Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) gazso75 válasza suste (#2546) üzenetére


gazso75
aktív tag

Másikkal is próbáltam, azzal se ment, de tök igazad van. Igazából nem is kell extroot :)

(#2552) suste válasza suste (#2550) üzenetére


suste
veterán

/usr/lib/ddns/dynamic_dns_functions.sh

ehelyett:
58-59. sor

[ -n "$CURL" ] || USE_CURL=0
load_all_config_options()

ez:

[ -n "$CURL" ] || USE_CURL=0
USE_CURL=1
load_all_config_options()

utána meg kéne próbálni, hogy wget és curl csomag megléte esetén jó-e az ipdns frissítés (vagyis curl-t használ-e mindenképpen)?

(#2553) balinlin válasza suste (#2552) üzenetére


balinlin
senior tag

kipróbálom, lehet csak este vagy holnap de megírom a tapasztaltakat

(#2554) balinlin válasza suste (#2552) üzenetére


balinlin
senior tag

Most kipróbáltam, úgy néz ki, működik rendesen, wget és curl csomagok telepítése után is! :C
Köszönöm a segítséget!

(#2555) poffsoft válasza Headless (#2549) üzenetére


poffsoft
addikt

Szia,
[link]

Erre valami?

[ Szerkesztve ]

(#2556) Headless válasza poffsoft (#2555) üzenetére


Headless
őstag

Huhh hát jah. Tegnap az RSS-t updateltem kicsit, suste autocleanjét meg curl-al is kompatibilissé tettem, megnézem a héten rendbe?

Szerk az egy kicsit nehézség h nálam nincs, csak egy ap jó persze tudok létrehozni...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2557) Headless válasza Headless (#2556) üzenetére


Headless
őstag

Ezt nézd meg:

for i in $(iwinfo |awk '/wlan/&&!/\.sta/{print $1"_"$3}');do clients=$(egrep -i "$(iwinfo $(echo $i |cut -d_ -f1) assoclist |egrep -o "..:..:..:..:..:.." |tr '\n' '|'|sed "s/|$//")" /tmp/dhcp.leases |awk '{printf $2" - "$3" - "$4"\\n"}');sumc=$(echo -e "$clients" |grep -v "^$" |awk 'END{printf NR}');sum=$(($sum+$sumc));sums="$sums\\n$sumc - $(echo $i |cut -d_ -f2-)\\n $clients";done;echo "$sum,'$sums'"

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2558) poffsoft válasza Headless (#2556) üzenetére


poffsoft
addikt

Nyilván majd ha ráérsz erre is... :R

Nézem, amint odajutok :)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2559) gazso75


gazso75
aktív tag

Sziasztok,

legegyszerűbben, hogyan tudok domain tiltást beállítani ?
Pl. a facebook.com ne jöjjön be

(#2560) kkari


kkari
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy ilyen rendszer:

suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07 | 9092:suste/headless@OpenWrt@0.8.3.1@2017-08-06

Gyönyörűen működött a rendszerem majdnem a megjelenéstől egy Archer C7-en, de az utóbbi időben sokszor ?fagy? a rendszer, mert hol a Transmissiont nem érem el, hol a DLNA-t nem látom, hol meg a wifit dobja el.
Szerintetek mi lehet a gond? A hardver haldokolna, vagy esetleg próbáljak meg egy gyári, vagy egy másik, esetleg LE-t feltenni?

Ha kellene még információ szívesen megírom, csak segítsetek vmilyen megoldásban.

Köszi

kkari

(#2561) suste válasza kkari (#2560) üzenetére


suste
veterán

(#2562) kkari


kkari
csendes tag

Üdv!

Köszi a választ, én is hasonlóra gondolok. De érdekes, hogy van olyan, hogy hetekig semmi baj, majd egyszercsak ledobja a wifit, vagy vmi egyebet. Restart és megint napokig semmi baj...
Kb. másfél éves a router, lehet, hogy garanciáztatom... ;)

Ja, egyébként mennyire erős hardveresen ez a router? Nem járnék esetleg jobban egy ASUS vagy Synology routerrel?

kkari

[ Szerkesztve ]

(#2563) Headless válasza kkari (#2562) üzenetére


Headless
őstag

C7 nem egy erőgép, ha cserén gondolkozol, akkor nyilván erősebb lesz egy asus de ezt inkább milyen routert topikban kérdezd, most jelenleg bestbuy kategória a xiaomi mi router 3G. nekem is úton van egy ide felé, viszont ez csak custom fw-vel megy. mert az eredeti az tyúklábas és fapados. EU raktárból kb 12 ezer Ft.1-másfél hét szállítással kb.

