Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) suste válasza wocsok (#2200) üzenetére


suste
veterán

mi az hogy gond?
és milyen router?

a gyári fw-t vissza lehet tenni, ha "él" a router, még féltégla (bootpartíció ép) esetén is
de teljesen téglásított, vagy apró darabokban lévő routert már nem olyan egyszerű visszahozni az életbe :)

(#2202) donmackó válasza suste (#2199) üzenetére


donmackó
őstag

Gargoyle-ban alapból benne van ez az opció:

16 Gb-os pen instant rádugva:

És már lehet is rá telepíteni:

Release the cable hounds!

(#2203) suste válasza donmackó (#2202) üzenetére


suste
veterán

Tudom, de egyébként ott szerintem (és a kép alapján is) teljes root-nak olvassa be a pent, aminek gondolom nem tesz jót a pen kihuzás. Viszont egyből oda telepit.
Mindegyiknek van előnye és hátránya is, hasonló megoldások, de mégsem egyformák.
Az enyémben az tetszik, hogy egyesével kiválaszthatom mit küldök ki külső meghajtó rá, és ha leszakad, akkor csak azok nem mennek, minden más tovább üzemel gond nélkül. Ha pedig újra csatolódik, akkor újra működnek a külső cuccok is.

(#2204) donmackó válasza suste (#2203) üzenetére


donmackó
őstag

Nem olvassa be teljes root-nak. A kép csalóka, mert felül mutatja a belső memóriát (az a root drive), és alul a pent (/dev/sda1). Teszteltem is, és nem probléma ha kihúzódik, mert csak a plugint (a 9092-n ez a service installer) telepíti rá. Nagyon sokáig így működött nálam az adblock plugin, onnan tudtam hogy ledobta a pen-t hogy tele volt minden reklámmal. :)

Release the cable hounds!

(#2205) suste válasza donmackó (#2204) üzenetére


suste
veterán

De akkor csak a gargoyle által megadott "pluginok" telepíthetők?
Vagy bármilyen csomag?

(#2206) donmackó válasza suste (#2205) üzenetére


donmackó
őstag

A webfelületen csak a plugin. SSH alatt meg áthelyezhető az összes többi is,csak macerás annak aki nem olvas utána. :)

Release the cable hounds!

(#2207) suste válasza donmackó (#2206) üzenetére


suste
veterán

Na, akkor azért van különbség :).
Az enyemnél az utólag telepített csomaglistábol választasz, ahol látod a fájlok méretét is, így könnyű eldönteni, hogy érdemes-e átmozgatni, hiszen van sok 1-2KB-os fájl is....

(#2208) donmackó válasza suste (#2207) üzenetére


donmackó
őstag

Ha gondolod letesztelem gargoyle alatt hogy muzsikál. Azon úgysem használok extroot-ot.

Release the cable hounds!

(#2209) suste válasza donmackó (#2208) üzenetére


suste
veterán

Mit? A gargoyle-n teszteled a gargoyle módszert? Vagy a 9092-set?
Az enyém benne van az utolsó 0.8.3.1-repairban.

[ Szerkesztve ]

(#2210) donmackó válasza suste (#2209) üzenetére


donmackó
őstag

Nyilván a tiédre gondoltam. Csak azon még valami ezer éves 9092 van. :D

Szerk: Ha gondolod elküldheted pm-ben a működését.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#2211) suste


suste
veterán

Felrakod az utolsó basic-et, még a legutolsó repairt és mar ok is.
A működés meg elég egyértelmű, kiválasztod a csomagot és Move gomb :).

(#2212) twingo16v válasza suste (#2211) üzenetére


twingo16v
tag

LEDE alá , hogy tehető fel?

(#2213) donmackó válasza suste (#2211) üzenetére


donmackó
őstag

Jelentem gargoyle 1.9.2 (CC alapú) alatt féltégla lett a 3600. Telneten javítható a firstboot és a mtd -r erase rootfs_data paranccsal, visszaáll a gyári állapotra. Pedig valamelyik régi backup biztos hogy megy gargoyle alatt is, vagy csak nem tetszik neki hogy a fejlesztők újra írták az UI-t (a mobilos nézetre való tekintettel).

Release the cable hounds!

(#2214) suste válasza twingo16v (#2212) üzenetére


suste
veterán

Ugyan így :).
Basic + 0.8.3.1.
És ha kellenek még extrák, akkor azok felpakolhatóak már a 9092/system/backup oldalon.

