Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) donmackó válasza suste (#2250) üzenetére


donmackó
őstag

Én alapból a 9092-es visszaállítást javasolnám. A luci-s elég rapszódikus, valamit visszaállít valamit nem.

Release the cable hounds!

(#2252) twingo16v válasza suste (#2250) üzenetére


twingo16v
tag

köszönöm!

Nekem 3,6MB a mentés!

[ Szerkesztve ]

(#2253) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. USB3G-vel szívok. Elvben ugyanilyen tipusú modemet ( Vodafone - ZTE - 4607z, eszköz: Nexx3020 Lede 17.01.0 + suste/headless 9092 07.12-es mentés ) másik eszközzel használták, neten találtam erről infót. Felraktam minden, a neten talált leírások szerinti csomagot. 9092-n nem látja a modemet.
Ha beütöm a következőt, akkor ezt írja:
cat /sys/kernel/debug/usb/devices

T: Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#= 1 Spd=480 MxCh= 1
B: Alloc= 0/800 us ( 0%), #Int= 0, #Iso= 0
D: Ver= 2.00 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 4.04
S: Manufacturer=Linux 4.4.50 ehci_hcd
S: Product=EHCI Host Controller
S: SerialNumber=101c0000.ehci
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr= 0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 4 Ivl=256ms

T: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 2 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=02(comm.) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=19d2 ProdID=1040 Rev=f0.55
S: Manufacturer=Vodafone(ZTE)
S: Product=ZTE Mobile Broadband Station
S: SerialNumber=MF730MZTED000000
C:* #Ifs= 3 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=500mA
A: FirstIf#= 0 IfCount= 2 Cls=02(comm.) Sub=06 Prot=00
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=02(comm.) Sub=06 Prot=00 Driver=cdc_ether
E: Ad=82(I) Atr=03(Int.) MxPS= 16 Ivl=32ms
I: If#= 1 Alt= 0 #EPs= 0 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=00 Driver=cdc_ether
I:* If#= 1 Alt= 1 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=00 Driver=cdc_ether
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E: Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125us

Vagyis a modemet felismeri.... Ötlete van valakinek?

(#2254) suste válasza kovbandi82 (#2253) üzenetére


suste
veterán

a 9092 csak a régifajta (serial) modemeket látja :(
az újakat csak luciban vagy parancssorban tudod beállítani

(#2255) kovbandi82 válasza suste (#2254) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Úgy is próbáltam a Openwrt wiki segítségével, kevés sikerrel. Kernellogból kellene egy hasonló sor:
usb 1-1: generic converter now attached to ttyUSB1

Na ez nincs ott, csak elképzelésem sincs miért nem csatolja fel rendesen

(#2256) suste válasza kovbandi82 (#2255) üzenetére


suste
veterán

próbáld meg a "ROOter" fw-vel, az direkt a modemekre specializálódott...

(#2257) kovbandi82 válasza suste (#2256) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Elengedem a dolgot, veszek egy Mifit :D

(#2258) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. A következő kérdésem lenne.
Feltelepítettem a php-t a rendszerre, megy is régóta szépen, amire kell legalábbis azt tudja. Azonban most csináltam a www mappán kívül egy másik "oldalt is", tehát nem a www, www_suste, hanem egy harmadik oldal, amit külön porton érek el kintről, viszont itt nem megy a php.
Hogy tudnám beüzemelni ott is?
(telepített csomagok:
php5, php5-cgi, a beüzemeléshez a uhttpd.conf fileben kellett módosítanom, ugye így a www mappában működik is, de a másikban nem :( )

(#2259) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

suste/headless@OpenWrt@0.8.3@2017-07-10

A transmissionnál ez a hibaüzenet fogad.

Az alapbeállításokkal használtam, tehát már működött, valamelyik nap le akartam tölteni valamit és ez fogadott.

Mi ilyenkor a teendő?

Köszi!

