Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123) laposonly11 válasza Synthwave (#122) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Meg nem tudom, hogy jött (és miért pont) a 19-30 éves nő, de 35 éves férfi vagyok."

Nem is tudom miért jött? Talán az avatár? :)

A megugrik a pulzus és az adrenalinfröcss két különböző fogalom. Az egyik a vér nyomásának értéke, a másik meg egy hormon. Nem kell hozzá egyetem, hogy igyekezzünk kicsit érthetőbben fogalmazni. Az ilyen primitív játékokat, meg mihamarabb kukázni. Sem jobbak sem okosabbak nem leszünk tőlük, csak recsegnek ropognak az ízületeid ahogy írod. De a Jóisten áldjon meg! :) Nem véletlenül írtam a helyes táplálkozásról, képzeld az ízületeidet sem a levegőből állítja elő a szervezeted, hanem abból amit megeszel.
Ajánlott ilyesmi: Ízületvédő táplálékkiegészítő

"karatésokat hasonlítasz az egeret cibáló nerdekhöz. Érzed a paradoxont?"

Nem fejtettem ki elég világosan, de mindenféle hosszantartó teljesítményhez, akár agyi, akár izom alapú, az adrenalin egy kulcs fontosságú hormon.

"Érdemi szünet hiányában 3-5 óra után már rég The Walking Dead megy a képernyő előtt, ha nem lámákat szecskázok atomjaikra a legcsekélyebb gondolkodás nélkül."

Egy ilyen cségó, kuék, vagy kóllofdjúti, nem igényelnek összetett stratégiai vagy taktikai lépéseket, magyarul ott alapból nem kell sokat gondolkodni, tiszta reflexjátékok!
"Egyes feladatokat a gerincvelővel együttműködve végez az agy. Néhány viselkedést, mint például az egyszerű reflexeket és egyszerűbb mozgásokat a gerincvelő egyedül is képes kontrollálni..."
Nem véletlen egy macskának fényévekkel jobbak a reflexei az emberénél, és van hozzá egy kávéskanálnyi agya, ami a testéhez viszonyítva is legfeljebb öklömnyi. Az ember ennél több, ezért sem kéne önmagunkat primitív refexjátékok szintjére egyszerűsítenünk, hanem van itt még kultúra, tudomány, vallás, nagyon érdekes dolgok, amikhez agy és szív is kell, nem csak gerincvelő. :Y
Na megyek is megnézek valami jó kis dokumentumfilmet, ez tök jó téma: Dinoszauruszok és a Biblia

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.