Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kisza25 válasza dabadab (#300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van egy videó amit kb már 3x linkeltem, egy professzor előadásában és több cikkben is olvasni tanulmányokról, majd megkeresem, de nem most olvastam
Hosszú a videó, de komolyan körbejárja a témát :K
Itt a videó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#302) Szevam válasza dabadab (#300) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Kezdjük elölről...Rive kollégától "kaptam egy lebszást" a környezetvédelem topikban. A stílusát elhagyva, (önállóan moderálta magát) szerintem nem beszélt nagy baromságot.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#303) dabadab válasza Szevam (#302) üzenetére


dabadab
titán

???

Ezt biztos nekem, erre válaszul akartad írni?

DRM is theft

(#304) Szevam válasza dabadab (#303) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nem, ezt (#298) kisza25 nek szántam. Sorry! :R Ugyan innen indult egy veszekedés, hogy voltak bedobva számok, amikről nem tudjuk a pontos eredetét.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#305) Depression


Depression
veterán

Németországban nőttem fel, és felháborítónak tartottam, ha valaki a füvön rövidíti le az utat. Ma már megszoktam.
Azok a nyavalyások a záróvonalra rakják az aknákat, lengéscsillapítócserére alig van szükség.
Műanyagpalackok, kólás,- sörösdobozok, 0,33-0,5€-s betétdíjjal, nem, mint itthon (1Ft), és élveztem, amikor a lidl elvette az összes zacskót, ha nem pékárú volt benne.
Baromira hiányolom az üveges kólákat, mert nem csak környezetvédelem, de sokkal finomabbak is voltak.

@ # régebben minden jobb volt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#306) kisza25 válasza Szevam (#302) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok csak kb minden 10. Hsz-ben benne van a link, a videó 1óra 20 perc, de kb mindent körbejár a villany autó, a hidrogénes, a napelemek, szélerőművek, tanker hajók....
Szerintem kevesen szánják rá az időt, én kötelezővé tenném
Nagyon sok mindenre választ ad

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#307) Szevam válasza Depression (#305) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Baromira hiányolom az üveges kólákat, mert nem csak környezetvédelem, de sokkal finomabbak is voltak.

Sajnos nem a palackozás miatt voltak finomabbak (szerintem). De igen több helyen találtam olyan kólát ami fel volt vizezve, vagy túl volt szénsavazva. Itt eszembe jut: Minőségromlás, annak érdekében, hogy mindenkinek jusson :F (vagy a profit miatt ;] ).

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#308) Vladi válasza Szevam (#307) üzenetére


Vladi
nagyúr

Profit miatt. Ezt "optimalizálással" magyarázzák, szinte minden terméken tetten érhető. Az az ideológia, hogy fenn kell tartani a gazdaságot, mert ha nem összeomlik. Persze ez ami most van, tényleg összeomlik, csak lehetséges máshogy csinálni.

Nagyon régóta az megy, hogy gyártunk, hogy gyártva legyen. Persze ha túl jó a termék, akkor úgyse veszel másikat. Ha 3 évente megdöglik az elektromos vackod akkor veszel másikat. Nem? De.

Pont az elektromos cuccok azok, amiket alig több ráfordítással lehetne sokkal hosszabb élettartamúra csinálni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#309) Rive válasza dabadab (#300) üzenetére


Rive
veterán

Az ilyen számokra van valami megbízható forrás?

Igazából nincs, a különféle becslések legalább annyira szórnak, mint a biofuel EROEI számítások (és nagyjából ugyanolyan mértékű a kutatás támogatójának pártállásától való szokásos függés is). Annyit érdemes megjegyezni, hogy a nagy hatótávolság a mai elektromos autóknál sokba kerül (pénzben és lábnyomban is).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#310) Chaser válasza Depression (#305) üzenetére


Chaser
titán

Uditonel receptet szoktak valtoztatni, es nagyban befolyasolja az izt az adott orszag vize, esetenkent cukra is, a suritmenyeket szallotjak az orszagba, es jelyben keszul el hozzaadott vizzel es/vagy cukorral a vegtermek
Uveg is kornyezetszemnyezo, muanyag is, minden is, eu szinten kellene ezt szabalyozni, ebbol is latszik pontlesz@rjak' ott is ezt, latszat intezkedesek meg traktusok vannak, erdemi tettbol par klasszissal kevesebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#311) kisza25 válasza Vladi (#308) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezt úgy hívják, hogy mesterséges elavulás

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#312) updog


updog
senior tag

"Nem hiszitek? Nem baj. Húsz-harminc év múlva már nem kell hinni benne."

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#313) Szevam válasza updog (#312) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez jó cikk volt, köszi :R

Mikro műanyag: Itt van egy vélemény róla.