(#2215) suste válasza donmackó (#2213) üzenetére


suste
veterán

Mitől lett féltégla? Már a basic-től?
Én pl azt sem tudom, hogy a gargoyle milyen webszervert használ.
Esetleg azt próbáld meg, hogy mielőtt felteszed a basic -et, kitörlöd belőle a "/usr" mappát.
Egyébként semmi olyan nincs a mentésben, ami belepiszkálna a rendszerbe, és féltéglásítaná. Én is CC alatt használom, de próbáltam már DD és LEDE alatt is.

(#2216) donmackó válasza suste (#2215) üzenetére


donmackó
őstag

Azóta már utána olvastam. Bugos a cgi kezelés a haserl-ben (ez a gargoyle webje, olyan mint a luci).

Release the cable hounds!

(#2217) suste válasza donmackó (#2216) üzenetére


suste
veterán

De akkor hogy lehet hogy régebben ment neked?
Egyébként a mi cgi-jeink sima linux parancsok / scriptek, kiterjesztés nélkül is vagy bármilyen kiterjesztéssel kellene működniük, mert sima html oldalt generálnak.

(#2218) donmackó válasza suste (#2217) üzenetére


donmackó
őstag

Valószínű hogy a régi haserl-lel (1.9.1 és előtti fw-ek) megy. Viszont amikor kiadták az 1.9.2-t az új webfelülettel, azon már nem megy. Én meg annó 1.9.1-ről a beállítások megtartásával frissítettem, és nem is néztem hogy megy-e alatta a 9092. Csak a tudatomban volt hogy fenn van, de lehet hogy már akkor sem volt működőképes. :D

Release the cable hounds!

(#2219) kovbandi82 válasza donmackó (#2218) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nexx 3020 + Lede-re siman felment a 9092 (Basic + mentések), csak az a gond, hogy nem kínálja fel a szerver listát, ahonnan le lehet tölteni a mentéseket pl. Ezt lehet orvosolni valahogy?

(#2220) suste válasza kovbandi82 (#2219) üzenetére


suste
veterán

Az érdekes, nekem ilyen gond nem volt vele.
A fejlécben nincs is ott a lista, vagy csak üres?

(#2221) gr8tjoey válasza suste (#2197) üzenetére


gr8tjoey
tag

Igen, ez a fő router, és hogy nézem meg melyik cstat file-t használom?
Pár hónapja frissítettem utoljára

------((-----))------

(#2222) suste válasza gr8tjoey (#2221) üzenetére


suste
veterán

ha az adatbázisok a "/mnt/STATS" -ban vannak, akkor csak simán töltsd le a szerverről ami ott van:
9092/statset: Download Custom Statistic Configuration: cstat_network_wan -> Download
innentől már a legújabb verziót használod, ha netántán nagyon régi volt fent, akkor lehet csak másnaptól fogja tudni rendesen megjeleníteni grafikont.....

(#2223) kovbandi82 válasza suste (#2220) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nincs ott a lista :( Csak azt írja, nincs elérhető szerver

(#2224) suste válasza kovbandi82 (#2223) üzenetére


suste
veterán

de akkor az egész sor hiányzik? (Debug, Style, Refresh, Server)
mert akkor a felhasználóval lesz baj valszeg
"root" -ként léptél be?

(#2225) kovbandi82 válasza suste (#2224) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rootként léptem be:

(#2226) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Tárgytalan mint látható. Sokadik ujrainditas megdotta.
Vagy az létezik, hogy azert mert udaig nem volt jelszo megadva?

[ Szerkesztve ]

(#2227) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Hdd smart infonál ha a Cron így van beallitva, akkor elvben havonta egyszer, annak első napján hajnal 3:38-kor csinál statot igaz?
38 3 1 * *

(#2228) suste válasza kovbandi82 (#2227) üzenetére


suste
veterán

ha a smart infonál az Apps/SMART oldalra gondolsz, akkor az ottani cron beállítás csak egy lekérdezést + fájlba mentést csinál az adott időpontban, statisztikát nem
statisztikát pl a hdd hőmérsékletről a STATS oldalon tudsz beállítani
de a cron időzítés egyébként helyes (38 3 1 * *)

(#2229) kovbandi82 válasza suste (#2228) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Smart infot menteném, stat van külön bekapcsolva

(#2230) gr8tjoey válasza suste (#2222) üzenetére


gr8tjoey
tag

Megnéztem,
2 file van 1 dátumhoz:
- 2017-06-06.db
- 2017-06-06.dbip

Az elsőben a sebességek, a másodikban meg mintha a host-forgalom páros lenne.

Ettől függetlenül nagyon magas letöltési sebességeket mér, olyat amilyen nekem nincs is, a feltöltés az kb rendben van.

