Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #06658560 válasza laposonly11 (#99) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tíz évnyi tele pakolt RAT munkaeszközként használva után, napi 8-10 óra után sem érzi a csuklóm a tömeget és a mozgást. Mert az egér minden porcikája be van állítva kényelmesre.

(#102) laposonly11 válasza Noukoum (#100) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nem sikerült fps játéktól elfáradnom, hiába garantálod elméleti szinten. Volt hogy 3 napig nyomtam folyamatosan a Battlefieldet, alvás nélkül. Nem emlékszem de akkor vagy 100 grammos egérrel toltam. Azonban favágástól, egyéb komolyabb fizikai munkától valóban el lehet fáradni, és ehhez gyakorlati garancia jár. :)

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#103) Noukoum válasza laposonly11 (#102) üzenetére


Noukoum
veterán

“Volt hogy 3 napig nyomtam folyamatosan a Battlefieldet, alvás nélkül.” Képzelem :)
“Nem sikerült fps játéktól elfáradnom” Szerinted nálad van a gond akkor.
“Azonban favágástól, egyéb komolyabb fizikai munkától valóban el lehet fáradni, és ehhez gyakorlati garqancia jár.”
Ez fizikai állapottól és a munka milyenségétől is függ. Szóval jól mondod el lehet fáradni.
Ha viszont te egy komoly fps játékban 3 óra szünet nélküli game után nem fáradsz el fejben akkor vagy nem veszed komolyan, vagy valamit durván jól csinálsz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#104) laposonly11 válasza Noukoum (#103) üzenetére


laposonly11
senior tag

Relatív, attól függ mit értünk elfáradni fejben alatt. Tudod az úgy működik, hogy a szervezet termeli az adrenalint és akkor nem érzel fáradtságot, sem fájdalmat, akár napokig. De jól mondod, 3 óra szünet nélküli fps, azért ott már érződik a teljesítményromlás, ha CS:GO ról vagy Call of Duty ról beszélnénk, hiszen ott nincs pihenőidő, azonban Battlefieldben hatalmasak a pályák, és amíg rohansz A pontból B - be pláne járműben, akkor gyakran van idő "pihenni". Persze láttam ahogy egy koreai profi, fénysebességgel nyomkodta a bill. és rángatta az egeret (starcraft vagy mi lehetett), na én ott csak a látványtól már 5 perc alatt lefáradtam. Mert nem bírtam követni szemmel hogy mit csinál! :R

Ordo est anima rerum.

(#105) Noukoum válasza laposonly11 (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem igazán érdekel mit termel a szervezet (sajnos sosem egy biológia zseni) , a lényeg az ha komolyan veszed (értsd csak a játékra koncentrálsz) akkor elfogsz fáradni, vagy legalábbis én még nem találkoztam ilyen emberrel aki bírta volna. Nálam az elfáradni fejben kb azt jelenti hogy romlik a teljesítményed, kevésbé figyelsz és koncentrálsz a játékra, már csak monotonon csinálod amit csinálsz de közben nem gondolkodsz, teljesen máshol járnak a gondolataid stb. Azt aláírom hogy a battlefield nem a legfárasztóbb játék, de a counter strike eléggé az és ugye az is fps (Szvsz a mobák a legdurvábbak, ott egy kemény meccs után kell a szünet). Meg nyilván fontos hogy ki mennyire veszi komolyan amit csinál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#106) laposonly11 válasza Noukoum (#105) üzenetére


laposonly11
senior tag

Játékot nem szabad komolyan venni. :) Mobákat nem igazán próbálgattam.

Ordo est anima rerum.

(#107) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha még aktívan fps-eznék, vinném rögtön. Az a 60g elég komoly lehet.

(#108) Synthwave válasza Noukoum (#105) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Quake Live sem kutya ebből a szempontból. 2-3 ligameccs/prac war (TDM) után kezdesz igencsak kiégni (az durván 40-60 perc). Aktív kommunikációval egybekötött high level playt nem sikerült még ~1,5-2 óránál tovább fenntartanom, mert már nagyon kell a pihi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#109) Astroboy válasza laposonly11 (#99) üzenetére


Astroboy
őstag

Amelyik pedig mégis bírja rángatni 3 órán át, az már tuti nem kislány. ;]

(#110) Synthwave válasza Astroboy (#109) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy csak az amfetamin sokk csodái. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#111) Csandi válasza Synthwave (#108) üzenetére


