Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) suste válasza losslessonly (#2900) üzenetére


suste
veterán

841v2? Nem 842v2?

Rengeteg dolgot változtattunk 0.6 óta, így én nem töltenék vissza komplett mentést semmiképpen.
Egy luci-s mentést kéne kiherélni (pl totalcommander-rel), úgy hogy csak a /etc/config/network,firewall,dhcp,wireless fájlok maradjanak meg. És ezt tölteném vissza.
Minden mást kézzel állítanék be újra.

(#2902) losslessonly válasza suste (#2901) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Köszönöm a választ, egyébként TL-WR1043ND v2, sajnos teljesen rosszul adtam meg a típust, de gondolom az eljárás ennél is ugyan az.

(#2903) losslessonly válasza suste (#2901) üzenetére


losslessonly
csendes tag

0.8.1-re frissítés után a Services/WWW_Suste menüben hibaüzenet: The requested URL /cgi-bin/index was not found on this server. 0.8.3-ra frissítésnél is ugyan ez.
A 9092-n a menüt pedig csak így érem el: http://root@192.168.1.1:9092 (Firefox-ból).

Mit csináltam rosszul?

(#2904) Headless válasza losslessonly (#2903) üzenetére


Headless
őstag

cache ürítés (inkognító mód, stb), amúgy meg külön ablakban mindig jobb megnyitni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2905) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A következő gondom lenne. Tplink 1043ND V3 Openwrt 18.06.0 + suste/Headless 9092 -vel.
A cifs mount nem megy automatán reboot után. Kézzel a 9092-n felcsatol mindent. Ha a Runcommandba beírom, hogy /etc/init.d/cifs start/restart/enable akkor a /tmp/runcmd: line 2: /etc/init.d/cifs: Permission denied hibát adja.
Ha a Luciban a Rendszer/Rendszerindítást nézem, akkor "Letilva" opció van ott. Ha engedélyezem, akkor a lap frissítése után újra a "Letiltva" látszik, nem indítja el.

(#2906) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Igazából megoldottam, hogy rendszerindításkor futtat egy fájlt, amiben benne vannak a parancsok, amivel csatol, csak igazából nem ez a rendes eljárás :D

(#2907) suste válasza kovbandi82 (#2906) üzenetére


suste
veterán

A cifs init-nek van futtatási joga? (/etc/init.d/cifs)

(#2908) kovbandi82 válasza suste (#2907) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Igazából nem tudom, gondolom rendszerszinten kellene jogosultságnak lennie. Melyik parancs kellene hozzá? chmod +x?

[ Szerkesztve ]

(#2909) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ez volt a baj. Chmod +x /etc/init.d/cifs, majd "enable" és a "start" és fut.
Köszi szépen

(#2910) gazso75


gazso75
aktív tag

WDS-ethernet-ben meg lehet oldani, hogy a 2.4 és az 5 GHz is sugározzon ? Jelenleg ugyebár csak a 2.4 vagy az 5 megy az alapbeállításon.

[ Szerkesztve ]

(#2911) suste válasza gazso75 (#2910) üzenetére


suste
veterán

Persze, csak bekapcsolod a wifi beállításoknál utólag....

(#2912) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok,
egy szoftveres wps gombot szeretnék applikálni suste felületéről elérve (feltéve, hogy nincs rajta, és csak én nem találtam meg...). Hogyan lehetne megoldani legegyszerűbben ?

[ Szerkesztve ]

(#2913) Headless válasza poffsoft (#2912) üzenetére


Headless
őstag

[link]

Ennél több időm most nincs.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2914) poffsoft válasza Headless (#2913) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszi, de ez a rész már megvan, runcommanddal tudom használni. Az nem megy, hogy valahova bebiggyesszek egy gombot, ami meghívja a
/hostapd_cli wps_pbc

parancsot....

Azért köszi! :B

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2915) Headless válasza poffsoft (#2914) üzenetére


Headless
őstag

Hát legegyszerűbben a webcommanderrel futtatod a parancsot, vagy csinálsz egy külön oldalt egy gombbal...

Aluzl custom parancsot tudsz megadni és akkor azt elmenti, és akkor csak ki kell választanod melyik parancsot futtatod.

