Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) kovbandi82 válasza suste (#2400) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Szóval tényleg igazat kell adni arra, amit írtál, hogy OpenWRT-vel mindent meg lehet csinálni, csak ugye érteni kell hozzá - ami nálam azért hiányzik :(
Lényegében egy routerből - jó Bpim van - jelenleg van egy eszközöm, ami samba, dlna, vpn szerver, ftp szerver, meg miegymás egy usb hangkártyával zenét streamingelek vele a telefonomról a hifire, egy régi usb webkamerából ip kamerát csinált, és ha minden igaz, tudom vele majd a beltéri, kültéri hőmérsékletet logolni.
(jah és automatán leszedi a kedvenc sorozataimat :D Azóta nem kell figyelnem, mikor jönnek ki az új évadok)

[ Szerkesztve ]

(#2402) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Olyan gondom lenne, hogy az mjpg streamer LUCI appján, de ssh-n is próbáltam, hiába állítom be, hogy egy /mnt/camera mappába mentsen képeket, nem csinál semmit :( Járt már így valaki?

(#2403) Headless válasza kovbandi82 (#2402) üzenetére


Headless
őstag

Őszinte leszek, sosem próbáltam webkamerát. Openwrt topikban lehet hasznosabb tanácsokkal tudnak ellátni vargalex, vagy más, aki csinált is ilyet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2404) kovbandi82 válasza Headless (#2403) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi. Úgy néz ki lehet tud segíteni

(#2405) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Felraktam az új mentést, benne volt az Autoclean. Azért bekapcsoltam, biztos ami biztos

(#2406) suste válasza kovbandi82 (#2405) üzenetére


suste
veterán

felraktad a TM-remote -t?
ki is írta az utolsó torrentet?
a működéshez le kell futtatni legalább egy név/jelszó megadást!

[ Szerkesztve ]

(#2407) kovbandi82 válasza suste (#2406) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Úgy látszik csak azt hittem.
A TM remote felrakását felajánlotta, rányomta, elvben végig is ment, de úgy tűnik mégis inaktív. Az RSS oldalon Disablet ír, és nem kért sehol user/pass párost. Ha rányomok az Auoclean oldalon, rányomok a cleanre semmit se csinál :(

(#2408) suste válasza kovbandi82 (#2407) üzenetére


suste
veterán

Nev/jelszó megadásnál arra gondoltam, hogy pl a magos user/pass mellett megnyomod a gombot. Ilyenkor újra elkészíti végrehajtó fájlt, amiben már benne lesz az autoclean rész is.
Az installer oldalon egyébként nem tudsz törölni torrentet, csak megmutatja, hogy mi lesz az amit le fog törölni először.....
Ha sikerül beüzemelni (csatolt meghajtót és a max használt telítettséget add meg!), akkor azt az Enabled felirattal fogja jelezni :).

[ Szerkesztve ]

(#2409) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Úgy néz ki sikerült:

Gondolom a torrenteket innentől számolja, azért nincs odaírva az utolsó.

(#2410) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A Suste/Status/Process fülön találtam ezeket:

2281 1 nobody S 0% 0% avahi-daemon: running [BaNDiiiBananaPiM1.local]

2915 1 nobody S 0% 0% /usr/sbin/dnsmasq -C /var/etc/dnsmasq.conf -k -x /var/run/dnsmasq/dnsmasq.pid

Azért fura, mert minden más rootként van futtatva. Természetes, hogy ez a kettő dolog nem - meg nem mellesleg mik ezek? :D

BananaPI M1 Suste/Headless CC-vel a vas

(#2411) suste válasza kovbandi82 (#2410) üzenetére


suste
veterán

az utolsó torrentet mindenképpen kéne mutatnia, szóval ott valami nem ok
utolsó = az amit a legrégebben töltöttél le (seed idő szerint teszi sorba)

a telepített csomagok között ott van a transmission-remote?
ezzel ki kéne adnia a listát:

rpc_user=$(uci get "transmission.@transmission[0].rpc_username")
rpc_pwd=$(uci get "transmission.@transmission[0].rpc_password")
transmission-remote --auth=$rpc_user:$rpc_pwd -l|grep 100%

(#2412) kovbandi82 válasza suste (#2411) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

[2017-09-29 13:19:28.592 CEST] transmission-remote: (http://localhost:9091/transmission/rpc/) Error

Úgy tűnik nincs :(

(#2413) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Csináltam egy új bejelentkezést, majd rámentem az enabledre és már mutatja a torrentet :)

(#2414) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Pár napja random lelövi a transmissiont a rendszer. Honnan lehetne valami logot pislogni, hogy miért?
Mellesleg az természetes, hogy a System logom full üres? :( Kernel logban van bejegyzés de a Sys logban nincs.

(#2415) suste válasza kovbandi82 (#2414) üzenetére


suste
veterán

Luciban akkor szokott üres lenni, ha át van irányítva külső meghajtóra.

Ha tm eddig nem állt le, akkor valszeg valamelyik újabb torrent miatt lesz szerintem.
A tm beálitásaiban van log konfiguráció is!

