Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) rutyika68 válasza Krinyo (#9243) üzenetére


rutyika68
őstag

Nálam pont az a szép benne hogy semmi nincs kilőve, sőt jó pár app el is van indítva.

[ Szerkesztve ]

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#9252) Krinyo válasza Zoja™ (#9250) üzenetére


Krinyo
senior tag

Biztos, hogy nem kellett volna.

(#9253) Krinyo válasza webdeejay (#9244) üzenetére


Krinyo
senior tag

A szervizfolyamatokat nem bantja, a hatterben futo dolgok mennek rendesen, csak az inaktiv appokat takaritja ki. semmi anomaliat nem okoz.

(#9254) Zoli133 válasza Krinyo (#9243) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem korlát nélkül volt 90-110 szabadod most 3 max háttérfolyamattal van 130-150 (gyári ICS), valójában nem is eszik több RAM-ot a 4.0.4, legalábbis nem vettem észre, pedig mielőtt kijött mindenhol azt olvastam hogy 512MB kevés lesz hozzá stb....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9255) Zoja™ válasza Krinyo (#9252) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem akartam túlironizálni a dolgokat...

(#9256) Hajdi


Hajdi
senior tag

Üdv!
Nekem ez az első Android-os telefonom. 2 napos vírus, nem vírus tortúra után sikerült root-olni. Aztán tegnap frissítette a rendszert 4.0.4-re és azóta a játék szaggat és sok dolog összeomlik, ráadásul a root is eltűnt és nem is sikerül újra megoldani. Nem lehet valahogy visszaaplikálni rá a régi 2.3-as rendszert? Amolyan láma szintű tudással?

"The Man Who Sold the World"

(#9257) spinkler


spinkler
tag

Sziasztok! Meg kérhetnék valakit a fórumból, hogy meg méri a kijelzőt mekkora? mm*mm-ben :) Előre is köszönöm!

(#9258) Krinyo válasza Zoli133 (#9254) üzenetére


Krinyo
senior tag

Szerintem mindenkeppen hasznos a korlatozas. Nincs annal idegesitobb, mint amikor egy alapos Opera Mobile-os bongeszest, vagy mas memoriaigenyesebb alkalmazas futtatasat kovetoen epiti fel a kepernyot a home screen app, mert a rendszer kivagta a keves memoria miatt. 2 folyamatra korlatozva ez sosem tortenik meg.

(#9259) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!

Le akartam törölni az officesuit-et, de csak letiltani engedte az alkalmazások menüben. Így most a telepítettek között sem látom.
Törölni hogyan/honnan tudom? Esetleg a ///apps mappából töröljem az .apk-t? De most nézem, itt sincs! Akkor most le van törölve, vagy nincs?

Kicsit más.
Az ///apps -ban két külön verziója is benn van az UEFA-nak, nekem egyébként egyik verizóra sincs semmi szükségem. Ebből a könyvtárból lehet simán törölni, vagy valahol tisztogatni kell előtte?

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9260) Hajdi válasza spinkler (#9257) üzenetére


Hajdi
senior tag

Szélesség: 5.3cm /53mm/
Hosszúság: 7.5cm /75mm/

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9261) Kobor


Kobor
aktív tag

Sziasztok!

Eddigi észrevételeim, nem tudom esetleg másnál is így van gyári 4.0.4. a GB-hez képest(csak bugok)
A fényképező, talán ez zavar a legjobban: Manuális módban a fókusz résznél nincs makró mód. A HD video felvétel néhol akad, már felvétel közben is látszik a kijelzőn, főként ha mozgatod a telefont, ilyen eddig nem volt :(
Ha headseten vagyok akkor nem lehet egyszerűen zsebre vágni, mert amig be van dugva nincs közelítés érzékelő, ha lenyomom a képernyőzárat akkor is magától kiold :F , hangsúlyozom csak a headseten csinálja.

Remélem hasznosak az infok valakinek, üdv

[ Szerkesztve ]

(#9262) Kobor válasza Kobor (#9261) üzenetére


Kobor
aktív tag

Közben rájöttem, ha kikapcsolod a videónál a képstabilizátort akkor javul a helyzet, viszon mintha elmosódottab lenne a video, GB-nél be volt kapcsolva, de nem volt akadás.