Steve

(#2260) suste válasza SteveBeard (#2259) üzenetére


suste
veterán

A tm fájljaihoz nem nyúlnak a mentések (és máshoz sem).
Én nem tapasztaltam ilyet eddig.
Valami van/volt egyébként a júliusi mentésekkel.....esetleg próbáld ki a 06.28-at.....

(#2261) SteveBeard válasza suste (#2260) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Köszönöm, nem tudom mi lehetett a probléma, visszatettem egy mentést és jó lett.

Más. VPN

suste/headless@OpenWrt@0.8.3.1@2017-06-28

Beállítottam a VPN szervert, telefonra letöltöttem a klienst, importáltam a beállításokat és működik minden szépen.
Most hétvégére hazajött a fiam és az ő laptopján is el akartuk játszani ugyanezt.
Meg is csináltuk, csatlakozott is rendesen, de innentől kezdve már nem úgy működött, mint a telefonon.
Valamiért nem a fő hálótól kapta az ip címet, hanem a vendég hálótól, valamint ketten egyszerre nem tudtunk csatlakozni, mert folyamatosan leszakadt valamelyik. Gondolom beállítási probléma, de mielőtt összekutyulnék mindent, inkább kérdezek, hogy mit kéne átállítanom, hogy több gépen is menjen egyszerre.

Köszi!

Steve

(#2262) SteveBeard válasza SteveBeard (#2261) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Én voltam a balfék, ugyanazt a config fájlt használtam mindkét eszközön.
Az egyik probléma megoldódott.
De a 192.168.1.1-re még mindig nem a Luci jön be, hanem a szomszéd routere.azt használom a teszthez
A hálózatoknál sem látom a többi gépet.
A mobilon ez működött azonnal és megy most is. :F
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Steve

(#2263) Headless válasza SteveBeard (#2262) üzenetére


Headless
őstag

Azt nem írtam, de vpn hálózatoknál az alhálózatot érdemes valami kevésbé használatos címre állítani, hogy ne legyen IP ütközés.

Gondolom ami történt szomszéd hálózatából akartál a te hálózatodra csatlakozni vpn-en keresztül mindkettőtöknek 192.168.1.0-ás alhálózata van, így ip ütközés jött létre. Ellenben ennek az ipnek szerepelnie kell a vpn server konfigban vagy módosítod manuálisan, vagy újra kell beállítanod a szervert.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2264) SteveBeard válasza Headless (#2263) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Köszi!
De a telefont ez miért nem zavarja?

Steve

(#2265) Headless válasza SteveBeard (#2264) üzenetére


Headless
őstag

Mobilnet?

Nah meg ip ütközésnél a csomag útja teljesen kiszámíthatatlan, traceroute-al tudod megnézni milyen utat jár be...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2266) SteveBeard válasza Headless (#2265) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Ugyanúgy csatlakozom mindkét eszközzel.

Egyébként egy sim kártyás router, tehát végeredményben mobilnet.

Steve

(#2267) Headless válasza SteveBeard (#2266) üzenetére


Headless
őstag

Úgy gondoltam, hogy mobilnetről közvetlen vpn-eztél router szomszéd wifi nélkül. De az alhálózat módosítás mindenképp javallott, sok problémától szabadulsz meg vele, ha vpn-ről van szó.

Amúgy frissítetted vpn létrehozót? Működik benne minden rendesen, vagy valami régebbi verziót használsz? Olyan rég teszteltem már azt... Jó lenne a visszajelzés főleg a legújabb verziókról.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2268) SteveBeard válasza Headless (#2267) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Nem közvetlen, a mobilnetet ki is kapcsoltam.
A router, amit a teszteléshez használok az mobilnetes, egy Huawei AF22
Szerintem nagyon jó, amit csináltatok, pár kattintás az egész és a mobilon azonnal működött.
Nem hiszem, hogy régi lenne, mert nem olyan rég telepítettem újra.
De a laptopon is azonnal csatlakozott, csak nem tudom miért nem úgy viselkedik, mint a mobilon.
Lehet a win miatt.
Kipróbáltam egy másik laptopon, ugyanaz.
suste/headless@OpenWrt@0.8.3.1@2017-06-28