Ha külön oldal, akkor pedig system/template oldalon tudsz létrehozni egy saját weboldalt.nyilván akkor már a wifis groupba tenném, WPS gombbal

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2916) poffsoft válasza Headless (#2915) üzenetére


poffsoft
addikt

:R
megpróbálok megkűzdeni vele :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2917) mifke84 válasza Headless (#2889) üzenetére


mifke84
újonc

Szia nálam is megjelenik a probléma csak én a kiadott stabilhoz (openwrt.org) tettem fel az utolsó mentés service installerrel (FW:OpenWrt 18.06.0 r7188-b0b5c64c22 | 9092:suste/headless@OpenWrt@0.8.3@2018-05-28)

hogy tudnám vagy melyik mentésre cseréljem?

Nem tartottam meg beállításokat nem is tettem vissza mentést, meg lehet ezt valahogy oldani?

Előre is köszi a segítséget

(#2918) Headless válasza mifke84 (#2917) üzenetére


Headless
őstag

Hát suste ezek szerint még mindig nem másolta le tőlem a fájlokat, lehet megkéne osztanom nekem is valahol.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2919) konczp


konczp
csendes tag

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem a következő témában.

Adott egy TpLink1043v2 router Openwrt 14.07 verzióval.

Költözés miatt megváltozott a szolgáltatom. Az előző 80-100Mbit volt , gond nélkül 4-5Mbyte / sec jöttek lefelé a filmek torrentről.

Az új előfizetésem egy UPC 500Mbit. Nem állítottam semmin , adtak hozzás egy wifis modemet. Rákötöttem a routeremet ,de nem állítottam semmit. A letöltési sebbésségem nem változott , nem növekedett.

Próbáltam a új előfizetés sebességét mérni , közvetlenül rákötött laptoppal , de 80Mbit-nél nagyobbat nem mutat.--- Sajnos azt nem tudom , hogy ez valós-e , mert a laptopba 10/100as lan kártya van.

Mit kéne csinálnom ,hogy megbizonyosodjak , hogy a szolgáltatással van gond ?
Esetleg valamilyen beállításom korlátozhatja ?

Előre is Köszönöm a segítséget !

(#2920) suste válasza konczp (#2919) üzenetére


suste
veterán

80-100mbit/s = 6-8MB/S (és nem 4-5)

A 100-as kártyával 80-100mbit-et mérni az jó, ez a max:)

Egyébként a BB fw-n sajnos nem megy sokkal több át. De vannak új openwrt/lede fw-k amikkel megy az 500 is ......

(#2921) Vicu21


Vicu21
tag

Sziasztok. Telepített már valaki dc ++ klienst openwrt alá? Ha igen akkor le tudná írni, hogyan kell bekonfigurálni? Előre is köszönöm

(#2922) suste válasza suste (#2920) üzenetére


suste
veterán

Rosszul írtam, 100mbit = 12MB, de így még jobban nem értem amit írtál :F

(#2923) konczp válasza suste (#2920) üzenetére


konczp
csendes tag

Akkor próbáljak meg a fw frissítést ?

Melyiket ajánlod ?

(#2924) suste válasza konczp (#2923) üzenetére


suste
veterán

Routered topicjában olvass vissza kicsit.
Szinte folyamatosan ez a téma.....

(#2925) konczp válasza suste (#2924) üzenetére


konczp
csendes tag

OK. köszönöm

(#2926) suste válasza poffsoft (#2914) üzenetére


suste
veterán

jobb későn mint soha :))

1: tedd fel az xmsk szerverről a "template-2018-09-10.tar.gz" -t (javítottam 1-2 hibát)

2: 9092/system/template: Create shell script based webpage to www_suste
Sorban ezeket írd be: "01" - "wps_button.cgi" - "WPS Button" - "WPS Button" - "WPS Gomb" - Utolsót hagyhatod üresen is.
Ezután mehet a "Create" gomb. (Keletkezik egy új oldal: 9092/MYPAGE/WPS Button.)

3: Bejön a webcommander a "wps_button.cgi" szerkesztéséhez. Edit gomb, és már csak ki kell törölni a felesleges magyarázatokat a "web_ui" részből, és be kell illesztened a saját gombnevet. Majd a "test_function" rész helyett megadni a wps funkciót.

Ha elakadsz a szerkesztésben szólj.....

(#2927) poffsoft válasza suste (#2926) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2928) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok

olyan kérdésem lenne hogy találkozott e-már valaki olyan problémával
hogy ddns-nél nem nem jön be a luci felület?
Porttovábbításokat elérem a dns címről a router előtt még van egy upc router amit csak bridge módba használok.

(#2929) blacee


blacee
csendes tag

Sziasztok!

(ezt a kérdést feltettem a WD4300-as topicban is de hátha itt többen olvassátok...)