Wifi átviteli sebességben egyel gyengébb 1300+450 helyett.1167+300 ez ügye ac 5Ghz és n 2.4 Ghz-en értetendő együttesen... nyilván az AC433,866 kliensekkel nem fogsz tapasztalni lassulást...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2564) suste válasza kkari (#2562) üzenetére


suste
veterán

Nekem C5v1 volt, jó kis HW (ua mint C7 csak olcsóbb:) ), de meg vannak a korlátai, le kell szabályozni a TM-t. Ha neked gyorsabban és tobb cucc kell, akkor erősebb vasra van szükség.....

(#2565) suste válasza balinlin (#2554) üzenetére


suste
veterán

A következő 0.8.3.1-repair -ban már "curl"-t is tud használni az RSS :)) Így elég az egyiket telepíteni.
Plusz nem kell TM-remote az AutoClean -hez.
Köszönet Headless-nek érte! :R

(#2566) balinlin válasza suste (#2565) üzenetére


balinlin
senior tag

köszönet a munkátokért!

(#2567) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Ma kezdte el csinálni - tegnap raktam fel a 19-es mentést - hogy az RSS az egyszer már letöltött, de a kliensből törölt torrenteket újra hozzáadja a listához :(
BananaPI + Lede a vas

[ Szerkesztve ]

(#2568) Headless válasza kovbandi82 (#2567) üzenetére


Headless
őstag

Downloaded listában benne van?debug módban fut az rss? Ha igen, logot mutass, melyik trackerről van szó?

Az furcsa amúgy, hogy a kliensbe betöltött fájlokat nem tölti le, mert én pont ezt az ellenörzést vettem ki, mert rss hozzáadásnál úgyis bekerül a downloaded.txt-be

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2569) suste válasza kovbandi82 (#2567) üzenetére


suste
veterán

a /bin/rss.cgi fájlt lecseréltetted? (9092/apps/rss oldalon kell menteni)
mert a mentés felrakása még nem változtatja meg a végrehajtó fájlt

(#2570) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ncore az oldal. A downloaded listában benne van. Beleírja minden alkalommal. Melyik log kellene?
Simán felraktam a mentést, semmi máshoz nem nyúltam, úgy tűnik akkor rosszul csináltam idáig?

(#2571) suste válasza kovbandi82 (#2570) üzenetére


suste
veterán

ha csak a mentést raktad fel, akkor még a régi az RSS:)
ebben az esetben lehet hogy letörölted vagy átraktad máshova a már letöltött torrent listát (/letöltési-könyvtár/RSS.downloaded.txt)

szerk:
a 9092/rss oldal 4. pontjában bele tudsz nézni....

[ Szerkesztve ]

(#2572) kovbandi82 válasza suste (#2571) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Beleírta már vagy 5x :( Ott vigyorog benne.

(#2573) Headless válasza kovbandi82 (#2572) üzenetére


Headless
őstag

Rss log kéne... Meg, hogy mit írt be a downloadedbe.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2574) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Így jó vagy a fájlt küldjem át?

Kah és úgy van a configban, hogy Stranger.Things.S03* és mégis lekapja az első évadot :(

[ Szerkesztve ]

(#2575) Headless válasza kovbandi82 (#2574) üzenetére


Headless
őstag

Azért mert rossz a szűrő
3* azt jelenti, hogy 0 vagy akármennyi 3-as, vagyis sehogy nem jó.

Én inkább egy ilyesmit használnék, sőtt én ilyeneket használok

s[0-9]\{2\}e[0-9]\{2\}
De pontosíthatsz is pl
s03e[0-9]\{2\}

Gondolom tel es évadot úgysem szeretnél leszedni, hanem csak epizódokat...

Ez nem magyarázat mondjuk hogy miért szedi le, de megoldás rá...

SZERK: Nem tudom én nem találkoztam még ezzel... Am volt egy hiba escapelni kellett az {}-ket...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2576) kovbandi82 válasza Headless (#2575) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ncoren sajnos sokazor úgy kerülnek fel a sorozatok, hogy az utolsó rész teljes évaddal együtt kerül fel. Kiveszem az s03-at köszi. Másnem újrahúzok mindent.