A jégolvadáshoz hozzátenném: lehet hogy nem akkorát nyom a latba, mint gondoljuk. Szerintem nagyobb probléma a hőtágulás.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#314) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

ELŐADÁS

GLOBÁLIS KLÍMAVÁLTOZÁS

2019. szeptember 12. 17:00
ELTE TTK Északi tömb (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, fszt. 0.83.)

Jánosi Imre egyetemi tanár előadásával kezdődik "Az atomoktól a csillagokig" tudománynépszerűsítő sorozat 15. (jubileumi) éve.

Tudom, hogy volt már, csak hogy ne menjen feledésbe!
Tartsuk meg ezt a jó szokást, hogyha van előadás, akkor ajánljuk a többieknek is.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#315) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Folyóirat ajánló:

Az Országos Meteorológiai Szolgálat LÉGKÖR folyóiratai letölthetők pdf formátumban. Évente 4 szám jelenik meg.
Sok tanulmány jelenik meg a klímaváltozással kapcsolatban, a cikkek nem olyan hosszúk.

A LÉGKÖR folyóirat

Ha valakinek ideje engedi, nézegesse meg, mert ugyan az elmúlt 1 hónapban többen eszméltünk rá, hogy valami fontos, de erről már korábban is szó volt. :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#317) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nah ide is berakom ezt a szedett-vedett gyűjetményt.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#318) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Találtam egy oldalt, ahol olyan link gyűjtemények vannak, amelyek segítenek a környezettudatos gondolkodásban: kuitak.hu

Már ha érdekel valakit :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#319) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Film ajánló!

hátha valaki még olvassa

Mérgezett Föld (mb. dokumentumfilm, 50 perc, YouTube)

(#631) cinemazealot :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#320) kisza25 válasza Szevam (#319) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egyedül érzed magad? :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#321) Szevam válasza kisza25 (#320) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Én nem...Tudom hogy vannak readonly emberek és olyanok is olvassák, akik nem regeltek PH-n :K .
Csak nem tudom pontosan melyik topicot. :DDD

Miért érezném magam egyedül?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#322) Eastman


Eastman
őstag

7 kiló műanyagot találtak egy elpusztult szarvas gyomrában Thaiföldön

Nincs kit vádolni, nincs bűnös. Mert mára már mindenki az.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#323) Vladi válasza Szevam (#319) üzenetére


Vladi
nagyúr

Láttam ezt a filmet, de .... ha nagyapám látja sírógörcsöt kap. Trágyázni kell a földet, hogy teremjen... istenem ezért a felismerésért miért nem adnak nóbel díjat. Az eberiség mindent elfelejtett??? :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#324) olbaidhun válasza Vladi (#323) üzenetére


olbaidhun
őstag

Talán nem figyeltél a végén. Az intenzív nagyipari gazdálkodással épp az a baj, hogy nemesített növényeket termesztenek, ezeket műtrágyával igyekeznek minél előbb hozammá realizálni, kapitalista értelemben pusztítva azt az erőforrást, ami véges. Ez az élő, lélegző föld! A film bemutatta, hogy butaság "tárgyként" kezelni.

Ezzel szemben van egyy hoszú távon mindenképp hatékonyabb módszer.

A szokásos trágyához keverik a bactériolit port, ami olyan komposzt örlemény, agyag, valamint mészkő por, ami nedvességhez jutva gombák szaporodását segíti elő. Ez elősegíti a trágya, föld szerű anyaggá változását. Így könyebb teríteni és nagyságrendekkel jobb hatásfokú a talaj regenerálása... Ráadásul a kertészet üzemeltetője Dr. Úr elmondta, hogy nem megfelelő az utolsó cm-t is "feltúrni", mert nagyobb előnyt jelent, ha a természet jelen marad a termő földek közelében. Ezt tovább gondolva hagyhatnának erdős sávot, gazdasági utakat, vagy további lépéseket is tehetnének... pl nem csupaszítanák mindig sebesre a földet a betakarítás végén!

Ez forradalminak tűnik, kb mint a C-vitamin, orvosi higiénia fejlesztése, vagy egyéb órisi találmányok.. de kérdéses a pénz/idő kapu és még jó pár tényező, hisz kénytelen szünet nélkül termelni az ember. Amíg teheti.

forrás
(sersiafarm.hu)

(#321) Szevam
1 Readonly ;)

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#325) Vladi válasza olbaidhun (#324) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem is láttam a választ. :Y

Pontosan értem a film lényegét. Én azon vagyok/voltam kiakadva, hogy mennyire kézenfekvő és közismert módszert tudnak az emberek elfelejteni. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.