Steve

(#2269) SteveBeard válasza Headless (#2267) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Könnyebb volt a másik router ip címét módosítani, így már a Lucihoz hozzáférek a megszokott ip címen, de a belső hálózat gépeit továbbra sem látom.
Biztosan valami beállításon kellene változtatni, de fogalmam sincs min.
Amúgy teljesen jól működik, kívülről az az ip cím látszik, amit szeretnék.
Az ip változtatást szerintem nem tudom problémamentesen megoldani, inkább egy csendesebb időszakban elkezdem elölről.

Steve

(#2270) Headless válasza SteveBeard (#2269) üzenetére


Headless
őstag

Jah akkor pass through all trafficot akarsz? Én azt nem használom, teszteltem. Tehát az a lényeg, hogy hazai ip címet kapj, vagy csak elérni a belső hálózat gépeit? Tűzfal zónákról mutass egy képet mit hozott létre.

Szerk: remélem ip beírásával próbálod elérni a gépeket, windows fájlkezelő, egyéb program ami a broadcastra alapoz az nem fogja látni, mivel broadcast ilyen magas szintű vpn-en nem megy át ahhoz lvl 1-es bridge vpn kell.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2271) SteveBeard válasza Headless (#2270) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Tehát az a lényeg, hogy hazai ip címet kapjak, és elérjem a belső hálózat gépeit. ;)
TC-vel próbálkozom, telefonról megy is, windows alól nem akar, de itt szerintem valamit nem jól csinálok :B

Steve

(#2272) Headless válasza SteveBeard (#2271) üzenetére


Headless
őstag

TC-vel hogy?

Windows intézővel pl

\\192.168.1.xxx

Utána látnod kell a gép megosztásait.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2273) SteveBeard válasza Headless (#2272) üzenetére


SteveBeard
senior tag

A telefonon TC-ben a windows megosztásoknál csak beírtam az ip-címet és azonnal kapcsolódott.
Ez nem ment a windowsos TC-ben.
De most megpróbáltam másképp úgy már hozzáadta. A fene érti ezt a windowst... :F
Ugyanezt megpróbáltam a másik lasptopon, ott meg nem jó.
Szóval szerintem az openwrt-n mindent jól állítottam be, csak a win xarakszik velem... :W
Köszi a segítséget! :R Szerintem innen már megoldom valahogy.

Steve

(#2274) gr8tjoey válasza suste (#2222) üzenetére


gr8tjoey
tag

Megnéztem a legújabb cstat file-t használom (felül ami be volt állítva, lent az új). Mindegy, most már nem fogjuk tudni mi okozta, váltottam telenor 4G-re az meg hasít mint a szél (pá-pá 8/8Mbit)