Csandi
őstag

És akkor ott vannak az apex global games fordulók, ahol a top320-tól a döntő top20-ig egyhuzamba mennek le a gamek, 6-8 ora alatt :D

(#112) laposonly11 válasza Synthwave (#110) üzenetére


laposonly11
senior tag

Olvass már utána az adrenalinnak, azt a saját szervezeted termeli, nem pedig mesterséges vegyszerszer. Láttál már karate vagy boxmeccset, na ott sem érzed, a fáradtságot az ütések, törések fájdalmát, az adrenalin miatt. Csak miután leesik, a vérnyomás, lenyugszik a szervezet, na akkor aztán fáj mindenhol. Persze a ami generációra jellemző, hogy meccs előtt eszik össz-vissz egy zacskó csipszart, kokó - kólával (ami a nullával egyenlő), tehát nem kajál rendes mennyiségben és minőségben, akkor ne számíts arra hogy a szervezeted bármiből is termeljen eleget, hogy fenn tudjon tartani hosszú ideig tartó idegi megterheléssel, energiaveszteséggel járó tevékenységet.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#113) Synthwave válasza Csandi (#111) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mentségére legyen mondva, hogy ott azért nem kell több dolgot is folyamatosan, másodpercre pontosan fejben időzíteni (+van camp).

Amúgy kár az Apexért. Az egyetlen olyan FPS az elmúlt majd' 10 évben, amit játszanék komolyabban, ha egy picit még optimalizálnának az engine-en. És nem az EA adná azt az ótvaros szerverparkot...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#114) Synthwave válasza laposonly11 (#112) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jajj, hagyjuk már ezt. Tétes div1 TDM-ben max. 1,5-2 óra, és agyilag kiégtem (kb. olyan szintre, hogy néha egyszerű angol mondatokon is gondolkodni kellett), public FFA-t meg 6-8-10 óra hosszat játszottam megszakítás nélkül, mert 10-ből 9,75-ször akkora volt a skill gap (a javamra), hogy nyugodtan mehetett a brain off üzemmód, mert kelletlen nyekléssel is dara volt, és már csak azért hagytam abba, mert a görcs határán nyillaltak a kezeim.

Nem nehéz valamit hosszú órákon át folyamatosan nyomni, ha közben nem kell ~100 százalékig ott lenni fejben.

Arról nem beszélve, hogy high skill teamplaynél optimális esetben az időintervallum döntő hányadában zen nyugalom van, nem adrenalinfröccsök jobbról-balról. Ezt nem valahol olvastam, se nem következtetés.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#115) Noukoum válasza laposonly11 (#112) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak hogy te karatemeccset meg boxmeccset hasonlítassz össze egy számítógépes játékkal. Egy karatemeccs vagy boxmeccs jellemzően komoly téttel rendelkezik, és fizikailag is mozogsz közben. Ez számítógépes játék játszása közben ilyen nem esik meg. Ugye azzal remélem tisztában vagy hogy a fejben való elfáradás és a fizikai elfáradás nagyon nem ugyanaz mert nekem úgy tűnik hogy a kettőt egybe mosod.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#116) MikoDavid92


MikoDavid92
lelkes újonc

Oké, PC előtt ülnek és játszanak, de a legnagyobb csapatoknál ügyelnek az étrendre, testmozgásra IS. Nyílván az eSportban a játékos leginkább mentálisan fog elfáradni, kiég, stresszes.

Delay is better than a disaster.

(#117) Noukoum válasza MikoDavid92 (#116) üzenetére


Noukoum
veterán

Mivel sportként kezelik ezért természetesen ügyelnek erre. Ráadásul szünetet is tartanak akár gyakorlás akár verseny közben.
Nem fognak 4-8órán át egyfolytában játszáni hiába van adrenalin.. És ha erre egy esportoló nem képes, akkor egy casual gamer hogy lenne..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) laposonly11 válasza Synthwave (#114) üzenetére


laposonly11
senior tag

"és már csak azért hagytam abba, mert a görcs határán nyillaltak a kezeim."

