarja". A maiakat is át lehet alakítani ilyenre. [link] Ettől elvileg a komfort nő, a fogyasztás csökken, a konvektor hatásfoka azonban mitsem változik. ;)

(#274) kisza25 válasza Lauda (#273) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Jó, mondjuk ez azért egy kicsit más, hallotam már róla, az egyetlen praktikus dolgát szünteti meg a konvektornak, azt, hogy nem kell hozzá áram:P

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#275) Lauda válasza kisza25 (#274) üzenetére


Lauda
félisten

Ezen kívül egy 5,8kw-os konvektor 95 ezer helyett 150 ezer forintba kerül, pedig csak ez a megoldás került rá, egyébként tök ugyan az. Ettől "A" kategóriás lett egy egy gázkonvektor. Vakulj paraszt. :U

[ Szerkesztve ]

(#276) Lauda


Lauda
félisten

Még nagyobb szigort szeretne Angela Merkel

a korábban kitűzött 40 százalék helyett 55 százalékkal kellene csökkenteni 2030-ig az üvegházhatású gázok kibocsátását az 1990-es szinthez képest - jelentette ki Angela Merkel német kancellár csütörtökön Hágában.

Merkel konvoj hétfőn sopronban

Aha, pofázik az üvegházhatásról, de 20 autó és két motoros a konvoja. Lassan nagyon kísérete lesz mint hitlernek. Inkább nem írom le a véleményem.

(#277) Szevam válasza Lauda (#276) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Végül is egy buszba befértek volna, :U csak gondolom azt akarták, hogy ne lehessen tudni, hogy melyik autóban van. De legalább nem repülővel jött :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#278) Lauda válasza Szevam (#277) üzenetére


Lauda
félisten

Helikopterrel ment sopronig, onnan meg ezzel a díszkísérettel tovább.

(#279) Szevam válasza Lauda (#278) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Mondom én, hogy nem repülő :DDD (Sokkal jobb tudom :DDD )

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#280) dabadab válasza Lauda (#276) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk ahhoz képest, hogy mondjuk Putyin mivel közlekedik, ez még egész visszafogott (és ennek a jó része helyi erő - mármint magyar).

DRM is theft

(#281) Lauda válasza dabadab (#280) üzenetére


Lauda
félisten

Putyin nem is papol a környezetvédelemről és az üvegházhatásról. Merkel és a németek környezetvédelmi politikája egy humbug. Igaz építik a farmokat, de nincs hol tárolni az energiát, közben bezárják a retardáltak az atomerőműveket és írtják az erdőket a lignit miatt. A szénlobbi uralkodik nagyrészt az országban most is. No komment.

[ Szerkesztve ]

(#282) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Oké, ebben a topicban direkt írtam, hogy ne politizáljunk. Sajnos itt nem írtam ezt, de azért meg kérnélek rá benneteket :R

Véleményem szerint:

A nagyvilágban és közéletben is (pl munkahely) mindig van egy hierarchia, aminek az lenne a célja, hogy a társadalom, (vagy a munkaközösség) jól és olajozottan működjön. Az már egy másik tészta, hogy ezek a hogyan, milyen céllal működnek. Sehol sem tökéletes. Van ahol nagyon durván át van fogatva a politizálás (személyi kultusz), ami nem más, mint egyetlen ember egója, és az az erő amit ő mozgatni tud.

De egy dolgot ne feledjünk, a kis hétköznapi emberből van a legtöbb. Mi döntünk többségében. Ahogy mi formáljuk az igényeket, úgy formálódnak felettünk is. Viszont nekünk az lenne a dolgunk, hogy a munkánkat, kapcsolatainkat tudatosan tervezzük, szervezzük (itt most nem környezttudatosságra gondolok). Mert ha nem így van, az dönt aki a tudatosságunkat elveszi:

- a reklám
- a divat
- a tv
- a pia
- a drog
- az egó

Az emberek többségében arról beszélnek, hogy mit olvastak a Zinterneten meg a tévében meg a tökm tudja hol, nem arról, amit tapasztaltak.