dbl='/mnt/STATS/network_wan'
header="'Download','Upload'"
y_axis='WAN Stat [MBit/s]'
g_footer(){ dbl3=`ls $dbl/*.dbip |sed -n "/$from/,/$to/p"`;[ ! "$dbl3" ] && dbl3=`ls $dbl/*.dbip |sed -n "1,/$to/p"`;[ "$from" = "$to" ] && dbl3=`echo "$dbl3" |grep "$from"`;echo "$tbl1";awk -F";" '{tx+=$2;rx+=$3;if(up[$1]=="")name[i++]=$1;up[$1]+=$2;down[$1]+=$3}END{OFS="</td><td class=nopadd>";print "<tr class=reverse><td>Hostname","Upload [MByte]","Download [MByte]</td</tr><tr><td class=nopadd>Total",tx,rx"</td></tr>";for(j=0;j<i;j++){name=name[j];print "<tr><td class=nopadd>"name,up[name],down[name]"</td></tr>"}}' $dbl3;echo "$tbl2";}
data(){ tmp2=/tmp/wan-per-ip.stat;iptables -t mangle -nvxL |awk '/RRDIPT_I.*0.0/{down=$2/1024^2}/RRDIPT_O.*0.0/{up=$2/1024^2}END{OFS=";";print "Router",up,down}' >$tmp2;iptables -nvxL RRDIPT_FORWARD -t mangle |awk '$8~/0.0.0.0/{down[$9]=$2;ip[i++]=$9}$9~/0.0.0.0/{up[$8]=$2}END{OFS=";";for(j=0;j<i;j++){name="";ip=ip[j];"awk \x27/ "ip" /{print $4}\x27 /tmp/dhcp.leases" |getline name;if(!name)name=ip;if(up[ip]&&down[ip])print name,up[ip]/1024^2,down[ip]/1024^2}}' >>$tmp2;name="$dbl/$(date +%F).dbip";if [ -f "$name" ];then awk -F";" '{if(up[$1]=="")name[i++]=$1;up[$1]+=$2;down[$1]+=$3}END{OFS=";";for(j=0;j<i;j++){name=name[j];print name,up[name],down[name]}}' "$tmp2" "$name" >"$tmp2"2;mv "$tmp2"2 "$name";else cp "$tmp2" "$name";fi;awk -F';' '{tx+=$2;rx+=$3}END{print rx","tx}' $tmp2;iptables-save | grep -v RRDIPT | iptables-restore;wanif=$(uci -p/var/state get network.wan.ifname);for chain in INPUT OUTPUT FORWARD;do iptables -t mangle -N RRDIPT_$chain 2> /dev/null;iptables -t mangle -C $chain -j RRDIPT_$chain 2>/dev/null;if [ $? -ne 0 ];then [ "$chain" = "INPUT" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain -i $wanif;[ "$chain" = "OUTPUT" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain -o $wanif;[ "$chain" = "FORWARD" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain;fi;done;nexthop=$(ubus call network.interface.wan status |awk -F'"' '/nexthop/&&!/0.0.0.0/{print $4}');awk -v ipt_cmd="iptables -t mangle -j RETURN " -v ipt_cmd2=" -A RRDIPT_FORWARD" '!/IP/&&!/00:00/&&!/'$nexthop'/{system(ipt_cmd"-s "$1ipt_cmd2";"ipt_cmd"-d "$1ipt_cmd2)}' /proc/net/arp;}
prlo(){ data2=$(echo "$data2" |sed "s/\],/&\n/g" |awk -F, -v skip=$skip '{div=($4*3600+substr($5,1,2)*60-prev)/skip;if(div<0)div+=86400;if(div==0)div=900;printf $1","$2","$3","$4","$5","$6*8/div","$7*8/div"],";prev=$4*3600+substr($5,1,2)*60}' |sed "s/,$//");}
type='Area'
zoom='//explorer'
trendline='trendlines'
info="Do not modify"