Ezek szerint jól tippeltem keveset eszel, és valószínűleg nem rendes minőségi ételt. Egy kis Tipp.: A magnézium felel a fáradtságért és a izomösszehúzódásért, a hiánya értelemszerűen fáradtságot és izomgörcsöket okoz. Egy 19-30 év közötti nő napi magnézium szükséglete kb.: 375 mg de stressz alatt akár 500 mg is a hivatalos adatok szerint. Pl. 100 g mandulában 170-250 mg magnézium van, egyéb olajos magvakban is sok. Magyarul ha bevágsz napi 3 zacskó diákcsemegét, akkor nyugodtan tolhatod mindennap 6-8 órában görcs nélkül. Persze nem látom értelmét ennyit játszani ezekkel a hülye játékokkal, csak felhívtam a figyelmet hogy megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék mellett, tehát ha megadod a szervezetednek a napi vitamin, ásvány, olaj, szénhidrát és fehérje mennyiséget, akkor akár fél kézen állva is lehet pörögni egész nap, görcsök nélkül.

"Arról nem beszélve, hogy high skill teamplaynél optimális esetben szinte végig zen nyugalom van, nem adrenalin fröccsök jobbra-balra. Ezt nem valahol olvastam, se nem következtetés."

Pl. 3-5 óra játék után ha nem érzed a fáradtságot, hanem helyette zen nyugalmat,
azt is jelentheti hogy az adrenalin jól működik. :) Persze nem fogalmazol érthetően, és nem adtál meg kellő adatot, hogy helyes következtetéseket lehessen levonnni. így ez egy teljesen szubjektív vélemény! Melyik az a játék ahol te nyugalmat érzel, a játék jellege miatt vagy a csapattagok miatt, csak te érzed vagy más is stb. stb. stb... mert én még olyat nem láttam, hogy valaki alacsony vérnyomással, egy zombi nyugalmávall játszott volna fps-t, akár egyedül akár csapatban. :F

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#119) Kisgépkezelő válasza laposonly11 (#112) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én sosem csináltam semmi küzdősportot, úgyhogy nem tudom mit éreznek, de mivel nézni nézem, ezért azt látom, hogy ha nem is érzik, azért fáradnak rendesen. Főleg boxban. Meneteket nyomnak végig úgy, hogy kettőt ütnek találomra egymás felé, aztán kapaszkodnak egymásba, míg szét nem szedi őket a bíró. Nem véletlen, hogy az összes modernebb ligában durván lerövidítették a meccseket, mert 12 menetet nem bírtak tüdővel.

Duracellm... Nekem is van egy elég rossz állapotban lévő G5-öm, amit tervezek felújítani. Majdnem 15 éves, ráfér már egy nagygenerál. Ezeknek a gomboknak a típusát esetleg nem tudod? Próbálnám őket pótolni, de a legpontosabb infó amit találtam róluk, hogy az Omron B3FS termékcsaládba tartoznak, de annak vagy 20 fajtája van, és nem tudom melyiket rendeljem.
Egyébként miért pont G5-ből farigcsálsz? Arról azt olvastam, hogy az a lézeres szenzor elég nagy tévedés volt, mert nagyon jitterelt, meg kikapcsolhatatlan volt a smoothing. Engem mondjuk ez nem zavart, de nem is voltam sose pro. Még az új szoftverük már nem is támogatja, miközben az ugyanolyan korú original MX518-at meg igen.

(#120) #16939776 válasza Kisgépkezelő (#119) üzenetére


#16939776
törölt tag

A kérdéses gombbal kapcsolatban megkereslek privátban amint az enyémről be tudtam azonosítani annak a pontos típusát.
A jitter-ért amiért jogosan panaszkodtak a felhasználók, kétség kívül a szenzor alsó részét védő burkolat, valamint a hozzá illesztett lencse reszketése felel. illetve a géppel való kommunikáció minőségére, az USB kábel egér felőli végén lévő csatlakozónak, annak az állapotára tud rettentő érzékenyen reagálni a konstrukció. Ha ezeket a - gyártó által ottfelejtett - problémákat kijavítod és teszel alá egy olyan padot amit szeret (a cuccaim között találod leírva a típusát) akkor "jitter-free" lesz az input és azt fogod tapasztalni, hogy mennyire finom dolgokat lehet bevinni azzal a szenzorral és mennyire tiszta és mély 3D-s képet adnak a vele játékok, amihez hasonlót egyik most a piacon lévő egérrel sem fogsz látni.
A szoftver támogatás hiánya engem nem zavar, mert nincs késztetésem játékokhoz profilozgatni a beállításait. letöltöttem a hozzá való setpoint-ot egy másik win-7-es gépre, 1x beállítottam rajta a szokásos dolgaimat és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#121) Subi77 válasza Kisgépkezelő (#119) üzenetére


Subi77
csendes tag

"Nem véletlen, hogy az összes modernebb ligában durván lerövidítették a meccseket, mert 12 menetet nem bírtak tüdővel."