A fent említett topikban is feldobunk témákat amik az interneten vannak. De azért jó a fórum, hogy megbeszéljük egymással hogy ki mit tapasztalt, mit élt át élete során, amivel alá tudja támasztani, vagy kérdőre tudja vonni az adott cikk igazságtartalmát.

Pl: Hétvégén sétáltunk párommal a gemenci erdőben, ahol egy vadetetőre bukkantunk. Össze is futottunk egy vaddisznó casláddal. Megrémültünk, mert kicsik is voltak, és tudtuk akkor veszélyesebb az anyjuk. Szóval hátat fordítottunk és visszamentünk. Ott dolgozó emberektől megtudtuk, hogy a gemenci malacok nem olyan vaddak mint a mecsekiek, mivel ezek láttak már embert többször is. Ilyenkor az eljárás az, hogy csörögsz-zörögsz és ha van hova futniuk elmennek. Ha sarokba szorítod őket, akkor támadnak.

Ezeket az infókat elhiszem, validálom, mert olyan embertől hallottam aki tapasztalt.

A lényeg a lényeg, hogy ha politizálásra kerül a sor akkor inkább gondolkodjunk, hogy van-e értelme. ha úgy látjuk, hogy nincs vessünk fel egy problémát és találjunk közösen megoldást rá :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#283) kisza25 válasza Lauda (#281) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

mondjuk a betárolás aksikban még nagyobb butaság lenne

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#284) Lauda válasza kisza25 (#283) üzenetére


Lauda
félisten

Miből gondolod? A tesla már épített ausztráliában óriás akkufarmot a megújuló források által termelt energia tárolására. Persze itt is jó lenne látni, hogy ala cuzammen nyertünk-e valamit azzal, hogy megújuló forrás termeli az energiát, de akkuban tudjuk csak tárolni, azonban amit a németek csinálnak az jelenleg nem nagyon érthető. Volt mikor ingyen adták az áramot a cégeknek annyira tele volt a rendszer. Közben a villamos energia ára németországban majdnem a legmagasabb az euban, majd 30cent/kwh. :U Telerakják az országot szolárcellával és nincs hol tárolni az energiát, közben csúcsrajáratják a lignitbányászatot és füstölik tele az országot. Ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#285) Polllen válasza Narxis (#47) üzenetére


Polllen
nagyúr

És akkor télen még nem 2-3 napot volt hó.

Amúgy a bejegyzésben nagyon bántja a szemem a segway. Ne vegyük felesleges dolgot... ez pont az.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#286) kisza25 válasza Lauda (#284) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

És amikor gond volt, 30 másodpercig működtek az eltárolt áramról:P
Van egy videó, amit egy professzor tart, alapvetően az autózásról szól és a co2 kibocsátásról, de szó van benne a Németországi megujulókról és hogy miért hülyeség az áram tárolása aksikban.

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#287) kisza25 válasza Lauda (#284) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Az több helyen meg van írva, hogy a németek amit "zöldség" címszó alatt az kuka úgy sikerült 10% csökkenteni éves szinten a co2 kibocsátást, hogy nem lett beleszámolva a napelemek és szélerőművek gyártásának és telepítésének co2 kibocsátása:P

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#288) Gabás válasza Lauda (#284) üzenetére


Gabás
addikt

(#289) kisza25 válasza Gabás (#288) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

(#290) olbaidhun válasza lomposfarkas (#7) üzenetére


olbaidhun
őstag

"Nekem úgy tűnik, mintha mindenki úgy élne, mint a Névtelen Alkoholisták: egyik napról a másikra. És mintha mindenkinek elég lenne még néhány nap. Nagyon kevés olyan embert ismerek, aki az unokái világáról álmodozik." Kurt Vonnegut

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#292) kisza25 válasza Lauda (#291) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

ez elég egyértelmű,csak a földgáz véges, meg egyszerűen nem akar elterjedni

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#293) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintem műanyag zabáló baktériumok gázával kellene meghajtani az autókat :U Túlnyomás lecsapolását mozgási energiává kéne alakítani :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#294) Lauda válasza kisza25 (#292) üzenetére


Lauda
félisten

Azért ez kemény:

Egy mai modern dízeles autó 219 ezer kilométer megtételéig kevésbé környezetszennyező, mint egy jelenlegi német energiamixen futó elektromos autó :U

(#295) dabadab válasza Lauda (#291) üzenetére


dabadab
titán

"ADAC: a földgázüzemű autó környezetkímélőbb mint az elektromos, ha szénerőművekben állítják elő az áramot"

FTFY

DRM is theft

(#296) kisza25 válasza Lauda (#294) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

az egész gondolkodásmód ott van elcseszve, hogy hosszú távra is elektromost akarnak az emberek, mikor az nem arra való

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#297) olbaidhun válasza kisza25 (#296) üzenetére


olbaidhun
őstag

Mi az a hosszú táv? Konkrétumokról beszéljünk!