Ha valaki tud, kérem segítsen!
2014 óta az akkor legújabb Suste fw.-rel használtam egy tplink 4300-ast. 320 GB-os külső HDD-vel, amin volt egy 128 MB swap és egy 512 MB extroot partíció. (transmission, dyndns, miniDLNA, FTP, SSH, net share amiket használok)

Ma frissítettem (beállítások megtartásával) a 4300-ra való, mostani legújabb suste/headless@OpenWrt@0.8.1 fw-re. Első ránézésre minden szolgáltatás működött az új fw.-rel. A 9092-es porton lévő újdonságok közül ki akartam próbálni az új transmission felületet, de annak a telepítése nem tudott lefutni. Sőt azóta nem működik a régi transmission felület sem.

A hibakeresés során rájöttem, hogy a külső HDD mountolása nem igazán korrektül történt meg, ugyanis a /mnt felcsatolódott ugyan (pl. a hálózati megosztások látszódtak windows alól), de az extroot valószínűleg nem. A telepítés azért hiúsult meg mert azt írja: mindössze 60 kB a rendelkezésre álló hely, így a régi transmission-web csomag se tud települni. A /overlay csatolási pont alatt 60.00 KB / 896.00 KB van, pedig előtte itt 512 MB- ból kb. max 10% volt foglalt.

A HDD managerben most unmountoltam a külső HDD-t. Tudok-e felszabadítani helyet a jelenlegi /overlay fájlrendszeren? De leginkább vissza tudom-e csatolni úgy a HDD-t, hogy megmaradjon rajta a jelenlegi partíció felosztás (az adatokkal együtt!)? Persze úgy, hogy az extroot a winyón legyen!

Remélem érthetően írtam le..! Ötleteket szívesen fogadok!

Üdv.: BLacee

blacee

(#2930) suste válasza blacee (#2929) üzenetére


suste
veterán

0: érdemes elölről kezdeni egy factory reset -tel

1: extroot esetén nem lehet config megtartással frissíteni, hiszen a configok nem a routeren vannak, hanem a külső tárolón (HDD/pen)

2: mivel a HDD-n vannak a configok, ezért azokat onnan le tudod másolni, hiszen most valószínüleg /share/extroot (vagy /share/overlay) -ként van felcsatolva az extroot partíció

egyébként mielőtt frissítettél volna, csinálhattál volna egy mentést a /overlay mappáról

3: az extroot visszacsatolásához van külön menüpont:
9092/setup/hdd manager/3.1. Existing partition format or remove data and mount as extroot
A partíció meghatározásnál légy óvatos, nehogy leformázd az adataidat!

4: ha már vissza van csatolva az extroot, akkor visszamásolhatod a szükséges config fájlokat

[ Szerkesztve ]

(#2931) gazso75 válasza kerekes.pter (#2928) üzenetére


gazso75
aktív tag

Szia, nálam az AdBlock-ban - a source listában a Blacklist okozta ezt a problémát. kivettem a pipát, és rendbejött

(#2932) blacee válasza suste (#2930) üzenetére


blacee
csendes tag

Köszi. A hdd manager 3.1 pontjával visszacsatoltam az extrootot de a /share/extroot-ba csatolódott, annak ellenére, hogy a /overlay volt kiválasztva.
Így a /overlay továbbra is csak 60kB.

Config fájlok visszamásolása már esélytelen szerintem.

Visznt reboot után automatikusan csatolódott a /dev/sda3 /mnt-ként. Tehát látom az adataimat a hálózati megosztáson.

Valamit nem jól csinálok a 3.1-es pontban?

Ezt választom: - DriveNumber /dev/sda2 partition mounted to /overlay (sda2 volt az extroot)

blacee

(#2933) blacee válasza suste (#2930) üzenetére


blacee
csendes tag

Előző válaszom folytatásaként: WinSCP-vel megtaláltam a config fájlokat és le is mentettem.
Factory reseten az alapértelmezések visszaállítását érted Luci alól, vagy reset gomb, vagy webrverttel vissza a gyári fw és utána elölről? És a hdd-t gondolom húzzam le, ugye? (csak biztosra akarok menni)

blacee

(#2934) suste válasza blacee (#2933) üzenetére


suste
veterán

Alapértelmezések visszaállítása.
Amíg nem pucoolod ki az overlayt (factory reset), addig nem tudsz semmit menteni.
Ezért is 0. pont :)

(#2935) gazso75


gazso75
aktív tag

Xiaomi 3G-m van Headless FW-vel.
Mi lehet az oka, hogy se luci-ból, se ssh-n nem tudom reboot-olni ?
Gondolkodik, majd nem történik semmi, megy tovább