Ez alatt mit értesz? A bokszban a négy nagy világszervezetnél továbbra is 12 menetesek a címmérkőzések. Ha meg más küzdősportokat is ide veszel (pl. MMA), azok között van olyan, ahol a 12 menet fizikai képtelenség lenne...

(#122) Synthwave válasza laposonly11 (#118) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Carpal tunnel, professzor úr, a makacs fajtából. Ehetek akár 80 DEKA nyers magnéziumot félóránként, akkor sem lesz ez már jobb, legfeljebb szinten tartani lehet; ezt én veled ellentétben tudom, mert nem egy orvos látta már, és ezzel élek nap, mint nap, lassan egy évtizede. Legfeljebb a drasztikus, invazív beavatkozás kecsegtethetne sikerrel, de azt meg nem vagyok hajlandó sem megkockáztatni, sem átélni, amíg nem 108 százalékosan muszáj. Plusz kb. az összes izületem tropán van, még az állkapcsom is ropog, de ha szigorú Norbi™ diétát követek, bizonyosan zsugorbicskaszaltózni fogok a flaszteren naphosszat. Please.

tl;dr: Tudom, hogy mindenki a Semmelweisen is végzett (a Gyurcsok kurzuson), de fogalmad sincs rólam. Reálisan nézve nem is lehet. Meg nem tudom, hogy jött (és miért pont) a 19-30 éves nő, de 35 éves férfi vagyok.

Azért érezzük a zen nyugalmat, mert pontosan tudjuk, hogy mit mikor és miért csinálunk, hála a sokezer beletett órának és annak, hogy komolyan vesszük. Nyilván vannak pillanatok, mikor megugrik a pulzus, amikor van egy kis drukk, de egy jó meccs közben jellemzően inkább nyugi van.

A játék Quake Live (ahogy feljebb is írtam már, ugye...), de bármi mással behelyettesíthető, csak másban nem voltam sokáig world rank 3 FFA player, meg nincs 4 TDM dobogóm (1x 2nd, div3 | 1x 2nd, div2 | 1x 1st, div2 | 1x 2nd div1) az Oroszországot is magába foglaló, európai 4v4 ligában, szóval ha mással példálóznék, az némileg kevesebb hitelt érdemelhetne.

Tegyük hozzá, hogy a te argumentedet az sem segíti, hogy olyanokat írsz, hogy "volt hogy 3 napig nyomtam folyamatosan a Battlefieldet, alvás nélkül" (fo sho), meg "játékot nem szabad komolyan venni", utána meg ecseteled, hogy miként kéne működnie a high level playnek, miközben karatésokat hasonlítasz az egeret cibáló nerdekhöz. Érzed a paradoxont?

"Pl. 3-5 óra játék után ha nem érzed a fáradtságot, hanem helyette zen nyugalmat,"

Direkt nem olvasod, amit írok? Érdemi szünet hiányában 3-5 óra után már rég The Walking Dead megy a képernyő előtt, ha nem lámákat szecskázok atomjaikra a legcsekélyebb gondolkodás nélkül. Nézzük mégegyszer azt a #114-et, ezúttal értelmezve...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#123) laposonly11 válasza Synthwave (#122) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Meg nem tudom, hogy jött (és miért pont) a 19-30 éves nő, de 35 éves férfi vagyok."

Nem is tudom miért jött? Talán az avatár? :)

A megugrik a pulzus és az adrenalinfröcss két különböző fogalom. Az egyik a vér nyomásának értéke, a másik meg egy hormon. Nem kell hozzá egyetem, hogy igyekezzünk kicsit érthetőbben fogalmazni. Az ilyen primitív játékokat, meg mihamarabb kukázni. Sem jobbak sem okosabbak nem leszünk tőlük, csak recsegnek ropognak az ízületeid ahogy írod. De a Jóisten áldjon meg! :) Nem véletlenül írtam a helyes táplálkozásról, képzeld az ízületeidet sem a levegőből állítja elő a szervezeted, hanem abból amit megeszel.
Ajánlott ilyesmi: Ízületvédő táplálékkiegészítő

"karatésokat hasonlítasz az egeret cibáló nerdekhöz. Érzed a paradoxont?"

