Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) a_tesz válasza Tomi_Ohl (#16600) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Valóban, köszi, jól eldugták előlem :)

Én is valahogy a Compactok között nézelődtem, sajna egy Xperia U-t használtam, amíg beteg volt az enyém, és kicsit még az is nagy volt nekem. Nem véletlenül választottam anno ezt a telefont, tényleg nagy kár, hogy nincs valami utódja. A billentyűzet meg tényleg mindennél jobb, nagyon utálok a képernyőn babrálni vele...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#16602) Tomi_Ohl válasza a_tesz (#16601) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Sajnos meg kell szokni.
Esetleg Lumia 620 az ami a WP miatt elégséges hardvert kínál, de az is 3,7".
És ilyen nagy képernyőn már nem olyan rossz gépelni, mint a 3 inchen, szóval valamivel azért jobb lesz (de a fizikai billentyűzettől nem).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16603) joker91 válasza Tomi_Ohl (#16598) üzenetére


joker91
tag

Köszönöm az infót. Már csak ritkán nézek be, mert lecseréltem egy Z1 Compactra, de még megvan a Mini pro. Komment láttán elő is vettem a szekrényből, fel is tettem rá.
Eddig elég pozitív csalódás ért! :)

(#16604) KISDUCK


KISDUCK
addikt

És mit tud ez a nyalóka rendszer? Hiányosság és bug mennyi van? Érdekel pl.: a rádió, kamera.

(#16605) Tomi_Ohl válasza KISDUCK (#16604) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

FM rádió nincs JB óta, kamera 1280x720 helyett 854x480-ban vesz videót, és ezzel kb ki is merítettük a bug listet (még annyi, hogy BT eléggé merít).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16606) KISDUCK válasza Tomi_Ohl (#16605) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem cm10 van asszem 4.1.2 és van kamera. BT mennyire merít? Nekem BT headsetem van és folyamatos zenehallgatásnál kb 8 óra leszívja az aksit elég rendesen.

(#16607) Tomi_Ohl válasza KISDUCK (#16606) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Van kamera, FM nincs.
BT merülésről konkrétabban nem tudok, én nem szoktam használni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16608) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#16605) üzenetére


tomy86
addikt

CM11-ben (szintén LegacyXperia) már egy ideje van 1280x720-as felvétel.
Viszont kérdés, hogy CM12 alatt sem sikerült megoldani a felvételnél halk mikrofon problémáját?

(#16609) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#16608) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, szerintem itt is csak idő kérdése.
A halk mikrofon problémáról Lollipop alatt még nem hallottam semmit. Ma jött ki az AOSP 5.1, le is töltöttem, de valószínű csak holnap teszem fel, és akkor kipróbálom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16610) sqpp


sqpp
őstag

Holnap írok egy 5.1-es Mini Pro tesztecskét, akit érdekel az majd kukksolja reggel a blogomat :)

(#16611) sqpp


sqpp
őstag

[link] Akit esetleg érdekel! :)

A halk mikrofon problémáról holnap még tájékoztatlak benneteket, hogy van-e vagy nincs, mert ilyen későn már nem akartam tesztelni a mikrofont.

A ledes problémán kívül, eddig nem találkoztam semmivel.

(#16612) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Úgy fest megeszi a telefon a 64gb-s memóriakártyát is. Átmásoltam rá az előző kártyán lévő 27gb adatot és eddig jól megy vele. Bekapcsolás után kell neki egy kis idő mire észhez tér.

(#16613) winhate válasza KISDUCK (#16612) üzenetére


winhate
őstag

ugy tudom nem igen szereti

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16614) Tomi_Ohl válasza winhate (#16613) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hivatalosan nem támogatja, de elbírja, csak lassú lesz tőle. Ilyesmit hallottam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16615) KISDUCK válasza winhate (#16613) üzenetére


KISDUCK
addikt

Már 2 napja használom vele és eddig csak a bekapcsolásnál észleltem kis lassulást amíg mountolta a kártyát és átnézte mi van rajt. De az is talán 1-2 perc lehet. Működés közben semmi negatívat nem tapasztaltam.

(#16616) KISDUCK válasza KISDUCK (#16615) üzenetére


KISDUCK
addikt

Most találtam bugot, nem tudja az appokat áthelyezni sd-re mert kevés a hely, pedig 32gb szabad (visszaraktam a 32gb-s kártyát sikerült). ROM CM10
Majd hétvégén tesztelgetem, ha lesz időm.

(#16617) Lion76


Lion76
csendes tag

Üdv,mindenkinek!
Lenne hozzátok,egy kérdésem!
Pár hónappal ezelőtt,leejtettem a mini promat,aminek következtében,bepókhálósodott a kijelző(szemből,alig látható)!
A kijelzőn,semmi megfolyás vagy elszineződés nem látható!Tökéletes,tiszta képet mutat,csak éppen nem reagál,semmire!Van új telóm,de mivel ez nagyon a szívemhez nőtt,szeretném megcsináltatni!
Kérdésem:ki kell cserélni az egész kijelzőt,vagy kilehet külön cserélni az érintés érzékelőt(digitizer ha jól tudom)?
Előre is kösz,a segítséget!