dbl='/mnt/STATS/network_wan'
header="'Download','Upload'"
y_axis='WAN Stat [MBit/s]'
g_footer(){ dbl3=`ls $dbl/*.dbip |sed -n "/$from/,/$to/p"`;[ ! "$dbl3" ] && dbl3=`ls $dbl/*.dbip |sed -n "1,/$to/p"`;[ "$from" = "$to" ] && dbl3=`echo "$dbl3" |grep "$from"`;echo "$tbl1";awk -F";" '{tx+=$2;rx+=$3;if(up[$1]=="")name[i++]=$1;up[$1]+=$2;down[$1]+=$3}END{OFS="</td><td class=nopadd>";print "<tr class=reverse><td>Hostname","Upload [MByte]","Download [MByte]</td</tr><tr><td class=nopadd>Total",tx,rx"</td></tr>";for(j=0;j<i;j++){name=name[j];print "<tr><td class=nopadd>"name,up[name],down[name]"</td></tr>"}}' $dbl3;echo "$tbl2";}
data(){ tmp2=/tmp/wan-per-ip.stat;iptables -t mangle -nvxL |awk '/RRDIPT_I.*0.0/{down=$2/1024^2}/RRDIPT_O.*0.0/{up=$2/1024^2}END{OFS=";";print "Router",up,down}' >$tmp2;iptables -nvxL RRDIPT_FORWARD -t mangle |awk '$8~/0.0.0.0/{down[$9]=$2;ip[i++]=$9}$9~/0.0.0.0/{up[$8]=$2}END{OFS=";";for(j=0;j<i;j++){name="";ip=ip[j];"awk \x27/ "ip" /{print $4}\x27 /tmp/dhcp.leases" |getline name;if(!name)name=ip;if(up[ip]&&down[ip])print name,up[ip]/1024^2,down[ip]/1024^2}}' >>$tmp2;name="$dbl/$(date +%F).dbip";if [ -f "$name" ];then awk -F";" '{if(up[$1]=="")name[i++]=$1;up[$1]+=$2;down[$1]+=$3}END{OFS=";";for(j=0;j<i;j++){name=name[j];print name,up[name],down[name]}}' "$tmp2" "$name" >"$tmp2"2;mv "$tmp2"2 "$name";else cp "$tmp2" "$name";fi;awk -F';' '{tx+=$2;rx+=$3}END{print rx","tx}' $tmp2;iptables-save | grep -v RRDIPT | iptables-restore;wanif=$(uci -p/var/state get network.wan.ifname);for chain in INPUT OUTPUT FORWARD;do iptables -t mangle -N RRDIPT_$chain 2> /dev/null;iptables -t mangle -C $chain -j RRDIPT_$chain 2>/dev/null;if [ $? -ne 0 ];then [ "$chain" = "INPUT" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain -i $wanif;[ "$chain" = "OUTPUT" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain -o $wanif;[ "$chain" = "FORWARD" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain;fi;done;nexthop=$(ubus call network.interface.wan status |awk -F'"' '/nexthop/&&!/0.0.0.0/{print $4}');awk -v ipt_cmd="iptables -t mangle -j RETURN " -v ipt_cmd2=" -A RRDIPT_FORWARD" '!/IP/&&!/00:00/&&!/'$nexthop'/{system(ipt_cmd"-s "$1ipt_cmd2";"ipt_cmd"-d "$1ipt_cmd2)}' /proc/net/arp;}
prlo(){ data2=$(echo "$data2" |sed "s/\],/&\n/g" |awk -F, -v skip=$skip '{div=($4*3600+substr($5,1,2)*60-prev)/skip;if(div<0)div+=86400;if(div==0)div=900;printf $1","$2","$3","$4","$5","$6*8/div","$7*8/div"],";prev=$4*3600+substr($5,1,2)*60}' |sed "s/,$//");}
type='Area'
zoom='//explorer'
trendline='trendlines'
info="Do not modify"

------((-----))------

(#2275) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene. A Xiaomi Gateway rádiója miatt ezt kellene elvégeznem a routeren, hogy fogjak neki: "You can specify our DNS 82.146.38.202 in your router/phone instead of the providers DNS"

(#2276) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! A SYSUPGRADE/servicesbackups-nál lévő basic-2017-08-02.tar.gz file mire való? Ez valami alapfrissítés?
Az X.X.X.X-repair-dátum.tar.gz-t szoktam frissítésként feltölteni.
Jelenleg így néz ki a routerem FW-je:

Ez lehet a legfrissebb?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2277) jackal79 válasza jackal79 (#2276) üzenetére


jackal79
aktív tag

Gondolom a basic file-al kell frissíteni. Ha ez megtörténik, akkor minden beállítás felülíródik? Ez alatt azt értem, hogy a transmission sem fog működni, újra be kell állítani?