(#9263) Watt25 válasza Kobor (#9261) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem ugyan más telefonom van, de a headset-es telefonálásnál arra kell vigyázni, hogy kiold a képernyő akkor, amikor elkezd kicsengeni és akkor is, amikor a hívott fél felveszi! De ha utána zárod le, akkor már nem old ki. (Legalább is Skate-en. De szerintem ez Android-os dolog, nem telefonfüggő.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9264) Krinyo válasza Hajdi (#9256) üzenetére


Krinyo
senior tag

Marmint Te frissitetted, mert nem automatikus. Ha sok folyamat osszeomlik, erdemes egy factory resetet csinalni, mert az nem normalis allapot. A jatekok szaggatasa sajnos igen, ezt tobben irtak, hogy elofordulhat, de a hatterfolyamatok korlatozasa akar ezen is segithet egy kicsit, ha a szaggatas a memoria szervezese miatt van. A regi rendszer visszarakhato flashtoollal.

(#9265) bogil99


bogil99
aktív tag

A hanghívás ikonját hogy lehet kirakni a kijelzőre? Vagy hogyan lehet használni egyáltalán?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9266) pepe091 válasza Isten88 (#9246) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Rossz felől közelíted. Mert ha ilyen történik, hogy mondjuk leejtem és összetörik benne valami, akkor elviszem egy szervizbe, hogy ott csinálják meg (persze fizetségért, hisz tudjuk a gari ezt nem állja, csak ha biztosítás is van), és így ha később bármi gond lenne a telefonnal, akkor lenen garancia, de így elveszett a gari, és ha neki sikerül is megcsinálni a készüléket, és utána netalántán lenne valami probléma, akkor már szívás, nincs gari.
Szóval, józan ésszel belátható, hogy butaság volt. A cirip meg fel volt fújva, nem volt olyan mértékű, mint aminek be lett állítva, ezt nem csak én mondom, többen így gondolják, aki az elejétől olvassa a fórumot, az tudja... Mellesleg ez nem hozzáállás kérdése. Aki egy ilyenen ennyire bepörög, az nem tudom mit csinál ha valami nagyobb problémával szembesül az életben.. :)

(#9267) Hajdi válasza Krinyo (#9264) üzenetére


Hajdi
senior tag

Csináltam egy javítást. Most úgy tűnik elvan. Hétvégén megpróbálom visszahozni a 2.3-at. Remélem nem lehet túlságosan elrontani :DDD

"The Man Who Sold the World"

(#9268) Ádámmm


Ádámmm
csendes tag

Sziasztok!
A tegnapi nap folyamán megvettem, és körülbelül 4-5 óra alatt le is neteztem a 100 MB-ot annyira jóóóóóóó :DD
mondjuk egy kicsit azért megijedtem tegnap, mert alig volt térerő meg net, de aztán végülis megoldódott minden, szóval nagyon dúl a szerelem :D
nem sokára kötök rá teljes körű biztosítást is :) megérdemli :D
amúgy nem tudja itt megmondani nekem valaki, hogy itthonra mit vegyek akkor, ha WiFi-zni szeretnék, de nincs sem kedvem, sem pedig tudásom azzal szórakozni, hogy a routert összekötögessem a géppel? Szóval olyan valami nincs, ami anélkül szórja a WiFi jeleket, hogy össze kéne kötögetnem az itthoni nettel? Előre is köszi :)

(#9269) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv !
Xperia Mini Pro II. A hiba : nem látom a híváslistát ( ki mikor hívott )
Mi a baja ???
Köszi !

(#9270) bogil99 válasza Hajdi (#9256) üzenetére


bogil99
aktív tag

Keress a neten egy Flashtool-t, de itt fentebb is fogsz találni néhány linket.
Keress egy 58-as ROM-ot link szintén korábbi hsz-ekben.
Ezzel vissza tudsz rakni egy használható ROM-ot.

Ezt az easy root-al tudod rootolni.

Ha meg akarod tartani a rootot miközben frissítesz ICS-re akkor a "ROOT Xperia rev4.rar" file-t töltsd le, erre is vannak fentebb linkek.

Ha nem találod valamelyiket szólj, feltölteni nem tudom hová, de ha adsz privát mail címet tom küldeni.