(#16618) Tomi_Ohl válasza Lion76 (#16617) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Elvileg külön is meg lehet csinálni, van róla videó a YouTube-on.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16619) Lion76


Lion76
csendes tag

(#16620) Lion76


Lion76
csendes tag

(#16621) Lion76


Lion76
csendes tag

(#16622) Lion76


Lion76
csendes tag

(#16623) CPT.Pirk válasza Lion76 (#16617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyben van a kijelző és az érintő felület is ennél a telónál, de legalább nem megfizethetetlenül drága, lehet rendelni viszonylag olcsón az ebayen. Én cseréltem az enyémben kijelzőt mert karcos volt, viszonylag egyszerűen meg lehet csinálni, ha megnézel egy szétszedéses videót a Youtubeon. A gond azzal van, hogy ezek a kijelzők utángyártottak, a konkrét képminőség a bekapcsolás után derül ki.
Én úgy jártam ezzel, hogy bekapcsolás után rettentő ronda sárgás képe volt, ráadásul a színvilág folyamatosan változott a használat közben, hol beállt normálisra, hol megint sárgás lett, míg végül kb. 1 hét után beállt normálisra és most olyan képe van, mint amilyen a gyárinak volt. Hogy aztán szerencsém volt-e vagy ennek így kell működnie, az jó kérdés.

Amúgy használd a hozzászólás szerkesztése funkciót, miután írsz valamit és írnál még. Úgy egy hozzászólásba kerül mind.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16624) winhate


winhate
őstag

Help pls.

Ugy nez ki beszart a home gomb a telon egyik pillanatrol a masikra.

Mielott ez tortent kapott egy factory resetet majd par percig hasznaltam a telot es home gomb elkezdett "nem mukodni".
Evekig semmi baj nem volt a teloval. Nagyon vigyazok ra.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16625) debrecenikri válasza winhate (#16624) üzenetére


debrecenikri
tag

Ha van valami mentésed olyan időpontról, amiről biztosan tudod, hogy még nem volt baj, akkor először azt rakd vissza , utána majd meglátod. Mindenesetre nem sok esélye van szoftveres hibának. Ha nem jó, viszed "Jómunkásszakemberhez", majd ő ítélkezik.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16626) winhate válasza debrecenikri (#16625) üzenetére


winhate
őstag

Megoldodott köszi.

Ujrahuztam a romot ( gyari ) es muxik minden mar csak rootolni kell.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16627) debrecenikri válasza winhate (#16626) üzenetére


debrecenikri
tag

Az jó. Mivel húztad újra?

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16628) Tomi_Ohl válasza winhate (#16624) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én hétfőn tettem vissza a gyári 2.3.4-et (.62-eset), és nem reagált a home gomb. Újraindítottam, utána jó volt, de a vissza gomb nem reagált. Szerencsére még egy újraindítás ezt a problémát is megoldotta. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16629) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No most már pár napja LegacyXperia 5.0.2-vel [link] használom a telefont, eddig jól működnek a dolgok. A szabad memória 220-250MB körül alakul, 8735 pontot adott az Antutu. 4.4-hez képest még simább a működése, jobb a hangzás és a videók képe is kicsit élesebb lett.

Class10-es SD kártya van bent a telóban, ebben a romban minden app az SD kártya második partícióján foglal helyet, így végre nem gond a különböző google szolgáltatások és egyéb appok frissítései, van rá hely.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16630) Tomi_Ohl válasza CPT.Pirk (#16629) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

De irigyellek :( Ezzel a szar kártyával semmire sem megyek, újat meg nem akarok venni csak ezért...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16631) CPT.Pirk válasza Tomi_Ohl (#16630) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mármint SD-t? Most hogy bejöttek a Class U1 meg U3 kártyák, elég olcsón hozzá lehet jutni "sima" class 10-es kártyához az ebayen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16632) winhate válasza debrecenikri (#16627) üzenetére


winhate
őstag

gyári sony update

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16633) winhate válasza Tomi_Ohl (#16628) üzenetére


winhate
őstag

factory resetet ugy latszik eroot nem szereti

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16634) sqpp


sqpp
őstag

Nekem SanDisk 32GB Class10 6500Ft- volt, ami szerintem full korrekt ár..

(#16635) Tomi_Ohl válasza CPT.Pirk (#16631) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, csak mivel már nem ezt használom napi szinten, nem akarok már rá költeni. Még megnézem azért, mit lehetne olcsón, aztán meglátom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16636) debrecenikri válasza winhate (#16632) üzenetére


debrecenikri
tag

Arra problémás recoveryt rakni. Saját tapasztalat, lehet ,hogy helytelen, de nekem nem tudta felrakni az xparts a cwm-et.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16637) Tomi_Ohl válasza debrecenikri (#16636) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Régebben működött az Xparts, de úgy tűnik, már nem. Máshol is ezt olvastam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16638) debrecenikri válasza Tomi_Ohl (#16637) üzenetére


debrecenikri
tag

Nem az a probléma. Az xparts nem változott, csak a pcc által felrakot ics-bõl hiányzik az adb.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16639) winhate válasza debrecenikri (#16636) üzenetére


winhate
őstag

Végre sikerült megtákolni.