(#2416) kovbandi82 válasza suste (#2415) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sajna random módon még mindig leáll. Megnéztem a statokat, igazából nincs kiugró load, alapjáraton olyan 1 körül van.
Az RSS-nél láttam, elvben beolvasott egy torrentet, amit le kellett volna szednie, benne is van a Rss logban, de fizikálisan a kliensben nincs :(
Mostanában 2 új dolog van, egyik a kamera másik az automatizált torrent cleanup. Nem lehet, az utóbbi bohóckodik valamit?
A Transmission naplózása ebben a menüben kapcsolható be?: Naplózási szint
Mert ha igen, akkor nem lelem sehol, se a tmp, se a transmission mappában :(
Esetleg olyan van, ha leáll egy adott folyamat, automatikusan újraindítsa a rendszer?

(#2417) suste válasza kovbandi82 (#2416) üzenetére


suste
veterán

az autoclean még a torrentoldalra való belépés előtt lefut, és ha kisebb a foglalt hely mint amit beállítottál maxnak, akkor nem is csinál semmit, szóval az tuti nem kavarhat be
inkább a kamera lesz szerintem...

tm-log:
option message_level

(#2418) kovbandi82 válasza suste (#2417) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Éjszakára beraktam pár torrentet, egyenként leszedni, nagyjából tudjam,mikor is áll le. Nos mind seedben volt, az treki szerint az utolsó kb 30 percet volt seedben.
Most újraraktam a transmissiont, a configot is töröltem, kivéve a letöltött állományokat.
Mellesleg egy usb portot meddig érdemes "terhelni"?
Jelenleg egy aktív hubon lóg a hangkártya és a kamera, szerintetek a hőmérséklet szenzort elfogja bírni, vagy inkább vegyek még egy hubot a másik portra? Azon most egy vinyó van.

[ Szerkesztve ]

(#2419) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Megvan a gond, csak megoldásom nincs:
RSS lekérdezés után áll meg a transmission.

(#2420) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sőt, csináltam egy teszt lekérdezést. A logban látszódik, hogy le akart valamit szedni - [2017-10-01 12:17:11] nCore - Downloaded: Formula1.2017.R15.Malaj.Verseny.HDTV.HUN.1080i.H.264-JVC

De a kliensben nincs ott. Mondjuk most meg nem állt le.

(#2421) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nem adja hozzá most sem :(
Leszedtem egy régebbi transmission mentést, sajna ugyanaz a helyzet. RSS jelzi, hogy elvben leszedett egy új torrentet, de a Transmission letöltésekhez nem adja hozzá.

(#2422) suste válasza kovbandi82 (#2421) üzenetére


suste
veterán

régebben volt ilyen problémánk, de nálam pl a tplink842v3+CC -n és dlink860+CC-n is jól működik, azzal az rss-sel ami a legutolsó mentésben van,
hozzáadja a letöltött torrentet automatikusan, és nem is áll le

(#2423) suste válasza suste (#2422) üzenetére


suste
veterán

tedd fel a mai 0.8.3.1-et, és utána nyomj a 9092/apps/rss alatt az ncore-nál egy "Set & Check" -et
az autoclean-t is újra be kell állítani
aztán teszt:)

(#2424) kovbandi82 válasza suste (#2423) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ok megoldom amint tudom, sajna lassan mennem kell melóba.
Am lehet a wget zavar be? Egyszerre 2 letöltést nem tud kezelni gondolom, mivel egyszer leszedi az mjpg streamról a képet, egyszer meg a torrentet kellene neki...

(#2425) Headless válasza kovbandi82 (#2424) üzenetére


Headless
őstag

Teljes értékű wget van fent? Tehát wget-ssl?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2426) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Elvben igen, de melózok nem tudom megnezni, holnapra kideríten

(#2427) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ez a csomag van fent. Viszont most néztem a Processben, a Transmission daemon fut, csak a web nem elérhető....

(#2428) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Lelőttek a Mjpgstreamert és a wget bejegyzéseit is. Amikor RSS-t keres, akkor szépen leáll a transmission, és nem adja hozzá a torrentet :(

(#2429) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Lassan csak kiderül.
Az RSS-nek a Mjpgstreamer wget parancsa zavarhatott be. Töröltem az mjpg streamer wget parancsait, ujraraktam a wgetet - tuti ssl-t - és megy az RSS automata betöltéssel az RSS párhuzamosan.
Megpróbálom úgy megoldani, hogy amikor az RSS letölt, akkor nem mentek képet :)

(#2430) Headless válasza kovbandi82 (#2429) üzenetére


Headless
őstag

Esetleg át lehetne írni curl/wget-re és akkor lehetne választani a két bináris között, lehet több problémát megoldana...
Én nálam curl amúgy is van... Jobban szeretem azt.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2431) suste válasza Headless (#2430) üzenetére


suste
veterán

melyik foglal keveseb helyet? :)

(#2432) kovbandi82 válasza Headless (#2430) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ezt a curl dolgot nem ismerem, milyen csomag kell hozzá?