Vezettünk egy éjszaka alatt a Rab szigetekre és Frankfurtig, meg haza egyedül. Ismerem a lehetőségeket, egy ponton túl az ember eléri a határait, amit feszegetve rábukkan a többi nehézségre. Legvégül a legmélyebb ponton saját magára. Lehetőséget látok az elektromos autókban. Nyilván racionálisan kell kezelni, de a lehetőség mindenképp jó dolog. Már csak úgy önmagában. Keress rá Handrás vonatkozó dolgaira, elég jól körbejárja a témát, nem mondom, hogy mindenben objektív és kizáról ez a megoldás, de legalább birtokol elektromos autót is pár éve, ami elég jó referencia.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#298) kisza25 válasza olbaidhun (#297) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Mindenki olyan elektromos autót akar, amivel 400-500km megtehető, de az idő legjavában egy városban használná napi 10-20-30km-en, de azzal szeretné letudni az évente egyszeri nyaralását is ami mondjuk 300-500-800 km
Egész évben egy co2 deficitet cipelne, csakhogy nyaraláskor is megfelelő legyen az autó
Egy olyan aksipakkal rendelkező autó, ami képes 400-500 km megtételére, gyártáskor annyi co2 kibocsáltással jár, hogy 200ekm futás után lesz tisztább, mint egy diesel
Erre lenne a plug in hybrid, de ott már két technológiát kell megfizetni, ha meg diesel hibrid, akkor két drága technologiát
A sima hibrid meg csak akkor éri meg, ha nagyon sokat mész

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#299) olbaidhun válasza kisza25 (#298) üzenetére


olbaidhun
őstag

Értem, teljesen logikus az álláspontod.
Egy kis városi elektróra vágyok, városi szaladgálás, vidékre "hazaugrás" címen. Jó lenne, ha értelmes csomagtér lenne és elférnének kényelmesen a lányaim. Nincs rá szükség, tudom, de azért megmaradna addig a benzintemetőm, úgysem ér annyit, amiért még odaadnám. Ha nő a bizalom és lesz rá keret, talán jöhet majd a nagyobb hatótávú, de azért ahhoz tényleg az is kéne, hogy pl munkámhoz kötötten- tényleg sok km-t pakoljak bele.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#300) dabadab válasza kisza25 (#298) üzenetére


dabadab
titán

"Egy olyan aksipakkal rendelkező autó, ami képes 400-500 km megtételére, gyártáskor annyi co2 kibocsáltással jár, hogy 200ekm futás után lesz tisztább, mint egy diesel"

Az ilyen számokra van valami megbízható forrás?

DRM is theft

(#301) kisza25 válasza dabadab (#300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Van egy videó amit kb már 3x linkeltem, egy professzor előadásában és több cikkben is olvasni tanulmányokról, majd megkeresem, de nem most olvastam
Hosszú a videó, de komolyan körbejárja a témát :K
Itt a videó

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#302) Szevam válasza dabadab (#300) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Kezdjük elölről...Rive kollégától "kaptam egy lebszást" a környezetvédelem topikban. A stílusát elhagyva, (önállóan moderálta magát) szerintem nem beszélt nagy baromságot.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#303) dabadab válasza Szevam (#302) üzenetére


dabadab
titán

???

Ezt biztos nekem, erre válaszul akartad írni?