(#2577) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Van egy tl-wr541g öreg routerem. A problémám az vele, hogy kábeles csatlakozásnál sokat levesz a sávszélességből. 100-as sávszélességből max 70 jelenik meg a PC-n. Ha rakok fel cfw-t, akkor az változtathat ezen? Vagy ha többet akarok, akkor másik router?
Előre is köszi a válaszokat. :R :C

(#2578) Headless válasza ritkaság (#2577) üzenetére


Headless
őstag

Az egy elég öreg router, én már cserélném valami ac-sre lassan lesz minden új kliens ac-s.

Gyors utánanézés után tiszta, hogy ez a router alkalmatlan cfw-re kevés a rom... Vagyis gyorsítani csak úgy tudsz ha előtte van már egy natoló eszköz ezt meg csak access pointként használod. Ehhez az kell hogy ez előtt egy másik(szolgáltatói) router legyen.(nem modem).

Vagy a másik opció a csere.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2579) ritkaság válasza Headless (#2578) üzenetére


ritkaság
tag

Köszönöm! :R :W :O

(#2580) Headless válasza kovbandi82 (#2574) üzenetére


Headless
őstag

Valami hibát tettem az rss-be. Holnap délelőtt megnézem... Nekem is többször hozzáadja.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2581) kovbandi82 válasza Headless (#2580) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az a poén, hogy csak azzal az egy torrentel szórakozik.
A Young.Sheldon.S01E09.720p.HDTV.x264-AVS torrentet beraktam tesztbe, leszedtem, töröltem, újra leszedtem és nem adta hozzá :D
Viszont ha a Runcommandbe berakom a letöltési "parancsot", ezt adja vissza:

awk: cmd. line:1: Unexpected end of string
awk: cmd. line:1: Unexpected end of string
awk: cmd. line:1: Unexpected end of string
{"arguments":{"torrent-duplicate":{"hashString":"dea2ba76158e4291671fb90d8b4dddda0d4923a7","id":2,"name":"Stranger Things S01 1080p Blu-ray Remux AVC TrueHD 5.1 - KRaLiMaRKo"}},"result":"success"}

Nah ezt nem tudom, miért adja be:

awk: cmd. line:1: Unexpected end of string

(#2582) poffsoft válasza Headless (#2557) üzenetére


poffsoft
addikt

Szia,

változatlanul minden ssid-hez felsorolja az összes routerre kapcsolódó klienst.
Amikor 0 kliens van egy ssid-n, akkor írja ki hibásan az összeset.
Plusz a megjegyzés ablakból kilóg a fele, nem látszik...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2583) Headless válasza poffsoft (#2582) üzenetére


Headless
őstag

kilógással nem tudok mit kezdeni mert azt a google javascript intézi a méretet... az utóbbit megnézem még majd,

RSS elvileg javítva...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2584) Headless válasza poffsoft (#2582) üzenetére


Headless
őstag

for i in $(iwinfo |awk '/wlan/&&!/\.sta/{print $1"_"$3}');do clients=$(egrep -i "$(iwinfo $(echo $i |cut -d_ -f1) assoclist |egrep -o "..:..:..:..:..:..|No station" |tr '\n' '|'|sed "s/|$//"|sed "s/^$/°/")" /tmp/dhcp.leases |awk '{printf $2" - "$3" - "$4"\\n"}');sumc=$(echo -e "$clients" |grep -v "^$" |awk 'END{printf NR}');sum=$(($sum+$sumc));sums="$sums\\n$sumc - $(echo $i |cut -d_ -f2-)\\n $clients";done;echo "$sum,'$sums'"

Mostmár létrehoztam egy új wlan-t teszteltem...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2585) poffsoft válasza Headless (#2584) üzenetére


poffsoft
addikt

És működik itt is, köszi.
Még napok kellenek, hogy én is felfogjam, mit csinál. 😎😎😎😁😂

[ Szerkesztve ]

(#2586) suste válasza poffsoft (#2585) üzenetére


suste
veterán

mind a kettőtöknek LEDE van?
mert BB alatt ez nem működik jól :(
majd megnézem CC alatt is....

(#2587) mifke84


mifke84
újonc

Sziasztok, többen irtátok hogy lede-vel is műkodik a Suste féle menü, én próbáltam a csomagokat feltenni de nekem nem jelenik meg normálisan vagy csak a linkek jelennek meg vagy ha a menü meg is jelenik nem tudom feltenni hozzá az auto mountot és az usb format és kezelését. Ehhez tudna valaki tanácsot adni?

Előre is köszi.