(#2433) suste válasza kovbandi82 (#2432) üzenetére


suste
veterán

meg fogsz lepődni: curl :))

(#2434) kovbandi82 válasza suste (#2433) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

:D És a parancsa is annyi, mint a wgeté? Vagyis siman csak helyettesítenen kell?
Bár ha ráérek ránézek a nexxtre, a csomagok megvannak-e hozzá, és akkor átrakom arra az egészet.
Viszont a Transmission RSS megjavult, a problémát felderítésre került

(#2435) suste válasza kovbandi82 (#2434) üzenetére


suste
veterán

mármint mit raksz át a nexx-re?
tm vagy kamera?
0.8.3.1-repair-t felraktad? mert abban volt egy módosítás...

(#2436) Headless válasza kovbandi82 (#2434) üzenetére


Headless
őstag

Más a szintaxis, úgyhogy nem elég a parancsot kicserélni, de azt írtad az ütközés miatt vannak galibák, meg én is mondtam jobban szeretem curl-t. talán ha van időm bele lehetne írni a ináris választót...

suste:curl szerintem valamivel nagyobb, de többet is tud...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2437) kovbandi82 válasza suste (#2435) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mjpg streamert szandekoznek rarakni. Remelem osszejon. Transmission marad a Bpin mindenféleképpen

(#2438) kovbandi82 válasza Headless (#2436) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Akkor szabadnapokon google segítségét kérem :D

(#2439) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sajna a Nexxen BB-n a uvc kernel modul nem települ fel.
Most akkor az a terv, hogy LEDE-t felrakom, negnezem azzal. Igaz ott az usb supportot ugy kell felrakni. Max a kamera megy a Bpin, erről meg a mentés :D

(#2440) suste válasza kovbandi82 (#2439) üzenetére


suste
veterán

LEDE-n használd az új installeremet!!! ott könnyű felpakolni az alap dolgokat
basic mentést told fel...

(#2441) kovbandi82 válasza suste (#2440) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az a terv. Kérdés éjszaka lesz-e időm - leójelyen vagyok - vagy csak pihenőnapon.

(#2442) suste válasza kovbandi82 (#2441) üzenetére


suste
veterán

fontos, hogy ami nem kell és alapból "YES"-en van azt majd tedd "NO" -ra, mert LEDE alatt a 8MB már nem elég "mindenre" (főleg FORMAT, TM, TM-WEB, MINIDLNA)
viszont a CIFS meg pont jól jöhet, mert ha felcsatolod Bpi HDD-jét, akkor menthetsz egyből oda :)

(#2443) kovbandi82 válasza suste (#2442) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Először usb supportot és extrootot akarok pakolni rá, csak utánna jöhetnek ezek.
Transmission, Minidlna nem is lesz, Samba, FTP ilyenek csak. A Shairport syncet és a kamerát lenne jó átrakni

[ Szerkesztve ]

(#2444) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

No volt egy kis időm. Felment az usb support, pendrive felcsatolva exroot/mnt. A mjpg streamer, usb video es a cifs is, nem volt hiba :D

[ Szerkesztve ]

(#2445) suste válasza kovbandi82 (#2444) üzenetére


suste
veterán

extroot tényleg szükséges így hogy nincs tm, dlna?
ennyire sok helyet foglalnak a kamerás dolgok?

(#2446) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az USB support felrakása után alig maradt helyem :( Samba ftp cifs wget kell, nem lett volna elég

(#2447) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Olyan gondom lenne, hogy a Chrome mindig https kapcsolaton akar belépni. A neten találtam leírást, hogy az etc/config/uhttpd fájlban az option redirect_https '1' értéket '0'-ra kell rakni LEDE alatt, és megjavul. Nos azt elértem, hogy EDGE alatt nem is irányít át, de Chrome-ban mindig :( Előzményeket töröltem már.

(#2448) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Láttam a http://suste.xmsk.ovh/ oldalon a Lede alatt Bpi mappát. Ezek szerint várható rá?

(#2449) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Külföldről szeretnék olyan magyar oldalakat böngészni, vagy mobil alkalmazásokat használni, ami csak belföldön működik, pl. indavideo vagy tvgo vagy horizongo, ehhez a "beépített" openvpn megoldás lehet? Van egy rúterem itthon, ami switch-ként van beállítva, ez is működhet erre a célra, vagy kell a rúter üzemmód?
Köszi előre is!

(#2450) suste válasza kovbandi82 (#2448) üzenetére


suste
veterán

sajnos nemtom mikor lesz hozzá kedvem és időm is
de az új installerrel nagyon egyszerű megcsinálni az átállást:
1: csinálsz egy mentést a 9092/backup oldalon a /etc mappáról
2: feltolod a kártyára a szűz LEDE-t (most ugye már 17.01.3)
3: felrakod az utolsó basic mentést luciban
4: 9092/installer oldalon vagy simán nyomsz egy INSTALL gombot, vagy esetleg végignézed az ottani listát és beállítod YES-re amire szükséged van (elég sokminden alapból is YES-re van állítva :) )
5: telepítés után vissza másolod a configjaid egyedi részeit, vagy újra beállítod

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.