DRM is theft

(#304) Szevam válasza dabadab (#303) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nem, ezt (#298) kisza25 nek szántam. Sorry! :R Ugyan innen indult egy veszekedés, hogy voltak bedobva számok, amikről nem tudjuk a pontos eredetét.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#305) Depression


Depression
veterán

Németországban nőttem fel, és felháborítónak tartottam, ha valaki a füvön rövidíti le az utat. Ma már megszoktam.
Azok a nyavalyások a záróvonalra rakják az aknákat, lengéscsillapítócserére alig van szükség.
Műanyagpalackok, kólás,- sörösdobozok, 0,33-0,5€-s betétdíjjal, nem, mint itthon (1Ft), és élveztem, amikor a lidl elvette az összes zacskót, ha nem pékárú volt benne.
Baromira hiányolom az üveges kólákat, mert nem csak környezetvédelem, de sokkal finomabbak is voltak.

@ # régebben minden jobb volt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#306) kisza25 válasza Szevam (#302) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ok csak kb minden 10. Hsz-ben benne van a link, a videó 1óra 20 perc, de kb mindent körbejár a villany autó, a hidrogénes, a napelemek, szélerőművek, tanker hajók....
Szerintem kevesen szánják rá az időt, én kötelezővé tenném
Nagyon sok mindenre választ ad

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#307) Szevam válasza Depression (#305) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Baromira hiányolom az üveges kólákat, mert nem csak környezetvédelem, de sokkal finomabbak is voltak.

Sajnos nem a palackozás miatt voltak finomabbak (szerintem). De igen több helyen találtam olyan kólát ami fel volt vizezve, vagy túl volt szénsavazva. Itt eszembe jut: Minőségromlás, annak érdekében, hogy mindenkinek jusson :F (vagy a profit miatt ;] ).

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#308) Vladi válasza Szevam (#307) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Profit miatt. Ezt "optimalizálással" magyarázzák, szinte minden terméken tetten érhető. Az az ideológia, hogy fenn kell tartani a gazdaságot, mert ha nem összeomlik. Persze ez ami most van, tényleg összeomlik, csak lehetséges máshogy csinálni.

Nagyon régóta az megy, hogy gyártunk, hogy gyártva legyen. Persze ha túl jó a termék, akkor úgyse veszel másikat. Ha 3 évente megdöglik az elektromos vackod akkor veszel másikat. Nem? De.

Pont az elektromos cuccok azok, amiket alig több ráfordítással lehetne sokkal hosszabb élettartamúra csinálni.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#309) Rive válasza dabadab (#300) üzenetére


Rive
veterán

Az ilyen számokra van valami megbízható forrás?

Igazából nincs, a különféle becslések legalább annyira szórnak, mint a biofuel EROEI számítások (és nagyjából ugyanolyan mértékű a kutatás támogatójának pártállásától való szokásos függés is). Annyit érdemes megjegyezni, hogy a nagy hatótávolság a mai elektromos autóknál sokba kerül (pénzben és lábnyomban is).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#310) Chaser válasza Depression (#305) üzenetére


Chaser
titán

Uditonel receptet szoktak valtoztatni, es nagyban befolyasolja az izt az adott orszag vize, esetenkent cukra is, a suritmenyeket szallotjak az orszagba, es jelyben keszul el hozzaadott vizzel es/vagy cukorral a vegtermek
Uveg is kornyezetszemnyezo, muanyag is, minden is, eu szinten kellene ezt szabalyozni, ebbol is latszik pontlesz@rjak' ott is ezt, latszat intezkedesek meg traktusok vannak, erdemi tettbol par klasszissal kevesebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#311) kisza25 válasza Vladi (#308) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt úgy hívják, hogy mesterséges elavulás

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#312) updog


updog
senior tag

"Nem hiszitek? Nem baj. Húsz-harminc év múlva már nem kell hinni benne."

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#313) Szevam válasza updog (#312) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez jó cikk volt, köszi :R

Mikro műanyag: Itt van egy vélemény róla.

A jégolvadáshoz hozzátenném: lehet hogy nem akkorát nyom a latba, mint gondoljuk. Szerintem nagyobb probléma a hőtágulás.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#314) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

ELŐADÁS

GLOBÁLIS KLÍMAVÁLTOZÁS

2019. szeptember 12. 17:00
ELTE TTK Északi tömb (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, fszt. 0.83.)