Nem fejtettem ki elég világosan, de mindenféle hosszantartó teljesítményhez, akár agyi, akár izom alapú, az adrenalin egy kulcs fontosságú hormon.

"Érdemi szünet hiányában 3-5 óra után már rég The Walking Dead megy a képernyő előtt, ha nem lámákat szecskázok atomjaikra a legcsekélyebb gondolkodás nélkül."

Egy ilyen cségó, kuék, vagy kóllofdjúti, nem igényelnek összetett stratégiai vagy taktikai lépéseket, magyarul ott alapból nem kell sokat gondolkodni, tiszta reflexjátékok!
"Egyes feladatokat a gerincvelővel együttműködve végez az agy. Néhány viselkedést, mint például az egyszerű reflexeket és egyszerűbb mozgásokat a gerincvelő egyedül is képes kontrollálni..."
Nem véletlen egy macskának fényévekkel jobbak a reflexei az emberénél, és van hozzá egy kávéskanálnyi agya, ami a testéhez viszonyítva is legfeljebb öklömnyi. Az ember ennél több, ezért sem kéne önmagunkat primitív refexjátékok szintjére egyszerűsítenünk, hanem van itt még kultúra, tudomány, vallás, nagyon érdekes dolgok, amikhez agy és szív is kell, nem csak gerincvelő. :Y
Na megyek is megnézek valami jó kis dokumentumfilmet, ez tök jó téma: Dinoszauruszok és a Biblia

Ordo est anima rerum.

(#124) Kisgépkezelő válasza Subi77 (#121) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én először a K-1-et láttam ilyen a tradicionális boxhoz képest nagyon lerövidített lebonyolításban, még a 90-es évek derekán. Nem tudom ők tették e népszerűvé ezt a 3-5 menetes lebonyolítást, de a 90-es évek óta senki se kacsintgat a 12 menet felé, mert különben elfáradnának, aztán egymás méregetésével meg összekapaszkodásokkal töltenék ki a plusz időt. MMA-ban is néha úgy belekényelmesednek a fölharcba, hogy a bírónak kell felébresztenie őket. Lényeg, hogy nézőként látszik, hogy attól még, hogy tele vannak adrenalinnal, ugyanúgy, sőt talán jobban is fáradnak.

laposonly11 A hosszan tartó teljesítmény kulcsa egyébként nem az adrenalin, hanem az eritropoetin. Abból termel a szervezet amennyit termel, de ha nem elég akkor kívülről is lehet pótolni, csak a WADA rá ne jöjjön. ;]

Duracellm...: Na majd ránézek akkor, hátha egy csöpp pillanatragasztótól hirtelen pontosabbá vállik mint az előző G502-őm. Bár olvastam valahol, hogy egyszer valami okos angol admirális azzal érvelt az új sokkal pontosabb huzagolt csövű ágyúk ellen, hogy ha nem ott van az ellenség ahova céloz, akkor hatástalan. Bezzeg a régi pontatlanokkal bármikor bevihettek egy szerencsés találatot. :D

(#125) Synthwave válasza laposonly11 (#123) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Egy ilyen cségó, kuék, vagy kóllofdjúti, nem igényelnek összetett stratégiai vagy taktikai lépéseket, magyarul ott alapból nem kell sokat gondolkodni, tiszta reflexjátékok!"

Igen, ezt pontosan azok hiszik így a Kvékről, akiknek lövésük sincs a játékról (de szeretik megmondani, hogy mi a tuti ;]); ember, ezt egy olyannak mondod, aki kb. 8000 órát rakott bele a frencsájzba (amiből kb. 4000 volt a Quake Live), és egy adott időszakban a lehető legmagasabb szinten versenyzett, egész jó eredményekkel (2014 és 2018 között nyilván nem volt már olyan brutális a competition, mint 10 évvel azelőtt, de még így is nagyon magas volt a skill ceiling, hiszen a legtöbb high skiller/semi-pro/pro player tizenplusz éve ezzel kelt és feküdt).

Az, hogy ez tiszta reflexjáték, szimplán NEM IGAZ. Közelítőleg sem.

A Quake 3/Live egy bizonyos szint felett ~80 %-ban ÉSZ- és MEMÓRIAJÁTÉK, az, hogy közben minden fénysebességgel dezintegrálódik, meg vajsimán keresztülfolysz a mapon, csak egy melléktermék, körítés, de facto sztenderd, nem kíván extra figyelmet, közben az agyad folyamatosan jár, tervez, számol, a szád meg jár, mert ezeket a változásokat le is kell kommunikálni a csapattársak irányába.