(#2278) suste válasza jackal79 (#2276) üzenetére


suste
veterán

Ha suste/headless fw-d van akkor a repair-ok a frissítések. (0.8.3 és/vagy 0.8.3.1)
Ha egyéb fw-d van, akkor a külön szerviz csomagok.

Egyik frissítés sem állít el semmit!

[ Szerkesztve ]

(#2279) jackal79 válasza suste (#2278) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Azt használom, amit ti csináltatok. A belinkelt képen Te azt látod, hogy a legújabbat használom?

(#2280) suste válasza jackal79 (#2279) üzenetére


suste
veterán

Nagyjából.
Tegnap raktam fel egy 0.8.3.1-et amiben van egy ledkapcsolgatós oldal.
De ezek a frissítések 99%-ban csak a 9092-es oldalt módosítják, amit érdemesebb közvetlenül használni, és nem a luciban...

(#2281) suste


suste
veterán

Ha valakit esetleg érdekel, akkor elkészült a Tplink-842v3 -hoz a LEDE-17.01.2 -es mentés, amit felrakva egy előkonfigurált rendszert kapunk a saját fw-inkhez hasonlóan.
Elérhető a szervereken: suste , xmsk , besaba .

Ugyan ilyen mentések már régebbóta elérhetőek a megfelelő mappákban a Dlink-Dir-860b1-hez és a Tplink-1043v4 -hez is.

[ Szerkesztve ]

(#2282) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

MiniDLNA-ban lejátszáskor alapértelmezett nyelvet nem lehet változtatni? A héten másodszorra szívtam be, hogy Hun-Eng 1080p filmnél angolul játsza le az anyagot, a TV beállításaiban pedig nem lehet nyelvet váltani.
Másik, hogy ha a hang külön fájlban van, pl ac3 fájlban, akkor azt se tölti be, angolul streameli a TV.
Esetleg miniDLNA1n kívül más lejátszó nincs, vagy pl PLEX?

(#2283) suste válasza kovbandi82 (#2282) üzenetére


suste
veterán

Nekem régebbi tv-im vannak (Sasmsung B-C), és ezekkel nem lehet hangot váltani, de úgy emlékszem az újabb tv-kkel lehet minidlna szerver esetén is (de ezt csak olvastam valahol talán!).
Külső hang tuti nem megy, erről nem is olvastam sehol.
A legegyszerűbb megoldás, hogy pl "mkvtoolnix" programmal vagy kitörlöd a többi nyelvet, vagy megváltoztatod a sorrendet (az első legyen a magyar :) ). És ezzel be is rakhatod a külső hangot is.

(#2284) donmackó válasza kovbandi82 (#2282) üzenetére


donmackó
őstag

Ez szerintem nem a miniDLNA hibája, hanem a tv-n lévő lejátszóé. Nekem androidon nincs ilyen probléma.

Release the cable hounds!

(#2285) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi. Lehet ha sokat szívok veszek egy Mi TV boxot akkor.

(#2286) Headless válasza kovbandi82 (#2285) üzenetére


Headless
őstag

Raspberry pi, + kodi és elfelejtheted a dlna-t... Kijösz 12-13 ezerből, és sokkal jobb lesz mint a beépített lejátszó.

Amúgy nálam 2012-es eh5300-as samsung tv-vel és a suste fw-ben lévő minidlna-val simán tudtam váltani hangot/feliratot...

Alapértelmezetté csak úgy tudod tenni, ha ujra muxolod egy mkv containerbe. Pl mkvtoolnix-el.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2287) suste válasza Headless (#2286) üzenetére


suste
veterán

Kijösz 12-13 ezerből
Ez pont 12-13 ezerrel több, mint amennyit szeretne költeni rá az ember, ha már benne van a tv-ben is a lejátszó:). Én pl kb 7 éve tök jól el vagyok a tv-k lejátszóival.
Persz ha valaki komoly minőséget akar, akkor költeni kell rá.... ( de akkor nem is 40colos 100.000ft-os tv-kről beszélünk, hanem egy 0-val többről :) )

(#2288) donmackó válasza Headless (#2286) üzenetére


donmackó
őstag

Én egy 8000 Ft-os Nexbox A95X (S905X) androidos lejátszót használok, a buta led tv-hez.