Én ma is újra raktam ezzel a módszerrel, mert nálam az IceHybrom behalt. Kb 30 perc alatt kész voltam teljes helyreállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9271) Watt25 válasza Ádámmm (#9268) üzenetére


Watt25
veterán

Szórja a WiFi-t, de nincs netre kötve? És ezt hogy gondolod? Ez ilyen "vízbűl vesz ki a zoxigént"? (Illetve működhet, de a telefonon net-ed nem lesz tőle...)
Egyébként úgy hívják, hogy router. Jó dolog, kényelmes, olcsó, sok szívástól megmented magad, ha beszerzel egyet...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9272) pepe091 válasza Ádámmm (#9268) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Kell egy Wlan router és kész. ~5000ért már kapsz elég jókat.
Kicseréled a régi routert, és utána böngészőből belemész a menüjébe, kattintasz kettőt, és automatikusan beállítja magát. Nem nagy kunszt.
Mégis hogy máshogy akarnál Wifit.. nem értelek.. :Y :F

(#9273) nortu30 válasza Isten88 (#9246) üzenetére


nortu30
csendes tag

Nézőpont kérdése, ki mit tekint hibának. Az én telóm dobolós, de nem tartom hibás készüléknek, ergo nem viszem szervizbe.
Egyébként pont a lényeg mellett mentél el, mert itt nem arról van szó, hogy én hibám, nem az én hibám, hanem arról, hogy van gari, nincs gari. Nyilván mindenkinek szíve joga, hogy beleturkál a telójába, vagy sem, viszont pont ő kardoskodott amellett, hogy ismerjék el a cirip hibát, és gariban javítsák, erre most egy huszárvágással kidobja a garit az ablakon.

(#9274) Zoja™ válasza Ádámmm (#9268) üzenetére


Zoja™
őstag

De van...
Kicsit körülményesebb, de legalább drágább is. :W
Tessék egy alternatív megoldás.

Szvsz jobban jársz a routerrel, amihez van nyomtatott beállítási útmutató, és kb. 5 percet vesz el az életedből beállítani.

(#9275) shaggy


shaggy
aktív tag

Egyik ismerősöm most lett egy SE mini pro gazdája és a kérdésem az lenne melyik a legfrissebb hivatalos rom rá?
2.3.3 van most rajta.

[ Szerkesztve ]

(#9276) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Nem látom a híváslistát !
Rossz helyen nézem ? Bug ?
Köszönöm!

(#9277) sdd2 válasza shaggy (#9275) üzenetére


sdd2
veterán

4.0.4 a legfrissebb.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9278) pepe091 válasza Gulyopapa (#9276) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Melyik Android verziót használod, előbb azt mondd.

(#9279) shaggy válasza sdd2 (#9277) üzenetére


shaggy
aktív tag

értem köszi akkor itt az ideje frissíteni.

(#9280) sxxorp válasza nortu30 (#9273) üzenetére


sxxorp
őstag

@pepe, nortu:
Nah, okoskák, emlékszem, akkor is ti nyomtátok a szűklátókörű vakert :D Tényleg ennyire betalált az a téma, hogy még mindig ezen csámcsogtok? Az a ti szubjektív érzésetek mi lett felfújva - jelentős kisebbségben vagytok szerencsére kb. tucat (főleg magyarok) vs százak, akivel abban az ügyben kontaktáltam :D .
Isten88 100%-ig felfogta mi a helyzet, olvassátok újra, hátha az ismétlés segít. Ez nem garizható hiba. Még ekkor sem lenne jogos belekaffantani más dolgába, ha már nem segítetek, csak epéskedtek, ahogy az akkoriban is tettétek.
De a slusszpoén, hogy a garim hónapok óta nincs meg, mert futás közben megáztam, és befolyt a víz a telefonba is, elszíneződött a marker, nincs miről beszélnünk. Ez és a törés sem a cég hibája, ez van. A másik dolog, egy hanyag, elkenésre szánt hiba volt, éltem a jogaimmal, ami nagyon úgy alakult, h elhallgatásra kerül, elismertettem velük a hibát, érvényesítettem a garit, arra, amire való, ennyi! Ezért is volt gáz, h hónapokig húzták az időt, mert bármikor kieshetsz ebből a jogból, mint az ábra mutatja. És ideje lenne befejezni, mert ennyi dolgotok van az életben, mint a pitbull szájzárral lógni a témán? Hiszen "aki egy ilyenen ennyire bepörög, az nem tudom mit csinál ha valami nagyobb problémával szembesül az életben..."
Felfognátok a békesség kedvéért? Köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#9281) Simba86 válasza Ádámmm (#9268) üzenetére


Simba86
senior tag

már ne is haragudj, de ritka nagy butaságot írtál (és akkor még finoman fogalmaztam...)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#9282) Gulyopapa válasza pepe091 (#9278) üzenetére


Gulyopapa
addikt

4.0.4

(#9283) pepe091 válasza Gulyopapa (#9282) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Értem. Olyan bugot már tapasztalt itt más is, hogy az aznapi hívások nem látszanak, de a régebbiek igen... Ha friss a telefonod, esetleg ma raktad újra akkor ezért lehet, hogy nem látod.