Lehetsz te a legüberebb reflexekkel megáldott kiborg is, ha precíz nyersanyagmenedzsmenttel (a meghatározott időnként újra spawnoló fegyverek, ammo, armorok, armor shardok, HP buborékok, Megahealth, illetve power up kontrollja), helyezkedéssel és item cyclinggal a sárga földbe döngölnek, mert mikor 125/0-val, machinegunnal spawnolsz, már két rakéta és egy plazmasorozat száguld feléd két irányból, a konkrétan bemagolt (netán kikényszerített, mert ilyet is lehet!) spawn pontodra, úgy hogy még menyikkanni sem lesz időd, nemhogy lereflexkedni bárkit, miközben a következő Red armort a másik két enemy már be is biztosította..

Csak egy kis ízelítő, hogy milyen mélységei vannak a gémnek: [link]
Rapha májsztró <3 utólag végigkommentálja az egyik ESL-es meccsét, amit Cooller ellen játszott. Nagyon artikulált és tanulságos; ha tudsz valamennyire angolul, érdemes végighallgatni – már abban az esetben, ha nem veted el alapból a horizontjaid tágítását..

Ez ráadásul duel, szóval jóval kevesebb változó van benne (hiszen 8 helyett 2 player van, és powerup play sincs, valamint a fegyverek is 5 másodpercenként spawnolnak a 30 helyett) a 4v4 TDM-hez képest. De még egy CS:GO-val kapcsolatban is belátom azt (pedig kvéjkerként rühellem a CS-t!), hogy igen durva taktikai mélysége van, ha nem random hülyegyerekek kattintgatnak találomra...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#126) opr


opr
veterán

En csak egy dolgot nem ertek: Hogy a francba tart valaki tisztan egy ilyen patkanyt? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#127) Synthwave válasza opr (#126) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csíramentes helyiség, hazmat.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#128) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nekem 127 gramm az egerem, de eszre sem veszem hogy hasznalom.Es jol megy vele az FPS mmo meg minden mas is.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#129) opr válasza Synthwave (#127) üzenetére


opr
veterán

Azt mondod, hogy az igazi gamer mindent megtesz az immersion-ert, akkor is, ha nincs VR? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#130) Synthwave válasza opr (#129) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A zsigeri gaymer meg még annál is többet.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#131) opr válasza Synthwave (#130) üzenetére


opr
veterán

:DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#132) DroneZ^ válasza Synthwave (#125) üzenetére


DroneZ^
őstag

Esetleg egy aim mapon, deathmatch módban, 1 gyöngyöző korsó sörrel az asztalon... Még rakj zenét is mellé.... Na akkor tényleg csak a reflexről szól. Vagy még az se kell hozzá.. De ha teljesíteni kell, minden számít. Szószerint minden, és aki nem fárad el 1 vagy több war után, az igazából ott sem volt.... De én is csak egy buta cségós vagyok :P A verseny lényege, hogy minden számít, hiszen minden versenyző minden lehetőséget ki fog használni, amiből előnye származhat. Ez a stratégiai gondolkodás nem csak az eSportban, hanem szinte mindenol jelen van ;) De elég az offból, a könnyű egereknek igenis van létjogosultsága. A másik, hogy ezt az egeret nem MS Office-ra szánták és nem is átlagos felhasználásra. Szóval úgy jó, ahogy van. Lambóval se szántunk az alföldön ugyebár... :R

[ Szerkesztve ]

(#133) opr válasza Synthwave (#125) üzenetére


opr
veterán

Ahh, igen, az emlekek. Amikor eloszor jutottam arra a szintre, hogy elkezdjek szamolni jatek kozben... Eleinte az ember feje kettehasad a sok dologtol, amit folyamatosan fejben kell tartani, plane egy jo kis 1v1 dm-nel, ahol nincs tapasztalt csapattars, aki segitsen... Ha elfelejtesz valamit, igy jartal, sanszos, hogy nagy baj lesz es lehet utana dolgozni kemenyen, hogy visszahozd, amit elkefeltel.
Eltelt jopar honap, mire nem kellett tudatosan megeroszakitanom magam, hogy szamoljam a dolgot, hanem elkezdtem ugy igazan "erezni". Es mikor vegre ez megvolt, mar jol mozogtam, meg jol is lottem (ezek nyilvan jovan a szamolas elott mar mentek), akkor vegre johetett az, hogy akkor taktika is legyen benne, mert addig egy igazi topligas jatekos ellen semmi eselyem nem volt.

