Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kisza25 válasza dabadab (#300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Van egy videó amit kb már 3x linkeltem, egy professzor előadásában és több cikkben is olvasni tanulmányokról, majd megkeresem, de nem most olvastam
Hosszú a videó, de komolyan körbejárja a témát :K
Itt a videó

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#302) Szevam válasza dabadab (#300) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Kezdjük elölről...Rive kollégától "kaptam egy lebszást" a környezetvédelem topikban. A stílusát elhagyva, (önállóan moderálta magát) szerintem nem beszélt nagy baromságot.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#303) dabadab válasza Szevam (#302) üzenetére


dabadab
titán

???

Ezt biztos nekem, erre válaszul akartad írni?

DRM is theft

(#304) Szevam válasza dabadab (#303) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nem, ezt (#298) kisza25 nek szántam. Sorry! :R Ugyan innen indult egy veszekedés, hogy voltak bedobva számok, amikről nem tudjuk a pontos eredetét.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#305) Depression


Depression
veterán

Németországban nőttem fel, és felháborítónak tartottam, ha valaki a füvön rövidíti le az utat. Ma már megszoktam.
Azok a nyavalyások a záróvonalra rakják az aknákat, lengéscsillapítócserére alig van szükség.
Műanyagpalackok, kólás,- sörösdobozok, 0,33-0,5€-s betétdíjjal, nem, mint itthon (1Ft), és élveztem, amikor a lidl elvette az összes zacskót, ha nem pékárú volt benne.
Baromira hiányolom az üveges kólákat, mert nem csak környezetvédelem, de sokkal finomabbak is voltak.

@ # régebben minden jobb volt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#306) kisza25 válasza Szevam (#302) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ok csak kb minden 10. Hsz-ben benne van a link, a videó 1óra 20 perc, de kb mindent körbejár a villany autó, a hidrogénes, a napelemek, szélerőművek, tanker hajók....
Szerintem kevesen szánják rá az időt, én kötelezővé tenném
Nagyon sok mindenre választ ad

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#307) Szevam válasza Depression (#305) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Baromira hiányolom az üveges kólákat, mert nem csak környezetvédelem, de sokkal finomabbak is voltak.

Sajnos nem a palackozás miatt voltak finomabbak (szerintem). De igen több helyen találtam olyan kólát ami fel volt vizezve, vagy túl volt szénsavazva. Itt eszembe jut: Minőségromlás, annak érdekében, hogy mindenkinek jusson :F (vagy a profit miatt ;] ).

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#308) Vladi válasza Szevam (#307) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Profit miatt. Ezt "optimalizálással" magyarázzák, szinte minden terméken tetten érhető. Az az ideológia, hogy fenn kell tartani a gazdaságot, mert ha nem összeomlik. Persze ez ami most van, tényleg összeomlik, csak lehetséges máshogy csinálni.

Nagyon régóta az megy, hogy gyártunk, hogy gyártva legyen. Persze ha túl jó a termék, akkor úgyse veszel másikat. Ha 3 évente megdöglik az elektromos vackod akkor veszel másikat. Nem? De.

Pont az elektromos cuccok azok, amiket alig több ráfordítással lehetne sokkal hosszabb élettartamúra csinálni.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#309) Rive válasza dabadab (#300) üzenetére


Rive
veterán

Az ilyen számokra van valami megbízható forrás?

Igazából nincs, a különféle becslések legalább annyira szórnak, mint a biofuel EROEI számítások (és nagyjából ugyanolyan mértékű a kutatás támogatójának pártállásától való szokásos függés is). Annyit érdemes megjegyezni, hogy a nagy hatótávolság a mai elektromos autóknál sokba kerül (pénzben és lábnyomban is).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#310) Chaser válasza Depression (#305) üzenetére


Chaser
titán

Uditonel receptet szoktak valtoztatni, es nagyban befolyasolja az izt az adott orszag vize, esetenkent cukra is, a suritmenyeket szallotjak az orszagba, es jelyben keszul el hozzaadott vizzel es/vagy cukorral a vegtermek
Uveg is kornyezetszemnyezo, muanyag is, minden is, eu szinten kellene ezt szabalyozni, ebbol is latszik pontlesz@rjak' ott is ezt, latszat intezkedesek meg traktusok vannak, erdemi tettbol par klasszissal kevesebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#311) kisza25 válasza Vladi (#308) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt úgy hívják, hogy mesterséges elavulás

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#312) updog


updog
senior tag

"Nem hiszitek? Nem baj. Húsz-harminc év múlva már nem kell hinni benne."

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#313) Szevam válasza updog (#312) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez jó cikk volt, köszi :R

Mikro műanyag: Itt van egy vélemény róla.