Szépen leírtottam róla minden felesleges apk-t majd jöhetett a titanium backup.
Isteni hogy elötte még felrakni se kellett a proggykat.

Kedves google szutykok azért bekevertek.
pl miután leszedtem minden (számomra) felesleges apk -t a google szolgáltatások még szépen ott futkossott full cpu használtsággal gondolom kereste a párját amit lekaptam.
Utána az is repült az is és máris rendben lett minden.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16640) fronter67 válasza Lion76 (#16617) üzenetére


fronter67
csendes tag

Szia! Elvileg ki lehet cserélni csak az érintőpanelt...Nekem van is egy vadiúj,ha kell!

(#16641) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék a telefonomra torrent klienst.
A él az lenne, hogy a 4gb-nél nagyobb fájlokat tudja használni.
Elkezdtem a szenvedést a megoldással!
Megcsináltam a 2gb fat32 partíciót, a többit ext2-re formáztam.
megcsináltam a felcsatolást a data\sdext2 könyvtárba.
Itt viszont elakadtam, mert a fájlokat a felcsatolt meghajtóba nem tudom, hogyan tegyem bele, mert csak az sd mappáját látom az usb kábellel.
Hogyan tudom felmásolni a felmountolt mappában lévő \datasdext\ mappába a négy gigánál nagyobb fájlokat?

PC

(#16642) Pityesz78


Pityesz78
tag

Link2sd LegacyXperia kombót ki használ? Milyen ext particiót támogat?

(#16643) tomy86 válasza Pityesz78 (#16642) üzenetére


tomy86
addikt

Én Xperia Rayen több, mint egy éve használom a különböző LX romokat (többnyire CM11-et) link2sd-vel kombinálva. Ext2 partícióval gond nélkül megy, de ha 5.0-t (CM12-t) akarsz, akkor ahhoz ext4-et javasolnak. Ez utóbbit még nem próbáltam ki, mert emiatt nem veszek másik sd kártyát (jelenleg class6-ost használok.
"Minimum 2GB secondary ext4 partition for /data on class 10 SD card."

[ Szerkesztve ]

(#16644) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#16643) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Lollipophoz jó az ext4, de az f2fs még jobb. Azzal gyorsabb. Olvashattok is róla a blogomban.
Azt a class10 kártyát odaírták, de hülyeség. Igazából mindegy a class, az a fontos, hogy a random r/w sebessége jó legyen (az meg néhány class4-esnél jobb).
Én feltettem egy class4-es kártyára, aminek ráadásul nagyon kicsik a random r/w speedjei, de így is működött, csak néhány dologban igen lassú volt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16645) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#16644) üzenetére


tomy86
addikt

Írtam is, hogy nem próbáltam a CM12-t, így csak az oldalon leírtakat idéztem. Lehet, hogy valamikor kíváncsiságból feldobom, de jelenleg tökéletesen elégedett vagyok a 4.4.4-el.

(#16646) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#16645) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Esetleg A1 SD Bench-csel csinálj egy random r/w test (with reboot)-ot, hogy egyáltalán megéri-e foglalkozni vele. Akinek gyors SD-je van, annak a CM11-től is gyorsabb, akinek meg lassú, annak kínszenvedés lesz.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16647) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#16646) üzenetére


tomy86
addikt

Már korábban lefuttattam és nem voltam elragadtatva az eredménytől. De egyelőre nem is izgat különösebben a téma. Még nem látom, hogy mi az a lényeges plusz, amit az 5.0 tud a 4.4.4-hez képest és ami számomra is hasznos újdonság.

(#16648) Pityesz78 válasza tomy86 (#16643) üzenetére


Pityesz78
tag

hohoho én is ezt a kombót nyomnám de valami bibi van. (nem kell nekem az 5.0)

De vajon miért nem megy a link2sd? Pár éve használom más romokon gond nélkül.

Valahol félreolvastam akkor, h LX romhoz ext4 kell és a telóm szintén úgy hiszi :DDD

"invalid package" mondja ő

[ Szerkesztve ]

(#16649) Tomi_Ohl válasza Pityesz78 (#16648) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ext4 csak ajánlott, sokak szerint jobb, mint az ext2.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16650) Pityesz78 válasza Tomi_Ohl (#16649) üzenetére


Pityesz78
tag

az igazság az, hogy nem tudom mi a különbség miért jobb vagy nem jobb, ha van erről valami érthető rövid leírás szivesen elolvasom

de ami leginkabb foglalkoztat most, hogy mi lehet a gond, hogy nem műxik megfelelően a link2sd ext2 vel

nha olyan érzésem van mintha nem lenne rootolva, persze ott a superuser, illetve a supersu, de csinál furcsákat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.