(#2588) Headless válasza mifke84 (#2587) üzenetére


Headless
őstag

Az autoumounthoz először usb-s csomagokat kell telepíteni én ledevel használom remélem már csak holnapig a 1043 v2-met (katasztrófálisan lassú).

Ha holnap megjön az utód lehet elmentem a telepítési parancsokat és közlöm.[link] ezután felrakod a blkid-t plusszba és a format mentést és mennie kell.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2589) suste válasza mifke84 (#2587) üzenetére


suste
veterán

Jómagam is többször telepítettem stabil LEDE 17.01.x) alatt a 9092/installer -rel, semmi gond nem volt ( automount, ddns, samba,transmission,stb).
Azt nem szabad elfelejteni, hogy a lede csomagok nagyok, így már nem sok minden fér fel a 8mb-os flash-re....

(#2590) balinlin


balinlin
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy frissen felrakott 1043nd v2+lede+suste9092 mellett, a miniDLNA viszonylag gyorsan leáll? A luci/szolgáltatások/miniDLNA menüpont alatt továbbra is úgy látszik, hogy engedélyezve van, de csak a pipa ki, alkalmazás, pipa vissza, alkalmazás segít.

(#2591) mifke84 válasza suste (#2589) üzenetére


mifke84
újonc

az installer-t nem találtam ez volt a baj de ha lenne más láma is

Suste leírása:

[link]

és utána sshban még a csomagokat hozzáadtam

opkg install block-mount blkid kmod-usb2 kmod-usb-storage-extras kmod-fs-ext4 kmod-fs-vfat kmod-fuse ntfs-3g kmod-nls-cp437 kmod-nls-utf8 kmod-nls-iso8859-1 kmod-nls-iso8859-2 iwinfo

És működik.

Sajna így nem láttam leírva keresés nem hozta fel és elismerem nem olvastam el a több mint 2000 hozzászólást de meglett.

Köszönöm a segítséget.

Már csak egy kérdésem van régen használtam a pptp vpn servert az már nem támogatott lett? Tudom nem biztonságost stb de nekem arra kellett hogy Angliából haza létrehozzon egy kapcsolatot hogy magyar ipm legyen nem feltétlen fontos a biztonság.

[ Szerkesztve ]

(#2592) suste válasza mifke84 (#2591) üzenetére


suste
veterán

A linkelt leírást akkor érdemes csak használni, ha nincs LUCI, vagyis nem stabil LEDE van fent.
De sokkal egyszerűbb az élet a stabil kiadásokkal LUCI-val és a mentések felrakásával (+9092/System/Installer).

(#2593) suste válasza balinlin (#2590) üzenetére


suste
veterán

A 1043 topicba is volt már róla szó, hogy LEDE alatt szar az aktuális minidlna (is) :(.
Elvileg a 9092/System/Backup oldalon felrakható minidlna mentés megoldja a problémát. A megfelelő architektúrára figyelni kell!!!!

[ Szerkesztve ]

(#2594) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nekem nincs gond a Minidlna-val, LEDE alatt. Suste instrukciói alapján frissítetten fel a Service installer Upgrade package from Snapshot Repositories menünél. Napi szinten használom, nincs vele gondom.

(#2595) suste válasza kovbandi82 (#2594) üzenetére


suste
veterán

de azóta frissült a trunk-ban a minidlna, és az új megint rossz a visszajelzések szerint
ezét csináltam meg a minidlna mentéseket a te általad is használt 1.02.1-es verziókról (ar71xx és ramips)
jól emlékszem? ez a tiednek a verziószáma?

(#2596) kovbandi82 válasza suste (#2595) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A System-Software résznél 1.2.1-2-t ír a verziószámnál.

(#2597) balinlin válasza suste (#2593) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszönöm!
Reggel felraktam az ajánlott mentést, most jónak tűnik azóta. Előtte a cronba tett paranccsal tartottam "ébren", de azt nem tartottam egészségesnek.

(#2598) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a TL-WR1043ND routert mennyire lehet "fejleszteni" cfw-vel vagy gyári fw cserével? :F Előre is kösz a válaszokat. :R :C

(#2599) balinlin válasza ritkaság (#2598) üzenetére


balinlin
senior tag

A nagy kérdés, hogy mit szeretnél? Melyik verzió?
Torrent, ftp, vpn, samba, dlna....
Persze gigabittel torrentezni nem fogsz tudni vele.

(#2600) ritkaság válasza balinlin (#2599) üzenetére


ritkaság
tag

Csak úgy általánosságban érdekel. Átlag felhasználó vagyok semmi konkrét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.