------((-----))------

(#2231) Headless válasza gr8tjoey (#2230) üzenetére


Headless
őstag

Az első is adatforgalmat jegyez fel a sebességet csak abból számol. Grafikonon is túl magas? Legutolsó stat mentést használod?

Szerk: visszaolvastam ,de várjál a napi grafikon is rossz vagy csak átlag?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2232) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Van egy új problémám.
Váltani készülök Telenor HomeNet-re, ehhez van már 4G-s SIM-em, és egy Huawei B525-ös 4G-s routerem ami LTE+-t tud CAT6-os. Ezen a routeren Telenor FW van, ami elképesztően egyszerű, nincs DHCP rezerváció, és a rebootok után ugranak az IP címek, ergo hiába rakok ki egy hostot DMZ-be, vagy csinálok port fw-ot, eltűnik minden, és nem érek el semmit. Rohadt bosszantó. Egyelőre nem akarok másik FW-t rakni a Huawei-re (bár az lehet megoldás lenne, de még nem opció)
A Huawei mögött van a 1043 V3 Suste FW-rel, így IPDNS.HU regisztáció alatt látom mi lett az új IP címem, csak ugye semmire se tudok csatlakozni távolról, mert a Huawei-en a remote admin is tiltva van.

Az a kérdésem, hogy van-e valami olyan megoldás amit a 1043-on tudok futtatni, és elérem a routert akkor is, ha a port forwardok változnak?
Esetleg UPNP a 1043-ról ami dinamikusan portot nyit a Huawei routeren, én rámegyek pl SSH-val, és tunnelezek a belső hálón elérhető gépekre/eszközökre? Lehet hülyeség, és van jobb megoldás?
Mert ez így elég fapad :(

------((-----))------

(#2233) gr8tjoey válasza Headless (#2231) üzenetére


gr8tjoey
tag

Nem tudom hogy számol, azért kérdezem. Nem tudom melyik statot használom, most letöltöttem az újat.

Ezt látom, pedig 8/8-as netem van, ami általában inkább 6-7/9-10, a feltöltés gyorsabb. Ehhez képest a grafikon:

------((-----))------

(#2234) suste válasza gr8tjoey (#2232) üzenetére


suste
veterán

de gondolom, hogy ez a huawei router is olyan mint mindegyik, hogy alapból ua ip-t adja egy MAC-hez, nem?
mert akkor csak annyi lenne a dolgod, hogy a tplink-et (és semmi mást!) router üzemmódban kapcsolod rá, és a WAN interfész mindig ua ip-t kapná a huawei-től, majd a tplink-re csatlakoznál mindennel, és a tplinken már azt engedsz ki amit akarsz
a lényeg az lenne, hogy semmi más ne csatlakozzon közvetlenül a huawei-re, és így nem kavarhatna be semmi.....

(#2235) gr8tjoey válasza suste (#2234) üzenetére


gr8tjoey
tag


Ezt terveztem én is, viszont ez a tetü huawei változtatja az IP címeket, és itt dől meg a mutatvány :(((

Próbáltam a tplinknek DHCP tartományon kívüli fix IP-t is adni, akkor meg valamiért nem engedi ki a netre a huawei (vagy én állítottam el valamit)

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#2236) Headless válasza gr8tjoey (#2235) üzenetére


Headless
őstag

Fix ip a tplinknek valószínű a dns-t hagytad ki google dns jó ledz 8.8.8.8 és 8.8.4.4

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2237) gr8tjoey válasza Headless (#2236) üzenetére


gr8tjoey
tag

Adtam neki fix IP-t a DHCP range-ből nem azon kívül, és így működik.
Egy gonddal kevesebb :)

------((-----))------

(#2238) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Megint tippért jöttem :)
Huawei-en a TPlink IP-je DMZ-ben, port teszteren a torrent incoming portja nyitva látszik, mégsincs bejövő kapcsolat.


luci-ban a realtime graph-ok között van 500 UDP és X TCP látszólag minden ok, mégse.

Mit nézzek meg? :U

------((-----))------

(#2239) suste válasza gr8tjoey (#2238) üzenetére


suste
veterán

ha ez a torrent saját ellenőrzője, akkor felejtsd el
ha a portcheck nyitva mutatja a torrent portot, akkor az nyitva is van:)

(#2240) gr8tjoey válasza suste (#2239) üzenetére


gr8tjoey
tag

Kellett neki egy port fw szabály is, ami wan, tcp/udp, port --> routerIP-t tartalmazott. Így most jó.