Release the cable hounds!

(#2289) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Egy LG 47LA620s TV-ről van szó. Lehet nézek Rpit, de az meg a 3D-vel nem bírkózik meg a 100-as LAN miatt, vagy MIBOX lesz belőle.
Bár mivel közben rájöttem, hogy a laptop képét W10 alatt vezeték nélkül ki tudom terjeszteni a TV-re, és a hangot is átviszi, sztem ez se rossz megoldás

(#2290) Headless válasza kovbandi82 (#2289) üzenetére


Headless
őstag

Akkor már inkább hdmi...

Hát nekem nem 3d-s a tv-m, de sokra képes a 100-as lan amúgy.

Nálam wifiről megy bd25 kábelről bd50 is megy...

És routerre kötött hdd-nél úgyse nagyon tudsz gyorsabban olvasni, mint 100 mbps...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2291) kovbandi82 válasza Headless (#2290) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Bpi SATA csatira van a HDD kötve, a TV vezetéken a routerre, noti 5ghz AC-n siman atvitte az 1080p-t

[ Szerkesztve ]

(#2292) suste válasza kovbandi82 (#2291) üzenetére


suste
veterán

fullhd-hoz bőven elég a 100mbit/s KÁBEL-en :)
a wifi meg sosem stabil.....

egyébként a Bpi SATA 100-120MB/s környékén tud olvasásban (írásban viszont elég gyengusz a 30-35MB/s valamiért)
a Dlink860l pedig 80/50 MB/s -t is tud
ezekhez már kell a gigabites port, és akkor mindent átvisznek :)

(#2293) kovbandi82 válasza suste (#2292) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A hálózatom gigabites, a router, kábelek, switch legalábbis az. A TV-n lövésem sincs milyen port van

(#2294) suste válasza kovbandi82 (#2293) üzenetére


suste
veterán

a routeren meg tudod nézni a port aktuális sebességét, de szinte biztos hogy 100Mbit/s a tv

(#2295) Attila2003


Attila2003
tag

Van egy TP link 1043V1 es routerem (suszte firmwire) ami rá van kötve egy KAON ar4010 routerre. Namármost minden működik, a TP linkre rákötöttem több PC-t, a WI FI is megy, de van egy probléma. Csináltam egy belső hálózatot a Tp linken, de amikor a Kaon routeren levő PC-ről akarok csatlakozni a belső hálózatra, nem látja. Van valami megoldás hogy láthatóvá tegyem a fő routeren a belső hálózatot? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2296) donmackó válasza Attila2003 (#2295) üzenetére


donmackó
őstag

Tedd át a tp-linket switch módba. Van hozzá felület a 9092-n.

Release the cable hounds!

(#2297) Attila2003 válasza donmackó (#2296) üzenetére


Attila2003
tag

köszi, kipróbálom!

(#2298) Attila2003 válasza Attila2003 (#2297) üzenetére


Attila2003
tag

Hát sajna ki akartam próbálni, de sehol nem találtam a Luciban hogy kell beállitani. ha esetleg egy kicsi segitséget kapnék, megköszönném.

(#2299) donmackó válasza Attila2003 (#2298) üzenetére


donmackó
őstag

Mert nem jó helyen keresed. A 9092-n lévő webfelületen van.

Release the cable hounds!

(#2300) Attila2003 válasza donmackó (#2299) üzenetére


Attila2003
tag

Megtaláltam, be is kapcsoltam, de sajna nincs internet, csak sárga felkiáltójel. Ha visszaállitom a routert alapállásba, visszajön a net. Van valami más beállitás vagy mód amit kihagytam?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.