(#2936) Headless válasza gazso75 (#2935) üzenetére


Headless
őstag

érdekes, hogy próbálod, ssh-n? reboot, én ilyet nem tapasztaltam. luciból is simá n rebootol.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2937) gazso75 válasza Headless (#2936) üzenetére


gazso75
aktív tag

ja, pont így :)
eddig csinálta is, tegnap akartam valamiért rebootolni, és ez fogadott

[ Szerkesztve ]

(#2938) gazso75 válasza gazso75 (#2937) üzenetére


gazso75
aktív tag

Az csak a kérdés, hogy full backup-ot, toljam e vissza egy gyalulás után ?
Gondolom, ha abban van valami, akkor ugyanúgy széttolja a FW-t.

Annyi még az érdekesség, hogy Pl. dhcp - DNS-nél sem a luciból, sem a 9092-n a LAN-nál, nem tudtam változtatni az IP-t, a config/network fájlban kellett beírni és menteni. csak ott hagyta

[ Szerkesztve ]

(#2939) Headless válasza gazso75 (#2938) üzenetére


Headless
őstag

akkr szerintem túl kevés a helyed, system/softwares menüben mennyi helyet látsz ha 60 kb akkor nézd meg nem töltődött a flashbe valami torrent, egy hdd leszakadás hatására.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2940) gazso75 válasza Headless (#2939) üzenetére


gazso75
aktív tag

igen már azt is néztem 50%
a gyökérben van egy 6,5MB backup, gondolom az a NAS-ra akrt menni valamikor, de az most épp nem megy

(#2941) blacee válasza suste (#2934) üzenetére


blacee
csendes tag

Igen, a visszaállítás elkerülhetetlen volt. semmilyen változtatást nem mentett el addig.
Köszönöm a segítséget és a türelmet! :)

blacee

(#2942) gazso75 válasza gazso75 (#2940) üzenetére


gazso75
aktív tag

A Cifs managerből kivettem a NAS felcsatolást, kézzel kihúz/bedug a routert, és láss csodát minden működik rendben, és újra hajlandó a reboot parancsomat elfogadni :)
A system logban megszüntek a hibák, stb....

Danke

(#2943) suste válasza gazso75 (#2942) üzenetére


suste
veterán

Eddig lóg hibáról nem írtál.
Mi volt a pontos hibaüzenet?
Ha felcsatolod kézzel, akkor is van hibaüzenet?
Amikor fel volt csatolva, akkor rendesen elérted a NAS-a routeren? (winscp, Webcommander)

(#2944) gazso75 válasza suste (#2943) üzenetére


gazso75
aktív tag

Utólag néztem csak én LÁMA a logot. Tele volt a system log csatolási hibával ( gyakorlatilag csak az volt benne ) nem tudom már pontosan mi volt, de valami olyasmi, hogy nagyon busy a csatolási próbálkozások miatt.
Kézzel nem tudom most felcsatolni, mert meghalt a NASban egy kondi. 7végén kicserélem és majd rápróbálok újra. Amíg ment addig elértem minden módon, faszányosan működött.
Csak miután megfőtt, elfelejtettem kivenni a csatolást a CIFSből.

(#2945) suste válasza gazso75 (#2944) üzenetére


suste
veterán

Ja, így már ok.
Akkor csak a NAS hibája miatt volt minden....

(#2946) Gyb001 válasza suste (#2945) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szia.
Talátam a repódban egy XIAOMI-MI-ROUTER-3G mappát, Ez használathó Mi Router 3(R3) eszközön?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#2947) woodworm válasza Gyb001 (#2946) üzenetére


woodworm
veterán

A hasonló megjelenés és elnevezés ellenére, nem ugyanaz a két hardver, eltérő chipset van bennük.

(#2948) suste válasza Gyb001 (#2946) üzenetére


suste
veterán

Az az 1 betű (G) nagyon sokat számít! Jóval erősebb, okosabb a 3G...
Ahogy írták, tök más hw.

(#2949) Gyb001 válasza suste (#2948) üzenetére


Gyb001
senior tag

Rendben, köszönöm szépen, akkor keresek tovább. :)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#2950) gazso75


gazso75
aktív tag

Milyenek ezek a UPC Connect Boxok ? Nem volt még ilyenem, érdemes ezzel kiváltani a meglévő Xiaomi 3G/TP-Link 4300 routeremet, vagy hagyjam ahogy eddig volt bridge módban ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.