------((-----))------

(#2241) gr8tjoey válasza gr8tjoey (#2240) üzenetére


gr8tjoey
tag

:DDD kinyírtam a fórumot :DDD

------((-----))------

(#2242) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Helló

felvetült bennem a kérdés, hogy esetleg linux révén van e valami opció, hogy a csomagokat időközönként frissítsem?
munkán során linux serverekkel foglalkozom, igyekszem pár havonta legalább frissíteni, így elkerülve a támadásokat.. kérdés az, hogy itt lehet e ilyet? (1043nd V2-m van) mert ugye nem sok a szabad hely,, esetleg upgrade package? vagy valami?

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#2243) suste válasza Sniper888 (#2242) üzenetére


suste
veterán

-ha van elég helyed (extroot, vagy csomagtelepítési hely módosítás), akkor tudod frissíteni azokat a csomagokat, amiknek nincsen kernelvonzata (pl: vsftpd)
ehhez vagy letöltesz újabb csomagokat valahonnan és feltolod a tmp mappába, és offline telepíted (opkg install /tmp/csomag-teljes-neve), vagy felveszed az újabb csomagok repoját a csomagkezelő listájába (/etc/opkg.conf vagy a külön mappában) és frissíted majd telepítesz (opkg update, opkg install csomagneve)

-a kerneles csomagok csak új kernellel frissíthetők, vagyis újabb fw kell

CC-vel már nem csináltam új egyedi buildet, mert annyira megnőttek a csomagok, hogy nem férnek el a 8MB flashben azok a dolgok, amiket én alapnak gondolok (transmission, minidlna, samba, ftp). Így mindenképpen vagy újabb router kell (16MB flash), vagy extroot, viszont ezután meg már minden elfér a "gyári" openwrt-re utólag telepítve is.
A mi saját webes rendszerünk pedig utólag telepíthető az új rendszerekre is (CC, DD, LEDE).

(#2244) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Nem értem a wan_stat dolgot. Futtatom egy ideje, de a sebességeket nem jól mutatja (erről már írtam), mondom mindegy, legalább a forgalmat számolja, az is valami.
Elég nagy eltérés van a fő router, és a tp-link között. mutatom.
Ezt mi okozza?

------((-----))------

(#2245) Headless válasza gr8tjoey (#2244) üzenetére


Headless
őstag

Utolsó wan statot használod? Az már tűzfal szabállyal játszik, nem pedig interfész forgalommal, így pontosabb, azonban ha van olyan forgalmad, ami notrack-el van ellátva azt nem fogja látni, de nálam pontosak az értékek, mind a sebesség mind a mennyiség... Az adatbázisba csak egy értéket mentünk, a forgalmat, sebességet abból számoljuk, szóval ha az egyik rossz a másik is az lesz...[link] én ezt használom...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2246) twingo16v válasza gr8tjoey (#2244) üzenetére


twingo16v
tag

Ez a régi wan stat, legalábbis a kép alapján.
Frissítsd a legújabbra, és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2247) Melorin


Melorin
addikt

Letudom a jelenlegi felfrissített, Sustés buildet úgy menteni valahogy, hogy egy firmware-t készítsek belőle? Arra az esetre kéne ha vissza kell valamiért gyári FW-re állnom majd vissza OpenWRT-re és ne kelljen végigzongoráznom újra minden beállítást, legfrisseb csomagokat felpakolni mindenből..

[ Szerkesztve ]

(#2248) suste válasza Melorin (#2247) üzenetére


suste
veterán

Nem kell fw-t gyártanod!
Csinálsz egy full mentést: 9092/system/backup oldalon a legfelső részben csinálsz egy mentést (megnyomod a gombot). Ha kész, akkor a download gombbal lemented a gépedre.
Ezt a mentést és az aktuális fw-t (amit feltettél a routerre) megőrzöd.
Visszaállítás: fw fel, mentés fel, kész :) .

(#2249) twingo16v válasza suste (#2248) üzenetére


twingo16v
tag

És a mentett fájt ha visszaakarom állítani, akkor a rendszer/mentés-firmware menü alatt kell megtenni?

(#2250) suste válasza twingo16v (#2249) üzenetére


suste
veterán

elsőnek mehgpróbálhatod a luciban,a mentés visszatöltésnél, de ha nem sikerül neki rednesen visszarakni, akkor factory reset után letöltöd a basic.tar.gz mentésünet, felrakod luciban, felmásolod a /tmp/BACKUP mappába winscp-vel a mentést, és 9092/system/backup oldalon a restore résznl ott lesz a mentésed és megnyomod a restore gombot
nagyob méretű mentésnél (6-7MB ->) már volt nekem olyan hogy a luciból nem ment fel :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.