Komolyan, akarhanyszor irsz a q3-rol, mindig feltamad bennem a nosztalgia, aztan mindig rajovok, hogy amennyit abba bele kellene tenni, hogy ugy elvezzem, mint regen, annyi ido csalados felnottkent a vilagon nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#134) paperboy


paperboy
senior tag

Eléggé hajaz a Glorious egerekre, a kezelőfelülete meg konkrétan ugyan az...

(#135) Synthwave válasza opr (#133) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, lehet rá szakítani időt, de már nem annyit, csak mikor játszanál kicsit, többször válaszd a Kvéket, mint mást. Viszont ha egyszer egy egész jó szinten voltál, az akkori skill nem lesz az enyészeté, csak fel kell kicsit frissíteni. A gyakorlás mennyiségénél többet számít a minősége; hetente háromszor/négyszer 1-2 óra célzott practice (nem krumplik ellen) százszor többet ér, mint ötször 5 óra agyatlan kattintgatás.

Ha van Live-od (ha nincs, akkor asszem' (egyszeri) 10 ójró vagy valami ilyesmi), néha puttyoghatunk. ~2 éve nálam is pihi van (nem csak magamnak, de már másoknak is lennének elvárásaik velem szemben, aztán ez a fajta feszkó az utóbbi időben nem hiányzott), megindult némi krumplisodás, de hasonszőrű playerrel elszökellhetünk az arénákban, Discord on, oszt hátha visszakattan az a bizonyos relé. Ahogy néztem, csomó régi ismerősöm még mindig játszik, meg talán s7ryt és dasht is rá lehetne venni erre-arra, ha a magyarok a gyengéid.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#136) ncc1701 válasza Synthwave (#135) üzenetére


ncc1701
veterán

Kvékben akkor múlik el a játék öröme, mikor az ember eljut egy szintre, és azt a szintet maga, és mások miatt is hoznia kell. Ergo muszáj vagy játszani, akkor is, ha nem évezed, és akkor fejlődsz, ha jobbak ellen tolod, mert mazsolák ellen nem kihívás.

(#137) Kisgépkezelő válasza ncc1701 (#136) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem ez minden online játékra igaz lesz egy idő után, főleg ha még kompetitív és csapat alapú is, hogy egy idő után már szórakozás helyett munkának kezdi érezni az ember. Ilyenkor kell abbahagyni, hacsak nem jutott olyan szintre az ember, hogy pénzt is keres vele. :D

(#138) MikoDavid92 válasza Kisgépkezelő (#137) üzenetére


MikoDavid92
lelkes újonc

Főleg ha fogadóirodáknál az ellenfél csapatának van egy zsíros 5-6 os odds-a, akkor illik kikapni. ;]
(Newbee dota2 legutóbbi áldozat)

Delay is better than a disaster.

(#139) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Fubazzeg egy ronda egértől látom eljutottunk a táplálkozás szakértelem a nemi hovatartozás és talán a vallási nézetekig, ezen kívül lehet még vmit okfejteni? :D
Ronda, bazári vacak kinézete van egy nálunk nem ismert márkából :D És ráadásul még drága is.
Többet nemlátok bele...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#140) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Elnézve a retket, amit a normál egeremről szoktam időnként levakarni, nem szívesen élnék együtt egy ilyen megoldással. Főleg, hogy a csavarok itt is a tappancsok alatt vannak.

(#141) Synthwave válasza Apollo_21 (#139) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezzel azért ligáznék, míg az egerek döntő többségével nem. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#142) PitLee válasza Synthwave (#130) üzenetére


PitLee
őstag

Hmm, nem is rossz ötlet a "csomagolás" csak az egeret kel becsomagolni.
Kettészedni a felsőrészre ráhúzni egy kotongumit, majd össze, kész volna a csúszásgátlós, jól takarítható felület ..stb, gamereknek csak a "Extra Thin Extra Sensitive"-t ajánlanánk :DDD
A görgő használat. meg úgy is a puhák fegyvere.

(#143) Astroboy válasza PitLee (#142) üzenetére


Astroboy
őstag

Persze aztán azon gondolkodnál, vajon honnan jön az eperszag. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.