(#9284) bogil99 válasza bogil99 (#9265) üzenetére


bogil99
aktív tag

Válaszolok magamnak.

1. A hangtárcsázás gombját továbbra sem tudom kirakni.
2. Viszont találtam egy jó kis progit, akit érdekel: [link]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9285) bogil99 válasza bogil99 (#9259) üzenetére


bogil99
aktív tag

Le akartam törölni az officesuit-et, de csak letiltani engedte az alkalmazások menüben. Így most a telepítettek között sem látom.
Törölni hogyan/honnan tudom? Esetleg a ///apps mappából töröljem az .apk-t? De most nézem, itt sincs! Akkor most le van törölve, vagy nincs?

Azóta annyit változott a helyzet, hogy mentésből visszahúztam a rendszert, és megint ott van a bitang! Hogy lehet eltüntetni végleg?

Kicsit más.
Az ///apps -ban két külön verziója is benn van az UEFA-nak, nekem egyébként egyik verizóra sincs semmi szükségem. Ebből a könyvtárból lehet simán törölni, vagy valahol tisztogatni kell előtte?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9286) 8zabi válasza bogil99 (#9285) üzenetére


8zabi
őstag

az officesuite a /system/app mappában van, törölni csak rootolás után lehet

(#9287) bogil99 válasza 8zabi (#9286) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszönöm!

Közben visszaolvastam, (olvasás 6-alom). Sikerült végre kigyomlálnom a mihasznát! :K

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9288) Krinyo válasza bogil99 (#9287) üzenetére


Krinyo
senior tag

A tiltas miert nem eleg? Miert zavar, ha letiltva ott van a hatterben?

(#9289) fatal`


fatal`
titán

MiniCMSandwich Lite alatt lehet valahogy engedélyezni az MTP módot vagy csak MSC van?

(#9288) Krinyo: Mert feleslegesen foglalja a helyet a belső memórián, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#9290) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam a telómra a 2.3-as változatot. Minden szép lenne, de a billentyűzeten nem tudom kicserélni az y-t a z-re. Tudna valaki segíteni ebben?

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#9291) fatal` válasza fatal` (#9289) üzenetére


fatal`
titán

Build.prop szerkesztéssel megoldva. Ehhez jó lenne valami kapcsoló a menübe, mint a gyárin. :)

Amúgy baromi jó ROM, sokkal jobb, mint a gyári.

(#9292) Imilenni


Imilenni
addikt

Nem értek vmit....
A telóm-on és az aksiján eltérő SI-számok vannak...ez normális?

Press "F" to pay respects.

(#9293) Isten88 válasza Imilenni (#9292) üzenetére


Isten88
senior tag

Igen.

(#9294) sdd2 válasza Imilenni (#9292) üzenetére


sdd2
veterán

Ez normális.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9295) batai15


batai15
félisten

Sziasztok, a telefonra (tmobilos) mikor lesz ICs? vagy ha már van hogyan tudom feltenni? Köszi:D

(#9296) Krinyo válasza FazekasLaci (#9290) üzenetére


Krinyo
senior tag

A felcsereles egyszeru. A billentyuzet nyelvebol eloszor kiveszed a magyart, aztan amikor ujra hozzaadod, akkor megkerdezi, hogy qwertz, vagy qwerty billentyuzetet akarsz.

(#9297) pepe091 válasza batai15 (#9295) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A T-mobile már 4 éve kiadta az ICS mini pro-s változatát, csak a mi kedvünkért, megelőzve ezzel magát a Sony-t is. Meglepő, de tényleg igaz... Szóval csak telepítsd fel gyorsan, szaladj!!

Ha még mindig ezt olvasod, akkor nem vagy ANNYIRA buta mint gondoltam, szóval olvass vissza a fórumba, mert vagy százszor le van írva... Ha kérdezni tudsz, akkor olvasni is.

(#9298) batai15 válasza pepe091 (#9297) üzenetére


batai15
félisten

Azért ilyen flegma válaszra nem vagyok kíváncsi! a pc companion egyébként pedig nem jelez semmi újj frissítést.olyan válaszoljon legyen szíves aki segítő szándékú, mivel sok ezer hszt nem akarok átbogarászni.

(#9299) fatal` válasza batai15 (#9298) üzenetére


fatal`
titán

Használd a keresőt.

(#9300) HofiZoli válasza batai15 (#9298) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ha van frissítés majd jelez. Ilyen egyszerű. TréMobil még nem engedte rá az ics-t, ennyi. Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.