A jégolvadáshoz hozzátenném: lehet hogy nem akkorát nyom a latba, mint gondoljuk. Szerintem nagyobb probléma a hőtágulás.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#314) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

ELŐADÁS

GLOBÁLIS KLÍMAVÁLTOZÁS

2019. szeptember 12. 17:00
ELTE TTK Északi tömb (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, fszt. 0.83.)

Jánosi Imre egyetemi tanár előadásával kezdődik "Az atomoktól a csillagokig" tudománynépszerűsítő sorozat 15. (jubileumi) éve.

Tudom, hogy volt már, csak hogy ne menjen feledésbe!
Tartsuk meg ezt a jó szokást, hogyha van előadás, akkor ajánljuk a többieknek is.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#315) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Folyóirat ajánló:

Az Országos Meteorológiai Szolgálat LÉGKÖR folyóiratai letölthetők pdf formátumban. Évente 4 szám jelenik meg.
Sok tanulmány jelenik meg a klímaváltozással kapcsolatban, a cikkek nem olyan hosszúk.

A LÉGKÖR folyóirat

Ha valakinek ideje engedi, nézegesse meg, mert ugyan az elmúlt 1 hónapban többen eszméltünk rá, hogy valami fontos, de erről már korábban is szó volt. :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#317) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nah ide is berakom ezt a szedett-vedett gyűjetményt.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#318) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Találtam egy oldalt, ahol olyan link gyűjtemények vannak, amelyek segítenek a környezettudatos gondolkodásban: kuitak.hu

Már ha érdekel valakit :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#319) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Film ajánló!

hátha valaki még olvassa

Mérgezett Föld (mb. dokumentumfilm, 50 perc, YouTube)

(#631) cinemazealot :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#320) kisza25 válasza Szevam (#319) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

egyedül érzed magad? :D

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#321) Szevam válasza kisza25 (#320) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Én nem...Tudom hogy vannak readonly emberek és olyanok is olvassák, akik nem regeltek PH-n :K .
Csak nem tudom pontosan melyik topicot. :DDD

Miért érezném magam egyedül?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#322) Eastman


Eastman
őstag

7 kiló műanyagot találtak egy elpusztult szarvas gyomrában Thaiföldön

Nincs kit vádolni, nincs bűnös. Mert mára már mindenki az.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#323) Vladi válasza Szevam (#319) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Láttam ezt a filmet, de .... ha nagyapám látja sírógörcsöt kap. Trágyázni kell a földet, hogy teremjen... istenem ezért a felismerésért miért nem adnak nóbel díjat. Az eberiség mindent elfelejtett??? :O

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#324) olbaidhun válasza Vladi (#323) üzenetére


olbaidhun
őstag

Talán nem figyeltél a végén. Az intenzív nagyipari gazdálkodással épp az a baj, hogy nemesített növényeket termesztenek, ezeket műtrágyával igyekeznek minél előbb hozammá realizálni, kapitalista értelemben pusztítva azt az erőforrást, ami véges. Ez az élő, lélegző föld! A film bemutatta, hogy butaság "tárgyként" kezelni.

Ezzel szemben van egyy hoszú távon mindenképp hatékonyabb módszer.

A szokásos trágyához keverik a bactériolit port, ami olyan komposzt örlemény, agyag, valamint mészkő por, ami nedvességhez jutva gombák szaporodását segíti elő. Ez elősegíti a trágya, föld szerű anyaggá változását. Így könyebb teríteni és nagyságrendekkel jobb hatásfokú a talaj regenerálása... Ráadásul a kertészet üzemeltetője Dr. Úr elmondta, hogy nem megfelelő az utolsó cm-t is "feltúrni", mert nagyobb előnyt jelent, ha a természet jelen marad a termő földek közelében. Ezt tovább gondolva hagyhatnának erdős sávot, gazdasági utakat, vagy további lépéseket is tehetnének... pl nem csupaszítanák mindig sebesre a földet a betakarítás végén!

Ez forradalminak tűnik, kb mint a C-vitamin, orvosi higiénia fejlesztése, vagy egyéb órisi találmányok.. de kérdéses a pénz/idő kapu és még jó pár tényező, hisz kénytelen szünet nélkül termelni az ember. Amíg teheti.

forrás
(sersiafarm.hu)

(#321) Szevam
1 Readonly ;)

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#325) Vladi válasza olbaidhun (#324) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is láttam a választ. :Y

Pontosan értem a film lényegét. Én azon vagyok/voltam kiakadva, hogy mennyire kézenfekvő és közismert módszert tudnak az emberek elfelejteni. :Y

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.