Jánosi Imre egyetemi tanár előadásával kezdődik "Az atomoktól a csillagokig" tudománynépszerűsítő sorozat 15. (jubileumi) éve.

Tudom, hogy volt már, csak hogy ne menjen feledésbe!
Tartsuk meg ezt a jó szokást, hogyha van előadás, akkor ajánljuk a többieknek is.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#315) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Folyóirat ajánló:

Az Országos Meteorológiai Szolgálat LÉGKÖR folyóiratai letölthetők pdf formátumban. Évente 4 szám jelenik meg.
Sok tanulmány jelenik meg a klímaváltozással kapcsolatban, a cikkek nem olyan hosszúk.

A LÉGKÖR folyóirat

Ha valakinek ideje engedi, nézegesse meg, mert ugyan az elmúlt 1 hónapban többen eszméltünk rá, hogy valami fontos, de erről már korábban is szó volt. :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#317) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nah ide is berakom ezt a szedett-vedett gyűjetményt.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#318) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Találtam egy oldalt, ahol olyan link gyűjtemények vannak, amelyek segítenek a környezettudatos gondolkodásban: kuitak.hu

Már ha érdekel valakit :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#319) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Film ajánló!

hátha valaki még olvassa

Mérgezett Föld (mb. dokumentumfilm, 50 perc, YouTube)

(#631) cinemazealot :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#320) kisza25 válasza Szevam (#319) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

egyedül érzed magad? :D

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#321) Szevam válasza kisza25 (#320) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Én nem...Tudom hogy vannak readonly emberek és olyanok is olvassák, akik nem regeltek PH-n :K .
Csak nem tudom pontosan melyik topicot. :DDD

Miért érezném magam egyedül?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#322) Eastman


Eastman
őstag

7 kiló műanyagot találtak egy elpusztult szarvas gyomrában Thaiföldön

Nincs kit vádolni, nincs bűnös. Mert mára már mindenki az.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#323) Vladi válasza Szevam (#319) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Láttam ezt a filmet, de .... ha nagyapám látja sírógörcsöt kap. Trágyázni kell a földet, hogy teremjen... istenem ezért a felismerésért miért nem adnak nóbel díjat. Az eberiség mindent elfelejtett??? :O

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#324) olbaidhun válasza Vladi (#323) üzenetére


olbaidhun
őstag

Talán nem figyeltél a végén. Az intenzív nagyipari gazdálkodással épp az a baj, hogy nemesített növényeket termesztenek, ezeket műtrágyával igyekeznek minél előbb hozammá realizálni, kapitalista értelemben pusztítva azt az erőforrást, ami véges. Ez az élő, lélegző föld! A film bemutatta, hogy butaság "tárgyként" kezelni.

Ezzel szemben van egyy hoszú távon mindenképp hatékonyabb módszer.

A szokásos trágyához keverik a bactériolit port, ami olyan komposzt örlemény, agyag, valamint mészkő por, ami nedvességhez jutva gombák szaporodását segíti elő. Ez elősegíti a trágya, föld szerű anyaggá változását. Így könyebb teríteni és nagyságrendekkel jobb hatásfokú a talaj regenerálása... Ráadásul a kertészet üzemeltetője Dr. Úr elmondta, hogy nem megfelelő az utolsó cm-t is "feltúrni", mert nagyobb előnyt jelent, ha a természet jelen marad a termő földek közelében. Ezt tovább gondolva hagyhatnának erdős sávot, gazdasági utakat, vagy további lépéseket is tehetnének... pl nem csupaszítanák mindig sebesre a földet a betakarítás végén!

Ez forradalminak tűnik, kb mint a C-vitamin, orvosi higiénia fejlesztése, vagy egyéb órisi találmányok.. de kérdéses a pénz/idő kapu és még jó pár tényező, hisz kénytelen szünet nélkül termelni az ember. Amíg teheti.

forrás
(sersiafarm.hu)

(#321) Szevam
1 Readonly ;)

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#325) Vladi válasza olbaidhun (#324) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is láttam a választ. :Y

Pontosan értem a film lényegét. Én azon vagyok/voltam kiakadva, hogy mennyire kézenfekvő és közismert módszert tudnak az emberek elfelejteni. :Y

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.